Trekking van heden. 4e Klasse, le Lijst. Nr. 18648 f 2000; ns. 4694 f 1500; ns. 11533 en 12549 elk f 1000; nr. 4220 f 400; ns. 10153 en 20899 elk f 200; ns. 6009, 11200, 15106 en 18728 elk f 100. STADSNIEUWS. BUITENLAND. der kan er sprake zijn van achteloosheid. In ei'k ge val kan een burger niet aan brandstichting schuldig zijn. De zaak wordt dan ook verder door de officie ren en zoo noodig door de militaire rechtbank onder zocht. VAN DEN1 LANGENÖDUK. Gedurende de weeik van 29 December 1913 tot 8 Januari 1914 werd) aan de veiling te Broek op Lan- gendijk aangevoerd 87300 'bloemkool, 947600 roodte kooi, 111700 gele kool, 16900 witte kooi, 674 zak roode kooi, 468 baal uien en 69 baal wortelen. WESTFRIEiSOHE BOND VAN HARMONIE- EN FANFAREKORPSEN De Westfriesche Bond van Harmonie- en Fanfare corpsen hield Zondag te Hoorn een algemeene verga dering onder leiding van den heer Zeeman van Ndi- Schaiwoude. De Bond telt thans 18 aangesloten vereenigingen. De rekening werd goedgekeurd met een ealdo van 162.92. De heeren B. Koolhaas, Twisk en T. v. d. Meer, Avenhom, werden tot bestuurslid herkozen. In plaats van den heer Zeeman, die wegens vertrek bedankte, werd gekozen de heer De Kuiter van Zuid-Scharwoiu- de. Het concours zal dit jaar gehouden worden in W' inkel. Na langdurige besprekingen werd besloten, dat de verplichte 'Stukken bepaald worden door HJtL Direc teuren in onderling overleg, onder nadere goedkeu ring van één der juryleden, door de directeuren daar toe aangewezen. Er mogen voor een afdeeling geen stukken worden gekozen, die reeds bij een deelnemen de vereeniging in studie zijn of waren. Mede werd1 besloten, dat alleen alle eerste prijs winnaars aan dten eerewedstrijd mogen deelnamen. Met 't oog op de auteurswet wordt in overweging gegeven, alleen muziek te koopen, vrij van auiteurs- BOND VAN ZUIVELFABRIEKEN IN NOOKD- HOIAiANïD. Van 2730 October is door bovengenoemden Bond een proefneming uitgevoerd in de kaasfabriek „Juli ana" in het Koegras. Als resultaat dezer proefneming van de commissie, bestaande uit de heeren W. T. Jongejans, D. Sleutel, O. Nobel en, L. T. 0. Scheij, deelt ze mede d'e uit komst der proef wijkt af van die in Juli dat uit 100 K. Q. melk 0.4 K.G. kaas meer is verkregen, wanneer er middelbare en groote gemaakt werden, bij gelijke samensteling der mel'k. Dit is een hoogere opbrengst van 4 Wanneer de kléine kaas due 30 waard is, behoeft de groote ei echts1 28.80 op te brengen, om gelijke finantieele uitkomst te geven. Als verklaring van de hoogere opbrengst is zeer waarschijnlijk het hoogere gehalte aan vocht te noe men; zoowel het minder bewerken van de wrongel als de analysecijfers bevestigen deze. De praktijk leert, dat dit minder d'roog bewerken van de wrongel voor groote kaa9 gewenscht is met het oog op de kwaliteit van het zuivel. Het is mogelijk, dat dtoor het minde re bewerken ook iets minder wrongel met de wei ver loren gaat. De Octoberkazen waren bij het wegen wat, smerig, ook dit verhoogt het gewicht. Bij de JuTikaas deed zich laatstgenoemde invloed niet zoo zeer gelden; de bewerking van de wrongel was niet zoo verschillend, redenen, waarom de andere uitkomst eenigszins verklaarbaar wordt, boewei eenig verschil