STADSNIEUWS. BUITENLAND. Molenaar en Slot voor wijziging, zoo-dat- de verorde ning wordt gelaten z.ooaia ze thans is. Uit een laateten outvangstenataat van het Broeker spoortje blijkt dat in één maand 1500 ontvangen is. levens deelt dé voorzitter mede, bericht te hebben ontvangen, dat spoedig tot het bouwen van een andere wachtgelegenheidl zal' worden overgegaan. Verder meent de voorzitter te hebben opgemerkt, dat aan de verordening op het plaatsen van voertui gen aan d'e westzijde dier straat vrij goed gevolg ge geven wordt. Hierna gaat de Baad in comité. In de kolfbaan van 't café „da Schelvisch" verga derde gisteravond de Tuinbouwvereeniging „De Toekomst" alhier. Na opening d)er vergadering volg den eenige meded'eelimgen. De heetr 'S. Zeeman deel de een en ander mede omtrent een bij de Ned. Tuin- bouwraad op te richten groep: Veilingswezen, ter be hartiging van de belangen der Ned. groentenvei'lin- gen. Na d'eze inlichtingen werd besloten voorloopig als lid van deze groep toe te treden. liet volgende punt der agenda was: bespreking ar beidsuren. Medegedeeld werd dat men te Sint-Pan- oras deze uren reeds heeft ingevoerd en dit bevredi gend schijnt te zijn voor patroon en arbeider. Na ©enige, ged'achtenwisseling werd besloten dat het be stuur zich in verbinding zal stellen met de bestaande arbeidersorganisatie alhier, en op. dé jaarvergadering met nadere gegevens voor dén dag zal komen. Voor arbeidsuren scheen) men minder te gevoelen, doch diit zal ook op de jaarvergadering nog eens be handeld worden. Aan de orde kwam nu bespreking vasthouden van eenden. De voorzitter leidde deze kwestie in en zeide dat reeds ongeveer een 6 jaar ge leden een politieverordening werdl vastgesteld om de eenden gedurende April)October vast te houden. Den voorzitter tevens raadslid verbaasde het echter dat er nu een request bij den raad' was ingeko men om' die politieverordening aldtes te wijzigen: het verbod intrekken en de schade te vergoeden. Dit kon nu .geschieden omdat dé requestanten (eenden- houders) zich tot een bondl georganiseerd hadden. Als reden zijner verbazing gaf de voorzitter te ken nen dat die onderteekenaare ook leden onzer tuin bouwvereeniging zijn. Het was moeiel'ijk toen in den Baad een besluit te nemen, waarom hij1 het nu ter sprake wilde brengen. Hij wees er met nadruk op dat de meeste leden meer schade dian voordeel van dit gevogelte hebben. Hierna ontstond een zeer lan ge discussie, waarin het pro en contra besproken ward. Ten slotte besloot men met 30 stemmen voor, 8 tegen en 4 blanco vast te houden aan het oude besluit. Bij de rondvraag werd door den heer Jb. Kramer de aandacht gevestigd op de volgende 3 vragen: le zou het niet mogelijk zijn subsidie te verleenen aan een Handelsschool, om zoodoende de weg te openen voor jeugdige personen, die lust en capaciteiten be zitten om zich in den1 'handel te bekwamen'; 2e kan de aandacht niet worden geschonken aan het feit, dat de keurmeester wel' dte producten' van den verkooper oordeelt, doch wanneer de producten in handen van den kooper zijn blijkbaar geen verdere notitie neemt; 3e. motorschippers overschrijden in ruime mate die bij politie-ver ordening vastgestelde maximum snel heid', waf een zeer groot ongerief is; kan ook daar geen verandering in gebracht worden? Na de geda-chtenwisseling di'e hierover ontstond, werden als conclusie de volgende antwoorden gege ven: Vraag 1: Hoewel deze vraag feitelijk een nieuw gezichtspunt is, en daar de tuinbouwscholen in de bestaande béhoetfte voorzien, achtte men het raadza mer hierop niet verder.in te gaan, daar ook de be- zwaï'éu vM' versehi'fflettde aard të groot zijn. Geheel bevredigd was de steller der vraag niet en zeide dat deze nog wel eens ter tafel zal gebracht worden. Vraag 2. De