,1"- ONDERWIJS 3 I. PRINS Az. Oudegracht 285b. E'EN LEGAAT' IN GEVAAR GEBRACHT. STADSNIEUWS. HET ONGELUK TE DEN HELDER. i— o11/8 941/8 mi» I 1 1 2241/4 351 579 523 187 234 120 638 243 42 235 43 112 79 152 15 34 189 321/2 134 105 100 78 l/s 116 103 163 479 100 766/8 21 23 58 45 175 f 153.1/a 234 247* 288 84 1058/4 453 1568/4 576 2248/4 5g2 525 186 232 120 631 2351/2 438/4 237 37 110 81 151 188 321/2 3a 151/4 611/, 3 MINISTER BOSBOOM EN KB AANSTAANDE PEN'SIONNEERINGiEN. De inzender in de Tel., wiens betoog zooals we Zaterdag meldden, bestrijding vond bij dé Nieuwe Courant schrijft naar aanleiding hiervan in eerstge noemd blad o.m.i „Ik ken noch den minister, noch een dier getroffen HOGE I® BHET MOGELIJK! Jan van de Munt in de Leeuw. Crt.: In d!en landbouw ie het nu de stille tijd. De boer tjes komen dian ook nu met trosjes naar Amsterdam en zetten hun tocht regelrecht tot in Artie voort. Onlangs had een echte dikke Gelderse he al heel wat staan gapen voor dé wonderen der natuur in ons generaals persoonlijk en vermeldde alleen, hoe men Artie,achter dikke tralies veilig opgeborgen. En in militaire kringen over den minister en zijn daden oordeelt; en het zijn die daden, die tegen hem getui gen. Ik herhaal thans met nadruk, dat minister Bos boom een aantal generaals en een kolonel onverwacht hun ontslag heeft thuisgezonden, zondier medeweten, ja sterker1: met afkeuring van den chef van dén staf. Dit ongemotiveerde optreden van den minister, gepaard aan de omstandigheid, dat hij' het ontslag aan zijn vroegere superieuren slechts één maand vóór den datum van ingang toezond, heeft in het leger groote ergernis gewékt. De „Nieuwe Courant" toont zich d'an ook al zeer slecht op de hoogte van hetgeen er in militaire krin gen voorvalt, waar zij beweert, dat ik insinueardé, toen ik van partijpolitiek sprak. Had' ik dat willen met belangstelling had ze de witte bordjes met zwar te letters gelezen, waarop staat aangeduid, dat hier „apen," daar „beren," ginds „leeuwen" en daar weer „kameeleu" te zien zijn. Eindelijk kwam ze ook te staan voor een bordje met„Hoeren" er1 op. „Wel, hè-ik van mien léve," riep ze. „Houen ze hier mensohen ook achter de tralies! UIT STO'MPETO'REN. Door notabelen van de Ned. Herv. gemeente al hier zijn de periodiek aftredende kerkvoogden, de heeren P. Vader P.Dz. en O. Kramer Glijnis als zoo danig herkozen. in 1804 kort na elkaar gestorven. Na de pauze behandelde epr. de vrouw in d'e litera tuur van den laterem tijd', waarvan spr, allereerst noemde mevrouw A. L. G. Bosboom-Touesaint, de hier in Alkmaar zoo bekende romancière, die hier ge boren is. Voor haar werd dan ook verleden jaar aan den ingang van den Hout een buste onthuld^ waarbij de heer Varkuijl een rede hield en bij welke plechtig heid ook de ®pr. tegenwoordig wan Mevrouw Bosboom-Tous-saint was bij haar leven zóó populair, dat de stad Alkmaar haar reed» in het begin van haar loopbaan een geschenk gaf. Haar 70- ,ste verjaardag was bijna een nationale feestdag, hulde. waarbij ook het koninklijke Huis deelnam aan de Na 1880 was het een tijdlang treurig gesteld met de dichtkunst, doch langzamerhand heeft men ge tracht schrijvera en publiek meer tot elkaar te bren gen. Het karakteristieke verschil tusschen de vrouwe lijke literatuur van tegenwoordig en vroeger is wel, dat vroeger de vrouwelijke psyche niet op d'en voor grond trad, uitgezonderd hij Tesselschadle, terwijl tegenwoordig het verschil tusschen man en vrouw Een dochtertje van den slager van 't Riet kwam I Zaterdag