in opbrengst toch verwacht bad kunnen wor den. TTet, verdient, schrijft de commissie, derhalve geen aanbeveling uit één bak zoowel kleine als groote kaas te maken; wil men beide soorten hebben, en wordt er eiken dag slechts 1 bak verwerkt, dan doet men het best, den eenen dag enkel kleine, en een anderen dag enkel groote te maken. UIT EG-MOND AAN DEN HOEF. Gistermiddag half twee had onder zeer groote belangstelling de inwijding plaats van het gerestau reerde kerkgebouw der Ned. Hervormde gemeente. HiuruaweJikend! klonken voor -dien dienst de to nen van het nieuwe, door de firma Öpanjaard gele verde pneumatische orgel, welk orgel over vrije com binaties beschikt, waardoor de organist de verschil lende stemmen naar willekeur kan combineer en, door het kerkgebouw. Het orgel werd ditmaal bespeeld door den vongan predikant, Ds. Bosch. De dienst werd geleid door ds. J. van Dorp. Na een gebed voor wijlen Willem Hamer, zong de gemeente Gezang 20:1 en 6. Ds. van Dorp schetste hierna aan do hand van uude kronieken, dat op de plaats van dit kerkje in de stilte van het zich aldaar bevindende woud onze voorvaderen samen kwamen \joor .den dienst aan bun Goden Wodan en- Frija. Deze plaat» beetle Tempelhof oi -tempeidioef en hieraan heeft Egmond aan den Hoef waarschijnlijk zijn naam te danken. in 1146 werd de grond geschonken aan Berwoud Berwoudse, die aldaar een slot bouwde, in welk elot het kasteel van de latere Graven van Egmond zijn oorsprong vond. Het vermoeden ligt niet ver, dat hierbij een kapel behoorde, da grafsteen van Jan -en Willem van Eg mond, dateerende uit 1461, ligt althans nog in deze kerk. In 1480 begon men aan dé restauratie van deze ka pel, wat blijkt uit den grooten zandsteen boven den ingang van het kerkgebouw. In den Spaanschen tijd werd de 'kerk evenwel geheel vernield- In 1633 werd ze d)oor der Staten gunst weder hersteld' en ingericht voor den Protestantschen eeredienst, wat te lezen staat op het bord boven het orgel. Het renaissance- torentje d'ateert uit dien tijd, zoo ook de beschilderde glazen van provinciën, steden en particulieren. Na dien tijd zijn, behoudens het in dé 18e eeuw vervaar digde gestoelte en dén aan dien ingang geplaatsten marmeren gedenksteen voor het graf van Nicolaas Witsen, oud-burgemeester en Raad van de stad Am sterdam, aan dé kerk geen veranderingen aange bracht. De geschiedenis van deze kerk is verder een lij densgeschiedenis. De geldmiddelen ontbraken ten eenenmale. De verkoop van dé kostbare antiquitei ten, welke indertijd door de kerkvoogden geschiedde, beschouwt Z.Eerw. als een wanhoopsdaad om 't geld voer een klein kabinetsorgeltje te krijgen. Met het Kerstfeest in 1912 had! Z. Eèrw. dan ook het besluit genomen om de collecte die gehouden zou wordén, zeer krachtig aan te bevélen -toen hem bij den Kerstboom een brief overhandigd werd, waarin Willem Hamer mededeel-de, dat hij' het lief kerkje, uit piëteit voor zijn grootvader, Ds. Huizer van Reé- nen, van 1827 tot 1857 predikant in déze gemeente, geheel voor zijn rekening wilide déen herstellen. Hij heeft ons blij gemaakt en vorstelijk heeft hij zijn taak opgenomen- Hij heeft het eind niet beleefd, maar ik wil u hem voorstellen, aldus Z. Eerw., zooals