STADSNIEUWS. VOETBAL. Morgea, speelt Holland I haar laatsten competitie wedstrijd ran dit seizoen en wel1 tegen de Damiaatjes I uit Haarlem. We hopen Holland I dleisen laatsten wedstrijd in dit seizoen net zoo te zien spelen als bij den eersten wedstrijd voor de competitie toen ze Heemstede I op eigen terrein met 4—0 wist te klop pen, welke doelpunten alle na halftime gemaakt wer den» Hoewel de Daimiaatjes verleden jaar den vriendschappelijken wedstrijd met 21 wisten te win nen, geven we Holland I toch veel kans wanneer van begin af aan direct flink aangepakt wordt» In ieder geval zal het wel een spannende wedstrijd worden. BUITENLAND. TBDPfSE&msoffl: wauBdRusasCT». Ymnr&xmew®. BurgerLUfce stand. 'pr«?nhti? werd het stuk weergegeven, en dst het in^loet. getuigt. wet bet, micees, dat mei T. Vader had, tnen se 28 van de 27 rviebjWen in die aaal be reid vond. zich ais lid vbd de afdépline in te laten eohrijven, zoodtat deze t.hama op ruim 220 ledien kan bogen. Het opwekkend woord van den heer Db. Heep en de slotwoorden van den voorzitter hebben aan dit succes medegewerkt, zoodat deze avond, die eindigde, nadat die heer J. Langereis eenige vroolijke voor drachten had gehouden, een voor ..Aurora'- en de af- deehng Oterleek en Stompetoren bevredigend resul taat heeft gehad. MISDAAD» Gister zijn te Deurningen, gemeente Weerselt, op last der Justitie te Almelo de lijken opgegraven van Ten Hove en zijn dlochter, die oudejaarsdag te Has- selo zijn overleden. Waarschijnlijk zijn ze niet ge storven aan worstvergiftiging. De lijken eüjn naar Almelo vervoerd. TEAGI-4XXMD&GH. Voor het station te Amsterdam stond, schrijft het Hbld., gisteren de boevenwagen, om den trein af te wachten. Daar komen de arrestanten, 'n Troep ar melijke, havelooze, ongelukkige menschjes, die er heusch niet als gevaarlijke boeven uitzien. Ze komen van het land; wat gemeente-veldwachtera geleiden hen achteloos. 't Publiek dringt op. Met één enkel gevaar van z'n geweldigen arm wijst, de gevangenbewaarder bij1 dén wagen de menschen terug. Als al de passagiers zijn ingestegen, sluit de kolos de wagendeur zorgvuldig op slot. De agenten, die de arrestanten hebben overgeleverd, gaan op huD eigen gelegenheid1 de stad in; de wagen rijdt weg. Glticklicher Fahrt..1 Maar als de boevenwagen goed op gang is, schuift 'n arm oud ventje uit het st'ation; hij kijkt wat ver baasd rond, en den wagen ziende, die al weggereden is, sukkelt hij er op 'n drafje achteraan, zooals je wel 'n oud' heertje ziet draven achter 'n tram; en hij roept en fluit: „ITé, héla, pffftl.... Wacht effel.... Je het mijn vergete!" Als de boerenkar eindelijk stopt, etapt-ie in, met 'n tevreden glimlach, van iemand die nog net de tram gepakt heeft. DIPLOMA MEIlKKN 1914. De vereeniging „Hollands .Noorderkwartier stelt in de maand1 Mei! 1914 voor mannen en vrouwen, en voor jongens en meisjes geboren vóór 1 Januari 1898, wonende in hl oord-Hoiiarndl boven bet Noordzeeka- naai, de gelegenheid open, een diploma te verwerven voor bekwaamheid in het meiken. Evenals in 1913 kunnen dus ook personen boven 20 jaar hiervan ge bruik maken, Reiskoeten naar en van Hoorn, waar het melken zal geschieden, worden desverlangd ver goed. hi a ontvangst der aangifte (bij den Rykszui- veiconsuient te Hoorn) wordt den deelnemers ©en boekje over het meiken toegezonden, om hen in de gelegenheid te stellen, de daarin beschreven