ongelukkig onder de passagierswagen van. cxl ,„uw doen, dan had ik in hetgeen er verder over de ver- Noordi-Scharwoude terecht waarbij haar 'handje zoo duidelijk uitkomt, hetgeen men wel het scherpst ziet houdW tusschen eeneraal Fahius en minister Rr>«- I ernstig gekneusd werd, dat Dr. Verdonk adviseerde in het verschil van de romans van mevrouw Ina Bou- om haar in Alkmaar te laten verbinden. Door Dr. van Dam werd ze aldaar behandeld en was later naar er „something rotten in- the state" is, geftuige de omstandigheden vrij wel. houding tusschen generaal Fabius en minister' Boa boom gezegd wordt stof géaoeg gevonden. De „Nieuwe Courant" voelt dan ook zelf wel, dat haast, waarmee zij het bericht van die Teh, dat, naar van gewoonlijk goed ingelichte zijde werd gemeld, het ontslag van generaal Fabius verband zou houdfen met d'e manoeuvres, overnam; toen was er tenminste een basis, waarop zich het ontslag liet verdedigen. Voorwaar, het is te hopen, dat eene interpellatie het gewenschte licht in deze duistere zaak zal bren gen." EEN MERKWAARDIG METEOROLOGISCH VERSCHIJNSEL. De zomer heeft nu afscheid) genomen. Nog enkele dagen en wij' zitten in de najaarsstormen. Dan trek- I Scharten het gewone en gesmade in simpele schoon ken wolken, donker en zwaar, van kim tot kim» Dan beid beschrijft, Carry van Bruggen, die „Haleen" dier-Bakker en Herman Robbers, die bedden een ge goede Amsterdamsche familie beschrijven, doch waarbij het verschil) in opzet zeer duidelijk uitkomt. Verder noemde spr. Top Naeif met voor die Poort, Jeanne Reijneke van Stuwe, de temperamentvolle schrijfster, dlie reeds 23 romans heeft uitgegeven, Margot Schartan-Antink, die met haar man Carel ALBANTë. Kolonel De Veer en majoor Thomson, die eerst daags naar Albanië zullen vertrekken, om daar, in verband met het verzoek van die mogendlhedén, Ne derlandsche officieren beschikbaar te stellen ter or ganisatie van de Albaneesche gendarmerie, hebben vallen d'e laatste bladeren. Dan verdwijnen de leste symptonen van het leven in de natuur. Dan komt de doodi Gisteren was het nog zomer. De laatste zomersche dag 1 De wind woei tamelijk krachtig uit het Zui den, en het gevolg van dezen luchtstroom, die uit een Zuid-Wester stamde, was, dat de oceanische warmte zich hier 'lieten gelden, Er werden tempera turen van 65 gr. F. waargenomen. Gedurende de zonne- schreef en verder Anna van Goch KaulbacL Anna de Savornin Dohman kan niet gerekend' wor den literair begaafd te zijn, haar succes heeft andere oorzaken. Marie Metz Koning, een veelbelovend -schrijfster is even snel gedaald, als ze opkwam. Vervolgens noemde spr. de bijna klassieke Helène Lapidoth Swarth, de klagende dichtere». Eerst d'ichtte ze in het Fransch, doch later, op aanraden van Pol de mont, in het Nederlandsch. Ten slotte noemde spr. nog Augusta de Wit en de sociaal-democratische Henriëtte Roland Holstrvan i" BOEKHOVDEW en aanverwante vakken ter opleiding voor praktik en examens. Telefoon 829. AMSTERLAMBCHE BEURS. Opgave van het NO ORDHOLLANDS CH LANDBOUWCREDIET Voor dam O 11, Alkmaar. Koers van Staatsleeningen, Nederland. Ned. Werkel. Schuld Idem Idem Buitenland. Bulgarije Tabaksleening Brazilië Funding Mexico binnenl. Japan Oostenrijk Jan.JnlI Rusland Hope Consol 1906 1894 6e Em. Iwang Dombr. Bank- en Credletlnsfelllngen en Hypotheekbanken. Amsterdamsche Bank Nederlandsche Bank Cert. Nederl. Handel-Mlj Cert. Noordhollandsch Landb. Cred. Nationale Hypotheek Bank Noordhollandsch Grondcrediet pCt. 3i/a 2i/9 5 5 5 4 4 4 4 5 4 4i/a div. een