hij al'tijd het beste voor onze zaak nastreefde, wat blijkt uit dé herstelde glasven-sters, het nieuwe koor, het prachtige orgel, en de keurige kosterskamer. Dat blijkt uit het thans stevige, keurige geheel herstelde gebouw. En temidden van al dat leven, al dat nieuwe, te midden van den Opbloei van déze kerkelijke gemeen te, awaiu bet pieteeojuoge oermat, oat Wiliam Ha mer gestorven was. Hu aue» wat wiji hebben kunnen doen was naar Zorgvliet reizen om hem de laatste eer te bewijzen. Jüaur nog vele jaren zal er gesproken worülen over de irugi»uüe wijding, verOundien aan déze restauratie. Al net mooie i» overschauuwd doer een unuegnjpeuj- üe iloou. Het is voer ons geworden een onoveraume- lijk raadsel. Het uoet ons dienken aan Motzea op een berg en ons is net slechts te oer ua ton. Ds. Huizer van Keenen heeft veie jaren geleden van dezen kansel zijn intrede gedaan met den tekst: „riet hart des menschen overdenkt zijn weg, maar die Heer bestuurt zijn gang." Dit woord is bij uitstek van toepassing op diit uur. W at worden er af geen plannen gemaaktWij zien in onze gedachten onze toekomst verwezenlijkt. Maar wie zegt ons of wijt er aan het einde van 1914 nog zjjntf Wij leven 'bij een gouden o-f een donkere toekomst, maar allen leven wij bij toelkomst plannen. Het woord van dén menschendichter: „het hart des menschen overdenkt Zijn weg maar -de Heer stuurt zijn gang", gefdtt ook voor ons. Wie had voor een jaar terug durven hoipen dat wijt zulk een mooi kerkgebouwtje zouden krijgen. Wie had zoo diurven vertrouwen, dat plotseling ai- dé zorgen zouden wor den opgeruimd, dat wij met een slag -door de wilder nis heen ons een weg gebaand zagen. Moge deze kerk hiervan als getuige nog veie jaren staan. Laat deze aerk ons leeren als het donker is in ons hart om ook dan op God te vertrouwen. Niet dat Go-d altijd de dingen geeft zooals wij het verwachten. Maar laat het bange menschenhart eens durven vertrouwen en met altijd zorgen voor den dag van morgen- Willem Hamer had recht om heden in ons midden te zijn en de vruchten van zijn onbaatzuchtigheid te zien. Maar men vergeto niet „dq Heer stuurt zijn gang." Wij hadden hem zoo gaarne hartelijk willen be danken en hem willen zeggen hoe blij hij ons gemaakt heeft. Nu dit met mogelijk is, wordt -deze inwijding voor ons een rouwfeest. Maar „de Heer stuurt zijn gang." Wij kunnen dien Heer wei danken als hij zijn zegen geeft, maar om zijn lielue in den duisteren nacht te zien, dat is mueienj-ker. Daar begint bet geloof. Geloof is vast vertrouwen in de lief-de Gods, is vertrouwen, dat daar is een God, een sterke God, wiens machtige wijsheid en liefde hoog uitgaat boven da gebeurtenissen van deze wereld. Geioef is zeker weten „de Heer stuurt mijn gang." Voor den geloovige valt de tegenstelling van bet spreukenwoord weg. De geloovige overdenkt zijn zo-nnigen en zijn don keren weg met blijdschap, want de Heert -stuurt zijn gang en in dit geloof vertrouwen wij deze kerk haar toekomst toe. Na het zingen van Psalm 116 10 en Gezang 278:1, 3 en 4 richtte Ds. van Dorp zich tot de familieleden van Willem Hamer an deeldle mede, dat de arme ge meente uit een kléin fonds ter gedachtenis aan Wil lem Hamer een kleine steen in een