•""SS4** s* 'teÜÜven en LichagS STADSNIEUWS*. 43% Mogen we verwachten dat ook in Schoori» kerkge bouw, waar een harmonium 't kerkgezang begeleidt, eien pijlporgel, passendi in 't gebouw, mettertijd) moge komen. Na deze rede konden de aanwezigen zich overtui gen van d'e zeer goedle muziek dbor dit orgel .voort gebracht. 'tWerdi hü1 deze gelegenheid heepeeld door den heer Kuiper uit Alkmaar. 't Orgel' is een overgenomen, dlus een gebruikt in strument en niet mooi te noemen, doch die muziek voldoet uitstekend. Door tusisichemkomst van dien muziekhandel van Gebr. Spanjaard uit Aflikmaar kon 't kerkbestuur bet, aankoopen. 'tla voor *t zoo vriendelijke kleine 'kerkje te Groet een aanwinst te noemen. VOOR Dïï POLITIEKE GEVANGENEN IN RUSLAND. Hoogstaande mannen in ons land hebben zich vereenigd om evenals in Engeland en Frankrijk een protestbeweging in het leven te roepen tegen de toestanden in de Russische gevangenissen. Aan het eind eener door tal van mannen van naam onder- teekende circulaire, waarin de droeve toestanden worden geschetst, is geschreven: „De ondergeteekenden hebben ïich vereenigd, zoowel om de vooropgestelde leiten nader te doen blijken, als om nieuwe feiten te verzamelen en openbaar te maken, die het alle vrienden van ge rechtigheid en menschelijkheid, zonder verschil van partij, mogelijk maken om over deze vreeselijke toestanden met zekerheid te oordeelen. Ons doel is om het geweten der menschheid tegen de mishan delingen en de vernietiging van duizenden mensche- lijke levens wakker te roepen. Ons doel is, door zedelijke en stoffelijke ondersteuning te tonnen, dat het menschelijk medegevoel ook de ongelukkigen in de Russische gevangenissen en in de Siberische woestenijen omvat." UIT SCHAGBN. Bij Kon. besluit is aan J. C. Verhoeff, op ver zoek, met ingang van 1 Deo. eervol ontslag verleend als kantonr.-plaatsv. in het kanton Schagen, onder dankbetuiging voor de als zoodani ^bewezen diensten. Ds. Holtz te Schagerbri^w is beroepen als pred. bij de Doopsgez. gemeente t Loppersum. Tot notabelen der Ned. Herv. gemeente te Schagen zijn gekozen de heeren Joh. Govers, C. van Ham en G. Tates, allen vrijzinnigen. UIT HOORN. Bij beschikking van den Minister van Landbouw zijn benoemd tot leden van de commissie van toezicht op de Rijkstuinbouwwinterschool te Hoorn de heeren H. J. Avis te Mid woud, J. C. van de Blocquery te Hoorn, W. Kooiman Dz. te Bovenkarspel, D. Molen Jz. te Andijk en Chr. Oortman Gerlings te Hoorn. UIT HENSBROEK. De slechte resultaten dit jaar en het doorgaans zeer wisselvallige van den koolbouw hebben enkele bouwers hier doen besluiten tot den aanplant van rabarbereen groentewaarvan het gebruik in de laatste tijden zeer is toegenomen en die dus voor den bouwer een waardevolle plant is geworden. Nu de handen ineen geslagen en de proef zal gelukkenl JJIT SCHOORLDAM. Heden werd met goed gevolg aan de Scheeps werf van Gebr. Vlam alhier, te water gelaten de nieuwe gebouwde motorboot „Union" voor den heer Jb. Kuiper te Barsingerhorn. Tevens werd aan genoemde werf de kiel ge legd voor een moddermolen van den polder Zijpe. UIT HEILOO. Op initiatief van de vereaniging tot 'bevordering van het vreemdelingenverkeer "„Heiloo Vooruit" had gisteravond in het café „die Rustende Jager" van mej. van der Horst een vergadering plaats ter bespre king van het verlichtingsvraagstuk in deze gemeente. De voorzitter, de heer Berkhout, zette hét do-el der druk bezochte