zeer ruime opdbacht gekregen. De beide hoofd- I opklaringsperioden kwam d'a ongetemperde officieren zullen, na het terrein in Albanië, het kil- I schijn de temperatuur nog verhoogen. maat en d'e bevolking te hebben leeren kennen, rap- In den laten namiddag dreigden zware luchten, -■■.n,,.JL port moeten uitbrengen, of er in Albanië zelf uit de j doch toen de avond viel, werd de hemel schoonge- d,er Schalk, hetgeen blijkt uit vele barer geschriften bevolking een gendarm-enekoirps kan worden gevormd veegd, en de leek geloofde nu vast en zeker, dat het I ,en- uit haar poëzie. Van deze laatste dichteres de- ,z°° lf' «P welke wijze dit zal moeten zijn inge- I goede weer ons nog niet zou verlaten. Helaas, de I clameerde spr. tan slotte een gedicht, waarop een richt. Een of twee onderofficieren zullen de heeren deskundige begreep, dat dit slechts een tijdelijke op- I hartelijk applaus volgde. vergezellen. Het vertrek is hepaaldl op begin No- klaring kon zijn. Hij besefte de verraderlijkheid van ;j' vember. De beidé hoofdofficieren zullen waarBcbiin-I lijk 5 0 maanden wegblijven. Hun eerste doetl Walona. (N. R. Grt.) - I--De voorzitter zei de zich geweld) te moeten aan- °el<de hoofdofficieren zullen waarschijn-dit weer-type. De barometer had) hij in snel tempo I doen na deze voordracht een woord van dank te spre- zien dalen, en z'n barograaf beschreef een kromme ken en daardoor de stemming te verbreken, lijn, die naar boven bol stond1, d, w. z. de dalingsenel- I G°k mejuffrouw Salomons neemt, aldus spr., held nam toe. De bui met z'n hevige windstooteu in de Nederlandsche literatuur een plaats in en dat van Zondagavond verraste hem dan ook geenszins. I me;u haar verdiensten naar waarde weet te schatten, EEN ONDERSCHEIDING. t\„ trxi_ 7. T-» i I .TT--""Q- socuioi,iii'o. I -""o«ou uaaj. watuua woei, oe scnainen -nUi v i' vern®emt uit Dusseldorp, dat Konun- Het was een gewestelijke storing, die erop wees, dat blijkt wel uit het feit, dat men aan de Voliks-Univer 1 Tl W 1 1 n n I i'vv i w q OA /i'/vw I o -n JiR A i 1."A fi_1I 1 i I i net goede weer taaus voorbij was. Het merkwaardig meteorologisch verschijnsel was het afscheid van den zomer. v. Bt gin Wilhelmina aan den landheer Arthur Mauritz de gouden med'alje voor kunsten en wetenschappen heeft verleend, wegens zijn werkzaamheid tot ont ginning van woeste gronden langs de Maas aan de Nederlandsch-Duitsche grens. De héér Mauritz heeft totdusver 5000 morgens wo-esten grond voor be- bouwing geschikt laten maken. Gemengd nieuws. EEN AANRANDING? Zaterdagmiddag is te Amsterdam aan d'e Katten burgergracht een 10-jarig meisje volgens haar medé- deelingen aangesproken door een man, die haar vroeg mede te gaan, appelen, peren en nog meer lekkers be lovende. Het meisje wilde niet mede, waarop, schrijft de Tel., de man een mes uit een lederen schede trok en het meisje, dat, verschrikt, stilstond, daarmed'e bedreigde. Hij pakte haar bij dén arm en beet haar in de rechterband. Het meisje begon te gillen en voorbijgangers snel'den toe, waaronder iemand' met een fiets. De kerel zette het boem op een loopen. Het meisje had een verwonding aan den pink opgeloopen. De politie stelt een onderzoek in. LIJKVERBRANDING. Naar aanleiding van de vraag of onder dé bestaan- dé wetgeving lijkverbranding geoorloofd is, werd een medewerker aan het persbureau Vaz Dias aan bet KORTE BERICHTEN. H. M. heeft te Amsterdam besturen van tal van corporaties in audiëntie ontvangen, bezichtigde Zaterdagmorgen dé Gelria en keerde 's midd'ags naar