Hagelslag-Chocolade. Schaakrubriek. DE JONG'S Herms. COSTER Zoon, Wat is dat treurig! Een nieuwe Chocolade voor de Boterham 1 Kilo/ 1.80 K Kilo ƒ1.- H Kilo 0.55 1 Ons 0.24 mmË mm Wf '/ma. STADSNIEUWS. Kantongerecht te Alkmaar. HANDELSMEDEDEELINGEN. ADVERTENTIE N. Voordam C 9. ALKMAAR. Mej. EMMA ROCHON. Wat ia hat ind«r<iaad treurig joDge muisjes en jonge vrouwen een groot gedeelte van haar leven, meestal het schoon te kwgnend en ziek te zien door brengen, terwijl wij weten dat wij haar kunnen ge nezen en haar een g©-ukkig 1 ven bezorgen, Mej, Emma Mochon 2, rue rlu Gaz te Cannes (Al- pes-Maritiines - F' nkuik) he'ft ge mende meer dm twee jaren geleden „Wat is het tr< urig, schreef zij op 23-jarigen leeftjjd in zulk een beklagenswaardige© toestand te zijn." Ziehier inderdaad een jong meisje, dat gedurende twee jaren, niet één mor gen misschien heeft kunnen zeggen „Mijn God wat heb ik goed geslapen." Zg heeft niet kunnen zeggen „Ik ben goed uitgerust „Integendeel, iederen mor. gen zeide zg „Ik hen alsof ik ge brok n ware." Ziehier een jong meisje, die, gedurende tweejaren niet heeft kunnen zeggen „O, wat heb ik goed ont beten.", of „Mijn maal heeft mg goed gesmaakt „Neen, zg is alle d gen aan tafel g» komen zonder eetlust, zg heeft een weinig gegeten omdat men mo*t eten, mi-ar zonder et op gesteld t« zijn en te Voren walend dat hare apgavertering »1 'ebt zou zga Zij heeft zeer d kwrjis schele hoofdsmarten geh d. daarbg benauwdti id zenuwamarten, hartkloppingen, koude handen en voeten, heel die reeks van ongemakken die het leven van bloedarme bleekzuchtige jo ge uietsj' S vergiftigen. Wat is het tieurig, op dien Re tijd, niet een heer lijk dutte te kunnen doen, zich niet te kunnen vei «tasten aan een goeden maaltgd. Wat is het treurig, w nneer men joj g is, er niet jeugdig uit te zien, vreugde te ontberen en te lijden, tei wijl anderen zich v* uiakeu. Wat Is het ook treur g dat all- s te zien te welen dat er duize den wez.-ns in dien toes and veikeeien en te moeten zeggen: Wg kunnen hen genezen, m ar wij kennen hen niet" „Ja, wii kunnen hen genezen, want wij hebben met de Pink Pillen Mej. Rochon genezen wg hebben baar genezen en goed genezen en wij zullen ook haar genezen die in h t zelide g>val verkeeren. Mej, Emma Rochon, na ons alle inlichtingen ge geven te hebben over haren slechten gezondheid - toestand die twee jaren had geduurd, vo gdeer aan toe: „Gedurende die twee jaren, heb ik vele g-rneea- wijzm ge oigd en heel wat middelen genomen, maar alleen uwe Pink Pillen hebben n ij kunnen genezen De Pink Pillen zijn verkrijg Oaat a f 1.76 pei doos en f 9 per zes donzen bij het Generaal D ot der Pink Pillen, van EegtienJaan 22 Amsterdam. Te Alkmaar bg Niarop en Slo'houber Langestraat 52 de machine bedwelmt haar en bij1 het naar beneden gaan breken ze in een schaterlach1 uit, evenals bij het maar 'beneden gl'ijden vam een bobslee, De Enig els che ondierzoeker zegt dat dit verschil ko-mt doordat die vro'uweni zoo lichtzinnig zijn of zoo „onbewust" dat ze zelf® geen gevoel van gevaar