at DJ. LEVERT, STADSNIEUWS. BUITENLAND. Laatste Berichten. Voedingswaarde 112 tegen ander brood 80, Marktberichten. Scheepvaart Maatschappijen. Amerik. Stoomv.-Mlj. Common Peru Preferente Spoorwegen. Holl. IJz. Sp.-Mij. Mij. tot expl. v. Staatsspoorw. Deli Spoorweg Amerika. Atch. Top. Cert. v. Convert. pCt. 4 Denv. en R. Gr. Cert. Aand. div div. 183 2247/8 169 112 4 95 41/s 100 4 div. 73 238/4 56%e 44 Aandeel div. ae 57llï 2!16/l6 781/, 84 Vs Vs 213 336 ADVERTENTIE N. waarden, waaronder het verplegend1 personeel van het gesticht te Medemblik zijn arbeid1 verricht, en aangedrongen op een regeling, dte dit personeel eene vast» positie en pensioen verzekert. Sommige leden drongen erop aan de hoogere bur geTscholem met vijfjarigen cursus ook toegankelijk te maken voor jongelieden d'ie geen ondierwijs in het. Framseh hebben genoten. Van andere zijde kwam men er met nadruk tegen op de teelatingseischen voor de H. B. S. te verlagen. Eenige leden wilden voor de toelating tot de H. B. S. dien eiiseh van kennis van één vreemde taal ge handhaafd zien, doch meenden dlat het Framseh als zoodanig behoorde te worden vervangen door het Engelsch of het Duitseh. Men drong aan op verhooging van het subsidie van 2-250 voor de zeevaartschool op Texel. Men vroeg 1300 subsidie voor de vrouwenarheid- school te Enkhuizen. Verscheidene leden drongen bij dia regeerimg met nadruk op maatregelen aan om den achterstand, wod ka naar h. i. op het gebied! van het lager onderwijs in den loop der jaren is ontstaan met spoed in te halen. Inzake die opleiding van onderwijzers, leerplicht dier kinderen, staatstoezicht valt veel 'te verbeteren. De opmerking werdl gemaakt, dat het onderwijs op sommige plaatsen lijdt onder het handhaven van zeer bejaarde ondlerwijzers en onderwijzeressen. Verscheidene leden waren teleurgesteld over het uitblijven van een betere jaarweddenregeling voor de onderwijzers. UIT DE BIJLAGEN. B. en W. stellen den Baad' voor aan het bestuur der vereeni§ing tot oprichting en instandhouding eener al'gemeene bewaarschool 3000 subsidie te ver- leenen (thans 1'500), in het tekort op de kosten van houw en inrichting van de nieuwe Ambacht»- en Burgeravondschool, daaronder begrepen de aankoop van grond1, ten behoeve dex vereteniging aan te gaan een annuïteitsleening van tien hoogste 18300, te hesluiten ,tot het doen maken van een nieuwe walhe- sehutting langs d'e Kaxuaal'kade, en d'aaxtoe aan het college een crediet te verleenen van 88866, d'e wo ningen Oudegraoht wijk D No. 137v en No. 139, be woond door A. 'Wijkhuizen en A. Duin, onbewoon baar te verklaren, aan 'die vereeniging voor Volks huisvesting „Alkmaar" een voorschot te verleenen van 75000 voor het stichten van 40 arbeidferswo- ningen,. HET OFFERLAM. Het lach-wakkemd! middel, door de firma Oscar Walther en Leio S'tein voorgeschreven en gisteravond dloor Bild'erdijk toegediend, ie geheelvervaardigdmaar het oude recept: zooveel gram schoonmoederestem- m'ing, zooveel grein geest van Fliagendle-Blattex-pro- fessorstype, zooveel wichtjes Don Juanmerie en zoo- veelveel jonkvrouwelijke naïviteit, een klein toevoeg sel tje van jeugdige verliefdheid, dan nog een dosis humor uit het stopflesichje van het alledaagsche le ven.... en eindelijk allies gebonden door een aan zienlijk kwantum van die dolste dolzinnigheden. Zoo'n drankje mondlt een publiek dat