Jicht. Issels. houtyeiling WINKELHUIS E5.Kr.T.O. Openbare Yerkooping De Lange de Moraaz Imhülsen Hoyer, ALKMAAR. de volgende perceelen te Alkmaar Te huur of te koop: een BROODBAKKERIJ. DE ïlATUURVJOLLEN Ondergoederen a Jansen &Tilanus IAAT 133. TELEFN. 32. ALKMAAR. BINNENLAND. MELKBOVCOT. uit uhsem. ADVERTENTIÊN). TE i hoekhuis, met oo VAN Alleen verkrijgbaar bij Wordt in afgesleten ruimten, aan de straat gele gen, in het. bisouder woningen, herbergen, winkels, muziek gemaakt, luid gezongen of lawaai gemaakt, dan moet men deuren en vensters gesloten houden. Het kloppen van bedden, kleeden, klieren, kussens enz. bij open raam of op balkons aan de straat is verboden. Luid zingen, joelen, fluiten en schreeuwen, even als onnoodig lawaai maken, dat dia rust op straat verstoort, is verboden. Doch de uitvoering van -deize verordening laat nog alles te wenschen over. Ingezonden Mededeelingen. Jicht, gewoonlijk beschouwd als het uitvloeisel van een zwaar leven, vindt dikwijle haar onmiddel lijke oorzaak in het urinezuur, hetwelk door de ver zwakte nieren en blaas niet uit het lichaam wordt afgevoerd. Het kan zich als een onoplosbare stof in de gewrichten nestelen en wel dikwgls in die van den grooten teen. Ongelukkigerwijze gaan aan dez* kwaal niet altijd waarschuwende verschijnselen voor af, zooals rugpijn, slechte spijsvertering, roodgekleur de urine met een bezinksel gelijkend op stof yan baksteen, geneigdheid tot buikloop of verstopping, hoofdpijn. Gewoonlijk komt de crisis des nachts, de patiënt m dervindt dan een onhoudbare pijn in den grooten teen, pijn als van een heiige» beet, gloeiend Deze risis kan overslaan op het hart enz. en zeer ge vaarlijk worden. Het is daarom noodzakelijk bh optreden van ver schijnselen als de bovengenoemde om onmiddellijk in te grijpen teneinde gevaarlijke gevolgen te ver mijden. Foster's Rugpijn Nieren Pillen herstellen de gezondheid en kracht der nieren en blaas, zoodat het urinezuur geregeld wordt verwijderd en verhinderd wordt, dat het kristalliseert en onoplosbaar wordt Te Alkmaar verkrijgb. bij de hh. Nierop en Slothouber, Langestr 88. Toezending geschiedt fr. na ontv. v. postwissel a f 1.75 voor één, of f lu.— voor zes doozen. Eischt de L.echte Foster's Rugpijn NierenPillen, 'weigert elke doos, die met voorzien is van nevenstaand handelsmerk. TWEEDEi KAMER. Na goedkeuring van eenige kleine wetsontwerpen, o. a. de suppletoir© Waterstaatsbègrooting, betref fende den aanleg van een telefoonkabel Nederland! Engeland, werd gisteren voortgezet het algemeen diebat over de Indische begrooting. De Minister van K o 11 o n s duplicteerde- 'Spreker dankte dien heer Bogaardt voor den toege zegden steun aan de regeering. Aan den heer Vlie gen antwoordde de Minister, dat hij met hem 'ver schilt van opinie omtrent den aard, da rechtmatig heid en doelmatigheid van de aan de leiders der In dische Partij opgelegde straf. Niettemin verklaarde de minister zich bereid, indien de drie geïnterneer den, Douwes Dekker, Tjipto. en Soewarrdi, zijn be middeling inroepen en hem de overtuiging schen ken, dat zij door bittere ervaring geleerd, voortaan als rustige burgers in Indi'ë zullen leven, aan alle drie geïnterneerden zijne bemiddeling voor het inroe pen van clementie te verleenen- De Mini-ster wees