SPa&ms-ïMee Onze geïllustreerde Premie t- Ingezonden stukke». VERSCHIJNT ELKE WEEK IN 16 PAGINA'S Boelende tekst Actueels illustratie* Spannende romans. Rubriek van Redacteur X, met tal van prijsvragen en probleems, waaraan vele prijzen verbonden. Kindernummer «ONS PRINSESJE" met leerrijke lectuur voor de Jeugd.' Een jaargang bevat 832 pagina's met meer dan 2000 ILLUSTRATIES. Deze geïllustreerde Premie kost den lezers van dit blad slechts cents In plaats van 5 cents per Nummer. De Oodergeteekende weaacht geregeld bij rijoe Courant te oetraogen, de geïllustreerde Premie «PAK ME MEE" tegen den vecmkiderdao prjja, eb hierboven vermeld. WOONPLAATS: NAAM: than-a gedetiroeerrdl, heeft in dten avond van 13 Sept. een bankbiljet van 10 gul-dl en,even tevoren door hem in 'betaling gegeven aan zijn Irostvrowv A. Otite, ge huwd meft Nedlerveen, weggenomen. Beklaag die beweert, dat het bankbiljet hem reeds dadelijk uit de hand is genomen dioor zekeren D. jLerurs, die ook in de kamer was» De 'kostvrouw had het biljet op tafel laten liggen en had zich even ver wijderd om geld te wisselen. Leur» en bfekl. zijn daar op het dorp ingegaan en Leur» heeft het biljet in de „Ro-ode Leeuw" gewisseld. Hen heelt, daar 30 ets. vertering gemaakt. Bekl. zegt, diat hij niets van het geld heeft teruggezien. Getuige Leurs ontkende dit alles» Hij heeft wel het biljet gewisseld^ doch wist niet dat H. het ge stolen had. Hij heeft de overblijvende 0.70 aan H. ter hand gesteld. Scherp ondervraagd door den President, blijft hij bij zijn verklaring. Eisch: 1 maand gevangenisstraf. Mr. D. Sluis twijfelde aan de waarheid va» de ge tuigenverklaring en hechtte meer geloof aan de voorstelling van beklaagde. Met het oog op de oude moeder van bekl., wier kostwinner hij is, vroeg de verdediger clementie. VERNIELING. Joh. Petr. L., arbeider te Wieringerwaard, wordt ten laste gelegd, dat hij op 17 Sept. tusechen de sta tions Noord-Scharwoud© en Heer Hugowaard met een steen een ruit heeft verbrijzeld van een uit de richting Helder komenden trein. Verder, dat hij daarna nog eens geprobeerd heieft een ruit in te wer pen, wat echter niet gelukte. Bekl. ontkende de ruit te hebben ingeworpen. De ruit, beweert hij, was al stuk toen de trein hem voor bij reed. Hij heeft wel met een steentje gegooid, maar spelenderwijs, niet met het opzet om iets te beschadigen ol te vernielen. De Officier moet de le ten laste leggen helt ver brijzelen laten varen en hield' zich alleen aan het 3e, die poging. Hiervoor luidde de eisch 25 'boete sub sidiair 10 -dagen hecht» DIEPST AL. Joh. Cath. S., dienstbode, voorheen te Helder» nu in den' Haag, heeft ten nadleele van mej. wed. Jan sen 2 Rijksdaalders ontvreemd'. Zij diende bij die juffrouw en h'aaldei heit geldl uit een portemonnaie in een taiSdhje gestoken, liggende inl een muurkast. In een-anderen dienstt ontvreemdde zij handtwerk- benoodigdheden, d'och dit werd haar niet ten laste gelegd. Voor den diefstal! luid-dia da eisoh 14 dagen ge vangeni sstraf. MISHANDELING. Jan R., winkelier -tie Texel, O osterend, beeft op 26 Sept. d!an heer Battem, handelsreiziger te Wormer- veer, die hem kwam manen over een oudle schuld, een slag in het geizicht gegeven. Bij een diaa-mla ont stane worsteling werd' Batitem door da familie R. den winkel uitgewerkt. Eisch tegen den niet verschenen 'bekl. 26 boete of 5 dagen hecht. DIEFSTAL. Gerrit K., bakkersknecht te Mediemblik, heeft in den nacht van 31 Augustus te Lutjebroek een fiets lantaarn van 0. J. Bakker onttvreemd'. De eiteh luidldle 14 dagen gevangenisstraf. BELEEDIGGNG. Jan J. ta Oudtkarsp-eli