ONDERWIJS BUITENLAND. rijn ten gevolge ven het doorgetUne leed! riek STADSNIEUWS. I. PRINS Az. Oudegracht 285b brengit ran wieden jaar. Hier komt nog bij, dat ditmaal de Bedrijfsbelasting bijna 8 ton minder op leverde dam in September 1912, Van de overige middelen ie weinig te zeggen. Bi de meeste nam de opbrengst iet» toe, zoodat het ge ringe totaal niet op rekening kam geschreven worden van een achteruitgang od stilstand in de algemeen# volkswelvaart, doch voornamelijk is ontstaan door een samenloop van zeer toevallige, niet verontrus tende omstandigheden. Bij September 1912 vergeleken, werd in de afge- loopen maand meer ontvangen uit de peraoneele belasting 62.000, de invoerrechten 63.000, den s-uikeraccijns 14.000, den wijnacoijns 8000, het ge distilleerd 78.000, den zou'taccijns f 22.000, dien op bi'er en azijn 11,000 en dien op het geslacht 44.000, uit de gouden en zilveren- werken 6000, de zegelrechten 61.000, de posterij-e® 88.000, d'e rijkstelegraaf 30.000 en de loodsgelden, 22.000. Minder brachten opde grondbelasting 48.000, de bedrijfsbelasting 296.000, de vermo gensbelasting 25.000, de hypotheekrechten 1000, de successierechten 110.000 en de domeinen 13.000, terwijl ongeveer gelijke bedragen werden ontvangen uit het recht op de mijnen, de registra tierechten, d'e staatsloterij en die jacb.tr en vischac- ten. Over de eerste negen maanden van- dit jaar is de opbrengst 142.192.615.21%, terwijl die in hetzelfde tijdvak van 1912 bedroeg 134.423.665.27%, zoodat het aocrès in dit jaar tot nog toe bedraagt 7.768.949.94. DE AMERtE 4 A N'SCHE GEZANT. De heer Henry van Dyke, die Woensdag ten palei- z© Het Loo zijn geloofsbrieven heeft aangeboden als buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister van Amerika, heeft bij' die gelegenheid tot die Koningin de volgende woorden gesproken: „Ik heb de eer mijne geloofsbrieven van den presi dent der Vereenigde Staten van Amerika aan te bie den, waarin hij zijn oprechte en warme vriendschap aan Uwe Majesteit betuigt en het verzoek doet dat ik moge worden,ontvangen als een gezant, dia voort durend1 zal pogen te bevorderen den vrede en voor spoed van Uwer Majesteits Regeering en van zijn eigen bewind. Ik ben bijzonder vereerd met de zen ding naar Uwer Majesteits land, omdat het ongeveex drie eeuwen geiteden was het tehuis van mijn voorva ders; omdat het aan Amerika schonk de grondge dachten van godsdienstvrijheid, volksopvoeding en bondgenootschappelijke eendracht, en omdat het 't middelpunt vormt van de meest ernstige pogingen ter bevordering van den wereldvrede op den grond slag van internationaal recht en vrede. Uwe Majes teit veroorlove mij de levendige hoop uit te -spreken, dat nog verdere stappen in die richting mogen wor den gedaan gedurende het gelukkige regeeringstijd- perlk van de Koningin van dat Huis van Oranje- Nassau, welks naam het zinnebeeld is van gewetens» vrijheid en constitutioneelen zin." De eerste aankoop dien dte heer van Dijike in ons land heeft gedaan was, schrijft d'e N. Crt., die van 1000 bollen v-oor oranjekleurige tulpen en bestemd voor de Princeton Universiteit ter plaatsing in eien versiering van dte „Na-ssan Hall" genaamd naar den etad'houd-er Willem III van Holland in 1747. Gemengd nieuws. DE MOORDENAAR? Een verslaggever van het Hbldl had een onderhoud met het vroegere meisje van den gearresteerden Eranciscus Dijkman, die van den moord op Hendrik dte Klerk verdacht wordt. Dit op een fabriek werk zaam