STADSNIEUWS. AANGEHOUDEN. BUITENLAND. Ingezonden Stukken. worden behandeld naar aanleiding ran de handlei dingElentge, terwijl tooneel- en zangstukje» zullen worden ingestudeerd. Aan het eind van den cursus zal een openbare les worden gegeven. Leiders van den cursus zuilen zijn meg. Van den Burg en de heer Plemp. Loor dezelfde vereeniging zijn thans aan de gemeentebesturen adressen verzonden met het ver zoek een subsidie te willen toekennen. Aan alle gemeen ter aadsiedlen zijn jaarverslagen gezonden met het verslag van de gehouden cursussen, terwijl aan tal van particuliere personen diezelfde jaarverslagen zijn toegezonden met het verzoek als donateur te willen toetreden. Dat er animo bestaat voor het te houden nati onaal concours van fanfarecorpsen en harmoniege- zelschappen te ZuidHScharwoud© blijkt wel hieruit dat door een aantal burgers een waarborgfonds van 8000 is volteekend. Naar wij vernemen zal het hoofdbestuurslid van den Ned. Dam'bond, de heer Buttefeld, vanwege de afdeeling te ZuidbSeharwoude, aldaar a.s. Dinsdag avond een seance in het dammen komen geven. UIT HOORN. De politie heeft den 70-jarigen D. N. wegens po ging tot moord op zijn a.s. schoonzoon, in verzekerde bewaring gesteldl. Men twijfelt aan de geestvermo gens van den dader. B. en W. hebben aan het Ingenieurs-Bureau voor Electrotechnische Adviezen van den heer O. D. Nagtglas Versteeg, te Amsterdam, het vóór-onder zoek inzake de oprichting van een electrische centra le voor de gemeente Hoorn opgedragen. UIT VEENHUIZEN. De bibliotheek van het Nut van 't Algemeen alhier zal a.s. Zondag weder geopend zijn. Naast deze nutsbibliotheak heeft het onderling nut alhier een nieuwe bibliotheek opgericht, welke thans 14 num mers telt. Van 11 tot 13 uur zal eiken Zondagmor gen gelegenheid) zijn tot boekenruilten. Het leer geld' is laag .gesteld en die werkende stand behoeft het niet te betalen. UIT OTEEJLEEK. Alhier is eene sociëteit opgericht, hare bijeen komsten houdende des Donderdagsavonds in het café „Het wapen van Oterleek." De heer O. Stammes te den Helder werd' met algemeene stemmen herkozen tot lid van het bestuur, van den Oterleeker Polder. UIT EGMOMD-BINNEN. De Kaad vergaderde gistermorgen. Afwezig de heer W. Apeldoorn met kennisgeving. Ingekomen was een schrijven van die heeren Ur- sem, Komen en Strootman houdende bericht dat zij hunne benoeming tot leden van het armbestuur aan vaarden. Een verzoek van den Toeristenbond om mede te werken, dat het beslaan van paarden met kalkoenen zoo weinig mogelijk gebeurt. De heer J. Apeldoorn merkte op, dat dit in de ge meente zoo goed als niet meer wordt gedaan, waarop het schrijven voor kennisgeving werd aangenomen. Bij het behandelen van de begrooting verdedigde de heer J. Apeldoorn het maken van een brug te Wimmenum. De heer Groen was van meening, dat de poldier de brug moest onderhouden. Na uitvoerige bespreking werd besloten hiervoor een post van 170 op de begrooting te plaatsen en de brug van beton te laten maken. Met den wensch van den heer Zonnelvel'd om de brug iets te verplaatsen opdat men daardoor aldaar een gemeentestet krijgt, zal) rekening gehouden wor den. Op voorstel van B. en W. werd) besloten het salaris van dien veldwachter met het oog op diens ö-jarigen dienst met 60 te verhoogen en hem verder vijfjaar- lijksche verhoogingen tot een maximum van 760 toe te kennen. De heer J. Apeldoorn merkte op, dat de heer W. Apeldoorn in commissie-vergadering het voorstel had gedaan om den veldwachter nu het matximum te 'geven en hem later naar mate hij meer minderwaar dig wordt, in salaris te verminderen. Een