Trekking van Dinsdag 7 Oct. 5e klasse. 14e lijst» bios. 8527 en 15556 1000. hi os. 021, 1334, 3174, 5026, 10838, 11634, 14114 en 15446 elk 400. bus. 61S8, 11403 en 11508 eik 200. b'os. 782, 2003, 3480, 6627, 7477, 8046, 9558, 10873, 10945, 12037, 13582, 13840,» 14554, 16786, 17207, 18699, 20167 en 20552 elk 100. STADSNIEUWS. BUITENLAND. ven wij U de verzekering, dat wij niet in gebreke zuilen blijven, in het belang van het onderwijs en den onderwijzersstand, ongevraagd onze wen- schen kenbaar te maken, waartoe wij als vaKvereem- ging het recht en den plicht hebben., De gemeenteraad van Zaandam heelt gisteren de beiiamdeiing van het werkliedenreglement voortge zet. iSesdoten werd, ineWt de hl. R. Crt», dat de ar beider® met dag- en nachtdienst 62 vrije dagen per jaar zullen hebben en dat onder die vrije dagen min stens zullen zijn 13 Zondagen, waarvan hoogstens 3 wissel-Zondagen mogen zijn. Voorts werd aan alle werklieden een verlof van 10 dagen toegekend onder uitbetaling van 10 gulden om yan hun vacantia meer profijt te kunnen trekken. Met 10 tegen 6 stemmen werdl dé loonregeling, voorgesteld door den haar Duy&, aangenomen, waar door deze geiij'k wordt aan die te Amsterdam. Zoo worden de minimum- en maximumloonen van een reiniger 13.50 en 16.20; van een belt- en compost- arbeider 14.04 en 16.74; van een sehuitenherstel ler 15.12' en 17.82; van een' bloemist 16.20 en 18.90; van een motorschipper 14.56 en 17.20; van een atoomstoker 15.66 en 10.36; van een machinist J 16.74 en 10.44 en van een onderbaas 17.28 en 10.98. Alleen de sociaal-democraten hebben voor deze loonregeling gestemd. Vanavond' wordt het reglement verder behandeld. In dte memorie van toedichting tot dé Gemeentébe- grooting dienst 1914 deelen B. en W. van Zaandam mede, dat de post onvoorziene uitgaven op een hoog bedrag, n.l. 34.003 is geraamd, omdat bij het vast stellen van dezen post rekening moet worden gehou- tden met het noodig zijn van een 'bedrag van onge veer J 30000 voor mogelijke verbeteringen van de sa larissen van de ambtenaren en onderwijzend perso neel, waaromtrent weldra voorstellen dien gemeente raad zullen bereiken; de raadscommissie, welke de salarieering van de gemeente-ambtenaren aan een onderzoek heeft onderworpen, is nagenoeg met 'haar arbeid gereed!. Een nieuwe verordening op het verwisselen van privaattonnen en het1 ledigen van 'beerputten is in wording, en B. en W. ver onder stellen, dat deze een bate van J 10.000 zal afwerpen. De huren en erfpachten zullen 6900 meer, de brug-, haven- en sluisgelden 25.000 meer, en nog enkele andere posten zullen ook grootere of 'kleinere bedragen meer opleveren. Er 'behoeft nog 27.000 gevonden te worden door verhooging van de inkom stenbelasting. Deze komt dan van 2-37.000 op 204.000. CASSATIEBEROEP VERWORPEN. De ïïooge Raad1 heeft gisteren verworpen het cas satieberoep van Aart N., soldeerder te lleild'er, door de rechtbank te Alkmaar en het gerechtshof te Am sterdam veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf wegens mishandeling van den marinier D. Malie paard, dien hij met een mes in de 'berst zou hebben verwend. EEN WEIGERING. Het Velk meldt, dat de Rottardamsche af deeling van dien bond! van Nederlandsehe onderwijzers beslo ten heeft, den onafhankelijkheidspenning niet te aanvaarden, welken een comité uit de burgerij ter gelegenheid! van het onafhankelijkheidsfeest aan de onderwijzers en onderwijzeressen wil uitreiken. UIT BERGEN. Zondagmorgen zal in de Ned'. Herv. Kerk alhier de orgelwijding plaats hebben met orgelspel van den heer Paardekooper