Hois-, Rijtuigschilder en Behanger. Bekendmaking. Een reparateur en een gevorderd leerling 1>E JONG'S RECLAME CACAO Het Levenslot. i Kilo L20 Jaarlijkselae oproeping van gega digden naar de betrekking van arbeider bij de gemeente-reiniging. Waarom de Adem dikwijls onzuiver is. B. BL00TH00FD, Schilder. Kjjwielreparateur. lagezsitdeB Sededeellugen. ^WMattbcaJANSSt^^' Mej. Matthea Janssen, die bij haar moeder woont, de weduwe L. Janssen, Stienen, Oelderopsche weg 158, te Stratum, Is niet langs het goede geneesmid del heengegaan en haar levenslot Is er door gewij zigd. Dat jonge meisje van 15 jaren heeft een uit muntende gezondheid teruggevonden. Haar moeder schrijft ons: „Mijne dochter was sedert langen tijd ln eenver- ontrnstenden gezondheidstoestand. Uitgeput door den groei, was zij bleek en zwak gebleven, zij be klaagde zich voortdurend over hoofdpijnen en zij at bijna niet meer. Mijn dochter ging met den dag achteruit en de geneesmiddelen waren onmachtig haar te helpen. Al dien tegenspoed moede, heeft mijn dochter gedacht dat de Ptnk Pillen, die zoo vele jonge meisjes genezen hebben, haar misschien ook konden genezen. Zij heeft daarmee een goeden inval gehad. De Pink Pillen hebben haar het meeste goed gedaan. Dank zij dit goede gsneesmiddel zijn al hare ongemakken verdwenenzij ziet er op nieuw goed uil en Is volkomen gezond." Zoo wij In de dagbladen de genezingen vermei den die met de Pink Pillen verkregen zijn, is dit omdat wij hopen dat de zieken dan niet langs een iroed geneesmiddel znllen heengaan. De Pink Pil- en worden aanbevolen door de personen die zij genezen hebben. Aarzel dns niet het voorbeeld te volgen van hen die genezen zijn. Wijzigt uw levens lot, blijft niet langer ziek. Gij weet zeer goed dat de personen wier gezondheidstoestand niet in orde is, m het leven niets met eenigen kans op slagen kunnen ondernemen. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar h f 1.75 per doos en t 9 per zes doozen bij het Hoofdepot de Pink Pillen, Dacostakade 15, Amsterdam. Te Alkmaar bij Nierop en Slothouber, Langestraat 83. BINNENLA ND. STADSNIEUWS. bl|Jft steeds de p u i Itste cacao voor den prUs. AD VERTENTI EN. Ondergeteekende geeft hierbij kennis dat hij zich heeft gevestigd voor Oudorp en Omstreken als Door soliede en vlugge bediening, beveel ik mij beleefd in ieders gunst aan. Oudorp, Januari 1914. Geref. kerk te Noord-Schar woude. 8.80 ea 4 uur. dr. Harrensteia. Herv. kerk te Oud'karspel, 'g avondé 7 uur, dB. G. de Leeuw. DE KONINGIN BU JAN LIGTHART. Omtrent het bezoek vam H. M. die Koningin aan de school van Jan Ligthart verneemt de Nieuwe Courant nader, dat hierbij inderdaad het strengste incognito in acht werd genomen, waardoor het hoofd der school' aan' de Tullinghstraat in de gelegenheid was aan M. den gang van het ondietrwijis te laten zien zooals het werkel'ijk iederen dag van de week gegeven en ontvangen wordt. Dat er vTeemd bezoek komt, ook van dames, daaraan zijn de kindleren op deze school zoo zeer gewend geraakt, dat het op het onderwijs geen storenden invloed meer uitoefent. Niemand herkende dus H. M. en zelfs de onderwij zers bleven er onkundig van en stonden tijdens het hooge bezoek aan hun klas, niet het minst onder den invloed er van. Toen nu de Koningin het onderwijs ook in de hoogste klasse gevolgd had en voornemens was te