een lach-prik- kel wemscht en het werkt hevig, maar kort: nauwe lijks is d'e smaak weg of de werking ia ook al ver dwenen. Waarmee gezegdl is, dat het noch noodza kelijk noch mogelijk is lang bij den inhoudl van het stuk stil te staan. En wanneer er waarheid schuilt in het spreekwoord, dat wie lacht ontwapend is, dan staat de critiek machteloos tegenover déze Duitsche klucht. Wie heeft er gisteravond niet gelachen? Men zegt wel eens, dat de murenl daverden gister avond' begonnen de tooneel'muren alleribedenkelijkst op hun niet ai! te stevige grondvesten te wankelen 1 Dat gisteravond „Bilderdlij'k" alle lachers op zijn hand had en het waren er beeJI wat, want de groo- te Harmonie-zaal was stampvol ia echter lang niet uitsluitend te danken aan dé schrijvers van het stuk, maar voor minstens een even groot 'deel aan de vertolkers en vertolksters. De heer Kater had een praeht-typa gemaakt van d'en professor in den titel rol en hij heeft dezen kostelijk gesleept door alle onmogelijke situaties, zooals daar zijn van den eer waardien echtgenoot, diie 24 uur lang ondier het dak van een vreemden gastheer een al te vlot levend circusM-ametja voor zijn vrouw moet laten1 doorgaan, wiens wettelijk© vrouw, na als kamermeisje hem en zijn tijdelijke ega ten slaapkamer te hebben geleid, zelf op een dakkamertje den slaap dier rechtvaardige maar miskende moet zoeken, d'ie 's nachts zijn weder helft willende troosten, terecht komt in het slaap vertrek der gastvrouw en ten slotte op een sofa sla pende wordt verrast met in zijn armen de „gewaen- de di-enstmaegtalles zéér décent. De heer Ka ter wist de eene lachsalvo na de andere te behalen. Ook de heer van Gulik, ditmaal nog al op dén voor grond komend', legdd veel eer in met zijn komische rol. De „jeune premier" van dé Kamér, die heer O. V'isser, speelde fleurig, zijn taak was niet gemakke lijk, doch hij vervulde haar uitnemend. De heer O. Cloeck had dezen keer minder gelegenheid om uit te komen, d'e heer P. Bijvoet voeldé zich, naar het ons scheen, niet zoo goodl in zijn rol thuis als in vorige stukken. Wat de dames betreft mevrouw Geus v. d. Pol was een goede professorsvrouw en mej. S'tuy, die zich voot d'ezen a ond wel' oud-had willen maken, was als schoonmo der heel goed. Een rel al's die van een paardrijdstcr schijnt altijd een moeielijk punt voor dilettanten, de vertolkster durft zich veelal niet geheel te laten gaan en neemt ook in het plankenland zoo min mogelijk de allures aan van een dametje van de wereld, welke door het losse zaagsel gesym boliseerd wordt. Mej. van Bee wist, blijvende bin nen deze perken, deze roll toch wel losjes- te geven. Mej. Keuzekamp was een aardig blond' landmeisje krijgt ze wat meer routine, dan zal ziij zich waar schijnlijk ais een speelster van beteekenis in dit ge zelschap doen keunen. Ook mej. Pape debuteerde heel aardig in etc grootere rol dan ze, naar we mee- nen, tot dusverre vervulde. Het lijkt ons trouwens een belan rrijk feit voor „Bilderdij.k", dat telkens, wanneer er gelederen worden verlaten, er jongeren klaar staan om ze in te nemen. En op dit feit valt te meer de aandacht, nu wij, vrijwel geheel gespeend van het bexoepstooneel, zijn aangewezen op dilettan ten-voorstellingen. Blijft „Bilderdijk" doorgaan met het aanbieden van welverzorgde uitvoeringen, gelijk het gisteravond een wa®, dian vind't zij