uit PurmerendL UIT DE RIJP. Bij de Doopagez. Gem. te Steenwijk is beroepen de heer G. Eopma, alhier. UIT OUDEiNIEDORP. In een Maandagavond' gehouden vergadering van de vereeniging voor straatverlichting al'hier werd met algemeene stemmen besloten de bestaande lan taarns, tlians verlicht met petroleum, te doen ver vangen door nieuwe voor gas met automatische ont branding. UIT DE SCHEEMEER. Door d'e overvloedige regens van de laatste dagen zijn de molens van diezen polder weder in werking gesteld. Door den pracbtigen nazomer hebben de molens nu verscheidene weken in „zomerlaag" ger staan. Voor de molenaars een buitenkansje, d'aar deze dan in de gelegenheid1 zijn om als landlar'beidiers te gaan werken. De zomer is voor hen, door de vele regendagen, niet voordeelig geweest. UIT WIERINGERWAAED. Aan bakker Dissel te Nieuwesl'uis die wegens eene besmettelijke ziekte zijn zaak voor onbepaalden tijd heeft moeten sluiten, zal gedurende zijne ziekte we kelijks 15 worden uitgekeerd. Dit bedrag zal door eenige ingezetenen worden betaald. In de plaats van wijlen den heer P. Peereboom is in eene daartoe gehoudien vergadering als kerk voogd' benoemd de heer A. de Carpentier. UIT VEENHUTZEN. Gister had ten overstaan van notaris H. de Boer de verkooping plaats van de slagerij van den heer P. Jes. Het perceel kon 850 opbrengen en is niet gegund. UIT CASTRICUM. Door burgemeester en wethouders der gemeente Castricum werd gisteren aanbesteed het! bouwen van een directeurswoning bij de in aanbouw zijnde gasfa briek aldaar. Een en andér naar de plannen van d'e architecten Veldkamp en Wenink te HeilooWor- merveer. Ingeschreven werd door: G. Renooi te Hoorn 5250; C. Rol te Castricum 5025; Wed. P. van Heijst, Velsen, 5000; P. Dubbeld, Alkmaar, 4993 J. van Schagen, Haarlem, 4820; T. Krom, Uit geest, 4785; Gebrs. Roozendaal, Uitgeest, 4750; A. v. d. Eng, Uitgeest, 4700; J. Vlaar, Castricum, 4695; P. Dimmers, Zaandam, 4560; J. Bos, Dim men, 4493; P, Rings, Santpoort, 4385; J. Weel, Castricum, 4310; J. Res, Castricum, 4264; P. J. Berkhout, Medemblik, 4188; J. Tromp, Castri cum, 4124. Gunning in beraad, volgens bestek. UIT SCHOORT. Gistermorgen, elf uur, vergaderde de Raad de zer gemeente in voltallige zitting. De voorzitter heette den leden in dlaze spoedei- schend'e vergadering welkom en dleeldle mede dat deze \ergadering was uitgeschreven, naar aanleiding van het bezoek van den inspecteur van de volksgezond heid van Zaterdag j.l. Ik heb u niet te zeggen, zei spr., dlat het mij zeer veel leed doet dat deze vergadering moet plaats heb ben. Indertijd is van Gedeputeerden het uitbrei dingsplan teruggekomen met de opmerking, dat zij met imrenomenheid' kennis hebben gemaakt met dat plan. Dat wij dus met ons onteigeningsplan op den goed'en_ weg zijn, erkennen Gedeputeerden, dloor het woord ingenomenheid. Zij zijn dlus ook van meening dat de Gemeenteraad van Schoor! op den goeden weg was, om de belangen van de gemeente voor nu en voor de toeaomst te behartigen. En wanneer wij zren, wat een wera er aan geweest is om dat plan voor eiaander te Krijgen, dan is het met weedom in net hart, dat B. en VVara punt 1 op de agenda moeien voor steuren die ai- of met handhaving van uat paan. Zooals wij hier alien zitten, vervolgde spr., zijn wij geroepen, de belangen van de gemeente tóchoorl voor nu en de toekomst te behartigen en ik geloof wel, dat wij dit alien met hart en ziel doen. Laten wij echter wei bedenken, dat het hierbij met alleen gaat om de oogenbkkkelijke belangen, maar dat wij ook hebben voor te bereiden de