STADSNIEUWS. PREDIKBEURTEN TE ALKMAAR. 25, 26 en 28 December 1913. Oroote Kerk, le Kerstdag, 10 uur, Ds. Vinke. Avond 6 uur, Ds. de Pree. Kapelkerk, 10 uur, Ds. Kloosterman. Evan gelische Unie, avond 7 uur, Ds. van Dorp, van Egmond-Binnen. 2e Kerstdag, Groote Kerk, 10 uur, Ds. Verwaal. Kapelkerk, 10 uur. Ds. Vinke. Zondag 28 Dec. Groote Kerk, 10 uur, Ds. Vinke. Kapelkerk, 10 uur, Ds. Verwaal. Avond 6 uur, Ds. de Pree, Heidelb. Cat. Zondag 29. Evang.-Luth. Kerk, le Kerstdag, 1011 uur, Ds. Makkink Zondag geen dienst. Doopgez. Kerk, le Kerstdag, ÏO1^uur, Ds. Westra. Zondagvoormiddag 101/Uur. Ds. v. d. Kieboom, van Bergen. 31 Dec. Avond 7 uur, Ds. Westra Rem.-Ger. Kerk. le Kerstdag, *10'uur, Ds. de Regt. (Koorzang. Collecte Rem. Broederschap). Avond 7 uur, kerstfeest met de Zondagschool. 2e Kerstdag, avond 7 uur, Zangdienst. Kinderkoor. Zondagvoormiddag 101 2 nur, Ds. C Th. Cramer van Baumgarten, uit Hoorn. Geref. Kerk, le Kerstdag, 10 uur en avond 6 uur, Ds. Meijer. 2e Kerstdag, 10 uur, Ds. Meijer. Zondagvoormiddag 10 uur en avond 6 uur, Ds. Meijer, Heidelb. Cat. Zond. 23. Hersteld Apostolische Gemeente, Toussaintstraat, vergaderingen le Kerstdag, 'smorg. 10 uren en 's avonds 5 uren. 2e Kerstdag 's morgens 10 uur en 's avonds 6 uur Kerstfeestviering met verlichte Kerstboom. Vrije toegang, ook voor kinderen, doch onder geleide der ouders. Uit de omgeving. Herv. Gem. te Oudorp, le Kerstdag 10 uur, Ds. Groot. 2e Kerstdag, avond 61 2 uur, Kerstfeest viering met de kinderen. Zondagvoormiddag 10 uur. Ds. Groot. Bevestiging van kerkeraadsleden. Herv. Gem. te Stompetoren, le Kerstdag, 9! uur, Ds. Heep. 2e Kerstdag geen dienst. 28 Dec., 9 ir uur, Ds. Heep. Herv. Gem. te Heiloo, le Kerstdag en 2e Kerst, dag en Zondag 28 Dec. voorm. 10 uur, Ds. Eilerts de Haan. Evangelisatiesatielokaal, le Kerstdag en Zondag 28 Deo., 10 uur, Ds. C. de Hoogh van Amsterdam. 2e Kerstdag, avond 6 uur, Ds. Kloosterman. Herv. Gem. te Oterleek, le Kerstdag, 91 r uur, Ds. Proost. 28 Dec. geen dienst. Herv. Gem. te Bergen, le Kerstdag, 10 uur, Ds. v. d. Kieboom. 28 Dec. 10 uur, Ds. Westra van Alkmaar. Herv. Gem. te Egmondblnnen, 2e Kerstdag. 10 uur, Ds. v. d. Kieboom van Bergen. Ingezonden mededeelingen. 3 BUITENLAND. STAATSLOTERIJ. Trekking van Woensdag 24 December. 8e Klasse, 3e lijst. No. 6726 f 2500(1. No. 9868 f 1000. No. 3476 f 100. Laatste Berichten. DE MOORD TE 'S-GRAVENHAGE. 's-GRAVENHAGE 24 Dec. Tegen den Leidschen student van Leeuwen, die 25 April zijn verloofde dood schoot eu om dat feit door de rechtbank te 's-Gravenhage tot 10 jaar veroordeeld waswerd door het Openbaar Ministerie van het Gerechtshof in appèl heden 15 jaar gevangenisstraf geëischt. TWEEDE KAMER. 's-GRAVENHAGE, 24 Dec. Bij de stemminig over een voorstel van den voorzitter om de motie-Ter Laan tot het vervallen, verklaren van dé derde her halingsoefeningen o,p een nader te bepalen d'ag in stemming te brengen, bleek d'e onvoltalligheid) der vergadering en werd deze vergadering tot nadere bij eenroeping gesloten. In Januari zal dus ook nog een gedeelte d'er oorlogsbegTOoting behandeld moeten worden. 