manier van melken vooraf flink te beoefenen. Spoedige aan gifte is dus gewenscht. Hollands Noorderkwartier doet tevens een beroep op de medewerking van de practisehe veehouders, door de wijze van melken van aanstaande deelnemers en deelneemsters aan het melkexamen te beoordeelen, en hen op verkeerde gewoonten te wijzen, désge- wanscht aan de hand van bovengenoemd boekje. De heeien De Jong en De Muralt hebben op de begrooting van Binnenlandsche Zaken een amende ment voorgesteld om het betrekkelijk artikel met J 204.000 te verhoogen, met de bedoeling om voor alle vakken aan de Rijksnormaallessen onderwezen de bezoldiging te verhoogen tot 80 's jaara per lesuur weeks. UIT DE RUP. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is van den heer D. 0. de Moes alhier een rijwiel ontvreemd. Ver moedelijk had hij 's avonds vergeten het rijwiel in huis te halen. De politie is met een en ander in kennis gesteld. UIT WEST-GKAFTDIJK. Donderdagavond1 werd alhier een vergadering ge houden van lidmaten der Doopsgezinde Gemeente, in dé Doopsgezinde Kerk. Ds. Buruma bracht verslag uit aangaande de gemeente over het afgeloopen jaar. De heer W. Hoppen, diaken-boekhouder, deed reke ning en verantwoording van zijn gehouden beheei' in 1913. Als een zeldzaamheid kan zeker wel vermeld wor den, dat de heer W. Hoppen deze betrekking 40 jaar onafgebroken vervuld heeft. Thans aan de beurt van aftreding, gaf de heer Koppen te kennen voor eene herbenoeming niet in aanmerking te willen komen. Met op één na algemeene stemmen herkozen en op welwillend verzoek der lidmaten, besloot de benoem de de betrekking van diaken weder aan te nemey. UIT EGMOND AAN ZEE. Donderdagavond' had in het raadhuis de aanbeste ding plaats van de onderhoudswerken der gemeente gedurende 1914. Inschrijvers waren: voor het tim merwerk: J. Zijp 681; Gerr. Zwart 027; J. Blaau- boer 615; K. v. d. Pol 610 en J. v. d. Plas 550.05. Aan den laagsten inschrijver gegund. Voor het schilderwerk: W. Hoebe f 500.10; C. Broek 449 en J. Hoeman 4X6, aan wien het werk is gegund. Voor metselwerk: A. de Graaff f 664,40 en A. Heeres 418, gegund!. Voor smidsrwerkH. .B Middelkamp 200 en M. Hoebé 190,70. Dit werd niet gegund, maar aange houden tot nadere beslissing. Terwijl schipper B. Prins, wonende te Egmond aan Zee, op zijn trawler „Stratlhbagie IJ. M. 68" te XJmuiden in gezelschap van twee andere schippers de wacht hield, sprong hij plotseling in een „kooi." De laatsten dachten, dat het een grapje was en maakten er nog wat gekheid mee. Even later, schrijft de N. H. Crt., bleek het, dat Prins plotseling overleden was. Hij was eerst kort gehuwd. De trawler had de palmtak pog in de mast UIT HENSHROHK. Do<or de IJsclub alhier zijn een vijftal reddingstoe stellen aangeschaft, waarvan een drietal zijn gedepo neerd op geschikte plaatsen aan de Ringvaart, daar dit ijs, hoewel reeds vrij dlruk bereden, nog weinig betrouwbaar is. Een der dreggen is steeds aanwezig bij de school. Gisteren geraakten hier een viertal dames door het ijs, zo wisten zichzelf gelukkig te redden, zoodat zij met een nat pakje en den schrik weer huiswaarts konden gaan. UIT' AKERSLOOT. Door de IJsclub afd. Akersloot werd Vrijdagmid dag op het Kerkmeertje ijsfeest gehouden, bestaande in verschillende wedstrijden op de schaats voor jon gens en meisjes van 12 tot 14 jaar, voor jongens van 14 tot 10 en van 10 tot en met 20 