Sedert enkele dagen B AKKER, Achterdam SPati-me-Mee A Burger, Banketbakker. Ingezonden stukkken. Zijn uw nieren yerzwakt? 40-50-60 cent per 5 ons. Onze geïllustreerde Premie STADSNIEUWS. Ingezonden Hededeelingen. ADVERTENTIE N. Probeert ze nog heden VERSCHIJNT ELKE WEEK IN 16 PAGINA'S. Boeiende tekst - Actueele illustraties Spannende romans. Rubriek van Redacteur X, met tal van prijsvragen en probleems, waaraan vele prijzen verbonden. Kindernummer .ONS PRINSESJE" met leerrijke lectuur voor de Jeugd. Een jaargang bevat 832 pagina's met meer dan 2000 ILLUSTRATIES. Deze geïllustreerde Premie kost den lezers yen dit blad slechts cents In plaats van 6 cents per Nummer. Ds Ondergetoekeads weaacht geregeld bij zijne Courant te ontvangen, de geïllustreerde Premie .PAK ME MEE" tegen te vwnnkutnrdan pitya, sla hierboven vermeld. WOONPLAATS: NAAM: tt«n«if4 ïlmwi. bOCIAALr-DEuVLOCRAlEN EN OORLOG S BE- GKOOilNGEN. We namen deze week een artikel van „het Volk,' handelend» over het standpunt ten aanzien van de oorlogabegrootingen over. Naar aanleiding hiervan schrijft het Hbld. Het ie wel duidelijk, dat de «ociaal-democraten uit het gebeurde van diezen zomer niets geieerd hebben. Zij begrijpen1 niet, dat, indien zij er prijs op stelden mede op den regeeringskoers invloed te oefenen, me de te regelen welke zaken het kabinet voor zijn vei' antwoording wil doen uitvoeren, zij den moed had den moeten toonen ook mede de verantwoordelijkheid te dragen. Voor die verantwoordelijkheid terug te deinzen en dan tot de regeering te zeggen: wilt gij een linksch program uitvoeren, dan moet gij1 steunen op ons en wilt gij steunen op ons, d'an moet gij ons ter wille zijn en „die paar jaren" ons1 een1 militair program geven dat de geestverwanten van de „geen man en geen cent'-politiekers kunnen goedkeuren dat gaat niet aan. Wij hopen dat da regeering niet naar het gekir dér vriendelijke sociaal-democraten zal luisteren. De so ciaal-democraten hebben geen zitting in het kabinet. Nu moet het ka'binet, dat de verantwoording draagt, zonder vrees voor politieke intriges, dloen wat het meent dat zijn plicht is. Goede zorg voor onze weer middelen te land en ter zee acht deze regeering, god dank, haar plicht, reedis thans is dat zeker. Welnu, dan mag en zai die plicht met verzwakt worden, om dat de sociaal-dlemocraten dreigen Harer Majesteit deloyale oppositie de rechterzijde in het ver werpen van de begrootingen voor landsverdediging behulpzaam te zullen zijn. Eb als dan dit linksche ministerie valt, dan kun nen en zullen wij dat betreuren, d'och dan zai elk li bera-al troost vinden in de overtuiging, dat de regee ring krachtig en standVastig haar plicht heeft trach ten te does. UIT WINKEL. Naar men ons mededeelt bestaat bij enkele perso nen het voornemen een Naaml. Vennootschap te vor men tot het instellen van autodiensten voor personen en goederenvervoer, en well voor de volgende trajec ten: Winkel, Nieuwe- en -Oudte-Niedorp, Heer-Hugü- waard; Oudorp, Alkmaar, Oudkarspel, Noord- en ZuidtSeharwoude, Broek op Langendijk, St. Pancras, Alkmaar, Oudlkarspel, KalVerdijk, Dirkshorn, St. Maarten, Valkoog, Scha gen. AMSTERDAMSC1IE JEUGD. Men schrijft o>ns uit de hoofdstad: Wij hebben een lieve jeugd. Ze is weliswaar nu en dan een beetje baldadig, ja, wij hebben zelfs grond te galooven, dat de statisticus zou kunnen con- stateeren, dat de Amsterdammer-in-zijn-vlegeljaren relatief de meeste ruiten ingooit, en zich op straat het onordelijkst gedraagt, maar dbugden heeft hij ook bij-de-vleet. Haar grootste ondeugd is, dat zij met steeds