hebben. Of moiet men misschien het tegendeel aannemen, dat de vrouw bijna altijd! moediger is dan de man? Ook kam men- nog iets anders veronderstellen, name lijk dak -de dapperheid van de vrouw berust op het absolute vertrouwen, diati ze inl den, mannelijken bestuurder van den aeroplam steilt. HET TANGANJIKA-MEER. Het groote uitgestrekte Tanganj ik a-meer, dat de grens vormt tusschen Duitsch-Oo-st-Afrika en dien Kongostaat, is in meer dan één opzicht 'n merkwaar digheid. 't Onderzoeik naar de dierenwereld in het bijzonder heeft een eigenaardig feit aan het licht gebracht, namelijk het voorkomen van kwallen in het water van d'it meer. Nog nooit beeft men deze die ren in zoetwater aangetroffen en dientengevolge trekt men de slotsom, dat het Tangandika-meer vroe ger in verbinding met de zee heeft gestaan. De kwal len hebben zich echter langzamerhand -gewend te le ven in het meer en meer zoeter wordende water. Verdere onderzoekingen hebben aangetoond, dat de waterspiegel op en neer gaat en waarvan da oorzaak nog niet ontdtaktl kon worden. De waterspiegel bereik'te 90 jaar geleden) oever terrassen, die nu tusschen 7 etn 10 meter boven de .oppervlakte liggen en gemiddeld 500 meter van den oever verwijderd zijn. Het dalen van het meer heeft toen ongeveer tot 1900 geduurd. Toen strekte zich het strand nog 3*2 meter verder uit dan nu. E.en paal, die toen aan den oeverrand werd ingeslagen staat nu 78 centimeter ondier watetr en op 20 meter afstand van den oever. Op een andere plaats was d'e water spiegel sedert 1879 7 meter gevallen-, doch is sed-ert 4 jaren weer 25 cM. gestagen. Volgens berichten heeft de 'laatste periodla van het dalen van den wa terspiegel 30 jaar bedragen. DOKTERSREKENINGEN IN VROEGER TIJD. In de 16de, 17de en ook nog wel in de 18de eeuw werden de artsen zeer slecht betaald; in vele Eran- sche provincies, in Bretagne bijvoorbeeld1, kregen ze v-o-or een bezoek 30 a 75 cent. To-en Albrecht Diirer in 1521 in Antwerpen ziek werd', liet hij den be- roemdsten dokter van Vlaanderen, meester Jacques, roepen; voor diens bezoek behoefde hij slechts 2.50 te betalen. Een edelman uit Auvergne, zoo vertelt een Erans-ch blad, liet, toen hij eens zeer ziek wa-s, een zeer bekend dokter uit een naburige stad komen; de dokter bleef negen dagen op het- landgoed1. Hij vroeg voor zijn behandeling slechts 42%. Behalve de dokters voor db burgerij waren er ook ar.tsen, die in dienst vam een rijken of een 'heerscher stonden en zondter diens verlof geen ander mochten behandelen. E-en bisschop gaf aan zijn lijfarts een jaarlij.ksch inkomen van 430 en ver-bood hem daar voor ten strengste eeni ander geneeskundige hulp te v-erle-enen; de menschlieivende kerkvorst wildfe niet, dat de heelkunde van zijru dokter versnipperd werd, omdat hij vreesde, dat hij zelf daarbij te kort zou ko men. Langzamerhand verbeterde dte maatschappelijke po- sitie der arme dokters: d'e „Zonnekoning" be-taalde in 1687 bijna 1 milli-o-en voor de operatie van een fistel. De eerste hof chirurg Franqois Feljx, dlie d'e operatie