2o6; 28 d® ran den lantaarnopsteker Lék, ook maar znooht spreken, heeft spreker er ook nog even over gedacht om het woord te vragen. Toen die heer Maas Gees teranus begon te «preken, vermoedde hij, diat deze zijn leedwezen zou uitspreken over de houdiing van B. esn W, die niet hadden voldaan aan de opdracht van den Baad inzake de benoeming van een ga&des- kundige. Het werd spreker echter duidelijk, dat de heeren de ziaak reeds knusjes onder elkaar geregeld hadden. Wei werd er nog even gesproken over een eigen gasfabriek, maar de heer Maas betwijfelde of B. en W. de administratie daarvan weizouden kunnen voeren, hetgeen zeker geen pluimpje was. Eleotrici- teit was het eenige ware, dat zou de gemeente geen cent kosten. Had de heer Smit Kleine niet verze kerd, dat Alkmaar nu reeds 4000 winst heeft ge maakt waartegenover spreker ste'lde, dat hij van bevoegde zijde had vernomen, dat Alkmaar twee jaar lang geld zal moeten toeleggen op zijn electriflch be drijf. Tenslotte heeft de Raad met 6 tegen 1 stem (van den heer van der Molen, wien spreker hulde bracht voor zijn volhouden tot het laatst) op losse gegevens zich voor 30 jaar gebonden aan de Kenne- mer Electriciteitsmaatschappij. Besumeerenda zeida spreker dat da Baad zeer par tijdig en zeer onvoorbereid een besluit heeft geno men, dat de goede burgerij weef, welke waarde de burgemeester hecht aan een adres van ingezetenen over een gewichtig vraagstuk, dat men een toezeg ging van den burgemeester in een openbare vergadering onder voorbehoud heeft te aanvaarden. Tenslotte stelde de heer Vermeer voor, dat de ver- eeniging zoo krachtig mogelijk zou ageanen, om het laatste raadsbesluit vernietigd en het eerste, inzake de benoeming van een deskundige uitgevoerd' te krij gen. De heer jhr„ van Foraest, burgemeester, wenschte zich te verdedigen tegen da krachtige aanvallen. De gasdeskundige zou benoemd! word'en in verband met het aanbod1 van Spruit en Bakker, dat gebaseerd was op gaslevering van Alkmaar. Een Alkmaarsch raadslid had spreker toen reeds gezegd, dat Alkmaar nooit zou willen leveren voor en aleer er een tweede gasfabriek was en een deskundige bad hem verzekerd, dat dit wel vier jaar zou duren. Men weet niet hoe in die jaren dé gemeente Heiloo zich zal ontwikkelen en het is be«t mogelijk, dat dé buizen dan heel an ders moeten wordien gelegd als nu. Daarom had hij tegen de wethouders gezegd, de benoeming van een deskundige niet te doen geschieden, maar den Raad te laten uitmaken of hij nog een1 wenschte, waarop de Raad met 61 stem heeft gezegd, geen gasadviseur meer te willen. Er kwamen nog twee aanbiedingen voor gasfabrieken, welke bij de raadsleden gecircu leerd hebben, waarop detze besloten geen eigen gasfa briek op te richten, hetgeen spreker een zeer goed be&luit achtte. Ten opzichte van het request der gemeentenaren kon spreker verzekeren een tiental te hebben gesproken, die voor electriciteit waren. Aan een dergelijk adres hechtte hij geen waarde. Anders was het geweeet, indien er twee lijsten waren geweest een voor gas en een voor electriciteit. In de uitlating van d'en heer Maas Geesteranus in den Raad' had spreker geen kleineerimg gezien, im mers van den burgemeester kan niet worden geeischt dat hij verstand heeft van steenkool en koolteer. Men kon hier in Heiloo niet wachten en daarom hoopte «preker ook, dat nog dezer dagen de contrac ten met de K. E. M. zullen worden gesloten. De voorzitter zeide, dat het plotselinge besluit van den Raad ten gunste van electriciteit een zonderlin gen indruk heeft gemaakt, onstemming bij een mas sa ingezetenen heeft gewekt en zeer onvoorzichtig moet worden geacht. De