Ii het een nierziekte? JfcfrcL Toezending geschiedt fr. na ontv. v. postwissel f 1.75 voor één, of f io.— voor zes doozen. Eischt de eehte Foster's Rugpijn Nierenpillen, NiPVÏUj&lra weigert elke doos, die niet voorzien is van nevenstaand handelsmerk. STADS N I EUWS. open zijn ran het kantoor niet oragwenseht ia. Ko- mien er meer uren, dan kan heft salaris van 8 tenue n- borg worden herzien. Op het bekende verzoek van de afd'. Schagen deor Holl. Mij. van Landbouw werd afwijzend beschikt, evenzoo op het verzoek van.' de wed'. Wieling, 'geb. 8'eihorst, om haar een perceel bouwland aan de Laan groot 7 A. 02 cA., kadastr. no. 300 voor billijken prijs te verkoopen. Ingekomen was een rekest van den heer lierman Robber» dat bij verkoop aan hem van het perceel be kend kadaster sectie O no. 933, eertijds gemeente- eigendom, toegezegd is dat die gemeente zou zorg dra gen voor de beharding der zandwegen langs het ter rein. Hij' verzocht zoo spoedig mogelijk tot behar- ding over te gaan. B. en W. stelden voor te behardem het wegje van den Molenweg naar den Voorweg, met welke regeling de heer R. tevreden is. De heer Couwenhoven vond! het vreemd, dat de heer Robbers thans met eischen komt; de voorzitter zette uiteen, dat op de gemeente door een inderdaad gedane toezegging, de moreel© verplichting ruat het verzoek in te willigen. Na eenige discussie werd het voorstel bovenbe doeld verworpen. Vöör de hoeren de Das, van Die nen en die voorzitter. Besloten werdl daarna op voorstel van den heer Couwenhoven om den kortsten weg van dien dam tot aan den hoofdweg voor rekenin'g der gemeente te bestraten. Tegen d.a heeren Dapper en Bas. Eenige wijzigingen in de begrooting dienst 1913 werden goedgekeurd, 't Betreft eenige administra tieve regelingen. De heer A. Heringa, gemeente-geneesheer, werd voor onbepaal'den tijd! benoemd. Jaarwedde S'50 en vrij wonen geschat op f 450. De bewoningsrtepara- ties zijn voor rekening van d©m dokter. Het subsidie aan het fanfarecorps, werd nadat de voorzitter de toestand' der vereeniging had geschetst en warm voor de verhooging had gepleit, verhoogd van 50 tot 100. Tegen de heeren Couwenhoven en Dapper. De vereeniging geeft voor dia 100 7 concerten, 4 te 'Schoorl, 2 te Qroet en op Koninginnedag te Groet. Bij de rondvraag vroeg de heer Oouwenhoven of het niet wenschelijk zou zijn een wijziging te bren gen in' die zitdagen van den gemeente-ontvanger. De voorzitter zei overweging toa Nog vroeg de heer Couwenhoven of wel de hand wordt gehouden aan de bouw- en woningverord'emng. Hij wees er op, dat die woningen aan die Laan aan el kaar zijn gezet. De voorzitter zette uiteen, dat hier lVz M. tusschen zou zijn gebleven, naast elke woning moest een steeg van 75 cM. Bij de noordelijke woning is echter de steeg aan den noordkant, bij die zuidelijke aan den zuidkant aangebracht. Bij nieuwe aanvragen zal hierin, aan da hand der verordening geen toestem ming worden verleend. Het is moeilijk voor B. en W. door de drukke werkzaamheden, om een goed toe zicht uit te oefenen, er is een bouwkundige noodig, d'ie op de toepassing dier bouwverordening let. Dit laatste zou de beer Couwenhoven ook uitste kend! vinden. Meerdere leden beaamden dit. De heer Couwenhoven oordeeilde, evenals de heer D'apper, dat de verordening vreeselijk streng. De voorzitter zeide, dat hét uitbreidingsplan te groot was opgezet, er mag wel eens worden overwo gen of niet anders zal worden gedaan, dan bij het uitbreidingsplan geregeld was. De heer Oouwenhoven Izou dit toejuichen en oor deelde de weigering van de beide gedane bouwaan- vragen op voorwaarden ails aan de Laan, onbillijk te genover de anderen, al voelde hij da