DAALDERS STAATSLOTERIJ. 1 Kilo 1 Ons 18 ets. BINNENLAND. Winterdienst 1913-1914. i as sm m. z. 9909 ƒ70; 1848 m. i. met- f 70. BADHUIS „HET WITTE KRUIS." Ia de week van 22 tot 27 September zijn in het badhuis van „het Witte Kruis" genomen80 kuip baden, 83 regenbaden le klas en 165 regenbaden 2e klas, tezamen 328 baden. Ingezonden mededeeHngen Ingezonden Stukke». M. de Redacteur. A!s lid van de vereeniging voor Facultatieve lijk verbranding heb ik j.l. Zaterdag de inwijding van het Crematorium bijgewoond. Waar uwe courant daarbij niet vertegenwoordigd is geweest, zal het u en misschien eenigen lezers uwer courant niet onaangenaam wezen, er iets van te ver nemen, Ik ben geen verslaggever en heb dus geen aantoekeningen gemaakt van de gesproken woorden, en zal mij daarom met een enkele uitzondering ont houden van het noemen van namen of technische uitdrukkingen. Aan het station Haarlem stond te ongeveer 12.45 een extra-trein gereed om de leden die de vergade ring van de vereeniging had-den bijgewoond en ande ren, waaronder mijn persoon, te vervoeren naar het Crematorium. De trein vertrok even vóór 1 uur en bracht ons spoedig aan de halte Driehuis-Westerveld, Ha over den spoorlijn te zijn gegaan, betraden wij on middellijk de bekende begraafplaats „Westerveld behoorende aan een Naamlooze Vennootschap, en langs oen nog wel wat muilen zandweg kwamen wij na een kleine wandeling aan het doel. Het Cremato rium staat op een aanmerkelijke hoogte en liet zich aan ons zien als een statig' eenvoudig gebouw, welks trappen ons in een ruime hal voerden, het doel van onze reis. Er waren 350 plaatsen, waarvan geen en kele stoel onbezet was gebleven, terwijl een belang rijk percentage door dames was bezet. Zelfs moesten ©enige heeren zich met staanplaatsen tevreden stel len, Nadat allen hadden plaats genomen, opende de voorzitter, Dr. de Vrij, deze bijeenkomst. Men ver wachte van mij hier niet een uitgebreid, nog minder een volledig verslag van het gesprokene. Ik zal maar enkele woorden weergeven. Het is mij, zoo begon Dr. de Vrij, een aangename taak, als voorzitter aan de ve le belangstellenden hier aanwezig, een hartelijk wel kom toe te roepen, en een woord van dank te bren gen aan velen die van af 1874 hun krachten hebben gewijd aan het totstandkomen van het gebouw, waar in wij ons heden bevinden, en waarvan velen reedis van ons zijn heengegaan, wier nagedachtenis wij in eere zullen gedenken. Hierna ging spr. over tot- een korf verslag van het wel en wee der vereeniging van af haar bestaan tot op heden. Nadat in 1874 eenige hoeren de vereeniging hadden opgericht, die in 1875 de Koninklijke goedkeuring op haar statuten had verkregen, heeft de vereeniging met veel moeilijkhe den te kampen gehad. Onder linkscho zoowel als on der rechtsche ministeries zagen zij hun pogingen om een kleine wijziging in de Begrafeniswet te verkrij gen, niet met het gewenschto succes bekroond; moei lijkheden ook van financieelen aard bleven niet uit, en evenzeer werden zij hij den bouw van het Cremato rium ondervonden. Doch, zei spr., er zijn ook licht punten. Spr. wees op de bijzonder gunstige mede werking van do N. V. „Westerveld", waardoor het mogelijk is geworden dat het gebouw hier kon wor den tot stand gebracht. Verder vertelde spr. van de sommen, waaronder belangrijk groote, die voor den bouw zijn gegeven, of door het, verleenen van rente- looze voorschotten, waardoor het mogelijk is ge maakt, tot stichting over te gaan, waarvoor spr. dan ook zijn dank betuigd». Teu slot-to wees spr. er op, dat Nederland ten allen tijde het land der vrijheid bij uitnemendheid is ge