voorzitter onderschreef dit euvel, doch meende dat de groep veilingswezen hierin mo gelijk verandering kan brengen. Vraag 3, De vereeniging zal zich andermaal tot de betrokken autoriteiten wenden. Daar nu ook in Alkmaar een tuinbouwschool komt en proefvelden beschikbaar gesteld worden, is het noodig dat iedere tuinbouwvereeniging twee afge vaardigden zendt voor eene commissie inzake de proefvelden. Als zoodanig werden gekozen de hee- ren S. de Boer Kz. en T. Kostelijk Tz. UIT N OORD-SCHAR WO UU E. Het Dagelijksch bestuur van dten Noordermarkt- ■bon-d heeft in een conferentie met de Directie der H. S. M. aangedrongen op spoedige totstandkoming van de spoorlijn Noord-Schar woud©Station. De verzekering werd ontvangen, dat de Directie, 'over tuigd zijnde van de wenscheiijkheid, dat de lijp nog met-het nieuwe marktseizoen in'gebruik genomen zal kunnen worden, alles in het werk zal stellen om den aanleg zooveel mogelijk te bespoedigen. Bij het terug ontvangen der officieel© stukken van het be trokken Departement zal de zaak terstond door de Directie worden aangepakt. UIT SINT-FANORiAS. D;oor stemgerechtigde ingelanden van Westbever- koog is d'e heer M. Kalis als lid en als voorzitter van het bestuur herbenoemd. MEDICI EN ZIEKENFONDSEN. Men schrijft uit- Derventer aan het Hbld.: Sind's ©enigen tijd) kwamen ons geruchten ter oor© van een komendten strijd tnsschen medici en de zie kenfondsen in Nedterland. Hieromtrent vernemen wo thans van betrouwbare zijde het volgende Zooals men weet, is door de Maatschappijn tot be vordering der Geneeskunst een „bindtend besluit" ge nomen in zake de verhouding van de geneesheeren en dte apc -.kers tot da ziekenfondsen in Nederland. De bedoeling was om dit bindtenld besluit uit te vee- ren, zoodira d'e Ziektetwet zou worden ingevoerd. Waar nu echter door den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, den heer Treub, is medege deeld dat de Ziektewet door deze regeering niet on gewijzigd zal worden in werking gesteld, is het hoofdbestuur van de Maatschappij' tot bevordering der Geneeskunst blijkbaar van gedachten veranderd) en heeft het dte oprichting van ziekenfondsen voor bereid, die van da Maatschappij zedf zullen uitgaan en waarvan de 'statuten enz. reeds zijn vastgesteld. Deze fondsen zullen met ingang van 1 Januari a.s. in werking treden. O'f met ingang van dien datum de medici aan bestaande fondsen hun arbeid voor d'ie fond'sen zullen neerleggen, is nog niet met zekerheid te zeggen. Maar als vaststaand) mag worden aange nomen, dat in Nederland! een scherpe strijd tusschen de geneesheeren en dte ziekenfondsen voor dte deur staat. Naar wij vernemen, moet er reeds een comité van verweer uit dte ziekenfondsen in Nederland zijn gevormd. Ook te Deventer zal binnenkort de strijdl ontbran den. Door het bestuur van het Ziekenfonds voor den Arbeidenden stand was een reorganisatie in voorbe reiding genomen, waarover reeds met d'e vertegen woordiging uit d'e deelnemers en de commissarissen was geconfereerd. Uit een paar conferenties, die met de aan het fonds verbonden geneesheeren door het bestuur van het fonds werden gebonden, is ge bleken dat eek dte Deventer medici zich met het „bindend besluit" hebben solidair verklaard. Althans tij hebben in een conferentie, die Maandagavond werd gehouden, hun eischen gesteld, d'ie in overeen stemming zijn met het „bindend besluit." Deze eischen zijn, naar een lid van het bestuur verklaarde, van dien aard) dat er van inwilliging geen sprake kan zijn. EEDSWEIGERING. De advocaat-generaal bij den Hoogen Baad, mr Ledeboer, heeft conclusie genomen in de zaak van L. W., timmerman te Zaandam, door de rechtbank te Haarlem en het gerechtshof te Amsterdam ont slagen van rechtsvervolging terzake van eedsweige ring als getuige