heer Suk vond, dat de burgemeester niet had moeten afgaan op gezegden van een Raadslid en een deslkundige, maar zich tot B. en W. van Alkmaar had moeten wenden met de vraag, wanneer ze dachten gas aan Heiloo te kunnen leveren. De heer Bruins constateerde, dat op het oogen- 'blik, waarop de burgemeester toezegde openbaarma king van het rapport van den gasdeskundige, de bij lage van B. en W. van Alkmaar reeds was versche nen en in de bladen opgenomen, zood'at men toen al wiist, d'nt Alkmaar eerst een nieuwe fabriek moest bouwen. Ook de onderteekenaren van het adres wa ren hiérvan op de hoogte wel een bewijs, dat er niet zooveel spoed in de gemeente noodzakelijk werd geacht als in den Raad is betracht. Spreker had het adres vooral onderteekend in de verwachting, dat de benoeming van een gasadtviseur in elk geval' tot voordeeliger voorwaarden dor K. E. M. had geleid, waarmede de gemeente en ingezetenen gebaat zou den worden. Het besluit is echter niu eenmaal ge vallen en hoezeer men dit mag betreuren, men moet. naar sprekers meening daartegen niet ageeren, maar èn in h'et gemeentebelang èn in het eigen belang de uitvoering zooveel mogelijk bevorderen. De heer Veldkamp stelde een motie voor, waarin h(j de vergadering wilde laten uitspreken, dat zij het betreurt, dat door de omstandigheden de be noeming van een gasdeskundige geen rai.son meer had, hare goedkeuring uitsprak over de voortvarend heid van den gemeenteraad en verklaarde van mee ning te zijn, dat electrische verlichting en waterlei ding ten spoedigste moeten tot stand komen. De heer Steen (uit Alkmaar) wenschte den Raad te verzoeken, zooveel mogelijk dé belangen van Hei loo te behartigen. De heer Maas Geesteranus zeide. dat dit toch wel van zelf sprak. Overigens betoogde hij, dat Alk maar de buitengemeenten lang niet goed gezind wa3. Een vooruitstrevend, geacht raadslid) had' hem te kennen gegeven, niets voor gaslevering te gevoelen. Een Alkmaarsch wethouder was indertijd weinig toe gankelijk geweest voor spreker's redeneering, dat Alkmaar meide leeft van die omgeving. Toen was door den Raad 'besloten tot de drukkende extra-be lasting voor schoolkinderen uit de buitengemeenten. Thans dreigt Alkmaar een deel van Heiloo te an- nexeeren, waarbij het te doen is om de fraaie bos- sehen. Geschiedt dit, dan wordt onze gemeente ge nekt. Spreker is er dus lang niet gerust op, dat Alkmaar aannemelijke voorwaarden zal stellen voor gaslevering. De heer Bruins wees er op, dat toen de extra vagante schoolbelasting In den Alkmaarsehen Raad ter sprake kwam, geen enkele buitengemeente be zwaren had ingediend. Was dit gezamenlijk door de betrokken gemeenten geschied, dan was deze zaak waarschijnlijk anders geloopen. In elk geval was dit beter geweest, dan er achterna over te mopperen. Over de annexatie-plannen wenschte spreker zich nog niet uit te laten, omdat daaromtrent niets be kend is. Ten aanzien van de gaslevering merkte spr. r>p. dat er een heel anderen geest onder de raadsle den heerseht dan vroeger Die zaak was thans rijp voor beslissing. En met alaemeene stemmen werd dsn ook. ondanks <le uitlating van het door den heer Maas Geesteranus bedoelde raadslid, besloten tot gaslevering. Trouwens dat is ook een zaak van koopmansehar». Hoe meer gas Alkmaar thans kan leveren, des te goedkooper de productie wordt. ast- staat in el!k geval, dat B. en W. van