moeilijkheid. Besloten werd te overwegen of voor deze twee een uitzondering kan woTden gemaakt, de voorzitter zal den inspecteur eens vragen. Nadait ook nog eenige andlere leden als hun oor deel hadden uitgesproken, dat de verordening dient te worden verzacht, werd de vergadering gesloten. Ingezonden mededeelingen. Ja, indien gij waterzuchtige zwellingen rond de oogen, in de enkels of polsen hebt; indien gij voort- durende aandrang tot urineloozing, bezinksel in het water, branderige pijn bij de loozing hebt; indien uw slaap verstoord is en gij lederen morgen ver moeid opstaat; indien gij stekende pijn in den rug en de lendenen hebt of rheumatische pijnen in de ledematen; ischias, rheumatiek, jicht, steen, uremie kunnen de gevolgen ervan zijn. Foster's Rugpijn Nieren Pillen genezen nier- en blaaskwalen, doordat zij de zwakke of zieke nieren genezen en versterken, en haar zoodoende in staat stellen om haar gewichtig werk, het filtreeren van het bloed, behoorlijk te verrichten. Uw leven hangt van uw nieren af, want iedere drie minuten, dag en nacht, wordt het bloed door de nieren gevoerd. Haar te verwaarloozen is gevaarlijk, doch indien gij haar gezond houdt, houden zij u gezond. Foster s Rugpijn Nieren Pillen zullen dit voor u doen en haar genezen, indien zij ziek zijn. S5 Te Alkmaar verkrijgb. bij de hh. L df Nieiop en Slothouber, Langestr.83. ART. 68, EERSTE LID DEtR PENSIOENWET VOOR GEMEENTELAlMBTENAREN 1913. De heer J. L. Kok, chef van het gemeentelijk pen- aioenbureau ter gemeente-secretarie van Rotterdam, die adviseur van B. en W. bij het uitvoeren der wet ten van 21 Juni 1.L (Staatsbladen Nrs. 301 en 303) schrijft het college onder d'agteekening van 21 No vember IJ. als volgt: „Naar aanleiding van Uw schrijven d'.d. 15 dlezer meld ik U, d)at thans ondier die oogen zal moeten wor den gezien die vraag of die Gemeente al of niet ge^ bruik zal maken van haar bevoegdheid, badoeM bij art. 68, eerste lid der pensioenwet voor de pensioen wet voor de gemeente-ambtenaren 1913. Uitvoerige «berekeningen kunnen da'&rvoor thans niet. worden gemaakt, alleen reeds daarom niet, om dat de verklaring, bedoeld bij genoemd artikel, reeds vóór 1 Januari 1914 moet wordlen ingezonden. Zoo oppervlakkig komt het mij voor, dat, nu uit gemaakt is, d'at die Gemeente, indien zij gebruik maakt van bovengenoemde bevoegdheid, premie van blijven heffen voor pensioen, het in het finantiéel belang van die Gemeente is, van genoemde bevoegd heid gebruik te maken en wel om twee redenen, te weten: lo. In het wiskundig rapport van de heeren Mui die- en Zoot, dat tot grondslag heeft^gediend voor die samenstelling dier pensioen wet tien, zijn als ontslag kansen aangenomen die, afgeleid uit de waarnemin gen onder de Staatsambtenaren. Nu heeft mij de praktijk galsard, dat de on t slagkan «en ondier die ge meente-ambtenaren va»l grooter zijn dan onder de S taats-ambtenaren; 2o. In genoemd wiskundig rapport is bij die bereke ningen aangenomen een rentevoet van 3% pet., ter wijl thans ruim 4 pet. rente wordt gekweekt. Daar nu ingevolge het derdie lid van 'art. 61 van genoemde wet de ambtenaren in dienst van de Ge meente Alkmaar geen verklaring, ala bedoeld hij art. 61, eerste lid, kunnen inzendt® en dus geen selectie kan plaats hebben, wil het mij toeschijnen, dat het voor de Gemeente Alkmaar voordieeliger zal zijn te betalten volgens het omslagstelsel en dus eene verkla ring in te zenden» als bedoeld bij art. 68, eerste lid, dan premie en inkoop te betalen. Het Gemeentelijk pensioenfonds kan dlan voor de op 1 October 1013 in dienst zijnde ambtenaren blij ven bestaan. De uitkeeringem aan hot Rijkspensioen fonds kunnen dan