IV1* EEN MTFIE, De heer Frans Nëtschar, lid van den gmn water M-i van V eisen, heeft een motie ingediend: 'bij don raad, waarin er op gewezen wordt, dat er in de «treek tua- echen Haarlem en Alkmaar geen gelegenheid bestaat om middelbaar onderwijs aan een Hoogere Burger school te ontvangen en dat de behoefte er aan met den dag grooter wordt. De gemeente Velsen ia de grootste en belangrijkste gemeente en de voorsteller wenscht aan H. M. dë Koningin bij herhaling het dringend verzoek te richten, maatregelen te nemen, die tot de oprichting van een 11. H. B. S. te Velsen leiden. Hij stelt voor, dat de gemeente zich bereid zal verklaren gratis grond ter beschikking aan het Kijk af te staan. BUITENLAND. Laatste Berichten. DE BURGEMEESTER VAN ZAANDAM. VULKANISCHE UITBARSTING IN JAPAN. STADSNIEUWS. een beproefde Ziekenkost voor Volwassenen storing der spijsvertering bij zwakte en gebrek aan eetlust. 4 div. *k HOOG WATER De Maas bij Maastricht is binnen haar oevers te ruggekeerd. De stand1 om 12 uur gistermiddag wais 3.55 M. of 45.57 boven N. A. P., zoodat ze in de laat ste 24 uren 32 cM. gevallen was. Alle uiterwaarden, aan de Maas gelegen landerijen, en sommige buurt wegen zijn nog overstroomd. De Maas voor Grave is nog steedis wassende. IJS. Ln tal van steden zijn de ijsbanen geopend en reeds wedstrijden georganiseerd. De IJsvereemging te Groningen houdt Zaterdag en Zondag haar jubi leums wedstrijden in verband met bet 100-jarig be staan. Zaterdag om bet kampioenschap van Gro ningen, ze zijn nationaal, en Zondag een wedstrijd tusschen drie heeren van de Berlijnsche Schaatsver- eeniging 1886 en de IJsvereeniging Groningen. Voor belde dagen zijn kunstrijders en -rijderessen geënga geerd. Gisteren is te Joure reeds een hardrijderij ge houden, waarbij 26 rijders, waaronder de snelste ais: Holst, Dijkstra, Arend Poepjes, Castelein, Poll, Ten Molen, E. de Vries, Dijkstra, present waren. Bij den eersten rit tusschen A. Castelein en Tjaar- da, viel eerstgenoemde en kwam tegen een paal te recht. Men vreest voor hersenschudding. Hij werd te bed gebracht. Ka verschillende ritten was de uitslag: 1. J. Baar- da, Blessum; 2. E. de Vries, Lemmer; 3. W. Cnoasen, Haarlem; 4. G. Goodijk, Marum. De 3e prijswinnaar, Cnossen van Haarlem, won drie jaar geleden het kampioenschap van Noord-Hol land voor amateurs. De beker en die titel werden hem echter niet toegekend, daar hij als beroepsrijder werd beschouwd. De dienst Enkhuizen-Stavoren, welke heden nog volledig wordt vervuild1, zal vermoedelijk morgen worden gestaakt. De haven vuren aan dë Zuiderzee-haven te Vo- lendam zijn ook gedoofd. De botters kunnen niet uitvaren. De Zuiderzee is voor Hoorn dicht. Het ijs heeft zich in een deel van het Hoornsche Hop vast gezet. Het grondijs, dat op enkele plaatsen in de Zui derzee wordt aangetroffen, heeft het noodzakelijk ge maakt, aldus wordt uit Enkhuizen gemeld, dat de Laatste lichtboeien (van Vrouwezand en Trentel) moesten worden weggenomen. Het rijkstransportvaar tuig Zuiderzee heeft ze in de haven van Enkhuizen binnengesleept, en vervangen door winterbetonning. Door het ijs in de Zuiderzee nemen die van Harlingen vertrokken vrachtbooten hun koers over Nieuwediep. Ook de lage waterstand, veroorzaakt, door den feilen zuidoostenwind, maakt de reis over de Zuiderzee bezwaarlijk. Het 'binnenwater wordt thans door de Zeesluizen te Harlingen geloosd; voor al de laatste dagen wordt het water krachtig afge voerd, hetgeen een waarschuwing zij voor de schaat senrijders. De