vertrekken, vroeg Ligthart Haar vergunning een en kel woord in Haar tegenwoordigheid tot de kinderen te mogen spreken. En nu volgde ongeveer deze toe spraak Kinderen, je weet dat Jan Ligthart onlangs bij de Koningin is geweest. Luide, instemmende kreten van alle kinderen. Welnu, dan zal i'k je eens vertellen hoe zich dat toegedragen heeft. Ik kwam aan 't Koninklijk Par leis in het Noordeinde en daar werd ik al dadelijk op mijn gemak gezet loor dien mijnheer daar (Ligthart wees op den secretaris van H. M.), die mij allervrien delijkst ontving en mij bij de Koningin bracht. En toen gaf de Koningin mij een hand en ik kreeg er ook een van Prinses Juliana. Ziet, kinderen, diat deed bij mij alle beschroomdheid wijken. De Koningin was toen zoo vriendelijk met mij een gesprek te voe ren en toen het uit was, gaf de Koningin mij weer een hand. Ik kon toen niet nalaten tot de Koningin te zeggen: Majesteit, nu moest u mij in mijn school ook eens een bezoek brengen I En wat deed de Koningin? Ziet, daar staat zij, kinderen 1 Toen de ontroering wat bedaard was de kinde ren stonden letterlijk pafl verzocht Ligthart zijn kinderen een lied voor Koningin en 'Prinses te zin gen. En laar begon het uit volle borst onder leiding van den onderwijzer. Zoo was het bezoek van de Koningin aan Jan Ligt- hart's school. VESTROKKEN PERSONEN. *)'B. K. ScbaufeUé, spoorlegger, n.h., Westerweg 28, HaarL-liedé en JSpaarnwoude. M. Kroes, liefdes., r.k, St. Elisabethgestdcht, 'Grootobxoek. A. L. Vervoet, liefd'ez., r.k., Grootebroek. J. P. de Klerk, ambt. H. IJ. 8. M. Geestersingel 6, Ginneken. G. de Hoor der, d.ib,, n.h., Held.-weg 50, St. Pancras. D. Com mandeur, d.b., n.h., Lutt.-0'udorp 57, Ursem. G. Schouten, d.b., r.k., Paardenmarkt 5, Amsterdam. *)(M. A. Keuter, z.her., d.g., Hoiuttdl 64, Amsterdam. K. de Hoorder, d.b., n.h., Overdiestraat 20, Heerhu- gowaard. T. Smit, d.b., n.h., Diaconie, Hensbroek. C. C. van der Steen, d.b., r.k., Westerweg 23, Den Helder. W. J. Vogelpoel, bakker,sikn., r.k., Zeglis 8, Amsterdam. *)Jde Vries, kleermakerskn., Land- straat 51, Amsterdam. I. van der Leek, d.b., n. h„ Emmastr., 7 Hélder. Th. J. Donders, r.k., Oudegr. 259, Amsterdam. J. Ketelaar, chef hroodfabr., Zilverstr. 3, Arnhem. Th. G. Jansen, z. ber., r.k., Verdr. Oord 78, Arnhem. J. Badder, asp. landm., n.h. Metiusgr. 3, Zaandam. S. de Leeuw, elagerskn., n.h. Laat 63, Anna-Paulowma. P. H. Numeijer, bakkers- kn., r.k., Kennemerstraatweg 90 Bergen. E. van Rin- sum, d.b., n.h., Lutt.-Oudorp 92, 'SchoorL H. Wouda, bakkerskn., geref. Vogelenzang 23, Dantumadeel. J. H. van Amstel, kruideniersbed., n.h., Bierkade 3, Hoorn. Oh. Hazes, kantoorbed., r.k., Geestersingel 40, Emmerich. A. Witteveen, pi'keur, r.k., Nieuw- poortslaam 63, Bergen. A. van der Berg, d.b., n.h., Egm.-meer 13, Bergen. J. H. Koch, leerl. aas. H. IJ. S. M., n.h., Snaarmanslaan 78, Wirdum. 0. Wester, d.b., r.k., Akerslaan 5, Krommenie. J. van Rijn, z. her., n.h., Stationsweg 31, Amsterdam. van der Stok, winkel'bed., r.k., Kinheimstraat 37, Rotterdam. Wed. A. F. de Vries-Smit K., z. ber., n.h., Nieuw- poortslaan 100, Amsterdam. W. E. H. van Zwa nenburg, z. ber., n.h., 2de Kabelstr. 15, Oudorp. B. Th. M. Ad'riaanse, kaaskooper, r.k., Oudegracht 116, Amsterdam. A. Alleman, d.b., r.k., Lindengr. 