EMSER-PASTILLES Urbanus-pillen No. 2249 50.000. No. 14363 1500. Nob. 4989, 6990 en 8626 elk 1000. Nos. 3590, 8553 en 9372 elk 400. Nos. 13807 en 14784 elk 200. Nos. 877, 1431, 2288, 6524, 8813, 10285, 12079, 12242 13743, 14803, 16201, 16535, 18640, 19626, 20062 20629 elk 100. STADSNIEUWS. BUITENLAND. Tegen HOEST en VERKOUDHEID. 80 cent per kokertje. Ingezonden Mededeelingen. Groote lichtsterkte Lange brandduur Onovertroffen- in kwaliteit. Voordeeligst- in 'tgebruilo. OE STEARINE KAARSENFABRIEK ■"APOLLO "SCHIEDAM.' gen van November te Amsterdam worden gehouden, ü.m. zal in die bijeenkomst een diepgaande beschou wing worden gewijd aan het vraagstuk der huisin dustrie en de maatregelen worden overwogen, waar door de misstanden, die op zoo groote schaal dezen bedrijfsvorm aankleven, kunnen worden weggeno men. Drie ter zake bevoegde sprekers zullen de ge- dachtenwisseling inleiden. Syndicalisten en vrij-socialisten zullen binnen kort te Amsterdam een dagblad oprichten. De Tijd meldt, dat de toestand van dr. Ver meulem thans hopeloos is. De Hilvai-aumsche politie heeft twee mannen aangehouden, die in het bezit waren van tal van brekerswerktuigen. Waarschijnlijk hebben ze in stationskoffiehuiis te Baarn ingebroken. DIT SCHADEN. De losse werkman J. Koopman alhier had giste ren het ongeluk met een. laddertje over den schou der achterover te slaan van het café „de Posthoorn.' Aan de gevolgen van dien val is hij gisteravond over leden. UIT SCHERMERHORN. Door leden van de kolfbonden te Groot-Schermer en te Schermerhorn is te Groot-Schermer een wed strijd gehouden, waaraan werd deelgenomen door personen. De prijzen werden behaald door de hoeren J. Smit Jz. te Groot-Schermer met 135 p., J. Smit te Beemster met 111 p. en J. Helder te Schermer horn met 102 p., terwijl de serieprijs werd behaald door R. de Boer te Schermerhorn met 44 punten. STAATSLOTERIJ. Trekking van Woensdag 8 Oct. 5e klasse. 15e lijst. dezer UIT HARENCARlSPEL. Gistermiddag twee uur vergaderde de Raad' gemeente in voltallige zitting. Van Ged. Staten was goedgekeurd terug ontvan gen: het reglement van het Burgerlijk Armbestuur; en het genomen besluit inzake het aangaan eener geldleening ten behoeve van den aankoop van nieuwe spuiten. Bij de gehouden kasvarificatie bij den gemeente ontvanger bleken kas en boeken in orde te zijn, ter wijl het kasgeld bedroeg 48.50%. Ingekomen was het verzoek van de Groenteveree- nigi-ng „Waarland en 'Omstreken", om een vrij ver warmd en verlicht lokaal ten behoeve van bemesting- cursussen. Dit verzoek werd ingewilligd. Een adres van de verloskundige mej. Modder Rozing, om een verhooging van salaris met een be drag van 50. Werd tot het behandelen der begroo ting aangehouden. Aangeboden en goedgekeurd werd een suppletoire begrooting in ontvangst en uitgaaf op 1800 voor de nieuwe brandspuiten. Op voorstel van B. en W. werd besloten deze spuiten aan te koopen van Gebrs. van Bergen, van Midwolda, voor een totaal bedrag van 1625.80. Deze spuiten stonden in de prijscou rant aangegeven voor 700 per stuk, dan was er 20 meter slang bij. B. en W. vonden echter noodig er 3 maal 20 meter slang bij tö doen, 3 stefll -dubbele kop pelingen om gelegenheid voor 2 slangen aan iederen pomp te hebben. De waterverplaatsing zal ongeveer 450 liter per minuut zijn met een straallengte 30 a 35 meter. De heer de