er echter op, dat aan den Gouverneur-Generaal de beslissing in deze is. De Minister trad in nadere beschouwingen om trent de verhouding tusscheu den Minister en den Gouverneur-Generaal. Deze verhouding moet geba seerd zijn op onderling vertrouwen, tact en welwil lendheid. Spr. heteft bij zijn optreden de medewer king van den Gouverneur-Generaal Idenburg ge vraagd, en deze Iheeft zijnerzijds deze toegezegd. Daar stelt spr. volle vertrouwen in en hij kan na drukkelijk verklaren, dat da verhouding tusschen •hem en den heer Idenburg op 't oogenblik uitnemend is. Spr. vertrouwde, dat deze verklaring AU© onrust zal wegnemen. Omtrent de facultatief stelling van het godsdiemst- omderwije zeidie de Minister te vertrouwen dat met goeden wil van beide zijdteni veel zal kunnen worden bereikt. Hij zou er geen bezwaar tegen hebben in dien aan de Mohamed'aanscha kinderen stukjes uit de B'ijibelsche geschiedenis worden voorgelezen of als de onderwijzer met groote letters op het bord -schreef„De Yxeeza des Heereni ia het beginsel deT Wijsheid.''' Als greot beginsel voor het onderwijs in Indië zou de Minister willen stellen, dat het onder wijs dient te voldoen aan da behoeften van hen aan wie het wordt gebracht. In dieul geest dient overal in de Islamitische streken het onderwijs door het gouvernement te worden gebracht. En waar behoef te aan particulier onderwijs is, moet dat gesteund worden van gouvernementswege. De minister hoopte bij. zijn verder optreden het m hem gesteld vertrouwen niet te zullen beschamen. De heer Nolens (R.-K.) vroeg den Minister of deze ten aanzien van het wezen van het particu lier onderwijs afgescheiden van het go'dsdienstonder- wijs staat aan <k .^d'e van den heer Tydlemam of van den heer Bos. Da Minister antwoordde, aan geen van beide zijden te staan, doch aan zijn eigen zijde. Natuurlijk moet het particulier onderwijs doortrokken zijn van dien geest, dien dit onderwijs aanhangt, maar juist de R.-K. meisjesscholten in Indië zijn voor da ingezete nen zoo aantrekkelijk omdat het daar gegeven on derwijs door allen, van welke richting ook, kan wor den bijgewoond. De algemeen© beraadslagingen werden gesloten.^ Bij het algemeen debat over de tweede afdeeling (diéparten mt van Justitie), vroeg dte heer_ Men- dels (S. D. A. P.)1 of de anti-stakinigsbepaling voor het spoorwegpersoneel! in het Wetboek van Straf recht zal worden opgenomen-. Hij herinnerde er aan, dat die vrijzinnig-democraten in 1903 tegen die stakingsbepaling voor Nederland hebben gestemd. Welnu, de minister is vrijzinnig democraat; waarom vindt hij dan nu zulk een bepa ling voor Ind'ië zoo mooi? Spr. behandelde de zaak van de sergeanten Dey- senroth en Iding. Hij herinnerde aan het bevel, al thans den raad, van den kapitein Van Krieken tot Deysenroth en kritiseerde scherp het arrest van het Hoog Militair Gerechtshof. De minister heeft naar het oor-deel! van ispr. een koele houding aangenomen ten aanzien van deze zaak. Spr. diende een motie in, waarin o.m. 'de regeering verzocht wordt tier kennis van het Indisch leger te brengen, dat wreedheid' en mishandeling van de in- landsehe bevolking met d!a grootste gestrengheid moet worden tegengegaan, terwijl betreurd wordt dat -die sergeanten niet uit bet leger zijn verwijderd, en op een nader onderzoek wordt aangedrongen. Besloten werd na aenig debat tot dadelijke b-ehan deling van de motie. De heer Van Hamel (TT.