Alkmaar zich bereid verklaard hebben het gas tegen den zelfden prijt in d® gemeente Heiloo te leveren ale aan de Alkmanrsche mgezeienssm. De burgemeester wees er op, dat men later altijd nog de gaskwestie onder de oogen kan zien. Op verzoen van den voorzitter formuleerde de heer Bruins de volgende motie: „De ledenvergadering van „Heiloo Vooruit" ge- boord de besprekingen over de behandeling van de „veriichtingSKwestie in den Raad, betreurt ten „zeerste, dat de Raadi niet heeft voldaan aan. den „aandrang van tal van ingezetenen om «en gaaüea- „xundige te benoemen, „hoopt, dat het gemeentebestuur, nu eenmaal een „beslissing ia gevallen, het genomen besluit ten „spoedigste zal uitvoeren en besluit met in te gaan „op het voorstel van den heer ermeer om den Raad „te verzoeken op de genomen beslissing terug te ko- „mea" Deze motie werd aangenomen met op 2 na alge- meene stemmen (tegen de heeren van horeest en Maas Geesteranus). Zij zal aan den Raad worden gezonden. Bij de rondvraag werd o.m. besloten nogmaals aan te dringen op verbetering ten aanzien van de hier stoppende treinen. De burgemeester die toezegde de wethouders andermaal te zullen voorsteilen een boom bij de Kerkelaan weg te nemen, hoewel zij daar altijd tegen zijn geweest, deelde nog mede, dat de verlich ting van den straatweg zich in de toekomst tot de gemeente Alkmaar zal uitstrekken. In de heden gehouden Raadsvergadering werd na langdurige bespreking inzake dei pensionneering van gemeente-ambtenaren besloten da pensiomneenng voor eigen pensioen voor salarissen van 675 en daar beneden voor rekening van die gemeente te ne men, van de ambtenaren met hooger salarissen zal biervoor 3 verhaald worden. Voor de pensionneer ing van weduwen en weezen zal de volle 6 verhaald worden. A a uitvoerige toelichting door den heer Smit Kleine werd inzake het electri&ch licht o.m. besloten biji die inwoners die installatie van één tot vier licht punten voor rekening van de gemeente uit te voeren. Na uitvoerige discussie werd met vier stemmen ivoor 'besloten in verband met d)e salarisver hoogmg van den secretaris, het salaris van den heer B'lanke- stijn in te trékken. De heeren Maas Geesteranus en Mulder stemden tegen, aangezien zij den heer Bian- kestijn niet wilden trefien dioor de salarisverhoogmg van den secretaris. Da voorzitter deeld'e mede dit beskuit niet te zullen uitvoeren en Gedeputeerde Staten direct met dit be sluit in kennis té zuilen stellien, opdat dieze beslissen. UIT SOHOORL. in de buitengewone algemeen® vergadering van de Coöp. Boerenleenbank is besloten met algemeene stemmen den rentevoet met V2 te verboogen; met 50 tegen 15 stemmen de boete voor afwezige leden te verhoogen; met algemeene stemmen de rente van spaargelden ie egaliseereo. UIT HOORN. in de gisteren gehouden vergadering van den Raad ueed de voorzitter uitvoerige mededeelingen over den stand' van zaken bij die gemeente-drinkwa terleiding. De deskundigen, de heeren L. W. Have- iaar, directeur der waterleiding te Haarlem en JB. W'. Coebergh, inspecteur der Volksgezondheid ver klaren, dat aan het water de- goedkeuring nog niet kan word'en gehecht, wegens het groote aantal daar in voorkomen bacteriën, waarvan de herkomst on- békend is. De onderzoekingen worden voortgezet. UIT EGMOND AAN ZEE. De gymniastiek-vereeniging „Door wilskracht ver kregen" bood aan haar donateurs en genood'igden