Groot vro-eg of de spuiten op garantie geleverd werden, waarop wordt medegedeeld, dat ze op proef franco worden gezonden, bij niet voldoen is men niet gebonden. D© garantie loopt over 10 ja ren. Voor de oude spuit geven Gebra van Bergen 100. Een en ander werd' met algemeene stemmen goedgekeurd. Voor bet geven van herhalin-gsondierwijs werden aangewezen de hoofden der scholen Blad, Smeets en v. d. Laan. De kohieren schoolgeld -over het dërde kwartaal werden vastgesteld'. Het verslag van het herhalingsonderwijis voor meisjes diezen zomer gehouden, maakte melding van een vrij gnnstigen toestand'. Da verordening op de vleeschkeuring enz. werd hierop behandeld en zonder wijziging vastgesteld. Uit da post van onvoorziene uitgaven zal worden betaald 10 subsidie voor den Smedenbond -en 25 voor afschrijving op de kosten d'er schrijfmachine. De heer de Groot zeid'e, dat in het laantje naar Kerkbuurt in da putjes van de gasbuis een stuk pijp te hoog naar boven steekt, wat gevaarlijk is voor de paarden. De voorzitter zal maken dat dit in orde komt. Hierna sluiting. van De de UIT WIERINGERWAARD. Dinsdag had alhier eene keuring plaats Run-dveefokvereeniging „Wieringerwaard." brieken stierkalveren, kuikalveren en hokkelingen maakten een zeer goeden indruk. De uitslag was als volgt: a. Stierka-lVeren met moederdiaren le pr. August, eig. A. Schenk Kz., 2e pr. Heraut 3, eig. K. A. Kaan en Frans 77, eig. F. A. E. Groneman; 3e pr. Heraut 2, eig. K. A. Kaan en Trans 75, eig. F. A. F. -Groneman; 4e pr. Jonge Frans 10, eig. Jb. Kaan en Frans 6 eig. K. K. Kaan, eerv. vermelding Paul van N. D. Kaan, Frans 7 en Frans 8 van K K.- Kaan, Adolf 3 van A. Visser, Ad'olf 3 van J. Schenk, Nico 4 en Nico 5 van A. D. Sleutel. b. kuikalveren, le pr. Maartjje 7 eig. Jb. Kaan, 2e pr. Greta 8 eig. A. D. Sleutel, 2e pr. Anna 4 eig. K. K. Kaan, eerv. verm. Nellij eig. N. D. Kaan en Jantje 7 eig. D. D. Sleutel. c. hokkelingen, le pr. Dora 64 eig. F. A. F. Gro neman, 2e pr. Tesselaar 9 eig. K. A. Kaan; 3e pr. Christina 09 eig. I. A. F. Groneman, eerv. verm. Trien 3 eig. K. Zijp, Tessel'aar 7 eig. K. A. Kaan, Aafje 12 en Antja 22 beiden van A. K. Kaan. d. Vaarzen, le pr. Dora 59, eig. F. A. F. Groneman. e. Twinters, le pr. Maartje 9, eig. K. K. Kaan, 2e pr. Dora 4, eig. J. 'Schenk, 3e pr. Greta 4, eig. A. D. Sleutel, eerv. verm. Neffly 5, eig. R. D. Kaan en Cato 2, eig. Jb. Kaan. f. Oudere koeden: 1© pr. Cato eig. Jb. Kaan, 2e pr. Geertje 5, eig. K. Zijp, 3e pr. Christina 57, eig. F. A. I. Groneman, 4e pr. Ma 1, eig. K. Zijp; eerv. verm. Aaltje, eig. A. Visser, Christine 53, eig. F. A. F. Groneman, Nelly, eig. K. A. Kaan en Trien, eig. K. Zijp. g. Stierkalvereni van in onderzoek zijnde koeien: le pr. Frans 78, eig. F. A. F. Groneman, 2e pr. Flo- ris, eig. J. Breed, eerv. verm. Coenraadl 3, eig. J. Schenk. h. Vee ter opluistering: Eerv. verm. Christina eig. Jb. Kaan en Maartje 14, eig. K. K. Kaan. Voor de rubrieken A, b. -en g. waren keurmeesters de heeren P. Schenk Dz., Wieringerwaard, C. Ko-oij, Harenkarspel en Jb. Spaans, Lutjewinkel; overige rubrieken de heeren K. Boekei, Weere, gem. Winkel, K. Bliaauboer, Sehagem en P. Hooij, Oudesluis. Er waren veel belangstellend-en. 2, 8-OCTOBEUDDAG. Een echte herfstdag een kalme wind, niet krach tig genoeg om den strijd tegen den regen te winnen, ruischt door de reeds groen-geed