-L.) bepleitte vrijla ting van preventief-gevangenen onder borgtocht en schadevergoeding bij vrijspraak, benevens meerdtere vrijheid van drukpers, zoomedte toelating van het be wijs bij gedingen van smaad' en beJeediging. D» heer Van Detentsr (V. D.) sprak over de vrijwillige onderwerping van inlanders aan het Europeesche recht. De toestand is van dien aard, dat dte inlanders op een gewijzigdten rechtstoestand niet kunnen wachten, g-een dag en geen nacht. De heer Schaper (8. D. A. P.) sprak over de exploitatie van werkkrachten door verschillende on dernemingen in Indië. De justitie staat mede onder den invloed van het milieu en wordt meidegesleept. Ex ie in Indië niet zoozeer een klassen- dan wel een ra s sen-j u stitie. Wél zijn door dte arbeidsinspectie verbeteringen in de arbeidsvoorwaarden gebracht, doch de inspectie erkent zelf, dat nog veel moet gebeuren. Vooral de positie der koelies laat nog veel te wenschen over. STAATSBBGROOTING 1914. In da Memorie van Antwoord -op dö algemeen© be schouwingen over die staats begrooting, beantwoordt -de r-egeering d'e -pertinente vraag, of ze van da werk zaamheid der Lo-ge op da h-oogtó is, ontkennend. Er is haar geen enkel! feit hekend, dat een ondeizo-ek no o dig zon maken. De keuze van den minister van Landbouw, Nijver heid en Haudtel kan alleen verwondering wekken al-s men g-een oog heeft voor de geheel nieuwe phase, waarin de v-oxige regeering, door da af kondiging der Invaliditeitswet, het vraagstuk der Staatspension- neering, heeft gebracht. Welke nieuwe minister van Landbouw, N. en H. ook optreden zon, stond sedert 7 Juni- j.l. vast, dat de bevoorrechte groep van o-uden van dagen kosteloos ouderdomsrente genieten zal. De heer 'lreub kwam in geen enkel opzicht strijd' met hetgeen vroeger door hem in of buiten de Kamer over dit onderwerp is gezegd of geschreven, door zich bereid) te verklaren, als onder-deel eener breeder© herziening der verzekeringswetten, ook van de opheffing van die bevoorrechting zijne krachten te beproeven. Geen enkele uitzonderingsmaatregel zal worden m gediend, om de vrijheid en den vooruitgang der RoomschSKatlholieken te «tuiten. Wat overigens be doeld wordt met voorsteH-eu om de toeneming der macht van Rome tegen te gaan, is detr negeexing niet duidelijk. Het kabinet ia nied voornemens een© speciale be scherming van de Hervormde Kerk te bevorderen. In militaire aangelegenheden zal 't atrev.en der regeering gericht zijn op een loyale uitvoering der onder het vorige kabinet tot stand gekomen wetten. Zij meent daarbij te mogen rekenen op den steun van allen, tot welke zijde der Kamer ook behoorende, die met haar van meening zijn, dat het geen aanbeveling zo-u verdienen in de eerstvolgende regeeringsp-eriode wijziging dier wetten, anders -dan bij gebleken nood zakelijkheid, aanhangig te maken. Een voorstel tot herziening van art. 192 der Grond wet i-s van het kabinet niet te verwachten. Het zonde naar de meening der regeerimg in strijd zijn met een der beginselen, welke aan het algemeen kiesrecht ten grondslag liggen, indien den wetgever vrijheid werd gelaten bij de toekenning van het kies recht aan vrouwen ,eischen