jaar. Aan den eersten wedstrijd!, het rijden met een bal op een blaadje, werd door 8 jongens en 7 meisjes deelgenomen, waarvan door de jongens de prijzen werden gewonnen door M. Hos le, J. Kruijenaar 2e, M. Herssenfl Se en Th. Reohel 4e pq-ij* fn door de meisje»: G. Rrajne le, F. Reime 2e, G. Tijme» 8e en U. .Blokker Pr de 4e prijs. Aan hot, rijden de haan op en neer en het vlugste een kn«> op te eten voor jongens vén 14 tot 16 jaar namen 8 jorigens deel waarvan J. Wilbrink de le ,B. Vennik de 2e en P. Verduin Hz. de 3e prijs verwierf. Aan den laatsten wedstrijd hardrijderij voor jon gens van 10 tot en met 20 jaar werd' door 13 flinke rijders deelgenomen waarvan J. Verduin Hz. le, G. Otte 2e, J. Hen's 3e, H. Verduin 4e, Joh. van der Oord 6e en P. Verduin de 0e prijs behaalde. De prijzen bestonden hoofdzakelijk uit voorwerpen die op het ijs worden gebruikt zooals schaatsen, hak- leeren, riemen, stokken, enz. De baan was prachtig en de wedstrijden mochten zich in een groot belangstellend publiek verheugen, zoodat de Akaralooter Usclub een aardig ijsfeest heeft gehouden. UIT SINT-PANGRAS 't Ringsteken voor paren boven 110 jaar, uitgeschre ven door de ijsclub St. Pancras, afd» van den IJ. H. N. is uitstekend geslaagd. Prijswinnaars met hunne dames bleken na een harden strijd de heexen P. Gut ter, le prijs, P. Koedijk 2e prijs, J. Modder 8e prijs en W. Ruys 4e prijs. Er was veel publiek, dat met belangstelling den wedstrijd volgde. UIT' OUDK-NIEDOHP. Vanwege dé Usclub alhier werd er Vrijdagmiddag een hardrijderij gehouden op schaatsen met hinder nissen, op de Moiensioot, voor kindéren, met de vol gende uitslag: le afdeeling voor jongens, houtjesrapen. le prijs Lammert Dijkstra. 2e prijs Piet Hooijman. 8e prijs Piet Bood. 2e aldieeling, kleinere jongens: le prijs Piet Lan- gedijk. 2e prijB Noom Hossen. 8e prijs Oor Kooij. le afdeeling meisjes met een stuiter op een bordje: le prijs Anna Hoiienberg. 2e prijs Ariaantje Strij- bis. 3e prijs Trien Dekker. 2e afdeeling kleinere meisjes, le prijs Alie Mijts. 2e prijs Trien Liefhebber. 8e prijs Atje Strijbis. 83 kinderen kampten medé. De prijzen bestonden in contanten, bovendien ontving elk kind een sinaas appel, zoodat allen' wat hadden. UIT BERGEN AAN ZEE. Voor het a. s. Badseizoen zijn alhier reeds zes villa verhuurd. UIT HEILO. Naar wij vernemen bestaan er plannen om Huize Overweg in exploitatie te brengen al» Hotel, Café- Restaurant. De bedoeling is er een verdieping bo ven op te zetten, zoodat er ruimte zal zijn voor 20 logeerkamers, terwijl aan dien voorkant een groote serre zal wordén gebouwd. De plannen zullen ver moedelijk de volgende week hun beslag krijgen. UB. Het zwaarste ijs in de haven van Texel is gis teren opgebroken, zoodat tijdens het vloedgetij ook zeilvaartuigen weer kunnen in- en uitvaren. Een smalle strook ijs dreef er nog langs de kust, welk ijs de vaart weinig belemmerde. IJsberioht der afd', de Rijp, Usbond „Hollands Noorderkwartier" (Rijper Usclub). Richting öchermerhorn, ringvaart, scheepvaart nog niet ge stremd. Spijkerboor, ringvaart, scheepvaart nog niet ge stremd. Schermerhorn, Graft, Grootschermer, door de Ei landspolder berijdbaar doch niet overal1 vertrouwd'; de IJsclub heeft deze banen nog niet voor geopend verklaard. IJabericht der afd. Uitgeest, Usbond „Hollands Noorderkwartier." Usbaan geopend van Uitgeest tot Krommenie, redelijk