gekleurde boomen, Bijna zonder ophouden lijnden vanmorgen de regen straaltjes neer en deden de vlaggen, welke van open bare en vrij veel particuliere gab-ouwen zijn uitgesto ken, bewegingloos neerhangen aan de stokken. Geen weer, om zoo-maar een zonnige stemming te krijgen, geen weer voor feestvieren. Aan de bespbling van het carillon kan het ongun stige weer geen afbreuk doen. De hooge klepelklan ken klinken er even plechtig om, ze golven evenals altijd oiver de huizen en zij- tot wier ooren de meio dieën der vaderlandsche en' stedelijke liederen door dringen, neuriën of zingen ze mee, ondanks den re gen. Evengoed ais da reveille van d-e voorafgaande jaren herinnert het klokgebeier er aan, dat een dag is aangebroken, die historische waarde heeft, die ver dient door een erkentelijk nageslacht herdacht te worden de SOctoberdag. Al meende de Üntzatvereeniging dit jaar met een bescheiden feestprogramma te kunnen volstaan, toch go-u ook in haar o-og dit geenszins op volledigheid aanspraak mogen maken, wanneer de jaar'lijksche hulde bij- het Victoriebeeld niet plaats had. Deze plechtigheid had hedenmiddag om twee uur plaats en gelukkig was het weer opgeklaard. E.en 'blijde kinderschaar, voorafgegaan door een muziekkorps en het bestuur d-er Ontzetver-eeniging kwam tegen het bepaalde uur van het Dodenveld naar het park wandelen, waar, nadat de muziek het Wilhelmus gespeeld had, dat -met ontblooten hoofde werd aangehoord, de heer F. H. Ringers, voorzitter dier Ontaetvereeniging, het woord nam en ongeveer het volgende zeidie: 1913 -een jaar, dlat ons, nu we al weer bijna aan het eind staan, is geworden tot een vierjaar, tot een feestjaar. Gansch ons- Vaderland, groote en kltine plaatsen hebben feest gevierd', 't was één groote na tionale feestelijkheid ter eer© van Neerlands Onaf hankelijkheid. Op alle plaatsen is die borst gesierd door het geliefde Oranje, vrijuit heeft gewaaid onze nationale driekleur. Er was reden tot feestvieren v-oor ons gansche vaderland, ook voor onze stad, pok wij herdachten de groote daden voor 100 jaren ge schied. Onze vereeniging, vervolgde spr., heeft daarbij niet achter gestaan, het is haar een eere Ijier te herdenken, dat zij het initiatief nam voor de feest viering. Met genoegen kan ze er -op terugzien, daar allen van welke partij of godsdienst ook, feestvier den. Moge dit een profetie zijn, dat allen, die over tuigd zijn, dat vrijheid gaat boven alles, zullen ^ei- vieren den 8-Octo-ber-dag. Deze dag is een bijzondere dag, het is juist 40 jaar geleden dat Z. M. Koning Willem III den sluitsteen heeft gelegd van ons Victoriebeeld- en daarbij hulde bracht aan de nagedachtenis der mannen, die de vrij heid voor -ons bevochten. Het moest daarom eigen lijk een jubelfeest zijn, maar waar dit jaar reed-s feest gevierd is, viert d'e Ontzetvereeniiging thans een be scheiden feest. Later hopen we het 8-O-ctoberfeest weer grooter te doen zijn, opdat bij het nageslaqht behouden blijve de grootheid onzer geschiedenis. Ook thans eere aan hen, die de vrijheid voor ons herwon nen, ook thans willen we niet achterblijven met het hechten van een krans aan. het gedenkteeken, dat nog jaren daar mag wezen, ons, wanneer donkere wolken samenspannen, met den vinger wijzend naar omhoog, naar Hem, die ten allen tijde is de beschermheer van Nederland. (Bravo's.)