heeft ter gelegenheid van de kermis gezegd, dat hij' sch.... had aan veldwachter y. d. Meijd'en. Eisch 26 boete of 10 dagen hechrt. MISHANDELING. Dirk T., opperman te Wieringen, heeft op 24 Sept. den koopman Pief Laan mishandeld door hem te «laan, tegen den grond te gooien en in den keel te knijpen. Dirk bad een hekel aan Piet omdat bij hem verdacht vroeger in relatie gestaan te hebben met Dirk'» vrouw. Getuige ontkent dit en zei, dat de vrouw van Dirk hem dat maar wijs 'heeft gemaakt. Eisch 3 weken gevangenisstraf tegen bekl., die al meer Vas veroordeeld. WEERSPANNIGHEID. «ToE. D. ta Bovenkarspel is 6 October dronken op gepakt en heeft zich bij die gelegenheid verzet tegen den veldwachter van dar Woning. Eisch 1 week gevangenisstraf. MISHANDELING. Jacob da V, loodgieter ta Amsterdam, thans ves ting-artillerist, heeft op 6 October den 16-jatigen Willem Valer te Enkhuibetm mishandelid omdat deze Jacob's meisje in de maling nam. Eisoh 10 boete of 10 dagen heeht. HONDENBELASTING. Tegen L B. te Egmond aan Zee werd wegens het niet aangeven van zijn hond in de belasting 6 boe te of 1 dag hecht, geëischt. Alkmaar, 9 November 1913. Geachte Redactie. Het stukje van den heer Tjaden in het nummer van Zaterdagavond noodzaakt mij, u nogmaals plaatsruimte te vragen voor een tegenbetoog. In het nummer Van 22 October heette het: „De Dageraad e. a. verbreiden halve wetenschap." In het stukje van 29 October hdet het weten schap van vóór 60 jaar terug en nu in' het nummer van 8 November dient „de DageraadT' heelemaal geen wetenschap. Het moet gezegd wordien, de heer Tjaden maakt vorderingen. Van den stellenden kwam hij tot den vergrootenden en vandaar tot den o-vertreffend'en trap, maar helaas» zonder eenig bewijs. Men moet dan oak brutaal, of van groote onkunde zijn om op zulk een wijze te d'urven beweren. Wat toich is halve wetenschap? Het is halve wetenschap, mijnheer Tjaden, wan neer ik op grond' van de wetenschappelijke rubriek in „De Rotterdammer"' een lezing ging houden over die geheimen van het Radium en de proefnemingen van mevrouw Ouria. Wanneer echter een Dr. Snijders op grond van nauwgezet onderzoek en wetenschappelijke studie, hierover in „de Dageraad" een l'ezing houdt, dan noemen wij dit wetenschap. Van volle zuivere objectieve wetenschap spreekt die vrijdenker niet. Wat toch vandaag wetenschap is, is het in vele gevallen morgen niet meer. De vrij denker laat het dan ook aan den bluffer over, zich de verbreider van de volle, zuivere, objectieve weten schap te noemen. Het is halve wetenschap, mijnheer Tjaden, wan neer gij, na kennisname van het werkje over Kant van Dr. d'a Hartog in zijn serie „De groote Denkers" een lezing gingt hou d'en over Kantk Praktische Rede." Wanneer echter het hoofdbestuurslid van „De Da garaad", Dr. W. Meijer, die het professoraat in de wijsbegeerte aan de A'msterdamsche academie afweee om zijn tijdl beter voor zijn Spinoza-studie "te kun nen gebruiken, zulks doet op grond van zijn erkende studie, dan ie dit wetenschappelijken het is hoogst aanmatigend van u als leek om zulk werk heelemaal niet wetenschappelijk te noemen. Le wetenschap, mijnheer Ijadten, werkt nog altijd volgens d!e inductieve methode en komt duls dO-oi waarnemingen tot een algemeen 'beginsel en al be weert gij nu, dat men door af te ai-en van de materie en zijn oogen te richten op het geestesleven, tot ware wetenschap kunt komen, dan mag gelden mannen als een prof. Berthelot, de groote Eransche scheikundi ge, een Ernst Hackel, de natuurkundige, en die Am- sterdamsche professor Huge de Vries, die allen met die willekeurig