in een strafzaak, daar hij niet tot eenig kerkgenootschap behoorde. De procureur-gene raal bij het hof te Amsterdam, ofschoon zich met dit ontslag van rechtsvervolging vereenigende, was toch van dit arrest in cassatie gekomen ten einde opnieuw een principieele uitspraak van den Hoogen Raad uit te lokken, nu na de vroegere principieele arresten van den Hoogen Raad op dit stuk het eedswetje van 27 Juli 1911 (Stbl. No. 215) in wer king was getreden. De advocaat-generaal was van oordeel, dat ook zij, die niet tot een kerkgenootschap behooren, ver plicht zijn, den eed af te leggen als getuigen, het geen hij afleidde uit de geschiedenis van het wetboek van strafvordering. Ieder, die behoorlijk als getuige is opgeroepen en bekwaam is om te getuigen, is daartoe ook verplicht. Art. 161 Strafverordening eischt dat iedere getuige, die daarvan niet is uitgesloten, den eed aflegt, tenzij de leer van zijn kerkgenootschap het afleggen van den eed verbiedt. De advocaat-generaal achtte dus het gepleegde feit wel strafbaar, doch meende, dat een lage straf diende opgelegd 'aan den gerequireerde, waar over deze quaestie zooveel te doen is geweest en men hier te doen had met een proces, dat als 't ware bij wijze van proef is gevoerd. Geconcludeerd werd, meldt de N. Rott. Ct,, tot vernietiging van het arrest en veroordeeling van den gerequireerde tot een dag gevangenisstraf. De uitspraak werd bepaald op 29 December. KAN MEN INLICHTINGEN GEVEN? De heer L. Dorsman Czn. schrijft in „de Levende Natuur": „Onlangs vernam ik van geloofwaardige zijde het volgende: Er zijn in onze duinstreken stroopers, die in het voorjaar en den voorzomer de nesten gaan opzoeken der wilde konijnen. Dan halen ze de jon gen er uit, breken deze de pootjes, en leggen de aldus gruwelijk verminkte dieren weer in hun oor spronkelijke verblijfplaats. De oude gaat dan voort, de kleintjes t<j voeden; deze worden spoedig, doordat ze zich niet kunnen bewegen, dik en vet, de strooper komt na eenige weken terug en neemt zijn, nu zeer gemakkelijk te bemachtigen prooi mee. Gaarne zou ik van menschen, die in de duinstreek wonen, we ten, of deze schandelijke dierenmartelarij werkelijk plaats vindt. Mij dunkt, de truc is te verfijnd, om verzonnen te zijn, maar het zou toch ook een praatje kunnen wezen." KORTE BERICHTEN. De leden der Eerste Kamer zijn ter vergadering bijeengeroepen Dinsdag, 25 November, des avonds te 8V2 uur. Mej. Van Overzee, lectrice van H. M. de Ko ningin, is benoemd tot eeredame in die huisorde van Oranje. De kassier der Coöperatieve Eabriek van Melk producten dier Vereenigde Zuivelbereiders te Char- Itek, is voortvluchtig. Vermist wordt 2000. De burgemeester van Veisen, mr. Verloren van Themiaat, heeft aan dte reeders te ljmuiden, zoowel als aan de zeelieden, zijn bemiddeling aangeboden. EEN DRlONlKENVEHKOOiPER. Een marktgangex, die wat te veel taan Bachus had geofferd, kwam vanmiddag op de Steenenbrug te gi llen, waardteor hij een bloedende verwonding aan het hoofd opliep. De heer Molenaar verbond1 dte wonde en nu meende de dronken veekooper zijn dankbaar heid het best te kunnen toonen, door de_ apotheek niet te willen verlaten. Do politie beduidde hem, Jat deze uiting van dankbaarheid niet dte juiste was. CADETTENSCHOOL. Het wa.sschen van en dte herstelling aan lijf- en linnengoederen van dte Cadettenschool is voor 1914 opgedragen aan die firma wedt J. Kes en Zonen te Alkmaar. Bij' de .gehouden aanbesteding van leveranties voor de menage der school1 gedurende 1914 is de le vering van varkensvlees©h gegund aan den heer D. A. Luiting, van rund- en kalfsvleesch aan G. Hekket, van kruidlenierswaren #an O. Keg, van boter aan A. R. A. Gerritsen Plaggert, van melk aan J. Bos, van kaas aan A. Henmeman, van eieren aan 'G. Stokman, van