hier ter stede vooral in de tegenwoordige omstandigheden een dankbare taak. Tiet overtalrijke publiek heeft daarvan een duide lijke getuigenis afgelegd. AUG Ml A B.TA. Alcmaria, vereeniging tot bevordering van het vreemdelingenverkeer, hield! gisteravond een buiten het bestuur door zes leden bezochte ledenvergadering in het hotel Toelast. Na opening dbor den voorzitter en- vaststelling der notulen, d'eedl da secretaris, die heer O. Nanmets Gor ter, med'edeeling van e.en ingekomen verslag van den gids op d'e Kaasmarkt, den heer G. N. H. van Rie- senu Deze gaf hierin o.m. een uitvoerig overzicht vara het bezoek aan de markt en het aantal dbor hem uitgereikte reclamehoekjes. Deze werden meestal gaarn'e aanvaard. Veel vneemdlelingen vonden het spuwen op de markt afschuwelijk, anderen vond'en het verkeerd, dat men er honden liet romdloopen. De vreemdelingen gaven hun tevredenheid' te kennen over het hun ter wille zijn der kaaedragexs. De voorzitter wees er op, dat uit het verslag, dat die heer van Kresen uit eigen beweging heeft uitge bracht. blijkt, dat hij' nuttig werk heeft verricht. Besloten werd, dlat de secretaris dien heer van Bier sen dank zal betuigen voor de wijze, waarop hij zjju taak heeft opgevat. De voorzitter wees er hierna op, dat ten aanzien van de urinoirs en het vervoer van faecaliën bespre kingen hebben plaats gehad, welke echter nog niet tot een resultaat hebben geleid. Het bestuur blijft in dezen .diligent. Medegedeeld werd', dat van de uit 3000 exemplaren bestaande nieuwe uitgaaf dier reclameboekjes zijn uitgereikt 675 Duitsche, 725 Ebgelsche, 225 Fran- sche en1 225 Hollandsche. De advertenties in de boekjes hadldlen 120 opgebracht, de hoekjes kwa men op 171 te staan, zoodat die uitgaaf voor de vereeniging ruim 50 heliiep. Da voorzitter dlealdle mede dat besproken was, of het niet wenischelijk zou zijn propaganda te maken dloor een lezing. De heer Nannes Gorter had! ten einde te weten te komen hoe die Nationale Bond voor Vreemdblingen- verkeer werkt, een bezoek gebracht aan dien secreta ris van den Bond', den heer van Eisdlen te Utrecht, lieae norueelde het, ten einde meer leden te werven, gewenscht, eens te wijzen op de economische betee- aems van het vreemdelingenverkeer. De heer van Eisden verklaard» zich bereid voor Alcmaria een lezing te houden. 'Spr. dacht, dat velen hreruboi een anderen kijk op het vreemdelingenverkeer zou den kunnen krijgen, wat bevorderlijk zou zijn aan de toename van het ledental, wellke beslist noodzake lijk is. De heer Lewijt wenschte als middenstander even in het middlen 'te brengen, dat men uit economisch oogpunt aan de vreemdelingen niets heeft. De voorzitter was van oordeel, dat die gezichts kring van den heer Lewijt in dieae wel wat beperkt was en dat de lezing dezen -zou kunnen verruimen. De heer' van der 'Slees-en zou zich niet verwondte- ren, wanneer hij' hetgeen de heer Lewijt zei, uit den mond van een ambtenaar had gehoord. 