4, Lei derdorp. A. Bruin, kruideniersbed., n.h., Snaarmans laan 147, Amsterdam. A. van Diepen, d.b., r.k., Fa- bri sksweg 4, Amsterdam. A. E'gbergen, z. ber., r.k., Oompagniestr. 9, Den Haag. A. P. L. Eskens, z. b. n.h., Stationsweg 188, Den Haag. G. H. Keijsper, winkelhed., r.k., Kenn.-straatw. 60, Amsterdam. *)P. F. Messel'aar, winkel1, r.k., NieuwesT 51, Amster dam. Hoofd van een gezin. waf we aan gevoel en energie kunnen geven; fami liebomen zouden ons spoedig zeer in beslag nemen en dit zou de kunst niet ten goede komen, Aan den anderen kant echter is de t-ooneekpeelster, wat men ook moge aeggen, buiten het tooneel een vrouw, wie hetzelfde gevoel doortrilt ale een gewone burger vrouw: ze heeft dientengevolge ook hetzelfde recht op geluk. Dus? Dus blijft de vraag onopgelost ge lijk alle vragen, die op liefde betrekking hebben." Tillda Teldli denkt er evenzoo over: „Ik houd het voor onmogelijk," schrijft zij, „de plichten van dé tb oneels peels ter en die van die vrouw 1 ik spreek hier van plichten in den h o o g e n zin van het woord met elkaar to vereenigen en wel om ontel baar veel redenen, die ik niet nader kan uitleggen, omdat ze me te vei zouden voeren. Alle plichten zijn even verschillend als het onderscheid tusschien het tooneelleven en dat in den familiekring. Een enkele vrouwenziel is niet in staat zoo groote verantwoorde lijkheid te dragen: de tooneelspeelster zou steeds iets van de huisvrouw rooven en omgekeerd. Om kwaad te voorkomen willen we liever de een van de andere scheiden en dat zal veel verstandiger zijn." Iets mil der is het oordeel van Gea Garisendia: „Het is een zeer moeilijk probleem," schrijft ze, „zoodat ieder ge val op zichzelf moet worden beschouwd. Het is een vraag van het gevoel en van den smaak, en wel van den goeden smaak. Hier een absolute theorie te wil len vaststellen, zou dwaas en gevaarlijk zijn. Ik ben echter van meening, dat het niet uitgesloten is, dat een kunstenares ook een gelukkige echtgenoot® kan zijn. Er zijn menschen die langs het geluk heengaan, anderen doen het langs het fortuin; dat zijn men schen die de gunstigste gelegenheid niet wisten aan te grijpen waardoor zij hun fortuin of hun geluk konden verzekerd hebben. Zoo zijn er ook zieken die langs het geneesmid del heengaan dat hun de gezondheid moet weerge ven. Zij kennen het niet of willen het niet zien. Gemengd nieuws. WANNEER ZAL HEIT GAAN DOOIEN? Onze meteorologische medewerker v. Bt. schrijft ons: Wanneer het gaat dooien? 1. Wanneer die wind! dien Oosthoek verlaat. Hij mag N. O. zijn of Z. O., maar de letter O meet erin 'blijven. Bij Noordenwind' is geen mooi vriesweer te wachten, en loopt de wind naar Zuid, dan zitten wij spoedig in d'en mist. Voor alle ijsliefhebbers is dé letter W natuurlijk allervreeselijkist. 2. Windstilte is een slecht voorteeken. 3. Een ruige vorst gaat eveneens dooi vooraf. 4. Wanneer de geluiden van een buitengewoon grooten afstand! tot ons doordringen, is dé winter spoedig voorbij. 5. Wanneer de sterren abnormaal fonkelen, kan men ook spoedig dooi verwachten. 6. Een Circus-bewolking (windfveeren), die den zonneschijn nog slechts weinig tempert, is een voor bode van zacht weer. 7. Sneeuw brengt dlooi. 8. Wanneer dé dlalingssnellheid van dien barometer toeneemt, ia een spoedige dooi waarschijnlijk. 9. Het neerslaan van dien rook wijst op een weers- omslag. 