weest, dat het in de middeleeuwen aan allen, die er gens om geloofswille werden verdreven, hier vrijheid vonden, en dat nog in onze dagen Nederland het land der vrijheid wordt genoemd. Thans wordt in landen als Italië en Spanje de crematie toegestaan, zoodat het, meendo spreker, tijd wordt dat ook Ne derland die vrijheid- verleent, die genoemde natiën reeds bezitten. Spr. eindigde met den wensch, dat sppedig in Nederland vrijheid zal wezen om van dit Crematorium gebruik te kunnen maken. Een gepast applaus dankte den spreker. Daarna werd ons door een ander het gebouw en 'haar verschillende kamers verklaard, waarvan ik alleen zal vermelden, dat in de hal waar wij zaten, de plaats is aangewezen waar do lijkkist op een verhooging komt te st-aan. Als de fa milie afscheid van het lijk heeft genomen en het laat ste woord van een geestelijke, of van andere sprekers is verstomd, begint het orgel te spelen, waarbij een gepast. lied kan worden gezongen. Daarna wordt die verhooging geopend cn de kist daalt langzaam naar beneden, waar dan alles gereed' is voor de crematie. Daar beneden geschiedt alles machinaal. Er wordt geen hand aan geslagen, de kist verdwijnt in den oven, waar door heeta lucht, die tot 800 en meer graden wordt verhit, de crematie wordt voltrokken. Het was een treffend en plechtig oogenblik, toen het orgel begon te spelen en een flinke stem daarbij een lied zöng en wij in onze verbeelding de lijkkist lang zaam zagen dalen. Daarna verlieten allen het gebouw, om tegenwoor dig to wezen hij het inmetselen van den sluitsteen van het geboüw. Hierbij deed zich nog een bizonder- hejd voor. Een ongeveer 10 jarig knaapje stond met dei sluitsteen in de handen. Een' heer van 96 ja ren stond bij hem terwijl de fotograaf gereed stond het kiekje te nemen, wat in een oogenblik ge daan was, hetgeen maar goed was, aangezien de steen wel wat t,e zwaar was voor den metselaar. Hierna was de plechtigheid nog niet afgeloopen; velen gingen het gebouw weer binnen. Schrijver deze9 ging echter terug naar de halte en kon den trein van 2.45 nog halen, om weer naar Alkmaar terug te keeren. Nu zou ik kunnen eindigen, ware het niet dat ik een doel had. U zult het mij niet ten kwade duiden dat het mij niet alleen te doen was om u en uwen lezers een genoegen te doen, maar ik zou ook gaarne eenig re sultaat willen hebben voor de vereeniging waarvan ik lid ben. Ik heb dus een doel, welliclit een vermetel doel. Ik wensch n.l. een vergadering te beleggen op een nader te bepalen dag of avond als eenige heeren of dames bijv. een 10 tal, die het beginsel der crematie zijn toegedaan, hun medewerking zouden toezeggen tot oprichting van een afdeeling. De vereeniging heeft thans 21 afdeelingen en ruim 1000 leden, achter die 1000 moet een 0 komen en al kan nu in deze van Alkmaar de Victorie niet uitgaan, Alkmaar kan wel medewerken dat Nederland een vrij land worde, ook op gebied van de crematie. Met dank, Uw dw., NTieutvpoortWIaan 4, Alkmaar. J O, NOBEL. Geachte Redactie. Beleefd verzoek ik u om plaatsing van het onder* sUjande, als antwoord op het ingezonden stuk van den heer Hoksbergen, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Om een goed Inzicht van de zaak te geven is het noodig, dat ik de volgende punten releveer. De commissie tot bestrijding der Tuberculose is opgericht door onze afdeeling van „Het Witte Kruis" en ontvangt van onze- afdeeling eeno subsidie van 500. Art. 3 van de statuten zegt: De commissie bestaat uit zeven leden, die allen lidi moeten zijn van de af deeling Alkmaar van „Het Witte Kruis". Twee leden worden uit de leden der afdeeling en uit