zijnde meisje, dat lezen no-ch schrijven kan en dat wel van den tiagischen dood van Hendrik de Klerk had vernomten, wist hoegenaamd niets van Dijkman's arrestatie. Het meisje was gansch ontdaan en vertelde onder tranen, dat zij, vier weken geleden de verkeering had afgemaakt, toen Frans haar leven had bedreigd en een mes had gekocht. Dijkman had ha-ar herhaaldelijk geslagen, altijd zonder de minste aanleiding. Bijna avond aian avond, zoo vertelde het meisje, was Frans dronken; biij ging soms niet vóór- 3 uur naar bed en als hij zeer ondier den invloed van stierken drank verkeerde, was hij een woesteling gelijk. Na de bedreiging door Dijkman was bet meisje in meer dan drie weken de deur niet uitgeweest, omdat zij haar leven bedreigd wist. Alleen ging ze des morgens naar de fabriek, die in da onmiddellijke na bijheid staat van de ouderlijke woning en des avonds ging ze haastig naar huis terug. De zettersjongen, di'en door iemand werd gevraagd mee n-aar Entos te gaan en toen op zijn zeggen dat hij dan ontslagen zou worden, ten antwoord1 kreeg dan wel bij „De Nijverheid" te kunnen komen, heeft zich eigener beweging bij de politie aangemeld. Hij zei zich den man nog goed te kunnen voorstellen; teen confrontatie met Dijkman heeft echter nog niet plaats gehad. B. EN! W. VAN ZAANDAM EN HET N. O. G. De afd'eeling Zaandam van het N. O. G. heeft een flink bezochte vergadering gehouden over de beken de kwestie, de miskenning van bet N, O. G. en de erkenning van den Bond1 van N. O. liet algemeen© stemmen werd goedgekeurd, dat het bestuur een protest tot B. en W. had gericht. Voorts werd besloten een adres te zeneïen aan den gemeen teraad van Zaandam, waarin verzocht wordt, dat de gemeenteraad B. en W. uitnoodligt het N. O. G. op denzelfden vo-et te behandelen als den Bond. Het bestuur ontving machtiging, datgene ta doen, waf het in deze meent te moeten doen in1 het belang van het N. O. G. DE RAMP DER „VOLTURNO"'. In het tehuis van Monföfioxe te Rotterdam is, schrijft de N. R. Ct„ teen belangrijke -bijzonderheid aan 't licht gekomen. Een jongetje wend in allerlei- vreemde talen toegesproken, maar er was niets uit het v-entje te krijgen. Tot het ten slotte zei; wIk wil naar bed'I" Daarop heeft heit verteld' te heeften Willem Groe- aeveld, dat hij 3 jaar was en in Den Haag, in de Van der Boschstraat, had gewoond. Omtrent h'et gezin uit Den Haag, dlat passage had genomen op dte „Volturno", meld't men aan het N. v. d. D. Het waren mevrouw A. H. Gr Geneveld-Be Groot met haar vier zoontyes en haar moeder Anna de Groot. De bestemming was Norway in Mexico, wa-ar de man een betrekking had. Woensdagnamiddag is bij een familielid in Den Haag woonachtig een tele gram ingekomen) van de Uraninm-Maats-chappij, waarin wordt gemeld, dat de oude vrouw is gered; van de moed'er met haar zoontjes reap. 4, 3, 2 jaar en maanden was nog geen bericht ingekomen. Het ventje van drie jaar was, zooals uit bovenstaande bhjkt, dus met „de Ozar" te Rotterdam aangekomen. UIT BERGEN. Door het Gemeentebestuur ia aanbesteed) heit ma ken van 22 electi-ische installaties z. g. huurinstalla- ties. Ingeschreven werd door de firma Kruijdenberg en Brood, de firma Ruiter en Genetfaas en die firma Erkamp en Walvis. Eerstgenoemde firma was in totaal laagsrte inschrijver, Na beraadslaging werd besloten, aangezien d'e inechrijTingesommen weinig uiteen liepen, aan ieder der genoemde firma'» een gedeelte te gunnen. Bepaald! werd d'at alle installa