I het Loo terug. Vanaf 1 Nov. moeten de bakkers ta Raams-1 domkveer bun naam en het gewicht in hectogram men op hun brood zetten. De 21-jarige 0. Lamnót, te Haarlem, heeft, I meldt de N. R. Crt., een. zweeftuig vervaardigd, waarmee hij- proeven zal nemen in de duinen bij O verveen. Het Vad. meldt, dat Vrijdagavond te 's-Gra- j venhage alwaar hij' sinds een viertal' weken onder een valschem naam een kamer bewoonde, een der Amsterdamsche inbrekers is aangehouden. Onder Loosduimem is een arend geschoten, die een vlucht had' van ruim 3% el. Laatste Berichten. HET WRAK VAN DE „VOL'TUKNO." LONDEN, 27 Oct. Vol'gens een Lloyds bericht I aan Reuter heeft de -stoomboot „Charlois" bet volko- siteit te Amsterdam baar medewerking heeft ge vraagd, met welk feit de heer Verkuijl spreekster hartelijk geluk wenschte. Deze woorden werden met een geestdriftig applaus ontvangen door de zigen. JUBILEUM. De heer dm A. P. F. J. Noorduijn, arts voor zenuw en zielsziekten, herdacht gisteren den dag, waarop hij voor 25 jaar promoveerdé. Sinds ©en tiental ja ren. is de h-eer Noorduyn als psychiater aan het St. Elisabethsgesticht verbonden, voor dien tijd' was hij werkzaam te Med-emblik. Dr. Noorduyn ontving gisteren zeer vele bloem stukken ais blijken van vriendschap en waardeering, terwijl de gistermiddag ten zijnen huize gehouden re ceptie zeer druk bezocht was. Van het SintrEli-sabethsgesticht wapperde gisteren de driekleur in varband met het jubileum. TE WATER. Een jongentje van den beer A. J. Beemsterboer ge raakte vanmiddag met een handkar te w-ater in de Voormeer. Spoedig waren jongmensch en voertuig weer op dén wal. BILJARTWEDSTRIJD. Woen-sd'ag zullen in bet café Central de heeren A. departement van Justitie medegedeeld, dat deze I men uitgebrande wrak van de '„Volturno-" ontmoet. I PiioeTeiTK Willkr A' vraag voor het d'epartement geen urgentie bezit, zoo- Aan boord! van het wrak werden vele lijken gevonden. libre en lang in het crematorium geen geval van lijkverbran ding heeft plaats gehad. Men houdt zich ervan over tuigd, dat het niet in de bedoeling van het comité, dat het crematorium op Nederlandschen bodem beeft j gesticht, ligt, om d'it thans te doen, maar dat men met de stichting beoogt propaganda voor lijkver branding te maken. De N. R. Crt. heeft een curieuse stoutigheid' uit gehaald, welke vermoedelijk niet door ieder bemerkt is geworden. Onlangs-, schrijft de Prov. Gr. Grt., is te Amsterdam overleden de oud-directeur der Ned. Handelsmaatschappij, P. Hartsen. Deze kunstlief hebber vermaakte aan dé Vereeniging voor Moderne Kunst voor hare collectie in het Stedélijk Museum een aantal kostbare werken van hedend'aagsche mees ters. In bet testament werd echter -bepaald, dat daaraan geen ruchtbaarheid mocht wo-rden gegeven - wat niet verhinderde d'a/t het bericht toch in de „N. Rott. Crt." kwam. Ook aan de vereeniging tot inrichting van het Rembrandthuis schonk hij een le gaat met dezelfde restrictie en Woensdagavond maakte hetzelfde blad er melding van. 't Is nu maar te hopen, dat de schennis dier geheimhouding d'e le gaten niet nietig maakt; anders zou de „versliche- raar, gelijk de Amsterdamsche booswichten een ver klikker heeten, aan de beide kunstinstellingen een leelijker kool gestoofd hebben dan vermoedelijk i zijn bedoeling beeft gelegen. Men heeft het wrak l'aten zinken. 500 cadre. 