der wanden van de kerk had doen plaatsen met het opschrift; „Uit dankbare herinnering is aan die nagedachtenis van Willem Hamer, geboren 28 Februari 1843 overleden 11 September 1913, kleinzoon van De. Huizer van Keenen, predikant alhier van 1827 tot 1867, die uit eerbied voor zijn voorgeslacht dit kerkgebouw in het jaar 1913 geheel deed herstellen, door de kerkvoogdij deze steen gewijd." Z. Eerw. gaf de familieleden de verzekering dat het in de consistoriekamer opgehan gen vergroote portret van den overledene, steeds met dankbaarheid zal worden aanschouwd. Hierna richtte -de predikant een woord van dank tot den burgemeester voor diens tegenwoordigheid. Aan Ds. Bosch, ais vertegenwoordiger van het claisi- sicaal bestuur richtte Ds. v. Dorp mede een woord van dank, alsmede tot Ds. Bosch Jr. als vertegen woordiger van Z. Eerw.'s voorgangers. Aan de ringcoJlega's richtte d'a. v. Dorp mede een woord van dank voor hunne tegenwoordigheid. De heer P. Leguit als architect, de heer L. C. Oudt. als aannemer, -de heer Gips als restaurateur van dé glasbeschildering, de firma Spanjaard als leverancier van het orgel en de firma Pigot en Diserink voor d'e levering van de lichtkronen ontvingen mede een woord van dank, zoo ook de aanwezige werklieden. Hierna richtte ds. van Dorp nog eenige woorden tot de kerkvoogdij, den kerkelijken ontvanger, den voorzanger en den koster. Der gemeente bracht Z. Eerw. dank voor de ge schonken nieuwe stoelen. De-ze stoelen, geleverd door den heer B. Kuiper uit Alkmaar, passen zeer goed) bij het interieur van de kerk. Nog deelde Ds. v. Dorp mede, dat uit het testa ment van wijlen Wi-llein Hamer bleek dat deze de ge meente met een kapitaal bedacht had, waaruit ten eeuwigen dage het onderhoudl van de kerk bestreden kon worden. Na het gebed' eindigde onder schoon orgelspel dleze in-wij dli ngsdlien-st. KORTE BERICHTEN. Zaterdag zijn 10 trawlers van IJmuiden naar zee vertrokken. De bekende hardrijder dé Koning, van Eldam, zal als afgevaardigde vani den Nederl. Schaataenrij- detnslbond deelnemen aan groote wedstrijden te Davos. Bij een aanvaring op de Maas, ter hoogte van Pemis, zijn een gehuwde dékknecht en een zoontje van den schipper van de aangevaren motorboot, ver dronken. Yan die pl. m. 6500 Rotterdlamische gemeente ambtenaren zijn, mel'dt de N. R. Grt., pl. m. 3200 tot het rijkspemsioenfond's "toegetreden. Onder voorwaarden, die noig door den Taad' moe ten wordén goedgekeurd, stellen B. en W. van Am sterdam voor o-ver te gaan tot dé benoeming vam een vijfden wethouder. De Sum. Post maakt melding van pertinente geruchten omtrent het heengaan van generaal van Daalen. Een feit is, dlat hij een plaats op een boot heeft besproken voor d'a maand April. In Batavia heersc-ht in ernstige mate typhus. Op verzoek van den gezondheidsdienst publiceerem de kranten raadgevingen en waarschuwingen. Tegen een mevrouw in Medam is wegens mis handeling van haar balboe rechtsingang verleend met bevel tot gevangenhouding. Bij Gorinchem is de „Merwede F* van de ree- derij Fop Smit aangevaren door de Leer-damsche mo torboot De Merwede zat spoedig in den grond, de boot is zoo gehavend, dat er gevaar is voor breken. Bij de gisteren te Zwolle gehouden