IIDIIETZEEPI taar huishoudster et naam en datum te koop gevraagd, ook defect. TE KOOP: V oerbiete ONDERWIJS HET DOEK VAN HOOGE' WAARDE» BUITENLAND I. PRINS Az. Oudegracht 285b. Ingezonden Stukken. FIJN,DUURZAAM,GEURIG. Spoorwegen. 9 Oct 270 287 348 85 104 467 1531/, 605 ADVERTENTIEN. bovendien de uiere en de baarmoeder en wat paarden betreft bovendien de kop, in ongeschonden staat aan het in zijn geheel ingevoerde, of aan het ingevoerde halve dier of aan één of aan Deidie helften van het in gevoerde geheele dier met hunne natuurlijke heeht- nnddeien bevestigd zijn. De werkelijke dader gevonden - een on Hcliuldlge verdenking opgeheven. Op het gerucht, dat die heer <J. lies, de dezer dagen uit de gevangenis ontslagen brievengaarder van (Jas- tricum, gisteravond uit Utrecht een telegrafische inededeeling ontving, dat aldaar de werkelijke dader van den gepleegdien postdiefstal' was aangehouden, begaven we ons hedenmorgen naar Oastrioum. Toen we ia de eenvoudige wachtkamer van het hulppost- en telegraaf kantor kwamen, om den heer Kes, die naar we ingelicht wa-ea, da'ar vertoefde, te spreken te vragen, troffen we voor het loket een tweetal mannen aan. We meenden onze beurt om te woord gestaan te worden door den ambtenaar te moeten afwachten, toen een vierdle het kleine vertrek binnenkwam en met een hartelijk gemeend „Wel ge feliciteerd, Jacob," één der aanwezigen de hand' druk te. 't W as een oud-commies der posterijen, die de ontvanger van de gelukkige tijding van gisteravond zijn gelukwenschen kwam aanbieden. Daar hadden we reeds den man, kalm-blij, ondanks het ondergane leed, terstond zijn meegevoel met den gearresteerde uitend, gaarne ook bereid ons inlichtingen te ver strekken. Men herinnert zichi d'e zaak. Doch laten we haar nog even navertellen uit den mond' van den heer Kes. Den 29en Julü werd1 door den postbode J. Stuifber gen een zak met 770.80V2 van het hulppost- en te- lelgraafkautoor te Castricum, waar de heer Des brie vengaarder en kantoorhouder is, naar het station gebracht. Van daar ging de zak met den trein naar Uitgeest, waaronder het hulpkantoor Castricum res sorteert Bij aankomst aan het station Uitgeest werd de zak neergelegd in het postlokaaltje, uitkomende op het perron. Hier heeft de zak ongéveer een kwar tier gelegen om te wachten op de aankomst van an dere treinen, waarop d'e gezamenlijke zendingen naar het postkantoor te Uitgeest zouden worden overge bracht. Toen dit zou geschieden werd echter gecon stateerd, dat uit da onderaan liggende postzak van Castricum de geldswaarde was vermist. De heer Des werd! 's avonds in Uitgeest ontlbodan. 't Bleek dat het bandstrookje ongeschonden was, maar van -onde ren was d'e zak, waarin een winkelhaak was geweest, opengerot, gelijk de heer B. het openscheuren noem de, en het ditmaal lage bedrag gewoonlijk wordt door de vele te Castricum loopenide kwitanties daJge- lijks 17002000 verzonden was verdwenen. De heer Des betuigde zijn onschuld, maar na verschil lende onderzoekingen werd hij, die met Januari 24 jaar zijn tegenwoordige betrekking vervult en in het dorp algemeen achting en vertrouwen geniet, tegen 7 Augustus opgeroepen naar Alkmaar, waar hij met een gevangen werd