't NUT. Vrijdagavond hield mejuffrouw Annie Salomons van Rotterdam voor het departement Alkmaar van de maatschappij tot Nut van het algemeen in de bo- I De electrische geleiding, waarmee de ongelukkige'in venzaal van de Unie een voordracht over het onder-1 aanraking kwam, moet te laag zijn aangebracht, zoo De Justitie alhier is gisteren te den Heid-er ge weest om op de Marinewerf een ondterzoek in te stel len naar dé oorzaak van het ongeluk, waarbij eenige dagen geledén de 16-jarige dé Jong gedood' werd- WONINGNOOD. In „De Voorpost," bet orgaan der S. D. A. P. te Zaandam, komt een ingezonden stuk voor, gétieekend': Namens de 61 huurders O. Gruijs, waarin deze medé- deelt, d'at de Zaanlandsche Bouwterrein-Maatschap pij in de Russische buurt te Zaandam 61 arbeiders woningen verhuurt, waarvan de huurprijs afwisselt van 2.35 tot 2.65. Al) deze huurders hebben be richt ontvangen, dat met ingang van November de huurprijzen verhoogd worden met 25, 35 of 40 cent, naar gelang dér woning. De huurders hebben daarop een vergadering belégd- en eenparig besloten, den verhoogden huurprijs niet te betalen, in de eerste plaats, omdat het zoo onbil lijk is, en ten tweedé, omdat zij meen-en, dat met bet oog op dé Zaand'amsche gewoonten, de huurprijs al leen verhoogd' kan worden, met ingang van 1 Mei. Een massa-staking van betal-endén alzoo! 't Lijdt geen twijfel, of déze verhooging van huurprijzen is een gevolg van de schaarschte aan woningen te Zaan- dam, welke vooral gevoeld wordt door arbeidersgezin- nen, die zich metterwoon te Zaandam vestigen. t Is zelfs al voorgekomen, dat indWtrieelen, d'ie vaklui van elders voor hun bedrijf in bun dienst na men, voor de vraag gesteld werdén, of de patroon te gelijk voor een woning wildé zorgen. M el zijn te Zaandam verschillende woningvereeni- werp „De vrouw in de literatuur." De voorzitter, de beer J. A. Verkuyl begon zijn openingswoord' met eraan te herinneren dat voor 120 jaar voor het eerst een bijeenkomst van de nutsleden was geopend. Wel heeft da maatschappij een tijd van stilstand gehad' gedurende dé Bataafsche repu bliek, déch zij is later voortgegaan met haar taak om voor het Nut van 't Algemeen te werken, waarbij de leden dan ook steeds hun steun hebben verleend. Vervolgens stelde spr. mejuffrouw Annie Salomons voor, die allen, al is bet niet persoonlijk, toch uit haar werken kennen, en spr. meende, dat hieraan de talrijke opkomst harer hoorderessen en hoorders te danken was. De heer Verkuyl sprak vervolgens zijn -leedwezen uit over d'e eigenaardige plaatsing, die het gevolg was van de kleine lokaliteit en, daarom hoopte s-pr. dat men spoedig mocht komen to-t een stadsschouw burg en concertzaal. De heer Verkuijl heeft daar om, zonder ruggespraak te houden met' het bestuur en de leden, zitting genomen in een daartoe benoem de commissie, en hoopte dat deze handelwijze de goedkeuring van de vergadering kon wegdiagen. Alvorens het woord aan de spreekster te geven dat meerdere ongelukken niet buitengesloten zijn, wanneer dé d'raad tenminste niet aanvankelijk hoo- ger gehangen wordt, VOETBAL. Al'cmaria Victrii—V. U. 1«1. De tweedé thuiswedstrijd van Aicmaria werd gis teren ondea- begunstiging van het prachtigste voet- balweer en ten aanschouwe van een talrijk publiek, gespeeld'. Ook de zeer gerieflijke tribune was giste ren goed bezet. Al'cmaria kwam met een beter el'ftal nit d'an tegen R. E. O. De keeper heeft uitstekend werk geleverd, terwijl ook dé achterspelers heel goed op direef wa ren. De middenlinie was, zooals wij haar in langen tijd niet gekend! hebben. De nieuwe centrehalf is een besliste aanwinst. Misschien kan hij van zijn vurig, enthousiast spel! bij- volgende