f SCOTTS Emulsion Zwakke Gezondheid Voor Vrouwen. STADSNIEUWS. n Te Alkmaar verkrijgb. bij de hh. L Niei op en Slothouber, Langestr. 83. -JtoyL Toezending geschiedt fr. na ontv. v. postwissel af 1.75 voor één, of jfiaffnJKiSk f 10.voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nierenpillen, weigert elke doos, die niet voorzien 's van "evenstaand handelsmerk. Ingezonden stukken. ©ogenblikken, dat hij met* dam schade aanrichten kan,) dan) steekt hij haar de hand ten afscheid toe. Zijn houding ia gered. Bnei verwijdert hij zich dan. Bevreemd ziet Louise hem zöö vertrekken, na al zijn wonderlijke grimassen, die op de, zij het ook on handige voorbereiding van een belangwekkende ont- kno'opmg leken te duiden» Het was spijtig, want ze had eigenlijk wel een beetje erop gerekend. Een vrouw alleen' is maar een) vrouw alleen, hè. Met den wit papieren zak, die dien kerstkrans 'bevat, in de hand, staat de suk'kell op straat, en weet met, waar hij het zoeken zal. Niet voor haar woning staat hij zoo; eerst is hij met quasil-vasten tred naar een zij steeg gewandeld. Daar staat hij nu, en vervloekt voor het eerst in zijn leven, zijn tegenwoordigheid van geest, welke de laatste hand aan zijn nederlaag nog legde. Dan treedt kwellend 'het beeld der ge liefde Louise met haar koffiebruine oogen in zijn voorstelling. Hij herinnert zich een gedicht, dat hij eens las, en hetwelk 'hem zeer ontroerden Uit zijn hoofd zei hij het op, halfluid, nadat hij in de leege, koude steeg eens om zich heen gekeken had, of er ,geen luisteraars waren: Kozen verwelken, Bloemen vergaan, Maar onze liefde Blijft altijd bestaan. Hoezeer had hij gehoopt, dat zij een poëzie-al'bum had om 'het daarin te schrijven met een nieuwe pen. En dan geen haartjes in het papier, waardoor het pchrift vlekte. Er boven „Aan Louise"; er onder: „uw liefhebbende Louis." Al 'had hij er een heelen avond over moeten doen Verloren 1 Verloren 1 Zoo weende het zacht in zijn ziel. Hij stond daar in die steeg met hangend hoofd, hij had de handen langs liet aloome lijf neerhan gen, en in één ervan hing de witpapieren zak. Zie, daar begon "het zacht te sneeuwen. De vlokken dwarrelden licht omlaag en gaandeweg dichter en dichter; ze bestoven alles; het plaveisel, de uitste kende vensterkozijn, die gooten, ook Louis bekleedden zij langzaam maar zeker met een witte wade. Hij leek wel een sneeuwpop op het laatst; op zijn 'schou ders lag een dikke, blinkende laag; zijn schoenen wa ren niet meer van den straatvloer te onderkennen; zijn hoed was zeer hoog en wit, de papieren zak in zijn hand werd al zeer vochtig. Hij voelde zich nat en koud, maar dat kon 'hem niet meer scheien, want.want, ach, ge begrijpt het wel, hij had ge noeg van zijn leven. Hij wilde.ja, hij wilde. Doch hij deed niets. Hij stond daar stil in die steeg, en liet zich ondersneeuwen, voo-rloopig. Dan geschiedde er iets, dat heel onaangenaam was en echt litterair. In die vieze, arme steeg werd', vlak tegenover hem, een venster opgeschoven, en door het'wijkende gordijn zag hij, raad1 eens, raad een®.. Hij zag een Kerstboompje branden. Klein, sjofel, maar het was een Kerstboompje. Toen wendde Louis zich om, en liep langzaam de steeg uit. Het dooide. Het dooide nu. En ook in zijn ziel dooide het. Het was diaar week als natte sneeuw. Hij zou maar het liefst willen sterven. Dadelijk maar. Zoo verwezen, zoo verwezen was d:ie man. Hij liep doelloos, en nog heel lang, de eene natte witte straat in, de andere uit. Hij doolde van de eene stadswijk in de andere., Zie, hij liep nu op een sombere gracht. En name loos flauw geworden van