brood voor personeel (ondier nadere goedkeu ring van Z. E!xc. den Minister van Oorlog) aan P. Eriks, van bier aan) J. B. Akkerman, terwijl) het weg halen van spoeling gegund.is aan L. N. Stuifber gen. GEEN GEDENKSTEEN. Zooals men zich wellicht herinnert, werd in een 30 Juli ten stadlhuize gehouden vergadering van het uitvoerend comité dter Onafhankelijkheidsfeesten in principe besloten het batig saldte der feesten, dat toen op „vermoedelijk ruim 100 werd geraamd, te bestéden voor het plaatsten van ten .gedenksteen in het Waaggebouw voot Johannes Do.uwes, dliet 26 No vember 1813 d'e vlag van den Waagtore® deed wap peren. Te dien eindte werd hiat uitvoerend comité toen nog niet ontbonden. Na de vergadering zijn echter nog eenige rekenin gen ingekomen, wat ten gevolge heeft gehad, dat het comité tot zijn spijt heeft moeten besluiten van het .plaatsen van d'en gedenksteen af te zien. Zoo de grootte van het bedrag het toelaat, zal het batig sal do nu worden besteed voor het maken van een o'or- konde, waarin de herdenking van Naerlandls Onaf hankelijkheid te Alkmaar in Juli j.l. zal) worden vast gelegd. Het ligt in de bedoeling deze oorkonde dan aan het gemeentebestuur aan te bieden. „KINHEIM." Bij Kon. Besl. van 22 October j.L zijn goedgekeurd dte statuten van dte Verzekering Maatschappij „Kin- heim" te Alkmaar. DodI: verzekering tegen brand-, inbraak- en bedrijfsschade. Duur tot 31 Dec. 1942- Kapitaal öÜO.OOO, verdeeld in 500 aandeelen van 1000. Directie: J. H. Elfring en I. Eonteijn. SCIT'ETVEEIMARET. Op de heden gehouden scheiveemarkt waren aan gevoerd 910 koeien. Dt?prijzen waren hoog, de han del was stug. Vorig jaar bedroeg de aanvoer 741 stuks. NAAR HEIT HUIS' VAN BEWARING. Door de politie is wegen® niiet nader te noemen handelingen, omschreven in art. 248 bis van. het W. v. 'S.aangehouden d'e werkman O. alhier. Hij werd hedenmiddag naar het Huis van Bewaring overge bracht. DE BALKAN. Volgens de N. R. Crt. staat het vast dat de Prins von Vv ïed de kroon van Albanië zal aannemen. Hij zou heden naar Potsdam gaan. DUITSQHLAND. De „Berlin Lokal Anzeiger" verklaart uit de beste bron te hebben vernomen, dat het bericht in eenige bladen, dat de Duitsche keizer de oiiiqieren op straffe van ontslag verboden zou hebben gezelschappen te bezoeken, waar tango en twostep gedanst worden, van a tot z verzonnen is. De millionnair Carnegie heeft zich uitgela ten over zijn jongste bezoek aan d'en Keizer, die zich verheugde over zijn optreden ten gunste van de be perking van het duel. Het aantal duels, zeide hij was 35 procent gedaald! en) er werden den laatsten tijd van de 10.000 officieren slechts 4 wegens dluel- leeren veroordeeld. De Keizer hoopte, dat er een einde aan dit misbruik zou komen. Voorts sprak hij over het alcoholvraagstuk, en het deed hem genoe gen dat zijn matigheid een goeden invloed uitoefen de, niet slechts op leger en vloot, doch ook op de bevolking. Bij dte gemeenteraadsverkiezingen te Jena heb ben de sociaali-democrate® 7 zetels verloren, waaron der die van den voorzitter. ENGELAND. De strafvervolging tegen dien Duitschen onderwijzer Kan! -Hentschel, beschuldigd geheimen der Britsehe admiraliteit aan een buiten- landsche mogendheid te hebben verkocht, is op vrije voeten gesteld). Gebleken is, dat Hentschel de En gelse be regeering diensten heeft bewezen tegen beta ling, onder waarborgen van straffeloosheid. De En- ■gelscbe regeermg moet delze baLofte gestand doen. FRANKRIJK. Daar dte Senaat zich ten aanzien van den achturen d'ag weinig geneigd getoond1 heeft de eischen van de mijnwerkers intewiiligen, heerscht er groot© ontevredenheid' in het noorden. Er zijn protestvergadteringen gehouden, die ten deele een zeer stormachtig verloop hadden. De nationale raad van mijnwerkers heeft de algemeene staking ge proclameerd. 