uit het Gemeentelijk fonds wor den betaald. Het subsidie aan het Gemeentelijk fonds zal dan vermoedelijk een nader te bepalen ver mindering kunnen ondergaan, omdat het Rijk den inkoop in het Rijksfonds voor het weduwe-pensioen betaalt. Met het oog op vorenstaande geef ik U in overwe ging den Gemeenteraad te adviseerem ©ene verkla ring, als bedoeld bij art. 68 eerste lid, der pensioen wet voor dlè gemeente-ambtenaren 1913 in te zen den." B. en W. kunnen zich met dit advies volkomen vereenigen, weshalve zij den Raad voorstellen te be sluiten: Aan Z. Exo. d'en Minister van Financiën te be richten» dat deze gemeente, die sedert 1 April 1907 een pensioenregeling voor hare ambtenaren heeft, zich bereid verklaart van die pensioenen, d'ie ingevol ge de pensioenwet voor de gemeente-ambtenaren 1918 door die ambtenaren later zullen worden geno ten. de gedeelten voor den tijd, in harten dienst doorgebracht, jaarlijks vóór 1 Juli aan het fonds uil te keeren. Afschrift van dit besluit te zendien aan Z. Exo. den Minister van Financiën, naar aanleiding van het bepaalde in art. 68. eerste lid der pensioenwet voor d« sremeente-ambtenaren 1918. REGLEMENT VOOR HET BURGERLIJK ARMBESTUUR. In verband met het bepaaldé in art. 80 der Ar menwet, waarbij is voorgeschreven, dat de reglemen ten van de burgerlijke instellingen binnlen eien jaar na het in werking tredén dier wet worden hérzien, biedleni B. en W. den Raad een nieuw reglement voor het Burgerlijk Armbestuur aan, omtrent de samen stelling waarvan d'oor ben met het Burgerlijk Arm bestuur overleg is gepleegd. Het volgende reglement wordt voorgieisteld: Hoofdstuk 1. Van het Bestuur: Art 1. Het Burgerlijk Armbe stuur bestaat ministens uit dtrie en hoogstens uit vijf leden, door dien Gemeenteraad te benoemen. Het wijst uit zijn midden een voorzitter, een on der-voorzitter en eien secretaris aan. Dezie function worden om de maand afgewisseld, volgens een door bet bestuur op te maken, aan Burgemeester en Wet houders telkens mede te daelen naamlijst. Art. 2. Op 31 December van elk jaar treedt een der leden af. Het lot bepaalt den tijd, waarop elk der ledien moet aftreden. De aftredenden zijn dadelijk herkiesbaar. Art 3. De benoeming der leden geschiedt uit een aanbeveling van twee personen, door het Burgerlijk Armbestuur bij periodieke aftreding jaarlijks vóór 15 November in te zendlen aan Burgemeester en Wethouders, die bevoegd zijn aan deiae aanbeveling nog twee personen toe te voegen. Bij het ontstaan van een tusschentijdsche vacature ten gevolge van overlijden, vertrek uit de gemeente, ontslagneming enz., geschiedt de benoeming binnen twee maanden na het ontstaan der vacature. De aan beveling word't binnen een maand na het openvallen aan 'Burgemeester en Wethouders ingezonden. Hij, die ter vervulling van een tusschentijd's opengevallen plaats is opgetreden treedt af op het tijdstip, waarop zijn voorganger aan j)e beurt van aftreding was. Bij niet aanneming der benoeming binnen een maand wordt een nieuwe aanbeveling van twee per sonen aan Burgemeester en Wethouders ingediend. Art. 4. De leden mogen mid'deüll'ijk noch onmid dellijk dleelnemen aan onderhandsehe pacht van goe deren of inkomsten van het Burgerlijk Armbestuur, aan levering of aannemingen te diens behoeve en aan het koopen van betwiste vorderingen te diens laste. Art. 5. De gewone vergaderingen worden eenmaal per week gehouden op den tijd! door het Burgerlijk Armbestuur te bepalen. Buitengewone vergaderin gen worden gehouden boo dikwijls de voorzitter of minstens 2 lteden zulks noodig achten en' wonden be legd door dien1 voorzitter die hiervan aan da leden schriftelijk kennis geeft. De voorzitter