Salonboot der Holland-Frieslandlijn, die gisteravond 12 uur van Amsterdam vertrok, is pas om half acht hedenmorgen te Lemmer binnengekomen. De kapitein rapporteerde een massa ij® in de Zuider zee, waardoor de vaart belangrijk vertraagd werd. De haven van Texel zit vol ijs. Zeilvaartuigen kunnen alleen in zee komen, d'oor stoomboot-en ge sleept. Voor de kust heeft zich het ijs vastgezet. De Groningsche kanalen zijn nu grooteudeels dichtgevroren. UIT WEST-GRAFTMJK. In de plaats van wijlen den heer A. Vel'dlhuys is tot, kerkvoogd van de Ned. Herv. gemeente alhier benoemd! de heer M. Oud, thans notabel. UIT 8CÏÏAGEN. De Landbouwtentoonstelling, bij gelegenheid van de algemeene vergadering van de H. M. van Land' bouw te Scha gen zal! bestaan uit de volgende afdee- lingen: Rundvee, Paarden, Varken, Schapen, Geiten, Zuivel, Akkerbouw, Tuinbouw, Pluimgedierte, Bijen, Werktuigen en wetenschappelijke voorlichting. V oor deze afdeelingen zijn subcomité'® samengesteld, die het hoofdcomité nader van adlvies zullen dienen. UIT NOORD-SCHARWGUDE. Men seint ons uit 's Gravenhage dat bestemd is tot tijdelijk onderopzichter bij de Staatsspoorwegen in Indië de heer E. Zeeman, alhier. KORTE BERICHTEN. De soc.-d'emocr. leden van de Eerste Kamer van Kol en H. Polak hebben de gistermiddag gehou den vergadering van de Provinciale Staten van Friesland bijgewoond. In het postrijtuig van een trein van Rotterdam naar Vlaard'ingen brak Maandagavond brand uit, door het te hard stoken van het daarin zich bevinden de kacheltje. De brand werd tijdig gebluscht. Te Ommelanderwijk is Maandagmiddag de 13 jarig Derk Pik door het ijs gezakt en verdronken. Naar de Tribune meldt, is het jaarlijksche con gres van de sociaal-democratische partij vastgesteld op 6 en 7 Juni a.s. te Leidten. DE VULKANISCHE UITBARSTING IN JAPAN. De aardbeving, die het Zuiden van Japan heeft ge teisterd, is, naar de N. R. Ct. verneemt, met een vloedgolf gepaard gegaan. Honderden huizen zijn vernield en tal van menschen omgekomen. De eerste vulkanische uitbarsting op Sakoera Sji ma geschiedde Zaterdagochtend. Reusachtige blok ken steen werden meer dan 900 Meter de lucht in ge slingerd, sommige zijn op een afstand van meer dan 30 K.M. neergekomen. Stroomen lava bedolven drie dorpen. Het aantal gedood-en moet in de honderden beloopen. De bosschen in het binnenland zijn in brand geraakt. Latere uitbarstingen stuwden de brandende lava tot Kago Sjima, welke stad in brand geraakte. Van de bevolking zijn honderden gedood. De stad is verlaten. De eenige op zijn post gebleven ambtenaar is een telegrafist. KORTE' BERICHTEN. In het Saksische dorpje Falkenau werd een ge plaagde kat zoo woedend, dat zij haar vijfjarige kwelgeest de oogen uit de kassen krabde, neus en wangen ontvleesde, de keel doorbeet. Twee uur na de vreeselijke verwonding overleed het meisje. Een anderhalf jarig knaapje, dat een knikker in den mond had, schrikte zoo hevig door het schreien van het meisje, dat het zich verslikte en stikte. "Men wil in Lmjctan een volkshuis houwen voor 660.oob gulden. Het gebouw «ton worden be kostigd door vokvereienigingen. De zeventigjarige Hongaarsehe politicus FYanz Knissulh, die ernstig ongesteld ie, is gisteren in z ij n ziekenkamer gehuwd met gravin Benyaffsky. Kolonel v. Reuter heeft 15000 geluk- wensehen gekregen, o.a. een van den minister van oorlog. Keizer Wilhelm is tegenwoordig evenals Gladstone vroeger voor zijn gezondheid aan het houthakken. Tusschen den Engelischen minister-president Asq-uith en zijn