hun midden gekozen- Drie leden zijn in Alkmaar wonende gemeesheeTen, die in een daartoe te beleggen vergadering van Alk- maarsche geneesheeren gekozen worden. Twee leden worden door de Gezondheidscommissie en uit hun midden gekozen. Art. 7 zegt: De penningmeester is belast met het beheer der gelden en het bijhouden desr boeken. Ilij zorgt voor het innen van alle inkomsten, terwijl beta lingen door hem geschieden. Hij sluit jaarlijks de boeken af, doet rekening en verantwoording aan de oommissie voor of in de twee de week vani de maand Februari van elk jaar. De begrooting van inkomsten en uitgaven voor elk volgend jaar wordt in de tweede helft van de maand Augustus bij' de commissie ingediend. Art. 9. Binnen de eerste zes weken van het jaar en in de eerste helft van de maand September van elk jaar worden verplichte vergaderingen gehouden, waarin Tesp. het verslag over het afgeloopen jaar en de rekening' en verantwoording van den penning meester voorgesteld, de begrooting voor het volgende jaar wordt behandeld, enz. Waar nu op de laatste.vergadering van deze afdee ling van „Het Witte Kruis" bleek, dat n'och de sub sidie van het Rijk noch die van onze afdeeling zijn opgevraagd geworden noch vergaderingen zijn belegd, kon ik alls voorzitter van onze afdeeling niets anders doen dan comstateeren, dat de secretaris-penning meester niets uitvoert. De heer Hoksbergen heeft- volkomen gelijk, wan neer hij beweert, dat het al of niet bereiken van het ^loel dat de commissie der t. b. O. zich heeft gesteld, geheel afhangt van het al- of niet medewerken der geneeskundigen en wanneer op die medewerking niet gerekend kan worden, dan moet noodzakelijkerwijze deze poging' om de volksgezondheid te verbeteren op gegeven worden, maar als lid van die commissie kan ik evenmin als andere leeken den geneeskundigen iets voorschrijven en bepaalt mijn taak, als voorzit ter onzer afdeeling van „Het Witte Kruis" zich' tot jiet toezien dat de statuten gevolgd worden. Een andere taak heeft ook de heer Hoksbergen niet en hij zal zich dan ook wel herinneren dat ik hem voor eenige maanden heb gezegd: „Wanneer de „omvang van uw zaak het niet toelaat dat u zich er „mee bezighoudt, wanneer uw gezondheidstoestand „niet te best is, maak dan zoo spoedig mogelijk uw administratie in orde, beleg een vergadering en .„neemt uw ontslag." Op den 20sten September schreef ik hem opnieuw in 't kort als volgt: „Bij' geruchte verneem ik, dat „een kwitantie voor de commissie t. b. C. niet is he rtaald geworden. Weest zoo goed mij daarover in te „lichten, a.s. Dinsdag ia er algemeeme vergadering; „maakt uw begrooting; wanneer ge daarvoor inlich tingen zoudt noodrig hebben dan wil uw voorganger, „do heer Looman, u in alle opzichten daarin helpen. .„Mocht dit niet gebeuren, dan moet ik het in de al- „gemeene vergadering ter sprake brengen." In antwoord op d'it mijn schrijven ontving ik den volgenden dag van den heer Hoksbergen het volgen- d'e epistel: „In beleefd antwoord op uw schrijven van „gisteren deel ik u mede, dat de heerem Pameijer en „Degenaar en ondergeteekende ontslag hebben geno- ,,men en dat de commissie in dein loop der volgende „week door Dr. Straver ontbonden zal worden, ter wijl de lighallen d-an ter beschikking van „Het Wit- .