leidt de vergaderingen. Bij ontstentenis wordt hij vervangen dloor den on der-voorzitter. De voorzitter bekleedt tegelijk de functie van penningmeester en word't ook hierin eventueel vervangen door den ondér-voorzitter. Alle besluiten worden bij' volstrekte meerderheid der uitgebrachte stemime® genomen. In geval de stemmen staken beslist die stem van dien voorzitter. Art» 6. Het bestuur geniet als toelage ter bestrij ding der kosten zijner vergaderingen een bedrag van 50 per lid en per jaar. Art 7. Helt Burgerlijk Armbestuur wordt dlesver- langd1 bijgestaan door gesalarieerde ambtenaren. .Deze ambtenaren worden op aanbeveling van het Burgerlijk Armbestuur benoemd, gesdhorst en ont slagen door den Gemeenteraad, d'ie tevens hunne bezoldiging regelt. Hun werkkring en verantwoor delijkheid worden geregeld! bij' eene instructie, vast te stellen door Burgemeester en Wethouders, het Burgerlijk Armbestuur gehoord» Art. 8. De gemeente voorziet in de ten behoeve van het Burgerlijk Armbestuur nood'ige- gemeubi leerde localiteit, zoo noodig verlicht en verwarmd. Hoofdstuk 2. Van den ondierstand: Art. 9. Ondersteuning wordt, met inachtneming van het bepaalde in de artikelen 29, 30 en 31 der Armenwet, verstrekt krachtens een besluit van het Burgerlijk Armbestuur, nadlat een volledig onderzoek is ingesteld der lieden en de voor zitter van de maand met dit onderzoek in kennis is gesteld. Indien het verstrekken van ondersteuning niet zonder gevaar voor het leven of de gezondheid van den arme kan worden uitgesteld tot de beslissing van het Burgerlijk Armbestuur, is ieder lid van dat bestuur bevoegd) voorloopi'g ondersteuning te geven. Het lid' dat de ondersteuning gaf is verplicht den voorzitter hiermede onmiddellijk in kennis te stellen. Art. 10. De ondersteuning wordt door het Burger lijk Armbestuur uitgereikt op een wijze welke mis bruiken voorkomt. Voor zoover de bedeelden zich persoonlijk kunnen aanmelden zal bij voorkeur de ondersteuning persoonlijk worden ter hand gesteld. Art. 11. In dé laatste week van elke maand' word't, behoudens de bevoegdheid tot een tnsschentijds aan brengen van wijziging in die ondersteuning als gevolg van veranderde ometandigbeden, ten opaieht van el- ken ondersteunde d'oor het Burgerlijk Armbestuur onderzocht of er termen bestaan om in da onder steuning wijziging te brengen-. Art. 12. De door het Burgerlijk Armbestuur uit bestede personen kunnen tot het houden van toezicht bezocht worden dloor een 'of meer leden van het Bur gerlijk Armbestuur ingevolge een besluit van dat be stuur. Van elk bezoek wordt een nauwkeurig rap- pert uitgebracht. Eventueels daarvoor te maken reis- en verblijfkosten komen ten laste van de kas van hiet Burgerlijk Armbestuur. Indien geen persoonlijk onderzoek door ©en der leden plaats heeft, word't een rapport van derden ge vorderd! van wie het Burgerlijk Armbestuur kan ver wachten juiste gegeven-a te zullen ontvangen. Hoofdstuk 3. Van de begnooting en die rekening. Art. 16. Jaar lijks in de maand Juli biedt het Burgerlijk Armbe stuur den Gemeenteraad ter goedkeuring aan eene begrootiug in duplio van inkomsten en uitgaven voor het volgend dienstjaar, vergezeld! van eene memorie van toelichting. De goedkeuring dér begrooting sluit in de toeken ning van het daarin, geraamde bedrag als subsidie uit de gemeentekas. Dreigt de toegekende subsidie over eecaig jaar on toereikende te zijn dan biedt het Burgerlijk Armbe stuur den Gemeente-raad eene suppletoirs begrooting voor dat jaar in duplo ter goedkeuring aan met over legging van eene memorie van toelichting. Art. 14. Jaarlijks vóór dén lstem April' biedt het Burgerlijk Armbestuur dien Raad ter