Franschen collega zou gisteravond in een trein een bespreking plaats hebben over mari- n e-v raagstukken. In de geheele Z. A. Unie is de algemeene staking afgekondigd. De staat van 'beleg even eens. Te Pretoria worden de minister® steeds door een gewapend escorte begeleid. De aankondiging van een maatschappij te De troit (V. S.), dat uit de winst 25 millioen onder het personeel zou verdeelen, had een groote menigte werkloozen naar de fabrieken der maatschappij gelokt. Een menigte, wei 10.00Ü man sterk, ging tot een aanval over op de fabrieken, om ook een aandeel in de winst te krijgen. 'a- GR A VENH AGE, 14 Januari. Naar wij met ze kerheid vernemen zal de Staatscourant hedenavond de benoeming bevatten van den heer K. ter Laan tot burgemeester van Zaandam. T WEEDE' K AIMER. 's-GRAVENIIAGE, 14 Jan. De minister van Oorlog nam op aandrang van verschillende leden der i weede Kamer van de oorlogsbegrooting terug de post uitgetrokken voor het bouwen van een Rijks graansilo met meelmolen aan de Hembrug en zulkB, ten einde, alvorens de zaak bij da» suppletoire be grooting weder aanhangig te maken, eerst de bewe ringen na te gaan van het bestuur van de Nederl. Vereeniging van meelfabrikanten, dat de haver- en tarwevoorzieuing evengoed en goedkooper kan ge schieden door bemiddeling van particulieren. De Tweede Kamer heeft met 55 tegen 12 stemmen de ooi logsbegrooting aangenomen. Alleen de socia- listen stemden tegen. Bij monde van den heer Mer chant verklaarden de vrijz. democraten ditmaal voor de begrooting te zullen stemmen, omdat deze grootendeeU minister Colijn's werk was en zij eerst 's ministers eigen werk wilden afwachten. ERNSTIGE ONTPLOFFING. ROTTERDAM, 14 Januari. Hedenmorgen, te 8 uur, sprong op de Maaskade een koolzuurflesch. De knal werd door die geheele stadi gehoord. 'Op de Maaskade werd ontzaglijke verwoesting aan en in de huizen aangericht, geen ruit bleef heel', deuren wer den uit haar hengsels gelicht. Zelfs aan de overzijde der rivier in d)e Boompjes zijn vele ruiten gespron gen. Een persoon werd gedood en drie werden ern stig gekwetst. ROTTERDAM, 14 Januari. De toestand van twee dier, naar 'het Ziekenhuis overgebrachte, ernstig ge wonden is vrij bedenkelijk. Het zijn een zekere Vo gel, die inwendige kneuzingen heeft bekomen en de lo® werkman van Dam, die in 'bewusteloozen toeBtand werd binnengebracht, terwijl' de schipper Vlietstra, die in de nabijheid met zijn schip lag, een arm ge broken beeft. TREINONGEVAL. ARNHEM, 14 Januari. Hedenmorgen is de trein uit Den Bosch, die te 9.28 te Arnhem moet aanko men doch een kwartier vertraging had, even vóór het station Arnhem op een stilstaanden trein gelooipen. De machine van den Bosschen trein werd zwaar be schadigd, evenals een post-, een goederen- en een personenrijtuig van den stilstaanden trein. Er had den geen persoonlijke ongelukken plaats. LONDEN, 15 Januari. De ter hulp gesnelde sche pen zijn terug moeten gaan dioor den hoogen storm. Men vreest, dat allen zullen omkomen. AANVAARDING HOOGLEERAARSCHAP. DELFT, 14 Jan. Heden aanvaardde de heer Dr. J. O. Rutgers, vroeger Ieeraar aan het Gymnasium te Alkmaar, zijn ambt van hoogleeraar in de zuivere en toegepaste wiskunde en de mechanien aan de Technische Hoogeschool met het uitspreken eener rede over „Omkeeringsproblemen in de wiskunde." NIEUW-Y ORK, 14 Januari. De „New-York Sun'' heeft een telegram uit Tokio ontvangen, mel dende dat bij de vulkanische uitbarsting in Japan 100.000 menschen om het leven zijn gekomen. De vul kanen