opgestelde stellingen hebben gebro ken en op grond van bun waarnemingen tot algemee- ne beginselen komen, nog voor wetenschappelijke mannen, die als zoodanig de aandacht van de gehee- le wereld' trekken. De heer Tjaden is van meaning, dat een waar des kundige buiten de verschijnselen om eecn ziekte moet kunnen bepalen. Maar ik ben overtuigd, dat ieder verstandig menach niet veiel vertrouwen in den dokter zal stel len, die wanneer men hem komt raadplegen over zijn ziek kind, zonder dat kind te kennen en te bezoeken en zonder naar de verschijnselen van de ziekte te in formeer-en, zegt: „dat kind heeft blinde darmont steking, laat het maar opereeren." Ik dlenk, dat zelfs de diepgamgers van d'e „Mid daghoogte", ook al zonderde deze dokter zich eenige o-ogenblikken af voor zijn geestesleven, toch voor se curiteit een dokter gingen opzoeken, die op grond van de verschijnselen zijn diagnose bepaald© en dlis gebruik maakte van da dbor u zoo gesmada inductie ve methode. Al weten wij, dat buiten het mót 's menschen zin tuigen waarneembare veel onverklaards ligt, toch zijn wij -ons 'bewust, dat geen priester ons daarom trent iets meer kan laar-en, omdat hij geen andere kembron van waarheid meer bezit dan wij- Zoodra dan ook zoowel wetenschap als godsdienst een doelbewuste voorstelling van het heelal willen geven, betreden beide het gebied der gissingen, All'e pogingen om uit het onbekende gevolgtrek kingen af te leidten, geven als zij niet met de weten schap overeenstemmen, aanleiding tot een onvrucht- baren en noodlottigen strijd tutechen geloof en we tenschap. Wij voor ons achten dan ook de wet van oorzaak en gevolg d© juiste methode om het inzicht in het gehaelen 's menschen plaats daarin te benade ren. Nog beweert de heer Tjaden, dat in „da Dage raad" het „Die niet denkt als ik denk, vernietig ik", teirdege wordt toegepast. Mij moet het bekend zijn, diat de heer Tjaden daaromtrent zulke droeve erva ringen heeft opgedaan. De heer Tjaden doelt 'hier op het feit, dat die af- deeling Alkmaar dezen zomer den heer Tjaden als lid dier afdeeling royeerde, omdat hij naar da mee ning diei .afdeeling in strijd handelde met de bepa lingen der verenigingsstatuten. De heer Tjaden weiet, dat ik, als niet aangesloten vrijdenker, toen hij mij mededeelde dat hij, omdat hij zich voor het bijzonder onderwijs verklaard had, door die afdeeling geroyeerd was, hem zeide, dat -dit niet ging, daar men als vrijdenker ,bast vóór bijzonder on derwijs zijn kon; tili'tl toch is met D'omela Nieuwen- huis ook het geval. Ik raadde dan ook den heer Tjaden a.an, tegen dit royement op te konten-, wees hem hoe hij zulks doen moest en raadde hem zelfs zich als verspreid lid bij het Hoofdbestuur op te geven» om ook aldaar een uitspraak uit te lokken. De beer Tjaden bleef ©ebter tot dusverrd in ge breke zulks te doen en 'beroept zich nu op deze opge dane halve ervaring. De heer Tjaden wist echter wel dat hij geroyeerd werd, -omdat hij zich voorstander verklaarde van de school met den bijbel en daardoor in strijd kwam met de 6e bepaling van het „Strijdprogram'" waarin ver klaard w-ordt, dat „De Dageraad" zich ten dloel stelt „Goed en voor ieder verkrijgbaar onderwijs, in al zijn Vertakkingen geheel vrij vaa kerkelijke liogma 's." Toch waren er naar verhouding tegen het roye ment een flink aantal tegenstemmers en ware ik lid van de afdeeling geweest, ook ik had tot hen bet- hoord, om-dat ik het aan het individu zelve wil' over laten te bepalen ho'e het mogelijk is voorstander te zijn van de school met dien bijbel' en mede te strijden voor goed en voor ieder verkrijgbaar