zijn verdriet en zijn loopen, opende hij den wit papieren zak, welke hij d'ien avond maar voortdurend in de hand gehouden had, en begon nu zelf van den doorzoogden Kerstkrans te eten. Heelemaal schoon öp at hij hem. (Hij had het vroeger nog nooit geproefd, dit kostelijk gebak). Dames, aan u is het, zulke misstanden voortaan uit den weg te ruimen. Aan u is de toekomst. Op u is de blik der sukkels, die men „mannen" noemt, ge vestigd. Meer dan ooit. Gij neemt, ontwikkeld en voortvarend als ge zijt, zoo menig beroep ter hand, en terecht. Ach, ontlast gij de mannen nu ook nog van de afschuwelijke verplichting, de „Heer der Schepping" te moeten zijn, en neemt gij de zoo moeilijke, ja, menigmaal hun onmogelijke, liefdes verklaringen en huwelijksaanzoeken van hen over. Ttigszoadlea Mededoelisagen. kan niet worden hersteld door het gebruik van opwekkende of prikkelende middelen. SCOTTS Emulsion geeft hernieuwde kracht, vitaliteit en gezondheid, omdat elk deel van het lichaam er door versterkt wordt Op eiken leeftijd is (van Levertraan) de beste voor volwassenen en kinderen. Weigert namaak' eels, welke teleurstelling en wanhoop geven. KOET RAAJ.fcYEIKS1LAG. In de hedenmiddag gehouden r&adsvergadteriing (voorzitter de burgemeester, secretaris de heer Do- nath) waren met kennisgeving afwezig de heerem de Wit en Luiting. In hameien van B. en W. om bericht en raad werd gesteld eau verzoek van mej. J. H. Pruim om herzie ning van haar jaarwedde, evenzoo een adres van het Bestuur van de Landelijke Federatie van bouwvakar beider®, verzoekende te bepalen, dat het 'zgn. put- en keetbazemstelsell niet geoorloofd is bij publieke wer ken. Eem adres van den heer E. A. Yeer houdende te koop aanbieding van! bet pakhuis „De Vigilantie," zal in een zitting met gesloten deuren behandeld worden. Voor kennisgeving werdi aangenomen een schrij ven van de Tuinbouw- en Handelsvereeniging „Alge meen Belang," houdende een motie, waarin Leedwe zen wordit uitgesproken over het Raadsbesluit tot het beschikbaar stellen van nog meer volkstuintjes. Bij het adres van die afd. Alkmaar van den Bond van Ned. Gemeentewerklieden, houdende verzoek over te gaan tot herziening hunner jaarwedden, sprak de heer Verkerk den wensch uit, dat B. an W. zich in betrekking zullen stellen met de vak organisatie. Hij vroeg boe B. en W. daarover den ken. De voorzitter zei overweging toe. Het adres werd daarna in handen van B. en W. gesteld! om bericht en raad. Alvorens over te gaani tot verdleeling van een raad in afcteelingen, d'e 'benoeming en aanvulling van com mission voor 1014, beval da heer V e r k e r k, her innerende aan oen .reeds vroeger dloor hem gedane verklaring, ofschoon hij niets tegen heeft op de aan bevolen personen, voor de benoeming van een lid der commissie van toezicht op het L. O. aan mej. K. van 't eerEwantes en als regent van het Burgerwees huis den heer K. van 't Veer. De heer K i n ge r s miste in de aanbeveling van regent van het Burgerweeshuis iemand van een an dere richting. Er moet bij de opvoeding der weezen ook rekening worden gehouden met de strooming in de burgerij, die re'kening houdt met Gods woord. Hij beval aan den heer Dothuis. De heer van dlen Bosch sloot zich hierbij aan. De heer de Lange zei, dat rekening wordt gehouden met de gezindheid der overleden oiuders. De heer Ringers wilde wel aannemen, dat het zo'-o was in den tijd, dat de heer de Lange regent was. De heer D o r b e c k sloot zich bij den heer van den Bosch aan en stelde vöör de voordracht van re gent terug te zenden en regenten te verzoeken reke ning te houden met het in dien raad besprokene, ook met wat door den heer Verkerk is gezegd. Na nog eenige discussie wordt' 'het voorstél-Dor- beck aangenomen met 10 tegen 7 steïnm'en. Tegen d'e heéren de Groot, Zaadnoord'ijk, Thomsen, Lubbe, Deguit, Udo en Boelmans ter tSpill» (De aanbevelingen luidden: voor regent tot De cember 1017 die heer E. E. Stoel, J, R. v. d, Moer, re gentes mevr. Snellen'de Lange, mevr. Preijer'We gener. Voor regent tot Dec. 1014 voordracht de heeren R. G. O. Schrödeir en E. E. 