SCOTTS Emulsion Si ZWAKT E iff"' m s BINNENLAND. BUITENLAND. %71* 78 ,ARR0NDI88EMENTS-RECHTBANK. Uitspraken van heden. J. 8., N. 8. en C. B., landbouwers, Nieuwe Nie- dorp, mishandeling, de eerste twee f 25 boete subs. 10 dagen hecht., de derde f 10 boete subs. 1 maand tuchtschool. H. J. W. v. H., loodgieter, Schoorl, diefstal, 3 da gen gev. J. P. L., arbeider, Heerhugowaard, vernieling, Jf CP 8., dienstbode, 's-Gravenhage, diefstal, 1 week gev. J. R„ winkelier, Oosterend (Texel), mishandeling, vrijgesproken. G. K., boerenknecht, Medemblik, diefstal, f 15 boete subs. 10 dagen hecht. J. J., Oudkarspel, beleediging, f 20 boete subs. 20 dagen hecht. D. T., opperman, Wieringen, mishandeling, 14 dagen gev. J. D., Bovenkarspel, wederspannigheid, 1 week gev. J. de V., loodgieter, Amsterdam, mishandeling, f 3 boete subs. 3 dagen hecht. L. B., Egmond aan Zee, niet aangeven van een hond in de belasting, f 5 boete subs. 1 dag hecht. „FRBSIO." Het Friesche gezelschap Gijsbert Japiks uit den Helder za3l Zaterdag voor de Alkmaarsche Friezen eenige beroemde Friescbe tooneelstukken opvoeren. Het belooft dus ongetwijfeld voor d'e belangstellen den een genotvolle avondl te worden, waarvoor bet initiatief toekomt aan Friao alhier. RECTIFICATIE. Bij vergissing is in bet verslag over Voethal gezet dat Holland', doordat ze den wedstrijd) van Kiiuheim won, op de eerste pllaats staat, dit moet echter zijn op een na de eerste plaats. in negen-en-negentig gevallen van de honderd is onbevredigende gezondheid het gevolg van onvoldoende opname van het voedsel. In dergelijke gevallen wekt SCOTT'S Emulsion eetlust op, bevordert de spijsvertering, versterkt het bloed en bouwt het lichaam op zoodanige wijze op dat nieuwe krachten en hernieuwde gezondheid verkregen worden. (VAN LEVERTRAAN) Het is steeds raadzaam erop te letten dat de „Visscher met den visch" op de verpakking voorkomt. TWEEDE KAMER. De algemeene beraadslagingen over de Indische begrooting werd gisteren voortgezet. De heer Ankerman (O.-H.) zette zijn Vrijdag afgebroken redla voort. Hij besprak o. m. de 'Sarikat Islam waarbij bij ont kende, dat deze vereaniginig een gevolg is van de ge- dwongen^kerstening. D© beer Gerhard (S. D. A. P.), meende, dat de rechterzijde met wonderlijke acrobatiek dé gedwon gen kersteningspol'itiek van zich beeft trachten af te schuiven. Slpreker constateerde, dat de volksontwikkeling in Indië is ter band) genomen met een trekschuit-gan getje. Slechts *1 pet. dier kinderen krijgt onderwijs. Voorts vroeg spr. nadrukkelijk beter opgeleide on derwijzers voor da dessasobolen en een betere onder wijs- statistiek. De beer Rutgers (A.-R.) zei dat ten aanzien van de koloniale politiek bij da verkiezingen met on juiste gegevens is gewerkt door de vrijzinnigen. De Zopidags- en passar-circulaire noemde spr. geen symptomen van een speciaal' gedrongen karstenings- pol'itiek. Spr. behandelde daarna1 uitvoerig de on derwijspolitiek. BOND VAN VRUE LEBFRAJLEN. De Bond van Vrije Liberalen beeft te Amsterdam een huishoudelijke algemeene vergadering 'gehouden, onder voorzitterschap van mr. M. Tydteman Jr. In bet jaarverslag van den secretaris, den beer F. J. W. Drion, wordt