ü7'» Nieuwjaarswenschen. EMSER-WATER uit usem BUITENLAND. STADSNIEUWS. GEBOREN: Marktberichten. i K. J. GOVERS. T. GOVERS—DE JONG. Gistermiddag vergaidierd® die Rand) dezer gemeente, Door den waarnemenden burgemeester, dien heer Koppes, werd de vergadering geopend en door den beer Zwart, tijdelijk ambtenaar ter secretarie, wer den de notulen gelezen. De beer de Geus vond, dat er uit de notulen niet genoeg bleek, dat er op het adres van den secretaris afwijzend was beschikt en <iat zijn verzoek om intrek king van ontsiLag niet is toegestaan. De voorzitter: Dan zullen we het er bijvoegen. De heer Zwart lascht het door dien heer die Geus voorgestelde in de notulen en vraagt of de heer da Geus nu tevreden is. De heer da Geus Dat behoef je me niet te vra gen; wat ik gezegd heb, will ik er in hebben. De heer Stam: Ik geloof dat niemand het zal we ten dat je dat gazegdl hebt. De heer da Geus: Ik weet het zeker. Voorzitter: Dan zullen we er over stemmen. De heer Stam: Wel neen, laat da Geus er in «taan, die wil er nog al graag in. De heer die Geus: Neen, maar ik weet dat ik het gezegd' heb. Hierna werden de notulen goedgekeurd. Ingekomen was een schrijven van den secretaris, d:en heer Hille, die mededeelde, dat Gedeputeerde Staten geen bezwaar hadden, om hem nog tot 16 Juni als secretaris te handhaven en verklaarde, dat het voor de gemeente in 't geheel geen kosten mee zou brengen en het dien nieuwen seoretaris niets uitr maakte of dezen zijn salaris van de gemeente of wel van hem zou ontvangen. Mocht de Raad echter nog twijfelen, of hij aan zijn verplichtingen te kort zou komen, dan was hij: bereid om bij den loco-burge meester een torn te storten al# waarborg. Eveneens was ingekomen een schrijven van Gede puteerde Staten, die verklaarden in het minst geen bezwaar te hebben, dat het beslluit van den Raad zal worden ingetrokken sn het verleenen van ontslag werd uitgesteld. De Raad kon zich hiermede vereenigen, zoodat het ontslag van den secretaris tot IS Juni werd uitge steld en besloten werd den nieuwbenoemde, de heer van der Heuvel, zoolang als tijdelijk secretaris te be noemen. Door den Commissaris der Koningin werd' mede gedeeld, dat bij Koninklijk besluit aan den heer K. I.aan, met ingang van 1 Januari ontslag was ver leend als burgemeester der gemeente Uraem. Medegedeeld werd, dat op 23 December d'e ka» van den ontvanger was opgenomen en in orde bevonden. Aanwezig was 3719A0Vt. Door Gedeputeerde Staten was aanmerking ge maakt op de pensioen-regeling voor gemeente-amb tenaren; zij stelden voor, dat de inkoop geheel door de gemeente zou worden gedaan en zij de 8 procent op d'e ambtenaren zou verhalen. De Voorzitter stelde voor het zoo maar te doen. De heer de Geus: Toen wij d'it hebben vastgesteld, is er besloten op de ambtenaren te verhalen, zooveel de wet het toelaat, doch nu blijkt het d'at Ged. Sta ten er geen vrede mee nemen. Wij hebben het ge daan in 't belang der gemeente. Na een langdurige bespreking werd1 overeenkom stig het voorstel van Ged» Staten besloten, hetwelk de gemeente ongeveer 1000 meer zal