ties op 1 November a.s. gereed moeten worden opge leverd. VRIJ VAN FORENS ENIBELAISTING. Voor de gemeente Groningen is, schrijft de Tel. door Ged. Staten een belangrijke beslissing uitge sproken. Prof, dr. Huizinga, wonende te Helpman, hoogleeraar te Groningen, is geheel ontheven naar aanleiding van zijn appèl van den TL O. van de ge meente Groningen. Het resultaat van deze uitspraak is, dat alle hoog leeraren en allen die een openbare betrekking beklee- den in de gemeente Groningen, maar elders wonen, niet te Groningen in den H. G. kunnen worden aan geslagen. KORTE BERICHTEN. Niet van het derde internationale, maar natio nala congres voor Zondagsrust zal H. M. dte Ko ningin als beschermvrouw optreden. De marechaussee te Vlissingen nam dte foto's, die teen amateur van de graafwerken van het nieuwe fort aldaar maakte, in beslag. levens werd -proces verbaal opgemaakt. Te IJmuiden zal, meldt de Ned„ een proef ge nomen worden met het openstellen van de kerk ge durende een uur in de week. Het orgel zal dan «pe len. liaattte Berichten. EEN NIEUWE RAMP. JOHANNISTHAL, 17 'Oct. 'Op het vliegveld is het Dui-tsche Luchtschip L 2 hedenmorgen op 100 Meter hoogte ontploft. Er zijn 15 doo-den. DE RAMP VAN DE) L II. BERLIJN, 17 Oct. (V. D.) Het nieuwe marine- luchtschip L II manoeuvreerde hedenmorgen boven het vliegveld! van Joh'annisthall. Te ongeveer 10.20 ,uur toen het gevaarte op ongeveer 100 meter hoogte dlraef ontplofte dte ballon met ontzettend© knal. Het luchtschip viel' met razende vaart naar -beneden. Het wra-kw geraakte daarbij- in brand, De bezetting, be staande uit 28 man, werd' gedood. Het -ongeluk had1 plaats tusschen h-et Johannisthal-vliegveld en de Eeldow-Melto-w-kanaal. Dte brandweer uit de omge ving zoomede oen- in dte buurt op oefening uit zijnde troop artilleristen 'kwam onmiddellijk ter hulp. TWEE1 SLACHTOFFERS. BAMB-ER (BeiereuDi 17 Oct, (V. -D.) Hedenmor gen half acht zijn de sergeant Maat© -en ©en eerste luitenant welker den vlieger vergezelden, om waar nemingen te doen, komende van de vliegplaats Nie- dameuandorf biji Berlijn met (bun! dubbeldekker nabij Kirchlauter naar beneden gestort. Beiden zijn ge dood. Het vliegtuig is Vernield. VERZET OP ELORES. 's-GRlAVENHA'GE, 17 Oct. (Regeeringstelegram). Do bevolking van dte landlatreek Himan-diri in h'et Oosten van het eilland Elorea (residentie Timor en onderhooriglhed'en) is in verzet. Gesneuveld zijn een Pr'adjo-erit en een Inlandlsch militair beneden den rang van officier, gewond twee Pradjjo'arits en een Amboineesch militair beneden den rang van officier en acht inlan-dsche minderen-, terwijl zes Pradjoerits vermist worde?!, TRA'MBOTSINGEN. FUIK, 17 Oct. (V. D.) He-denmoorgen heeft ten gevolge van den mist een trambo-tsing plaats gehad pp dte lijn Luik-Viveguis waar-bij 30 personen ge wond1 werden. Tegelijkertijd had er een trambotsing plaats -op dte tramlijn van Pont Vandres naar Luik waarbiji 15 personen gewond werden. ONZE MILITAIRE AVIA'TEURS. SOESTERBERG, 17 Oct. Hedenochtend maakte luitenant van Heyst -een vliegtocht naar Amsterdam van Soesterberg, terwijl' luitenant Versteeg, die -on geveer 11 uur te Soesterberg opsteeg en in de rich ting N'aardan vloog, 11.50 te -Soesterberg terugkeer de. Daarna vl'oog hij over Amsterdam, IJmuidien, Haarlem en keerde over Amsterdam en Naarden naar Soesterherg terug, waar hij' om 1.25 uur landde. BERLIJN, 17 Oct. Omtrent het ongeluk verne men we, dat dte oorzaak moet gezocht worden in