1® het manifest wordt 0. a. gezegd, dat de Senaat die grootste vijand is gebleken van so ciale hervormingen en diat dit college met minach ting van den raadl van den minister van arbeid aan het onbeschaamde en baatzuchtige patronaat den steun heeft verleend, dlien het verwachtte. „Dat morgen da algemeene staking in alle mijn- bekkens van Prank,riijk ©en krachtig antwoord geve. Kalmte, g.een geweld! Stelt vertrouwen in uwen vakbond." ln den gister gehouden ministerraad heeft dte mi nister van arbeid een uiteenzetting gegeven van de "kwestie omtrent den achtuxigen arbeidsdag in de mijnen. De regeering zal de Kamer verzoeken Don derdag het door dien Senaat goedgekeurde en aan de Kamer teruggezonden ontwerp te behandelen. De socialisten hopen, dat het gelukken zal de d'oor den Senaat aangenomen verlenging van den arbeids duur, welke de tegenstand) der mijnwerkers heeft uit gelokt, weqr uit de wet te verwijderen. OO'S'TENRUK-BDONGARIJE, Vandaag wordt er ten huize van den kamervoorzitter dir. Sylvester te Weenen een comité geconstitueerd, dat beoogt de oprichting van een Keizer Frans Jozef monument door de naties van het Drievoudig verbond. Ter ge legenheid van het 65-jarig regeeringsjubilteum op 2 Dec. a.st. zal aan den vredesvorst, den vrödesstichter en den vredesbevordteraiar het monument worden aangeboden, waardoor dte volkeren van de staten van het Drievoudig verbond! dten ©enigen nog in leven zijndeni stichter hun) dank voor die zegeningen van dit verbond uitspreken. MEXJLKO. Do bonte verscheidenheid van die be richten uit Moxiko heeft op zich zelf iets Ameiri- kaansch. Vandaag zijn de telegrammen pessimis tisch, bevatten medadeelingen over een tusschen- komst, een allerlaatst ultimatum, morgen klinkt er ©en toon van optimisme, heet het, dat het „pro bleem" zonder wapengeweld zal worden opgelost. Ge neraal Huerta verklaart den eenen dag, dat hij den strijd! op leven en dood zal aanvaarden, en den ande ren dag wordt gemeld, dat hij zal gaan. Eh het laat ste nieuwtje vertelt, dat president Huerta zal wor den gearresteerd op bevel van „generaal Blanquet, die dien steun van alle legerhoofden zou hebben. Blanquet, d'e minister van oorlog, was tot dusverre de trouwste der getrouwen, hij heeft in de bloedige tien dagen aan Huerta's zijde voor Mad'ero en tegen Diaz gevochten, dlan met dezen samen dte broeders Gustavq en Panchito Madero, den vorige® president, verraden. Onmogelijk is het intussche® niet d'atBlan- quet nu tegenover generaal Huerta hetzelfde spel letje gaan spelen als d'eze met zijn voorganger deed. Dat zou slechts Mexikaansch zijnl Men zou er zich niet over behoeven te verbazen en in Mexiko al heelemaal' niet 1 Doch het zijn nog maar geruchten, al schijnt het vrijwel z'eker dat dte teugels van het bewind uit Hu erta's handen glijden. Het geheele noorden van het land bevindt zich, nu de belangrijke grensstad Jua rez en d'e provineie-hpofdstad Chihuahua .genomen zijn, in de handen der rebellen. Niet onwaarschijn lijk zal Amerika de Mexi'kaansche kust gaan blok- keeren, ten einde den troepen van Huerta dten aan voer van wapens af te snijden en hen in dien strijd tegen de noorderlingen zoo te verzwakken, d'at deze met kans op succes op da hoofdstad kunnen aanruk ken. Eerst wanneer Huerta en de zijnen dan nog nog niet zouden bezwijken, mag verwacht worden, dat AmerLrka een expeditiekorps naar Vera Cruz zendt. Amerika stelt om meer dan één reden een dergel'ij- ken maatregel uit men dtenke bijv. slechts aan het gevaar, d'at de vreemdtelingen van zulk een expeditie de dupe zouden worden. De algemeene vlucht van vreemdelingen naar meer veilige steden bewijst reed®, dat zij weinig vertrouwen in dén stand van zaken hebben. Van de expeditie zal