toekomstige belangen van de gemeente. Indertijd heeft een van de wetlhouderb gezegd: „Plant maar boomen" en ook het plan van onteigening en uitbreiding van de gemeente is te beschouwen ais een boom, dien wij hebben te plaat sen niet alleen voor nu, maar ook voor de toekomst. Wanneer wij dien wethouder nog in ons midden had den, dan geioof ik, dat hij het plan, zooals het tot nog toe is uitgewerkt, zou toejuichen. Wij mogen ons oog niet te veel richten op de dadelijke belangen. Met een boom gaan ook jaren gemoeid. En ai hebben wij de 'kans, dat van tien geplante boomen er acht uitslaan, dan deden wij toch met het planten een goed werk. Zeer zeker zullen er altijd onder de ge plante boomen, eenige zijn, die niet tot rijpheid ko men en mislukken. Wanneer wij aanstond® tot het behandelen van de hoofdvraag: „Wat is voor Sohoori gewenschtf' overgaan, hoop ik, dat die 6 Oc tober 1913 voor Schoor! een dag zal wezen, die ais een jubeldag herdacht kan worden. Laten wiji niet vergeten, dat er voor ons allen, vroeg of laat, een dag zal komen dat wij hier niet meer zijn; de een zal spoedig hebben heen te gaan, omdat hy de gunst van de kiezers niet meer heelt, en de ander zal met meer weer keeren door den dood. Maar da tijd, dat wijf moeten verdwijnen, komt voor ons allen onvermijdelijk. En dan zal het voor ons een voldoening zijn, wanneer wij met een gerust geweten kunnen verklaren, dat wij steeds ons gewe ten hebben geraadpleegd, om met hart en ziel de belangen van de 'gemeente voor te staan. Met ,-,bezint eer gij begint" verklaarde spr. de ver gadering voor geopend. De secretaris las hiema dia notulen der vorige vergadering. Waar niemand d'er leden hierop iets had aan te merken, zeid© de voorzitter het wenscheiijk te ach ten, om een opmerking te maken. „Misschien ben i'k," aldus de voorzitter, „de vorige maal wat ondui delijk geweest in de weergeving bij het niet aanne men van het eerste voorstel. Ik heb gezegd, dat art. 18 van de onteigeningswet nu in aanmerking komt. Wellicht ben ik te kort geweest en ik stel er dan ook prijs op, te verklaren, dat i'k daarmee beb be doeld, of de Raad nu niet genegen is, bovenbedoeld artikel, ter uitvoering' van een vroeger genomen be sluit toe te passen, om zoodoende de bedoelde percee- len langs ger echtelijken weg te onteigenen. Ik stel er prijs op, dat deze verklaring in de volgende notulen wordt opgenomen. De secretaris vroeg O'f dit ©en aanmerking is op de door hem gehouden notulen. De voorzitter: „Dat weet ik niet." De heer Gouwenhova merkte op, dak de voorzitter in db vorige vergadering alleen het bedoelde wetsar tikel beeft voorgelezen. Spreker veronderstelde dat de voorzitter het wenscbelijlk vindt, om zijn meening meer met andere woorden weer te geven. De voorzitter zei dit hierom wenscheiijk te vinden, omdat daardoor zijn bedoeling voor die lui, die de no tulen later zullen leizen, beter begrepen zal worden. De secretaris vroeg of die voorzitter de woorden opgenomen wil! zien in de gelezen notulen. De voorzitter was van meening, dat ze wel in die volgende notulen kunnen worden opgenomen. Den secretaris maakte dit wél verschil uit. Hij zou moeten protesteeren wanneer bedoel'd) werd' dat de notulen op d'itl punt niet volledig waren. De voorzitter zei nogmaals, het voldoende te vin den, indien de verklaring in de volgende notulen wordt opgenomen. Hiema zijn wij gekomen aan punt 2 van de agenda, naar aanleiding van het be zoek van den inspecteur De Graaf van de volksge zondheid, hierop geplaatst. Ook deize vond het zeer jammer, dat het plan van onteigening