boeren werkman krijigt als hij! oudter wordt ook minder. De voorzitter achtte het aanschaffen van een twee de brandspuit nog steedia urgent. B. en W. had'den daarvoor de gelden nog niet kunnen vinden, doch stelden zich voor later met voorstellen te komen om hierin door een leaning te voorzien. Als nieuwe post kwam op de begrooting een som van 482.80 voor en wel door de nieuwe wet voor pensioneering van gemeente-ambtenaren. B. en W. stelden voor de premie voor de oude amb tenaren geheel te betalten en voor de nieuwe 2Vz voor het pensioenfonds en 6 voor de verzekering van weduwen en weezen te heffen. Na eenige be spreking, waarbij het verbeteren der wegen zeer ur gent werd geacht, werd ook deze post goedgekeurd, waarna de begrooting werd' vastgesteld op een bedrag van 20599.75 met een post van 300 voor onvoor ziene. De gras verpachting werd! hierna bepaald op 15 Oc tober a.s. in het café van den heer Akkerman. Besloten werd de krocht van de heeren Pool en Keijzer groot 1 H.A. 40 A. 80 cA. in vier stukken voor bouwgrond' in te steken, onder voorwaarden dat het dan minstens 160 zal opbrengen, thans brengt deze Krocht 101 op. Is zulks niet het geval» dan zal het weer als weiland verhuurd worden. Ook d'e Krocht van den heer J. Schuit, groot 83 A. 80 cA. zal voor bouwland worden ingestoken mits de opbrengst, thans 65 bedragende, minstens 100 wordt. Ook een derde stukje land in "huur bij' Johan Hof zal opnieuw verpacht worden doch dit als weiland. Het stukje in huur bij den heer P. Hof zal tevens opnieuw verhuurd worden. In de voorwaarde wordt d'e verplichting opgeno men om op het grasland zooveel wagens mest te brengen als er wagens hooi van gehaald worden. Het land zal ook vrij gehouden moeten worden van dis tels en doornen. Alles op straffe van boete. Het grasland moet het eena jaar gehooid, het andere jaar geët worden en wordlt voor den tijd van vier jaar verhuurd. Het bouwland voor den tijd van acht jaar met vier optiejaren. De uren van aangifte voor den burgerlijken stand werden overeenkomstig de nieuwe wet gewijzigd. De vergadering werd hierna gesloten. UIT' BEtRiGEN. *Het einde van, het zomerseizoen wordt alhier op verschillende wijzen waargenomen. Het meest merkt men dit aan d'e mindere postbe stellingen; niet alleen d'at men bij de zomerdiemstre- ge mg van een vroege ocbtendlbestelling profiteerde, welke men t.hans moet ^missen, ook de avondbestel- mg mist men thans bijna geheel, doordat de post- tram om 5.37 uit Alkmaar vertrekt, terwijl de post trein om 6.22 in Alkmaar arriveert. De posttram komt dus zonder die correspondentie uit het zuiden bmnen, waardóór alle avondbladen van de hoofdbla den pas d'en volgenden morgen besteld worden. _De ontevredenheid' hierover is niet gering; talrijk zijn dan ook de klachten die hierover uitgebracht worden, Eogingea om hierin verandering aan ie mengen, woiUen aan uun aaugewena. UIT DE) ZIJPE. In de Zijp© werd W oensdagavonid eene koe van den heer Vv. Jimmuu. te bcJoagerbrug door Oen DuKsem geaooo. Bijl d'e afzending van dlit 'bericht staat de boe renplaats van Oen heer J. Stammes nabiij Keinumer- brug, gem. i.ijpSj ut brand. Als vermoedelijke oor- zaaa wordlt hooibroei genoemd. KOPTE BEPICHTEN. Te Alteveer (Dr.), heeft een rat dien groeten teen van den linkervoet van een kindje van twee maanden afgebeten. Drie leden van de Vrija. Dem. kiesvereeniging te 'e-Gravanhage, dlie openlijk een candidatuur stuur den tegen die van de vereeniging, zijn gisteravond geroyeerd. In het vissohersdJocrp Huizen wordlt een actie op touw gezet, tegen die regeeringsplannen, inzake de drooglegging der Zuiderzee. STAATSLOTERIJ. Trekking van Donderdag 9 October. 