voetbalwed strijd tusschen een club uit Zwolle en- een uit Warns- veld, brak een lid van laatstgenoemde club het lin kerbeen. Het spel werd gestaakt. STAATSLOTERIJ. Mr. J. BRUYN. t Men meldt ons uirt Amsterdam; Gisteravond is «alhier o-p 60-jarigen leeftijd na kort stondige ongesteldheid overleden mr. J. Br uyn, laat stelijk eind» 7 October 1908 subs, officier van JuBti- tie bij de Am-s ter damsche rechtbank. Zijn uiterlijk toekende zijn Indische geboorte. De Oostersche gloed spiegelde zich ook af in zijn optre den als ambtenaar van het O. M. Zijn requisitoiren in de Strafkamer onderscheidden zich door 'klem en kracht, daar waar het aankwam op het preciseeren van het misdrijf, maar tintelden ook van warmte des gemoed». Want warm en gemoedelijk was mr. Bruyn als mensch- in hooge mate. Wie hem in het particu liere leven had leeren kennen was van zijn goedaar digheid en gemoedelijke hulpvaardigheid steeds diep doordrongen. Geboren in 1862, promoveerde hij, na ook eenigen tijd in de journalistiek te zijn werkzaam geweest, te Amsterdam op 26 April' 1)892. 'Op 14 November 1-894 was hij burgemeester van Leimuiden; op 26 Januari 1896 burgemeester van Hazerswoudie. Te Alp hen trad hij op 7 Juli 1897 in1 de Magistratuur als kam tonrec-hter-plaatsvervanger; waarna hij op 3 Septem ber 1900 bij de rechtbank te Alkmaar in functie trad als ambten-aar van het O. M. Na Alkmaar trad hij op 19 Juni 1905 bij -de rechtbank te s Hage op als amb tenaar van het 0. M., tot hij, als bovengezegd, op 7 October 1908 ale subs, officier van Justitie overging naar dé Amster-damsche rechtbank. De oiverled'ene behoort tot de Doopsgezinde Ge meente, waarvoor hij verscheidene jaren als diaken werkzaam was. Van Mr. Bruyn kan getuigd, dat hij een ernstig, waardig magistraat en tevens een der edelste men schen was. De teraardebestelling zal plaa-ts hebben op Donder dag e.k. op de begraafplaats te Diemerbrug. De nagedachtenis van den overledene zal ongetwij feld ook hier ter stede door velen in eere worden ge houden. Mr. Bruyn toch heeft zich ook tijdens zijn verblijf te Alkmaar niet gehouden binnen de nauw- getrokkea perken van de magistratuur, doch zich ook op maatschappelijk terrein bewogen en belangstelling getoond voor de openbare zaak. Vooral in het de partement van de Maatschappij tot nut van 't alge meen heeft hij nuttig werk verricht. RUILING VAN GROND. Een wetsontwerp is ingediend tot ruiling tusschen het Kij-k en de gemeente Alkmaar van gronden, in deze gemeente gelegen, op het zoogenaamde „Eiland," aan het Heiligland en aan de Uude Hoomsche Vaart. Bijjkens de Memorie van Toelichting ia het de be doeling, op het daardoor ter beschikking van de ge meente komende terrein ziekenbarakken te stichten. Voorts krijgt hetRijk de beschikking over twee grondstukken waarop een woning voor den haven meester van het N o-ordihollandsch Kanaal en een tweede brug knechts woning kunnen worden gebouwd. Het verschil in verkoopwaarde van den grond, wei ken het Rijk in ruiling overdraagt en dien, welken het verkrijgt, bedraagt 265.50 welk bedrag de ge meente bereid ia als toegift te betalen. HET KIND VAN PARUS. Met groote belangstelling, welke zich aan het eind der vertooning uitte in den vorm van een zeer krach tig applaue, werd Zaterdagavond in de Cinema Ame- ricain het 2700-meter stuk .Het kind van Parijs" ge volgd. 