de grens ziet tusschen vrijmoedigheid en bru taliteit. Echter is haar grioote deugd haar originali teit. Het volgend staaltje behoeft geen commen taar: De directeur van de eerste H. B. S. met 5-jar. cur sus, Dr. Costerus, treedt af. In zijn ziekte is hij enkele malen vervangen door een werkelijk eerste klas-wetenschapsman, iemand met een naam die klinkt als een klok, iemand1, die voor zijn vak mis schien nog eens de Nobeltprijs haalt, maar die he laas het gebrek van zooveel mannen van de weten schap geen ordie kan houdten. In dien' tijd kwamen d» jongelui veel te laat op school, en in de klas was het in één woord' een pan. De Habé-essers beviel dat leventje echter wel, zij hadden nog nooit zoo'n „fideelen baas" gehad, en zij verlangden dan ook, dat die goeie man de opvolger van Dr. Costerus zou worden. Hij had echter niet gesolliciteerd, maar Amstels jeugd' had nog één hoop: de Raad kon haar „protégé" benoemen, zondter dat deze op den voor dracht voorkwam, wanneer blijken zou, dat de leer lingen en deze waren toch het meest tot oordeelen bevoegd hem wilden. Zoo geschiedde het in den jare 1913, d'at er bij leerlingen en oud-loer .mg en van de eerste 5-jarige een adres ter onderteekening cir culeerde, een verzoekschrift aan den Raad, waarin met klem betoond! werd, dat de benoeming van den „fideelen baas' in het belang van het onderwijs zou zijn. te openen. De aviateur van Steyn heeft het hoogterecord voor vliegen met een passagier verbeterd u-oor dit op ruim 2650 M. te brengen. Baldadigen hebben verschillende winkelruiten in de Kalverstraat te Amsterdam bekrast, sommige ruiten moeten vervangen worden door andere. Wegens het valachelijk omdexteekenen van een postwissel is te Groningen gearresteerd de 45-jarige secretaris van bet circus Sidoli, Hamburger van ge boor te. De vorige week werd) het Vredespaleis bezocht door 3192 personen. Gisteren is te Amsterdam een man tusschen een brug en den mast van een schip doodgedrukt. GEVESTIGDE! PERSONEN. J. N. Schneidters, schrijver b.d. H.IJ.S.M., r.k., Ie Tuindwarsstraat E 1. C. van Dorsten, haltechef H.IJ.S.M. e.l. Bergerweg 12» *)Joha Broersma, aannemer d.g. Kennemerstraatweg 112. Jb. Broersma, aannemer, d„g. Kennemerstraatweg 112. J. E. van lersel, dLb. r.k. Langestraat 6. M. van Rijswijk (vr. v. P. C. Mantel) z.b. n.h. Nieuwpoorts- laan 58. P. C. Mantel, smidiskn. n.h. N.-poórtsl. 58. J. Kroon, banketbakkerskn. d.g. Laat 219. C. Lengers ark, r.k. Keizerstraat 12. M. J. de Mik z*b. d'.g. Tuinstraat 3. E. V. Gras-, winkel'j. r.k. Vr. en Dr, M. de Haas, kruideniersbed'. n.h. van der Woudestr. I. K. Ütt, winkelbediende n.h. Langestraat. A. E. Stoop d.b. n.h. Nieuwesl 87. W. Schuittmann (vr. v. A. Mol) z.b., n»h. Scharloo 23. A. Brandt, bakkerskn. n.h. Drebbeistr. 10. Nabal e.l. d.b. n.h. Langestraat 100. A. Zwagerman d.b. n.h. Ie Landdlw.str. 14. F. H. Mooij, smidskn n.h. Eandrachtstr. 2. J. Mulder d.b. r.k. Kennemerstraatweg 39. C. Liefhebber, vr. v, S. de Groot, z.b. n.h. 1© Kanaalstraat 9. J. Hellingman, timmerman d.g. Verlengd» Landstraat 2. VERTROKKEN PE-RSO'NEN. O. Ruijgh z.b. n.h. Zevenhuizen 1 Heilo. J. E. de Wit z.b. n.h. Kennemerpark 11, Amsterdam. W. Schermer reiziger n.h. Kweerenpad 15 Sijbecarspel, Oh. Pastoor z.b. e.l. Oudégracht 241, Batavia. M. J. Mulder d.b. d.g, van Everd. straat 14, Castricuin. J. H. Berghuis, winkeljuffr. n.h. Enidsen 82, Deventer. E. A. Hamels aas. huish. r.k. Westerweg 35, Sloten. M. H. van Toornenburgh z.b. n.h. Oudlegracht 188, Boskoop. C. Mijlhoff barbierskn. r.k. Payglop 4, Wormerveer. J. Feith, huish. n.h. Kanaalkade 9a Den Haag. J. H. Verberne z.b. r.k. Verdronkenoord 107, Bloemendaal. N. Koeman, z.b. rem. Stuartatr. 