gehouden. Den 8en -September eindigden d'e instructies en 24 September werd de verdachte plotseling op vrije voeten gelaten. De heer Des had van den beginne af aan tot raads man gekozen den heer mr. dir. Jan van Best, lid der Tweede Kamer, die zich dadelijk had gewend tot den particulieren recherchedienst der Nederlandische Maatschappijl tot ALgemeene Dienstverrichting direc teur Emil Lüning Jr., Wijnstraat, Botterdam. De heer van Best had zich gewend tot den directeur-ge neraal der posterijen en telegrafie jhr. Altingh van Geusau, die verlof gaf tof het instellen van een on derzoek. De heer Bes deelde mede, dat dit onderzoek, dat tijdens zijn verblijf te Alkmaar geschiedde, moest worden opgeheven op last van den directeur-gene raal, daar het last mee bracht voor de ambtenaren. De heer Des had, zoo vertelde hij; ons oma. gehoord, dat een commies der posterijen, dia gedurende veer tien dagen het kantoor Castricum verving, bezoek had gehad van iemand, dia zich voor rechter uitgaf, maar inderdaad rechercheur was. De „rechter" kreeg verschillende inlichtingen. Het gestaakte detectieve-onderzoek is echter na de vrijlating van den heer Des op verzoek van mr. dr. Jan van Best weer toegestaan. Woensdag 1 October is een detective te Castricum geweest en het onder zoek is geheel opnieuw begonnen. Noch die heer Des, noch de detectieve hadl verdenking op een bepaald persoon. Gisteravond zes uur nu ontving d'e heer Des uit Utrecht het volgende telegram: „Gefeliciteerd, dief gevat. Particuliere recherche." Om half zeven belde mr. van Best uit Eindhoven Uitgeest op het telegraafkantoor Castricum was intussohen gesloten en de zwager van den heer Des, te Uitgeest woonachtig, kreeg bevestiging van d'e bovengenoemde tijding met dé mededeeliryj, dat de gearresteerde dader van den diefstal was J. Kop- penol, kantoorbediende op het postkantoor te Uit geest. „Ik was kapot om den man," voegde de heer Des aan deze meded'eeliing toe. J. Koppenol, de 18-jarige kantoorbediende boven bedoeld, is Vrijdag als milicien naar Utrecht gegaan en daar bij die genie ingedeeld. De heer Des had' aan de mogelijkheid dat K. de da der zou kunnen zijn, nooit gedacht, want op het oogenblik, dat de diefstal in het postlokaaltje te Uitgeest moet zijn geschied, was deze buiten dienst. Waarschijnlijk heeft hij het slechte slot van dlit lo kaaltje opengemaakt en vlug in het kwartier, d'ait de postzak onbeheerd) lag, den diefstal gepleegd. De postzakken van Castricum waren oud en naar d'e heer Des gehoord heeft, waren, voor den diefstal) reeds nieuwe juten zakken, voor Castricum bestemd, aan t kantoor Uitgeest aangekomen, doch deze zijn door Koppenol achtergehouden, daar het openrotten van een o-uden zak veel vlugger gaat. Toen de -heer Kes 7 Augustus naar het Paleis van Justitie te Alkmaar moest, was ter zijner vervanging aangewezen meer kunnen nawijzen als iemand, die waarschijnlijk door de mazen van het net is gekropen, die van üe op hem rustende verdenking van oneerlijkheid op zoo verrassende wijze is bevrijd. Blijkens een onderhoud, dat we zooeven hadden met mevrouw Lüning te Botterdam, zit Koppenol te Utrecht in de provoost. Het geld' was nog gxooten- deels in zijn beizit. De