kosten. Ingekomen was een schrijven van den heer v. d. Heuvel, die mededeelde, d'at hij 6 Januari als secre taris in functie kon treden. Eveneens was ingekomen een schrijven van den heer J. Sta preveld, brievengaarder, d'ie mededeelde, dat de telegrammen voortaan niet verder dan 20 mi nuten van het dorp kosteloos bezorgd konden wor den. Hierover ontspon zich weder een langdurig debat, doch wijl dit door de post- en telegraafwet is vastge steld, moest hierin wel worden berust. Door B. en W. was een onderzoek ingesteld naar He twee sollicitaties voor dokter, hetwelk tot. geen hesluit kon leiden. De heer de Geus: Wil men nu een dokter hebben of niet! De heer Oud De vorige vergadering is er «1 be sloten om nog wat te waehten, daar het huis ook nog niet leeg is. De heer de Geus: Hebben B. en W. er al werk van gemaakt, dat het huis leeg komtt De heer Oud1: Dat zal zoo gemakkelijk mog niet gaan. Voorzitter: Ik zou willen, dat we het huis maar konden 'verhuren, de praktijk voor een dokter wordt hier gaandeweg sleohter. De heer Tessel: Het huis i» niet gebouwd om te verhuren. De heer de Geus: Het is voor dokterswoning ge bouwd en als er een ini moet komen, moeten B. an W. zorgen, dat het leeg komt. Besloten werd het voorloopig nog af te wachten. Voorzitter zou nu een tijdelijk geneesheer willen benoemen. Het ia wel aan B. en W. opgedragen, doch dezen hebben liever, dat het door den Raad wordt gedaan. De heer Stam: Ja, laat ze maar meespreken! De heer Oud: Ik zou het zoo willen laten blijven. Het is aan B. en W. opgedragen. Na een langdurig debat stelde de heer Stam voor, om het door den Raad te laten doen. Dit voorstel werd in stemming gebracht; d'e stemmen «taakten. De heer Zwart: Nu wordt het punt verdaagd tot da volgende vergadering, doch dat kan niet, het moet vóór 1 Januari gebeuren. De heer Oud: Wat ls er nu tegen als B. en W. het doen! De heer Stam: Wat is er tegen, als de Raad het doet! De heer Zwart: Al» de heeren voet bij stuk hou den, komen wij voor een zeer eigenaardig geval' te •taan. De heer Oud: Dat is voor Ursem niet zoo erg! Ten slotte zed de heer Oud, om een eind aan de zaak te maken, dat hij1 zijn stem zal veranderen, zoo dat nu met 5 tegen één stem weer wordt besloten, dat de Raad voor tijdelijk een geneesheer zal benoe men. Als sollicitanten hadden zich aangemeld dokter B. H. A. Lohman, van Obdam, en dokter Geels, van Avenhorn. Met 4 (tegen 2 stemmen op dokter Geel») werd dokter Lohman benoemd. Van den nieuwbenoemd'en ontvanger was een schrijven ingekomen, dat hij zich persoonlijk zou la ten verzekeren bij de Maatschappij van Zekerheids stelling. Hiermede werd d'oor alle heeren genoegen genomen. Bij de rondvraag deelde de heer Oud mede. dat aan den Landbouweursus door de Regeering f BSO subsidie was toegezegd. De heer Schaap bracht de straatverlichting ter sprake en vroeg voor hoe lang de 40 subsidie door de gemeente wordt gegeven. De Voorzitter zei, dat dit elk jaar doorgaat. De heer Stam vond' het niet billijk, dat er hier 41/< lantaarns branden en te Rustenburg 8 voor dezelfde subsidis. Kr ie vroeger geeegd, dat er hier of 6 zouden ko men. Voorzitter antwoordde dit aan de buurtcommiseie te zullen schrijven, daar zij anders kans hebben op minder subsidie. Waarna de vergadering door den Voorzitter werd gesloten met den wensch„allen in het nieuwe jaar weer te zien". HIT EGMjOND BINNEN. Hetrv. Gem., Oudejaarsavond 7 uur, De. J. van Dorp. 1 Jan. geen dienst. 