verrichtte kreeg niet minder d'an 260.000 terwijl zijn assistent Bessières zich mert 50.000 moest tevre den stellen. De eerste lijfarts d-'Aquin (kreeg voor een recept, dat hij geschreven had! 175.000, de arts F agon, die den koning d'e voorgeschreven medicijn ingegeven had 100.000. DANSEN. In Parijs wordtem meermalen wedlsitrijd'en uitge schreven, waarbij de paren hun, onvermoeidheid in het dansen kunnen, betoomen en waarvoor prijken worden- uitgereikt. Bij zulk een gelegenheid', waar aan tachtig paren die el namen, bedroeg de hoofdprijs 50 gulden. Het overwinnend© paar danste drie kwar tier; bij dezen wedstrijd werd' echter behalve otp den duur, oo'k op de goede en elegante manier van- dan sen gelet. Bij een andteren der gelijken wedstrijd kre gen de prij swimmers slechte 25, ofschoon ze 6'/4 uur achtereen ronddraaiden. In een Paxij-sch d'anB- loKaal bood een Italiaan, dtengene, die langer dan hij kon dansen 500 gulden. Hij kon echter den uitjge- looiden prijs in den zak hou-dien, want van d'e vijf dansers» die den strijd met hem hadden aangel den, viel de een na d-en amdler' uit en moest doodver moeid en uitgeput die zaal verlaten, terwijll d'e dans- lustige Italiaan achtereen zón-dier rust te nemen veertien uren op den maat der muziek ronddraaide. Daarbij maakte hij gemiddeld 18 walsen per uur. Deze Italiaan wordt echter verreweg overtroffen do-or Poolsche dansers. Bij een Poolsche bruiiloft wil het gelbruik, dat de bruid' met ieder dansen mo-et, die haar vraagt. Natuurlijk is het voor iederen danser -een eeretzaak zichzelf te overtreffen. Is de dans geëindigd, dan 1-egt de gaat in een bakje een zilverstuk. Hoe onvermoeider de bruid dus danst, des te meer geld 'komt er in het bakje en zoo wordt een aardig -sommetje gevormd voor den uitzet. Bij -een Poolsche bruiloft in S't. Loui-s danste de jonge vrouw met alle heeren van de 'bruiloftsgasten ze ging van den eenen arm in den andere, -onvermoeid 34 uren lang. Dit record werd echter n-og over troffen. Een and-ere Poolsche vrouw moet ml. 'bijna zonder ophouden drie dagen en drie nachten lang gedanst hebben. BLOOTVOETS LOOPEN. De stad Weemen heeft voor verwaarloosde kinde ren een openlucht-instituut opgericht. De jongens en meisjes loopen er 's zomers en 's winters barre voets. Niet a'ltijd liet men ze op -bl'oote voeten loo p-en, en toen van ho-oger hand wérd] gelast dat ze best zonder kousen en schoenen de wereld' door kon den gaan, brak er -een storm van verontwaardiging io-s. Men meende, dat de kinderen spoedig zouden sterven, wanneer ze zich aan zulk een haird'vochtigen maatregel moesten onderwerpen. Het tegendeel ge beurde echter. In dten sneeuw hebben d® kinderen evenveel last van koude vo-eten zond'ex, als met schoenen. De proefneming gelukte uitstekend en het su-cces was des te meer opmerkelijk, omdat men -n den beginne geheel geen vertrouwen erin steldé en men meende, dat ze g-eh-eel verkeerd zou afloopen, DE WERELDSTATISTIEK VAN DEN TELEFOON. In een Parijsich tijdschrift wordt een overzicht ge geven van -d'e verspreiding