5e klasse 16e lijst. No. 10712 31.000. No. 8741 6000. Nos. 3300 en 20808 edik 1000. Nos. 11802 en 18774 elk 400. No. 17037 200. Nos. 765, 3409, 4726, 6186, 11990, 14078 en 17052 eik 100. Laatste Berichten. VPLJ ZINNIGE GONCiENTPATLE. 's-GPAVENHAGE, 9 Oct. Het comité deer vrij zinnige concentratie besloot, in verband met de weaachelijkheid van de vorming van een bestendig concentratie-comité, roorloopig aan te blijven om zied met de voorbereiding daartoe te belasten. MIJNONGELUK. ElIGEDSIHOVEN' (Linib.) Door instorting dier mijn Laura werden hedten dlrie mijnwerkers bedolven. Hunrediding is zoo goed als verzekerd, voor geregel de verzorging der lucht wordt zorg gedragen. Ze hebben waarschijnlijk geen letsel gekregen doch moe ten op de bevrijding wachten tot het verwijderen dier steenmassa's. 8-üüTOiBElPDAG. Door da Ontzetvereaniging werd1 gistermiddag het volgende telegram verzonden: Hare Majesteit die Koningin. Het Loo. Hedlen op den herinneringsd'ag van Alkmaars Ont zet in 1573, tevens den dag waarop voor veertig jaar wijlen Z. M. Willem D,e Derde hier den sluitsteen legde van Alkmaars VictoriebeelÜ, brengt die Ontzet- vereeniging Uwe Majesteit eerbiedig betuiging van buide en trouw. PJLNGEPS, Voorzitter. VAN DEP MGEP, Beer et. Waarop hedenmorgen bij, den heer Ringers de vol gende telegrafische dankbetuiging inkwam: Hare Majesteit d'e Koningin dankt U allen voor gebrachte hulldle. Adjudant van dienst Sickinghe. Teen om half negen gisteravond de muzikanten, geflankeerd door fakkeldragers, vanaf het Doeien- veld vertrokken, om een flinke wandeling door de stad te maken, waren ze spoedig het middendeel van een leger, dat een groote voorhoede en een groote achterhoede telde. Het gewone contingent van hoa- vrianden was aardig vertegenwoordigd en trotseerde met moed de bekogeling met „bommen en granaten". Want dat d'e jongens het verlof om op Hof- en Waagplein vuurwerk af te steken op hun manier zouden interpreteeren was te voorzien en dat had ook voorzien.de politie. Da commissaris had te waar- dearen voorzorgsmaatregelen getroffen, er was extra toezicht eenige agenten doorkruisten per rijwiel de straten, enkele anderen hadden d!a uniform voor een burgerpakje verwisseld. Een vijftal' bekeuringen wegens het afsteken van vuurwerk in straten, waar zulks niet toelaatbaar was, werden opgemaakt. Drie maal werd opgeschoten jongens belet gevolg te geven aan hun voornemen om een vuurtje te stoken, waaar voor za de planken reeds opgestapeld hadden. De po litie heeft den strijd tegen da kwajongens, die vaak alleromhebbelijkst met het vuurwerk omspringen, reeds gedurende eenige weken aangebonden en het mag geconstateerd, dat het vóór 8 October heel wat rustiger was d'an andere jaren. Een 30-tal bekeurin gen zijn opgemaakt en veel bommen, rotjes, enz. zijn in beslag genomen. Zooals boven gezegd' was er veel belangstelling voor den fakkeloptocht. De vaderlandsehe liedleren werden met begeleiding der muziek gezongen, maar ook bleef er tijd voor het blèren van flauwe, nietszeg gende deunen, die men beter deed niet te zingen. De vereeniging tot verbetering van d'en volkszang heeft nog een heel werk voor zichl Om kwart voor tien werdi de optocht op het Hof ontbonden. Knaleffecten waren echter nog niet van de lucht. In d'e Groote Kerk herdacht dB. de Pree gister avond het ontzet. Morgen geven we hiervan verslag. Door d'e politie is in den afgeloopeni nacht aange houden H. V., een oud-stadgenoot, thans te Amster dam woonachtig, die nog twee maand wegens diefstal te verrekenen heeft met