4 Jan. 2.30 uur, De. J. van Dorp, inwijding van het gerestaureerde kerkge bouw te Egmond aan den Hoef. PREDIKBEURTEN. Broek op Langendijk. Herv. kerk, Oudejaarsavond Da. J. P. Dijk, Nieuwjaarsmorgen 9.30 Ds. J. P. Dijk. Chr. Geref. kerk. Oudejaarsavond 6.30 Ds. de Bruin. Nieuwjaarsmorgen 9.30 Ds. de Bruin. Doopsgez. kerk. Oudejaarsavond 6.30 Ds. Banga. Zuid-Scharwoudia, Herv. kerk. Oudejaarsavond Ds. Teriet. Noord-Scbarwoud'a, Herv. kerk. Oudejaarsavond Ds. Staal. Garef. kerk. Oudej aareavond 6,30 Dr. Harrenstein, Nieuwjaarsmorgen 9.30 Dr. Harrenstein. Oudkarspel. Herv. kerk, Oudejaarsavond, 7 uur, Ds. G. de Leeuw. Geref. ker'k. Oudejaarsavond Ds. Mulder. Nieuw jaarsmorgen 9.30 Ds. MuldeT. UIT SCHOORL. Herv. Gem. te Groet. Oudejaarsavond 7 uur, Ds. Boeke, Nieuwjaarsdag 10 uur, Morgendienst te Schoorl. Het koor zal zingen. KORTE BERICHTEN. Als gevolg van de weigering om de monsterrol te teekenen ie het machine-personeel der stoomha- ringloggers te Vlaardingan, welke in den winter op schalvischvangst gaan, tegen beden ontslagen. De algemeene vergadering van den Bond van Ned. Onderwijzers nam met 161 tegen 97 stemmen een motie aan, waarin ernstige afkeuring wordt uit gesproken over bet ijveren van bet hoofdbestuurslid Hart voor de candidatuur in Amsterdam HI van den heer Otto, hoofd der school. De heer Hart zal bedanken als lid van het hoofd bestuur van den Bond. Bij de gisteren te Gouda gehouden stemming voor een lid der Prov. St. van Z. H. werd gekozen de heer Schreuder, a. r., met 5606 st. Jhr. mr. v. Doorn, lib., kreeg er 4377. De Gemeenteraad van Hillegom heeft met 8 te gen 5 stemmen besloten de kermis af te schaffen. De stakers in het visschersbedlrijf te Umuiden hebben gisteren het posten gestaakt. Het comité voor een standbeeld van de gebroe ders d'e Witt te Dordrecht heeft van Prins Hendrik der Nederlanden een gift ontvangen. Gisteren kwam te Rotterdam een schip binnen, dat de 13.000.000 netto register ton vól maakte. Dit getal is, schrijft de N. R. OtL, nog geen enkel jaar bereikt. Bij Halfweg bracht dezer dagen een reiziger door het trekken aan den noodrem den trein tot stil stand. 't Bleek, dat hij geslapen had en meende reeds ver buiten Amsterdam, waar hij wezen moest, te zijn. Te Venlo is gisteravond uitgebrand een oud' ge deelte van het klooster der paters Dominieanien. Laatste Berichten. liEiCHIMKUNDlGE' BIJSTAND AAN MARINIERS. 