zijn nog steeds in werking. De stad Kagosche- ma is geheel verwoest. Geneesheeren en verplegend personeel zijn naar de plaats des onheil® vertrokken. ROTTERDAM III. Indien de uitslag van de herstemming in Rotter dam III ons tijdig bereikt, zall deze vanavond aan ons bureau, Voordam C 9 bekenxl worden gemaakt. HOE LEERT MEN SCHAATSENRIJDEN? Het vriest maar heel hard gaat het nog niet. De thermometer stond' om 2 uur op 1.5 graden Cels., de laagste temperatuur was hier ter stede in de afgeloopen 24 uren 4 graden, de hoogste 1 graad. De scherpe Oostenwind! maakt het dan ook in hoofdzaak zoo koud. Het ijs heeft nog niet veel te beteekenen. Wij: herinneren er even aan, dat wie zich op het ijs van grachten en kanalen begeeft, de politie-verordening overtreedt en dus proces-verbaal kan krijgen. Op enkele kleine slootjes en op de Quint werd heden gereden. In afwachting van meerdere vorsit willen we nog eens even aan de hand van den heer W. Muller, schrijver van het boekje „Wintersport" de vraag be antwoorden, hoe men schaatsenrijden leert, in de hoop, dat dit menig meisje en jongen' ten goede zal komen. Men geeft wel eens den raad <ie patiënt de schaat sen in een kamer aan te doen en de enkels te wennen, door de kamer met kleine stapjes op en neer te wan delen, doch ik weet niet, zegt hij, of dit wel goed is gezien, daar men zich allicht aan bewegingen en krachtsinspanningen gewennen gaat, die bij 't rijden totaal onnoodig en zeer nadeelig voor een regelmati- gen streek zijn. Wil men een kind leeren rijden, dan lette men in de eerste plaats op het karakter en de natuur van den pupil. De natuur van een jongen ziet men onmiddellijk, zoodra hij op het ijs staat. Sommigen schuiven reeds weg voor ze de schaatsen nog goed onder de voeten hebben, schamen zich, dat ze met oom aan de hand moeten rijden en willen van geen raad weten, zoodra ze met het bekende ééne beentje van het eene paaltje naar het eerstvolgende hekje kunnen scharrelen. De zulken loopen 's avonds kreupel van de blauwe plek ken en bulten, doch verzekeren u wel honderdmaal, dat het niet® is. Laat ze begaan, dut jonge Holland. Doch wilt ge er een toekomstige rijder uit zien groeien, laat hem dan niet te lang achter veel groo- ter* jongen* rijden «n telken» fhni.» komen met verhalen over jongens en groote menschen, die ze „makkelijk" hij kunnen honden. Vertel ze zoo epo-e* dig mogelijk, dat ze het „nooit" zullen leeren, begin met hen de voeten na elke streek te laten bijtrekken en hun aantal -sl'agen niet te groot te maken. Leer hun, dat ze niet te veel voorover moeten rijden en het hoofd in horizontale richting op den romp behoo- ren te dragen. Leer het hen af, met Jobs geduld, dat ze niet probeeren langere streken te maken dan d'e jongens uit de hoogere klasse van hun school, zoodat ze bijna stilstaande den tweedien streek moe ten beginnen met een allerleelijkst schopje, doch dat ze de oogen in plaats van op hun eigen 'beenen en die van anderen een 20 Meter voor zich uit op het ijs gericht 'houden. Hierdoor krijigecn zij een vasten streek, daar ze het in evenwicht houden van het lichaam langzamerhand automatisch gaan doen. Hierdoor vervallen de verschillende goocheltoeren en grimassen, dad zij met armen en, hand'en in de lucht beschrijven, wanneer zij slechts „denken", dat er kans is op vallen. Een stevige rijder behoudt zijn slaglengte even goed over stroomijs als over schol len, een stukje opgewaaide -sneeuw of zand doet hem de rug strekken en zich wat meer op de hielen 'ba- lanoeeren, doch