bijeenkomst er waren ook belang- stéllenden uit Alkmaar en Koedijk aanwezig uit een. Het bestuur had! twee .deskundigen uitgenoo- d'igd, een op het 'gébied van electrieiteit en een op dat van gas^ teneinde dé aanwezigen in staat te stel len zich een oordeel te vormen omtrent beide ver- lichtingsmiddel'en. Aan het einde der vergadering zou men gelegenheid hébben zich uit te spreken voor gas of voor electrieiteit rfloer zijn 'handteekening te plaatsen op een! lijst men bond zich daardoor op geenerled. wijze, dooh aldtus kreeg de gemeenteraad een denkbeeld van hetgeen' de burgerij wenschte. De eerste spreker, de heör F. A. Smit Kleine, di recteur dier K. E. M. te Bloememd'aal eteflJdé op den voorgrond, dat men z. i. nimmer moest spreken over gas of electrieiteit, maar van gas en electrieiteit, wijl beiden hun specifieke vooridleelen hébben. Tn Heiloo moet men zich! z. i. afvragen, hoeveel geld moet in het bedrijf worden gestoken en wat is het rendement. Spreker had l'aten berekenen door een gasspeciali- teit, dat indien Heiloo van Alkmaar gas betrok, er een buizennet moest; worde® gelegd van f 16500, dan was er nog voor 0500 4 mil. buizen noodig, een gashouder van 10.000, een achtóhiimsd'ruk van 1500, een! gasmeter van 1800, een gebouw van 3000, totaal 42800, terwijl een electriseh. net over den zelfden afstand 11.500 kost en men voor aan sluitingen en meters 9300 mag rekenen, totaal dus 20.800. Bij gas mag voor rente en aflossing berekend wor den 4,5 en 3,6 'benevens 1 voor onderhoud is dat is dus van 42800 3787, die jaarwedden van het personeel bedragen 1000, dus die jaarlijlk- sohe exploitatie 'kost 4700. Rekent men ver dér d'ati de winst die de gemeente maakt 4 ct. par M8. bedraagt (inkoopsprijs 4% ets. verkoopsprijs 8% et.), dan blijkt 'hieruit, dat men rond 120.000 M8. gas moet verbruiken. Schat men nu het verbruik per bereikte ziel op 60 M8. en neemt men in aanmerking, dat er 1200 menschen aan het net wonen, dan 'blijkt, dat men maar kan leveren 72000 M8. De gasizaak staat er dus financieel kwaad voor. Wat nu de electrieiteit betreft, heeft men aan ren te en aflossing noodig 10 van 11.500 is 1150. Dé K. E. M. wil zelf dé zaak expïoiteeren en berekent aan petrsoneel 540. Men is d'us kl'aar met een winst van 1700. Heiloo kan die electrieiteit per eenheid vedkoopen voor 25 cents voor l'icht en 156 ct. voor kracht, zoodat het gemiddeld is 1820 ets., terwijl de inkoopsprijis bedraagt 9 a 10 ets. en dus de winst op de eenheid' ook 9 a 10 ets. Wanneer men du» 17000 K. W. U. levert is men er. Men levert gemakkelijk 73000 men moest' hebben 17000, zooidat het als een paal boven water staat, dat electrieiteit veel' rendabe ler ia Daarbij! komt, d'at het kapitaal, vastgelegd' in meters, in leidingen bij' electrieiteit aanzienlijk lager is dan1 bij gas. Bovendien kan men bij uitbreiding met electrieiteit veel gemakkelijker een verafwonen- den bereiken dan' met gas. Electrieiteit biedt groot voordeel voor motorische kracht, maar staat er ten opzichte van koken en ver warming niet erg frisch voor. E'r is beweerd, dat gas 200 goedkooper is voor verlichting dan electri- oiteit. Spreker is van*meening dat wanneer prijzen deer eenhedten zich verhouden als 1:8, dat dan electri eiteit in het nadeel is. Maar electrieiteit heeft veel meer gerief en alom neemt het gebruik van electriei teit snel toe. De heer Lefèbre uit den Helder, optredende voor de firma Spruit en Bakker, begon