geen voort gang zal hébben. Wij hébben alles in den breede overwogen en zijn tot de conclusie gekomen, dat bet voor een geregelden gang van zaken het eerst noodig zal wezen, om, ingevolge het den 17den September j.l. genomen raadsbesluit, als punt 1 op de agenda ta plaatsen: Intrekking van het besluit van 14 Au gustus 1912, betrekking hebbende op die onteigening van genoemde perceelen. Do beer Couwenhove vroeg over de inleiding het woord en merkte op, dat Gedeputeerde Staten zich over het onteigeningsplan niet hebben uitgelaten. Zij toch hébben alleen hun ingenomenheid betuigd met bet uitbreidingsplan. De voorzitter wees er op, dat men aan een uitbrei dingsplan niet veel beeft, als men het niet kan uit voeren. Betreffende die onteigening heeft die minis ter nog meegedeeld dat het besluit binnen een 'be paalden tijd genomen moet worden. De heer Couwenhove was van meening, dat het uit- breidings- en het onteigeningsplan een heel andere zaak is. Het eerste begroeten ook wij met Gedeputeerden, met ingenomenheid. En over het laatste heb'ben Gedeputeerden zich niet uitgelaten. Op een vraag van den heer Polle, zei de voorzitter, dat de Raad zich er allereerst over heeft uit te spreken of het raadsbesluit van 14 Aug. 1912 ge handhaafd moet worden of niet. Daar niemand' meer het woordl venlangdé, stelde de voorzitter voor, om tot stemming over te gaan, hierbij opmerkende, dat volgens bet reglement van orde de stemming moest geschieden overeenkomstig db presentielijst en dat de voorzitter het laatst moest stemmen. -Met vier tegen dlrie stemmen werd hierop besloten, het onteigeningsplan in te trekken. Tegen stemden: de heexen Das, Van Dienen en de voorzitter. Door deze beslissing verviel punt 3 van de agenda. De voorzitter deelde mede dat B. en W. het geld van den beer Roos, ten bedrage van 4000, hadden belegd bij de Boerenleenbank. Op voorstel van dén voorzitter werd besloten dit geld! bij de Boerenleen bank te beleggentotdat een andere bestemming aan bet geld gegeven wordt. De beer Dapper achtte het vervoeren van de stee- nen voor den straatweg van den eenen naar den an deren kant te ko'Stbaar. De voorzitter merkte op, dat deze opmerking in een poldervergadering gedaan moest worden. De heer van Dienen achtte het gewenscht, dat wat moer op het rijden zonder lichUwerd gelet. D0 voorzitter beloofde hierop de aandacht van de politie te zullen vestigen, waarna de vergadering werd gesloten. UIT HEÏDO. Een knecht van den heer Straathof te Rinnegom, Sandberg geheeten, reeds hier vanmorgen op een paard op den Vesterweg. Nabij de Kerkelaan schro'k het paard voor den trein, de man viel in een greppel. Hij werd zwaargekneusd! opgenomen en naiar dr. Hoekstra gébracht, die opneming in het St. Elisa- oetlüsgesUoht te Alkmaar wenscheiijk achtte. KORTE BERICHTEN. SpartaRest van Nederland bracht ruim 1500 voor Oranje Nassa u-Oord op. Het 10-jang jochie uit Gouda is toch te Ant werpen aangehouden. Hij was slagers jongen gewor den. Te Tilburg werd gistermorgen een 'bankwerker bij bet rangeeren tusschen d'e buffer® doodgedrukt. Te Steenbergen overleed een 105-jarige vrouw. In de R. K. kerk te Sittard zijn de offerblokken opengebroken en geledigd. Gisternacht is de gemeenteveldwachter van Sas- senheim levensgevaarlijk 'gewond, de dader is gear resteerd. Een man, vorige week uit de gevangenis ontsla gen, trachtte Zondag te Amsterdam een perceel bin nen te sluipen, doch werd op heetexdaad betrapt. Volgens de Java Bode zou Henri Boirel weer naar Indië gaan, om te Soerabaja hoofdredacteur te worden van een nieuw