berijdbaar, gevaarlijke plek ken afgezet, berijdbaar tot Heemskerk. IJsbericht der Afd. Monnikendom Ijsbond „Hol lands Noorderkwartier, richting Ilpendam af te ra den wegens vele en groote open vakken. Amsterdam, Edam, de trekvaart gisteren en heden motorboot doorgebroken. IJsbericht der afd. OpmeerSpanbroek, Usbond „Hollands Noorderkwartier," alle richtingen onver trouwbaar. Banen niet geopend. Uit Bergen: Het ijs in de vaart naar Al'kmaar is goed. De wakken zijn afgezet. Usbericht der afd. Zui'd-Scharwoude van Ijsbond H. N. Richting Oudkarspel) gevaarlijk, Ringvaart. Naar het dorp veel wakken, afgezet. Broek op Lan- gendijk gevaarlijk, Ringvaart. IJsbericht der afd. Koedijk, Usbond) H. N. Rich ting Ringvaart Oostzijde gemeente en vanaf Doe,ters woning tot aan laadplaats Broek op Langendijk alleB open water door koolverzending. Noord en Zuidelij ke richting Ambacht vrij goed, wakken worden afge zet CORRESPONDENTIE. Een verslag van de te Groet vanwege het comité voor plaatselijke keuze ge houden vergadering moet tot Maandag blijven lïg- gen. Laatste Berichten. TWEE MEISJES VERDRONKEN. K A TAV UK, 17 Januari. Gisteravond zijn het acht jarig meisje R. Imthorn en het 7-jarige meisje Ouwe hand door het ijs gezakt en verdronken. F. H. VAN MALSEN. t 's GRAVENHAGE, 17 Januari. De heer F. H. van Malsen, lid en nestor van den Haagschen Ge meenteraad, waar zijn invloed als industrieel en bouwkundige groot was, is op 88-jarigen leeftijd overleden» DE VOEJST. 't Loopt mee voor de liefhebbers van schaatsenrij den. Leek het gistermiddag of de dooi plotseling een eind zou maken aan de pret niets veranderlijker dan het weer, het is opnieuw beginnen te vriezen. Veel is het niet, vanmid'dag stond de kwikzuil even tjes boven het nulpunt, doch de dooi heeft ook niet veel invloed gehad, want bij meting van de dikte van het ijs in singels en grachten bleek deze te zijn toe genomen. Gisteravond sneed het ijs nogal in en ook kwam er reeds water op. Dit heeft echter niet te veel afbreuk gedaan aan het avondfeest op die Quint, waar vrij velen rondzwierden en het gezellig toeging. Het was een aardig gezicht, die lampions op de niet over-ver lichte baan. Het draaiorgel stond op zijn post» Op het Paardewet maakt ook menigeen een baan tje, vanmiddag werden d'e onbetrouwbare plaatsen af gezet. Vanavond wordt op de Quint weer een avondfeest gehouden, terwijl tegen morgen een schoonrijderij om het kampioenschap van Alkmaar is georganiseerd. Wanneer het weer blijft gelijk het vandaag is, dan zal er stellig voor dezen wedstrijd veel belangstelling zijn! ALK M,AARISCHE BAD- EN ZWEMINRICHTING. In de gisteravond in café Lievendag gehouden al gemeene jaarlijksche vergadering van de Alkmaar- sche Bad- en Zweminrichting werd de heer H. J. Vonk, die periodiek moet aftreden, herkozen als be stuurslid. Uitgeloot werd no. 180 van het aandeelenkapitaal. KEEETEIEFOION. In de Kapelkerk is een kerktelefoon aangebracht voor 8 mannen en 4 vrouwen. SOHERPSOBIE'TEN. Bij den Nationalen Jaarwedstrijd om het Meester schap op verschil lende afstanden en wapenen, be haalde de heer Joh. Weijling alhier (voorzitter van d'e koninklijk erkende Bchietvereeniging Nimrod1"), den titel van Meester-scherpschutter. GESLAAGD. Op 18 en 17 Januari is aan de Universiteit te Am- sterdam met goed gevolg het theoretisch geneeskun dig examen afgelegd! door Mej. Ina Aukes, alhier. EEN