van den -telefoon in de beschaafde land-en. Het gezamenlijke aantal tele foons bedroeg op 1 Januari 1912, 12.318.000. Daar van bezat Amerika met inbegrip van Mexico en West-lndië meer dan twee-derde, m.L 8.693.300 en daarvan haddien da Veneenigd'e Staten er 8.357.525, d'us meer dan twee-derde. In d'it telefoonrijke land hebben elke elf inwoner-s, -grijsaards en zuigelingen in begrepen, een eigen telefoon. Dat is bijna ver wonderlijk, wanneer men bedenkt dat geheel Europa slechts 3.153.000 telefoons bezit, of slech-ts-een op die 126 inwoners. D-aanbiji moet w-el in acht genomen worden, dat d'e telefoon in de ver-schillend© d'eelen van Europa ongelijk verspreid is. In Bulgarije, Griekenland en ook in Bosnië heeft men zeld'en een telefoon en zelfs Oostenrijk bezit er slechts een op de 298 inJwonersu Daarentegen 'heeft I Denemarken qen apparaat op 24 inwoner-s. In Zwe- den h-eb'ben 28 inwoners een telefoon, in Noorwegen 38, in Zwitserland 41, in Duitschland1 56, in Groot Britta-n-iië en Iexlandl 65, in Nederland' 92, in Frank rijk 150 en in België 179. Men ziet aan dit laatste voorbeeld, d'a-t een dichte bevolking niet altijd een overeenkomstig aantal telefoons insluit. Dit wordt ook bewezen d'o-or d'e vele telefoons in de S'kandina- vische landen, die dun bewolkt zijn. In geheel Azi'ë zijn ongeveer slechts 205.000 telefoons. Dit klein© getal is eigenaardig, omdat in Azië de -dichtstbevolk- te landen van d'e geheele aarde liggen, van welke toch Japan en Indië d'e WTes-terscba beschaving in véle opzichten gevolgd hebben. D'at d-e telefoon in China nog weinig doorgedrongen) is, is beter te be grijpen. Het kleine Australië heeft in het geheel 201.500 telefoons, zoodat elke 44 inwoners hun eigen telefoon hebben, in Nieuw-Zeeland' zel'fs elke 25. In Afrika zijn slechts 36000 telefoons te vin-den, in Zuid-Amerika 88.000. Van de wereldsteden bezit Nieuw-York d'e meeste telefoons, n.l. 441.121, dan volgt Chicago met 279.383, Londen met 220.782 en Berlijn m-et 177.854» HOEVEEL WERELDSTEDEN ZIJN ER? De nieuwste bevolkingsstatistiek toont aan, d'at er 59 wereldsteden zijn, d. w. z. gemeenten, die meer d'an 500.000 inwoners tellen. Van d'ezie liggen er 29 in Europa, 18 in Azië, 10 in Amerika. Een millioen en meer hebben Londen 7.3, Nieuw- York 4.8, Parijs 3.6, Berlijn 3.2, Tokio 2.2, Chicago 2.2, Weenen 2.5, Petersburg 1.9, Moskou 1.6 en Ham burg, K-onstantinopel, Philadelphia, Buenos-Aires, Rio de Janeiro, Calcutta, Bombay, Sian-Tang, Si- Ngan-Eou, Kanton, Osaka met elk een mil-lioen. Telt men de bevolkingscijfers van al deze sted'en samen, dan ziet men, dat in de twintig centra ongeveer 40 millioen menschen.wonen. Wat de volkrijkste lan den betreft staat China vooraan 'met 10 wereldste den van- meer dan 500.0-00 inwoners; dan vo'lgen de Vereenigd'e Staten met acht, Duitschland met zeven, Engeland met vijf, EngeiachTndië met vier en Frankrijk met drie wereldsteden. De dichtheid' der bevolking in elk centrum is z-eer verschillend1. Lon den beslaat b.v. een oppervlakte van 178.715 H. A., Nieuw-York meer dan 84.670 H. A., terwijl' Parij-s niet meer dan 7.800 H.A. groot is. Londen heeft du-s gemiddeld' 40, Nieuw-York H.A., terwijl Parijs o-p dezelfde minder dan 372 inwoner-s heeft. 