Chmeescb-Maleisch dagblad. Te Winssen (.Gelderland) zijn volgens de Msb., van 1 peeréboom (Maiagdeperen) ruim 650 pond' pe ren geplukt. Gisteravond is de voorstelling in den Erascati- schouwburg te Amsterdam doorgegaan, het geschil is echter nog niet opgelost. STAATSLOTERIJ. Laatste Berichten. HET VERMOORDE KNAAPJE. AMS'TERDAM, 7 October. Onder enorme be langstelling is beiden bet lijk van bet vermoorde knaapje Hendrik de Klerk ter aarde besteld. Een zestal agenten moesten de orde hanidlbaven en voor de afzetting zorg dragen. Aan de groeve stonden o. m. twintig schoolmakkers van den kleinen Hendrik. Ds. Wiersma hield een lÜj'kreden. Hij sprak allereerst de ouders en grootouders, daarna de kameraadjes en tenslotte de buren toe, eindigend! met een „God Zij met U." Een broertje van het knaapje strooide bloemen, waarna de aangrijpende plechtigheid geëindigd was. PROF. Mr. TICHELAAR. LEIDEN, 7 October. Op 52-jarigen leeftijd is hier hedennacht plotseling overleden mr. P. A. Ti chelaar, geboren te Ootmarsum, sindisi 1897 hoog leeraar in bet Romeinsche recht en zijn geschiedenis. De overledenen was die laatste jaren blind. BUITEN VERVOLGING GESTELD. HEERENVEEN, 7 October. In de zaak tegen den beer W., directeur van de Algemeene Eriesohe Assu rantie Maatschappij' is de instructie gesloten. De officiers van justitie requireerd'e buiten ver volging stelling van den aangeklaagde. ONTROUW SECRETARIS. ZIERIKZEE, 7 October. De rechtbank veroor deelde beden J. V., oud-secretaris dex gemeente Oud1- Vossemeer en ambtenaar van den Burgerlijken Stand aldaar overeenkomstig den eisch tot 6 maanden ge vangenisstraf, met aftrek der preventieve hechtenis. S 011E EPS DIEFSTAL. IJMUIDEN, 7 October. Van bet Duitsebe S. S. „Christiaan Horn" dat te Amsterdam in het droog dok eene reparatie onderging, is de hofmeester W. Kleinhenz, gisteravond! gedeserteerd, na eerst de schrijftafel van d;en gezagvoerder geforceerd en daaruit 1006 te hebben ontvreemd. De diefstal werd eerst ontdekt, toen men heden morgen reeds naar IJmuidën was opgestoiomd» GROOTEi BRAND. HAMBURG, 7 October. Tengevolge van een ke- telontplo/fing in een der saffinaderijen staat de groote suikerfabriek van Meschahelllua in brand. Het vuur heeft zich reed® uitgebreid tot de naburige woningen. ARRONIDISiSEMENTS-RECHlTBANK. Uitspraken van heden. A. O. W. B., wed. A. L. van W., gedetineerd, ver duistering, 3 maanden gev. str., met aftrek van pre ventieve hechtenis. J. B., koopman, Barsingerhorni appèlizaak, 2 hech- tenisstraifen van 3 weken. J. de D., schilder, 'Scheliinkhout, opzettelijk niet verschijnen voor den keuringsiraad, 1 week gevange nisstraf. A. G., landarbeider, Harenkarspel, beletten der ambtshandeling, 1 week gev. str. G. M. S. te Edam, mishandeling, 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. W. K., houtschaver, Hoorn, diefstal, 15 boete subs. 12 dagen hechtenis. P. A. van L., C. S., W. v. L., C. A. v. Z., J. N. v. d. H., J. S., Th. E. H., verpleegden rijkswerkinrich ting te Hoorn, verzet en eenigen mishandeling, no. 1, 2, 4, 6, 7 zes weken gev. str., no. 3 en 5 drie weken gev. str. IJ. J. Z., dameskleermaker, Helder, abortus pro vocates, 1 jaar gev. star. BAT,KAN. De moeilijkheden tusschen Turkije en Griekenland zijn nu op weg, in gunstigea zin te worden opgelost. De Servische regeering echter heeft verklaard nog niet in staat te zijn te bepalen, wanneer het verkeer der treinen kan worden hersteld. Men is er blijkbaar nog steeds bevreesd voer oorlog. Van een Turksch-Bulgaarsche overeenkomst ter gen Servië is bij de Italiaansche