het overspringen! Van een vonk op het omhulsel van het schip. EEN RAMPSPOEDIGE WEEK. Een telegram in het nummer van (heden meldt, dat het Duitscha luchtschip L 2 hedenmorgen ont ploft is en dat daarbij' 28 menschenlteven-s zijn te betreuren. Het Zal m-oeielijk vallen een week aan te wijzen, waarin zooveel rampen zijn voorgevallen als in de zeven dagen van Vrijdag tot Vrijdag. Daar was -eerst het vreeseïijke lot van de Volturno, toen kwam de mijnramp van Senghenyd-d, vervolgens het ernstige spoorwegongeluk van Liverpool en thans de catastrophe van Johannisthal. Da oude elementen, aarde, water, vuur en lucht hebben in luttale dagen de menschheid geducht ge teisterd -en haar nog eens weer de harde levensles ge geven, dat zij, ondanks groote vorderingen van we tenschap en techniek, in hooge mate afhankelijk is gtebleven. Men waande thans reeds ©en hooge mate van vei ligheid in_ een luchtschip te hebben bereikt - één ongevalletje, een 'kleine onvoorzichtigheid1 misschien, en het vertrouwen krijgt een gevoeiigen knak, ten jkoste van 28 menschenlevensi, om van de mate- ri-eele schade maar niet eens te spreken. Aan boord van een brandend schip, in een brandendte mijn, kan er nog hoop zijn; in een brandtend' luchtschip is in één slag alles uit. Evenals Engeland, is thans ook Duitschland' in rouw gedompeld. En dte beschaafde wereld, die mee voelt met de menschheid zal de tweede week van October van het jaar 1913, waarin zoovele slachtof fers bij gro-ote rampen het leven moesten laten, niet licht vergeten. KORTE BERICHTEN. Ook op de Uranium, een schip van dtezelfde lijn als de Volturno is brand) uitgebroken» Het schip kon tijdig Halifax bereike®, Fe Belgische regeering heeft een officieel on derzoek gelast, ten eindte na te gaan of dte Belgische matrozen zich' bij de Volturnoramp laf heb ben 'gedragen. Koning Al'fonso zal' de volgende) maand met zijn gemalin incognito Parijs en den Eranschen president beiz-o-eken. Een Engal'sch! blad' wijst naar aanleiding van het spoorwegongeluk te Liverpool op het gevaar, verbonden aan het plaats nemen in dten laati sten waggon. T" -^n®a Eawlowa, da Russische danseres beklaagt zich er over, dat 'de Amerikaanschei douane haar il94 koffers met 3000 japonnen heeft doorzocht en de kostbaarste aigrettes heeft verbeurd verklaard. Kiesrechtvrouwen hebben te Glasgow naar den rechter, die twee harar wegens brandstich ting tot 8 maanden veroordeelde, tijdens de zitting met appels en propagand-a-lectuur gegooid. Fa helft der landverhuizers, die te Uheine werden aangehouden is nog steeds te Berlijn. De regeering Heeft ze met.60 ets. vergoeding per persoon aan hun lot overgelaten. Eeniga kinderen worden. De Engefsohe Nationale® bond van matrozen en stoker» heeft besloten na 1 Mei geen dienst te ne men op trane-atlamtische vrachtboot©», tenzij deze behoorlijk met toestellen voor draadlooze telegrafie zijn uitgerust. EEN VILLA VOOR PRINSES JULIANA? Van meer dan een zij'de, bereikte ons heden de me- dedeeling, dat H. M.'s particuliere secretaris, jhr. F. M. L. van Geen te Bergen aan Zee is geweest en daar een duin, dat door roodi-wit-blauwe paaltje was ,afgezet in ©ogenschouw heeft genomen. Di-t 'bezoek werd in verband gebracht met het voornemen om daar ter plaatse een villa voor prinses Juliana te bouwen. Op grond van ingewonnen informaties kunnen we .mededeelen, dat jhr. van Geen inderdaad dit bezoek heeft gebracht aan het duin, hetwelk van de geboor te van het prinsesje