'Spr. wees o.m. op d» mogelijkheid, dat bezoekers zich hier eventueel vestigen. De heer Lewijt, hoewel piet tegen de lezing zijnd'e, hield vol, dat we aan die buitenlander®, die de Kaas markt komen bezichtigen niets hebben, aldeien de restaurants, spoor en boot profiteeren er van. Spr. heeft voor dé juistheid van zijn bewering door hem verzamelde statistische gegevens en vreest een debat over dit punt met -den heer van der Slecsen niet. De heer Kezelman zou haast Zeggen, dat de heer Lewijt er niets van weet. De vreemdelingen nemen allerlei spullen mee, soms onzin-dingen. Da heer W. M. H. Pels .was zeer voor -de lezing d'e heer Lew.ijt is niet de eenige, die te dezen op een eng standpunt staat. Velen verlangen van het vreemdelingenverkeer direct voordeel, doch zien het indirecte voordeel niet in. Algemeen wierd hierna goedgevonden, dat de lezing zal worden geh-o-.uden; één der led-en gaf het bestuur in overweging da lezing niet te laten houden op een avond, dat er een o-pera is. Op voorstel van het bestuur werd besloten een adres tot den raad te richten met het verzoek aan de ver eeniging een subsidie to verleenen. In het adlr-es zal er op wordten gewezen, wat andere gemeenten te de zen opzichte doen, Arnhem b.v. geeft 2500. De penningmeester, de heer J. J. Swets, bood hier na d'e -begrooting aan. Het saldlo over 1913 bedroeg 300, de contributies zullen 325 opbrengen, d. L -samen 625. De uitgaven.' waren als volgt geraamd: Drukwerk 25, incassoloon 15, gids 65, lidmaat schap Nat. B-ondl 15, administratiekosten 25, to taal 145, zoodat er een post van 4Ö0 aan onvoor zien is. Da begrooting werd goedgekeurd. De voorzitter wees er hierna op, dat de werkzaam heden aan1 de vereeniging verbonden hand over hand toenemen. De betrekking van secretaris is, vooral ook nu er weer propaganda zal wordlen gemaakt, geen sinecure. Het bestuur stelde d'aaTomi voor met ingang van 1 Januari den secretaris voor vergoeding van tijd' en werk 100 toe te kennen, wat de alge meen© goedkeuring wegdroeg. De aftredende bestuursleden, de heeren J". J. 'Swets -en A. J. -Stikkel werden herkozen; tot Leden van de commissie voor het nazien der rekening werden aan gewezen de heeren Dorregeest, van der Sleiasen en Bezelman. Bij de rondvraag spTak de -heer van der Sleesen er zijn spijt over- uit, dat het bestuur in die reclame- boekje® advertenties had laten opnemlen. Hier zijn vroeger reeds veel besprekingen aan gewijd en ©r is eens door de algemeene vergadering besloten, dat het niet zou gebeuren. Dit was misschien een jaar of vijf, zes terug. De voorzitter was van meenin-g, dat dit bijl het be sluit tot uitgaaf d)er nieuwe boekjes iaan het bestuur was overgelaten. De heer Pels wees er ep, dat in dien laatsten tijd de manier van raclamemaken is veranderd. Boven dien het is goed, dat de vreemdelingen -adressten vin den in het hun ter hand gestelde boekje: Nadat er nog op was gewezen, dat bij' het in de gelegenheid stellen om advertenties in het boekje te plaatsen van uitsluiting geen sprake was geweest, werd, daar waarschijnlijk vele leden da boekjes niet kennen, besloten elk een exemplaar van de oude uit gaaf, waarvan er nog eenige zijn, ter kennismaking aan te bieden. De heer Pels stelde voor de boekjes tegen den kos- tenden prijs verkrijgbaar te stellen voor hoteliers en restauranthouders, om ze aan de vreemdelingen uit te reiken. Dit voorstel ondervond op verschillende gronden bestrijding en werd met 8 tegen 3 stemmen verworpen. Aan d'e prudentie van hiet bestuur werd overgelaten, 'de hotelhouders ©eni bepaald aantal boekjes gratis tie doen toekomen. Hierna werd da vergadering gesloten. Gemengde mededeelingen BUTTENLANDlSCCEE WEEBBEBICHT. Opnieuw stormt het uit zuid-west en west over d'e Britsche eilanden en