'Stoel.) De heer Verkerk stelde in verband met dit besluit voor, ook de aanbeveling voor lid der commis sie voor toezicht op het lager onderwijs terug te zen den. Dit voorstel werd bestredén door den heer Boel mans ter Spill en verdedigd door den heer Lubbe, waarop het werd aangenomen met 10 tegen 7 stemmen. Tegen de heeren de Lange, ter Spill, Zaadnoordijk, Thomsen, Leguit, Udo en M-elenbrink. (De aanbeveling voor een lid van de bedoelde com missie, vacature mevr. Vinke, luidt: 1. mevr. G. van der HeijdeOver, 2. mevr. A. MakkinkUden Mas- man). Hierna werden de secties samengesteld en de ver schillende commissiën voor 1914 benoemd en aange vuld. Alle leden werden herbenoemd. Tot lid van de commissie van toezicht op het 1. o. tot ultimo Dec. 1918 werd gekozen de heer A. H. P. Blauw. De heer de Lange had medegedeeld, dat de eerst voorgedragen®, de heer mr. A. P. H. de Lange, aftr., bericht had gezonden, dat hij niet meer in aanmer king wenschte te komen. De voorzitter zei, dat de bedankbrief was doorgezonden aan de commissie, doch deze had de voordracht reeds ingediend. Bij het voorstel inzake art. 08 Ie 'lid der Pensioen wet voor gemeente-ambtenaren 1913 betoogde de heer Udo, die eenige punten uit het schrijven van den heer Kok niet begreep, dat het niet ongewenscht is af te wijken van het door dezen gegeven advies. Na eenige discussie werd echter het voorstel van B. en W. zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Bij de voordracht betreffende de belooning van het onderwijzend personeel Burgeravondschool en avond school voor Handwerkslieden en daarop ingediende amendementen van den heer Dor beek, zeide deze, dat de plannen van B. en W. zijn sympathie niet heb ben. Spr. had' graag argumenten gezien tegen het geen hij in zijn amendementen aanvoerde. Spr. meent, dat men zich niet dooi" den overgellegden staat moet laten leiden. Is de regeling niet goed, dlan mag men niet opzien tegen de kosten, die een goede rege ling meebrengt. In dlen staat is geen rekening gel- houden met de meerdere lesuren, die sommige leer aren geven. Het tegenwoordige systeem heeft iets willekeurigs, 't Systeem van bel'ooning per lesuur is 't meest juiste. Spr. vroeg het motief voor de schei ding in vak'leeraren en leeraren in de theorie. He heer Boelmanster Spil'l wees er op, dat, betaalt men per wekeMjksch lesuur, er rekening mee moet worden gehouden, dat dé cursus slechts 29 we ken duurt en niet 52. Het maakt dus verschil of men in 29 weken 40 per wekelij'ksch lesuur verdient of in 52 weken. Sipr. zou lieveT scheiden in vak- en hul'pleeraar. Dat i® oo'k de grondslag geweest voor de salarisregeling. Tengevolge van het voorstel van den heer Dorbeck zouden enkele salarissen worden verdubbeld. De sprong is te groot. Het voorstel- Doibeck zou lijden tot onbillijkheden tegenover an deren. WeL zou men het verschil in aanvangssalaris van 450 en 300 wat kleiner kunnen maken. De heer Dor'beck wees er o. m. op, dat het geen argument is tegen zijn systeem, dat er maar 29 wer ken les word't gegeven in plaats van 52. Hadden B. en W. eerder, in plaats van pas nu, alle mogelijke