! De krans met rood-witte linten werd na deze toe spraak aan het beeld gehecht. Onder leiding varni den heer de Haas werd hierna door het kinderkoor gezongen het Wilhelmus even was er een kleine wedstrijd tusschen de kinderen en de muzikanten, die h-et vi'ctorie-lied inzetten, doch die dra tot zwijgen gebracht werden. Vervolgens werd- onder -leiding van den heer van Gulik gezongen Holland' eni Kom, dio-e mee, terwijl eindelijk de heer de Haas het Victorielied leidde-. Toen de aardige kinderzang geëindigd was, nam de heer Ringers nogmaals het woord, om dank te be tuigen aan het D'a-gelijiksch Bestuur voor zijn tegen woordigheid naar we vernamen was de burgemees ter to-t zijn leedwezen genoodzaakt tot uitstedigheid a-an de commandant der cadettenschool ,eu -andere gegadigden, -en aan de heeren dirigenten, die zich bereidwillig beschikbaar stelden om in zoo'n korten tijd met de' kinderen de liederen in te stud-eeren. Spreker hoopte, d'at toekomstige feestvieringen zeer luisterrijk zullen zijn eni noodigde tenslotte de kin dieren uit een driewerf ho-ezee uit te brengen- op H. M- de Koningin, waaraan met geestdrift gevolg ge geven werd. Hierna marcheerden- de kinderen naar bet Doe- lenveld, waar hun een versnapering werd uitgereikt. Vanavond zal d-s. de Piee in een godsdienstoefe ning het ontzet herdenken, terwijl om half negen een wandeling met muziek en fakkellicht door een groot deel der stad wordt gehouden. De stoet vertrekt van het Doelenveld. van het Verdïonkeuoord de Sint Jacohstraat inreed, sleurde van het hoekhuis, bewoond door den heer J. J. Ahbes, een uitbouwsel' mee, waarin een voor elke woning onmisbaar gedeelte was gevestigd. Een zwaar met aardappelen beladen wagen van den landbouwer Beentjes uit Castricum, die naar dë (Voormeer zou rij-dlen, gleed gistermiddag voor de Turf brug terug en kwam door die! ruit in de winkel deur van den heer D. van Vliet. De wagen was be schadigd. UIT SPIJKERBOOR. Nabij Spijkerboor (gem. Jisp) op het land' van den heer M. Bus is Dinsdag j.-l. een luchtballon gevonden, a komstig uit Frankrijk. Aan dezen ballon was een ransche briefkaart gebonden met het verzoek om eze te zenden aan d'e „Association 'Générale Aéro- nautique te Païijs met' opgave, waar de ballon ge- vonr en is. Tevens bewatte de kaart een aanbeveling voor het blad L oiseau de France" uitgegeven ten voordeele van dë militaire luchtvaart en een uitnoo- diging om lid- te worden van d'e bovengenoemde KERKELIJKE' VERKIEZING. Bij de gisteren gehouden verkiezing van 17 ge machtigden in het Kiescollege dei- Nederd. Hervo-rm- Gemeente werden de cand'idaten van de vereeni- gmg van vrijzinnige hervormden „Evangelische Unie, de heeren W. F. Adhif Jr., K. Bosman, C. Dekker Pzn., mr. D. van Houweninge, Jb. Koster, J. J. Krijns, P. de Lange P. Bzn., W. van der Leek, JLind Azn., P. E. 0. Melchior, J. Molenaar, K. Mo lenaar, G. J. van dter Ploeg, O. G. Zaadno-ordijk, J. Olie, F. Rika en H. Schumer gekozen met 765 stem men. De candidates. van d'e kerkelijke kiesvereeni- ging „Onze Ned. Herv. Kerk" vereenigden 495 stem men op zich. Van de 1280 uitgebrachte stemmen waren 20 onwaarde. van maatschappij- tegen 5 frs. per jaar KORTE BERICHTEN. Ken student te Amsterdam deed' aangifte, dat twee bankluljetten van 100 zijn verdwenen uit zijn portefeuille, die hij in de soos had laten liggen. CADETTENSCHOOL. De