herinnerd aan den voor de vrije liberalen gunstigen afloop van de Kamerverkiezin gen, alsmede aan het feit, dat ook bij de verkiezin gen voor and'ere publieke college's bet den Bond de zen zomer niet onvoorspoedig ging. In herinnering werd gebracht, dat de verkregen re sultaten mede te danken zijn aan den zeer loyalen en krachtigen steun, den vrijen liberalen door de beide andere concentratie-partijen geboden. Door de ge voerde actie werd i>m veel nauwere aanraking tus- scben de vrije liberalen en de kiezersmass^ verkre gen. Besloten werd het hoofdbestuur me't één lidl uit te breiden. Dq periodiek aftredende leden van bet hoofdbestuur, de hearen mr. dr. J. H. W. Q. ter Spill, mr. Th. Staart en) prof. mr. A. O. Visser van IJzendoorn, werden bij; acclamatie herkozen. In de plaats van jhr. mr. H. Smissaert, die wegens drukke bezigheden had' bedankt, werd met algemeene stem men gekozen de beer D. W. Stork, te Hengelo en in de nieuwe plaats bij acclamatie de beer F. J. W. Drion. De door bet hoofdbestuur voorgestelde statuten wijziging werd, met eenige aanvullingen, onveran derd aangenomen. Nadat nog een langdurige discussie was geboerd over de propaganda; in de naaste toekomst, de orga nisatie en uitbreiding van den bond en d'e samenwer king met de andtere vrijzinnige partijen, sloot de voorzitter de druk bezochte vergadering, die d'oor de meeste vrij-liberale kamerleden werd bijgewoond'. Gemengd nieuws. UIT ZUIDSCHARWOUDE. Tot notabel der Ned Herv. Gemeente alhier werd herkozen de heer J. Slot, terwijl er herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren Jb, de Geus Czn. en P. Boon. In navolging van St. Pancras worden ook al hier pogingen in het werk gesteld ter verkrijging van geregelde arbeidsuren voor de tuinarbeiders. UIT HEILOO. De rederijkerskamer ,,'t Ontluikende Roosje" zal Dinsdag 25 en Donderdag 27 November in bet lo kaal van den beer Ruiter een openbare uitvoering geven. Op bet programma staat het tooneelst.uk „Het hoogste recht." Tengevolge van idle auteurswet moe echter aan de schrijfster (mevr. Ina BoudierBakker) een vrij aanzienlijk honorarium worden gegeven, vandaar dat het stuk t'wee avonden zal worden gespeeld en wel den eersten avond voor gehuwden, den tweedien avond voor ongehuwden. Men hoopt aldus door meerder bezoek de meerdere kosten te dekken. Donderdag zal bovendien bal na zijn, UIT ZUID-SGHAEWOUDE. He't fanfarecorps „Kunst na Arbeidl" gaf Woens dag en Zondag een welgeslaagd concert. Beide avonden was de zaal flink bezet. Dit corps, dat on der leiding staat van den bear J. Hopman Jbz., be- 'gint zoo langzamerhand een goeden naam in de mu ziekwereld te 'krijgen, getuige de prijzen 2e en 3e prijs 2e afdl. Fanf. reap, te Wieringen en War mond behaald, met Fhébé, ouv. de concours en vevs FIdléal Fant. Deze nummers prijkten dan ook als eerste deze beide avonden op bet programma, en werden evenals de andere nummers op verdienstelij ke wijze ten beste gegeven. Het eerelid, die béér O. Groot, gaf eenige mooie voordrachten en oogstte als altijd luiden bijvaL „Kunst na arbeid*' zal volgend jaar een concours organiseer en. Het waarborgfonds is reeds vol'teekend. UIT VEENHUIZEN Bij de