's-GRAVEN'H AGE, 31 December. Het departe ment van J ustitie heeft acht advocaten bereid ge vonden, bij den krijgsraad te dón Hel'der rechtskundi gen bijstand te verleenen aan beklaagden. Een gelij ke regeling is in voorbereiding voor de krijgsraden ta Arnhem, 's Hertogenbosch en Den Haag. SNEEUWSTORM EN OVERSIRO'OMINGEN. Over geheel Oost Pruisen woedt een hevige orkaan, gepaard met sneeuwval, die veel schade heeft aange richt. Te Binz is de Prins Hendrik-zeebrug overstroomd; men vreest, dat het bruggehoofd weggespoeld zal worden. Te Passnitz, op Kiigen, is de strandboule- vard overstroomd. Te Stffal&umd worden voortdu rend signalen gehoord, die de bewoners voor het ge vaar waarschuwen. Te Wyk bij Greifswald, is alle verkeer onderbroken en bereikt 't water 'n hoogte van amderhalven meter boven heit noodpeil. Te Pee- ne drong het water reeds die huizen binnen en is het telefoon- en telegraafverkeer gestoord. Ook op de Deensche eilanden Bornholm en Falster heeft een hevige storm gewoed', die zware overstroo mingen heeft veroorzaakt. Ook de Zweedscha ste den Tstad en Tralleborg staan gedeeltelijk onder wa ter. In verschillende plaatsen van het Russische di strict Pebrof.sk zijn door een sneeuwstorm veertien menschen doodgevroren. Tal van anderen worden vermist. Naar de N. R. Ot. meldt, moet ook aan den Boven rijn sneeuwval en ijzige koude zijn ingetreden. Ver scheidene menschen zijn doodgevroren gevonden. KORTE BERICHTEN. Bij Schönlake (Pruiaen)i heeft een D-tredn uit Berlijn een voertuig overreden. Vier menschen zijn gedood. De blanke mijnwerkers in Natal, 180 in ge tal, dreigen te gaan staken tenzij' de patroons hun eischen tot opslag van loon, instelling van een zestigurige arbeidsweek en weer in dienst neming van vier ontslagen arbeiders inwilligen. De mijnei genaars hebben geweigerd. Men vreest dat de 4000 Indische werklieden zich bij' hen zullen aansluiten. Toen een bediende bij1 een Parijeche schoorsteen vegers^ en leidekkersfirma een d'oos opende, ontstond plotseling een hevige ontploffing. Een groot gedeelte van het gebouw werd' vernield. Alle nasporingen om te ontdekken» wie de doos op tafel had gezet, zijn vruchteloos. Tussichen Mosikau en Koersk zijn. tengevolge van een verschrikkelijken sneeuwstorm die treinen ingesneeuwd. Zeven personen werden dood van onder de sneeuwmassa» te voorschijn gehaald. Een huis stortte onder db geweldige hoeveelheid sneeuw in. In Sam Sebastiaan is een geweldige brand uit gebroken. Men vreest dat dloor den hevigen storm de geheele stad in vlammen zal op gaan. In Nieuw-York gaven twee mannen een kof fer in bewaring aan een jongen'. Toen ze niet te rugkwamen, opende de politie die koffer en vond men het 1 ij k van een jongen man. Men heeft geen spoor van de daders. 't NUT. In de gisteravond gehouden ledenvergadering van. het departement Alkmaar van de Maatschappij' tot Nut van het Algemeen, werd in beginsel be sloten tot het geven in bruikleen van de V oiksbiblio- theek aan de Yereenigiug tot oprichting en instand houding eener openbare leeszaal en boekerij alhier. Tot lid van het Spaarbankbeatuur werd met alge meene stemmen gekozen, de heer M. Preijer. Besloten ward een onderzoek in te stellen naar de mogelijk head» dat het departement het initiatief neemt om te komen tot een vereeniging van inet- geurgaintfeerden voor de werkloosheidverzekering. EEN DIAMANTEN JUBLLé. Den 2dten Januari zal de heer L. B. van