hij zal zijn streek kunnen blijven be houden en meestal, ingeval hij met eene dame rijdt, deze voor vallen kunnen behoeden. Heeft iemand zich echter in zijn jonge jaren niet gewend aan „rij den met de 'beenen en beupen", doch aan een spook achtig gebalanceer met dë tien vingers naaT alle zij den van de windstreek, dan blijft dit dikwerf nog zichtbaar, ook al is hij een goeden hardrijder gewor den. Bij onze Hollandsche jongens, die het hlokzijler zoo dikwerf niet zonder bedrevenheid beoefenen, ziet men veelal de neiging dit te combineeren met een ge wone streek en zoo ziet men honderden jongens op onze vaarten en grachten, die hun voeten na -den slag niet bijhalen of ze aan het eindë van den slag met een bevallig schopje eerst naar achteren en ver volgens weer met een boogje (van binnen naar bui ten) naar voren, brengen. Het niet bijtrekken van den voet is een fout, diie den m-eesten rijders eigen is. Dit schijnbaar kleine gebrek is van groot belang voor alie soorten van lijders. Hoe dichter men den voet onder het lichaam- brengt, alvorens af te zetten a) hoe krachtiger de volgende streek en b)' hoe klei ner de onvermijdelijke kleine buitenwaartsche afwij king aan het einde van eiken slag. Er zijn echter ook jongens, wier natuur meebrengt, dat men ze niet aan hun lot overlaat, tot wie men met geduld en overreding moet spreken en ze voor te dikwerf vallen moet 'behoeden. Zorg vooral, d'at de meuweiing schaatsen met krammetjes of een hak- schroef aaindoet, dan kan het, wanneer de to-omen goedl gesnoerd zijn, daaraan niet liggen. Is hij bang, afgrijselijk bang voor vallen, neem hem dan naast u met gekruiste armen of aan een stok achter u, valt hij dan, dan late men hem rustig zijn gang gaan, ter wijl men er zorg voor drage, dat de val do-or een k, achtig ophouden door midldel van den stok in een soort van- ongevaarlijk wegslieren van de patiënt over gaat. Zeg hem steeds, dat hef niets is, en lach er om, als hij bedekt met sneeuw, als een witte poedel weer op dë been krabbelt. Geef hem zelfvertrouwen en laat 'hem langzamerhand' inzien, dat vallen niets beteekent, wanneer men slechts de kunst verstaat om handig neer te komen. Let er op, dat de schaatsen van uw leerling in de richting van den voet zitten, dit geeft direct veel gemak. Zorg er ook voor, dat db nieuweling goede schaatsen heeft, dus goed gesle pen zonder braam, opdat hij het niet opgeve een uit spanning aan te leeren, die hein heksenwerk gelijkt om de eenvoudige reden, dat de „spullen niet deu gen." Laat, zoo eindigt de schrijver, beginnelingen nooit achter een keukenstoel of sleedje leeren rijden, daar zij met die voorwerpen heel gemakkelijk achter over kunnen slaan en zich levensgevaarlijk bezeeren. BENOEMD. To-t lid van den voogdijraad te Alkmaar is bij Kon. Besl. 'benoemd de heer C. 1. Postel, inspecteur der directe belastingen te Hoorn. Bij Kon. Besl. is benoemd tot hoogheemraad van de uitwaterende sluizen in Kennemerland en West-Friesland, de heer G. Nieuwlan-d, te Alkmaar. R. K. VROUWENBOND Tot -bestuursleden van de onlangs alhier opgerich te af deeling van den. R. K. Vrouwenbond1 zijn in een gisterenmiddag gehouden vergadering gekozen de dames Th. BotsLissome, M. DorbeckKortman, J. van DijkMolenaar, C. GooyErkamp, V. Henne- manLeijen, M. HenningRevermann, S. Keuls Schrader, A. Tander.Prosx, E. Berentzen en M. Pa- leari. CONCERT. De zangvereeniging Nieuw Leven met mannenkoor Orpheus geeft op Dinsdag 20 Jan. aui. haar eerste uitvoering in d'it seizoen. Het programma