toelichting gegeven omtrent de koi&ten, dan had spr. misschien een minder vérgaande regeling voorgesteld en ook rekening géhoudten met d'e 29 wéken. Veirder betoogt de heer Dorbeck, dat zijn rege ling hooge kosten meebrengt, doch de leeraren heb ben jaren te weinig gekregen, doordat geen rekening 'i3 gehouden met d'e overuren. De heer Zaadnoord ij k merkte op, dat de be langhebbenden zelf paf stonden, toen ze in de con ferentie met B. en W. hoorden, dat de dbor hen voorgestelde regeling een bedlrag van 2200 aan hoogere kusten meebracht. De heer Boel mans ter Spill merkte op, dat in de bijlage met het voorstel van B. en W. d'e bere kening wel is gemaakt, van geheimzinnigheid is geen sprake. Spr. betoogde nogimaals, dat de verwerping van het oude systeem onbillijk zou zijn tegenover an dere ambtenaren. De heer Lubbe meendte, dat het wenschelijk is te breken met het oude systeem. Dat men tot hooige eindcijfers komt, wijt spr. ook 'hieraan, dat d'e leer aren jarenlang te weinig hebben ontvangen. Hij acht de regeling van den heer Dorbeck geenszins overdre ven. Hij komt er tegen op, dat voor bij-akten voor vakken, waarvoor geen onderwijs word't gegeven, een toelage wordt gegeven. De heer V e r k e r k vond) het ook wensöhelijk met het systeem van de vorige eeuw te hreken. De heer Udo wildé ook geen scheiding ma'kem tus- schen vakleeraar en anderen. Hij meende, dat de heer Dorbeck wel genoegen zo:u nemen met een andier voorstel, b.v. om de bezoldiging per wékelijksch 'les uur berekend naar 28 uren op 30 te stellen. De heer Lubbe merkte op, dat dit sommige salarissen zou verminderen. Ten slotte stelde de heer Dorbeck voor in be ginsel uit te maken, dat vakleeraren en theorie-leer- aren naar een zelfde maatstaf zullen worden gesala rieerd. Dit voorstel werd verworpen met 9 tegen 8 stemmen» Tegen de heeren de Groot, Zaadnoordijk, Glinderman, den Boeste-rd, Ringers, Leguit, Me ienbrink, de Lange en Boelmans ter Spil'l. Het amend'ement-Dotrbeck om dan de sa'larieering te doen plaats hebben per wekelijksch gegeven les uren, werd aangenomen met 11 tegen 6 stemmen. Vóór de heeren: den Boesterd, Ringers, Leguit, Udo, Wanna, van den Bosch, Fortuin, Dorbeck, Thomsen, Verkerk en Lubbe. De Voorzitter wilde nu in stemming brengen het. voorstel om het behalen van bij-akten niet meer te bezoldigen. Dit voorstel werd aangehouden in veirbandl met! de opdracht aan B. en W. om thans een nadere regeling te ontwerpen. Aan de orde was daarna de voordracht van B. en W. inzake de Openbare Leeszaal en Boekerij. Na eene uitvoerige discussie, waarin het voorstel werdl bestreden door dé drie Katholieke Raadsleden jen verdedigd dooir den Voorzitter, d'e heeren Ver kerk, Udo, Ringers en Thomsen, werd die voordracht .aangenomen. Tegen dé heeren: v. d. Bosch, Dor beck, Ibink Melen'brink, Wanna en Glinderman. Goedgekeurd werd' het aangaan van een geldlèe- ning van 13.800 ten behoeve van de Ambachts school. De andere punten) der vergadering werdlen uitge steld en de vergadering ging hierna over in een zit ting met gesloten dieuren. ARRONDltiBELMEN'mREICHTHANK TE Zitting van Dinsdag 23 December. BEDKIEGEILIJKE BANKBREUK. Da gedetineerde visscher en winkelier H. W», wo nende aan de Binnenhaven te Helder, werd 20 Octo ber door de rechtbank te Alkmaar in staat van fail lissement verklaard; mr. D. Sluis werd' tot curator oenoemd'. Toen ue echuMbischters het lastig begon nen te maken, had men met medeweten van bekl. reeds heel wat goederen weggebracht en laten weg brengen naar zijn zoon. Toen de curator kwam om te InventaTisceren, werd dlit alles verzwegen, o.m. het