der Waal den dag herdenken, waarop hij ze®tig jaar geleden in dienst trad bij Harm. Coster en Zn. Het zal den krassen jubilaris, die nog altijid met opgewektheid zijn dagel'ijkschen arbeid vervult, op dezen zeldzamen feestdag zeker niet aan belangstel ling ontbreken I DIElFlST'AL. Gisteravond werd door den heer G. J. Netten, scboenbandeiaar in de Langestraat, een paar laar zen, dat buiten gehangen had, vermist. De laarzen werden bijl den opkooper V. in beslag genomen, terwijl het 'gelukte de daders van den dief stal aan te houden in het logement van Blokland. Het zijn de 42-jarige zwervende meubelmaker J. E. en de 47-jarige F. J. N. H., zadelmaker, eveneens zwervende. Ze zijn heden naar het Huis van Bewa ring overgebracht. HENGELAARISBONT). Gaarne vestigen wij er even de aandacht op, dat de afdeeling Alkmaar en omstreken van den Henge- laarsbomd, welke over een uitgebreid vischwater be schikt» Zaterdag en Maandagavond van 810 uur en Zondagmiddag van 12 tot 2 uur in het bon'dslokaal ,,'t Wapen van Munster" zitting zal nemen ter ver strekking van vergunning enl diploma's voor 1914 en ter aanneming van nieuwe leden. Waar beoogt wordt verbetering aan te brengen, tem bate der vis- scherij en der bengelaars, verdient het aanbeveling deze afdeeling te steunen. BADHUIS „HET WITTE KRUIS." In d'e week van 22 tot 27 December zijn in het bad huis van „Het Witte Kruis" genomen: 47 kuipbaden, 62 regenbadien le klas, 86 regenbadlen 2e klas, te sar men 195 baden. VOETBAL. Op Nieuwjaarsdag speelt Holland I een vriend schappelijke match tegen W. F. C. I uit Wormer- veer. Beide elftallen zijn van ongeveer dezelfde sterkte, zoodat dit ongetwijfeld een aardige ontmoe ting zal wezen, als we niet onverwachts door een pak sneeuw verrast word'eu. Het vorige seizoen, voor de competitie-wedstrijden, wist Holland in de laatste minuten het winnende punt te maken en won toen met 2'1, terwijl Holland' in Wormerveer gelijk speel de (11). Om 12 uur spelen Holland 2 en W. F. C. 2 tegen elkander. AANBESTEDING. Door Burgemeester en Wethouders van Alkmaar is ten stad'huize aanbesteding gehouden van eenige on- dierhouds-, vernieuwings- en verfwerken aan de ge meente-eigendommen voor het jaar 1914, met den volgenden uitslag: Perceel 1, afdeeling A. Stucadoorswerk. E. Bleeker 888, J. S. W. v. d» Meulen 660, Wed. D. H. Horstmanshof 497. Gegeund aan wed. D. H Horstmanshof. Perceel 1, afdeeling B, smidswerk. T. Wolzak 693, J. P. J. Bestemam 688, A. Huisman 746, D. J. Velthuis 729, D. van Vliet 725. Gegumd aam J. P. J. Besteman. Perceel I, afdeeling O, l'oodgieterswerk. F. Rike 400, N. J. Copperm 255, D. Haasbroek 215. Ge gund aan. D. Haasbroek. Perceel H, vernieuwing aan dte gebouwen» B. A. Blom 1030, S. Spruit 1279, M. Hoogervorst 999, F. Rike 915, F. F. die Munk 1084. Gegund aan F. Rike. Perceel III. Verf werk. C. Kriller te Schoorl 450, J. Metz 244, C. van der Meer 517. Gegund aan J. Metz. Perceel IV. Vernieuwingen aan. bruggen. 