afJuliana-duin werd genoemd. Verdere inlichtingen konden we niet verkrijgen. „ALKMAARV GEMENGD DUBBEL KWARTET. Bovenstaand kwartet (directeur da heer W. EL Slinger) gaf met medewerking van Helders Mannen koor een uitstekend geslaagd concert in „Casino" te Helder. Hiterover schreef „'t Vliegend blaadje" o.m.: „De Alkmaarders, met een veelzijdig programma uitko m-end, zijn, dit weten we reeds van vroeger, v.an groo te muzikaliteit, terwijl hun fraaie stemmen allerwege bewondering wekten.... Het ensemble klinkt beschaafd, zuiver en harmoni eus Het enthousiasme van het publiek was groot, voor al ook van bet mooie, geheel onder berei'k der stem men liggend'© „Sur le» Re-mparts" door het Enkel mannenkwartet „Alcmaria." Helders Dagbladi schreef o.m.„Er I's gezongen op een wijze, die èn leden èn directeur een beslist succes 'bez-orgde. Reeds het eerste nummer, vol moeielijkheden, werd onberispelijk uitgevoerd. Mevrouw RuyghKrens onthaalde ons op een paar 'harer mooie liedteren en werd' natuurlijk -hartelijk toegejuicht." PREDIKBEURTEN TE ALKMAAR Groote Kerk, 10 uur, Ds. Vinke. Av«nd«uur, Ds. Kloosterman. Voorbereiding tot het H. Arend- maal. Kapel, 10 uur, Ds. Boeke van de Coksdorp. Evang.-Luth. Kerk, 101/, uur, geen dienst Doopsgezinde Kerk, 10 uur, geen dienst. Avond 7 uur, Ds. Westra. Rem.-Ger. Kerk, 10% uur, Ds. de Regt. Geref. Kerk, 10 uur en avond 6 uur, Ds. Meiier, Heidelb. Cat. Zond, 15. Hersteld Apostolische Gemeente, Toussaintstraat, voormiddag 10 uur en namiddag 6 uur, godsdienst oefening. Consistorie Geref. Kerk, Oudegracht D 83. Woensdag avond 8I/2 uur, vergadering van de Jongelingsvereem ging „Pauius." Gebouw Waakt en Bidt, Laat, Zaterdagavond van 8l/a tot 10 uur, vergadering van de Christelflke Jonge- lingsvereeniging „Zacheus", voor jongelingen boven 16 jaar. Zondagmiddag van 61% tot 7 uur, vei gade- ring van de Christelijke Knapenvereeniging „Timo- theua", voor kn.pen van 12 tot 18 jaar. JONGELINGSVEREENIGING „ZACHë-US". Donderdagavond hield' Dr. J. D. de Lind ,va® Wijngaarden, Ned. Herv. predikant te Rotterdam, in het gebouw „Waakt en Bidt"' een lezing over het on derwerp ,JDe glazen zee". De zeer talrijke aanwezi gen zongen eerst te zamen van Psalm 33 vers 10, waarna spr. in het gebed voorging. Spr. had zijn onderwerp gelkozen naar aanleiding va-n hetgeen in de Openbaring van Johannes, hoofd stuk 4, staat: „Na dezen zag ilk, en zie eene deur was geopend in den hemel; en dte eerste stem, die ik geboord had als eenler bazuin, met mij sprekende, zei- de: Kom hier op, en Ik zal u toonen hetgeen na de zen geschieden moet. En terstond werd ik in den geest; en zie, daar was een troon gezet in den hemel, en er zat een op den troon. E'n die daarop zat, was in 't aanzien den -steen jaspis en sard'iua gelijk; en een regenboog was rondom den -troon, in het aanzien den ste'en 'smaragd gelijk. En rondom den troon wa ren vier en twintig tronen; en op de tronen zag i'k dte vier en twintig ouderlingen zitt'endte, bekleed met witte kleederen, en zij hadden gouden kronen op hunne hoofdten. En van den troon gingen uit blik semen en donderslagen en stemmen; en zeven vurige lampen waren brandende vóór den troon; wefke zijn de zeven Geesten Gods. En vóór den troon was een glazen zee, kristal gelijk. En in het midden des troona en rondom den troon vier dieren, zijnde voi oogen van voren en van achteren. En het eerste dier was ©enen leeuw gelijk, en het tweedte dier een kal'f gelijk, en het derde dier had