56 inwoners oppervlakte Dame (-op het punt uit te gaan)Liesbet, ik ben bang dat het te k-oud zal zijn, breng me nog even het paarlencollier uit mijn bijo-uteriekastje." Man: „Weet je wel, Nelly, dat je etlkem keer, wan neer je je boos maakt, nieuwe rimpels krijgt?" Nelly: „Zoo, dat is heel wijs do-or de natuur in gericht, dan kan iedereen tenminste zien, wat vooi man ik hab'l" TAMME KROKODILLEN. in een vijver bij Kaxtachi, een zee- en havenstad in Indië heeft men krokodillen gefokt, die hun ge vaarlijken aard geheel verloochenen en zoo volg zaam als huisdieren zijn. In dezen vijver, -die d-oor warmwaterbronnen gevoed wordt en door palmen omgeven is, bevat minstens tachtig krokodillen. Hoe tam deze dieren zijn blijkt wel uit het feit, dat de Hindoes o-p de koppen eenige godsdienstige spreu ken hebben geschilderd. Op het geroep van hun op passer ko-men onmiddellijk veertig a vijftig dieren naar hem toe, die ze dan stukken vlees-ch geeft. Het is een eigenaardig schouwspel den man van al'le kan ten door krokodillen omringd te zien, doch de op passer heeft in geen enkél opzicht bevreesd te zijn, omdat de dieren zóó aan hem gehecht zijn, dat ze hem in geen enkel opzicht kwaad zullen doen. EEN LOOIERIJ VAN MENS CHENHUID Van 1792 tot 1794 bestond' een looierij van men- schenhuid in Meudon bij Parijs. Men looide daar afgestroopte menschenhuiden die afkomstig waren van de lijken der terechtgesteld'en. Van de gavie en mooie lijken werd de huid af-genomen en met bizon- dere zorgvuldigheid bewerkt. De huid) van d'e man nen was steviger en beter dan gemzenleer; die van de vrouwen was door het zachte weeifsel minder vast. Het men-schenl-eer werd niet alleen voor het inbin den van boeken gebruikt, doch ook tot verschillende lederwaren bewerkt. in dien tijd (1792 tot 1794) was de menschenhuid natuurlijk zeer goedkoop, want de overheid deed geen moeite om bij eien béklaagde of verdachte ver zachtende of andere omstandigheden in aanmerking te nemen. VOOR DAMES De vroege winterh-oedenmode is een gevolg van de zomermode geweest. Behalve de kleine paardeharen hoedjes, die meestal zwart en met donker fluweel gegarneerd waren, ziet men bijna geen werkelijke zo merhoeden meer. Stro-o-hoeden worden weinig ge dragen. Daarentegen ziet men steedis meer hoeden van zwartgelakt leer' -of wasdoek dragen, die een rondom opgeslagen rand hébben en geen andere garneering bezitten dan het om den bol gel-egde smalle lint, dat meestal de kleur van den hoed heeft en soms rood of gr-oen gekleurd is. Deze lakhoeden worden ver over het hoofd getrokken, zood'at aan voorhoofd' en slap-en slechts weinig haar zichtbaar blijft eu worden zonder v-o-il© gedragen. Ook vilt- ho-eden vallen zeer in den smaak en worden op de zelfde manier al's d'e lakhoed-en gedragen. Wat d'e garneering betreft zijn deze hoeden eens zeer bes-cheid'en. Men ziet