gis teravond een proef aan van wat met ernstig willen in een jaar tijdis te bereiken is. De directeur heette in zijn openingswoord het tal rijke publiek, waaronder we ook heeren burgemees ters van Egmond Binnen en Egmond aan Zee op merkten, hartelijk welkom. Spreker betreurde het, dat d'e verstandhouding tusschen déze vereeniging en „Willen is kunnen" niet was, zooals die behoort te zijn en ispralk den wensch uit, dat spoedige toenadering tot stand moge komen. In bet bijzonder 'bracht hij dank aan den heer Jb. Halff, eigenaar der concertzaal, voor diens bereid willige medewerking. Hem werd bet eere-lidmaat- schap der vereeniging aangeboden. Er werd kranig gewerkt, èn door die jongeren, èn door de méér getrainden. Hoewel enkele leden door omstandigheden verhinderd waren aan d'e oefeningen deel te nemen, was dit van geen nad'eeligen invloed op het geheel. Het werk van de jonge vereeniging mag gezien worden, en bij voortgaande studie kan ze rekenen, op den steun van eien dankbaar publiek. Den heer J. Stammes, directeur der vereeniging, verdient dank voor zijn onvermoeid1 streven bij de repetities en zijn flinke leiding bij deze alleszins ge slaagde uitvotering. UIT HENSBROEK. Dinsdagavond gaf de gemengde zangveieeni'ging „Zanglust" te Obd'amHensbroek voor een volle zaal een openbare uitvoering bij dén beer Gunder al hier. Deze nog jonge vereeniging telt een 25-tal kedén en staat onder 'leiding van den beer J. Saai Bzn. uit Sijbekarspel. Het zeer varieerend programma bevatte een tien tal nummers, waaronder enkele heel mooie liederen o.a. Avondkoor en Mijn Thuis, die ook op uitsteken de wijze werden weergegeven. De vioolsolo's van den directeur, met pianobegeleiding, waren zeer mooi o.a. Le Pirate, en hielden aller aandacht geboeid, terwijl „De Westfriescbe visschers", een levenstafe reel in één bedrijf met zang op leuke wijze incostnum door het gezelschap werd gespeeld' en meermallen de lachlust ten top deed stijgen en dus een juiste stem ming gaf voor 't bal dat dra hierop volgde. „Zanglust" heeft, in 't kort, een avond gegeven van veel genot en van deze betrekkelijk kleine vereeni ging ten platte lande kan gezegdl worden, dat ze zeer goede krachten bezit en éen flink gehoor wel waard UIT SCHERiMERHORN. De heer J. Kuilman, hoofd der school, heeft het plan binnenkort eervol ontslag uit die betrekking aan te vragen. Ruim 37 jaar heeft hij in deze ge meente zijn beste krachten aan 't onderwijs gewijd. Moige hij nog een groot aantal jaren van eene wel verdiende rust kunnen genieten. HET HO'EFIJZEfR-VERIBOND. Er is eem comité van dames opgericht onder d'en naam van „het Hoefijzer-Verbond" Het stelt zich ten doei d'e moodige gelden te verzamelen voor een Kinderherstellingsoord ten behoeve van het Centraal Genootschap voor kind-erhers teil inga- en vacantieko- lonies, voor welk herstellingsoord gemoemd! Genoot schap reeds te Nunspeet een schoon boschterrein ter grootte van 15 hectaren in onbezwaard eigendom heeft. Het Hoefijzer-verbond' is etkend onder mede- deeling, dat het Centraal Genootschap gaarne do aangeboden hulp zal aanvaarden. In het bestuur heett o.m. zitting mej. G. van dén 'Berg te Alkmaar. Aan het bestuur van het Hoef ijzer-Verbond! is toegevoegd de heer A. O. Bos, administrateur van het Centraal Genootschap te Egmond aan Zee, ten wiens huize het kantoor zal gevestigd1 zijn. HET NIEUWE