generaal-majoor A. Hoogeboom, inspecteur van het Militair Onderwijs, inspecteerde heden de Ca dettenschool. ONGEVALLEN. Een wagen van d'en heer Hoed, die gistermiddag DUITtiöLLLAND. De Keizer heeft een erfenis aanvaard van een grondbezitter Knorr, die 18 Juli 1.1. overleed en bepaalde, dat zijn nalatenschap voor leger of vlo-ot moest worden besteed. De weduwe krijgt echter de helft van de erfenis, welke ongeveer 500.600 bedraagt. Officieren in de steden, welke meer garnizoen gekregen hebben, klagen er over -dat de huishuren zo-o enorm zijn gestegen. Niet onwaarschijnlijk hte rijk woningen laten bouwen. Gp het cougres der Vereeniging voor betere internationale verhoudingen, dat te JMeuremlberg wordt gehouden, zooals we gisteren mededeelden, heeft de Duitsche hoogleeraar dr. Friedl'ander ger sproken over de beteekenis van da suggestie in het leven der volkeren. De massa-suggestie, zoo betoog de hij, is een machtige factor in de geheele geschie denis, die op het gebied der beschaving zoowel als op dat van den godsdienst waar te nemen valt. Alle groote stichters van rijken en religies, de apostels van alle geloofsovertuigingen waren onbewuste, dikwijls bewuste psychologen der massa-ziel. Hek senprocessen, sprookjes over ritueele moorden en an dere psychische epidemieën toonen, welke vreeselijke gevaren er aan de massa-suggestie verbonden zijn. Een hoogst gevaarlijke massa-suggestie is ook het internationale chauvinisme. Het gevaar, dat een chauvinistische minderheid door massa-suggestie de meerderheid van een volk met zich meesleept is niet gering. Daartegen moet gewaakt worden. Ge makkelijk is dë bestrijding echter niet, daar zij zich tot het verstand moet richten, hetgeen bij de massa veel moeilijker is dan op het gevoel te werken. Men moet beginnen bij de jeugd. De opvoeding moet ge richt zijn op dë vorming van persoonlijkheden, er moet komen meer indivu-daliteit, meer karakter en minder suggestibiliteit. O'm d'e werkzaamheid van agenten, die voot landverhuizers dikwijls bittere teleurstelling ten ge volge heeft, te beperken, is er in 23c der Auswan- derungsgesetz bepaald', dat rijks-onderdanen aan de grens aangehouden kunnen wordën, indien zij op kosten vani een buitenl'andischen- staat immigreeren. Op grond van deze bepaling zijn gisteren te Bent- heim 76 mannen, vrouwen en kinderen, die via Am sterdam naar Brazilië wilden vertrekken, met geweld uit dien trein gëh&aldl en -onder politie-gelëid'e naar (Berlijn gebracht, terwijl thans 'hun koffers waar schijnlijk reedis op zee zijn. ,Bjj' vergissing" werden er ook personen meege nomen, die in ons land werk wilden zoëken. Die Po- dizei, die Polizei! FRANKRIJK. De noodzakelijkheid! van betere betrekkingen tusschen Frankrijk en Duitschland werd gisteren door Fransche verschillende bladen in artikelen besproken-. De Berl. Lok. Anz. zegt, d'at men in- Berlijn wel met „ongeloovig verbazen" kennis zal' nemen van bet plotseling verlangen der pers. Het blad vraagt hoe lang deize „modelium der Parijsche journalistiek" zal duren. ITALIë; De verkiezingsstrijd is begonnen. Velen hébben thans het kiesrecht, dia vroeger aan den strijd niet deelnamen. Het zuidelijk temperament doet zijn invloed' ook gelden in verschillende ste den zijn d-e politieke vergaderingen reeds op 'kloppar tijen uitgeloopen. Te Messina moest de politie her haaldelijk op de menigte -chargeeren. Te Po-rtici is een candidaat met messteken gewond, toen hij een vergadering toesprak. Bij een vechtpartij te Floren ce zijn velen ingerekend. 