AFSCHEIDSWOORD. Men schrijft ons: De heer Mr. F. H. G. van der Hoeven, alhier, Voorzitter van het Bureau van Consultatie'bij de Arrondissements-Rechtbank te Alkmaar, heeft als zoodanig bij deze Rechtbank zijn ontslag aangeboden. Sedert de instelling daarvan op 1 September 1886 was Mr. van der Hoeven lid van dat Bureau en van al 1 November 1894 vervulde by de funotie van Voorzitter. Vrijdag j.l. presideerde hij voor de laatste maal de vergadering. De secretaris van genoemd Bureau, Mr. A. M. de Lange, braobt( ook namens zijn medelid, den schei denden voorzitter dank voor de uitnemende wijze waarop de vergaderingen door hem werden geleid en voor de aangenameen waardeerendesamenwerking. Tenzij ziekte of dringende ambtsbezigheden U dit verhinderden, aldus sprak Mr. de Lange nimmer verzuimde U de vergaderingen bij te wonen. Steeds stond gij met Uwe bekende welwillendheid de talrijke verzoekers te woord, om zoo mogelijk hen van rechtskundigen bijstand te voorzien. Uw juist inzicht en heldere adviezen werden altijd hoogelyk gewaardeerd en dikwijls wist gij door Uw tactvol optreden, waar dit noodig bleek, de ver sohenen partijen te verzoenen. Uw functie was niet altijd even gemakkelijk, doch steeds vervuldet gij die met lust en opgewektheid en wist gij niet alleen de vergaderingen zeli maar ook na afloop daarvan de by eenkomsten zoo aan genaam te maken. Niet alleen door Uw medeleden, maar ook in breeden kring wordt Uw heengaan betreurd. Steeds zullen wij U in aangename herinnering gedenken en van narte wenschen wij U dan ook, na Uw drukke rechtspractijk, een nog langen tyd van welverdiende rust toe. De scheidende Voorzitter bracht den Secretaris zijn dank voor diens waardeerende woorden. Nu ik, zoo sprak Mr. van der Hoeveh, mijn prao- tyk heb nedergelegd, vermeende ik niet langer hier op myn plaats te zijn. Ook ik betreur het dat deze vergaderingen voor taan tot het verledene zullen behooren, maar, ofschoon nog gezond van lichaam en geest zijnde, gevoel ik behoefte aan rust. Wederkeering dank ik U voor de aangename samenwerking en de onderlinge waardeering sedert een reeks van jaren van U ondervonden en geef U de verzekering dat deze periode steeds bij mij in aangename herinnering zal blijven. Van harte hoop ik dat gij nog lang Uwe functies in dit Bureau moogt blijven vervullen. BELGIë. Aan die regeering heeft een Kamerlid de vraag gesteld hoe zij denkt over het tot stand brengen eener oorlogsvloot. DUITSCHLANDDe „Vossische Zeitunig" ver neemt van betrouwbare zijde dat de Rijkskanselier von Bethmaan Hollweg zijn verzoek om ontslag zou hebben ingediend' mede in verband met de kwestie te Zabern. Met hem zouden dan tevens aftreden de minister van buitenlandsche zaken, de heer von Ja- giow en de ondier-minister dr. Zimmerman. Van ande re zijde gorden deze geruchten bevestigd» in bet ministerie van huitenlandsche zaken moet dan ook een ernstige ontstemming en verschil van meening heerschea tengevolge van eenige belangrij ke gebeurtenissen in den laatsten tijd» De National Zeitung" echter zegt gemachtigd te zijn te verklaren, dat noch de minister van buitenr landische zaken, noch de onder-minister aan aftreden dénken, terwijl de ontslagaanvrage van den heer von Bethmann Hollweg niet als ernstig gemeend kan worden beschouwd!. Reuter verneemt dat in bevoegde kringen, verande ringen in het rijkskanselierschap evenals van den mi nister