directeur van het detectieve- b ureau had zich vanmorgen naar den Haag begeven om een conferentie te hebben met mr. van Best, waarschijnlijk zou hij, heden ook nog te Alkmaar ko men. De officier van Justitie alhier, die zich om inlich tingen richtte naar de Utrechtsche justitie, had bij het ter perse gaan van ons blad) nog geen inlichtin gen ontvangen. Niet onmogelijk is er vertraging in /d'e kennisgeving aan Z. E. A. gekomen, in verband met de omstandigheid, dat Koppenol zich in militai ren dienst bevindlt. Dezer dagen deelden we mede dat d'e heer P. Dik, brievenbesteller alhier op de verkooping van wijlen ds. Versteeg te Bt. Pancras een schilderij had gekocht, voorstellende „Abrahams offerande," af komstig van prins Frederik en Rembrandtiek er uit ziend. Een' familielid van den overleden predikant deelt ons thans mede, dat het schilderij nimmer aan prins Frederik heeft behoord. Het was een halve eeuw geleden te den Haag gek-ocht uit een antieken in boedel, toébehoorende aan jhr. de Gijselaar. Dat het zoo hooge waarde zou hebben, als wordt vermoed, komt bedoeld familielid zeer twijfelachtig voor. In dertijd reeds had men het door een bekend schilder doen onderzoeken, die tot een tegenovergesteld sultaat kwam. CADETTENSCHOOL. Bij de heden gehouden aanbesteding voor die leve ring van brandstoffen aan dé Cadettenschool' is de I laagste inschrijver de heer D. Visser, alhier, aan wien onder nad'exe goedkeuring van den Minister van Oorl-og de levering voorloopig is toegewezen. PREDIKBEURTEN. 12 October. Groote kerk, 10 uur, 'Ds. Verwaal, bediening van ,h-et H. Avondmaal. Avond 6 uur, Ds. Verwaal, Dankzegging van het H. Avondmaal, Haid'elh. Cat. Zondag 20. Kapel 10 uur, Ds. de Pree. Evangelische Unie, avond 7 uur, Ds. Groot van Oud'orp. Evangelische Luthersche kerk, 10Va uur, Ds. Mak kink. Doopsgezinde kerk, 10 uur, Ds. Westra. Ramonstrantsch-Gereformeerde kerk, 10% uur, ds. A. M. A. Reynders, rem. pxed. te Amsterdam. Gereformeerde kerk, 10 uur en avond 6 uur, Gods dienstoefening- Hersteld Apostolische Gemeente, Toussaintstraat, vergadering 's morg. 10 uur en 's avondis 5 uur. Consistorie Gar. Kerk, Oudegracht D 83. Woens dagavond 8% uur vergadering van de Jongelingsvar- eendging „Paulus." Gebouw Waakt en Bidt, Laat. Zaterdagavond' van 8%10 uur, vergadering van de Christ. Jongelings- vereeniging „Zacheus," voor jongelingen boven 16 jaar. Zondagmiddag van 6%7 uur, vergadering van d'e Christ. Knapenvereeniging „Thimotheus", voer knapen van 12 tot 16 jaar. UIT DE OMGEVING. Herv. gem. te Oudorp, 10 uur, Ds. Groot. Herv. -gem. te Egmond-hinnen, 10 uur, de hear J. ten Hove, 'godsdienstdeariar dar Vrij®. Herv. te Haarlem. Herv. gem. ta Bergen, 10 uur, ds. van den Kieboom orgelinwijding. Herv. gem. te S'tompetoren, 9% uur, Ds. Heep. Herv. gem. te Oterieek, 9% uur, Ds. Proost. Evangelisatieloka'al Heiloo, 10 uur, Ds. G. Tiche laar van Wil'sum bij Kampen. Herv. kerk te Broek op Langen dijk, 9% uur, Ds. J. P. Dijk. Geréf. kerk 6% en 2% uur, ds. Mulder (H, Avond maal), Ohr. Geref. kerk 9.30 en 2.30, ds. J. die Bruin. Don derdagavond 6.30 dé. J. de Bruin, lezing, onderwerp: Hero dés. Herv. kerk te Zuid-Seharwoude, 0.30 uur, Ds. Dams té. Herv. kerk