10. Verliest het straatplaveilsel z'n lichte tinten, dan is de inval van den dooi zeer spoedig te wach ten. 11. Wanneer na 's midd'age 2 uur de thermometer niet daalt, zullen de bloemen spoedig van de ruiten zijn. 12. Een stijgend! dauwpunt gaat een stijgenden thermometer vooraf. BEGRAFENIS B. H. HELDT. Gistermiddag had in allen eenvoud op de begraaf plaats Moscova te Arnhem de ter aardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van den heer B. F. Heldt, oud-lid der Tweede Kamer. Op het kerkhof waren vele belangstellendén aan wezig. Mr. H. Smeenge vertegenwoordigde de club der Unie-liberale» uit de Tweede Kamer; rar. P. J. Tropictra d« som aal-democratische 1 de heer Ketelaar de vrijziimig-democratische Kamerfractie. Namens het Hoofdbestuur van den Vrijz.-Dem. Bond' was aan wezig de beer P. Bobbins te Arnhem; voor het Alge meen Nedferl. Werkliedenverbond' waren aanwezig de heeren P. Nolting en Kouw uit Leiden; voor de Werkmansbode de heer Mussert en voorts voor het partijbestuur der 8. D. A. P. de heer L. M. Hermans. De Rijksverzekeringbank werd vertegenwoordigd door den heer Keulemaus. inspecteur der bank, ter wijl met een deputatie van het genootschap van agen ten oer Rijksverzekeringsbank veertien agenten der bank zich als belangstellenden bij den stoet aanslo ten. Op verzoek van den overledene waren er geen bloe men en werdl aan de groeve niet gesproken. De zoon van den overledene bedankte voor de bewezen eer. MAJESTEITSSCHENNIS. De rechtbank te Winschoten heeft gisteren J. W. Smit, 48 jaar, masseur te Amsterdam, wegenis mar jesteitsschennis te Nieuwolda in een anarchistische bijeenkomst, veroordeeld tot 6 weken gevangenisstraf, overeenkomstig dien eisch van het O. M. AANKLACHT WEGENS BELEEDIGING. De Deutsche Wochen-Zeitung in den Niederlan- den" bericht, dat de Nederl'and'sche regeering tegen haren redacteur-uitgever den heer A. Prell, een aan klacht wegens beleediging heeft ingediend. Het blaid meldt voortB, d'at, naar uit het eerste ver hoor bleek, deze beleediging zou voorkomen in een in de „Wochen-Zeitung" verschenen artikel. De geïncrimineerde woordén luiden aldus: „Naar onze meening is het de taak van de Duit- sche, Oos benrijk sche en Russische regeering, alsmede van die der Balkanstaten, te protesteeren tegen de uitbuiting harer burgers door .„SehwindeHnstitute", dlie met koninklijke goedkeuring gedreven worden en staan onder de bescherming van een gebrekkige wet. De namen van tal van Nederlandsche rechtsgeleer den hebben in het buitenl'and een zeer goeden klank; die der rechterlijke autoriteiten ook, en met reden, maar de strafwetgeving laat véél te wensehen over. Daaraan hebben namelijk te veel advocaten meege werkt, die deze wet als een goudmijn beschouwen. Nederland, als middelpunt van alle bewegingen, d'ie verhooging van het algemeen welpijn ten doel hebben, als toevluchtsoord voor den vrede en het in ternationaal recht, is zedelijk verplicht zijn strafwet zoodanig te wijzigen, dat het land' niet ook het toe vluchtsoord' voor internationale zwendélhanken wor de." Het Vad. meldt echter, dlarb de regeering enkel den heer Prell gevraagd' heeft om nader opheldering. Vast staat, d'at de Nederlandsche regeering tot op he dén geen strafvervolging heeft ingesteld. VEtLE' STAKERS ZUN' der hazen dood. R. schrijft aan het Hbid. De staking te IJ muiden behoort weer tot