en onderminister van buitenlandsche zaken, voor verzinsels worden gehouden» Hertog Ernst August van Brunswijk heeft met zijn gemalin den Duitschen Keizer, zijn schoonvader, bezocht. Aan het gastmaal werden natuurlijk harte lijke toespraken gewisseld. ENGELAND. De minister van oorlog, lord' Hal'da- ne, heeft in een redevoering te Hoxton gisteren over het bewapeningsvraagstuk gesproken. Hij legde er den nadruk op, dat de beperking in de bewapening slechts gemeenschappelijk kan geschieden en zedde dat de liberale partij niet wil weten van een afzon derlijke poging om de verdediging te verzwakken. Men heeft voor dé vloot een standaard! opgesteld en daarvan zal men niet afwijken. Deze verklaring is blijkbaar gericht tegen de bekende uitlating van mi nister Lloyd) George. De heer Bonar Law, de leider der conservatieven, beeft in een rede te Bristol verklaard, dat tusschen regeering en oppositie inderdaad besprekingen over het vraagstuk van zelfregeering aan Ierland hebben plaats gehad. Ze bleven zonder resultaat tot dus verre, en Bonar Law meende dat niet anders te ver wachten viel. ZUID-AFRIKA. De staking is aan het verloopen. Uit Pretoria word't gemeld, dat velen naar het einde verlangen, terwijl het stakend spoorwegpersoneel gaandeweg dien arbeid hervat, Uit Kaapstad seint men, dat overal' rust heersoht, uit Johannesburg, dat in de meeste mijnen het werk zijn gewonen gang gaat In laatstgenoemde stad zijn 62 afgevaardigd dén van letterzettersvereenigingen gevangen geno men wegens schending dar wet op den staat van be leg, die vergaderingen zonder verlof van de overheid verbiedt. Ook in Durban, Braamfontein en Pretoria zijn vele leiders der staking gevangen genomen. De krijgswet blijft van kracht, de regeering zal haar handhaven totdat de normale toestand is her steld. ZWEDEN. In een rede, waarmede de volksverte genwoordiging is geopend, heeft de koning ver klaard, dat de regeering voornemens is wetsontwer pen in te dienen tot verbetering der landsverdedi ging. De kosten daarvan zullen worden gevonden uit een buitengewone belasting op groote vermogens en inkomens. KORTE berichten. Een Engelsche onderzeeboot is ge zonken. Vermoedelijk is de bemanning, 1)2 man en een luitenant, verdronken. Het onderzoek van de ramp der V olturno heeft uitgemaakt, dat noch gezagvoerder, noch offi cieren eenige blaam kan treffen. Bij de vulkanische uitbarsting in Japan moeten 600 menschen zijn omgekomen, terwijl 30,000 huizen werden beschadigd. Te Bohrbeck is gisterochtend de sneltrein van Keulen naar Berlijn tegen een tram opgereden. Vier menschen zijn omgekomen, vijf anderen zwaar gekwetst» Te Krakau in Polen is tijdens een storm éen boom omgewaaid, ondier welks wortels men de kroon, gedragen door de Poolsche koningen, heeit gevonden. Sommige juweelen waren losgeraakt, maar ook die heeft .men alle teruggevonden. Te Londen staat terecht een gehuwd tooneel- speler, die een meisje van veertien jaar heeft ont voerd. De vader strafte haar indertijd: door haar het haar, waar zij ij,del op was, af te knippen. Kort daarop liep het meisje met den tooneaUpeler weg. Een 47-jarig Amerikaansch spoorwegmagnaat, Lankiord' geheeten, heeft zich den dag vóór zijn hu welijk, van het leven beroofd. Te Nieuw-York is in het ziekenhuis een be delaar overleden, die 2,6 milllioen gulden naiaat. Hij was getrouwd en had twee kinderen, met wie hij nooit over zijn