ta stellen, in verband met den maatschappelijken welstand. Het ligt niet in de bedoeling er toe mede te werken dat die behandeling der grondwetsherziening worde uitgesteld tot het einde dier legislatieve periode. Het kabinet zal integendeel spoedige aanneming zooveel mogelijk bevorderen. Da regeering is van oor-deel, dat de omstandighe den gunstig zijn voor pogingen tot beëindiging van den politieken schoolstrijd. Het ligt in de bedoeling die ouderdomszorg geheel uit de Invaliditeitswet te lichten. Voorts om het noodige te doen om de ongevallen-verzekering uit te breiden tot den landbouw alsmede ©en voorstel voor te bereiden tot gedeeltelijke invoering van den tien- urig-en arbeidsdag. De minister van justitie denkt zich de mogelijkheid om reeds binnen betrekkelijk korten tijd voor hpt herzieningsontwerp van het Wetboek van Strafvor dlering de aandacht der Statendleneraal te vragen- Wegens dte groote vraag naar en die hooge waarde van vruchtbare gronden kan het tijdstip voor die in diening van een voorstel tot afsluiting ten gedeelte lijke droogmaking der Zuiderzee thans juist gunstig wordian geacht. Dat van da successiebelasting ten onzent nog ©en noemenswaardige verhoc^-ing mogelijk is zonder ka pitaalvorming tegen te gaan staat voor die rege-eriug vast. DB PROCUAMIATTE DER) KONINGIN. De proclamatie van H. M. de Koningin aan het Nederlandscha Vol'k is -in de Staatscourant en het Staatsblad opgenomen. Zij' draagt de mede-onder teekening (contraseign!)! van alle Ministers, hoofden der bestuursdepartementen, waardoor het tot een regearingsdaad wordt gestempeld. Wij schreven gisteren reeds, dat -die proclamatie zou wel zijn d'e „vrucht van overleg met de raadslie den der Kroon." guliersbreeertraat an een gedeelte van dte Kalvenrtraat door de nieuwe lampen verlicht. Het overige ge deelte van dte Kallverstraat zal binnenkort door de firma Philips van gelijksoortige lampen dte eerste werden -betrokken van de Osram fabriek worden voorzien. De nieuwe lamp wordt geleverd ouder ga rantie Tan Ö90 branduxem EEN ZELDZAAMHEID. Een correspondent uit Gelderland bericht aan het Hbld. van een 84-jarig landbouwer op de Velhiwe, die hem vertelde nog uo-oit een krant gelezen te hebben. Op d© vraag, of hij 'dan wellicht da kunst van le zen niet verstond, antwoordde hij-: „Jaowal, mer moeder zei vroeger altiet, 'tis niks best as jullie kraanten leest, 't is beter, dat je de vroagen leert en doarum wiil ik noe nog gien kraant lezen." AFSTAMMELINGEN DRIEMANSCHAP. Ter herinnering aan den onaifhankelijkheidlsclag heeft- de Koningin dte Techtstreeksche afstammelin gen van het Driemanschap: mr. W. J. Ph. J. graaf van der Duijn t© Zeist en mr. O. baron van Hogcn- diorp te Vev.ey, gisteren benoemd tot baar kamerhee- reu in buitengewonen dienst, en W. graaf van Lim burg Stirum te 'si-Graveuhag© tot kamerjonker. HULDE: AAN MARC'ONI. Wederom is een merkwaardige toepassing van Mar coni's groot© uitvinding ta melden. Om de gevaren van de zee te verminderen voor de koene vissehers op 'de Noordzee wordt door Engeland een «chip gezonden naar da Doggersbank om daar te kruisen. Het -schip heeft een toestel voor d'raad- lo-oze telegraphic, dat over een afstand van twee honderd) mijlen berichten kan! seiners. Da zooge naamde „admiraalsbooten," welke