Justitia. DE STORM. In het plantsoen tegenover de Olarissenbuurt dreigde vanmorgen een boom, die het met den storm te kwaad gekregen had, om- te vallen. Door d'e be woners van twee perceelen werden de voorkamers ontruimd. De boom kreeg echter geen gelegenheid verwoestingen aan te richten, gemeentewerklieden lieten hem neerkomen op da plaats, die hen ge- wemscht voorkwam. KA'MEP VAN KOOPHANDEL EN FAB'EIEKEN. De Dinsdagarvond onder voorzitterschap van den heer A. Prins Alzn., ten stadhuize gehouden vergade ring van dte Kamer van Koophandel en Fabrieken, werd niet bijgewoond door de heeren Boom en Ibink Melenbrink. De secretaris deelde mede, dat ingevolge het be sluit dier vorige vergadering was uitgegaan een adhaesiebetuiging aan dë adressen van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Vlaiardingen en de vereeniging van grossiers in rijwiel- en automobiel- onderdeelen, gericht aan d'en Minister van Water staat, waarin verzocht word't intrekking van het voorschrift, dat elk stuk bestelgoed voorzien moet zijn van een adres, daar hierdoor de oneerlijke con currentie in de hand' gewerkt wordt. Van de H. U. 8. M. was het verzoek om toezen ding van een exemplaar van het laatste jaarverslag ingekomen. Gaarne zou ze ook voortaan dit jaar verslag ontvangen. Verder verzocht dia H. U. S. M. zoo mogelijk opgaaf van de plaatsen in Noord-Hol- land, waar een K. v. K. is gevestigd. De secretaris had bereids aan de ingekomen verzoeken voldaan. l/e beer Bosman had de vorige vergadering in overweging gegeven, uat de Kamer zi'oh zou wenden tut X). en W. met net verzoek om wijziging te bren gen in enxeae bepalingen ten aanzien van het verkeer langs üe wegen. Le beer Boeman teacbe voor dit punt ook tbans aan te boaden, n.b tot de waimaren Klaar zijn. JJe tegenwoordige toestand, biedt geen bouvast, diaar men thans veel vrijheid geniet, dioch of het zoo blijven zal, dient afgewacht. De heer (Jomjn achtte ook afwachten gewenscht, er daarbij' op wijzend, dat op het tot den raad gerich te verzoek om wijziging der politieverordening nog geen antwoord is ontvangen. De hear Potgieser oordeelde, dat den laatsteen tijd ten aanzien van de verordening veel door de vingers wordt gezien» waarop die beer Gonijn opmerkte, dat hierdoor toch niet die minste zekerheid bestaat een verordening dient toch te worden gehandhaafd. Da vorige vergadering werd aangehouden een door den heer Boom ter sprake gebracht punt het in verband met gepleegde fraude trachten daarheen te leidei, d'at te Alkmaar een malkoontrole komt. Voor gesteld werd met het oog op de afwezigheid van den heer Boom dit punt aan te houdlen. De heer d'e Lange wees er op, dat B. en W. bij de toelichting voor die begrooting dienst 1914 een keu ringsdienst in uitzicht hebben gesteld, 't Is te ho pen, dat daar eens een beetje haast mee word't ge maakt. De meikcontrole zou hier d'an ook heel goed in te betrekken zijn. Besloten werd dit punt aan te houden tot de volgende vergadering. In de Eebruari-vergadlering is een commissie be noemd, d'ie ter kennis van d'en Minister van Justitie te brengen wensehelijke wijzigingen in de failLisse- mentswet in een rapport heeft neergelegd Het rap port is gedeeltelijk behandeld' en werd met het oog op de afwezigheid van d'en heer Boom, diie nogal aan merkingen had op het rapport, aangehouden tot de volgende vergadering. Dan zal het in ieder geval behandeld worden. De zusterkamer te Deventer heeft een adres .ge richt aan den Minister van Justitie met het verzoek te bevorderen, dat dia strafbaarstelling in art. 261 266 en 268 van het Wetboek van Strafrecht uitge strekt