onderwijs, ge heel vrij van kerkelijke dogma's. Bet individu moet naar' mijn meening er zelve toe komen de tegenstrijdigheid van zulk een standpunt in te zien. Het getuigt van groote onkunde met de historie, om te bewegen., dat in „De Dageraad" het „Die niet deukt al's ik denik, vernietig ik" geldt. Was het niet het hoofdbestuur van „De Dageraad" dat, toeni die Nedlerlandlsche Protestantenbond! asm de regeering verzocht om die vestiging van de P-ortu- geesche Jezuïten in 1900 in ons land tegen te gaan, ©en tegen-adres zond? Toch betrof dit allerminst ge- lijkdenkenden. D© Dageraad huldigde ook hier het standpunt „wie de vrijheid van anderen lief heeft, is zelve de vrijheid waard," daarbij tevens gelijkbie- rechtigdiheid eischendle. Zeer velen, waarondier ook Dr. de Hartog hebben in „De Dageraa-df gelegenheid gehad tot vrij© mee- ningsuiting. Het moest den heer Tja-dJen bekend zijn dat juist in de kringen van de geloovers het „die niet denkt als ik, vernietig ik" geldt. Ondier geen leuze is zooveel onrecht 'en -dwaasheid gedaan dan onder de leuze van „God wil het." De strijd tusschen da Halve Ma-an en Het Kruis in de Balkan illustreert dit voor dezen tijd nog weer voldoende. Het zij den heer Tjaden dan ook nogmaals gezegd, dat ik in het dienen van de wetenschap „De Dage raad" die er naar streeft om die resultaten van de moderne wetenschap zooveel mogelijk tot het geheel'e volk te laten doordringen, hooger stel dan een veree- ni-ging „De Middaghoogte", die zich die verdediging ,en -de verdieping van die christelijke wereldbeschou wing ten doel stelt en daarvoor de wetenschap wil gebruiken. Met dank voor de plaatsing laat ik thans gaarde aan de ernstige lezer's over, om uit te maken of de heer Tjaden het, rec'ht had! om ta beweren dat „De Dageraad" halve wetenschap dient. D. A. KLO'MIP. Bioemendaal, 8 November 1913. - D(en Weledblen Heer' Redacteur van de Alkmaia-r- sche Courant, Alfkmiaa-r. Hooggeachte Heer Redacteur, Vergun mij' een enkel woord naar aanleiding van de beide artikelen van de hand der Heeren Bakker en 'Spruijt in Uw blad van 26 Augustus en 20 Octo ber. 'Gedurende die maand October was ik met va cantia afwezig en vond bij mijn thuiskomst Uw Cou rant van 20 October, waarin de Heeren Blakker en Spruyt uit 't niet-beantwooTden van hun artikel van den 26»ten Augustus concludjeeren, dat aan die bewe ringen van ondtergeteekende geen waarde te hechtten üs. Nu was mij 't artikel van 2-6 Augustus geheel on bekend, daar 't mij met gewerd. Ik vroeg dus ab ler eerst om gtenoiemd artikel aan U, doch kon dit Uwerzajds niet krijgen, getuige Uw geacht schrijven van 6 November aan d'e K. E. M. Loei van t nu -volgende betoog ie uitsluitend om aan te toornen, dat de w ij z e van bestrijding van de heeren Bakker en bp-ruyt op zijn zachtst genomen onbeschaafd is, want men doet slechts in een wille keurig orgaan een vraag aan de tegenpartij en wan neer die tegenpartij dan niet antwoordt om de zeer natuurlijke reden, dat hij absoluut onbekend is met 't geschreven© en dus ook met 't gevraagde, dan schr'ijit men er slechts overheen: „De vent ant woordt niet, dus is' hij niet in staat te antwoorden. Verder commentaar is hierbij m. i. overbodig. Inmiddels, Hoogachtend, Uw dienstw. F. A. SMIT KLEINE. [Wij hebben indertijd den heler Smit Kleine een courant gezonden. Mocht hij er prijs op stellen on zen courantenlegger te raadplegen, dan zuil-en wij hem daartoe gaarne de gelegenheid: verschaffen. Red. Alkm. Ort.J Helder, 10 Nov. 1913. Geachte Heer Redacteur, Het is met -den heer Bruins moeielijk van gedach ten te wisselen. Als