Ned. Herv. Gemeente alhier zijn tot leden van dén kerkeraad gekozen de beer G. iSmit Azn. als ouderling en de beer O. Kuiper als diaken. Tolt leden van bet kerkbestuur zijn gekozen de beer G, Smit Azn. als kerkvoogd en D. Schagen als notabel. UIT WIERINiGERWAARD. De beer J. H. Wijkeer, klerk teer secretarie alhier is tegen 1 Decembetr a.s. als zoodanig benoemd te Li'mmen, UIT OUDNARSPEL. Zaterdagavond vergaderde de tuimbouwvereeniging „De Eendracht" ten locale van den beer Buckmaa. 34 leden waren tegenwoordig. Op een desbetreffende vraag van den beer Winder werd meegedeeld d'at de beer M. Rootjes zijn benoe ming tot lid van de contractemcommis&ie niet beeft aangenomen en inn zijn plaats ia gekozen die beer A. Eecen Dz. De aftredende bestuursleden, de heeren Jn. Kal- verdijk en Jb. v. Meurs werden met groote meerder heid van stemmen herkozen. Met algemeene stemmen werd besloten tot bet bu ren van een tweede ijsboeier. De regeling omtrent bet openhouden van de burggracht werd wederom vastgesteld, zooals die tot beden was. In behandeling komen verder de statuten voor den Noordermarktbond. De statuten werden na discussie onveranderd goedgekeurd, terwijl met algemeene stemmen beslo ten werd' als lid van den Noordermarktbond toe te treden. De voorzitter dealde hierna mede, dat door bet be stuur tot leden van dén Noordermarktbond gekozen waren de b.b. O. Bakker, J. v. Exter en A. Swager, die een vergadering bijgewoond hebben waar de be stuursfuncties zijn verdeeld. Vorige week zijn een drietal leden naar de directie van de H. U. fl. M. geweest, om op spoed aan te dringen, waarvan bet resultaat is geweest, dat mede gedeeld werd, dat gehoopt wordt de lijn klaar te krijgen wanneer de campagne begint. De heeren A. Swager en O. Winder werden resp. met 19 en 17 stemmen bij eerste stemming gekozen. Bij derde stemming werd de beer O. Eecen Az. met 25 stemmen gekozen. Ook bij nam zijn benoe ming aan. Het speet den voorzitter, dat de heeren J. v. Ei- ter en O. Bakker uit moeten treden, bet is echter die wil van de vergadering geweest. Spreker gaf te kennen dat bij, wanneer bij geweten bad, dat de stemming zoo was geloopen, zijn benoeming niet bad aangenomen. Andere "bestuursleden beschouwden dit als oppositie tegen bet bestuur. Van de banne was bericht ingekomen, dat op bet verzoek van De Eendracht om den Julisehouw af te schaffen, afwijzend is beschikt. Het bestuur was zoo vrij geweest een golfbreker in bet BarnéwieJ) aan te brengen, waarvoor de banne 3/s beeft toegezegd. Dit werd door de vergadering goedgekeurd. Voor een te SL-Petersburg te bonden tentoonstel ling in 1914 stelde bet bestuur voor 10 te geven. De beer Winder wees op bet grioote nut dezer ten toonstelling en wensehte 100 ta geven. Het bestuur stelde nu voor af te wachten wat de andere vereenigingen doen, om dit als maatstaf te nemen. De beer Winder en ook die vergadering ging hiermee aocoord. Het verzoek om bijdrage in het waarborgfonds ten behoeve van de te Schagen te houden tentoonstel ling werd voor kennisgeving aangenomen. De voorzitter deelde mede, dat in dé federatiever gadering besloten is 2000 uit ta loven aan diengepe die een middel aangeeft tegen draaiharten, waarvan