wordt tot rechtspersonen. Volgens de vigee- rande wetgeving is een beieediger van een rechtsper soon de Kamer in Deventer doelde speciaal op naamlooze vennootschappen niet civiel en straf rechterlijk te vervolgen. De secretaris zette uiteen, dat bij' de samenstelling der wet het motief geweest is, dat alleen personen te baleedigen zijn een rechtspersoon, geen natuurlijk persoon» niet. Als een naaml. venn. een persoon beleedigt, is ze wel straf baar, daar er een persoon is, die de handeling ver richt. Na eenige discussie werdl met algemeene stemmen besloten adihaesie te betuigen aan dit, de vorige vergadering aangehouden, adres. Aan dia Holland1Balkan-Handelsvereeniging, die verzocht om adressen van groote industrieelen» die zich de laatste vijf jaar in de gemeente vestigden, zal de Kamer antwoorden dat er tot haar leedwezen geen nieuwe industrieën zijn bijgekomen. Hierna werd de openbare vergadering gesloten. MUZIEKSCHOOL. De muziekschool van de Maatschappij tot bevor dering der Toonkunst afd. Alkmaar a 0. heeft het toe te juichen Initiatief tot een cursus in muziekge schiedenis en één in analyse van muziekwerken ge nomen. Bij genoegzame deelneming zullen deze cur sussen 1 November worden geopend, de eerste onder leiding van mej. A. Weber, de tweedie onder die van dien heer Henri Oushoorn. Zoo mogelijk zal onder leiding van mej. Weber een dameskoor en een solfè- ge-klasse voor jonge dames van 1618 jaar worden begonnen. 29ste OUSHOORN-CONOERT. De heer J. Henri Oushoorn zal dien 6den Novem ber een concert geven, dat een hoog muzikaal genot belooft. Als solisten zullen optreden de heeren Hans Kindier, professor aan het 8charwenka Conser vatorium te Berlijn en Mej. Pita van Loon. De heer Kin dier heeft reeds eerder het AJkmaarsche publiek in verrukking gebracht en de heer Oushoorn meende goed te doen, dezen solist nogmaals te engageeren, voordat hij zijn tournee door Amerika aanving. Wij merken hierbij op, dat prof. Kind'ler vóór zijn vertrek in ons land' slechts enkele groote steden zal bezoe ken. Ook mej. van Loon is een eerste kracht, die waar dig is, naast den heer Kindier op te treden. De ver wachting omtrent haar is hooggestemd, er wordt zelfs door velen gedacht, dat deze soliste weldra in één adem zal worden genoemd met die sterren» die den luister van onzen Hollandschen kunsthemel ver hoogen. Nu de heer Oushoorn zich van zulke uitmuntende krachten heeft verzekerd, waarbij hijzelf de piano partij op zich zal nemen, zag hij zich wel genood zaakt den toegangsprijs eenigszins te verhoogen, doch het geldelijke offer zal zich ongetwijfeld' iedere muziekliefhebber gaarne getroosten om zulk een be langrijken avond niet te missen» N. V. CAÖOA EN CHOCOLADEFABRIEK „ALO'MiAPIA." Bovenstaande AJkmaarsche fabriek 'geeft ia alle bussen cacao, bano en in alle tabletten chocolade een genummerd' kiekje in de tabletten kiek-choco- iade zijn er meer dan een, naar gelang van d'en prijs, 2, 4 of 8 stuks. Voor het verzamelen van deze plaat jes wordt tegen dien prijs van 25 ets. een album be schikbaar gesteld. Wie nu zijn album vol heeft, heetft niet all'een een aardige verzameling kiekjes, maar bovendien het middled' om er zelf te gaan maken. Hij toch krijigt van die firma een gegarandeerd) goed werkend compleet fototoestel tem geschenke. De eerste, dlie zijn album gevuld inzond, was de heer E. Eaber, koekfabrikant te Groningen, wien gis teren een fotobestal ter waarde van 100 gulden van Ivens en Co. is gestuurd. Wie is dö eerste gelukkige uit onze omgeving? DE BALKAN. Te Konstantinoped is een regeeringsbesluit ver schenen, waarbij de demobilisatie