bevat dit maal een achttal' koorwerken, afwisselend' voor het gemengde en het mannenkoor. Als de" voornaamste daarvan noemen we Prés du fleuve étranger van Gounod, in Speculo van Philip Loots, Vom Rhein (mannenkoor) van Max Bruch en Het Geuzenvendel op de thuismarsch (mannenkoor) van Fred. J. Roes- ke. Als soliste verleent mejuffrouw J. Bo-elmans ter Spill, sopraan, alhier, hare medewerking, terwijl de leden der vereeniging, de dames A. C. Gouwe, G. M. C. Blom en KiltyBlom enkele nummers voor piano en viool zullen geven. Het geheel' belooft dus een genotvollen avond, waarmede Nieuw Leven met Orpheus wel weer suc ces zal hebben, te meer daar dit concert geheel door Alkmaarders wordt gegeven, en een -dter medewerken de dames daarbij voor het eerst in het openbaar op- LOTERIJWET. Door de politie is nog één proces-verhaal opge maakt wegens overtreding van dë Loterij-wet. NAAR HEIT' ZIEKENHUIS. In het Stadsziekenhuis is opgenomen een zwerf ster, die d'oor een gemeentewerkman achter die Bui ten-sociëteit werd gevondlen. Ze had daar den nacht doorgebracht en was door den kou bevangen. EEN NIEUWE ZAAK. Heden is aan de Zaadimarkt een nieuwe zaak ge opend, n.l. die der Maatschappij1 ZaadlhandetL van ouds „De Korenbeurs." In vier maanden tijdls is er een groot en royaal gebouw opgetrokken, dat van binnen ook keurig is ingericht. De fa. F. H. Ringers en Zn. heeft het werk afgeleverd op een wijze, welke de heer Boot boven allen lof verheven, noemde, hij gaf over de vlugge en degelijike afwerking zijn groote tevredenheid te kennen, toeni hij ons hedenmorgen vergezelde bij de bezichtiging van het gebouw. In den ruimen winkel zijn twee mooi ingerichte etalagekasten; afgesloten, zoodat er geen stof kan indringen. Artikelen van allerlëi aard zijn hier in aanwezig. Langs de wanden' van den winkel zijn een zeer groot aantal kasten met de namen van vele soorten van verschillende artikelen er op. Nieuwe kiemmachines, bussen om zaden droo,, te bewaren, -busjes voor kunstmest enz. zijn er opgesteld. Het zaad kan van de zolders hoven langs afvoerpij pen naar bensden worden gevoerd. Het wordt dan in eikkea, die op de baseule» ondier de pijp ataian, gewogen. Met een sohuifle kan de toevoer naar den zak geregeld worden, een glas in dë pijp geeft, aan of er zich nog zaad in de toevoerpijp bevindt. Deze me thode van bediening, welke voor dë meestvoorkomen- de zaden wordt gevolgd, gaat zeer zeker vlug en ge makkelijk. In den winkel, langs welks wanden ver schillende spreuken zijn geschilderd, bevindt zich een bibliotheekje. Achter den winkel is een mooi ingericht kantoor, waarnaast een telefooncel. Achter het kantoor der directeuren een eveneens flink ingericht vertrek voor den boekhouder en de 'bedienden. Een groot aantal etiquetten bevinden zich in een kastje aan den wand, niets gaat d-e zaak uit; of de naam komt er op. Dan zijn nog beneden een expeditiekantoor en een afdeeling om het zaad schoon te maken. Door een luchtkoker wordt het stof regelrecht naar boven ge trokken. Boven het magazijn bevinden zich een drietal rui me zolders, waar een groote zaa-dwoorraad aanwezig is. Met een lift kunnen de zolders bereikt worden. Een electrische installatie 'brengt het zaad- naar bo ven, terwijl langs een hellend vlak de zakken van den eeneu zolder naar den anderen kunnen worden vervoerd. Spaumuren zorgen er voor, dat 'het zaad droog blijft op de zolder-s, waar evenals elders in de geheele zaak electrische verlichting i-s aangebracht. Een goed ingerichte zaak dus, met een groote keu ze in allerlei zaden. Moge de ondernemingsgeest van le heeren Boot en Kluft, die Alkmaar een flinke zaak rijker hebben do-en worden, niet worden be schaamd! Ingrw d»n •-«!