't Geeft de geschiedenis- van een zes-jarig meisje, dat door een belangwekkeruden samenloop van om standigheden naar een kostschool moet, van-waar dé onaangename behandeling haar doet wegloopen. Op straat wordt ze door een apache opgepikt, die, belust op den losprijs, het kind onder dak brengt bij een aan den drank verslaafden schoenmaker, die het kind zoo nu en dan o-p ergerlijke wijze mishandelt. In diens knecht, een misvormden jongen, vindt ze echter een trouwen beschermer. Na allerlei avonturen, die een denkbeeld' geven van het Parijsche apachenleven, komt het meisje weer in het bezit van haar d-oodge- waanden maar met roem overladen uit Marokko te ruggekeerden vader. De schoenmakersknecht gaf zich geheel aan d'e opsporing van het meisje en wordt als broeder met haar opgevoed. De lange reeks interessante beelden stempelt „het Kind van Parijs" tot een mooie film, die ouders zeer gerustelijk aan hun kinderen kunnen laten zien. Wat niet altijd' van andere uurfilms kan worden gezegd- ALKMAAKSOH BIOSCOOPTHEATER. Deze week wordt in -het bioscoop theater aan de Langestraat het spannende drama „De Doodentoren" vertoond. Dat deze film in den smaak viel bewees wel het luide applaus na afloop. Behalve dit fraai gekleurde hoofdnummer komen drie echt komische nummers op het programma voor, die soms bijna al te grappig werden. Rosa Bell, -de vrouwelijke detective, weet handig de plannen van eenige gauwdieven te verijdelen en op een van haar tochten geraakt ze zelfs in groot ge vaar. Een natuuropname van de rivier de Semoy geeft prachtige kijkjes op dezen Belgischen stroom, en het Pathé Journal stelt de laatste wereldgebeurtenissen aanschouwelijk voor. VO'ETtDAiL. Holland I speelde gisteren alhier gelijk tegen de Stormvogels van Umuiden. Stand 00. CORRESPONDENTIE. A W. Een verslag van een vergadering die reeds vóór de Kerstdagen gehouden is, kunnen we den öden Januari niet meer opnemen 1 Advertenties, van' onbekende inzenders ontvan gen, worden niet geplaatst. KORTE BERICHTEN. In het Russische gouvernement Poltawa maak te een b oer ia haar valer, die bij haar op bezoek was, dronken- en vermoordde hem daar na. Haar driejarig zoontje, dat de misdaad verklap te, wierp zij- in een put, waaruit het echter dloor voor bijgangers gered werd. De barbaarsche vrouw is aangehouden. Bij Rabat is een rotsblok van de bergen gevallen. 22 Marokkaansche werklieden zijn ge doog, 3 gewond. In een kolenmijn in dé buurt der Ohineesehe stadl Koeldsja zijn dloor een mijngasontpiof- f i n g 16 mijnarbeiders om het leven gekomen. Biji de Earöer zijn -drie visschersechui- t e n met een bemanning van 191 koppen, met man en muis vergaan. Het kleine visscbersdorp Skard op het eiland Kunö heeft deor deze ramp zijn geheele manlijke bevolking verloren Tweeduizend Mexicaansohe vluchte lingen, waaronder half verhongerde vrouwen en kinderen, zijn naar -de Vereenigde Staten getrokken. Om die mist in de stad Lyon tegen te gaan heeft het gemeentebestuur crediet verleend voer het brengen van een dun laagje olie op het ri vierwater, zooal» men weet «troomen de Rhone en