wedstrijden ook i-ets aan dé andere spelers mededeelén. De voorhoede is en blijft no-g steeds een uiterst zwakke linie. Een speler met een flink schot is in de geheele voorhoede niet te vindén. Het debuut van dén nieuwen middenvoor was heelemaal een te leurstelling. - - o- Schot, snelheid en déorzettingsvermo- wüde spr. no-g even de aandacht vestigen o-p het nut gen mist deze speler ten eenenmale. Wij hopen, d'at at_ dé Maatschappij te Alkmaar heeft gedaan en hij dé verwachtingen, die omtrent hem gekoesterd zijn, herinnerde daarbij aan de Nutsspaaibank, de Volks bibliotheek, d'e Toynbee-lessen en ten slotte de Frö belschool, die nog slechts zeer matig bezocht wordt. Spr. meende, dat onbekendheid met deze inrichting dé oorzaak hiervan1 is en hij noo-digde daarom ieder uit, de school eens te bezichtigen. Daarna verkreeg mefj. Annie Salomons het woord. De vrouw, dia dé literatuur beoefent is over het algemeen de mystiek toegedaan, aldiis ving de spreekster aan. Zoo bewoog zich de eerste bekende dichteres, de non 'Hadewyeh, die in de 13e eeuw leef de, op mystiek terrein -en bezong haar hemelsche liefde in gloedvo-lle verzen. Van dé geestelijke liederen in de 14e en 15e eeuw was de hel'ft dér auteurs vrouwen. Anna Bijna, die te Antwerpen werd' geboren in de 15e eeuw, is de eerste, die realistisch schrijft. Ze gevoelde zich ge roepen met al haar dichterlijk talent Luther en zijn leer te bestrijden en ze schreef onder het devies: „Meer suers dan soets." Later waren het Anna Roemers Visscher en Maria Tesselschade, die in ,,'t Zalig Roemershuis" de dicht kunst heo-efenden. Van dé di-chteressen uit den Pruikentijd zijn vooral bekend in onzen tijd' Betje hij volgende wedstrijden bewaarheid zullen worden als ten minste de elftalcommissie hem handhaaft doch als wij oordeellen naar hetgeen hij gisteren pres teerde, kan ons oordeel onmogelijk milder zijn. De rechtervleugel' leverde weinig goed spel, doch werd 't grootste gedeelte van den wedstrijd genegeerd'. De meeste ballen werden naar l'inks gespeeld, doch de rechtsmiddén en rechts achter van V. U. O. waren daar even te sterk» De scheidsrechter was uitstekend en- 't do-et ons buitengewoon genoegen dit te kunnen constateeren. Hij had' werkelijk de leiding in handen'. Zijn beslis singen omtrent enkele 'buitenspeldoelpunten waren o. i. volkomen correct. In de eerste helft wo-gen beidé partijen vrijwel' te gen elkaar op. Voor doel werden mooie kansen ge mist. Een buitenspeldoelpunt van Alcmaria's rechts buiten werd niet toegekend. Uit een goed' opbren gen v-an links, wist de linksbinnen aan Alcmaiia de leiding ta geven. Tot rust kon Al'cmaria deze voor sprong behoudén, déch in de tweede helft slaagde V. U. C. er eindelijk in gelijk te maken. Dé laatste twintig minuten haddén de bezoekers gro-otend'eels het spel in handen, d-ocb zij' konden het niet tot de met overgaan, omdat nog altijdl geen beslissing genomen op hun verzoek om voorschot. ,T gelijk spel, waarmee Al-cmaria tevreden mag Na den dood van Betje's man hebben déze twee Het spel van V. U. C. in 't veld was beter, doch voor vrouwen steeds samen geleefd en gewerkt en ze zijn doel was 't ook niet, zooals 't wezen moet. zijn. pCt. 4 41/a 4 Mustrleela Ondorn. (Buifenl.) Amalgamated Copper Cy Aandeel div. Amer. Hide and Leather Anglo Amer. Telegraph Common Steels Car and Foundry Cultuur Ondern. en Handeisvenoot- schappen in Nederland en Koloniën Cultuur Vorstenlanden Winstbew. Handelsvereen. «Amsterdam" Nieuwe Afrikaansche Handelsver. Tabaksondernemingen. Aand. 