goedkeuring aan aene rekening en verantwoording der ontvang sten en uitgaven over het vorige jaar vergezeld van da nood'ige bescheiden en verzamalstatea» Art. 15. De modellen dier begrootingen en rekenin gen worden vastgesteld d'oor het Burgerlijk Armbe stuur en behoeven de goedkeuring van Burgemees- *ter en Wethouders. Hoofdstuk 4. Overgangs- en slotbepalingen. Art» 16. De thans in functie zijnde leden van het Burgerlijk Armbe stuur worden in hunne betrekkingen bevestigd tot aan hunne eerstvolgende aftreding volgens den thans bestaandlen rooster. Een uitbreiding of inkrimping van het aantal leden kan op voorstel van het Burger lijk Armbestuur -geschieden na goedkeuring van bur gemeester en wethouders, met inachtneming van het bepaalde bij artikel 1. Art» 17. Dit reglement treedt in werking op den dag voLgendie op d'ien, waarop het in het Gemeente blad is opgenomen. Afschrift van dit besluit, naar aanleiding van het bepaalde in de 8e aleimea van art. 80 dier Armenwet te zenden aan heeren Gedeputeerde Staten van Noordholland, ter eriangimg vam de vereisehte goed keuring. VERDEELING VAN DEN RAAD IN AFDEE- LIN'GENBENOEMING EN AANVULLING VAN OOMMISSIëN VOOR 1914. B. en VV noodigen den Raad uit over te gaan: lo. tot verdieeling van den Raad in afdeelingen voor 1914, ter voldoening aan het bepaalde bij art. 38 van bet Reglement van orde; en tot benoeming voor 1914 van: 2o. vier ledien der commissie voor het ontwerpen van' verordeningen tegen welker overtreding strai is bedreigd, waarvan de burgemeester, krachtens art. 166 der Gemeentewet,, voorzitter is. De Commissie bestaat uit die heeren: N. Glinder- man, Mr. A. Dorbeck, A. W. Udo, J. de Lange C.Jz. 3o. vijf leden, waarvan één tot Voorzitter, der co-mmissie tot de belastingzaken en eenige andere onderwerpen van finaneiealen aard. De commissie bestaat uit dé heeren: J. de Lange O.Jz., Voorzitter. H. J. F. Wanna. O. G. Zaad noord-ijk. A. F. Thomsen. A. Fortuin. 4o. drie leden der commissie van bijstand voor de publieke werken. De commissie bestaat uit de heeren: G. de Groot Jz. G. T. M. van den Boseh. P. N. Leguit. Tot voorzitter voor het jaar 1914 is door burge meester en wethouders aangewezen de burgemeester. 5o. driie leden dier commissie van bijstand in be trekking tot het beheer en onderhoud van die wandel wegen, de beplanting van straten, wegen en pleinen der gemeente. De commissie bestaat uit de heeren: G. T. M. van den Bo-sch, G. de Groot Jz., N. Glinderman. Tot voorzitter voor het jaar 1914 is d'oor burge meester en we'thoudera aangewezen d'e heer Mr. H. Boelmans ter Spill, wethouder. 60. twee leden der commissie van bijstand voor de gemeentelijke gasfabriek. De commissie bestaat uit de heeren: J. da Lange C.Jz. P. N. Leguit. »- Tot voorzitter voor het jaar 1914 ha door burge meester en wethouders aangewezen d'e Burgemeester. 7o. drie ledien der commissie van bijstand voor het gemeen te-slachthuis. De commissie bestaat uit dé heeren: D. A. Luiting. A. F. Thomsen. J. F. Lubbe. Tot voorzitter voor het jaar 1914 is door burge meester en wethouders aangewezen de heer Jan de Wit Dz, wethoudér. 8o. drie leden deor commissie van bijstand veor het gemeentelijk pensioenfonds en ongevallenfonds. De commissie bestaat uit de heeren: N. Glindler- man, J. de Lange O.Jz., O. J. Verkerk. Tot voorzitter voor het jaar 1914 is dloor burge meester en wethouders aangewezen de heer Mr. H. Boelmans ter Spill, wethouder. 