echter bet resultaat 3 jaar móet vaststaan. De vergadering keurde dit goed. De voorzitter zei, door den directeur der stadsibelt te zijn aafrgesproben, omdat altijd! de compost enz. vanuit den Helder en elders betrokken word't en nooit uit Al'kmaar. Ook te Alkmaar is zuivere com post te verkrijgen, gunstig aan bet vaarwater gele gen. Gevraagd werd waarom de betaalmeester da gelden van de veilingsprioductem ook bier niet thuis bezorgt, zooals elders geschiedt. Dit zal verzocht worden. Een lid vroeg waarom te Broek de procenten ver hoogd zijn. De beer Winder antwoordde, dat dit is geschied met het oog op de hoog© kosten der nieuwe veiling en de wording van de veiling te Warmenhui- zan en Noord^Scharwoudé. Dit is mogelijk voor 1 jaar. Hierna sluiting. D'E SOC.-DEIM. EN NEEtRLANDS ONAFHANKE-* LIJKHEID. Zooals we gisteren meldden, wijdden de heeren Goeman Borgesius en PJleyte in de Tweede Kamer eenige woorden aan den herdenkingsdag in Neer- lands Onafhankelijkheid. Jammer maar, schrijft de Hoefijzen-eorreispondjent van bet Hbld., d'at die socialisten (op den beer Spiek man na, die zichzelf had vergeten en door bet pléch- tigheidfje werd overrompeld)! weer eens in 'herinne ring brachten dat ziji aan 'die eendracht niet mee doen: zij liepen weg. Duldt de geest van Marx nu zelfs geen aanbooren van eeniige berdenkingswoorden over het herstel van onze onafhankelijkheid? Kom, kom, als men nu óók eens permissie had gevraagd aan Kautsiky. Een volgend maal een klein telegrammetje? Wie weet of hef dan niet magl' DE VOORTZETTING DER CONCENTRATIE. De Nieuwe Courant is het eens met een uitlating van „De Vaderlanderdat de vergoeding aan de Vrijz. Dem. Partij' wegens het verlies dat de Kamer club bij de verkiezingen door baar teruggang van 9 tot 7 leed, niet kan geschieden ten koste van een der beide andere samenwerkende partijen, maar in dien zin zou zijn op te vatten dat bij vacature in mogelijk te veroveren districten dé Vrijzinnig-democraten het eerst aan bod zouden zijn. „Wij meeneni dat met een dergelijke zienswijze de Vrije-liberalen zich zeer wel zouden ltimnfin, vereeni- gen. Het is onbetwistbaar dat de Vrijzinnig-demo craten, door welke oorzaken dan ook, bij de concen tratie geen electorale zij, gesponnen hebben en rechtmatig ie bun wensch dé geleden schade in te balen, indien zij dit echter als deel van de Concen tratie willen doen, moet bet ook geschieden met de hulp van de Concentratie en dit is alleen mogelijk ais al de deelen daartoe kunnen medewerken. En ze ker zou een loyale samenwerking in de Kamer al spoedig onmogelijk blijken, indien bij voorkomende gelegenheid een der 'drie bondgenooten daarbuiten ging trachten af te breken wat men gezamenlijk bad opgebouwd. Daarom: voor den ganschen duur der samenwer king, wat de veffdéeling der districten betreft, de status quo. Op die volmaakt redelijke voorwaarde valt niets af te dingen; dat is ook de indruk dien wij van de vergadering van den Vrij-liberaLan Rond heb ben meegebracht." KARDINAAL VAN ROÖSU'M. De Osservatore Romano meldt dé benoeming van Z. E. kardinaal Van Roissum tot protector der Orde van* bet H. Kruis in Nederland. (Tijd.) Ingezonden SEededeellngen. 