ze ook zeer dikwijls ongegarneerd en de hoadespelden vormen dan he-t eenige versiersel. In tegenstelling met de lakhoeden zijn de vilthoeden bont gekleurd en slechts zelden zwart. Ook zwarte -slappe hoeden komen in d'e modle, die van dik velours worden vervaardigd en met een ve- d-erbo-s worden gegarneerd. Voiles worden bij deze hoeden niet meer gedragen, omd'at het hoor zoo vlak langs het hoofd' ligt, -dat het niet los kan waaien. Ingezonden Mededeelingen. even- In bussen van 416. P. J. OUMPE. Zwart (4). per niet W7W/' loopjongen, voor twee ENGELSOHE HUMOR. „Pat", zegt de bureau-chef tegen zijn „hier heb je een shi-lling voor kaas en hier een wijn; breng het allebei maar in mijn kantoor." Pat gaat met het geld h-een, d-och komt na minuten weer terug. „Nu, Pat, waar zijn de boodschappen?" „Ach, w-ees niet boos", zegt Pat zeer terneergesla gen, „maar ik heb in mijn zak de beide shillings ver wisseld, en nu weet ik niet meer, voor welke ik wijn en voor welke ik kaas moet koopen." „Is er één man onder jullie", zoo wend't zich de suffragette tot d-e vergadering, „is er één enkele on der jullie, di-e o.oit den last verlicht heeft, dien jullie mannen ons vrouwen hebt opgelegd? Is er één en kele onder jullie", begon ze nogmaals, „die vroeg op staat, vuur aanlegt, koffie zet, de kinderen naar school 'brengt, het eten kookt, opdat de vrouw gerust naar de vergaderingen kan gaan? Is er één onder jullie?" „Ja hierzegt met schuchtere stem een oudach tig heertje dat slordig gekleed1 is. Het was de man van de suffragette, en het was de eerste keer, dat zijn vx-ouw hem aan het woord liet komen. Vrouw: „Tegen stomme dieren ben je veel vriende lijker dan tegen mij Man: „Nu, wees jij ook eens stom, dan zul je zien hoe aardig ik tegen jou ben." Mat in 2 zetten. Oplossingen worden binnen 3 weken ingewacht aan het bureau »an dit blad. Oplossinv probleem 413. D-.6 enz. Goede oplossingen ontvingen we van de heeren: P. J. Boom te Alkmaar, P. Bakker te Amsterdam, J. Vpzelaar te 's-Giaveohage, 8 te S., G. van Dorl re Leusden, H. Weenink te Amsterdam, J. Deuzem n te Fr-deriksoord. ALKMAARSCHE HUISHOUD1- EN INDUSTRIE SCHOOL. Gistermiddag werd in het schoolgebouw een alge meen© ledenvergadering gehouden. Buiten het be stuur was -geen dter ledten aanwezig. Na opening der vergadering d'oor de presidente, mevrouw Antusch, las de secretaresse, menrr. Eitis, de notulen van -de vergadering van 17 April j.L, weilke onveranderd werden vastgesteld. Mevr. Mo'ltzer las daarna de verschillende posten voor van de begrootin-g o-ver het volgende jaar, welke zonder op- of aanmerkingen werd' vastgesteld1 op een bedrag aan inkomsten en uitgaven, groot 15395. Tot leden der financieele commissie werden herbe noemd de heeren C. van Buysen, J. d© Lange CJzn. en P. J. C. van Toornenburgh. Voor-de 'benoeming van. een nieuw bestuurslid' in de plaats van den heer J. A. Huisken, die in 1916 moest aftreden was de volgende voordracht opge maakt: 1. dr. A. W. van Kleeft", 2. de heer J. A. La- dage. De heer van Kieeff werd met