genoemde heer spreekt van een unicum en 'wiji toonen aan, dat dit niet zoo is, dan wo-rdt van milder gelukkige voorbeelden gesproken. Da Raad' van Heiloo w-eat nu echter, de hear Bruins erkent het, d!at als ons voorstal wordt geaocepteerd, andere beduidend gro-otere gemeenten daartoe ook ■besloten. Genolemde beer wil eigen beheer en wijst op de gemeenten nabij! Leiden. Welnu dia gemeen ten moeten minstens 36 jaar wachten, voor zij eigen beheer kunnen 'krijgen en 'bij' ons voortstel is dit na 6 jaar mogelijk. On» dunkt daaruit blijk* duidelijk de inconsequentie van den heer Bruin». Inl elk geval Heiloo -heteft zich te vo/egen na-ar de voorwaarden die Alkmaar stelde» en deize waren; Lte- vering van gas dioor Alkmaar op die grens van Heiloo en laatstgenoemde gemeente heeft zelf voor buizen- aanleg enz. te zorgen, ien het is niet aan te nemlen dat in dJeiz© gedragslijn wijziging komt, omdat de heer Bruin-s zich daarmede niet kan vetreenigen. Geachte heer Bruins uw 'boeman: Een winlsitop- strij kende concessionaris, silaat in, wij begrijpen dat, doch of de Raad van Heiloo zich daardo-or zal laten beïnvloeden, wij betwijfelen het. Eb wil' men geen concesisionarit, ons best. Wij loopen dan Oó'k niet de risico van verlies, doch intus-scban zijn wij U er kentelijk, dat u in de gaszaak te Heilo-o zooveel voor deel ziet. Als inwoner van Heiloo kent u beter nog dan wij, uwe gemeente. Maar stel nu eens dat er verliefs k-omlt, *wat dan? Het slot van uw stuk beantwoorden w-ij lals vol-gt: Algemeen wordt erkend', dat particuliere exploitatie beduidend go-adkooper is dan gemeentelijk beheer. In dien U daaraan twijfelt, inform-eare u maar eens bij bevoegde menschen. Wij d'anken U ten slotte geachte redactie en geven de verzekering dat wij niet Verder over dte bewuste zaak zullen schrijven. Hoogachtend. Voor Spruit en Blakker, J. SPRUIT. N. B. De on der te-ekening van het vorige stuk moest J. Spruit zijn. Dte misstelling was zeker door onduidelijke handteekening gekomen. St. OTOOLAAS-KINnERFEEiSlT. M. die R. Bijzonder zoudtl u d'e ©otomisai© van bovenstaand verplichten tot 'hef opnemen van- de enkele hieron der voorkomende woorden, gericht AAN DE BUR GERS VAN DEN LANGENDLJK. Bij voorbaat hiervoor d'anik. Geachte Medeburgers. Het zal u wellicht uit enkele verslagen, voorko mende in d'e bladen, reeds opgevallen' zijn, dat weder om pogingen in het werk worden' gesteld tot het houden van -een! St. Nicolaas-kind'erfeest. Dan zal u ook opgevallen zijn, de uitbreiding die we aan- d'it feest wenschen te geven, daar aanvankelijk onze be- ■doeling wais, het te -houden voor alle -schoolgaande kinderen, van aB'e zes aan de LangedÜjk bestaande scholen. Tot ons leedwezen moeten we echter nu reed!» me- dtedeelen, dat moch van die Ohr. Onth. Ver., noch van die personeeleni der beidie Ghr. Nat. Scholen «eni ge medewerking ie te verwachten. Broek op Lang en-dijk zond ons eem weigerend, N.- Scharwoude in 't geheel geen antwoord op dte dbor on-s toegezonden Vraag om- medewerking. De bedo-eiing ia het feest in dte terschililtende scho len te geven, zoo mogelijk met medewerking- dtetr on derwijzers» Op ons verzoek, daartoe aan hen gericht, ie reeds door venschiilenidlen wefwilltemd geantwoord. Of 't on» mogelijk iis ook kinderen, wellke o-p die Ghr. Nat. scholen onderwijs ontvangen, nog gelegenheid daartoe te geven, gelijk We wenschen, zal na de bo venstaande weigering dier- onderwijzers afhangen van de blijiken van daadwerkelijke sympathie dier ouders vooral, die regeling met plaatsing enz. zal on der oogen worden gezien. Daar we ongeveer op een 1000-tal