ta Noord-Scharwoudé 6AO uur: Ds. O. Staal. Geref. kerk 9.30 en 4 uur, Dr. Harrenstein. Herv. kerk te OudkarspeL Geen dienst wegens va cature. het niet over zijn hart kunnen krijgen, om een stie rengevecht te Madrid1 bij- te wonen. AMERIKA. De inkomstenbelasting, die zal wor den ingevoerd, ter vergoeding van de verminderde invoerrechten, zal voor groote fortuinen 7 pet. van het jaarlij'ksche inkomen bedragen. In de Washingtonsche Poet ie een briefje van president Wilson afgedrukt, waarin hij opkomt tegen een zinnetje uit een hoofdartikel, 't welk hem de woorden in den mond legde: „Ieder die mij niet steunt i» geen democraat, maar een oproerling". „Dat heb ik natuurlijk nooit gezegd verklaart de heer Wilson in zijn tegenspraak. Het zou strijdig zijn met mijn denkwijze en mijn karakter en ik ver zoek u zulk» op een in het oog loopende plaats mee te deelen." Do redactie van de Post voegt er met blijkbare ingenomenheid bij, dat het de eerste maal is dat een president in zijn kwaliteit tegen artikelen in de pers over zijn persoon opkomt. CHINA Bij' zijn plechtige inhuldiging zou Joe- ansjikai heden een verklaring afleggen, waarin hij de Chineezen opwekt te streven naar versterking der vriendschapsbanden met het buitenland. Joeamsjikai heeft te kennen gegeven, dat hjj nauwgezet alle ver plichtingen, in verdragen, door vorige regeeringen met buitenlandsche mogendheden aangegaan, zal na komen, evenals de contracten, gesloten met buiten landers. Voorts zal hijl al'le rechten en privileges die buitenlanders tot nog toe in China hadden, be krachtigen. KOETEi BERICHTEN. Een jongmensch te Liverpool' pleegd'e eerst een dubbelen moord en beroofde zich daarna van het leven. Ter zake omkoopbaarheid hadiden zich voor den disciplinairen raad der post- en telegraaf directie te Parijs 14 d'ames telefonisten en 2 opzicht- teressen- te verantwoorden. Tengevolge van een onweer ia de spoorweg tusischen Belliuzona en Lugano overstroomd, Een trein ontspoorde. Vijf beambten zijn gedood Ooohon heeft vlak tegenover de Groote Opera in Parijs een dtozijn huisboeltjes van op straal gezette gezinnen laten neerzetten. Het ver keer werd er geheel' d'oo'r 'gestremd AM S TERDAMSOHE BEURS. Opgave van het NOORDÏÏOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET Voordam C 11, Alkmaar. STAMTTS'LOT'ERIJ. Trekking van Vrijdag 10 October. 6'e klasse. 17e lijst. 16860 70 met premis van 3000. No. 8378 400. Marktberichte*. Voorloopig Kaas bericht. ALKMAAR 10 Oet, Kam. Kleine volvette met ukim«rk J klam* f»hriek«kaa» f 33-, klaine 'fwr«nkaa# f 32.&0. lommisiK f 32.60, midd-lW. f 33Aangevoerd 350 stapel» wegende 200000 Kilogram, waaronder - KG. volvette kleine f Handel goed. ALKMAAR, 10 Oct. Heden werden ter graanmarkt aangevoerd 5249 H.L. Tarwe f 6 301 a 7.6,0 rogge f 5 87® a 6.30, gerat f 0, a 0.— id. ch»v. f5 70 a 6.50 haver f 3.25 a 4.pa&rdeboonen f 7 70 8. bruine boonen f 16. a citroen dito f 20,— aduiven dito f 9 25 a 0, witte dito tro°d mosterdzaad f 21,— a 22,25 kar wij zaad f 12,50 a blouwmaanzaad f 12.— a 13.25. Erwten: groens .8,75 a 18.—, grauwe f 18.50 24—, vals f 10— a 16 50. BROEK OP LANGENDIJK, 9 Oet. Heden w«rd besteed voor 95 zak (85 kilo) aard. appelen Seh.m. f 0, -a 0,—, Julia's f 0— a 6 Blauwe f 0.95 a 1,60. 