„te Kruis" komen. De opzichteres werd reeds met „ingang van 1 Januari a.'s. ontslagen. Onder do ge- „igevem omstandigheden kan ik geen vrijheid vinden „een begrooting voor *1914 in te diienen. Wat de kas middelen betreft, deze zijn niet meer toereikend om „betalingen van eenige bet-eekenis tte doen. Gedu rende den laatsten tijd was ik geTegeld van huis, de „mogelijkheid bestaat, dus dat -er een kwitantie terug „is gegaan. Ware ik thuis geweest, dan zou ik het „geld! wel voorgeschoten hebben. Donderdag a.s. doe „ik rekening en verantwoording aan Dr. Straver." Uit het vorenstaande blijkt, voldoende dat. ik wel wat gedaan heb, namelijk: den secretaris-penning- meester aan. zijne plichten herinnerd en er blijkt ook voldoende uit dat de heer Hoksbergen zelfs nooit heeft, ingezien de. statuten van eene Vereen, waarin hij d'e meest verantwoordelijke betrekking vervult,, anders is het ten eenen male onbegrijpelijk hoe hij zulk een brief heeft kunnen schrijven, een, waardoor het mij onmogelijk werd anders op te treden, als voorzitter onzer afdeeling, dan ik op de laatste ver gadering heb gedaan. Hoogachtend, J. F. LTTBBE. tiemeugd nieuws. UIT KOEDIJK. Gistermiddag ten twee ure vergaderde den Raad, Afwezig de heer Visser met kennisgeving. Na lezing werden de notulen onveranderd' goedge keurd. Van Gedeputeerde Staten was goedgekeurd terug ontvangen het Raadsbesluit van 29 Juni betreffende het toekennen van 0.75 per lesuur voor het hand- werk-onderwija. De door B. en W. aangeboden begrooting voor 1914 wees een bedrag aan van 16498.21. De voorzitter stelde voor deze beigrooting' in handen te stellen van de heeren Kramer, Beets, v. d. Wou de, Boldewijn cn Visser. De heer Beets vrtoeg of op de begrooting reeds een bedrag is uitgetrokken Voor de verhooging van de wethouderssalarissiein. De voorzitter zei, d'at dit pas kan geschieden wan neer de goedkeuring van Gedeputeerden is ingeko men. De heer Beets wafs van meening d'at die er al lang kan zijn aangezien het besluit niet van gisteren is. Het voorstel' van d:en heer Visser om de verhooging' te doen ingaan mét Januari 1914 is door den- Raad aangenomen. De voorzitter wees er op dat de Raad met den te genstaan! dienaangaande niet onbekend kan zijn. Het is met het oog op dien tegenstand! dat B. en W. heb ben gemeend' het nog niet direct in te dienen. De heer Beets 'bleef er op aandringen het besluit uit te voeren. De voorzitter: „Den 10 Juli heb ik het raadsbe sluit. den wethouder Bruin ter teekening voorgehou den, deze zeide hiermede te zullen wachten en ook de wethouder d'e Gens nam hetzelfde standpunt in. De heer Beet» wees er op dat de wethouder Bruin indertijd ook beweerde dat 10 als hethouderssalaris veel te gering was. De hoer v. d. Woude was van meening, dat het niet aangaat om het besluit zoo maar van de baan te schuiven. De heer Boldewijn drong er op aan er een bedrag voor op da begrooting te plaatsen. Het Raadsbesluit zegt spreker dient uitgevoerd te worden. Hoewel spreker destijds nog geen raadslid w%s, meent, hij uit de verslagen opgemaakt te hebben dat de verhooging met 1 Januari 1914 moest ingaan. Z. i. dient het be drag op de begrooting voor te komen. De voorzitter vroeg of de heeren een weg weten om uitvoering t-e geven aan het raadsbesluit. De heer Boldewijn: Maar het besluit is toch ter goedkeuring aan Gedeputeerden aangeboden. De voorzitter: „Nog niet, aangezien het nog isteeds niet door de wethouders geteekend1 is. De heer Boldewijn: „Op die manier worden de raadsbesluiten nie;t uitgevoerd." De. heer v. d. Woude: „Wij kunnen wel wegblijven ,als er toch geen uitvoering aan de besluiten van den jEtaad wordt igegeven. De voorzitter: „17 a-18 jaar heb ik met de wet- ihouders de belangen van de gemeente behartigd en de wethouders hebben dat gedaan op een wijze die allen lof verdient. Nu die wethouders er in deze niet voor te vinden zijn een bedrag van 50 te ne men, (heb ik getracht een middel te vinden om te zien in hoeverre den