met naar aamei ding van het slotwoord van den vorige® spreker er op te wijzen dat in het hart der K. E. ia. de drang naar gas zeer groot is; in Velaen is een gasbedrijf, in Zandvoort verlangt men er naar en het raadslid Laan in Bloemendaal heeft, zonder dat dit eenige tegen spraak uitlokte, in den Raad! gezegd: zoodira de con cessie met de K. E. M. eindigt, nemen we gaa Dat is de practijk. Zeven groote vraagteekens meende spreker te moe ten plaatsen achter de door den hr. Smit Elaitue ge geven cijfers van het gasbedrijf. Ze zijn natuurlijk volmaakt ter goeder trouw opgegeven, maar ze lijken naar niets. Er is een gasmeter uitgetrokken voor 1800 spreker levert er met genoegen een voor 350. Een gashouder is niet voor ÏO'.OOO maar voor 7000 te leveren. De cijfers van den heer Smit Kleine voor gas kunnen den toets eener ernstige critiek niet doorstaan in de Rijp bijv. wordt nu reeds 120 M3. per inwoner geleverd, te Worm-ér 80 M8, terwijl spreker de compleete installatie hier te Heiloo graag voor 'f 20.000 wil leveren. Tegenover bet succes van electrieiteit te Koedijk wil spreker vragen hoe et'aat het in Bierge®, in Alk maar en vooral in Uitgeest? Laat men maar eens een neutraal, onbevooroor deeld deskundige vragen wat de beste verlichtingswij- ze, is. Spreker beriep zich nog op tal van ingezonden stukkea, om aan te toonen, dat het voordeel is aan gas. Trouwens de opgerichte gasfabrieken in kleine gemeenten gaan 'best, doch hoe is het te Asoendélft gegaan? Dergelijke voorbeelden zeggen meer dan buitenlandsche statistieken. De heer Smit Kleine, repliceerendé, betoogdlq dat bloedende groote gemeenten als Zandtvoort, Velzen en Bloemendaal niet kunnen worden vergeleken met Hedloo. Spreker heeft voorts een brief gelezen van den gasdirecteur te de Rijp, die 'aan een colléga schreef, of er ook goedkoopere kolen waren, daar er met verlies moest worden gewerkt. AJi die 'kleine fa briekjes zijn economische ondingen. Asisendel'ft was veel te groot opgezet, nu die K. E. M. exploiteert be gint het goed te gaan, getuige een verklariing van den burgemeester. Ho ogsf kwalijk neemt spreker het die firma, dat ze ten opzichte van Uitgeest blijft insi- nueeren, alsof K. E. M. onbetrouwbaar zou 'zijn ge weest in haar aanbieding. Koedijk, Bergen en Alk maar, het gaat 'allemaal goed' emi van Uitgeest kreeg spreker ook gunstige berichten. En dan die K. E. AL berekent voor een straatlantaarn te Wijk aan Zee 14.88, terwijl bij even lang branden de kostprijs voor gas J 29 a J 32 bedraagt. De heer Leièbre zeide, dat de heer Smit Kleine re kende op een bovengriondsehe leiding, maar de advi seur is voor een ondergroudsche. De firma Spruit en Bakker dient echter een begrooting in, volgens welke een gasinstallatie bedlrijfswaardig 'kan wordieu opgeleverd. Spreker protesteerde krachtig tegen hetgeen de heer Smit Kleine had aangevoerd tegen bedrijven als aan den Langendijk en Egmond die prachtig gaan. Een wat de straatverlichting betreft de firma berekent te Wormer 12.50 per lantaarn. Nadat nog enkele vragen uit de vergadering waren opgekomen en enkele mededeelingen waren gedaan, kwam de heer E'. O. H. Chr, Bruins er tegen op, dat het bestuur lijsten liet circuleeren. Hij wees er op dat deze vergadering had opgeleverd! een debat tusschen belanghebbenden, die elkaar scherp en per soonlijk soms hadden bestreden. Dit is niet het middel om te komen tot een rustige beoordeeling, En omtrent den voornamen