86 baal gele nep f 2—a 2.26, 160 baal uien t 1.40 a 1.60, 186 baal wortelen f0 40 0 60, 1300 rammenas f 9.10, 2640 Kg. slaboonen f 1.60 a 2— 10 Oet. v.m. 28800 bloemkool jle soort f fa 4 60, 2e soort 0.40 a 0 80, 83500 Roods kool f 1.80 a 4—, 184CO gels f 1.60 a 3—, 18700 witte f4— a 11.60. 6200 boa wortelen f 0.70 a 1,60 per 100 bos. 1 wagens wittekool f 118 a 0-. NOORDSCHAR WOUDE, 9 Oct. Groote muizen 70 a 80 et., drielingen 40 a 10 ot,, Sohotsehe f 1.80 a 1.60 drielingen f 1.40 a 1.80, Eigenheimer# fü.90 a 0.96, gele nep f 1,70 a 1 90, drielingen f 1.40 1.60, grove uien f 1.80 a 1.60, BO VEN KARSPEL, 9 Oot. Groot» muizen f 1.70 1.80, kleine f 0.a 0,—, blauwe f 2,10 a 8,80. Bloemkool f4.z 6.50, 2s soort f 8,60 s 8,50, Roods kool f 2.25 a 6.60, gele id, I 2.25 a 6.witte kool f 2 60 a 6, EVANGELISCHE UNIE. Men heeft ons verzocht te melden, d'at ia de gods dienstige bijeenkomst van d'e vereeniging van Vrijz. Hervormden op aanstaanden Zondagavond te 7 uur in de Kapel-kerk, de WelEerw. Heer Ds. P. Groot Jz. uit Oudorp als spreker hoopt op te treden. TE-LEGRAFISOH WEERBERICHT. 10 October. Medegedeeld doer hot Koninklijk Nederlaadwk Meteorologisch iaztfetunt to da Bilt. Geldig tot den avond van 11 October, in het gébiad van do waarneming in do hoogets ha kende stand van den barometer 768.6 te Skudesnaes. De laagste stand' van dén barometer 749A ta Riga. VERWACHTING. Zwakke tot matigen oostelijke tot zuidelijken wind, half tot liehtbewolkt, weinig of geen regen, mogelijk nachtvorst, zelfde temperatuur overdag. aan Koppenol. Hiji kwam wat laiat 's morgens, was naar de Haarlemsche kermis geweest. Koppenol bleef twee dagen en dronk zijn kopje thee bij de vrouw van den heer Res, die naast het kantoor woont! Vrij- da'g, alvorens naar Utrecht ta vertrekken, was hij nog afscheid komen némen. „Steil je eens voor," had juffrouw Res, in wie we even een van géluk stralende huismoeder en gelukki ge moeder van zes kinderen mochten begroeten, te gen haar man gezegd, „dat Koppenol gedurende de twee dagen dat hij het kantoor verving om zijn ge weten te ontlasten, het geldzakje op het kantoor had verstopt.wat zijn we nog aan een groot gevaar ontsnapt." De heer Res, die d'e gevolgen van het verblijf in de gevangenis nog niet te boven is gekomen, heeft nog geen dienst gedaan. Een 'bericht van schorsing heeft ij nooit ontvangen, het tractement is doorgegaan met aftrek van 1/8 volgens wettelijke bepalingen. In den loop van dten morgen ontving de heer Res tal van gelukwenschen, o.m. een telegram van het telegraafkantoor te Alkmaar, dtoor alle beambten onderteekend. Egmond-Bihnen, Akersloot en Lim- men belden op! Vela kaartjes van ingezetenen kwa men in de bus, die geestelijken ter plaatse wisselden een handdruk. Met het uitspreken van den weusc'h, dat hij een prettiger tijdperk dan de maandlen die achter hem li'ggen, moge tegemoet gaan, namen we afscheid van den sympathieken man, dien ook twijfelaars nu niet BALKAN. De Albaneezen hebben een volslagen nederlaag ge leden bij' Dzjakowa, zoo heet het uit Servische bron. Zij zijn in alle richtingen gevlucht. Alle Albaneezen op S-ervisch grondgebied1 zijn