bezit van de H. D. 25, die door het opmaken van een valsche acte, werd voorgesteld te behooren aan bekl.'s zoon, maar inderdaad hem toebehoorde en een be drag van 392 voor den wimkelinventaris. Het O. M. achtte bekl., die verklaarde d'en meesten tijd op zee te zijn en schreiend bekende wel te hebben geweten, waf gebeurde, niet de hoofdschuldige. Dat is zijn vrouw. Z. E. A. vroeg een jaar gevangenis straf. De ambtshalve toegevoegde verdediger, mr. Mo'ens, meende dat de dagvaarding staat en valt met het woord koopman, waarmee bekl. wordt aangeduid. Be klaagde is geen koopman, zoo als in de 'dagvaarding staat. De vrouw rekende af met all'e debiteuren en crediteuren. Bekl. was ook in de feitelijke onmoge lijkheid zich met den winkel te bemoeien. Hij ging 's Maandags op zee en kwam Zaterdags terug. Wat te dezen in de dagvaarding staat is dus niet bewezen. Ook op een ander punt, zette pL uiteen, is het bewijs niet geleverd. Nog wees pl. op een leemte in de dagvaarding, er staat dat bekl. die 20 October in staat van faillisse ment is verklaard, 23 noch 24 Oct. noch later tijdig aan zijn curator heeft opgegeven enz. Pl. wees er op, dat dit „noch later" wel gemist had kunnen worden, maar „noch eerder"' was noodig geweest. Pl. vroeg vrijspraak, daar niet 'bewezen ia, dat bekl. koopman is en niet bewezen is bet onttrekken van ba ten, sub-s. ontslag van rechtsvervolging. Pl. schetste daarna den moeieiijken levensstrijd, waarmee deze bekl. heeft moeten kampen: Heyer- man's „de visch word't duur betaald!" is aan hem be waarheid. Pl. vroeg tenslotte vrijspraak, met last tot onmiddellijke invrijheidstelling. De rechtbank verklaarde hiervoor geen termen aanwezig. Daarna nam de eveneens gedetineerde J. K., vrouw van bekl. uit de vorige zaak, plaats op de beklaag denbank. Zij bekende een bedrag van 392 te heb ben achter gehouden om iets voor de 'kinderen te be houden. Aan mr. Sluis had ze verklaard, dat van de 490, die ze voor den inventaris gekregen had, nog slechts 72 over was. De majoor der Rij'ksveld'wacht, E. van Broekhui zen, verklaarde bij een tante van de dochter van bekl., in Gouda woonachtig, het achtergehouden geld in be slag te hebben genomen. De ambtshalve toegevoegde verdediger, mr. Stap, schetste de omstandigheden waardoor bekl. tot haar daad is gebracht en vroeg een lichte straf voor de moeder, van wier kinderen vier nog heel jong zijn. VERDUISTERING. Alweer een gedetineerde, thans de 22-jarige bak kersknecht J. M. van Enkhuizen, tot voor kort in dienst van den bakker Brouwer. Een tweetal getui gen verklaarden geld aan bekl. te hebben afgedragen, welk geld door hem niet werd gegeven aan zijn pa troon. Bekl. bekende, hij heeft al een tijdje ge knoeid. Met het oog op den jeugdigen leeftijd van bekl. wilde het O. M. geen te hooge straf eischen 3 maanden gevangenisstraf. Z. E. A. zou er voor zich geen bezwaar tegen hebben, wanneer die preventieve hechtenis van de straf werd afgetrokken. De ambtshalve toegevoegde verdediger, mr. Prins, meende dat we hier te doen hebben met een bekente nis, die niet voldoende bevestigd wordt door andere omstandigheden. De patroon van békl. heeft wel bij den rechter-commissaris een verklaring buiten eede afgelegd, maar dat draagt bier ter zitting niets bij tot bet. bewijs. Meent de rechtbank dat er wel vol doende bewijsmateriaal is, dan meende spr. er op te mogen wijzen, dat met een mindere straf dan ge- ëiischt is, zeer goed kan worden volstaan met het oog op de door pl. medegedeelde omstandigheden, waar onder bekl. beeft gehandeld. Bovendien is niet be wezen, dat bekl. iets b.eeft gehad aan het geid. Hij heeft alles afgedragen aan zijn patroon, zij het dan ook op onjuiste gronden. Pl. vroeg vrijspraak subs, een zeer lichte straf. DIEFSTAL. No. 4 gedetineerd. A. F. H.. 24-jarig los werk man te Alkmaar. 