POST- EN TELEGRAAFKAN TOOR. Naar we vernemen, heeft het Rijk besloten tot aan koop van bet dtoor den beer A. F. T'homsen bewoonde perceel Koorstraat no. 12 en tevens gebruik te ma ken van de mondeling tusschen den heer T'homsen en bet Rijk gesloten overeenkomst tot ontbinding van de nog loopende buur op 1 Mtei a.s. VOETBAL. De laatste week van December brengt den voetbal liefhebbers in Alkmaar meestal esnige interessante wedstrijden. Het ijverige bestuur van Alcmaria heeft ook thans weer voor een, uit sportief oogpunt, be langrijk programma gezorgd. Op den eersten Kerstdag zal een combinatie van Alcmaria (enkele spelers van het eerste elftal willen zich wat ontzien voor dén tweeden dag) spelen te gen Victoria uit Hilversum, dat hier steeds een sym pathieken indruk beeft gemaakt en waarin thans een tweetal bekende oud-Al'cmarialedén spelen. Den 26en komt voor den internationalen wed'&trijd tusschen Borussia I uit Dusseldbrf een zoo sterk mo gelijk Al'cmaria-elftal in 't veld. Dat za'l ook zeer zeker noodig zijn om tegen dit Duitsche eersteklas elftal een goed figuur te maken. Wij hopen, dat de kennismaking met h'et Duitsche sipel een zeer aan gename zal zijn, want word't deze wedstrijd! een suc ces, dan zal het Alcmaria-hestuur a'lle pogingen in het werk stellen om hier met Paschen een sterk En- gelsch elftal te krijgen. Ook voor Zondag a.a. heeft Alcmaria een zeer sym pathieke tegenpartij gevonden, een elftal dat hier reeds enkele malen keurig voetbal heeft laten zien. Doch daarover Zaterdag. EVANGELISCHE UNIE. Op verzoek van het bestuur dier vereeniging van Vrijz. Hervormden alhier maken wij belangstellenden opmerkzaam, dat morgenavond lsten Kerstdag te 7 uur in de Kapelkerk eene godsdienstige bijeenkomst za'l worden gehoiuden, waarbij de WelEerw. heer Ds. J. van Dorp, van Egmond aan den Hoef, het woord hoopt te voeren. KORTE BERICHTEN. In een dal bij Iseirlokn ia een groote werkplaats van valsche munters ontdekt. Een som va'lseh geld werd! in beslag genomen. Te Lautera (Bohemen) verloor een vaider van 14 kindëren het verstand van vreugde over een winst uit de loterij1 van 45000. Hij ver brandde 2700 aan papiergeld. De man werd' naar een gekkenhuis overgebracht. lm een bioscooptheater te Panczova (Hongarije) had een ontploffing plaats, waar bij 11 werklieden werden gekwetst. Twee ervan overleden. Een Parijzenaar heeft een millioen fran'k geschonken aan de Belgische socialistische partij om daarvan een- school voor arbeiders en een inrichting voor het bestudeeren van sociale wetge ving te stichten. Het geschil van de Londensche motorbusmaat- schappij met haar personeel is bijgelegd. De bestuur ders zullen dius niet staken. De Belgische Kamer heeft een amendement op de wet tot het. verleemem van pensioen aan m ij n- werkers goedgekeurd, waardoor aan invaliiede mijnwerkers, ook wanneer zij nog geen 65 jaar zijn, pensioen wordt toegekend. Een groot blok huizen te Londen is ten. dëele door brand vernield. Een 27-jarig kellber Vwam in de vlammen, om. I0LEGSAF1S0H WEERBERICHT. 24 December. Medegedeeld door het Koninklijk Nederlamdseh Meteorologisch Instituut te De Bilt. Geldig tot den avond' van 25 December. in het gebied van de waarneming is de hoogste be kende stand van den barometer 770.0 te Horta. De laagste stand' van den 'barometer 740.7 te Sku- desnaes. YJ»WA<HST0Wh Matige tijdelijk wellicht krachtigen westelijken tot noordelijken wind, aanvankelijk nog buiig, later op- Garend, daling van temperatuur. AMBT ERDAMSGIL'E BEURS. Opgave van bet NOOKDHOLLANDSOS LANDRQWGRBDLIT Teer da» IEL AUkaram X%«BB va* Staatsleeningen. 