kinderen zullen hebben te rekenen, zal hiervoor natuurlij-k vetel geld noodiig zijn. We twijfelen echter niet of het succes, diat we vo rige jaren gehad hebben met deze kinderfeesten, zal in d'e eterste plaats reeds oorzaak zijn, dat onze bedoe lingen nu dit feest een dtergtelijke uitbreiding te ge ven, niet beschaamd' zullen worden. Wij- rekenen d!an ook op een krachtigen steun van allen, wanneer de lijsten worden aangeboden en vertrouwen, dat on ze pogingen tot deze uitbreiding oorzaak zul'lem zijn, -at de gteid-en nog ruimer dan andler's zullen toevloei en, hierbij vooraf op het oog hebbende, hen, die zon der eigen finantieei bezwaar een flinke bijdrage hier voor kunnen geven. Voor hen die liever hun naam niet op de lij-at willen doen! voorkomen, besitaat van nu af reedis gelegenheid hun giften te, depo-neerten aan onderstaande adressen: te Broek op Langandijk bij J. Biersteker en A. Nouwesn, te Zuidt-Scharwoude bij K. Zeeman en O. de Jong, te Oudkarspel bij H. Plomp, Mej. v. d. Burg en' O. Paarlberg, te N.-Schar- vvo-ude bij P. Jonker en Mej. Wouda, penningmees ter-es. KANTONGERECHT TEi Zitting van 7 November 1913. G. V., A. V., K. dte G. Y. te Egmond aan 'Zee, O. L., E. N. ta Cas-tricum, overtreding Leerplichtwet, de le 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 2e 7 boette of 3 dagen- hechtenis, die 3e en 4e ieder 1 boete of 1 dag hechtenis, de 5e 0.50 boete -of 1 -dag hechte nis, de 6e 5 boete of 5 dagen hechtenis. J. P. H., G. A. R„ J. G. v. E. te Alkmaar, O. B., J. N. te de Rijp, J. G.. te ZuidfScharwoudle, dronken schap, die le, 3e, 4e ieder 1 boete of 1 dag hechte nis, die 2e 14 dagen heehtenis, de 6e 8 'boet© of 2 dagen hechtenis, die Se 9 boete of ,8 dagen hechte nis. A. J. M., J. V. te Alkmaar, ordeverstoring, de le 3 boete of 3 dagen hechtenis, da 2e 6 boete of 3 da-gen hechtenis. J. v. d. S., J. W., A. J. R., E. K., O. J. te Al'kmaar, G. K. te Heemstede, G. EL v. d» H. te Oudo-rp, P. L. te Akersloot, T. S,. te Uithoorn, P. B» te Uitgeest, P. G. te Beemster, D. de W. te de Rijp, J. de W. te Eg- mond-Binnen, N. dte G., J. de N. te Castricum, J. G., J. P. te Bro-elk op Langendij-k, J. B., J. P. K. te Lim- men, overtreding Rijwielreglement, de le, 2e, 5'e, 9e, 10e, 11©, 12e, 13e, 14e, 15te,«.16e, 17e, 18e, 19e ieder 1 boet© of 1 dag hechtenis, die 3e 2 boete of 2 dagen hechtenis, 4e, 6e, 7e ieder 1 boete of 1 week tuohtschoo-1, de 8e 0.60 boete of 1 week tucht school. C. D. te St.-PancTas, A. B. te Heiloo, G. F. te Amsterdam, J. H. P. te Bro-e-k op Langendijk. W. M. t'e Monnikendam, K. R. te Edam, G. B. te Nieuwe- Nied-orp, T. L., J. M. A. A. K., P. J. M., A. H., S. S., E. J. W., J. P. T., A. B„ P. N. te Alkmaar, overtre ding Politieverordening, le, 9e, 10e, 13e ieder terug gave aan hunne ouders, die 2e 8 boete of 6 dagen hechtenis, de 3e, 4e 8 boete of 2 dagen hechtenis, de 6e, 6e ieder 12 boete of 5 dagen h-echtenis, die 7e 3 boete of 8 dagen hechtenis, de 8e 1 boete 'of 1 diaig hechtenis, dl? 11e, 12e, 16e, 16e ieder 6 boete of 3 weken tuchtschool, die 14e 2 boete of 1 dag hech tenis. J. T. te Alkmaar, F. B.» G. Z. te Castricum, W. K. Jz. te Heiloo, W. S., G. G., W. W., N. v. D. Kz. te Egmond aan Zee, J. D. Gz. te Wijk aan Zee, Jacht- wetovertreding, de le 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 2e 10 boete of 5 dagen hechtenis, de 3e, 4e ieder 5 boete of 3 dagen hechtenis, de 6'e 4 boete of 2 dagen hechtenis, de 6e, 8e, 10 boete of 4 dagen hechtenis, de 7e 1 boete of 14 dagen tuchtschool, d'e 9e 7 dagen hechtenis. J.,. v'T-,■- 'i.

Alkmaarsche Courant | 1913 | | pagina 2