16 November, 's avonds om half zeven drong hij aan den Westerweg binnen in het tentje, dat d'e bierhuishoud'er M. Dekker op het voet balveld van „Holland" heeft .staan. Hij' nam 4 aan kleingeld weg, 8 stukken chocolade en een 50-tal Kwatta-reepen, alsmedè nog een 16-tal sigaren. Het geld werdl verteerd, de sigaren opgerookt en de cho colade deels geconsumeerd, deels weggeworpen. Get. Dekker had om vijf uur het tentje verlaten. Den volgenden morgen vermiste hij een en ander. Het O. M. eischte tegen bekl., die al voor de derde maal terecht staat en reed® 6 maanden wegens dief stal onderging, tien maanden gevangenisstraf. De ambtshalve toegevoegde verdediger, mr. A. J. M. Leesberg, vroeg een kortere straf voor bekl. en sprak de hoop uit dat bet genootschap tot zedelijke verbetering van gevangenen zich zijner zal aantrek ken. PL wees er op, dat het verkeerd is, dezen jon geman door een zware straf te maken tot een ge woontemisdadiger. Op een vraag van een dier rechters, bevestigde bekl. eenigen tijd bij d'e marine gediend! te hebben. BEDELARIJ. De gedetineerde los werkman S. O., van beroep zwerver, bedelde 27 November te Uitgeest. De ge meenteveldwachter D. Elmers verbaliseerde hem. Vier keer was de zwerver reed's in Vaenhuizen ge weest, thans werd 3 d. en 8 jaar opzending gerequir reerd. Hij zou graag in dén «omer ontslagen worden, Is solver, lnxeerend bronwater, daar er dan nog wel een werkje voor hem aan den winkel ia. HUISVREDEBREUK EN WEDERSPANNIG- HEID. In den nacht van 9 op 10 November was A. S., arbeider te Harenkarspel, in het café van P» Sloot hoofd te Heerhngowaard, waar een zanguitvoering was. Toen het sluitingsuur was aangebroken, heb ben zoowel Bloothoofdl als een tweetal politiediena ren bekl., die er niet uitwildte, gesommeerd' weg te gaan. De gemeenteveldwachter P. Haster en de on bezoldigde rijksveldwachter Groot, waren eens komen kijken. Be'kl. zei niet te weten, dat Groot, die in burger was gekleed, van dé politie was. Get. Haster verklaarde, dat Arie heel wat praatjes had. Hij heeft Groot en hem getart, hem er uit te gooien. Hij vroeg „moet Groot of Haster me er uit gooien?" Haster verklaarde dan ook, dat bekl. wel degelijk weet, dat Groot onbezoldigd rijksveldwachter is. Arie had ook nog gezegd, dat Haster een val- ®chen eed' had afgelegd) in het bekende zaakje, dat van 't zomer voor de rechtbank diende. Toen bekl. uit het café werdl gezet begon hij zich te verzetten, hij zette een been tegen den deurpost en schopte Haster tegen, het linkerbeen. Bekl. zei dat noch van wedérspannigheid, noch van beleediging sprake was geweest; waarom, zoo vroeg hij, zou de beleediging anders niet op papier gezet ,zijn? Wat bekl. dronken? vroeg de pres. Neen, zei Haster, hij had' wel veel bier gedronken, maar vöör die klanten dronken zijn moet er wat ge beuren. Het O. M. eischte een maand gevangenisstraf. Arie wilde direct in hooger beroep, maar dat ging niet, daar het vonnis nog niet ia gewezen. MISHANDELING. De brandstoffen handelaar C. N. P. te Alkmaar heeft 10 November den arbeider G. J. Helleman al- diaar mishandeld door hem in het gezicht te slaan, waardoor dit pijnlijk werd getroffen en de neus be gon te bloeden. Bij de Appels-teeg heeft zich d'it dra ma afgespeeld. Vreeselijk, vreesèlijk, bloedde haar man's neus, verklaarde juffrouw Helleman. Een huurkwestie was hier in 't spel. 25 boete