20 cents per regel. MED'EDEEtLJNQEN VAN NIJVERHEID. Dat reclame voor den handel! een absolute noodza kelijkheid is geworden, beseft ook de firma Albers Creameries Ltd., de bekende margarine-fabrikanten te Dordrecht. Niet iedereen doet bét echter op zoo aantrekkelijke wijze als deze firma^ van wie wij dezer dagen een album in banden kregen met zéér mooie kiekjes in kleurendruk van Duitscbland, die zeer onderhoudend en leerzaam blijken voor de kinderen. Deze kiekjes worden verpakt bij baar A C. L. mar garine en worden voor de verzameling biervan aar dige prijzen beloofd. Ook beeft genoemde firma juist dezer dagen een prachtige nieuwe reclameplaat uitgegeven, die van zich zal doen spreken. Wij ver wijzen nog naar de advertentie, die in dit nummer voor A. C. L. margarine voorkomt en die de aan dacht waard is. DUITSOHIf J A NiD. De Tsaar van Bulgarije is gisteren te Koburg aangekomen. Het bezoek draagt een particulier karakter. De koning liét aan bet graf zijner oudiers een godsdienstoefening houden, waaraan hij incognito deelnam. De minister-president) van Rusland, de heer Kokoffzeff, is te Berlijn aangekomen. Blijkbaar zal bij er een Russische leening trachten te plaatsen. Dat zal echter niet zoo glad gaan de Berlijnsche pers waarschuwt, dat) bet met Rusland nog niet dlat is. PORTUGAL. Van dé 37 afgevaardigden, die ge kozen zijn, bebooren er 34 tot de ministerieelen en democraten. ZUID-AFRIK AUit Kaapstad verneemt de Ti mes bet overlijden) van Abraham Fischer, minister van binnenlandsche zaken in bet Zuid-Afrikaans,cbe kabinet. De staking der Indiër» in Zuid-Afrika als pro test tegen bun behandeling is algemeen geworden. Bij een botsing tusschen politie en stakers werden 30 Indiërs gewond. MEXICO. President Wilson verklaarde gisteren dat de toestand nog niet van dien aard is, dat het noiod'ig is het Ameri'kaansche gezantschap te sluiten. In Washington is het vertrouwen niet geschokt, men gelooft nog dat dé zaak op vredelievende wijze zal worden afgedaan. Men seint uit Mexico aan de Times dat de op standelingen de eenige spoorweglijn, die in het noor den des lands nog in gebruik was, hebben bezet. Gemengde mededeelingen KORTE' BERICHTEN. In Londen beeft men bet d'ruk over den schat rijken Lord Headley, die tot den Islam is overge gaan in de laatste jaren deden te Londen meer dan 600 personen een zelfden stap. Biji een gasvergiftiging in Asbacb, ontstaan door een kapotte kachel, zijn vier personen om bet leven 'gekomen. Uit den postwagen van de Noorderlijni te Pa rijs zijn gouden staven gestolen. De Duitsche Keizer beeft een kabinetsorder uitgevaardigd, waarbij bet den heeren van leger en marine op straffe van ontslag verboden wordt in uniform noch de tango, noch de one- of twostep te dansen en families te mijiden, waar deze dansen in zwang zijn. Te Parijs beeft een stations-beambte een aantal aangeteekende brieven gestolen. Toen men den man wilde aanhouden bad bij' reeds gemerkt, dat men hem op hét spoor was en tal van brieven, een 50.000 aan banknoten inhoudend, verbrand. BUTTENDANDSCED WEERBERICHT. Over ZuidPScandinavië waaien nog stormachtige westelijke winden, terwijl in bet Noorden van den Botnischen Golf een