het ver leden; dé trawlers varen weer en er zal weer heel veel schade moeten worden ingehaald' door zeelui, reeders, arbeiders en winkelstand. De naweeën zul len zich neg lang doen gevoelen. En toch zijn er nog velen, die voordeel hebben ge had bij deze staking, al zal dit zich pas over eenige maanden openbaren. Ondier dé stakende zeelui wa ren namelijk velen, die te Egmond thuis behooren en die daar sedert einde October hebben leeggeloopen. De ondersteuning van vijf gulden per week uit de stakingskas was niet voldoende om de vaak groote huisgezinnen op de been te houden, en daarom lag het voor de hand, dat omgezien werd' naar loonende bezigheid; men verkeerde in de gunstige omstandig heid, diat er werk genoeg voor het grijpen lag wat alle stakers lang niet altijd kunnen zeggen. Men vatte het oude handwerk van den winter weer op. dat zoovele geslachten voor hen hebben uitgeoefend, als de schuiten vroeger ia winterlaag waren of het weer te ongunstig was om te varen. Dan werd er menig konijn gedolven en menige haas gestrikt tus- sclitn Sinterklaas en Vrouwendag. En zoo toog men er ook dezen winter op uit, ge wapend met spade, strik of met het modteme hulp middel den lichtbak; men was er zeker van met goeden buit terug te komen, want al waren de stroo- pers grooter in aantal dan in andere winters, toen al'teen zij, die van de haringvisscherij thuis kwamen, den geheeien winter thuis lagen en leeg liepen, of het duin ingingen, het jachtveld was uitgebreid en het wild was overvloedig. De duinen tot op een tien K.M. ten noorden of toni zuiden van Egmondl werd afgezocht, met het gevolg, dat er eens een radicale opruiming gehouden is onder de knaagdieren, die ook dézen zomer weer voor honderden guldens schade hebben gedaan en heel wat gewassen en jonge sprui ten opgepeuzeld hébben. Men schat naar ruwe berekening het aantal alleen door de Egmonders geklopte en gestrikte konijnen en hazen op 12 a 14.000, zoodat het i® na te gaan, dat menigeen een aardig d'aggelldtje (liever nachtgeldtje) uit het duin heeft gehaald, n'"en déplaise dé groote dninbezitters, de pachters van de jacht en de kodde beiers. Dat deze l'aatsten geregeld konijnen „plan ten," blijkt uit de verschillende gekleurdé exempla ren, d'ie uit de holen werden gehaald'; behalve de bekende grauwe kwamen er ook zwarte, bonte en nog andere gekleurde soorten voor den dag. Het is te begrijpen, dat de stakers, die zulk een bron van neveninkomsten in de omgeving haddén, met een onbezorgd hart den winter tot nog toe zijn doorgekomen en met den toeslag uit hun kassen ma ling hadden aan de reeders te IJmuidlen. Een strooper, d'ie zijn „vak" verstaat, maakte vaak weken van 25 k 30 gulden; toen het vet van den ke tel raakte, en de duinen tamelijk wed „gedep op uleer <f raakten en men de strooptochten hoe langer hoe verdér moest uitstrekken, kreeg men ook de eerste symptomen te zien van het verloopen deer staking. Toen de reservekas in het duin den bodem liet zien, schenen velen- er genoeg van te hebben en stoorden zij zich niet meer aan dé poisters, die dé uitgangen van het dorp bewaakten. Den 2en Januari, 's morgens in de vroegte, vertrok dé eerste vrachtwagen onder politiegeleide met ibed en bulster naar Umuiden, ondanks het verzet der overigen. Sedert heeft het verloop steeds grooter omvang aangenomen, tot in het begin