8. Spruit 987, H. Vos 808, F. F. de Munk 909. Gegund aan H. Vos. Perceel V. Voorzieningen aan walmuren. B. A. Blom 1060, S. Spruit 1320., E. van Dijk en Zoon 1269, J. Schoen 1570, E. G. Wagenaar 1560. Ge gund aan B. A. Blom. Perceel VI. Leveren van materialen. S. Spruit 3180, J. Opdam, Heiloo 2183, V. Kaandorp 2589, G. J. Zentveld 2400, gegund aan J. Opdam. 571000 straatklinkers en 33600 IJselklinkers. W. G. M. Arntz te Nijmegen 16 per 1000, straatklin kers, A. Terwindt te Vel'p 19.40 per 1000, straat klinkers. N. V. Bouwstoffen voorheen P. Messelaar te Alkmaar, straatklinkers 20 of 21 per duizend, IJselklinkers 8.29, 8.19 of 7.89 per 1000. A. W. Burgers te Weert 20.35 per 1000. 620 M'. grind. N. V. Bouwstoffen voorheen P. Messelaar te Alkmaar 8.28, 2.94 en 2.90 per M*. J. Hotté 2.74. Gunning klinkers en grind' aangehouden. Schoonmaakwerken. B. O. Loevens 280.59. N. V. Glazenrwosscherij en Stofzuiginrichting 162. Ge gund aan de N. V. Glazemwasscherij en Stofzuigin richting. GESTAAGD. Bij het op 3 en 4 December gehouden examen voor Boekhouden door de Federatie van Handels- en Kan toorbedienden slaagde mejuffr. C. de Pater te Win kel, leerlinge van den heer H. W. Pisart, alhier. De heer P. Bakker, alhier, is geslaagd voor het examen Fransche Handelscorrespondentie (Mercuri- us-diploma). Burgerlijke stand. 30 Dec. Klaas, z. van Evert Schoen en Lijsbeth Pijper. Anna Geertruida Margaretha, d. van Antoaius Pels en Cornelia Schoof. OVERLEDEN 31 Dec. Helena van Veen, gehuwd met Everhardus Hoekman, 49 j. Neeltje Langenberg, gehuwd met Jan van der Klooster, 28 j. Iagazoadon Mededeellngen. 26 cent per heels kruik, net warme melk bet beate middel teren vera endhetrt. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 31 December. Medegedeeld door het Koninklijk Nederlandse!, Meteorologisch Instituut te De Bilt. Geldig tot den avond van 1 Januari 1914. VERWACHTING. Matige noordelijken tot noordoostelijken wind, ge deeltelijk bewolkt, weinig of geen sneeuw, '«nachts lichte vorst vooral in het zuiden, overdag op het vriespunt. BROEK OP LANGENDIJK. 31 Deo. 20700 Bloemkool Ie soort f 3,50 a 10. 2e soort i 1.a 2.40, 43700 roode kool f 1.50 a 6.30, 15800 gele f 1.20 a 4.50, 3700 witte f 1.40 a 5.—, 140 zak roode kaol 20 a 37 at., 116 baal uien f 2.80 a 3.20, 23 baal wortelen f 0.75 a 0.80. P U ÉMlIiïMD, 30 Dee. Afelagvereeniging Ëeraa- ■tex, Pmrmerend »n omstreken. Op de afslagmarkt werden verhandeld Spruitjes f 0.76 a 0.92 per dubb. mand 15 pond inhoud, bloemkool f 3.50 a 9.60 per 100. Handel vlug. HOORN, 31 Dec. Kleine kaae 187.eommissie f 87,middelbare t fabrieksbaas t 36, aangevoerd 47 stapels, wegende 17449 K.G., han del willig. luiiuii Jirnis' een halt tot heel wijnglas op de nuchtere maag. AMSTERDAM©©®® BEURS. Opgave van feet NOORDHOTXANDSOH LANDBOT7WCREDTET Voordam O 11, Alkmaar. Koers van 30 Dec. 31 Dec. Staatsleeningen. Nederland. Ned. Werkel. Schuld pCt. 3% Idem Idem 2% Buitenland. Bnlgarije Tabaksleening 5 Brazilië Fending 5 Mexico kinnen! 5 Japan 4 Oostenrijk Jan.JnJi 4 Rusland Hope 4 Consol 4 1906 5 1894 6e Em. 4 Iwang Dombr. 