de Saêne beide door de etad. In de Chmeesche provincie S-zecbwan schat men het aantal terechtstellingen, die m 1913 plaats hadden, op 24.090. Zelfs wordt het oijfer 24.000 nog beneden het ware aantal geacht. In een steengroeve bij Monaco had een ont ploffing plaats, waarbij drie man gedood werden en verschillende anderen zwaar gewond. In het Zuiden van Spanje is Zaterdag veel sneeuw gevallen. Sedert 1889 had het er niet meer gesneeuwd. Ooik Marokko wordt door sneeuw geteisterd. Een Parijsch schilder verdacht zijn vrouw van ontrouw, o-m-diat ze met voorliefde alle huwelijks annonces doorlas. Hij plaatste dan ook een zeer ver leidelijke huwelijksadvertentie en kreeg tenslotte haar portret en haar naam ini -handen. Met deze be wijzen vroeg en verkreeg hij echtscheiding. Dieven hebben het kasteel bezocht van graaf Mielrynski, dii-e onlangs zijn vrouw met haar minnaar d-oodischot en die nu in hechtenis is, en héb ben al'le kostbaarheden gestolen. Het heet, dat deFransche president op nieuw naar Rusland zal gaan en zich met groote praal zal omgeven. Doel is d'e betrekkingen nog be ter te maken en.de onderhandelingen van een Russische leening in Frankrijk voor de nieuwe spoor wegen te vergemakkelijken. De Italia a n s c h e regeering heeft een nieuw invoerrecht op tabak voorgesteld, -dat minstens 12 millioen gulden moet opbrengen. Naar verluidt zal Amerika het initiatief nemen voor het oprichten van een monument aan den ingang van het Panamakanaal ter eere van Fer dinand d-e Lesseps. Pierpont Morgan en zijn compagnons heb ben hun ontslag genomen als bestuurders van de groote induistrieele ondernemingen. Men meent, dat dit het einde van de reusachtige money-trust betee ken t. Het corps de ballet te Mannheim is in staking gegaan, omdat de directie eischte, dat de dames met bloote beenen en voeten moesten dansen. Bij een m u i t e r ij van gevangenen te Cairo werden vier gedood en 50 gewond'. Een Franseh variété-artiest, Fragson, die door zijn vader werd doodgeschoten, heeft een millioen francs nagelaten. Hij verdiende verbazend' veel in Monte Carlo kreeg hij bij zijn optreden 1000 per a vond 1 Amerikaansche milliard-airs As-tor Carnegie e. a. hebben besloten in de Vereenigde Staten tal van voorschotbanken voor werklieden op te richten. Bij het zinken van een Russische onderzee boot nabij Bo-rnholm zijn vier Engelischen omgeko men. In Blackburn is een staking uitgebroken aan de gasfabriek, welke veel ongerief veroorzaakt. Raadsleden fungeeren als lantaarnopstekers 1 Nabij Port-au-Prince (Haiti) is een opstand uitgebroken. Nadat -d-e' aanvoerders terechtgesteld zijn, is de beweging verloopen. De Koning van Servië heeft besloten geen nieuwe Kamerverkiezingen uit te schrijven. De Roemeensche minister-president Majorescu verklaarde Zaterdag in een reeds teBoekar rest, dat te verwachten was dat Oostenrijk, in geval van een Roemeensch-Bulgaarsehen oorlog, Roemenië zou steunen. BUTTENLAND'SCH WEERBERICHT. De Britsche eilanden en dé omgeving van de No or dl- eni Oostzee hébben stormachtig weer, met sneeuw in- Schotland en veel' regen langs de Noordi en Oostzeekusten. In Noord-Skand'inavï'ë hseracht nog strenge vorst; op het vaste land wordt alleen uit Rusland