'Te Catania is tijdens -een vechtpartij een man gedood. Te Napels zijn tusschen betoogers en politie schoten gewisseld. In Ud-ine heeft een cand'id'aat, die door zijn partij in den steek gelaten werd, zich den hals afgesneden. PORTUGAL. De regeering is verontwaardigd. iZij heeft zich bij1 de Beiersehe regeering er over be klaagd, dat in het officieel© bulletin omtrent d'en toestand van de gemallin van den ex-koning van Portugal' wordt gesproken over „de koningin van Portugal," welke titel immers n-og niet bestaat. De Beiersehe regeering heeft geantwoord, dat dit bulle tin niet van haar was. Ook schijnt mem te Lissabon van meening, dat in de talrijke complotten van Portugeesche agitators, die de republiek willen omverwerpen, 'Spaansche au toriteiten de hand hebben. Het is niet dë eerste maal, d'at deze beschuldiging wordt uitgesproken na de contra-revolutie van verleden jaar waren dë Spaansch-Portugeesche betrekkin-gen een oegenblik zeer gespannen. Thans beschuldigen republikein- sche Spanjaarden openlijk het Spaansche kabinet- Romamonès er-van, dlat diit zich gunstig toiont jegens de Portugeesche monarchisten en men schrijft deze houding toe aan het mislukken der onderhandelin gen, welke tusschen beide landen werden gevoerd ten aanzien van het handtelsrverdrag, dlat 30 Septem ber j.l. afliep. Het kabinet te Madlrid) ontkent echter beslist het ten laste gelegdë en verklaart, dat het zich strikt onzijdig houdt maar men is te Lissa bon ma'ar half overtuigd SPANJE. Dö president der Fransche republiek is, naar de bladen verzekeren, zéér hartelijk welkom geheeten door vorst eni volk. -Ass het ministerie van binnenlandse hp zaken was gisteren in reusachtige letters het opschrift aange bracht: FranciaEspana, de letters bestaan uit efl.ec- tri-sche lampjes- Bij de ontvangst der Fransche kolonie heeft de heer Poinlcaré haar gelukgewenscht -omdat zij bij draagt tot den voorspoed van twee volken, die al-s geschapen zijn om met elkaar op goeden voet te staan en hun arbeidskrachten te vereenigen om we derzij d'sche vriendschap op hechten grondslag te ves tigen. Graaf Romanones heeft jj^ct echter noodig geoor deeld, de volgende verklaring af te leggen: Men 'loopt te hard' van stapel' als men in verband met de -reis van president Poinearé over een entente en zelfs over een bondgenootschap spreekt. DE BALKAN. De Bulgaarsche minister-president heeft tegen over den correspondent d'er Morgenpost o.a. ver klaard: Bulgarije moet zich tihans allereerst her stellen van de^ zware schade. Het is een geluk, d'at dë oogst goed is uitgevallen, zoodat er geenerlei ern stige nood stand' kan ontstaan. Wij zullen zo>o spoe dig mogelijk dé s-chatkistbon-s inlossen. Onze boeren zullen weer geld hebben en ook aan dë verarming in d'e steden zal een einde komen. De arbeid' van het volk zal weer in kalmer banen gefleid worden. Bulga rije zal weer zoo sterk worden als het was, voordat lijf naties zich als v ij ancien jegens ons land verbon den." Toen het gesprek kwam op d© moeieflijkhedem, wel ke Servië thans in Albanië heeft, zette de minister president geen al te treurig gezicht 'blijkbaar gun de hij zooiets den vroegeren bondgenooten