9o. twee ledien der commissie van bijstand in het beheer van dén gemeen herein i gingsd'i ens t. De commissie bestaat uit de heeren: H. P. Ibink Meienbrink. D. A. Luiting. Tot voorzitter voor het jaar 1914 Is door burge meester en wethouders aangewezen dé heer C. G. Zaadnoordijk, wethouder. Voorts stellen B. en W. voor om over te gaani tot de benoeming van: lOo. een lid van het burgerlijk armbestuur, tot ultimo December 1917, wegens periodieke aftreding van den heer C. Bosman Gz. Door bedoeld bestuur is de volgende aanbeveling ingezonden: C. Bosman Gz., H. G. Preijer. llo. een regent van hiet stadseziekenhuis, tot ulti mo December 1918, wegens periodieke aftreding als zoodanig van den heer J. van dier Veen. Door het college van Tegenten is de volgende aan beveling ingezonden: J. van der Veen, J. P. Kool Pz. 12o. een lid van de commissie van toezicht over het stedelijk muziekkorps, tot ultimo December 1916, wegens periodieke aftreding als zioodani'g van den beer J. H. Oushoom. Door de commissie is de volgende aanbeveling in gezonden: J. H. Oushoom, Mr. W. Stap. 13o. twee leden d.er commissie van toezicht op het lager onderwijs,, tot ultimo December 1918, we gens periodieke aftreding als zoodanig van de heeren Mr. A. P H. d'e Lange en Mr. A. Prins. Door de commissie zijn de volgende aanbevelingen ingeaondem: Vacature Mr. A. P. H. dte Lange: Mr. A. P. H. cW Lange, A. H. P. Blaauw. Vacature Mr. A. Pr ine: Mr. A. Prins, M. A. de Lange. 14o. «en lid derocommisisie van toezicht op het la ger onderwijis, tot ultimo December 1917, ter vervul ling deer vacature ontstaan door het aan Mevrouw D. P. Vinke-Hazenberg verleend eervol ontslag. Door die commissie is de volgende aanbeveling in gezonden: Mtavr. G. van dér Haijd»'Grar, Mevr. A. MakkinbUden Maaman. 15o. een lid der commissie van toezicht op het middelbaar onderwij» tot ultimo' December 1918, we gens periodieke aftreding als zoodanig van den heer J. P. F. A. Noonduyn. Door da commissie is de volgende aanbeveling in gezonden J. P. F. A. Noorduijn, Jhr. J. RoëliL 16o. een lid van het college van curatoren van het^ Gymnasium, tot ultimo: December 1918, wegen» periodieke aftreding al's zoodanig van dien heer Jhr. Mr. M. E. J. J. van Lidth d'e Joude. Door het college van curatoren ia de volgende aan beveling ingezonden: Jhr. Mr. M. E. J. J. van Lid'thi die Joude, Mr. A. D. H. Quintus. Burgemeester en Wotho-udters maken bij bovenge noemde voordrachten geen gebruik van hunne be voegdheid, aan deze aanbevelingen nog twe© perso nen toe te voegen. 17o. een regent en een regentes van het burger weeshuis tot ultimo. December 1917, wegens periodie ke aftreding als zoodanig van den heer H. IJspeart, die voor eene eventueele herbenoeming niet in aam- merking wenscht te komen en Miavr. A. E. Snellen de Lange. Door burgemeester en wethouders worden aanbe volen: voor regent: E. E. 'S-tocl, J. R. van der Moer, voor TegentesMevr. A. E. SnellenDo Lange, Mevr. E. K. A. 'PreijerWegener. 18o. -een regent van hot burgerweeshuis tot ulti mo December 1014, ter vervulling dér vacature ont staan door het aan den heer H. W. Holamuller ver leend eervol ontslag. Door burgemeester en wethouders wiordten aanbe volen: R. G. C. Schroder, E. E. Stoel. AANVRAAG OM NADERE OREDIETEN VOOS VERSCHILLENDE BEGROOTINGIS'POS'TEN DIENST' 1913. B. en W. stallen dlea raad voor: a. aan Burgemeester ©n Wethouders dé navolgen de aanvullingscredietem voor het dienstjaar 1913 to verleenen, t.w.: voor herstellingen: aan den waagtoren 280, aan huizen .torens enz. 1400 en aan wachthuizen 280; b. genoemde bedragen te vinden door afschrijving van voilgno. 