vorst van beteekenis gemeld. Op de Britsche eilanden en- in Zuid-Frankrijk komt nu en dan wat zonneschijn voor. Overigens hebben Frankrijk en Duitschland' somber weer, met uitzon dering van de Riviera, die zonnig weer hield'. KANTONGERECHT TB AT.lvMiAiA R. Zitting van 31 December 1913. A. O. te Alkmaar, overtreding Arbeidswet, 6 boete of 8 dagen hechtenis. A. S., K. Z., B. K. Az„ M. Z. Jz., S. P. Phz., J. Z. Gz., J. Z. Sz., W. G. Jz. te Egmond aan Zee, C. T. Jz. te Elgmond' Binnen, J. V. C'z. te Heemskerk, Konijnen-delven, de le, 4e, 5e, 6e, 7e, 8e, 9e en 10e ieder 5 boete of 3 dagen hechtenis, de 2e 2 boete of 2 weken tuchtschool, de 3e 3 en 1 boete of 2 maal 2 dagen hechtenis. F. J. J., L. J. F., P. L., M. K., J. M., D. L., P. D., T. H. de V. te Alkmaar, J. K. te Broék op Langen- dijk, S. D. te St. Panera», C. J. B. te Bergen, over treding Rijwielreglement, de le 2 maal 3 en 2 maal 10 boete of 2 maal 2 dagen en 2 maal 10 dagen hechtenis, de 2e 'en 10e ieder 1 boete of 1 week tuchtschool, de 3e, 4e, 5e, 6e, 7e, 8e, 9e, 11e ieder 1 boete of 1 dag hechtenis. D. S. te Heer-IIugoiwaard, J. S. te Alkmaar, over treding Leerplichtwet, de le 12 boete of 4 dagen hechtenis, de 2e ontslag van rechtsvervolging. J. G. Az., J. D. Jz., G. Z. Jz., J. P. Jz., J. D. Jz., E. B. Jz., C. Z. Ez., C. Z. Tz., W. G. Jz., L. S. Az. te Egmond aan Zee, W. d'e Z. Ez. te Castricum, H. B. te Uitgeest, G. K. Gz. te Heem-stede, J. Z. te Eg mond Binnen, overtreding jachtwet, le teruggave aan zijn ouders, de 2e, 3e, 4e, 6e, 11e ieder 5 boete of 3 dagen hechtenis, de Öe, 7e, 13 e ieder 6 boet'e of 3 dagen hechtenis, de 8, 9e, 14e ieder 6 dagen princi pale hechtenis, dé 10e, 12e ieder 8 boete of 4 dagen hechtenis. J. B., J. V., L. v. M., H. v. dl S. te Alkmaar, J. v. S. te Heil'oo, A. T. D. te Limmen, overtreding poli- tie-verordéning, de le vrijspraak, de 2e 5 boete of 3 dagen hechtenis, de 3e 1 boete of 1 dag hechtenis, dé 4e en 6e ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis, de 5e 2 boete of 2 weken tuchtschool. G. H. D., S. v. d. W. te IJmuiden, A. B. Az. te -L/immen, A. P. Phz., IJ. G. Pz., J. v. ct P. IJz., A. v. P. Hz., J. G. Lz., te Egmond aan Zee, loepen over verboden grond, ieder 3 boete of 2 d-agen hechtenis. P. V. te Harencarspel), D. K. te S-chagen, N. K., G. O. te Alkmaar, R. P., zonder vaste woonplaats, N. V. te Uitgeest, C. V. te Harlingen, dronkenschaD. de le, 2e, 4e, 6e, 7e ieder 1 boete of 1 d-ag hechtenis, de 3e 3 boete of 2 dagen hechtenis, dé 5e 2 boete of 2 dagen hechtenis. Zitting van 19 December 19-13. O. V. te Heemskerk, loopen -over verboden grond, 3 boete of 2 dagen hechtenis. H. v. d. W., te Alkmaar, overtreding Veiligheids wet, 20 boete of 10 dagen hechtenis. H. de V. te Alkmaar, nachtrumoer verwekken, 5 boete of 3 dagen hechtenis. J. A. L. N. v. E. te Rotterdam, overtreding Wapen wet en opgeven van valschen naam, 6 en 12 boete of 3 en 6 dagen hechtenis. L. C. T., A. F. V., M. A. E., P. H., W. W. te Alk maar, overtreding Arbeidswet, de le 4 of 2 dagen hechtenis, de 2e 5 of 2 dagen hechtenis, de 3e 2 maal 4 of 2 maai 3 dagen hechtenis, de 4e 5 of 5 dagen hechtenii, d'e 5e 2 maal 3 boete of 2 maal 2

Alkmaarsche Courant | 1914 | | pagina 2