graag! Hij schetste den zeldzamen toestand in Sofia, toen de stad 25 diagen van de buitenwereld afgezonderd was: „Stel U voor," zeide hij, „wat dit voor een politi cus beteekent, 25 dagen geen couranten te lezen, niet te weten, wat er in de wereld gebeurt, waar al les te weten voor o-ns zoo noodig geweest was!" De Weensche „Polit. Korr." meldt, dat een- krach tige strooming in politieke kringen bestaat ten gun ste van een actieve -staatkunde van Bulgarije in ge val van Turksch-Grieksche verwikkelingen. In r'e- geeringskringen echter wil' men van dleze nieuwe be- weging niets weten. Wel za'l de legeering trachten langs diplomatiekan weg een herziening van het ver drag van Boecharest te verkrijgen. Uit Boekarest wordt aan de „Zeit" gemeld, dat de Roemeensche regeering naar aanleiding van geruch ten over geheime bewapening in Bulgarije aan dit land deed^ weten, dat het geen nieuwe inbreuk op het evenwicht in den Balkan zon dulden. CHINA. Heel gemakkelijk is de verkiezing van Joeantsi-Kai niet gegaan. Drie stemmingen zijn er noodig geweest, voordat hij een meerderheid had. En op verschillende punten der zaal, waar dë verkiezing plaats had, stonden detachementen agenten! Verschillende staatshoofden hebben thans reeds d'e nieuwe republiek erkend en de anderen zullen volgen. Een grondwet heeft China nog niet. Het parle ment heeft in de vijf maanden van zijn bestaan nog geen positieve arbeid verricht. Het ongunstige ver loop der onderhandelingen over een leening heeft 6611 onaa.ngen.amen toestand' in liet leven geroepen. D-e Mandsjo©-dynastie is gevallen, omdat haar op het kritieke oogenblik de middelen ontbraken om den opstand' te dempen. Gelukt het dien president niet spoedig een goudstroom naar de staatskas te leidën, dan zou zelfs 4© sterke Joeantsi-Kai wel eens het onderspit moeten kunnen delven. Ingezonden Mt-dedeellngen. Staatskontrolle. van L. .1. GROOTENDORST, Apotheker, Utrecht. Volgens het oude en echte recept bereid. Eisoht dit zijn bekend om hunne goede en zachte werking en worden alom aanbevolen als het beate laxeermiddel. Prijs per doos met gebruiksaanwijzing, 30 ct. Te Alkmaar bij Firma NIEROP fabrieksmerk SLOTHOUBER, drogisten, Langestraat Burgerlijken Stand. GEBOREN 7 Oct Catharin» Margaretha, d van Jacobus Mole naar en Agatha Maria Tholen. Cornelia Albertus z. van Dirk Knopper en Teuntje Hendrika de Bie Gustaaf Joseph Hu- hertus, z. van Hubertus Theodorus te Poel en Maria Cornelia Hubertina Dasoul. Marktberichten. BROEK OP LANGENDIJK, 7 Oct. HeHen word besteed voor 120 tak (36 kilo' app-len Sch.m. f 0,90 1,—, Julia's f 0 Blauwe f 0.66 a 0 66 67 haal gele nep f 1.80 a 2.05 86 baal uien f 1.40 a 1.06, 166 baal wortelen f 0 60 i 06 t l'lOO ramme4as f 6 70, 16'0 Hg. slabooneo f 2 80 - 3 60. Aangevoerd 285 KG. augurken fijn fijn f 10.a 14 fijn f 4 a 6.40, basterd f 3 a 4. grof f 2. a 2.70. 8 Oct.'v in 334 0 hlomikool le soort f2 50 5 80, le soort 0.30 0.60, 33000 Koode kool f 2 30 - 4 10 11500 gele f 1.60 a 3 60, 13400 witte f3.50» 10 80 13700 wortelen f 1.1 9(1 per Ooa NOORDSCHARWOUDE, 7 Oct. Groote muizen 70 a 8o ct., drielingen 4o a 6" ct., Schotsehe f 1.10 a 1.20, drielingen f 160 a 1 70. Eigenheimers f 0,85 a 0.95, gele n>-p f 2. 0 a 2.40, drielingen f 1.50 a 1 60. grove uien f 1.30 a 1.50. r> MEERMALEN MEI- GOUD BEKROOND."

Alkmaarsche Courant | 1913 | | pagina 2