206 „Onvoorziene uitgaven" en over schrijving er van onderscheidenlijk op volgnummer» 93, 103 en 123 der 'gemeentebegrooting, dienst 1913. ERFPACHTSOONTEA'GT MET DE VEREENI GING „ALKMAARSOHE BUITENlSOCiëTEIT." B. en W. stellen d'en raad voor te besluiten: Van den gemeentegrond, bij a-kte van 23 Maart 1898, verleden voor den te Alkmaar gevestigde® nota ris Mr. A. P. H. de Lange, in erfpacht uitgegeven aan da Vereeniging „Alkmaarsche Buitensocieteit," zal d'oor die Vereeniging aan dé gemeente worden terug gegeven de gedeelten, op een overgelegde tee- kening gearceerd aangegeven, in verband' waarmede van d'en overblij venden gronid, die eene oppervlakte zal behouden van pl-m. 1450 Ma. voortaan telkenjare en wel' voor het eerst vóór of up 1 Mei 1014 een ca non zal worden] betaald vam 72.50. De kosten vallende op de op te maken akte van te ruggaaf vani grond komen ten laste van da Veraen.!- ging. Afschrift van dit besluit (in tweevoud)) te zenden aan de Gedeputeerde Staten, ter erlanging van dé vereisehte goedkeuring. WIJZIGING VAN DE VERORDENING OP DEN BURGERLIJKEN STAND. Gedeputeerde Staten verlangen dat d'e verordening op den Burgerlijken Stanid in dier voege worde ge wijzigd, dat daarin juist worde omschreven dé var- deeling zooals die in de praktijk bestaat. Teneinde aan dé gerezen bedenkingen tegemoet te komen» stellen B. en W. dén raad voor te besluiten: d'e Verordening, houdende bepaling van. het aantal ambtenaren van den burgerlijken «tand', dé regeling van de werkzaamhedén tusschen de verschillende ambtenaren en van die unen, waarop de bureaux van dien burgerlijken stand zullen geopend zijn» zooal» da- ze laatstelijk is vastgesteld bij raadsbesluit van 15 October 1913 (Gemeenteblad No. 431') te wijzigen als volgt: De artikelen 8 en 4 worden ingetrokken en var vangen door nieuwe van- den volgenden inhoud: Art 8. Een der andére ambtenaren zal belast zijn met alle andere werkzaamheden den burgerlijken stand betreffende. Art. 4. De overige twee ambtenaren treden bij ont stentenis, ziekte» verlof en afwezigheid' van de in dé artikelen 9 en 3 genoemde ambtenaren ala zoodanig op, alsmede wanneer bij buitengewone drukte assis tentie noodig blijkt. Na deze wijzigingen de Verordening in haar go- heel opnieuw en overigens onveranderd vast te stel len, van een nieuwen datum van vaststelling te voor zien, haar onverwijld ter openbare kennis te brengen en mede te deelen aan den Officier van Justitie, al hier. SCHADELOOSSTELLING AAN DEN LEERAAR IN NATUURKUNDE AAN HET GYMNASIUM. B. en W. stellen den raad voor te besluiten: aan den heer D. A. Wittop Koning, leeraar in d'e natuur kunde aan het gymnasium voor den cursus 1913/14, ter zake van het geven van minder lesuren, dan waarop bij zijne benoeming redelijkerwijs mocht wor den gerekend, eene schadeloosstelling te verleenen van 200. Ofschoon de Inspecteur der Gymnasia van een an der gevoelen blijk geeft, zijn B. en W. met het Cura torium van oordeel, dat er bij wijze van uitzondering voor dit gevail, op gronden van billijkheid, aanlei ding bestaat voor den loopendén cursus eene toelage t>0 V'OrlöGQGDi WIJZIGING VERORDENING, REGELENDE DE BEZOLDIGING VAN HET PERSONEEL AAN HET GYMNASIUM. B. en W. stellen den raad' voor te besluiten de ver ordening te wijzigen als volgt: Art. 8 word't geroyeerd en vervangen d'oor een nieuw artikel van den volgenden inhoud: Art. 3. Tenzij daartegen overwegende bezwaren bestaan, worden na 3 jaren dienst, voor zooverre de titularissen een vaste aanstelling aan dit Gymnasium hebben a. de jaarwedden bedoeld in art. 2 driemaal ver hoogd met 10 Voor bet- toekennen der periodieke verhooginge* worden medegerekend: ten aanzien van den reetor: de dienstjaren elder* als rector van een Gymnasium doorgebracht; ten aanzien van de leeraren: de jaren, zoowel hier als elders in vaste betrekking doorgebracht bij in richtingen van hooger en ariddélbaa* endérwu*, al«-

Alkmaarsche Courant | 1913 | | pagina 6