factor, den kostprijs heeft men geen voldoende betrouwbare cijfers gekregen om een keuze te kunnen doen. Daarom is het verzame len van handteekemingen op dit oogenblik ontijdig. Spreker noodigde het bestuur uit, te wachten tot de gemeente Heiloo een gasd'eskundige heeft benoemd, aan het gemeentebestuur te vragen openbaarmaking van beide rapporten en teven-s te willen bevorderen, dat de beide niet-belanghébbendle adviseurs in een vergad. optreden. Dan kan men nagaan wat men zal hebben te betalen voor gas en wat voor electrieiteit bij 100, 150, 200 aansluitingen. Wanneer men zich dan uitspreekt voor gas of voor eleetriciteit, heeft deze uitspraak, ook voor het gemeentebestuur, veel meer waarde dan op dlit oogenblik, nu men eigenlijk nog zoo-weinig van de kwestie weet. Het voorstel, krachtig gesteund door den heer Eilerts de Haan, die o.m. deed uitkomen, rilat d'e gemeenteraad van Heiloo geld moet durven steken in een nuttige zaak en wees op het groote gevaar, dat men aan handen en voeten gebonden zal zijn, wanneer men de exploitatie uit handlen geeft, niet enkel wat de prijs betreft, maar1 ook wat de aan schaffing van materiaal etc. aangaat, werd het voor stel met overgroot© meerderheid aangenomen. De burgemeester zegde hierna toe openbaarmaking der rapporten en een vergadering mét de adviseurs te zullen bevorderen. Met een woord van dank aan de deskundigen en aan de talrijke belangstellenden, sloot de voorzitter dé vergadering. DE MOORD' OiP HEIT KNAAPJE' DE KLERK. Het N. v. d. D. verneemt, dat Dijkman, de man, die indertijd zichzelf beschuldigd heeft de dader te zijn van den moord op het jongetje De Klerk, al zijn daaromtrent afgelegde bekentenissen heeft terugge nomen. Hij zegt nu, alles maar te hebben verteld om in de gevangenis te komen. De burgemeester van Urk heeft, zoo wordt aan de Tel. gemeld, op aanwijzing van den gemeenteveld wachter aldaar, een vrouw gehoord, die op of om streeks 8 November een gesprek heeft gehad' met een vrouw uit Nieuwendam, welke laatste zeide in verband met den moord op het knaapje De Klerk uit Amsterdam': „Ze hebben dien verkeerde te pakken. De man is met het jongetje bij mij geweest. Hij was zeer gejaagd en wilde zonder betalen weggaan." Een verslaggever van het blad' had^eem onderhoud met de bedoelde vrouw, da waardin van bet café „Meerzicht" te Nieuwendam, die bovenstaande beves tigde. De vrouw kende Dijkman; een ander net ge kleed man was met een jongetje bij haar geweest om een boot te huren om alleen teruggekomen. Op het mutsje na, kwam het signalement van het knaapje, volkomen overeen met dat van Hendrik de Klerk. Dit gebeurde op 29 September, den dag, dat Hen drik de Klerk werd vermist. 5 October ging de vrouw haar verhaal doen aan idien veldwachter en voor heeren van dé Amsherdiam- sche politie heeft ze later ook verklaard, wat ze wist. Haar werd gezegd, dat op 'het mutsje na, het signale ment met dat van Hendrik de Klerk overeenkwam. Ze heeft na haar verklaring niet meer gehoord, is noch geroepen om het lijkje te zien, dat 2 dagen la ter werd begraven, noch geconfronteerd met Dijk man. KORTE BERICHTEN. De Koninklijke Familie is voornemens 8 De cember haar verblijf in de Residentie te nemen. Zondagavond brak een begin van brandl uit in de infanteriekazerne te Edle. Dat is reeds de vijfde keer, dit jaar. Men denkt aan misdaad. Tegen een apothek-rs-assistente te Utreeht werk gisteren wegens het veroorzaken v«n <loo«l door schuld