natuurlijk bloed vergieten het gevolg zijn en Amerika krijgt er geen voet grondgebied door! Het komt er alleen maar op aan het prestige te handhaven, de orde, de rust en de veiligheid te verzekeren in het land, waar verschillende staten, en Amerika in dte allereerste plaats, ook groote economische en financieel© belan gen hebben. ZUID-AFRIKA. De staking dter Indiërs in Natal heeft zich ook tot de spoorwegen, waar 3800 Indi sche arbeiders werken, uitgebreid Men vermoedt dat zij weldra algemeen zal zijn. Geruchten gaan, dat de staat van beleg over Na- tal zal worden uitgeroepen. AMERIKA.. In d'en Senaat is een motie ingediend, om president Wilson te verzoeken zijn invloed bij de mogendheden aan te wenden, ten eindte gezamenlijk te besluiten tot een jaar vacantie in den aanbouw van groote oorlogsschepen. Gemengde mededecllngen DE VLIEGMACHINE IN HET PRAOTTSCHE LEIVEN. De practische Amerikanen beginnen dte vliegtui gen tot vreedzame dteeleinde® te gebruiken. Zoo heeft een vlieger met een el e-c tr 1 ci tei ts-m a a tsc h'app ij een contract gesloten, waarbij hij tweemaal per week in zijn vliegtuig de lijnen van de maatschappij tus schen Oakland en Oraville moet nazien. De maat schappij neemt haar toevlucht tot dit middel tenge volge van de moeilijkheid om de plaatsen te ontdek ken Waar de dtraadl was gebroken en waardoor de dienst geruime® tijd) werd' gestoord. Een arbeidter, voorzien van dte noodige werktuigen, zal den- vlieger begeleiden. EEN KATTEN MOEDER. In Wiimersdloxf bij' Berlijn werd een 80-jarige vrouw met haar dochter en haar huisraad op straat gezet. Tot dat huisraad behoorde ook een 'keuken- Kast, waarin de toeschouwers een eigenaardig ge stommel hoorden. Plotseling vloog de deur open en een groote witte Angor'akater sprong naar buiten en verdween in een bakker,swinkek. Een zwarte kater, d'ie hem volgde, voelde zich meer thuis in een boter- winkal. Een klein geel katje kroop door een kelder luik. En voordat de vrouw haar kast weer kon slui ten, waren nog vier katten ontsnapt. Het bleek, dat er „maar" 32 katten in de kast wa ren, die de beidte vrouwen een voor ©en voor hun middagmaal wilden bereiden. De vereeniging voor dierenbescherming ontfermde zich over de katten, 'dte vrouwen moesten zelf maar zien hoe ze hun meubelen onderdak kregen. EEN BRUTALE OPLICHTER. Een net gekleed heer kwam eergisteren aan de Beriijnsche arbeidsbeurs om 1000 werkliedten voor een eleetrische centrale in Keichenbach aan te ne men. Twee treinen stonden er klaar zei Hij, om de werklieden 's namiddags dadelijk over te brengen. De menschen moesten hun 3:30 reisgeld mede ne men. Aan dte .arbeidsbeurs vertrouwde men het zaak je niet, men beidte den burgemeester van Reiehen- bach, die van geen eleetrische centrale wist en die zei dat er werkloozen genoeg in zijn gemeente waren. De truc is mislukt. Blijkbaar was het de bedoeling van d'en man d'en werklieden aan het station de 1 3.30 afhandig te maken en dan stilletjes te verdwij nen. Hij schijnt er dte lucht van gekregen te heb ben, dat de politie in het zaakje was gemoeid, al thans Hij/ heeft zich niet weer laten zien. TEGENWOORDIGHEID VAN GEEST. 't Is gebeurd in een der Pairijsebe volkstheaters. Er werd een drama gespeeld, een echt dlrama, waarin degens en revolver's iniet -die kleinste rol vervullen. Een pistoolschot zal „de vreeselijk© wraak" jegens den „verrajer" voltrekken. „Ellendige ge zult voor m'n oogen sterven" roept de acteur uit, dli© de vergelding zal tot stand) bren gen. .