23 Dec. 24 Dec. Nederland. Nod. Werkel. Schuld pCt. 3% 897', Idem Idem 21 k 661/4 Buitenland. Bulgarije Tabaksleening Brazilië Funding Mexico binnenl. Japan Oostenrijk jan.Jnli Rusland Hope Consol 1906 1894 6e Em. Iwang Dombr. Sank- an Cradiatinstellingen en Hypotheekbanken. Amsterdimsche Bank Nederlandsche Bank Cert. Nederl. Handel-Mlj Cert. Noordhollandsch Landb. Cred. Nationale Hypotheek Bank pCt. 4 958/4 95»/* Noordhollandsch Gronderediet 41/3 100 100 5 931/ls 5 101 yv 5 33% 4 798/4 4 828/4 4 847A, 4 84% 5 991/4 4 84 4% 95 ls/w div. 183 223 i/a 162% 111 4 958/4 4% 100 4 Industrieele Ondern. (Buitenl.) Amalgamated Copper Cy Aandeel div. Amer. Hide and Leather Anglo Amer. Telegraph Common Steels Car and Foundry Cultuur Ondern. en Handelsvenoot- schappen in Nederland en Koloniën. Cultuur Vorstenlanden Wlnstbew. Handelsvereen. «Amsterdam" Nieuwe Afrikaansche Handelsver. Tabaksondernemingen. Aand. 72 V, 221,4 24 61 451/* 170 f 152.50 225 118 90 66»/, 91 827/, 84»/i, S4«4 991 84 V, 951/4 162V, 22ij» 60 45 V* 170 225 236 A'dam Deli Aand. 237 Langkat 288 Idem pref. 348 A'dam Serdang 83 V, Bindjey IOH/4 Deli Batavia 444 Deli Cultuur-Mij 193 Deli-Maatschappij 547 Hessa Tabak-Mij 93»/4 Medan tabak 207 Rotterdam Dell 238 Senembah Tabak-Mij. 520 United Langkat Plant. Ca 5GS Petroleum Ondernemingen. Dordtsche Petroleum Geeons Holl. Petrol Cert A Intern. Rum. Petroleum-Mlj. Kon. Mijt. expl. v. Petroleurnbr an Moeara Enim A»deel div Perlak Petroleum-Mlj. Sumatra Palewbang Zuid-Perlak Orion Petroleum-Mlj. 8ehibaieff, gew. Aand. Pref. Mijnbouw-Maatschappijen. Ketahoen Gew. Pref. Redjaag Lebaag Creat Cobar Rubber Maatschapijen. «Amsterdam« RubberCultuur-M. Deli Batavia Rubber-Mij. Koloniale Rubber Cultuur-Mij. Nederl. Rubber-Mij. «Serbadjadit Sum. Rubber Cultuur-Mij. Scheepvaart Maatschappijen. Amerik. 3toomv.-Mlj. Nederl. Scheepvaart Unie Common Marine Preferente Marinhbonds pCt. 41/, Diversen. Common Peru Aandeel div. Preferente Spoorwegen. Holl. IJe. Sp.-Mlj. Mij. tot expl. v. Staatsspoorw. Deli Spoorweg Amerika. Atch. Top. Cert. v. Convert. pCt. 4 Denv. en R. Gr. Cert. Aand. div. Erie Kansas City South. pref. Miss K. Texas C. v. New-York and Ontario Norfolk Western C. v. Roek Island gew. Southern Pacific Southern Railway Union Paaific eert. v. Wasbaeh gew. Rusland. Wladikawkas 4 Premieleeningen. Nederland. Stad Amsterdam f 100 3 Gemeente-crediet. 3 Belgie. Antwerpen 1887 21/, Honqarije. Hongaarsche Hyp. Idem 3 Oostenrijk. Staatsleening 1860 5 Rusland. Staatsleening 1864 5 Koers van het geld. Prolongatie 4% Mededeelingen. Hoewel de stemming hier on gunstig was had heden op de Amerikaansche markt Sr»#n verder# rijzing plaat,. All»«a, Amalgamated 189 222 120 604 236 367/8 224% 36V4 102% 70 135V, 14 Va 30 163 IQ1/» 123 98% 30?/, 33 116 195 150 14II, 601/! 8 45 98 98 254 95 93 18 21;« 58 103% ™S/i« 227/g 151% 3% 855/, 105% 1Ü0»/16 787,', 1168/, 110 163 518 pCt. 350 82 447 158% 548 202 234 518 519 189 223 120 604 234% 36% 224 102% 73 29 173 19 122 31 33 117% 1948/4 150 3»/i. 14% 601/4 97% 2537/s 948/4 17% 286/, 24% 581/4 203/s 14%. 99% 23% 157% 3% 861/4 100

Alkmaarsche Courant | 1913 | | pagina 2