de Noordzee, en i® -die tempera tuur daar weer merkbaar gestegen. Begen valt be^ halve in het Noorden, nog weinig. Ook Noorwegen komt heden ondér invloed van die nieuwe 'diepe de pressie bij IJsland en heeft veel kans op regen. In Zweden schijnt de zon prachtig, -behalve in het Noor den waar bij lichte vorst eenige sneeuw valt. Met uitzondering van de Kanaalkus-t heeft Frankrijk kalm weer met in het binnenland sterk gedaalde temperatuur. Aan d'e Biviera em in het Noorden wordt evenals in Zuid-Duitischland heldere zonneschijn gevonlden. Ook in Duitschla-n'd is d'e temperatuur sterk gedaald, in Münichen zelfs ondter het vriespunt. Aan de Oost- zeekust is het nog buiig, overigens zal' in Duitsch- land' weinig regen v-all-en. K'OBITE' BERICHTEN. In een lange redevoering heeft de Oostenrijksch- Ilongaarsche minister van buittenlandlsche zaken Berchtold, bevestigd, dat een oorlog tusschen Oostenrijk en Rusland gedreigd' -heeft, maar, hulde brengend aan Sir Ed'ward Grey, heeft hij ver klaard -dat de Balkanepanning thans geweken is. Generaal' Huerta moet het xagearingpaleia té Jttrxiko verlaten hebben, omdat hiji een aanslag op zijn leven dtuchtte. Engelsche kruisers zijn naar de Mexikaanscbe havens gestoomd. In Londen dreigt een staking van bet per soneel der posterijen, telegrafie en telefonie. Men eischt 15 lloonsverhooging. De politie te Kiëf zou thans op het spoor zijn van de werkelijke m o o r d1 e n a a r -s Van J-olests- jimski. Als dat, in verhand met -de beslissing -der ju ry, maar niet uitloopt op een twe'edle ritueele moor dl-p r -oc eed In Potsdam is -een geleerde, die vooral op het gebied der tuberculose veel heeft verricht, wegens oplichting vero-ordeelld. Hij was mis doener, om-dat hij steeds in geldnood' verkeerd». Van da HamburgAmerika lijn wordt een schip vermist dat van Valparaiso niet te Mor- devidieo aankwam. EEN PROCLAIM A TIE VAN' H. M. DE KONINGIN. 's-GRAVEN'IIAGE20 November. Morgen, 21 November, de datum, waaro-p in 1-913 door v. d. D-uyn en van Hogendorp het bewind werd aanvaard, zal' in alle gemeenten afgekondigd worden een proclamatie van de Koningin aan Haar volk ter herdenking van het eeuwfeest onzer onafhankelijkheid. D'E INDISCHE, KWElSTIE. 's-GBAVENHAGE, 20 Nov. Kaar wij ver-nemen zullen de drie geïnterneerden, Dr. Tjipto en Soewar- dit en de heer Douwes Dekker na de behandeling van de Indische begrooting een -audiëntie bij den Minister van Koloniën aanvragen. JUBILEUM „JAOOB KWIAS'T." HOORN, 20 Nov. De ZangVereeniging „Jacob Kwast" te Wognum zal ter viering van haar 25-ja- rig bestaan 19 en 20 Juli 1914 'een concours houden van gemengde zamgvereenigingen in plattelandsge meenten in Nederland. Gevonden Voorwerpen. Een kinderringetje, drie fantasiebroche's, twee ceinturen, een kinderbomtje, een hoedenspeld, twee zilveren bro-che's, een gouden ring, eenige geldstuk ken, een doublé armband, een muziekboek, een stuk lood, twee portemonnaiei'is met geld, een hoed, twee stukken zeep, een tasch, twee gouden oorbellen, een portemonnaie, een damestaschj-e, een lorgnet, een stuk lint en een etenstamper. Alkmaar, 19 Nov. 1913. De Commissaris van politie, W. Th. VAN GRIETHUIJSEN. Ingezonden Mededeelingen. Burgerlijke Stand. Getrouwd: 20 Nov Jacob Boot en Johanna Vos man. Johannes Bartholomeus Grootenboers en Cornelia Slot. TELEGRAFISCH WEEBBEBICHT. 