elke Britsehe vis- schersvloot vergezellen, hebben ook draadlooze toe stellen gekregen, die hen in voortdurende verbinding met het kruisende schip houden, dat naar het stati on o-p dte kust dag aan dag meldt waar de schepen zijn en hoe de toestand' is. Vaak zijn visscherisscbepen verongelukt omdat niet bijtijds hulp gezonden kan worden. Dit behoeft niet meer te gebeuren. Wij wilden, zegt het Hbld., dat uit Nederland, het welk voor internationaal optreden meer en meer gezocht werd, een roepstem uitging tot alle zeeva rende volken om een gezamentlijk bewijs van hulde en dankbaarheid! te brengen aan Marconi, den1 wel doener van hen, die die groote wateren bevaren. EEN RAADSEL. Men schrijft uit Barueveld aau het Handelsblad; De ruim 83-jarige T. Schuit alhier, is, in verband met het ouderdomspensioen, waarvan hiji weldra hoopt teprofiteeren, tot de ontdekking gekomen dat hij'in zijn geboorteplaats Putten in dte register1 van den burgerlijken stand' niet al's Schuit d'ochy als Teunissen staat ingeschreven. Het verwonderlijkste is wel, dat hij onder dien naam van Schuif als sol daat het vadterland! gediend 'heeft; dat hij tweemaal onder dien naam in het huwelijks-uschuiije" gestapt ia en dat zijn kinderen eveneens den naam Schuit dragen. ZOU HET ZOO NIET VAKER KUNNEN? Te Hoogeveen werd gisteren een vergadering ge houden van de 4e -afdeeling van het Land'bouwge- no-otschap in Drente, alwaar de heer Schrage van Assen inlichtingen gaf en bet groote nut aanto-onde van arbitrage, den handel van landbouwproducten; paarden en vee betreffende. Na afloop d'er vergade ring gingen 't bestuur en eenige vergaderingbezoe kers nog een bezoek br'engen aan het koffiehuis waar de eigenaar juist een hooggaand verschil had gehad met e©n voerman van een «leepersbedrijf over transportkosten. De plaatselijke journalist, die die vergadering bijw-oondte, zag in de quaesti© ^(café houder en voerman!) een mooie proef van arbitrage. Hij stelde het bestuur voor, op te treden als arbi trage-commissie -en aan de twistende partijen hun zaak in handen te stellen van deze commissie. Het voorstel werd aangenomen); beide partijen werden ge hoord en nadat het bestuur eenigen tij'd hadl gecon fereerd, deed d© heer Schrage (als rapporteur der commissie)' uitspraak in het geding, zeer ten genoe- ga van beide -partijen. Te Hengelo zijn de huismoeders ontevreden dat de prijs der melk is verhoogd. Er is een vergadering ge houden, waar ongeveer 1000 personen tegenwoordig waren. Besloten werd in een paar «traten, waar nog al veel med'k genomen wordt, d'e menschen te bewe gen niet meer van dte Coöperatieve Melkinrichting te betrekken en verder de neringdoenden, uitgtezondlerd de bakkers, die voortgaan met melk te nemen, te boycotten. Een motie werd aangenomen, waarin de directie verzocht wordt de prijsverhooging terug te nemen. Dteze motie werd in optocht naar den direc teur dier fabriek gebracht. Gemengd nieuws. Naar wij vernemen, zal ook de burgemeester, da heer Laan, met ingang van 1 Januari a.s. eervol- ont slag aanvragen. UIT 'STOIMPETOREN. Tni het laatste kwartaal zijn in- -het Schei-meers veefonds verzekerd geweest 1352 k-oeien waarvan 9 zijn afgekeurd, waarvoor vergoed is 1585.50. D.a afgekeurde dieren hebben opgebracht 962.72 die -ta betalen schade