•-<! - AMSTE'RDAM'SGHE BEURS. Opgave van het DH 81.LANDSCH LA N »BO l' WtKIWM Voordam G 11, Alkmaar. Kosr» van 13 Jan. 14 Jan. pCt. 31/# 2i/j 5 5 5 4 4 4 4 5 4 4% div. Staatsleeningen Nederland. Ned Werkel. Schuld Idem Idem Buitenland. Bulgarije Tabaksleening Brazilië Funding Mexico bfnnenl. Japan Oostenrijk Jan. Juli Rutland Hope Cons®) 1906 1894 6e Em. Iwang ©ambt. Bank- sn Credietiristellingen en Hypotheekbanken. AmttordamsGhe Bank Nedarlandsahe Bank Sect. Nederl. Handel-Mlj Cert. Naordhollandsoh Landb. Sred. Nationale Hypotheek Baak pGt. 4 Noordtjollandsch ©roadcrediet 4% 4 Industrieele Gndern. (Bulfenl.) Amalgamated Copper Cy Aandeel div. Amer. Hide and Leather Anglo Amer. Telegraph Common Steels Car and Foundry Gultuur Ondern. en Handelsvenoot- schappen in Nederland en Koloniën. Cultuur Vorstenlanden Winstbew. Handelsvereen. «Amsterdam" Nieuwe Afrikaansche Handelsver. Tabaksondernemingen. A'dam Deli Aand. Langkat Idem pref. A'dam Serdang Bindjey Deli Batavia Deli Gultuur-Mlj ©eli-Maatschapptj Hessa Tabak-Mlj Medan tabak Rotterdam Deli Senembab Tabak-Mlj United Langkat Plant. G® Petroleum Ondernemingen. Dordtsche Petroleum Qecons Holl. Petrol Cert A Intern. Rum. Petroleum-Mlj. Kon. Mijt. expl.v. Petroleumhr an» Moeara Enim A»deel div Perlak Petroleum-Mlj. Sumatra Palembang Zuid-Perlak Orion Petroleum-Mlj. Schibaieff, jew. Aand. Pref. Mijnbouw-Maatsehappijen. Ketahoon ®ew. I*ref. Radjang Labong Sreat Cobar Rubber Maatschapijen. Amsterdam» Rubber ®ultuur-M. Deli Batavia Rubber-Mij. Koloniale Rubber Oultuur-Mij. Nederl. Rubber-Mlj. »Serbadjadi« Sum. Rubber ®ultuur-Mij. Scheepvaart Maatschappijen. Amerik. Stoomv.-Mlj. Nederl. Scheepvaart Unie Common Marine Preierente Marinhbonds Diversen Common Peru Preferante Spoorwegen. Holl. IJz. Sp.-Mlj. Mlj. tot axpl. v. Staatsepoorw. Deli Spoorweg Ambrika. Atab. Top. Sert. v. (Sonvert. pCt. Den v. en R. Or. Gert. Aand Erie Kansas <5tty South. pref. Miss K. Texas v. New-York and ©ntario Norfolk Western G. v. Roek Island gew. Southern Patific Southern Railway Union Paoilic cert. v. Wasbash gew. Rusland. Wladikawkas 4 Premieleeningen. Nederland. Stad Amsterdam f 100 3 Gemeente-crediet. 3 Belqie. Antwerpen 1887 2l/s Honqarije. Hongaarsche Hyp. 4 Idem 3 Oostenrijk. Staatsleening 1860 5 Rusland. Staatsleening 1864 5 90 67 937i6 1001/* 347/, 798/4 831/, 83 V, 841/, 99'Vi. 841/4 95i/, 133 2271/4 I68IV1, 111 96 1MV4 728/, 218/4 246', 608/14 46 pffit. 41/, Aandeel div. 170 f 152.— 2231/4 120 260 308 374 88 189 460 16S 579 94 8/4 225 247 539 52$ 1797/4 219 120 599 236V2 36 V4 321V* 36V4 98 737/4 136 Is 147/4 39 l8S7/4 126 95s/ 32 '4 37 1241/4 194 1 53s/4 3i/, 14 60 81/, 45 937', 991/s 2615/4 94i/, 948/, 18 287k 251/4 591/4 201/, 271/5 101 i/s 147/i8 921/4 248/8 1591/4 38/4 851/4 1066/g 1017/,, 7876/16 1155/4 1111/, 163 519 90 67 100 83f/„ 838/, 835,4 »3'/i. 183 2271/4 163ii/i, 96 725/4 22 246/, 606/, 468/4* 170 f 152 2231/, 248 305 365 aa 1091/, 460 166 581 2171/a 247 540 5286/4 I80V, 2187(4 1207/, 5977/, 2357/, 357/4 2201/s 353/4 979, 73 130 1821/4 87/, 126 94s/4 38 1207/, 153 3 13 59 71. '7/8 »/4 44 94 9% 951j, ^yii 251/, 59s\ «li/, 271 it 1001/, l^/l, 927/1. 2413/7, 157* 30/16 771/, ex-dividend. Koor» van hert j Medodooiixge*. old. Prolongatie 4,Vi pGt. Do Amarikaamaake markü wal

Alkmaarsche Courant | 1914 | | pagina 2