koude Oostenwind sneeuw brengtj in zuidL-Zweden is dé lucht tijdelijk opger kl'aard. De Britscbe eilanden hebben buiig weer, vooral in bet zuiden van krachtige tot stormachtige zuidwestenwinden vergezeld; de temperatuur is er iets gedaald. Ook aan dé Franscbe Kanaallkust waait bet krach tig en valt regen. Het Zuiden van Frankrijk ie met het grootste déél van Duitscbland on dér invloed) van hooge drukking en heeft zacht, grootendeels somber weer met 'weinig of geen regen. Alleen aan de Ri- vièra schijnt de zon 'helder. Laatste Berichten MOORDAANSLAG. KEKKRADE, 18 Nov, Gisteravond werd ailhier de mijnwerker V. d'oor tal' van messteken over bet geheel© lichaam ernstig gewond. Zijn wang en tong werden doorgesneden. De vermoedelijke dader is gearresteerd. DE' EIXPEiDQTIEl WAN Dr. STEtFFANSION VERONGELUKT'? NIEUWi-YOR'K, V. D. Berichten uit Seattle (Noord-Amerika)i melden dat er' groote vrees wordt uitgesproken over bet verloop van dé Noordpool-ex- pedlitie van' Dr. 'Steffanson. Zijn schip „De Karluk" verliet Esquimaalt in bet laatst van Mei. De expeditie werd bet laatst gerap porteerd dén 14den! Augustus II. toen „De Karluk" nabij bet Elarmaneiland werd' gesignaleerd. Daarna beeft er zéér zwaar weder gewoed. De wailviscbvaar- ders brengen thans bet bericht ,dat ziji vreezen dat ,„De Karluk" vergaan is. Burgerlijke Stand. Overleden: 18 November. Neeltje Pels, we duwe van Aris Pijper, 76 jaar. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 18 November. Medegedeeld door bet Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Geldig tot den avond) van 10 November. In het gebied van de waarnemirg is de hoogste be kende stand van dén barometer 773.2 te Clermont. De laagste stand van dén barobeter 734.3 te Sey- disfjord. VERWACHTING. Krachtige tot matigen zuidelijken tot zuidwestelij ken wind, betrokken tot zwaarbewolkt, regenbuien, zelfde temperatuur. Marktberichten. BROEK OP LANGENDIJK. 18 Nov. m. 47500 bloemkool le soori f 4.a 10-50, ze soort 1.— a 3.20, 12800 Roode kool fl.80a4.50, 20100 gele f 1.20 a 3.4U, 10700 witte f 2.40 a 8.—, bos wortelen f 0. 0,— per 100 bos. 260 zak roodekool 27 a 36 ct. PURMEREND, 18 Nov. Aangevoerd 601 runderen, waaronder 624 vette 72 a 86 ct. p. K.G, en 77 melke- «n geldekoeien f 150 a 320, prijsh. stug., 4 stieren 75 vette kalveren f 1.a 1.20 per pond, vlug., 258 nuchtere f 16.0 a 32.0, mtg, 1763 schapen «n overhoud, f 27.— a 46.—, prijsh. stug., 470 vette varkens 48 a 52 ct. per kilo, vlug, 21 magere id. f 20.a 80.stug, 388 biggen f8.a 13, stug, 286 ganzen f 4.90 a 6.60, 40 zwanen f7. a 8.76, 350 mand. appelen f 2.— a 4.—, 250 mand peren f 2.a 5. Kleine fabriekskaas f 34kleine boerenkaas f 33.50, middelbare f 33.commissie f 83.vol vette f 0.— aangev. 86 stapels, 964 kilo bote: f 1.60 a 1.65, kipeieren f 7.