dezer week de staking werd) opgeheven. Zonder de konijnen was het wellicht reeds eerder geschied. Intusschen hebben de Kenmemer bouwers en teel- d'ers van déze geklopte en gestrikte duizenden geen last meer en plukken zij' in den a.s. zomer in letterlij ken zin de vruchten van deze stro-operij. Herv. kerk Broek op Langendij'k 9.30 en 2.30 Ds. J. P. Dijk. Geref. kerk 9.30 en 2.30 Ds. Mulder. Chr. Geref. kerk 9.30 en 2.30 Ds. J. de Bruin. Donderdagavond 6.30 diezelfde. Doopsgez. kerk, geen dienst. Herv. kerk te Zuidi-Seharwoud'e, 10 uur, Ds. Teriet. Herv. kerk te Noord-Scharwoude, geen dienst we gens vacature. KORTE BERICHTEN. Te Reeuwijk is het 6-jarige zoontje van C. J.. aldaar door het ijs gezakt. Het knaapje werd bewus teloos opgehaald. Men slaagde er in dé levensgeesten op te wekken, doch Donderdags/vond is het ventje overleden. De man, die op 5 December in het gerechtsge bouw te Middelburg voor dé oogen der rechters een agent van politie mishandelde, is dtoor die rechtbank te dier zake veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf. Het bekende adres inzake die vrije uitoefening der geneeskunde telt thans reeds 7100 handteekenin- gen van personen uit p.lle kringen der samenleving. De dader van de levensgevaarlijke mishandeling te Opende is gearresteerd, Dieven hebben een spiegelruit ingeslagen in een uitstalkast van een juwelierswinkel in de Piet Heinstraat te VGravenhage en twaalf doublé-horlo gekettingen gestolen. In een deel van ons nummer van gisteren heb ben we nog gemeld, dat op uitnoodiging der Konink lijke Nederlandsche Landbouwverefeniging een vijf tigtal Zuid-Afrikaansche landbouwers, na hun tocht in Engeland, Nederland zullen bezoeken. T Li 1NIBOUWFO'NiDö STEUN BU ZIEKTE. Men schrijft ons: In de gehouden jaarvergadering van bovenstaand fonds, welke door den voorzitter met een woord van welkom werd geopend, werd' door den penningmeester verslag omtrent het fonds uitgebracht. Het aantal leden dat Januari 1913 45 bedroeg was op 1 Januari 1914—50. Aan contributie werd ontvangen 240.02%, aan rente van belegdé gelden 14.59, te zamen 254.61%. Aan ziekengeld' werd uitgekeerd aan 14 leden te zamen 165.10, aan bodéloon 28.94 en aan andere onkosten 10.74%, te zamen dlus 199.78% en bleek het saldo te zijn over 1913 die som van 54.83 en te zamen met het aanwezige kassaldo 9 Januari 1912 beschikt het fonds thans over een kapitaal van 556.04V2, welke gelden grootendeels bij de Nuts- spaarbank zijn belegd. De voorzitter en een der commissarissen welke af treden moesten werden met bijna algemeene stemmen herkozen en ook da bode werd weder opnieuw voor een jaar benoemd. Eenige aanvulling en wijziging van het reglement werden door een der leden aangevraagd, maar aange zien het verplichte aantal leden niet aanwezig was, konden deze niet behandeld! werden en zal het be stuur na onderzoek deze wijzigingen in een volgende vergadering in behandeling brengen. Met een kleine herinnering dat het fondls 1 April a.s. vijf jaar bestaat en zich in een bloeienden toe stand mag verheugen, werd de vergadering met een woord van dank door den voorzitter gesloten. GEVESTIGDE PERSONEN. M. G. Luab, liefdez., r.k., 'St. Elisab.-gesticht. M. Groen, arb. r.k., 1ste Land'dwarsstr. 4. G. N. 'Schol ten, boekh., r.k., Kerkplein 2. *)K. D. Straasheijm, n.h., rijkskl. Grondbelasting, Kinheimstr. 