20 November. Medegedeeld door het Koninklijk Niederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Gelldliig tot den avond van 21 November. Ia het gelbied van de waarneming is de hoogste -be kende stand van den barometer 775.5 te Mumchen. De laagste stand van -dén barometer 731.3 te Th-ors- havn. VERWACHTING. Meest matige tot kraehtigen westelijken tot zuid- westelijken wind, tijdelijk opklarend, later wellicht weer regen, zelfde temparathux. BOVENKARSPEL, 19 Nov. Groote muizen f 0.— 0.—, kleine f 0. - a 0.—, blauwe f 2,10 a 2.20. Bloemkool f 8.11 50, 2e soort f4,a 6, Roode kool f 2.a 4.— vele id. f 1 50 a 3.50, witte kool f 2 a 3.50, Bieten fl2 a|18Uien f2.70 a 2.80. BROEK OP LANGENDIJK. 20 Nov. v.m. 24800 bloemkool le soort f 3.50 a 8 50, 2e soort 0.80 a 2.7600O Roode kool f|1.50 a 4. 23200 gele f 1.20 a 3.70, 13800 witte f 2.30 a 6.50, ties wortelen f 0. a 0,per 100 bos. 300 zak roodekool 11 a 34 ct. 280 baal uien f 2 26 a 2.60, 84 baal wortelen f 0.65 a 0.75. Afslagvereeniging BEEMSTER, PURMEREND en Omstreken, 19 Nov. Spruitjes f 0.48 a 0.62 per dubb. mand, bloem kool f 2.30 a 14.20 per 100. Handel vlug. NOORDSCHARWOUDE, 19 Nov. Groote muizen 100 a 120 ct., drielingen 120 a 140 ct., Schotsche f 1.40 a 1.50 drielingen f 1.50 a 1.60, Eigenheimers f 0,90 a 1.10, gelef nep f 2.a 2.50, drielingen f 1.90 a 2 60. grove uien f 2.— a 2.40, WARMENHUIZEN, 19 Nov, Aangevoerd zak aardappelen f 0,per zak, 0stuks bloemkool f 0, a 0,25200 stuks wittekool f 0,90 a 5,60, 61000 stuks roodekool f 0,30 a 3.40, 6750 stuks gele kool f 0,40 a 2.70 per 100, 0 stuks Deensche witte kool z0,— per 100, zak roodekool f 0,a 0.per fak, 10 baal wortelen f 0,65 0,201/g baal uien f 2.05 a 2.25 per baal. HOORN J20 Nov. Kleine kaas f 33.50, commissie f 35,fabriekskaas f 33,middelbare f aan gevoerd 102stapels, wegende 35570 K.G., handel vlug. SCHAGEN, 20 Nov. Aangevoerd 7 paarden f 85 a f 250,—, ossen f Ia 0. 0 stieren 0 a 0— 20 magere geldekoeien f 180 a 260,94 vette id. f 200 a 355 25 kalfkoeien f200 a 310, 54 vaarzen f 160 210, 0 pinken f a 0, 7 graskalveren f 60 a 100, 15 nucht. id. f 14 a 24, magere schapen f a 210 vette id. f 34 a 46.50, 360 overh. f 20. a 29.5(7, lammeren f a 0 bokken en gei ten f 0.0 -. 20 magere varkens f 18 a 24, 70 vette id. 44 a 50 ct. per kilo, 60 biggen f 10 fa 14, 200 konijnen 50 a 125 ct., 125 kippen f 0.60 a 1.60, 10 eenden f 0 80 a 1.35, 0— ganzen f 0.— a 0.0 eenden f 0.— a 0. "00 kg. boter f 1.50 a f 1.70, J00 kg. kaas f 0.45 a <>.55, 1800 kipeieren f 7.a 8. .0 veulens f a 0 AMSTERDAM'SCHE BEURS. NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCKEDIET Voordam C 11, Alkmaar. Opgave van het pCt. 31/s 21/a 5 5 5 4 4 4 4 5 4 41/s Staafsieeningen. Nederland. Ned. Werkel. Schuld Idem Idem Buitenland. Bulgarije Tabaksleening Brazilië Funding Mexico binnenl. Japan Oostenrijk Jan.Jnli Rusland Hope Consol 1906 1894 6e Em. Iwang Dombr. Bank- en Credietinstellingen en Hypotheekbanken. Amsterdamsche Bank Nederlandsche Bank Cert. Nederl. Handel-Mlj Cert. Noordhollandsch Landb. Cred. Nationale Hypotheek Bank pCt. Noordhollandsch Grondcrediet Industrieele Ondern. (Bullenl.) Amalgamated Copper Cy Aandeel Amer. Hide and Leather Anglo Amer. Telegraph Common Steels Car and Foundry Cultuur Ondern. en Handelsvenoo.