25 Oct 27 Oct. 906/i8 661/3 901/4 661/2 921/4 IOO1/4 369/i9 80% 843/16 843/4 991/2 80 839/ij 846/ig 8313la 933/4 184 3228/d 170 941/2 997/8 A'dam Deli Langkat Idem pref. A'dam Serdang Bindjey Deli Batavia Deli Cultuur-Mi] Deli-Maatschapplj Hessa Tabak-Mij Medan tabak Rotterdam Deli Senembah Tabak-Mij. United Langkat Plant. Co. Petroleum Ondernemingen. Dordtsche Petroleum Gecons Holl. Petrol. Cert A Intern. Rum. Petroleum-Mij. Kon. Mijt. expl.v. Petroleumbr. Moeara Enim Aandeel div Perlak Petroleum-Mij. Sumatra Palembang Zuid-Perlak Orion Petroleum-Mij. Schibaieif, gew. Aand. Pref. Mijnbouw-Maafschappijen. Ketahoen Gew. Pref. Redjang Lebong Creat Cob ar Rubber Maatschapljen. Amsterdam» Rubber Cultuur-M. Deli Batavia Rubber-Mij. Koloniale Rubber Cultuur-Mij. Nederl. Rubber-Mij.. Serbadjadi« Sum. Rubber Cultuur-Mij. Scheepvaart Maatschappijen. Amerik. Stoomv.-Mij. Nederl. Scheepvaart Unie Common Marine Preferente Marinhbonds Diversen. Common Peru Preferente Spoorwegen. Holl. IJz. Sp.-Mij. Mij. tot expl. v. Staatsspoorw. Deli Spoorweg Amerika. Atch. Top. Cert. v. Convert. pCt. 4 Denv. en R. Gr. Cert. Aand. div. Erie Kansas City South. pref. Miss K. Texas C. v. New-York and Ontario Norfolk Western C. v. Rock Island gew. Southern Pacific Southern Railway Union Pacific cert. v. Wasbash gew. Rusland. WUdikawkas 4 Premieleeningen. Nederland. Stad Amsterdam f 100 Oemeente-crediet. BELOIE. Antwerpen 1887 Honoarije. Hongaarsche Hyp. Idem Oostenrijk. Staatsleening 1860 Rusland. Staatsleening 1864 Ex dividend. Koers van. het geld. Prolongatie 5VB pCt. Mededeelingen. De Amerikaansche markt was he den lui gestemd; verschillende soorten 'kwamen lager 'A Oliewaarden eveneens lager, Noteecring Konink lijke 631636 slot 631. Geconsolideerde 231282 slot 232. Tabakken- vast evenal's Culturen. Mijnen flauwer. Rubbers prijshoudend. pCt. 41/2 Aandeel div. 761/4 21 23 58 i/9 458/4 1741/a f 153.1/j 234 106 3 3 21/2 4 3 5 5 2561/0 286 351 83 1151/. 458 155 575* 1067/s 401/s 60 126 201 1551/4 4Vis 151/8 611/2 88/4 48 93 98i/3 254 94 196/8 273/4 246/8 586/g 211/4 28 1028/4 15Vi« 878/4 23 1521/4 41/2 841/4 1341/2 1031/a 122 1971/2 1567/8 93 98i/s 256 276/8 5& 14n/ie 871/2 23 159 4 837/8 78Vi6 Onze slotindrakEen tamelijk spannende wedstrijd met goed spel d-er verdedigingen van beidé zijden: allés-zins voldoen dé. Mocht 't Aicmaria gelukken de voorhoede^ te verbeteren, dlam is 't elftal zeer zeker tot overwinningen in staat. Holland! I worn van- R. O» H. (Haarlem) met 2—L ONJUIST GERUCHT. In verband met het gerucht, dat het huis in de Langestraat, bewoond' door den heer mr. H. G. van Sonsbeeck, verkocht zou zijn aan dé firma O. en A. Brenninkmeyer, die er dlan een filiaal zou vestigen, kunnen we met zekerheid) berichten, dat het gerucht op onjuiste gronden berust. Het buis is n.l'. ver huurd aan den nieuwbenoemden Officier van Justi tie, den heer mr. van Lokeren Campagne. HET VRIJE TOONEEL. De tooneelvereeniging „Het Vrije Tooneel", ondeT leiding van den heer B. O. Loevens, had gisteravond eecn geheel gevulde zaal, toen ze in dé Harmonie voor hét voetlicht trad met „Ontoerekenbaar", toon-eelspel in drie bedrijven door Frans van Erlévoordt. Een goed verzorgdé uitvoering allen zaten fl'ink in hun rol heeft dé belangstelling der velen, die opgekomen waren, in hooge mate gaande gemaakt; sommigen gaven een enkele keer zelfs uiting aan bun meeleven op een moment, dat dit minder van pas kwam. Na elk bedrijf werd luide geklapt. "3

Alkmaarsche Courant | 1913 | | pagina 2