10, Baarn. W. Janse, z.b. n.h. Ooater Kolkatr. 5, Cleve. C. de Opde, wed. J. E. W. Sauer, z.b. c.h., Koningsweg 66, Zaandam. W. Goldstein, liefdez. r.k. Piuagest. Schaik. H. J. Lutgeharms, atucadoor n.h. Oudegracht 210a Brussel. M. Schenke, timmerman d.g. Middenstr. 22 Leeuwarden. E. Thoma, slagers knecht n.h. Magdalenenstr. 7, Kuhn, A. Kracht, si- garenm n.h. Ie Kabelstr. 14, Zaandam. G. den Das, kruideniersbed. n.h. Omval 12, Zuid en Noor-d^Scher- mar. J. Konijn, slagerskn r.k. Fnidsen 109 Helder. O. J. J. de Mazure adsp. landWter n.h. Spoorstr. 58. Oegstgeest. A. Snetlage, z.b. n.h. Emmastraat 97, Utrecht. K. Bras, metselaar n.h. Eendrachtstr. 14, Hilversum. Teneinde aan het verlangen van vele onzer lezers te voldoen, zullen op ons verzoek door de welwillende medewerking van den Ambtenaar van het Bevol kingsregister, de hoofden van gezinnen voortaan aangeduid worden met het toeken vóór den naam. SCHEEPSBOUW. Van de Scheepswerf Machinefabriek ,,'t Honds bosch" te Alkmaar litep met goed gevolg te water een nieuwe stalen dixectie-motorsleepboot lang 47 voet, breed 10 voet, diep 5 voet; uitgerust met een „Krom hout" scheepsmotor van 20 P. K. en gebouwd voor Servische rekening. UIT SCHAGEN. De Raad van Schagén besloot in zijne vergadering van Vrijdagavond aan de Tentoonstelling van de Soil. Mij. van Landbouw, die in 1914 te Schagen zal worden gehouden, eene subsidie van 800 te verlee- nen. Tevens zal voor 1200 aan het waarborgfonds worden deelgenomen. De tractementen van de wet houders werden van 100 op 200 gebracht. De be grooting bedraagt in ontvangst en uitgaaf y b"met een hoofdelijken omslag van Het Schager marktfonds ter verzekering van tuberculeus- slachtvee verzekerde in het afgeloopen kwartaal 1059 stuks runderen, waarvan 6 geheel en 37 gedeeltelijk werden afgekeurd. De ontvangsten bedroegen 2770.17V2, de uitgaven 1836.12y2, het sa! do alzoo934.05. UIT SCHERM ERITORN. Door den tusscflenpersoon van de Invaliditeitswei zijn in deze gemeente 28 renteaanvragen ingedien terwijl het aantal' van hen die 70 jaar en ouder zijn 52 bedraagt, UIT HENSBROEK. In de vacature wijlen C. Koeman is tot wethouder benoemd de heer C. Wit- UIT OUDE-NIEDORP. Het nut „Ons genoegen" alhier vergaderde in het lokaal van den heer A. Mijts. Door den voorzitter, de heer A. Wonder, werd de vergadering met een welkom geopend waarna lezing en goedkeuring der notulen volgde. De rekening werd na onderzoek goedgekeurd met een voordeelig saldo groot 3.80. Ontvangen was 64.30, uitgegeven 60.50. De heeren A. Wondler Pz., A. Mijts en M. Kooijman werden herkozen tot bestunrsleden, respectievelijk tot voorzitter, secretaris en penningmeester. Hierna trad' de heer C. Rempt op met de lezing getiteld: Uit het dagboek van een kassier. Zoowel de lezing als de bijdragen die getiteld waren: Pinkpillen, Een be- leediging,^B'arnum eni Bailey en „Ik bad 't niet moe ten doen," door andieren voorgedragen, vielen zeer in de smaak. KORTE BERICHTEN. H. M. de Koningin is gisteren te Amsterdam gekomen om het officieuss bezoek te brengen. 