R^ad bereid is om het besluit zoo te doen luiden dat de nieuwe wethouders de verhooging krijgen; dit is mij echter tot nog toe niet gelukt- Met het oog op den lof die zij verdienen, doe ik een beroep op den Raad d'e zaak gemakkelijk te ma ken. De heer Beetis zei op dan lof niets tegen te hebben, maar in da vergadering van 26 Maart zei wethouder Bruin 10 is niet veel voor een wethouder, wat wij volkomen beaamden. OveT het bedrag vroegen wij aanhouding, later steunde de. heer Yisser uw voorstel en toen zeidie de heer Bruin „Wij willen het nu niet meer hebben." Het voorstel werd aangenomen, van een poging om het in te trekken hebben wij echter niets gemerkt, pok niet van de oppositie. De voorzitter „Het stemde de heeren onaangenaam dat de Raad het niet liet ingaan met Januari 1913. De heer Beets: „Daar waren toch motieven voor! D© post. onvoorzien was nihil daar was dus destijds niets tegen. De heer Boldewijn was van meening dat de weg om het Raadsbesluit uit te Voeren een gemakkelijke is. De wethouders kunnen gemakkelijk met de lin kerhand aan de gemeente geven wat zij met de rech terhand ontvangen. De wethouders maken thans van een zakelijke een persoonlijke kwestie. De voorzitter: „Het komt mij voor, mijnteer Bol dewijn dat u een te jong Raadslid' is om een oordeel over de zaak te vellen. De heer Boldewijn„Ik weet niet mijnheer de voorzitter dat daarvoor een oudfe leeftijd noodig is, m. i. is het een zakelijk besluit en dOeit hot er niet heel veel 'toe wie wethouder is. De Raad' (heeft ge woon d'e. wethouderssalarissen bepaald. De heer Beets: Daar hebben bij ons nooit persoon lijke redenen voorgezeten. De voorzitter„Ik zal over d'e kwestie nog eens met de wethouders in contact treden. Blijven de heeren van oordcel dat het noodzakelijk is het besluit uit te voeren?" Alle leden zijn van meening dat dit moet gebeu ren. De heer Beets hield zich overtuigd d'at de wethou ders hiervan het recht moeten inzien. Nadat de voorzitter er' riogmaals op wees, dat er ,geen kwestie van was om d'e zaak op de lange baan te schuiven, deed .spreker edl nRaad toezegging om de zaak nogmaals met de wethouders te bespreken. Het voorstel', van B. en W. in overleg met den di- istricts-schoolopziener, om aan den gemeentelijken cursus voor de hoofdakte te Alkmaar een jaarlijk- ,sche subsidie van f 25 te ver'leenen werd m»t' alg»- j meene stemmen aangenomen, zoo ook Het voorstel om den beier Kikkert in de plaats van den heer Wage- naar met het berhalingsonderwijs te belasten. Het voorstel dm ten behoeve van het elektriciteits bedrijf een leeninlg van 300000 tegen een rente van iten hoogste 43/2 procent aan te gaan werd mede met algomoene sfemmen aangenomen. Op oen vraag van den heer Beets deelde da voor zitter mede dat alle kosten hoog- geraamd waren, bo vendien wa^ er nog op een poet van f 900 voor on voorziene gerekend. D© aflossing werd bepaald op 500 per jaar te be ginnen met 1915. Nog deelde de voorzitter mede, dat voor het geval Gedeputeerde het beginnen van de aflossing mat 1915 niet goedkeurde, reeds een bedrag van 1850 op da begrooting voor 1914 is uitgetrokken. In verband met een ingekomen: schrijven wotJ op voorstel van den voorzitter besloten om in verband met de invaliditeitswet, de verzekering van den veld- wachte rte doen eindigen en 94 van hef gestorte ■terug te vragen, aangezien door de nieuwe wet -de veldwachter op 65-jarigen leeftijd' recht heeft op een pensioen van 250. Met het oog op de afwezigheid van dien heer Visser .stelde die voorzitter voor, het adres inzake de pensi- onneeriug van gemeente-ambtenaren niet te behan delen. Hiertoe werd