beliep 961.706 of 0.5-1 per run'd. UIT SCHAGEN. Uit dte leerlingen die den Landbouwbuishoud'cur su-ssen voor meisjes te Winkel en Beemster hebben gevolgd' is eene vereeniging opgericht voor Land- bouwhuiishoudo-nderwijs. Deze vereeniging stelt zich voornamelijk ten doel dit onderwijs te bevorderen door in -daarv-o-or aangewezen plaatsen cursussen in het lev-en te roepen. Tot da stichting van eene zoo danigen curua worden thans te Schagen pogingen aangewend. Ds. P. R. A. van Meurs, alhier, heeft het beroep naar de Ned. Herv. Kerk te Beemster aange nomen. v UIT BERGEN. Het café „Duinvermaak" van ou-ds bekend onder ,,'t Vrouwtje van Duin", gelegen aan 'den voet der duinen en in eigendom toebehoor,en-de aan den heer O. Bruin Klz. zal eene belangrijke verbouwing en uitbreiding ondiergaan. De plannen werden ontwor pen door den architect J. Leijen, alhier, onder wiens leiding ook d'e uitvoering zal plaats hebben. Bij de aanbesteding werd ingescljreven door A. Bijpost te Bergen voor 14373, Firma Ringers te Alkmaar 12985, W. 'Stroomer 12.885, J. Oudt te Alkmaar 12180 en J. Rampen te Bergen voor 11794, aan welken laatste het werk gegund i«. EEN NIEUWE LAMP. Na een proef welke genomen werd met een nieuwe metaaldraad'gloeilamp die, wat stroomverbruik ba- treft, de helft besparing geeft eu een helder wit licht verspreidt, z-ijn thans te Amsterdam de geheele Ra ters P. E. van dte Belt, 8. Gnirrep, G. Halberema, H. Hofman, C. Kroon en 0, M'ooij en de broed'ersP. van Bodegraven, C. Bregman, H. P. de la Bij© en P, S tegenga. Deze examens worden elders voortgezet. KORTE! BERICHTEN. Door wijlen m-ej. A. E. Hemelop, te Amsterdam overleden, is 10000 gelegateerd aau de armen dier gemeente Ed'a-m. De rent© moet jaarlijks -op 12 Maart (den geboortedag van dtem vader dter erflaatster) wor den uitgekeerd'. Door d© Mi-ddelburgsehe politie is wegens land- looperio aangehouden iemand, die nog niet zo lang geleden 200 per maand verdiende. De Raad van Utrecht heeft B. en W. gemach tigd! tot het in huurkoop verstrekken van electromo- to-ren over te gaan en hun voor de aanschaffing -daarvan vootfloopig een crediet van ongeveer 2500 te verleenen. Gisterochtend ils ap het nieuwe kerkhof te Utrecht een zéér eenvoudig monument onthuld op de groeve van prof. d'r. P. H. Ritter, in leven hoog leeraar in de wijsbegeerte aan de rijksuniversiteit al daar, te voren hoofdredacteur van het N. v. d'. Dag. DIEEENMARTEUNG. Men schrijft uit Limburg aan het 'HbM'.s Het bericht uit „De Levend© Natuur"' over het martelen van jonge konijnen, deed' mij -op onderzoek uitgaan bij een paar „goed geschoolde" stroopem Ze hebben me lachend aangehoord, toen ik de vraag stelde, of den jongen dieren in het nest de pootjes wel werden gebroken, om- ze later te gemakkelijker te -kunnen bemachtigen. Ze geloofden er niets van en hadden er ook nooit van -gehoord'. Het leek hun on mogelijk. In de eerste plaats, omdat konijnen wei nig kunnen lijdten aan de voorpooten. Worden die boven de knie gebroken, dan heeft dit bijna zeker den dood ten- gevolge van dte jonge dieren. Het hart wordfl te spoedig aangetast. Geschiedt dit onder de kuie, of alleen aan de achterpooten, d'an zouden ze meer kans hebben te blijven leven. Maar in dat geval - en dit i« een- tweed'e reden tot twijfel