- schappen in Nederland en Koloniën. Cultuur Vorstenlanden Winstbew. Handelsvereen. »Amsterdam" Nieuwe Afrikaansche Handelsver. Tabaksondernemingen. A'dam Deli Aand. Langkat Idem pref. A'dam Serdang Bindjey Deli Batavia Deli Cultuur-Mij Deli-Maatschappij Hessa Tabak-Mij Medan tabak Rotterdam Deli Senembah Tabak-Mij. United Langkat Plant. Co. Petroleum Onderneminge Dordtsche Petroleum Gecons Holl. Petrol. Cert A Intern. Rum. Petroleum-Mij. Kon. Mijt. expl.v. Petroleumbr an Moeara Enim A Perlak Petroleum-Mij. Sumatra Palembang Zuid-Perlak Orion Petroleum-Mij. Schibaieff, gew. Aand. Pref. Mijnbouw-Maatschappijen. Ketahoen Gew. 1 Pref. Redjang Lebong Creat Cobar Rubber Maatschapijen. Amsterdam» RubberCultuur-M. Deli Batavia Rubber-Mij. Koloniale Rubber Cultuur-Mij. Nederl. Rubber-Mij. «Serbadjadic Sum. Rubber Cultuur-Mij. Nederl. Scheepvaart Unie Common Marine Preferente Marinhbonds Diversen. Koers van 19Nov i20Nov. 90 658/4 93 1021/4 371V18 817/, 81%6 841/4 85 996/16 833/4 946/16 231/2 'deel div pCt. 4i/a I416/; 87 22 1501/3 4s/s 848/8 789/, '16 Erie Kansas City South. pref. Miss K. Texas C. v. New-York and Ontario Norfolk Western C. v. Rock Island gew. Southern Pacific IXvi6 ITViti Southern Railway Union Pacific cert. v. Wasbash gew. Rusland. Wladikawkas 4 Premieleeningen. Nederland. Stad Amsterdam f 100 3 Gemeente-crediet. 3 Beloie. Antwerpen 1887 21/3 Honqarije. Hongaarsche Hyp. 4 Idem 3 Oostenrijk. Staatsleening 1860 5 Rusland. Staatsleening 1864 5 t ex claim. Koeri® Van het gel'dl. Prolongatie 5 pCt. Medledeelingen. De handel' ter beurze was heden uiterst b'eperkt. Het meest ging -o-m in Claims Ne- d'erl. Handle! 'Mij. welk lichaam 5000.000 nieuwe aandeellen zal uitgeven a 145' (ex div. 1913) terwijl het geautoriseerde kapitaal op 75000.000 zou wor- dien gebracht. Officieel» publiica-tie vind't mogelijk heden plaats. Negen oude aamdieeten hebben- reeht van veojkeur op een nieuw aandbeh Claims werdlen verhandeld! o-p 7 a 8. De Amerikaansche- markti was flauwer met weinig affaire. Oliewaarden nagenoeg verlaten. Noteering KoninikTijke OlSVz—21. Geconsolideerde 220—31. Ori on bieter. Ta-bakken en) Bubb-er stil. 172 651,, f152.80 152.80 2281/s 119 235 2851/4 352 84 1041/4 445 1521/4 551 2131/s 337 529 521 184 229 105 621 244 38B/s 229 Vs 367/s 111 857/s 160 15 34 166 24 139 104 371» 41 1267/8 198 155i/, !47/8 in1'" 601/8 9 47i/, 92 97 256 94!6/1( 921/4 18% 263/4 24i/2 203la 27i/4 104% 87 22% 1511/3 41/4 841/16 1 716 115 1 lOi/i 1641/s 475 83s 95 164* 22% 23 V, 172 228 111 2851/4 351 1038/4 444 152 547 184 231 103Vs 620 241 Vs 38% 230 112 23% 139 103 40 ,55-8/4 7/8 14 60 1/4 9 47l/s 91% 9?78 256 '8 93% 183/4 2ös/o 571'* 201;'' Heden overleed, na een kortstondig lijden, onze innig geliefde vader en behuwd vader, de Heer D. DE GEUS Hz., in leven oud-wethouder der Gemeente Noord-Schar- woude en voorzitter van verschillende Waterschaps besturen, in den ouderdom van bijna 86 jaar. J. 8LOTEMAKER. G. SLOTEMAKER—DE GEUS. Noord-Scharwoude, 19 November 1913. Rijke keuze Gouden^ Halskettingen. De door den EdelAchtbaren Heer Rechter Comj missaris goedgekeurde eenige uitdeelingslijst in he- faillissement van P. LEK, schilder, vroeger te Oud karspel is heden ter griffie van de Arrondissements Rechtbank te Alkmaar en het Kantongerecht te Sehagen nedergelegd en gedurende 10 dagen aldaar ter inzage. Alkmaar, 19 November 1913. KRAAKMAN. Curator.

Alkmaarsche Courant | 1913 | | pagina 2