ontwapend. De opstand wordt als geëindigd beschouwd. De Servische jong-raidicalen hebben den minister president de vraag gesteld of de regeerinig heeft ge weten dat d'e 'Albaneezen voomémens waren Servië aan te vallen. Verd'er hoeveel troepen er na d-e demo bilisatie aan de Alhaneasche grens waren gelaten en welke voorzorgsmaatregelen de regeering thans die grens denkt te nemen. Griekenland bereidt zich blijkbaar ten oorlog voor. De voorbereidselen om het Grieksehe leger op nieuw strijdvaardig te maken vorderen snel, zoo meld't Reuter uit S'aloniki. Het leger zal, als het op voet van oorlog is gebracht, 450 tot 500.000 man sterk Zijn. De Grieksehe gezant te Weenen heeft uit naam van zijn regeering te kennen gegeven, dat Grieken land' bereid is, Turkije belangrijke concessies te doen. Ofschoon in de voorstellen d'er Turksche regeering tal van punten voorkomen, waarmede Griekenland niet kan instemmen, zijn zijl toch als grondslagen voor nieuwe onderhandelingen aannemelijk. In diplomatieke kringen te Weenen acht men een toegevende houding voor Griekenland het verstan digst, daar het tegen d'e 300.000 man van Izzet p'asja vermoedelijk niet meer dan 100.000 man in het veld zal kunnen brengen. De Italiaansc'he zaakgelastigde te Athene heeft uit Janina mededeelingen ontvangen omtrent plan nen der kooplieden te Santi Quaranta tot boycot van Italiaansche koopwaar. De zaakgelastigde zal daaromtrent met de Grieksehe regeering overleg ple gen. Ge Turksche ministerraad heeft besloten ver kiezingen voor de wetgevende macht uit te schrijven. SPANJE. President Poincané doet zeer beminne lijk ter wille der toenadering! maar hiij heeft i Burgerlijke Staad. Ondertrouwd: Carl Gottfried Kammerer en Alid'a Joh'anna Theresia Crone. - Petrus Jacobus Johannes Hofman en Hillagonda Nierop. Dirk Mi ossen en Geertje Heertjes. Eidtert Lammertse en Neeltje Koeman. Dirk Mulder en Neeltje Bak ker. Theodorus Johannes Sikkink en Agatha Ver denk. Geboren: 9 Oct. Johannes, z.v. Willem Pur- mer Anthonia Hoogeveen. ln BOEKHOUDEN en aanverwante vakken ter opleiding voor praktik en examens. Telefoon 239. Alkmaar, 10 October. Mijnheer da Redacteur, Naar aanleiding van het ingezonden stukje in het nummer van gisteren zijl het mij vergund even op te merken, dat ik tegen niemand mij heb uitgelaten over mijn voornemen om da „Vrije Tooneelen" te be schouwen als no. 1 en no. 2. Het „Vrije Tooneel" is voor mij1 d'e vereeniging van den h'eer Loevens, die zich immers aansprakelijk stelde voor de schulden, onder haren naam gemaakt. Met beleefden dank Van UEd. de dw. dr. W. DE LANGE. iswEm Staatsleningen. Nederland. Ned. Werkel. Schuld pCt. Idem Idem Buitenland. Bulgarije Tabaksleening Brazilië Funding Mexico binnenl. Japan Oostenrijk Jan.Jnli Rusland Hope Consol 1906 1894 6e Em. Iwang Dombr. Bank* en Credletlnsteliingen en Hypotheekbanken. Amsterdamsche Bank Nederiandsche Bank Cert. Nederl. Handel-Mlj Cert. Noordhollandsch Landb. Cred. Nationale Hypotheek Bank pCt. Noordhollandsch Orondcrediet 31/9 2% 5 5 5 4i 4 4 4 5 4 4% dlv, 4 4 Va 4 Industrieels Ondern. (Buitenl.) Amalgamated Copper Cy.