35. J. Ap pelman, winkelhed., r.k., Langestr. 13. G. W. ten Broek, wimkelibed., n.h„ Nieuwesloot 43, A. Reek, z. ber., n.h., Spoorstraat 60. M. van der Reet, z. ber., r.k., KL Nieuwland 10. A B. M. Rijken-berg, winkel bediende, r.k., Verdronkenoord 9L O. Schilder, z. ber,, r-k., Tonssaintstraat 11. J. Thema, slagers knecht, n.h., Magdalenemstr. 13. M. A. Verbraak, z. ber., r.k., Metiu-sgracht. R. Rusting, d.b., n.h„ Hei ligland 28. E. G. Hijiman, arb., r.k., Laat 1. E. M. Cabri-Rijkenberg, z. ber., r.k„ Snaarmanslaan 77. D. Schouten, d.b., r.k., Geestersingel 25. J. F. A. Sweebrcek, banketbakkersbed., r.k., Houttil 68. J. P. Craamer, Comm. Dir. Belastingen, n.h., Nieuw- poortsl-aan 97. Wedl. KeijzerWallast O., z. ber., n.h., Stationsweg 3'L M. van Vliet, z.her., n.h., Ver dronken Oord 1. G. J. Kerlen, behanger skn., n.h., Kerkpl. 9. J. van Ameromgen, bakkerskn., n.h., Ken nemerstraatweg 90. B. van d)ar Beek, z.ber., el., Ko ningsweg 24. Th. J. N. Erkamp, bankethakkerskn., r.k., Fnidsen 115. P. J. de Wit, winkelhed., r.k., Zeg lis 54. J. de Moei, d.b., r.k., Schaloo 35. Jkvr. A. E. van Foreest, z.b., n.h., Kennemerpairk 20. KI. Ploe ger, schilders kn., n.h„ Weeterburgstraat 12. O. Klinkhamer, banketbakkersbed., n.h., Spanjaardstr. 13. b Zij die wensohen in aanmerking te komen voor de betrekking van arbeider l>(j den gemeente- lijken reinigingsdienstkunneu tich daartoe aanmelden ter gemeente-seoretarie (ten einde zich te doen inschrijven op een daarvoor aangelegde lijst) en tevens bg den Direateur van genoemden tak van dienst. Gegadigden moeten gedurende ten minste twee aohtervolgende jaren, onmiddellijk voorafgaande aan kunne aanmelding, binnen deze gemeente hebben ge woond. niet ouder zgn dan 80 jaren en in het bezit van een gezond lichaamsgestel. Zg, die zich reeds vroeger opgaven, hebben zich voor dit jaar «pnl«aw aan te m lden. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar G RIPPING. Voorzitter. DONATH, Secretaris. Alkmaar, 15 Januari 1014. Ingezonden Mededeellngcn. Zeer weinig personen kunnen soms begrijpen dat slecht riekende adem dikwijls door de Nieren ver oorzaakt wordt omdat zij in zwakke staat verkeeren. De Nieren behooren alle kwade bestanddeelen uit het bloed te filtreeren, doch als ze zwak zijn, dau zijn ze niet in staat om zulks te doen met het gevolg dat de onzuiverheden niet weggedreven worden doch blijven en eveneens veroorzaken dat de adem slecht gaat ruiken. Andere verschijnselen zooals rug pijn, pijn in de gewrichten, blazen onder de oogen, vermoeid gevoel, troebele urine, een algemeen ge voel van zwakheid en prikkelbaarheid, dit alles wijst op Nierziekte. De Witt's Nieren- en Blaaspillen zijn speciaal be reid om die verschijnselen te doen verdwijnen. Ga direct naar NIEROP SLOTHOUBER Alkmaar, en U zult na gebruik van De Witt's Pillen binnen vier en twintig uur het bewijs verkrijgen dat deze wonderpillen hun genezende werking hebben aangevangen, zii. gaan recht In m I naar de zwakke plaats, de Nieren en I WITTSI Blaas. Ziet dat men U uitsluitend „Witt's" verkoopt en geen andere. Een monsterdoo8 is van bovenstaand adres of van E. C. DE WITT Co., Amsterdam na inzending van 10 ets in post zegels gratis verkrijgbaar. kunnen dlrett geplnntstwordenbg W. KERK- ME£R, Ritsevoort. fi.pl Jo»o

Alkmaarsche Courant | 1914 | | pagina 10