regeering niets be kend. De Serviërs hebben een buitenlandsche leening ge sloten van 250 millioen, waarop de regeering dade lijk een voorschot wil nemen. De pogingen van Bulgarije daarentegen om bij de banken te Weenen en Boedapest een voorschot van 30 millioen te krijgen, mislukten, daar de Oos- tenrijksche regeering voor haar industrie bestellin gen van dezelfde beteekenis eischte. De Vossiscbe Zeitung meldt dat de verkiezing van den prins von Wied als Alban6esch vorst ophan den is. DUITSCHLAND. De vereeniging voor sociale binnenlandsche kolonisatie, die indertijd op kleinen schaal begonnen is met werkverschaffing heeft Zon dag gasten gevraagd) om het tot stand gebrachte in oogenschouw te nemen. Zij heeft in de omgeving van Frankfort, n.l. te Reppen vrij wel waardeloos land laten rioleeren, 'bemesten en beplanten door werkloozen. Er werden straten aangelegd en aardi ge buisjes gebouwd. Ieder man kreeg een dagloon van 1.50, was hiji getrouwd! dan ontving hij 45 ets. meer. Voor kostgeld moest 72 ets. worden betaal'd. De werklieden waren volkomen vrij, zij konden gaan, wanneer zij wilden, bijv. voordeeliger werk konden krijgen. De huisjes waren dadelijk verhuurd' en de grond wordt nu bebouwdi De proef, waarvoor het rijk 14.400 gulden gaf, iB uitstekend geslaagd. Men wil haar nu bij Beeskow op groote schaal herbalen, in de hoop, dlaardoor het aantal werkloozen althans eenigszins te verminderen. ENGELAND. De onderhandelingen te Dublin zijn gisteren afgebroken. De arbeiders namen de voorwaarden aan, maar de patroons weigerden het bemiddelingsvoorstel strekkende tot benoeming van verzoeningscommissies uit arbeiders en patroons. Twintig kiesrechtvrouwen stoorden Zondag we der den dienst in Westminster Abbey te Londen door bet zingen van een gebed voor suffragettes, die in de gevangenis zitten. De kiesrechtvrouw Annie Kenney, die voorl'oopig op vrije voeten was gesteld, is opnieuw gevangen ge nomen. Acht der vrouwen zijn wegens verzet tegen haar arrestatie ingerekend. ZWEDEN. De toestand van den koning is beter. De geneesheeren verklaarden, dat kahker uitgesloten was. SPANJE. De Koning heeft den heer Poincaré te legrafisch welkom geheeten. President Poincaré heeft in zijn telegrafische dankbetuiging te kennen gegeven, dat hij, in Spanje gekomen, reedis de oprechtheid van de gevoelens van het Spaansche vol'k voor Frankrijk heeft ondervon den. Het congres voor internationaal recht te Ma- dlridl bijeengekomen bestudeerde de wenschelijkheid van aansluiting van alle landen bij d'e conventie van Den Haag. De Nediarlandscbe afgevaardigde bracht £en rapport uit» CHINA. Na drie stemmingen werd de heer Joe- antsikai tot President der Republiek gekozen. MEXÏC'0. De heer Felix Diaz zal binnenkort naar Mexico komen om deel te nemen aan da verkiezin gen voor bet presidentschap, waarvoor hij1 zichzelf uand'idaat heeft gesteld. Als hij» gekozen wordt dan zal hij zich wijden aan sociale hervormingen. Wordt Gaanboa president, dan zal) bij dien zooveel mogelijk steunen en bet amlbt aanvaarden dat deze hem zal toevertrouwen. KORTE BERICHTEN. Nabij' Schönabeck is weer een touw over d'en weg gespannen. Een auto reed er tegen aan, een daarin zittende kelnerin werd gedood. De chauffeur en da eigenaar zijn intusschen gear resteerd1. Een Eransc'h militair vliegtuig is met drie personen naar beneden gestort. De bestuur der was terstond dood, zijn beide passagiers werden tevens gevaorlijk gewond'. De aviateur Pégoud' is weer terecht. Hij was door een misverstand naar Parijs gegaan. Hij heeft alweer halsbrekende toeren in de lucht verricht. In Rome wordlt een operette opgevoerd, die de voormalige kroonprinses van Saksen met Toselli heeft geschreven. Een sneltrein uit Kïef is bij het binnenrijden van bet station Diinaburg met een locomotief in botsing gekomen. 