6 X°!t,^u,&en (Friesl) maakte een 5-jarig meis je zich zóó blijdle, toen haar vader na een lange afwe zigheid thuis kwam, dat ze plotseling geheel verlam- dé. minister van binnenlandsche zaken, mr. Gort van dier Linden, is voornemens, op 8 November dia Nederlamdieche Handelahoogeachool te Rotterdam BENOEMD. De minister van Waterstaat heeft den heer Th. M. ter Linde alhier benoemd tot buitengewoon opzichter bij de rijkswegen in de provincie Noord-Holland. DE VEREENIGING VOOR VRIJZINNIGE TEHUIZEN. Den 26en October 1911 werd te Utrecht opgericht de Vereleniging voor Vrijzinnige Tehuizen. Zij stelit zich ten doel de opvoeding en verzorging in vrijzin- nig-go'dsdienstigen geest van weezen, iralVe-weezen en andere kinderen, die door omstandigheden de ouderlijke zorg missen en telt thans rteeds zes afdee- lingen, n.l. Amsterdam, Apeldoorn, Arnhem, "s-Gra- ven hage, Rotterdam en Velp-Roosendaal, terwijl reeds een eerste Tehuis is geopend te Nijmegen (Johannes Vijghstraat 66). Redenen voor de oprichting van eene dergelijke Vereeniging zijn er vele; wij noemen hier slechts de omstandigheid, dait er kerkelijke gemeenten zijn, waaraan geen weezenverzorging ia verbonden, dat er zich gevallen 'hebben voorgedaan, waarin kindereu noodgedrongen in het orthodoxe wteeshuis ter plaatse moesten worden opgenomen bij gebrek aan een ander, ofschoon de kinderen kwamen uit een modern gezin, dioor hunne o-uders in vrijzinnig-godsdienstigen geest waren opgevoed en de voltooiing der opvoeding in dien geest werd gewenscht. Maar eveneens zijn er gtevallen, waarin 'halve-weeizen en andere kinderen uoor den drang dhr omstandigheden niet door de oudera in den door dezen gewemschten geest en op de door hen gewenschte wijze kunnen worden opge voed, b.v. omdat de overlevende der ouders ite zieer in beslag genomen wordt door d'e zorgen voor het dage- lijksch brood, dan wel omdat een dier ouders dermate ziekelijk is, d'at de andere zich niet aan de kinderen Kan wijden, of omdat de voltooiing dier opvoeding moet gesohieden in eene andere plaats dan die hun ner inwoning wegens het bezoeken van eene inrich ting van onderwijs, die in de woonplaats der ouders niet gevonden wordt; in beide laatste gievallen kan natuurlijk van opname in een weeshuis zelfs geen sprake zijn en afboende -hulp op andere wijze besitaat voor deze kinderen ook nog niet. Het is hierbij zeer juist gezien, om de andere „om standighedenin de statuten niet nader te omschrij ven en dus d'e deuren d'er Tehuizen zoo wijd' mogelijk open te zetten. Men heeft ons tegengeworpen, dat in zoo'n geval die kinderen maar moeten worden ondergebracht bij familieleden. In sommige gevallen zal dit mogelijk zijn, maar niet alitijd zijn er familieleden, ten minste geen die genegen en geschikt zijn om zich met de zorg voor de opvoeding van nichtjes en neefjes, van veel jongere zusjes of broertjes, dan wel van klein kinderen te belasten. En komen de kinderen in een gezin, dat eigen kroost heeft, d'an zullen zij zich dik werf te reéht of ten onrechte daarbij achtergesteld voelen. Ten slotte bestaalt bij voltooiing van de opvoeding buiten het ouderlijk huis, dus in de gewone inrich tingen met internaat of wel bij particulieren maar al te veel het gevaar, dat daarbij slechts de ontwik keling van het physiek en van het intellect de noodi- g© belangstelling ondervindt, maar dat de gaven van het hart, dat het zieleleven van het kind verwaar loosd worüen. „Vandaar zeide de voorzitter van het Hoofdbe stuur oij ue opening van het eerste lehuis zoo te- i echt, „dat wij uitdrukkelijk in ons programma heb ben neergeschreven, dat de kinderen, voor wie onze hulp wordt ingeroepen, zullen ontvangen een gods dienstige opvoeding. Wij willen aan ue maatschappij ieveren, met krachtprotzen of slangtenmenschen, niet encyclopaediën of studieboeken van vfeesck en bloed, wij willen leveren menschen naar God-s gelijken.,* De Vereeniging wil haar do-el bereiken door het stichten van