het aangezicht als van een mensch, en het vierde dlier was eenen vlie gendten arend gelijik. En da vier dieren hadden elk voor zichzelf zaa vleugelen rondom, en waren van binnen vol oogen; en zij! hebben geen rust -dag en nacht, zeggend©: Heilig, heilig, heilig i-a d'e Heere God, dte Almachtige, die was, dia is en die komen zal. Spr. betoogde, dat we in dit voorbeeld zien, hoe alleen in Christus Jezua redding is» God openbaart zich aan 'den mensch die hem zoekt doch velen gelooven niet dat Hij gekomen is. Ook de Bijbed, Gods Woord1, wordt d'o-or velen zoo geheel anders gelezen, dan het moet. We moeten God' ge looven op Zijn Woord. Johannes wantrouwde niet toen God' zich aan hem openbaarde. Hoe was het mogelijk, vroeg spr., dait Johannes-, de arm's zondaar, den hemel zag zonder door GodJ^a stralend licht ver blind en vernietigd te wordlen. Dit kwam door de glazen zee, die tuaschen Johannes en Godfs troon stond. Om ta begrijpen wat met die gil'azen ze© be doeld w-ord't, vertelde spr., dat in den voorhof van den Israëlitischen tempel steeds een koperen wasch- va-t werd gevonden, gevuld! met water, dat dezelfde betetekenia had als nu nog het doopwater. Salomo had' in zijn tempel zulk een groot wasc'hvat gemaakt, dat het een zee werd genoemd. Johannea zag nu eveneens een waschvat, doch dit maal van glas, waarom hiji het d'-an ook d'e glazen zee noemde. Het waschvat betteekemdle dtus het 'bloed en den Geest van Christus, waardoor allteep gena-de mo gelijk is. In den Bijbel staat, dat deze glazen zee kristal ge lijk was. 'Spr. zei, d'at evenals men door kristal' het zonmespectrum kan zien, het waschvat de eigenschap heeft Gods deugdtenbeel'd voor het menschelijk -oog te ontbinden, zoodat wij- Gods deugden 'kunnen zien. Door Jezus Christus, God's Zoon alleen kunnen we God zonder vrees naderen. De dieren die Johannes zag stellen de gemeente des levenden God® voor. Het Ie dier, de leeuw is het zinnebeeld' van den- moed, die Gods kinderen ont vangen, het kalf van volharding en beradenheid, de mensch stelt die liefd'e voor en de vliegende arend den diepen waarheidsbllk. Deze dieren hadden overal oogen, dit wil zeggen dat de gemeente van den levenden God in het verle den, in zichzelf en in de toekomst kon zien. Tenslotte vroeg epr. een ruime bijdrage in de ool- leote, .die voor de jongelingverceni-ging „Zaoheua" bij het verlaten van het gebouw werd gehouden. Spr. zei, dat men zooveel teleurstellingen ondervindt, ook op kerkelijk gebied en de toekomst ligt zeer duister. Daarom moet men alle krachten inspannen en daar om vroeg spr. ook een ruime gave om te etrijden en te werken. Nadat men van psalm 118 vers 13 had gezongen en spr. een slotgebed had uitgesproken, ging de ver gadering uiteen. Marktberichten, Toorloopig Kaasberlcht. \LKMAAR 17 Oct, Kaas Klemt- volvetti niet qksTosrk f r- klein» fabriskskaas f 32 6®, kl«in« nor.okaa» f 32,SO commissie f 38.—, midd«lb*r* '3.50 Aangevoerd 340 stapels wegende 190000 Kilogram waaronder KG volvette kleine f Handel matig. ALKMAAR, 17 Oct. Heden werden ter graanmarkt aangevoerd 3997 H.L. Tarwe f 6,- a 7.40, rogge f6 - a 0.-, gerst f 0. a 0.— id. ehev f5 80 a 6 10 haver f 8 56 a 4.10, paardeboonen f 7 50 a a 7 80 hruine boonen f 14. a 16,—, citroen dito f 14.— a 18 duiven dito f 0.— a 0,-, witte dito 22.— 28, -, rood mosterdzaad f21,- a 22,-, karwpzaad f a blouwmaanzaad f 12.— a Erwten: groene 9, a 19,-, grauwe f 18.— a 25. -, ale f 12.