w» ui»ud hech'eois geëisobt STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag 26 November. Ie klasse 2e lijst. No. 12161 6000. No. 4501 2000. No. 8078 400. No. 919 200. Nos. 15860, 18022, 20860 100. Ingezonden mededeelingen. OPENBARE LEEISIZAAL EN BOEKERIJ. Ged. Staten stellen voor aan da Vereeniging tot oprichting en instandhouding van een openbare lees zaal en boekerij te Alkmaar over 1914 een bijdrage van ten hoogste 800 te verleene®. Dit is de eerste subsidie van dien aard, die door Ged. Staten wordt voorgesteld. in hun toe-lichting schrijven Ged. Staten: Hoewel het ons voorkomt, dat tegen inwilliging van dit verzoek, het eerste van dien aard1 dat tot u gericht werd, geenetrlei bezwaar bestaat, achten wij het niet van belang ontbloot deze voordracht ©enigs zins breeder dan gewoonlijk te mótiveeren. Het voor en1 tegen in dleze beweegt zich in hoofd zaak om die volgende vragen. Allereerst heeft de overheid zich, in 'het algemeen, de zaak der openbare leeszalen aan. te trékken? De beantwoording in bevestigenden zin wordt géb.aseerd op de overweging, d'at het hier een volksbelang geldt, bij' wel'ks behartiging het particulier initiatief ver dient te worden gesteund. Dat 'dit laatste idoor over heidssteun zou verslappen, behoeft niet te worden gevreesd. In dé practijk geschiedt eer het tegendeel. De zekerheid gesubsidieerd te zullen worden deed juist velen de hand aan d'en ploeg slaan. In de ka merdebatten ds herhaald' opgemerkt dat het stetunen van de openbare leeszaal aan de gemeente moest over gelaten warden, 'als zijnde een locaal belang. Het be hoeft geen! betoog, dlat deze tak van overheidszorg geen bijzonder locaal karakter draagt, al' zullen aan vankelijk slechts weinige gemeenten van het subsidie profiteereu. Ten overvloede ,zij hier gememoreerd' dat Kijk 'en gemeente in het algemeen, en ook in idit bij zonder geval, reeds met hunnen steun voorgingen. De tweede vraag is, of het veelzijdige karakter der leeszalen instemming verdient, 'al dan niet. Velen achten het, van uit vol'ks-paedagogisch standpunt be zien, verkeerd, het groote publiek, dat d'eze instellin gen bezoekt, rijp en groen zonder eenige leiding voort te zetten. Het kwade lokt meer dan het goede. De overheid mag dit idoor subsidiën] niet aanmoedigen. Lijnrecht hiertegenover staat de meening van ande ren, dat het publiek zelf zijne keuze zal hebben te dioen in hetgeen hem wordt voorgelegd. Het is met volle O'ver'tuigiing, dat wij' ons aan' d'e zijde dezer laatste® scharen. De wering van de unaniem als verkeerd erkende lectuur vindt ongetwijfeld voldoen de waarborgen in het inzicht der besturen en hun wensch om een dégelijk publiek te trekken. Ten slotte dé financieel© 'kwestie. Vooreerst is opgemerkt, dat het aanbeveling verdient, bij het be palen van het bedrag van het subsidie ais maatstaf te nemen de kracht van het particulier initiatief, daar het subsidiaire 'karakter dezer overheidszorg niet uit het oog verloren mag worden. Bestaat er voorts gegrond© vrees d'at, na dezen eersten stap, er een te groote toevloed van verzoeken zal inkomen en zoodoende het provinciale budget te zwaar zal wor den belast? Wijl gel'ooven het niet, Vooral als men, vasthoudende aan het criterium door dé Regeering gesteld bij dé begrooting voor 1911, niet de volksbi bliotheken, doch uital'uitend de leeszalen -subsidieert. Waar het onderzoek der stukken ons overigens geen aanleiding geeft tot opmerkingen, stellen