besloten. Aan de Rijks veldwacht werd wederom voor de as sistentie gedurende de kermis de jaarlijksche gratifi catie toegekend. De "heer v. d. Woude vroeg in rondvraag of er van de afdeeling St. Pancras van Het Witte Krui!» geen verzoek om subsidie: was ingekomen, onder voorwaar de, dat de afdeeling dan zoiu zorgen voor de ontsmet ting van de woningen te St. jPancras die tot Koedijk behooren. De voorzitter deelde mede dat een dergelijk schrij ven1 niet is ingekomen. Voor eenigen tijd terug was hierover wel iets ingekomen van den burgemeester van St. Pancras. Koedijk had echter toen reeds het Witte Kruis te Alkmaar in den arm genomen. De heer v. d. Woude deelde mede, dat de afdeeling ■St.-Pancras indertijd besloot een dergelijk schrijven ,te zenden. De secretaris zei het verzonden te heb ben, maar nimmer antwoord te hebben ontvangen. De voorzitter verzocht! den heer v. d. Woude da zaak te onderzoeken. Deze beloofde dit' te zullen doen. i Hierna vroeg de beer Boldewijn of er reedis pogin gen gedaan waren om de krankzinnige 'die op kosten van de gemeente te Castricum verpleegd wordt, over te plaatsen naar Meeranberg. De voorzitter wees er op dat de plaatsing inder tijd geschiedde op 'last van dbn officier van Justitie. De verpleegde betaald de helft. Het verschil in d» verplegingskosten bedraagt maar een 00 Meeran berg 260, Castricum 320. Spreker geloofde niet, waar de plaatsing op last van den official' geschied de het recht tot. overplaatsing te hebben. Hierna werd de vergadering gesloten. VERSCHENEN PRIJS t —.ÏO Verkrijgbaar in den Boekhandel van de N.V. v./h. HERMs. COSTER A ZOON, Voordam C 9. Tel. No. 3. Trekking van Dinsdag 30 Sept. i 5e klasse, 10e lijst. Nos. 535S 7992 11417 12487 elk 1000. No». 1978 5643 8447 10596 16657 18843 elk 400. Nos. 5140 5407 14720 19296 19385 elk f 200. Nos. 1749 7196 7837 10593 13376 15515 15872 16158 17761 18799 19004 elk 100. Prijzen van 70. 56 153 160 375 400 404 425 432 .834 852 967 1340 1712 1861 3132 2138 2178 2219 2242 2279 2289 2395 2519 2542 2610 2670 2831 2860 2863 2880 2994 3138 3322 3462 3580 3644 3692 3707 3815 3860 3930 3946 3952 4033 4055 4079 4126 4211 4294 4360 4454 4540 4558 4579 4598 4698 4797 5097 5156 5231 5236 5320 5412 5455 5466 5520 5789 5809 5829 5934 6002 6036 6072 6099 6232 6236 6238 6286 6297 6320 6478 6724 6801 6839 6848 6917 6933 7024 7117 7172 7262 7277 7293 7516 7532 7592 7624 7772 7851 7861 7870 8052 8125 8393 8568 8603 8653 8668 8763 8846 9163 9202 9278 9327 9330 9332 9393 9619 9706 9926 10114 10204 10367 10409 10411 10460 10658 10710 10852 11355 11360 11364 11551 11560 11604 11728 11943 11948 12027 12130 12303 12374 12333 12754 12783 12907 12981 13002 13049 13096 13144 13335 13490 13670 13887 14128 14193 14206 14245 14394 14429 14620 14635 14907 14945 14989 15373 15443 15466 15487 15538 15570 15686 15779 15792 15795 15868 15963 16082 16278 16395 16502 16582 16604 16611 16730 16869 16984 17124 1713-2 17230 17283 17297 17309 17554 17666 17693 17742 17747 17798 17875 17918 17941 18044 18155 18184 18284 18361 18378 18499 18520 18589 18647 18772 18832 18919 18927 18957 19117 19228 19268 19382 19441 19480 19,533 19568 19619 19722 19773 19829 19837 19894 19987 20049 20075 20504 20528 20531 20665 20678 20715 20748 20771 20782 20952 20999 NIETEN. 