kleine tehuizen voor o-ngteveer 12 kin deren, waar dezen worden verzorgd en opgevoed' on der beschaafde leiding. De opneming is niet gratis; er moet echter per kind niet meer betaald worden dan een kind kost in de huishouding, waarin het is: ongeveer 250 a 300. Men zal zeggen: „Waarom moeten menschen wor den gehol-p-en, die wat kunnen betalen? Er zijn zoo veel verwaarloosden, die -hulp noodig hebben."' Het laatste is waar, maar daarvoor zijn de Veu-eeniging tót Steun en dergelijke, wier edel doel wij ten voile waardeeren. Doch er zijn zo-ovelen, die moedig kam pen in den strijd om het bestaan, maar !hul-p no-od'ig hebben om staande te blijven; ze zullen niet om hulp vragen, o neen! maar onder de uiterste ontberingen den strijd volhouden ten einde hunne -kinderen tot goede, 1 linke menschen te maken. En dan zijn er daaronder, die in d'ien strijd komen te vallen, voor dat het doel bereikt is-. Soms hoort m-en van oppassende ouders de bittere klacht: „Waarom wordt wél gezorgd voor kin-deren van ouders, die den kinderzegen niet waard1 zijn, en laat men ons, di-e er naar streven go-ede ouder-s te zijn, voor onz-e zorgen en moeiten alleen staan?" Daarin schuilt veel waarheid en d'e houding der maatschappij tegenover hen schijnt wel van denzelf den aard als het geval zou zijn, wanneer een lid van bet Genootschap tot Zedelijk© Verbetering van Ge vangenen tot een-en oppassenden, werkzoekenden werklooze zou zeggen: Steel eerst wat; dan zullen we u helpen. Daarom is dan ook het doel der Vereeniging door het Hoofdbestuur in zijn geschriftje „Vrijzinnige lehuizen' zoo juist omschreven als te zijn: „niet verwaarloosden wed-er terecht te br-aagen, maar "wat goed is te behouden in die gevallen, waarin door de omstandigheden de kinderen niet de Vereischte ver zorging kunnen o-ntvangen." Met het oog op dat goede doel' hopen wij dan oo-k, dat velen zich geroepen mogen gevoelen om de lezing van den heer H-es'selin-k te gaan h-ooren en om als lid tot d-e Vereeniging toe te treden. Namens h-et Voorloopig Comité, G, SNELLEN. Verzwakte nieren veroorzaken rugpijn, urinekwa- len, waterzucht, rheumatiek, jicht, enz. Ieder oogenblik v-an uw leven wordlan aan het bloed vergiftige onzuiverheden toegevoegd uit d'e stofwis seling, enz. Zij wordten evenwel uit het bloed gefil treerd d'oor de nieren, wanneer deze -organen gezond en krachtig zijn. Wanneer zij echter verzwakt zijn, J™en haar werk niet behoorlijk verrichten. Dan blijft een gedleelte der onzuiverheden in helt bloed achter en verspreiden zij ziekte door uw geheele ge- st. J begint u dof, zwaar ,en duizelilg te gevoelen, gij krijgt last van hoofdpijn en rugpijn, waterzuchti ge zwellingen vertoonen zich in de enkels of onder de o ogen, en uw hart word't aangedaan. Ook kunt gij last krijgen van rheumatisch-e pijnen in de spieren en gewrichten, en hebt gij voortdlurendie aandrang tot urmeloozing, terwijl uw water met ©en branderige pijn ko-mt, bewolkt is en bezinksel achterlaat. Wanneer d'e nieren niet in ord'e zijn, is er een nier geneesmiddel n-oodig, d'at haar heelt. Foster's Rug pijn Nieren Pillen werken -spoedig en rechtstreeks op a-e nieren en blaas. Zij helpen de nieren om d'e scha delijke onzuiverheden uit het bloed te filtreeren en nemen zoodoende die oorzaak van bovengenoemde kwalten weg. Te Alkmaar verkrggb. bij de hh. Nierop en Slothouber, Lang'estr 88 Toezending geschiedt fr. na ontv, v. postwissel a f 1.75 voor één, of f 10. voor zes doozen. Eischt de eehte Foster's Rugpijn NierenPillen. weigert elke doos, die niet voorzien is van nevenstaand