wij u voor, de gevraagde hijldrage aanvankelijk voor één jaar toe te staan, wanneer althans Rijk en gemeente hunne bijdragen verhoogen tot de voor 1914 geraamdé bij dragen, GEISLA,AGP. De heer G. J. A. Heino alhier is te Amsterdam ge slaagd voot het examen vrije- en ordeoefeningen. CADETTENSCHOOL. De sub-commissie voor voeding van de Staats commissie voor het legervraagstuk zetten heden al hier haar onderzoek voort. WEER TERECHT. De 20-jarige dienstbode T. S., van wier vermissing We gisteren melding maakten, is heden door de rijks politie te Haarlem naar hier overgebracht. ARRONDTSISEIMENTS-REOHTBANK. Uitspraken van hedlen. A. J. D., los werkman, Hoorn, gedetineerd, ver duistering, 3 maanden gevangenisstraf. H. EL H., manufaeturier, Hoorn, ged., beidriegelij- ke bankbreuk, 6 maanden gevangenisstraf met aftrek van preventief. J. J., arbeider te Den Helder, mishandeling, 5 boete subs. 1 dlag hechtenis. T. G., veehouder, 'Schellinkhout, mishandeling, 10 boete subs. 2 dagen hechtenis. N. L., arbeider, Hoorn, huisvredebreuk, vrijgespro ken. J. 'T., arbeider, Oastrieum, mishandeling 10 boete subs. 2 dagen hechtenis. J. O., landbouwer, Egmond'-binnen, wedersp'anuig- heid, 10 boete subs. 20 -dagen hechtenis. J. S., visscher, Urlk, wedérspannigheid, 7 boete subs. 7 dagen hechtenis. F. S., arbeider, Anna Paulowna, wederspannigheid, 1 week gevangenisstraf. J. V., veehouder, Alkmaar, mishandelinig, 5 boe te subs. 2 dagen hechtenis*. laatste Berichten. DE STAKING TE 1JMUIDEN. IJMUIDEN, 25 Nov. In de vergaderingen der Zee lieden te Egmond aan Zee en IJmuiden is besloten san de commissie van bemiddeling te berichten dat de zeelieden niet ingaan op de door genoemde com missie ingediende v orstellen. DE STAKING 'TE IJMUIDEN. IJMUIDEN, 25 November. In dé vergaderingen der Zeelieden te Egmond aan Zee en IJmuiden is be sloten aan de commissie van bemiddeling te berich ten dat de zeedlieden niet ingaan op de door genoem de commissie ingediende voorstellen. AMSTERDAMSOHE BEURS. NOORDHOLLANDSUH LANDBü WCRED1 ET Voordam C 11, Alkmaar. Opgave van het pCt. 31/, 21/, 5 5 5 4 4 4 4 5 4 41/, div. pCt. 4 41/, 4 Koers van 24Nov 25 Nov 89"/is 65 93 1011/2 371Vm| 8II/4 811/4 83s/4 843/4 9911/ie 831/, 946/18 pCt. 4 Aandeel d 3 3 21/, 4 3 5 5 183 224 161 s/4 112 953/ia 100 70% 217/a 23 55% 431/4 171 f 1.52% 2273/4 1221/a 233 286% 350 84 103 8/4 447 154% 548i/4 65 81% 8311/10 846/g 99% 88% 937/8 218 2I6S/4 339 338 528 5291/2 521 184 230 230 106 106 621 625 244 2433/4 39% 3.9 229 221 36 36% 111 110 84 Vs 85 158 1561/4 15 34 33 166 20 20% 134 134 37% 40 122% 198 155 60% 8 s/4 47% 91% 98 256 94% 92% 18% 263/g 24 57% 201/4 26% 104% 149/16 89 21% 151% 4% 84% 104% 98% 78% 115% 107 1651/, 475 183 3/s 2247/8 161 100 23 55% 1711/4 152 228 232 284s/4 349 154 548 Staatsleeningen, Nederland. Ned. Werkel. Schuld Idem Idem Buitenland. Bulgarije Tabaksleening Brazilië Funding Mexico binnenl. Japan Oostenrijk Jan.Jnli Rusland Hope Consol 1906 1894 6e Em. Iwang Dombr. Bank- en Credietinsteliingen en Hypotheekbanken. Amsterdamsche Bank Nederlandsche Bank Cert. Nederl. Handel-Mij Cert. Noordhollandsch Landb. Cred. Nationale Hypotheek Bank Noordhollandsch Orondcrediet Industriesle Ondem. (Buitenl.) Amalgamated Copper Cy. Aandeel div. Amer. Hide and Leather Anglo Amer. Telegraph Common Steels Car and Foundry Cultuur Ondern. en Handelsvenoot- schappen in Nederland en Koloniën. Cultuur Vorstenlanden