14 menschem werden ge dood, 17 zwaar en 11 licht gewond. In een mijn bijl Jonquières (Er.) is een dy na- mie tp a troon te vroeg ontplo'ft» Twee mijnwerkers werden gedood, een baas ernstig ge wond. De Temps heeft de verklaring afgelegd, dat er - geen sprake van een scheiding tueschen ex-ko ning Manuel en diens echtgenoote is geweest. In Engeland neemt het aantal gevangenen zeer af, waarschijnlijk tengevolge van de strenge ge vangenisvoorschriften voor landloopers. Alle dames die Amerika binnen komen met v e e r e n op d) e hoed, werden Zaterdag mee- doogenloos door de douanen daarvan beroofd. Dat kwam door de nieuwe tariefwet, wélke het invoeren van deze sieraden verbiedt. Bij het opstijgen van een luchtballon te Barcelona geraakte een toeschouwer in het anker touw verward1. Een luchtreiziger die hem wilde redden, viel naar beneden en was terstond dood. De man zelf kwam er goed' af. Te Chicago heeft men een moordenaar gearresteerd, die er zijn beroep van maakte om in zijn onderhoud te voorzien. Hij heeft veertien moorden op zijn geweten. Men heeft een kist dlynamiet, afkomstig uit de verdwenen spoorwegwagon, teruggevon den in een magazijn in Namen. De marktpositie te C'incinnatie wil ratten en muizen aanschaffen om te onderzoeken of de etenswaren schadelijk zijn. Sterven dé die ren, dan moet het voedsel worden afgekeurd. Een Amerlkaansch d'okter heeft ontdekt, dat ma 1 a r i a kan worden genezen, wanneer men geen suiker gebruikt. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 7 October. Medegedeeld door het Koninklijk Nedarlandsch Meteorologisch instituut* te de Bilt. Geldig tot den avond' van 8 October. in het gëbied van dé waarneming is de hoogste be kende standl van d'en barometer 762.0 te Wisby en Memel. Da laagste stand van den barometer 742.2 te Scil- ly. VERWACHTING. Meest matige oostelijke tot zuidelijken wind, be trokken tot zwaarbewolkt, waarschijnlijk nog regen buien, zachter. Marktberichten. Afslagvereeniging BEEMSTER, PURMEREND en Omstreken, 6 Oct. 240000 slahoonen 19 a 88 ct. per 1000, snijboonan 40 a 90 ct. per 1000, peren f 2.40 a 3.90 per mand, appelen f 1.50 a 2.— per mand, bloemkool f 1.60 a 7.c0 per 100. Handel matig. PURMEREND, 7 Oct. Aangevoerd 638| runderen, waaronder 441 vette 72 a 86 ct. p. K.G, en 197 melke- an geldekoeien f 160 a 320, prijsh. mtg., 36 stieren 116 vette kalveren f 0.90 a 1.10 per pond, mtg., 388 nuchtere f 16,0 a 30 0, ;mtg, 84 2961 schapen en overhoud, f 24.— a 36. prijsh. mtg., 398 vette varkens 63 a 67 ct. per kilo, vlug 66 magere id. f 90.a 36. stug, 361 biggen f 10.a 16, stug, 434 ganzen f 4.— a 4.6 850 mand. appelen f 1 50 a 3 50, 1000 mand. Jperen f 2. a 6. Kleine fabriekskaas f 33. kleine boerenkaas f 33.middelbare f 31.60, commissie !f 31. vol vette f aangev. 124 stapels, 980 kilo boter f 1.66 a 1 65, ki| emren f 6 76 a 6 26 eendeieren f 0, per llMI, BROEK OF LANGENDIJK Aangevoea"d 200 zak, 35 K.G., aardappelen. Blauwe 0.350.55. 105 baal gele nep 1.752.30, 52 baal uien 1.201.30, 50 baal wortelen 0.55'0.65, 600 rammenas 5.90. 7 Oct. voorm. 59100 bloemkool, 1ste 2.804.80, bloemkool! 2e 1.tot 1.80. 40400 roode kool, 4. tot 7.20. 12600 gele kool, 2003.50, 17500 witte kool 4.208.30. 8500 'bos wortelen 1.702.40. 2 wagons witte kool' 1.261.33.

Alkmaarsche Courant | 1913 | | pagina 2