subs. 10 dagen hechtenis vroeg de Offi cier. Bekl. zei in d'rift gehandeld te hebben en vond de boete nog al hoog. De 18-jarige fabrieksarbeider D. R. te Uitgeest heeft d'e even oude mel'kventster Neel'tje Goeman al daar geslagen, den 23 November. Haar zuster ver telde het ook. Ze weten het stellig. Bekl. beweert dat hij het niet gedaan heeft-, 't was donker, een an der heeft het gedaan. Toch 5 boete of 5 dagen hechtenis. Da's niks erg, zei bekl. De niet-verschenen grondwerker P. J. H., die nu te Leeuwen, gemeente Maasniel, woonachtig is, heeft in den nacht van 10 op 11 November zijn collega C. Verboom mishandeld in het schaftlokaal bij den keet achter het fort Kijkduin te Helder. Er is gebeten, gestompt en nog meer. Drie weken gevangenisstraf luidde de eisch. WEDERStPANNIGHETD. De landbouwer P. M. te Warmenhuizen heeft 16 November, toen hij ald'aar te veel gedronken had, zich verzet tegen den gemeenteveldwachter N. Ham, dlie hem naar het arrestantenlokaal wilde transpor teeren. Eisch 14 dagen gevangenisstraf. APPèLZAAK. De pandhuishouder J. K. te den Helder was in verzet gekomen van het vonnis, waar hij door den kantonrechter te Helder veroordeeld werdi tot 50 boete subs. 20 dagen hechtenis wegens het maken van een hoogere rente, dan gedoogd is. Bekl. voerde ter verontschuldiging van zijn „mis rekening" aan, dat hij slechts de lagere school door- loopen heeft en dus best een foutje kon maken. Ove rigens zou d'e commissaris van politie over hem, die reeds 25 jaar pandhuishouder ia zonder straf, schit terende informaties kunnen verstrékken. Ook zou hij getuigen kunnen bijbrengen, die verklaren zou den, dat, hij meermalen te weinig rente had genomen en wat de déur dicht deed.hij had honderden guldens gegeven aan Neerbosch en Liefdadigheid naar Vermogen. Nog zei hij, op een moment, dat hij zeer ziek was, de verkeerde rekening te hebben ge maakt, de pres. nam inzage van een doktersverkla ring. Het O. M. geloofde niet erg hard, d'at j uist de eerste dupe van een foutieve berekening bij de politie zijn beklag zou hebben gedaan, er zal wél eens vaker iets gebeurd' wezen, dat niet in orde was. Bevesti ging van het vonnis, luidde dan ook de eisch. Ingezonden Mededeellngen. Het is volkomen waar, dat velé vrouwen 'lijden aan kwalen als rugpijn, zenuwachtigheid, prikkelbaar heid, hoofdpijn, slapeloosheid, loomheid, enz., doch mannen lijden er even goed aan. Er is dus geen re den Om dergelijke kwalen steeds als vrouwenkwalen te beschouwen. Een feit is, dat dé nieren zoo nauw verbonden zijn met de inwendige organen, dat wan neer de nieren ziek worden, alles er onder lijdt. Foster's Rugpijn Nieren Pillen helpen de nieren om haar werk behcoriij'k te verrichten, helpen haar om de onzuiverheden uit het lichaam af te voeren, die de oorzaak van tal van kwalen vormen. Veel kommer zou voorkomen worden, indien vrou wen op vastgestelde tijdperken Fosters Rugpijn Nie ren Pillen gebruikten. Hun uitwerking op terneer drukkende pijnen en zwakte is wonderlijk en zij zijn het bestbekende geneesmiddel voor "kwalen als rug pijn, duizeligheid, waterzuchtige zwellingen, urine- kwalen, pijn in de lendenen, de zijdien en heupen rheumatische pijnen', enz. Geachte Rediacteuï! Vergun mij even den heer dé Goede in Uw blad van antwoord te dienen. Waarde heer de Goedé I Na uw stukje gelezen en nog eens gelezen te heb ben, kwam het mij voor dat u dé strekking van mijn stukje niet heeft begrepen. U begint met te zeggen, dat ik niet goed! ingelicht ben, doch u eegt niet in wolk opsóoht ik vorkoord ben ingoiliabfc. Dooh dan

Alkmaarsche Courant | 1913 | | pagina 6