Winstbew. Handelsvereen. Amsterdam" Nieuwe Afrikaansche Handelsver. Tabaksondernemingen. A'dam Deli Aand. Langkat Idem pref. A'dam Serdang Bindjey Deli Batavia Deli Cultuur-Mlj Deli-Maatschappij Hessa Tabak-Mlj Medan tabak Rotterdam Deli Senembah Tabak-Mlj. United Langkat Plant. Co. Petroleum Ondernemingen. Dordtsche Petroleum Qecons Holl. Petrol. Cert A Intern. Rum. Petroleum-Mij. Kon. Mijt. expl.v. Petroleumbr an Moeara Enim A»deel Perlak Petroleum-Mij. Sumatra Palembang Zuid-Perlak Orion Petroleum-Mij. Schibaieff, gew. Aand. Pref. Mijnbouw-Maatschappijen. Ketahoen Gew. Pref. Redjang Lebong Creat Cobar Rubber Maafschapijen. Amsterdam» Rubber Cultuur-M. Deli Batavia Rubber-Mlj. Koloniale Rubber Cultuur-Mlj. Nederl. Rubber-Mlj. »Serbadjadi* Sum. Rubber Cultuur-Mlj. Scheepvaart Maatschappijen. Amerik. Stoomv.-Mij. Nederl. Scheepvaart Unie Common Marine Preferente Marinhbonds Diversen. Common Peru Preferente Spoorwegen. Holl. IJz. Sp.-Mij. Mlj. tot expl. v. Staatsspoorw. Deli Spoorweg Ambrik'A. Atch. Top. Cert. v. Convert. pCt. Denv. en R.Gr. Cert. Aand. d Erie Kansas Gity South. pref. Miss K. Texas C. v. New-York and Ontario Norfolk Western C. v. Rock Island gew. Southern Pacific Southern Railway Union Pacific cert. v. Wasbash gew. RUSLAND. Wladikawkas Premieleeningen. Nederland. Stad Amsterdam f 100 Gemeente-crediet. Belöie. Antwerpen 1887 Hongarije-, Hongaarsche Hyp. Idem Oostenrijk. Staatsleening 1860 Rusland. Staatsleening 1864 Koers va® hét' géldl. Prolongatie 5 pC't. Medédéellngen. De stemming op dé Amerika an- sohe markt was heden vrij wél onveranderd', het slot was vast. Oliewaardlen 'beter op hoogera prijzen. No teering Koninklijke 62i6 slot 625, 'Geconsioli- d'eerdte 2291/4230s/4 slot 230. Tabakken vrij vast. Mijnen ongeanimeerd. Rubbers1 prijshoud'end. 103 _Ji 49% 123 1547/8 143% 59% 8% 47% 91% 98 §4% 18% 26% 24 57 206/16 1051/4 1411/16 89 21% 15U/4 4% 8411/ie 7811/ij 107 560 Marktberichten. BROEK OP LANGENDIJK. 25 Nov. v.m. 61500 bloemkool le soort f4.30 *9.50, 2e soort 1.a 3.57800 Roode kool f 1.70 4 80, 19700 gele f 1.20 a 3.60, 7200 witte f 2.30 a 6.80, b >a wortelen f 0. - a 0.per ,10») bos. 260 zak roodekool 13 a 28 ct. 30 baal uien f 2 70 a 2.85, 267 baal wortelen f 0.70 a 0 86, 3000 rammenas f 6.60 a 8.50. WARMENHUIZEN, 25 Nov, Aangevoerd - zak aardappelen f 0,per zak, 0— stuks bloemkool f O 0,9400 stuks wittekool f 0,90 a 6,80. 45200 stuks roodekool f 0,90 a 3.80,2100 stuks gele kool f 1,20 a 2.per 100, —0 stuks Deensche witte kool z 0. - per 100, zak roodekool f 0,— a 0. BOVENKARSPEL, 24 Nov. Groote muizen f 0. - 0.kleine f 0.— a 0,blauwe f 2,20 a 2,30. Bloemkool f 8a 11 75. 2e soort f 4,6,50, Roode kool f 2.00 a 4.gele id. f 2 00 a 3 50, witte kool f 1 a 3.50, Bieten f 8 a 14 50, Uien f 2.60 a 2 80 HOORN, 24 Nov. Op ds heden alhier gehouden scheimarkt werden aangevoerd 396 runderen, waar van de prijzen waren als volgt Kalfkoeien f 230 a 340, geldekoeien f 180 a 290, TELEGRAFISCH WEEKBERICHT. 25 November. Medegedeeld door het Koninklijk Nederlands-eb Meteorologisch Instituut te De Bilt. Gelld'ig tot den avond! van 26 November. In het gebied van de waarneming is de hoogste be kende stand van dén 'barometer 775.8 te Ctoruna. De laagste standi -va® den barometer 719.3 te Vest- manoer. VERWACHTING. Matige tot krachtigen -meest zuid'westelijken wind, betrokken tot zwaarbewolkt, waarschijnlijk regenbui en, ietsi zachter.

Alkmaarsche Courant | 1913 | | pagina 2