wordt gelast. Het Turksche legerbestuur heeft echter a'lle offi cieren van het 9e legercorps in Thraeië gelast, on middellijk op hun posten terug te keeren, zoodat de stemming tegen Griekenland een dreigend aanzien krijgt. ENGELAND. Minister Churchill heeft verklaard dat het ontwerp betreffende zelfregeering aan Ier land ondanks alle oppositie wet zal worden. Elke po ging tot verzoening, uitgaande van de mannen van Ulster, zal bij hun Iersche landlgenooten en de libe rale partij in goede aarde vallen, want wijzigingen zijn mogelijk. HONGARIJE» Het Huis van Afgevaardigden is heropend. De minister van justitie heeft een nieuw burgerlijk wetboek voor Hongarije ingediend. Over het geheel is de zitting kalm voorbijgegaan. Franz Kossulls, de bekende leider der onafhankelijkheids partij moet ernstig zielk zajn. PUSLAN'D. Het proces tegen Beilis, verdacht van ritueelen moord, is gisteren onder groote belang stelling te Kieff begonnen. Tegenwoordig waren 0. m. de ministers van justitie en binnenlandsche za ken. Een broeder van den Eussischen minister van bmnenlandeche zaken, een der uitnemendste juristen in Rusland, leider dter Jong-Russische partij, heeft d'e verdediging op zich genomen. SPANJE. Het „Journal" verneemt uit Madrid, dat de koning em de president de noodzakelijkheid bespraken om in die Fransch-Spaansehe actie in Ma rokko nog meer samenwerking te brengen. Mem is het eena geworden niet alleen over de Marokkaansche kwestie, maar ook over een rechtstreeksch samen gaan tusschen Frankrijk, Engeland en 'Spanje, en wel overeenkomst hetgeen te Londen werd besproken tij dens db aanwezigheid van dien president. De heer And'rassy zette uiteen waarom de opposi tie geen dleell kan nemen aan de beraadslagingen, waarna hij en de zijnen heengingen. Gemengde mededeelingen. DE „SCHRIK DEP BOEPEN." Aan de Oostenrijksche grens houdt zich een roof dier op, dat vee rooft en zelfs menschen aanvalt, om dan te verdwijnen en op een andere plaats weer te voorschijn te komen. Het beest is waarschijnlijk uit een menagerie ontvlucht; men denkt dat het een poe ma, een leeuw dus, is. Onlangs viel het roofdier een jongen aan, die een haas moest bezorgen. Het beest ontrukte den knaap den haas en later vond' men op de aangeduide plek de overblijfselen van den maaltijd. Echter schijnt het dier niet alle respect voor den mensch te hebben verloren. KOPTE BEPICHTEN. Bij een vliegongeluk werd te Nieuw- York een vrouw gedood, dlrie andere personen wer den gewond. Generaal Alvartz met zijn staf en 125 man re geringstroepen zijn in Mexiko op last van dem bevel hebber der opstandelingen terecht gesteld» In een voorstad van Astrakan zijn 25 arbei ders onder een instortend dak bedolven. Vijf zijn gedood, acht zwaar gekwetst. Een Amerikaansche rijwieïfabriek is er in ge slaagd motorfietsen te vervaardigen, die voor 120 verkocht zullen worden. Men beeft te Londen het opvoering s- recht van de film „Antomius en Cleopatra" voor 100.000 verkocht. In den staat Michigan heeft een k 0 e in één j aar 580® L. melk gegeven. Alkmaar, 7 October 1913. Mijnheer die Redacteur, Gun ons s. v. p. een plaatsje in uw veelgelezen blad, als antwoord op het ingezonden stukje van dem heer Loevens. Bij' voorbaat onzem dank. De heer Loevems had wijzer gedaan zijn stukje niet te plaatsen, 't is bezijden de waarheid. We willen niet in bizonderhedlen tredien dioor motieven te plaatsen waarom 't Vrije Tooneel hem heeft geroy eerd; 'tis onder diens kameraden meer dan bekend. Dat U, heer Loevens, uw huishoudstertje, uw knecht en diens vrouw zich 't Vrije Tooneel noemt, nemen wij u niet kwalijk, en we wenschen U veel succes. Doch moet u zich niet laten beïnvloeden door jaloezie om 't Vrije Tooneel! 