— a 8,—. eendeieren f 0,- per 100. AMSTERDAMSCHE BEURS. NOOE/DHOLLANDSC'H LANDBiOUWORBDIET Voordam O 11, Alkmaar. Opgave van het Staatsleonlngen. Nederland. Ned. Werkel. Schuld pCt. Idem Idem Buitenland. Bulgarije Tabaksleening Brazilië Funding Mexico binnenl. Japan Oostenrijk Jan.Jnll Rusland Hope Consol 1906 1894 6e Em. Iwang Dombr. Bank- en Crediefinstellingèn en Hypotheekbanken. Amsterdamsche Bank Nederlandsche Bank Cert. Nederl. Handel-Mij Cert. Noordhollandsch Landb. Cred, Nationale Hypotheek Bank pCt. Noordhollandsch Grondcrediet Koers van 17Nov. 18Nov. 31/a 21/3 5 5 5 4 4 4 4 5 4 4 Va div. 4 4i/a 4 Industrieele Ondern. (Buitenl.) Amalgamated Copper Cy. Aandeel d Amer. Hide and Leather Anglo Amer. Telegraph Common Steels Car and Foundry Cultuur Ondern. en Handelsvenoot schappen in Nederland en Kolonie Cultuur Vorstenlanden Winstbew. Handelsvereen. «Amsterdam" Nieuwe Afrikaansche Handelsver. Tabaksondernemingen. A'dam Deli Aand. Langkat Idem pref. A'dam Serdang Bindjey Deli Batavia Deli Cultuur-Mlj Deli-Maatschapplj Hessa Tabak-Mlj Medan tabak Rotterdam Dell Senembah Tabak-Mlj. United Langkat Plant. Co. Petroleum Ondernemingen. Dordtsche Petroleum Gecons Holl. Petrol. Cert A Intern. Rum. Petroleum-Mlj. Kon. Mijt. expl.v. Petroleumbr. Moeara Enim Aarldeel d Perlak Petroleum-Mlj. Sumatra Palembang Zuid-Perlak Orion Petroleum-Mlj. Schibaieff, gew. Aand. Pref. Mijnbouw-Maatschappijsn. Ketahoen Gew. Pref. Redjang Lebong Creat Cobar Rubber Maatschapijen. «Amsterdam» RubberCultnur-M. Deli Batavia Rubber-Mij. Koloniale Rubber Cultuur-Mij. Nederl. Rubber-Mij. »Serbadjadi« Sum. Rubber Cultuur-Mlj. Scheepvaart Maatschappijen. Amerik. Stoomv.-Mij. Nederl. Scheepvaart Unie Common Marine Preferente Marinhbonds pCt Diversen. Common Peru Aandeel div Preferente Spoorwegen. Holl. IJz. Sp.-Mij. Mlj. tot expl. v. Staatsspoorw. Deli Spoorweg Amerika. Atch. Top. Cert. v. Convert. pCt. Denv. en R. Gr. Cert. Aand. d Erie Kansas City South. pref. Miss K. Texas C. v. New-York and Ontario Norfolk Western C. v. Rock Island gew. Southern Pacific Southern Railway Union Pacific cert. v. Wasbash gew. Rusland. Wladikawkas 4 Premieleeningen. Nederland. Stad Amsterdam f 100 3 Gemeente-crediet. 3 Belgie. Antwerpen 1887 2i/s HoNoarije. Hongaarsche Hyp. 4 Idem 3 Oostenrijk. Staatsleening 1860 5 Rusland. Staatsleening 1864 5 90 658/4 93s/4 102i/4 37 Ufa 817 /8 OO 84i5/l6 84s/4 84i/4 948/4 4837/3 228 95 100 72V8 231/4 V4 172 152.80 229 112i/s 238 287 1043/4 445 1521/3 554 213 336 5311/3 522 185 230 107 6251/2 244 40 230 37% 107Vs 87% 1603/4 15 34 166 25Vs 136Va IO4V2 39 40 126 198 155i/4 141/4 60 8i%6 47% 92 963/4 255i/„ 92i/4 18s 4 947'8 57i/a 104% 15 22 150s/8 4s/8 8318/18 1047/i6 9815/, 115 IIO1/3 1641/g 475 65s/4 8I8/4 85 84V4 99 83 94 183 1691/4 72% 231/s 231/2 561/2 437/8 172 fl 52.1/s 229 116 285i/4 352 1048/4 1528/q 553 213% 530 524 184% 230 109 626 243 40 231 36% 110 25% 139 41 1551/4 3% 471/4 94 18% 271/4 241/s 571/2 201/4 277/ia 15 871/4 228/s 1511/a 4% B4iA« Koers van bet geld Prolongatie &L/i pCt. Mededeelingen. D© bonding dér Amerikaansche markt was hedén) beter hoéwel dé voordeeüige ver schillen) gering bleven. Eén© uitzondérinig vormden aand'eelen American Stidé and' Leather en Central Leather waarvoor flinke beilangstelling bestond!. De eerste gingen zelfs IV2 vooruit. Ook gew. Erie Shares waren gunstig gedlisponeexdt Oliewaardén zonder veel verandering en ongeanimeerd. Noteering Koninklijke 623ll/2—686!/4, Geconsolideerde 230—-81. Rubber vast. Tabakken en Mijnen stil.

Alkmaarsche Courant | 1913 | | pagina 2