algemeen©, zes, stemmen gekozen. Daar de rondvraag niets opleverde sloot de presi dente hierna de vergadering, er haar spijt over uit drukkende, dat geen der leden zich geroepen gevoelde de vergadering bij te wonen, GEVESTIGDE PERSONEN. A. Vermeulen z.b. dug. Oosterburgstr'aat 11. W. A. van fcjchaik, eiectricnën n.h. Ramen 24. A. Prinsze winterbed, n.h. Druivemaan 4L J. Gootjes slagers knecht n-.h. Laat 7. A. G. Metz, z.b. Westerweg 43, Wed. J. A. v. d. Meijden-Walen M. H. z.b, n.h. Kanaaldijk 27. W. T.ekker, kaaskooperskn. n.h. Uudegracht 20. *)K. Verwer, kruiden, w.h. Konings weg 64. *J'H. Wezelman, visscher, a.h. Westerko'l'k- straat 8. J. C. Trossel, baik'kers-kn,, r.k, ScheteL d'oekshaven 8. A. van Koolwijk so-ldte-erdter r.k. KI. Niéuw-land' 3-1. J. Fabar zon-der ber. n.h. Strafgevan genis. T. Smit d.b. n.h. Veeretraat 1. VERTROKKEN PERSONEN. J. H.^ Blom, onderwijzeres- rem. Ver-dr. Oord 87. limor N ed, Indië. P. J. de Lange z.,b. d.g. Langestr. 48, Amsterdam. O. P. E. J. L. LLanegraiaff, z.b. d'g Kennemerpark 14, Hilversum. A. O. Ham z.b. n.'h! Schemerweg 54, Vliss-ingen. N. van Twuijver, d'.b. n.h. Ritsevoort 28, Haarlem. A. Hofman, d.b. r.k. L.-Oud. 38 Haarlem. D. P'otharst z.b. n.h. Stations weg 182, Zaandam. A. J. F. C-rone z.b. r.k. Verdtr. Oord' 8, OudLBejjerl'and J. J. H. Stultiens, rijks- klerk Grondbel. r.k. Spoorstraat 60, Winschoten. *)B-erghouwer wed. C. Bameveld A. z.b. .geref. Nieu- wes'l-oot 20, Beemster. *>W. Vosmeer, los arbeider r.k. Koningsweg 7, Utrecht. *)T. Appelman, koopm. in galanteriën r.k. Enidlsen 85, Amsterdam. R. Peere boom metselaar n.h. Kerkplein 2, Hoensbro-ek. J. W. Stam s c h-eep-sb o u w er sik n. n.h. E'iland'sw&l1 11, Jut- phaas. *)A. A. Hidhor-at bouwik, r.k. Ritsevoort 24, Amsterdam. A. O. Vermoet -d-.b. r.k, Geeatersingel 31 Den Helder. C. Mienis arb. n.h. -Ondegr. 68, Castricum. *)F. J. Ouwens, schilder, r.k. Augustijnr steeg 2, Zaandam. J. M. C. Snorn, winkeljuffr. r.k. Boterstr-aat 1, Amsterdam. G. C. W. B-ak, z.b. i.k. Landstraat 63, Deventer. C. M. Dunselman, tele grafiste e.l. Payglop 13, Utrecht. H. Jongejan, huishoudster n.h. Ritsevoort 15, Heemskerk. J. Q. Scholier tandtechniker n.h. Kerkpl. 1, Amsterdam. O. Langeveld d.b. r.k. Laat 205, Hei'l-oo. A. Brante- naar d.b. n.h. Sand-arsbuurt 14, Zetten. M. Asjes d.b. n.h. Wester weg 174, A'dam. M. M. de Jong, z.b. n.h. Overd-iestraat 59, Amsterdam. Kool T, wed. G. Bruins, d.-b. n.h. Schermerweg, Maarssen. J. Wils, o-ouwk. n.h. K-ennemerstraatweg 84, Den Haag. Hoofd van een gezin. maal Zitting van 24 O-ctober 1918. H. K. te Bergen, overtreding Arbeidswet 3 J 4 boete of 3 maal 3 dagen hechtenis. A. D. te Limmeu, overtreding provinciaal regle ment 2 boete of 1 dag hechtenis., P. v. d'. K. te Uitgeest, l'oopen over verboden grond 1 boete of 1 da'g hechtenis. J. B. te Uitgeest, o-vertreding Spoorwegwet 2 maal 4 boete of 2 ma-al 31 dagen hechtenis. A. H., E. H. -te E-gm-ond aan Zee, D. J. B. te Alkmaar, in staat van dronkenschap de o-rdte versto ren, de le 5 too-ete of 5 dagen hechtenis, die 2e 