41/9 Bank- en Credietlnsfelllngen en Hypotheekbanken. Amsterdamsche Bank div. Nederlandesite Bank Cert. Neder! Handel-Mij Cert. Noordhollandsoh Landb. Cred. Nationale Hypotheek Bank pCt. 4 Noordhollandsch Grondcrediet 4% 4 Industrieels Ondern. (Buiten!) Amalgamated Copper Cy Aandeel dtv. Amer. Hide and Leather Anglo Amer. Telegraph Common Steels Car and Foundry Cultuur Ondern. en Handelsvenoot- sehappen In Nederland en Koloniën. Cultuur Vorstenlanden Winstbow. Handelsveroen. «Amsterdam" Nieuwe Afrikaaneahe Handelsver. Tabaksondernemingen. Aand. 236 286 346 82 103 447 151 ife 5481» 93s/i 202 234*/* 513 513 179 Vs 217 125 603 236 37 223 361/* 99 72 1S51/» A'dam Deli Langkat Idem pref. A'dana 3 er dong Bindjey Deli Batavia Dab Cultuur-Mij Dali-Maatsehapptj Hes sa Tabak-Mij Medan tabak Rotterdam Deli Seaembah Tabak-Mij. United Langkat Plant. Co. Petroleum Ondernemingen. Dordtsehe Petroleum Geeons Hell. Petrol. Cert A Intern. Rum. Petroieum-Mlj. Ke.n. Mijt. expl.v. Petreleumbr an> Moeara Enim A»deel div Perlak Petreleum-Mtj. Sumatra Palembang Zuid-Per tak Orion Petr®'letras-Mij. Schibaieff, sew. Aaad. PföL u Mijnbouw-Maatsehappijen. Ketahoen Gew. Pref. Redjang Lebong Croat Gabar Rubber Maatschappen. «Amsterdam» Rubber Cultuur-M. Deli Batavia Rubfeer-Mlj. Koloniale Rubber Galtmur-Mij. Noderi. Rubber-Mij. «SofbadjadJ» Stuw. Rubber Cultuur-Mij. Scheepvaart Maatschappijen. Amerik. Stoomv.-Mlj. Nederl. Scheepvaart Unie Common Marine Preferente Marinkbends diversen. Common Peru Preferente Spoorwegen. Heft. IJe. Sp.-Mij. MfJ. tet expl. v. Staatsspeerw. Deli Spoorweg Amerika. Ateh. Top. Cert. v. Convert. pCt. 4 Denv. en R.Gr. Cert. Aand. div. Brie Kansas City South. prof. Miss K. Texas C. v. New-York and Ontario Norfolk Western C. v. Reek Mand gew. Southern Paaife Southern Railway Union Paeific eert v. Wasbash gew. Rusland. Wladfkawkas 4 Premieleaningem. Nhsbrlan». Stad Amsterdam t 100 ©emeente-aredist. BbloïE. Antwerpen 1887 Hqnoarijb. Hongaarschc Myp. Idem Oostenrijk. Staateleening I860 Rusland. Staatsleening 1864 Koers van het geld!. Prolongatie 5 Mededteelimgen. De Amerikaansche markt was iets luier, vooral voor Amalgamated! Copper, die tot 73*/s terugliepen. Oliewaarden ongeveer op vori ge prijzen. Noteering Koninklijke 6OOV2605. Ge- consolideerde 21719. Tabakken iets beter voor Aand. Med'an tabak. Culturen flauwer. pCt. 4V» Aandeel div. 3 3 2i/t 4 3 5 5 897/8 668li 931/1, 101'A. 32 79»/* 83 8418/1, 84s/4 996/8 84 V* 95 188 223 ib 162»/4 111 951fi 100 74 21'/* 241/, 5^lb/l6 453/8 178 150.i/a 224 116% lS^e 28 Vs 199 18®/4 128 98 Vs 31 117% 15'*/* 3f/s 46 98 Vs 98 205% 94% 948/8 17% 28 24ii 581 26n/i, 103% l3li/i.| 90%, 23% 157% 3 866/8 106% 99% 787/, 117% 110 163 513 897/, 67 32 84 84% 996/8 84% 95 183 162Vs 737/ts 21% 24% 59% 443/* 165 f-.- 224 163% 151% 543 20» 233 517 179 218 128% 602 134 98% 72% 15 208 124 33 12% 117% 152% 3% 14 60 8% 46% 267% 17% 37% 24% §8% 197/a 27% 1041/* 14Vi# 906/8 23 157 37/8 m. g. BERTUS WIGGENRAAD, Loodgieter en Gasfitter. P. A. WALLAART en Echtgenoote, wenschen hun cliëntèle en kennissen een voordeelig Nieuwjaar 1914. m. g. m. g. D. DE BOER •n Echtgenoote. Spoorstraat

Alkmaarsche Courant | 1913 | | pagina 2