^ Aandeel div. Amer. Hidé and Leather Anglo Amer. Telegraph Common Steels Car and Foundry Cultuur Ondern. en Handelsvenoot- schappen in Nederland en Koloniën. Cultuur Vorstenlanden Winstbew. Handelsvereen. «Amsterdam" Nieuwe Afrikaansche Handelsver. T abaksondernemingen. A'dam Deli Aand. Langkat Idem pref. A'dam Serdang Bindjey Deli Batavia Deli Cultuur-Mlj Deli-MaatschappiJ Hessa Tabak-Mij Medan tabak Rotterdam Deli Senembah Tabak-MlJ. United Langkat Plant. Co. Petroleum Ondernemingen. Dordtsche Petroleum Gecons. Holl. Petrol. Cert A Intern. Rum. Petroleum-Mij. Kon. Mij. t. expl. v. Petroleumbr Moeara Enira Aandeel div Perlak Petroleum-Mtj. Sumatra Palembang Zuid-Perlak Orion Petroleum-Mlj. Schibaieff, gew. Aand. Pref. Mijnbouw-Maatsehappijen. Ketahoan Gew. Pref. Redjang Lebong Croat Cobar Rubber Maatsehapijen. Amsterdam» Rubber Cultuur-M. Dolt Batavia Rnbber-Mlj. Koloniale Rubber Caltunp-MlJ. Nederl. Rubber-Mij. Serbadjadi» Sum. Rubber Cultuur-Mlj. Scheepvaart Maatschappijen. Amerik. Stoomv.-Mtj. Mederl. Scheepvaart Unie Common Marine Preferente Marinhboads pCt. 41/5 Diversen. Common Peru Aandee! div. Preferente Holl. IJz» Sp.-MtJ. D to! expl. v. SftratsBpoorw. Ml Deli Amerika. Ct. 4 id. div. Koer» van 100» 9014 90% 67 67 937/» 937/, 102% - 3814 81% 31% 85 84% 84 V, 85% 99»/, 99»4 83% 84% 93% 93% 190 190 1697/, 170% 94% 100 74% 73»/b 20% 20% 24 24 56* 56*4 44% 448/4 174 174% f150 151V* 234 236 117 2251/i 370 570 527 183 2261/, 123 6281/, 246 431/, 231 1041/, 791/s 1531/, 15 34 193 lSlfc 106 43 57 126 1571& 4i/s 151/, 6D14 01/4 4914 5 997/, 262 9414 187/, 206/, 28 106 191/s 281/, 241/s 58«4 20 14 Top. Cert, v, Convert Daav. en R.Qr. Cert. Erie Kansas City South. pref, Miss K. Texas C. v. New-York and Ontario Norfolk Western G. v. Rock Island gew. Southern Paeifrc Souther* Railway Union Pacific eert v. Wasbash gew. Rusland. Wladikawkas Premfeleeninaen. NEDEKLanD. Stad Amsterdam f 100 Oemeente-credieSt Bbl®& Antwerpen 1887 HONaARIJB, Hongaarsehe Hyp. Idem Oostbnrijk. Staatsleenfng 1860 Rusland. Staatslearning 1864 Ex-di'vidaad. 4 Koers van het gel'd. Prolongatie 48/4 pOt. Mededeelingen. De Amerikaansche markt was iets beter gestemd' voor Steels, waarin nogal iets omging. Van Oliewaarden was de meeste belangstelling voor Aandeelen Orion, die tot 113 opliepen, op geruch ten van het aanboren van twee bronnen. Noteering Koninklijke 628%32. Geconsolideerde 23135. Tabakken lusteloos. Oulturen vast. 156% 4 86 V, 1057/» 100%, 115% 479 289 353*4 10374 1527/g 605 22514 567 525 184 233 125 63214 243 41% 232 112 78*4 165 15 34 192 36% 133*4 106% 43 97 126% 157% 4 Via 15% 6014 9% 49% 93 99 251% 94% 156% 3% 851/, 100%, 116% Voor de vele bewijzen van de' ln*ming in het over lijden van onze geliefde Zuster en Behuwdzuster, Mej. GEERTRTJIDA WILIIELMÖA HOLSMILLER, betuigen wij hiermede onzen hartelijken dank. Hilversum. A. Z. HOLZMULLEB. Arnhem. Wed. A. J. v. HOUTUM Holsmullkr. Alkmaar. H. W. HOLSMULLER. J. D HOLSMULLER 10 Oet. 1913. Zaadnoördijk. als Eenv. JUFFROUW, m.l., P.G., biedt zlcb aan in KLEIN GEZIN. Hoog loon geen vereischte. Br. fr. Nr. 473, Boekh. v. d, MEULEN. Brieven met prijs onder letter N 801, Bnreau van dit lBad. f 6.50 de duizend kilo, bg H. DE WAAL, Noordervaart, Stom petoren.

Alkmaarsche Courant | 1913 | | pagina 2