- a 16—, in BOEEHOHDM en Aanverwante vakken ter opleiding voor praktijk en examens. Telefoon 239. AMSTERDAMJSCHE BEURS. Opgave van het NOORDHOLLANDS C'H LANDBOUWCRED IET Voordam 0 11, Alkmaar. Koers Staatsleenlngen. Nederland. Ned. Werkel. Schuld Idem Idem Buitenland. Bulgarije Tabaksleening Brazilië Funding Mexico binnenl. Japan Oostenrijk Jan.Jnli Rusland Hope Consol 1906 1894 6e Em. Iwang Dombr. Bank- en Credietinstellingen en Hypotheekbanken. Amsterdamsche Bank Nederlandsche Bank Cert. Nederl. Handel-Mij Cert. Noordhollandsch Landb. Cred. Nationale Hypotheek Bank pCt. Noordhollandsch Grondcrediet pCt. 3i/t 21/, 5 5 5 4 4 4 4 5 4 4i/a div. 4 4i/s 4 Industrieel© Ondern. (Buitenl.) Amalgamated Copper Cy. Aandeel div. Amer. Hide and Leather Anglo Amer. Telegraph Common Steels Car and Foundry Cultuur Ondern. en Handelsvenoot- schappen in Nederland en Koloniën. Cultuur Vorstenlanden Winstbew. Handelsvereen. «Amsterdam" Nieuwe Afrikaansche Handelsver. T abaksondernemingen. A'dam Deli Aand. Langkat Idem pref. A'dam Serdang Bindjey Deli Batavia Deli Cultuur-Mij Deli-Maatschappij Hessa Tabak-Mij Medan tabak Rotterdam Deli Senembah Tabak-Mij. United Langkat Riant. Co. Petroleum Ondernemingen. Dsrdtsche Petroleum Gecons Holl. Petrol. Cert A litem. Rum. Petroleum-Mij. Kon. Mijt. expl. v. Petroleumbr. Moeara Enim Aandeel div Perlak Petroleum-Mij. Sumatra Palembang Zuid-Perlak Orion Petroleum-Mij. S'chibaieff, gew. Aand. Pref. Mijnbouw-Maatschappijen. Ketahoen Oew. Pref. Redjang Lebong Creat Cobar Rubber Maatschapijen. «Amsterdam» RubberCultuur-M. Deli Batavia Rubber-Mij. Koloniale Rubber Cultuur-Mij. Nederl. Rubber-Mij. Sftrbadjadi« Sum. Rubber Cultuur-Mij. Scheepvaart Maatschappijen. Amerik. Stoomv.-Mij. Nederl. Scheepvaart Unie Common Marine Preferente Marinhbonds pCt. 4i Diversen. Common Peru Aandeel div. Preferente Spoorwegen. Holl. IJz. Sp.-Mij. Mlj. tot expl. v. Staatsspoorw. Deli Spoorweg Amerika. Atch. Top. Cert. v. Convert. pCt. 4 Denv. en R.Gr. Cert. Aand, div. Erie Kansas City South. pref. Miss K. Texas C. v. New-York and Ontario Norfolk Western C. v. Rock Island gew. Southern Pacific Southern Railway Union Pacific cert. v. Wasbash gew. Rusland. Wladikawkas 4 Premieleeningen. Nederland. Stad Amsterdam f 100 3 Gemeente-crediet. 3 Belqie. Antwerpen 1887 2i/, Hongarije. Hongaarsche Hyp. 4 Idem 3 Oostenrijk. Staatsleening 1860 5 Rusland. Staatsleening 1864 5 Koers van het gdld. Prolongatie 4'/, Mededeelingen. Ini navolging van New-York wa ren ook hier Atnerikaansche waarden veelal gevoelig lager. Amalgamated Copper en Steel Shares verlo ren- pl. m. 1% Union Pacific bijna 3 lager op 1481/t. -O'liewaarden voor de hoofdsotertem ih flau- 16 Oct 90s/g 67 93 1011/, 383/g 801/, 84 841/s 99 s/s 841/s 933/16 190 223 150 15 34 1901/, 3 D/s 129 102 40 571/, 121 157 4 143/4 603,7 98/8 48 947/a 99 25D/2 93 191/2 27 231/, 577/8 203/s 273/8 273/, 1315/161 863 213/4 1503/4 37/s 843/u 1057/16 1 0016/ld 78"/i6 115 1027/e 479 pCt. 17 Oct. 90i/, 69 93 1001/, 84%# 1723/4 1703/4 95 100 100 723/4 7H/4 203/4 191/2 20 557/jg 537/8 43 416/s 177 1771/, f 154.50 f 154.75 237 2361/4 1151/8 113 258 250 2891/, 287 350 80 106 106 464 461 152 1511/, 597 597 223 222 352 351 559 557 5243/4 1851/j 183 2301/, 228 124 6301/, 625 243 239 44 44 236 233 118 114 771/, 76 187'A 31 1271/, ..991/2 38 561/4 157 4 141k 60 91/2 48 948/a 2531/2 903/4 181/, 257/8 23 561/, 193/4 271/, 136/, 85 2H/2 1481/, 31/4 85 1041/, 103

Alkmaarsche Courant | 1913 | | pagina 2