aan de waar heid van het verhaal' zal! htet zelfs geen stro'o-per gelukken die dieren „gemakkelijk" te vangen, daar ze zich dan even vlug weten te redden als hun gezonde makkers. INBRAAK BIJ BRIEVENGAARDER.' Gisternacht is ingebroken in het kantoor van den brievengaarder te Tenboer. De postzegelvoorxaad en de post voor dte plaatsen aan die lijn Groningen Zwolle zijn ontvreemd. De post voor stad Gronin gen was reeds in handen van dien -postbod© op Gro ningen» De dader is onbekend. EXAMENS KRANKZINNIGENVERPLE GING. Deze examens zijn voortgezet m-et de candidaten van het gesticht Duin -en Bo-sch te Castncum. De uitslag is als volgt: Eerste gedeelte. 20 candi daten, afgewezen 4, geslaagd dte zusters E. van Amersfoort, C. F. Bestter, M. Homberg, D. die J'oug, W. de Jong, A. Middelhof, K. Perk, H. B. Stuurman en J. P. de Weojer en de broeders H. B-ookholt, F. R. Bouman, P. L. G. Oudejaus, G. A. Renting, G. van Straaten, J. Tromp en H. J. Zandbergen. Tweede gedeelte. 19 candidaten, afgewezen 2, ge slaagd der zusters A. M. Goedhart, A. C. Houtsmuller, E. J. van d'en Noort, A. Simons, K. Simons, I. Spoor en M. E. Verhoogd en dte broeders W. H-eeneman, L. van Leeuwen, P. Schenk en O. C. van Vugt. Derdie gedeelte. 10 candidaten, geslaagd de zus- Op WOENSDAG 26 NOVEMBER 1913, des voor- middags 10 uur zal het „TECHNISCH1 BUREAU van H. RUTGERS" te 's Gravenhage op het terrein, over h-et Y ta Amsterdam, -alwaar is gehouden -dte ten overstaan van den notaris C. A. ISTEUIK JSALM aldaar, houden een© belangrijke ■onder meer bestaande uit battings, binthout 6X7 d-eelen, deuren, astbestplaten, spiegelglas, dtaadlglas, ■enz. enz. enz. De veiling geschiedt in- diverse kavelingen, waar van catalogü-s verkrijgbaar- is aan het kantoor van voorschreven „TEiCHNISCH BUREAU" te 's-Gra venhage, Fr. fiend'rikl-aan -85 en van genoemden no taris. Kijkdagen MAANDAG en DINSDAG 24 en 25 November 1913 van 94 uur. te ALKMAAR, op Dinsdag den 9 December 1913 bij opbod en op Dinsdag den 16 Decem ber 1913 bij afslag en combinatiën, telkens des avonds 6 uur, in het Café „CENTRAL," aan de Magdalenenstraat, van den heer K. WILLIG, ten overstaan van den te Alkmaar gevestigde Notarif- Mr. A. P. H. DE LANGE, van 1. Een HEERENHUIS en ERF aan de Spoi-rstraa' No. 10, groot 1 A. 8 c.A.. Verhuurd aan den heer H. J. van Emmerik voor f 22.per maand. 2. Een HEERENHUIS en ERF daarnaast, No. 1 groot 1 A. 5 c.A. Verhuurd aan de Wed. C. P. F. van Bosstrae- ten voor f 22.per maand. 3. Een HEERENHUIS en ERF daarnaast, No. 14, groot 1 A. 7 o.A. Verhuurd aan den heer S. J. S. Schipper voor f 22.per maand. 4. Een HEERENHUIS en ERF daarnaast. No. 16 groot 1 A. 10 c.A. Verhuurd aan den heer G. N. H. van Riesen voor f 22.per maand. Behoorende tot de nalatenschap van Mevr. de Wed. J. W. van der Rijst geb. M. E. Wils. 5. Een WINKEL- en WOONHUIS met SCHUUR TJE en ERF aan de Schoutenstraat No. 10, met uitgang in de Augustijnsteeg, groot 85 c.A. Eigendom van en bewoond door den neer G. Timmer te Alkmaar. Te aanvaarden bij de betaling der kooppen ningen. Inlichtingen worden gegeven tea kantore van ge noemden Notaris aan de Breedstraat A 10 te Alkmaar, Te bevragen VERDRONKENOORD 87. DK4AGT GO in elk klimaat FRIEZENVEEN. in elk Jaargetijde.

Alkmaarsche Courant | 1913 | | pagina 10