handelsmerk. Qemeigde mededelingen. HET ORIGINEEL VAN „ERIiKöNIG." vj-oethe s beiovmUe baiiaule „Der Elrlabnig, ook in ons land algemeen bekend, „Wer reitet &o «pat durch Nacht und' Wind/' is niet een dichterlijke fan- taaie, doch heelt een historisch origineel, jji Aö71 reed een boer, wrens eeiug kindl plotseling ernstig ziea was geworden, in alen nacht met zijn kind1 naar Jena, om dlaar een -geneesheer -te raadplegen. Hulp mocht echter niet meer baten; en de vaner fceeaue met het stervende kind' huiswaarts. Zijn paard spoorde hij aan tot een wilden galop, dbeh het iana bezweek reeds onderweg. Kort na deze gebeurtenis kwam Goethe in die streek en hoorde in de herberg „Zur Tenne," waai de vader den béwusten nacht langs gekomen was, het tragische verhaal, dat hem tot zijn „Erikomg" inspi reerde. EEN ERIANSOIHEI KENAU-S'IMO'NS-HAS BE DAAR IN CANADA. Wij Hollanders gaan altijd zeer prat op onze ge schiedenis, vooral wanneer het den tijd van den taehtigjarigen oorlog betreft. Er zijn intusschen staaltjes van vrouwenm-oed, dlie n-iet voor dien man Kenau Simons Hasselaar behoeven onder te doen. In het jaar 1692 werd er in Quebec in Canada door de Indianen geducht huisgehouden, vele Eran1- sche kolonisten verloren het leven. D'e Roodhuiden maakten het land'go-ed Verchères; ten Zuiden van de stad Mo-ntreal, tot het mikpunt hunner aanvallen; doch gelukte het de dochter Madelaine, die alleen thuis was, het huis te ontvluchten en een onderko men te vinden in een fort, dat met ver- van het land goed gelegen was, In de versterking bevonden zich eenige laffe soldaten, die juist van plan waren bet fort over te geven. Madelaine wilde hiervan niets weten. Zij rukte het geweer uit d-e hand van een d'er soldaten en begon op de Indianen te vuren. Be- ii.iiaamd over -hun laffe houding en op-g.ewekt door dit moedig voorbeeld wisten de soldaten zich staande te houden, tot er eindelijk hulp -kwam opdagen. In dia laatste ja-ren vormde zich onder de Eransche kolonisten een levendige beweging om ©en standbeeld voor Madelaine op te richten. De regeering stelde voor dit doel1 een som van 25.000 dollars beschik baar. Den 22»ten September 1913 werd! het standbeeld onthuld. Het is geheel van brons vervaardigd en stelt Ma-dolaine voor, als een moderne Diana o-p de Indianen schietend. EEN MERKWAARDIG HUWELIJKSGEBRUIK. De ontdekkingsreiziger C. H. Wal'ker verhaalt van een merkwaardig en amusant huwelijksgebruik bij de gekerstende inboorlingen van Bad'oe (Mulgrave-ar- chipel-Micron-esië)Daar hoort het tot de „bon ton" dat een bruigom bij de voltrekking der huwelijks plechtigheid luid weent en jammert. Zijn tranen vloeien in stroomen; zijn gezicht behoort kletsnat te zijn. De bruid' behoort echter volstrekt geen tranen te vergieten, integendeel, zij moet van geluk stralen. Alle gasten geven haar complimentjes, huldigen haar, terwijl niemand acht gpeft o-p haar snikken-den heer gemaal, DE BIOSCOOP OP DEN BODEM DER ZEE. De Amerikanen hebben een nieuw gebied ontdekt voor de bioscoop: niets minder dan de geheimzinnige diepten d-er zee zullen zij „verfilmen." Een duiker gaat weliswaar niet tot op zeer groot© diepten, maar hij kan zijn apparaat laten zakken en h-et dan nog bedienen. Groote electrische lampen vervangen het daglicht en trekken de zee-bewoners aan, zoodat het op de film krioelt van vis&ehen en andere dieren. Voor zoölogen zijn deze films bijzon d-er interessant. wordt r-nze BOTERSPECIRLAAS volgens ffS heel nieuwe methode bewe kt, waa-door een over heerlijk# smaak wordt verkregen.

Alkmaarsche Courant | 1913 | | pagina 6