109 121 125 161 189 192 197 217 225 253 255 258 311 314 408 415 443 482 532 566 580 593 629 630 645 647 758 759 804 839 866 919 937 965 1058 1167 1169 1179 1221 1230 1240 1245 1322 1325 1346 1395 1424 1454 1478 1480 1516 1533 1534 1593 1625 1639 1651 1660 1673 1674 1693 1727 1728 1735 1758 1781 1785 1810 1873 1908 1913 1925 1967 2118 2121 2180 2231 2281 2294 2358 2372 2394 2397 '2505 2566 2593 2639 2651 2666 2691 2695 2704 2731 2806 2813 2844 2887 2921 2923 2964 2981 2985 3006 3024 3066 3072 3084 3112 3127 8255 3262 3287 3303 3313 3320 3345 3436 3444 3452 3528 3530 3540 8608 3659 3665 3669 3676 3681 3709 37-20 3725 S7o4 3817 3906 3907 3958 3968 3988 4035 4050 4069 4086 4088 4171 4271 4300 4347 4357 4396 4415 4443 4449 4-164 4471 4506 4541 4564 4697 4703 4718 4760 4864 4S91 4947 4977 4982 5001 5004 5005 5010 5015 5047 5051 5058 5078 5124 5190 5213 5223 5235 5256 5274 '5298 5307 5378 5390 5398 5445 SISO 6559 5567, 5572 5623 50*8 5714 598-1 62*16 6368 6552 6687 6962 7180 7431 7697 7935 8202 8398 8523 8699 8984 9240 9442 9623 9921 5765 6010 6258 6371 6566 6742 6979 7215 7446 7698 7943 8206 8403 8570 8710 9072 9253 9447 9667 9937 oSió 6071 6261 6386 6588 6812 6997 7242 7472 7765 7948 8213 8409 8577 8775 9093 9326 9479 9757 9991 5828 6100 6329 6425 6598 6816 7014 7248 7478 7771 7952 8249 8448 8613 8804 9146 9338 9539 9781 6S05 6124 6336 6437 6612 6843 7051 7261 7629 7790 8041 8277 8478 8633 8829 9149 9357 9545 9783 5914 6131 6354 6-449 6657 6857 7139 7-296 7644 7810 8136 8311 8492 8640 8855 9204 9382 9559 9793 5969 6164 6861 6515 6659 6906 7160 7424 7662 7922 8148 8320 8515 8671 8965 9219 9421 9567 6912 14938 15314 9992 10Ö08 10025 10026 10028 10033 10046 10132 10229 10232 10278 10334 10339 10.113 10372 10387 10462 10496 10.501 10507 10536 10633 10665 10718 10742 10784- 10787 10818 10821 10829 10832 108.34 10848 10849 10850 10918 10928 10966 1Q996 10998 11049 11072 11147 11155 11252 11268 11278 11340 11402 11416 11459 11471 11472 11481 11532 11542 11631 11651 11658 11693 11698 11767 11785 11790 11799 11870 11892 11945 11953 11961 11969 11977 12025 12068 12071 12092 12148 12166 12245 12327 12335 12339 12355 12403 12446 12455 12523 12641 126-57 12731 12734 12800 12805 12809 12847 12849 12S81 12899 12914 12990 13003 13024 13100 13109 13138 13158 13178 13214 13248 13303 13312 13332 13346 13353 13369 13381 13401 13432 13447 13519 13535 13538 13580 13603 13612 13669 13718 13727 13783 13798 13301 13829 13837 13865 13880 13947 13949 14009 14050 14051 14052 14091 11093 14117 14181 14213 14233 14372 14499 14553 14510 14572 14595 14846 14865 14883 14905 14969 14970 14981 15018 15043 15594 15349 15390 15440 15511 15585 15625 15636 15654 15670 15719 15723 15770 15780 15793 15831 15348 15851 15859 15887 15903 15904 15908 15926 16078 16080 16097 16152 16154 16155 1618' 16211 16312 16315 16391 16425 16428 16481 16505 16508 16542 16576 16596 16627 16633 16644 16686 16775 16776 16783 16852 16905 16912 16952 17024 17025 17034 17089 17151 17193 17217 17307 17318 17327 17365 17390 17410 17425 17451 17481 17501 17613 17687 17717 17770 17930 17964 17966 17997 18082 18154 18205 1.8229 18247 18254 18287 18837 18339 18-355 18445 18446 18450 18490 18491 18523 18547 18659 18663 18722 18738 18756 18771 18852 18856 18871 18914 18999 19007 19020 19155 19174 19195 19199 19263 19305 19316 19324 19325 19330 19332 19336 19362 19371 19391 19460 19467 19488 19504 19525 19537 19546 19549 19566 19577 19597 19608 19633 19645 19671 19677 19693 19716 19776 19794 19825 19844 19872 19913 19969 19985 20022 20046 20068 20093 20104 20119 20127 20136 20151 20202 20242 20265 20301 20316 20317 2031!) 20324 20391 20409 20418 20438 20454 20462 20507 20514 20533 20540 20549 20590 20607 .20628 20650, 20G68 20G72 20677 20682 20087 20697 20713 20750 2076S 20835 20889 20000 20902 20947 5o Klasse 9e Lijst4324 m. z. 4325 9009 f ,0 17580 17589 17601 17774 17820 17907 18010 18052 18075

Alkmaarsche Courant | 1913 | | pagina 6