rijkdom gesproken had» Te Berlijn stond gisteren een misdadiger te recht, die twaalf maal uit de gevangenis gevlucht is. Hij heeft zelfs naalden en broek gespen ingeslikt, om maar in een ziekenhuis te ko men, teneinde gelegenheid! te krijgen, te kunnen ont vluchten! Bij een begrafenis te Boedapest ging het zoo woest toe, dat een kerkdéur ingerameid werd. De me nigte, op 20.000 personen geschat, was haast niet in bedwang te houden. Het Britsch geneeskundige blad meldt, dat En geland het meeste radium bezit. Nabij Brentwood1 is een 80-jarige vrouw dood in haar huis gevonden, die jaren geleden de blin den dicht deed en ze nooit weer opende Ex-koning Manuel is met zijn echtgenoote weer naar Engeland vertrokken. In de buurt van Folkestone heeft een 13-jarige knaap zijn vader met een geweer, dat hij ongeladen dacht, doodgeschoten. Mendel B e i 1 i s, dé man van bet ritueele moord-proces te Kieff, gaat naar Palestina, waar Rothschild hem land gekocht beeft. 17 Januari. MedvgsdeeUï «se» bet Eotó&EHJfc STederimMtodi Metaereleeisoh te Be Bilt» Geldig tot dén avond van 14 Januari. I* het gekisJ ds wMamsaMMg ik 4e Leepste ke- Geldig tot den avond van 18 Januari, kende stand! van den barometer 764.7 te Thorshavn. De laagste stand van den barometer 747.8 te Nice. Zwakke tot matigen wind, aanvankelijk uit ooste lijke richtingen, gedeeltelijk bewolkt of nevelig, weinig of geen neerslag, lichte tot matige vorst, overdag om het vriespunt in het Noorden. Geboren: 16 Jan. Catharina Maria en Anna Catharina, dochters van Johannes Lourens Klever laan en Anna C'atharina Michels. Overleden: 17 Januari. Sara Catharina de Munk, 5 dagen. Ingezonden sliUtkon. BUREAU VOOR INWONING ZOEKENDE MIERS JES. Keizerakracht 404, te Amsterdam» Meisjes, die in Amsterdam geen telhuis hebben, worden gewezen op het Bureau van In woningzoeken de Meisjes, waar een lijst is aangelegd van te huur zijnde kamera hij fatsoenlijke gezinnen van alle ge zindten in verschillende stadsgedeelten, tegen alle prijzen. Het stelt zich slechts aansprakelijk voor die gezinnen, waar de meisjes direct door het Bureau geplaatst zijn. Meisjes wordén geholpen tegen matig tarief. Het Bureau 'bezorgt geen betrekkingen, maar be last zich uitsluitend! met het verschaffen van logies aan werkende jonge vrouwen. ZittingsurenMaandag van 122 uur en Woens dagavond van 89.30. Goede adressen, niet te ver van het centrum der stad, worden steeds gevraagd. Inschrijvingskosten 0,25 h 0,60. De Besturen van: De Ver. tot Behartiging der Belangen van Jonge Meisjes. Het Tehuis Koningin Wilhelm ina. De Vrouwenbond t. verhooging v. h. Zedelijk Bewustzijn. R. K. Int. Ver. t. Bescherming v. Meisjes, afd. Amsterdam. üasktberichten. ALKMAAR, 17 Jan. Aangevoerd 12 paarden f 100 a 260, 5 koeien en ossen f 260 a 360, 39 mneht. kalveren f 8,— a 28,—, 66 magere sohapem f 16.— a f 28,—, vette idt a lammeren f a 48 magere varkens f 19,a 28,219 big gen 1 9,— a 12,—, 10 bokken en geiten 18,— a 8,—, - kleine bokjes f - a boter per 1/,K.G. hoog ste prys f 0,876, middelprijs i 0,826 laagste nrys f 0.76. aangevoerd 2824 kop, kipeieren i o,oO a o,60 p. 100, BROEK OP LANGENDIJK. 17 jan. Bloemkool le soort f 0,— a 0.— 2e soort 1 0.— a 0.—, 10000 roode kool f 1.80 a 6.—, 6000 gele f 1.40 a 5.20, 400 witte f |0.— a 0.— 0 zak roode kool a et., baal uien f0. a 0.baal wortelen f 0.a 0.

Alkmaarsche Courant | 1914 | | pagina 2