't succes van a. s. 12 October te misgunnen, want mijnheer Loevens dit toch was de drijfveer tot het plaatsen van uw stukje in de AJkm. Courant. De opvoering van „Behoud'smachten," een toönael- stuk, ons welwillend afgestaan door den auteur waarborgt een volle zaal door zijn spannende toonee- lea en grepen uit het werkelijke leven. In onze hoofdstad heeft het vele succesvolle avonden gehad1; dat weet U. Dit alles schijnt u afgunstig te maken en doet u zoo optreden. De heer K. van Vliet, dloor u genoemd is geen lid van uw groepje, doch vervult bij 't Vrije Tooneel op 12 October den hoofdrol, evenals voorheen. Wat dë financieele verwarring aangaat, behoeft U, mijnheer Loevens, niet bevreesd te zijn, want dë beer de Lan ge, eigenaar van de Harmonie, en ook de heer Jan sen, onze drukker, heeft besloten om nu 't zoo staat, oma 't Vrije Tooneel No. 1 en uw groepje 't Vrije Tooneel No. 2 te noemen, zoodat deze heeren de za ken wel uiteenhouden. Achtend!, Namens alle medewerkende ledën dë dames: J. Kwak, Mulder, Zalm, J. Harms. d'e heeren: B. Harms voorzitter regisseur, F. Bak ker secretaris, A. Keppel, penningmeester, A. Schoen bibliothecaris, O. Groen, Dl. Put, E. Harms, J. Kos ter, F. Hazes, J. Heines, A. Welbink, K. van Vliet en R. Jagtenberg. EEN KLACHT OVER DE SLECHTE REGELING VAN DEN FOSTDIEN'S T (in werking getreden 1 October 1913) te WARMENHUIZEN. Warmenhuizen heeft in de laatste 25 jaren niet kunnen roemen over bijzondere voorkomendheid wat betreft de regeling van den postdienst. Werd er ge klaagd, dan werd van hoogerhand, niet alleen door den Directeur van het postkantoor te Alkmaar, maar ook door den Inspecteur gezegd: „Dat is zeer moei lijk anders te regelen; W. ligt ook zoo afgelegen." Zoodra de tram rijdt, dachten wij, is dat motief niet meer van kracht, dus dan komt er vanzelf verbete ring. Eh nu (de opening van de tram was 30 Aug.), nu is die regeling wel zóó slecht als ooit te voren. Men hoora De le post van Alkmaar naar Warmenhuizen ver trekt 6.31 per tram van Alkmaar; doch niet naar Warmenhuizen, maar naar Sehoorl. Van Schoorl moet de bode loepen naar W. Hij komt te W. om 8 uur aan en (om d'en volgenden trein van Sch. naar Alkm. te kunnen halen) moet hij om 8.05 reeds weer loopendle vertrekken. Het postkantoor te W. wordt om 8 uur voor het publiek geopend. Gelegenheid voor verzenden van postwissels, postpakketten enz. bestaat er dus 's mor gens niet, omd'ait er maar 5 minuten tusschen aan komst en vertrek van den bode is en de brievengaar der het dan mèèr dan druk heeft. Al's die bode van W. naar Schoorl met de tram mocht rijden, die om 9.11 vertrekt, kon het publiek in d'at uur geholpen worden. Het publiek, dat 's morgens vóór het vertrek van d'en loopenden bode niet geholpen kan worden, ziet dan 's avonds, kwart voor 7 weer een loopende bode naar Schoorl vertrekken, met de postwissels, post pakketten enz., die morgens zijn hlij'ven liggen. Maar nul Deze laatste bode levert zijn postzak af aan den trein, die om 9.0211 van S'choorl vertrekt, zoodat vrij zeker van de heele verzending dien dag geen stuk meer op zijn plaats komt Er is dus feite lijk maar één verzending. Is 'het niet diep treurig? En nu een tweede treurigheid. De avondpost van Alkmaar naar Warmenhuizen gaat met de tram van 7.28 van Alkmaar, terwijl de posttrein al te 6.22 te Alkmaar arriveert. De bode komt te Schoorl om 7.50; vandaar gaat hij (dat is weer een andere bode) alsof er geen tram reed naar

Alkmaarsche Courant | 1913 | | pagina 2