5 boete of 3 dagen hechtenis, de 3e 2 boete of 2 da gen hechtenis-. r, J?2"' z-N'- S. te Eigmond' aan Zee, J. B. te Castricum, O. J. B. te Hard'inxveid, H. S. te Heiloo, G. K. te Ursem, M. G. H. te Leiden, overtreding Jachtwet, de la 3 boete o-f 2 dagen hechtenis, de 2e j 5 boete o-f 3 dagen hechtenis, de 3-e -en 4e iedbr 6 boete of 3 weken tuchtschool, de 5e 6 boete of 3 dlagen hechtenis, de 6e 7 boete of 3 diagen h-echtenis, de 7e 2 boete of 1 -dag hechtenis, de 8e 12 boete of 4 dlagen hechtenis, de 9e 6 boete of 4 dlagen hechtenis. A. B. te Heer-Hugowaard1, S. K. te Zuid-Schar- woude, J. K., K. K. te St. Pancras, A. D. te Schoorl, N. A. C. B„ A. O., W. H. G., G. v. D., C. B. te Alk maar, overtreding politieverordening, de le 1.50 boete of 2 dagen hechtenis, de 2e 5 boete of 5 dagen hechtenis, de 3e f 8 boete of 3 dagen hechte nis, de 4e en 5e ieder 5 boete of 3 dagen hechtenis, de 6e 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 7e 1 boete of 1 dag hechtenis, d'e 8e en 9e iedler 3 boete of 2 dagen hechtenis, de 10a 3 boete of 3 dagen hech tenis. P. E. D., C. B. K., L. W., J. v. W. te Alkmaar, J. W. v. A. te Rotterdam, M. Z. te Schagen, dronken schap, de le 12 boete of 3 d'agen hechteni-s, de 2e 1 boete of 1 dag hechtenis, de 3e en 4e ieder tot 3 dagen hechtenis, die 5e 3 dagen hechtenis en 1 jaar opzending, de 6e 4 bo-ete of 3 da-gen hechtenis. H. P., J. K. te Broek op Lan-gendijlk, D. A. S., A. Z., M. N. te Limmen, W. H., M. H. te Egmond aan Zee, P. S. te Graft, T. S. te Heilo, A. L., T. d'e W. Lz. te Castricum, J. N. G., H. N. R., O. G., A. G., F. B., J. de W„ C. G„ W. B., te Alkmaar, B. H. te Zuid-S-charwoude, J. D., J. B. te Heerhugowaard, J. de G. te E-gmond aan den Hoef, B. L. te Nieuwe- Niedorp, M. P. B. te Ursem, P. K. te Oudlkarspel, P. A. te Oudearsp-el, overtreding Rijwi-elwet, de le, 3e, 12e, 26e ieder 1 boete of 1 week tuchtschool, de 2e, 4e, 5e, 6e, 7-e, 8e, 9e, 10-e, 11-e, 14e, 18e, 19e, 20e, 21e, 22e, 23e, 24e, 25-e, 27e ieder 1 boete of 1 dag hech tenis, de 13e teruggave aan zijne ouders, dte 15e 5 boete of 5 dagen hechtenis, de 16e 1.50 boete of 2 dagen hechtenis, de 17e 2 maal 1 boete of 2 maal 1 week tuchtschool. 26 cent per regel. Als groote lichtbronnen, kwamen, tot op heden, dte meest verschillende soorten 'lampen, op het gebied der electrische, gas en petroleumverlichting, in aan merking. De Siemens-Schuckertwerke te Berlijn, met Filialen te 's Grav-emhage en Amsterdam, brengt door hare Wotan-Halfwattlamp een -geheel nieuwe lampensooTt, met een stroomverbruik van Watt per NK. en in lichtsterkten van 6003000 NK., in den handel. De hierdoor ontstane vooruitgang op hot gebied der lampen-technielk za-1 tengevolge heb ben, dat alle verlichtingen, d'o-or mid'dfel va-u groote lichtbronnen, door deize nieuwe vind'ing verdrongen zullen worden. Bijbehoorende reflectoren waarboT- gen een voor alle dbeleinden passendie en voordeelige verlichting.''* VULPENHOUDERS. N.T. Boek- en Handelsdrukkerij, v.k. INT. TEL. No. S.

Alkmaarsche Courant | 1913 | | pagina 6