„Stea-ven.sterven-," herhaalt hij, tevergeefs den haan van den revolver overhalend. Het wapen weigerde men had vergeten het te iadten. „Sterven zult ge, is 'het vandaag niet.dan m-orgen" voegt Hiji er met veel) tegenwoordigheid van geest aan toe;, al-dhis de situatie reddend. ONBLOEDIGE HEILDENT'EEKENEN. Men weet, d'at een D-uitsch student een flink lit- teeken op zijn wang moet hebben, wil hij voor „vol" worden aangezien. Gelukkig zijd er barbiers, die d'e kunst verstaan dit aan te brengen en den drager op deze wij-ze te doen doorgaan voor iemand, d'ie in- een duel zijn eer heeft verdedigd en gewond werd. Maai de kunst gaat ver daar adverteert zoowaarin de Kasseier Tageszeitung voor studenten die geen bloed kunnen zien en geen pijn willen lijden h)et volgende: Litteekens zonder b-loedl en pijnlpo-s wordien vervaar digd. Zich te wenden eniz." GROOTE! STADSLUCHT. Wegens woeker en bedrog heeft zich thans voor d'e rechtbank te Berlijn een dam© uit de wereld, waarin men zich niet verveelt, te verantwoorden. Zij i-s de -dochter van een armen kleermaker uit Offenbach. Reeds op 18-jarigen leeftijd gedroeg zij zich zooda nig, dat haar vad-er de politie te hulp moest roepen. Later tfouwdle zij een hoteleigenaar te Hamburg. Spoedig echter zette zij het vlotte leventje van voor heen voort, was een personaadlje van aanzien in het Beriijnsche nachtleven, Liet dag en nacht stuivertje wisselen, ging niet te bed voor minstens drie flesch champagne en ettelijke likeurtjes gedronken te heb ben. Zij- -wenschte haar „geluk" te verhoogen door -een titel en huwde tegen belofte van 15.000 gulden te zullen betalen.een zee-officier, graaf I ischler von Treuberg. Na het huwelijk scheidden de eehtge- noote® spoedig, maar het -beloofde wtercil nimmer uit betaald d'e „gravin" had het niet. Onlangs stond zij terecht wegen koppelarij, waarvan haar dochter haar beschuldigde, doch.de 40-jarige, nog jeugdig er uitziende vrouw werd' vrijgesproken. Natuurlijk is ex veel belangstelling voor dit pro ces. Gisteren kwam ter sprake oplichting gepleegd ten nadeele van een jonge® Armeniër en van- een architect, die een schatrijk© vrouw wilde trouwen. BÜITEMLANDISiGH WEERBERICHT. In Zuid-Zwed'e®, Denemarken en de Oostzee woedt een zware Western- tot Noord-Westenstorm, in Noord-Zweden) is de wind' zwak en neemt die vorst toe. Noorwegen eni de Britsche eilanden hebben op klarend w-^r met weinig regen en lagere tempera tuur. Hu Noord- en' Zuid-Frankrijk en België schijnt die zon krachtig -en' is de wind' vrij zwak. West- en Midden-Frankrijk hebben zwaardere bewolking met weinig kans op regen. Duitschland heeft vrij- krachtigtn wind met buiig weer en vooral! ini het Oosten i-s de temperatuur er nog ver boven normaal. KORTE BERICHTEN. Ten gevolge van het wassen de Saone, is door den sterken stro-om een schuit'met 5000 kilogram v i s c h, voor Duitsehland bestemd-, bij de brug van Saint-Laurent te Macon gezonken. Het zal hoogst moeilijk zijn dte schuit te lichten. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat -dte room, waardoor een aantal -bruiloftsgasten te Cholet zijn vergiftigd, besmet zou zijn door vliegen, afk-omstig uit een nabijgelegen stal. - Zes jaar geleden hebben de sociaal-demo craten te C'hoisy le Roy een glasfabriek op gericht. De zaken gingen niet voorspoedig. Ë-en half jaar geledten verleende de regeering aanmerkelij- ken steun. TeveTgeef-s, die fabriek is nu wegens fi- nancieele moeilijkheden stop gezet. Alle arbeiders zijn ontslagen, Maandag heeft men voor het eerst het Pana makanaal doorgestoomd. Op twee personen na is een geheele Engelsche Poolexpeditie verongelukt. In Antwerpen hebben dieven uit een diamant slijperij' voor 150.000 diamanten gestolen. De chauffeurs in Londen lijden zeer veel schade door vrouwen d'ie zich in taixi's naar warenhuizen latten rijden en zonder betalen uit een and-eren uitgang ver-d'wijnen. G-emidldeld heeft iedere chauffeur op deze wijze 25 verlies, hJftgeen een totaal bedrag van 300.000 gulden wordt.

Alkmaarsche Courant | 1913 | | pagina 2