zich \*ereeni™é ora hom et\p hukte te breagen en in een circuit tie anderen, aanvankelijk in kiemen kiln,; tot deelneming uitgcnoodigd. Nos. 893, 1006, 7680, 6042, 0050, 9064, 11017, 13446, 15169, 16014, 10156, 17967 elk 100. STADSNIEUWS. Onder herinnering dat Louis Couperus dezen zo mer vijftig jaar ia geworden, hebben dé onderteekc- naars dezer circulaire gemeend1 hierin een gereede aanleiding te vinden tot het uiten eenetr oprechte dankbaarheid; zij vereenigden zich tot een commissie met het doel'; velen te -ïamen de gelegenheid te bie den door een gemeenschappelijke die ad den eute van Kline Vere en zoo vele andere werken hun ver- ©arirg en sympathie te doen Mijter., De commissie heeft zich voorgesteld een poging te doen tot het. verwezenlijken van een der artistieke verlangens var dien auteur. Ziji weet, dlat Louis Cou perus sinds lang dien wenaoh koestert eenigen tijd' in Egypte door te brengen, om daar stof te verzame len voor een nieuw werk, bedoeld als (modem) pen dant van zijn „Antiek Toerisme." Hem daartoe in staat te stellen leek haar een zeer gewenscht en waar- dige vorm voor een hulde-betuiging. Penningmeester van het comité, waarin omi. ver schillende bekende letterkundigen zitting hebben, is de heer L. Simons, Riouwstraat 128, dien Haag. DE GRUSGROENEI UNIFORM. De minister van Oorlog heeft, volgens die Avp„ be paald, dat bij één der compagnieën van het le reg. inf. reedis nu die grijs-groene uniform definitief wordt ingevoerd. Het personeel en de thans bij dlie onder de wape nen komende miliciens der lichting 1911 zullen reeds dadelijk van die kleeding worden voorzien. NONA. In de gemeente Wierden (Overijsel), doet zich, naar de Tel. meldt, een geval van slaapziekte voor In de buurtschap Hooge-Hexel woont een jonge man, die al een week of acht in min of meer slapen- den toestand verkeert. Van tijd tot tijd ontwaakt hij even, van welke gelegenheid zijn huisgenooten ge bruik maken, hem een weinig voedsel toe te dienen. De krachten nemen af. BURGEMEESTER TER LAAN. De federatie den Haag van de S. D. A. P. zal vrij dag 30 Januari in de groote zaal van den Dierentuin een afscheidsavond geven aan den tot burgemeester van Zaandam benoemden partijgenoot K. ter Laan. VUURWERK-ONTPLOFFING. Te Hengelo ontplofte Zaterdagmiddag in het pak huis van den galanteriehandelaar J. B. Berger een kist met vuurwerk. In een oogenblik stond alles in vlam. De zoon van den heer Berger, die in het pak huis was, ontkwam met moeite door een ruit stuk te slaan, waarbij hij gewond werd aan de hand. Ook be kwam hij ernstige, doch niet gevaarlijke brandwon den. Hij ia naar het ziekenhuis gebracht. Het pak huis is uitgebrand. EEN EEEISTMENSiOH. Te Medan heeft een Klingalees op meer dan beest achtige wijze zijn vrouw en drie kinderen, oud 14, 12 en 6 jaar met een kapmes bewerkt. Door het tijdig ingrijpen van eenige andere Klingaleezen werd voor komen, dat ze door den dloor ijverzucht tot razernij gebrachten man als beeBten geslacht werden, schreef de Deld-Ot. Als reden voor zijn daad gaf de onmensch op dat de vrouw geweigerd had ham te volgen naar de on derneming Germania, waar hij een contract getee- kend en een voorschot van 70 ontvangen had. Nadat zij samen het ontvangen voorschot hadden opgemaakt, weigerde de vrouw hem te volgen. Alle vier gewonden leven nog, maar zijn zeer ernstig toegetakeld. De vrouw heeft IS houwwonden, twee kinderen zeven, het andére kind' vijf. DE KONINGIN OP SCHAATSEN. H. Ai. de Koningin reed Zaterdagmiddag schaatsen op het ijs van dé Wetering achter het huis Ten Bosch te 's-Gravenhage, welke baan ook was opengesteld voor dé leden van de hofhouding. NAWEEeN. De heer Van der Hegge Zijnen, eiectro-teohnisch adviseur der thans ontbonden N. V. West iriesche Eleotrisehe Centrale^ heeft, meldt het Hbld., aan het 7-tal gemeenten, die zich daarbij' aansloten, een vor dering aangeboden van 39.192.21 wegens vele bewe zen diensten en voorbereidende werkzaamheden. Ook Grootebroek, dat zich na toetreding weder spoedig terugtrok, zal daarvan gerekend naar het zielen tal 7370.99 moeten betalen. Echter zal de heer Zijnen zich tevreden stellen met een som van 6000, mits vóór 16 Februari e.k. te voldoen. Men weet, dat do voorgenomen N. V. is ontbonden, nadat aan de Kennemer Maatschappij Rijksconcesaie is verleend. UIT KOEDUK. Zondagmiddag, omstreeks 12 uur, werden wij opge schrikt door bekkenslag en het geroep van brand. De broodbak'kerij van den heer Buisman stond in brand en spoedig sloegen de vlammen over op bet perceel van O. Man, een groote boerenplaats, be woond door drie gezinnen. In een oogenblik stond alles in lichte laaie. Door het krachtig optreden van de brandweer wist men de kapberg en het café van den heer Man te behouden, dcch de hitte Was zoo sterk dat er verschillende ruiten in het café gespron gen zijn. Alles is tegen brandschade verzekerd, de oorzaak ie onbekend, Naar we van goede zijde vernemen, waren huizen en inboedels verzekerd' voor ongeveer 20.000, een partij kool was niet verzekerd. Zaterdagavond heeft de afdeellng van den Bond voor Staatspensionneering haar tweede propaganda- vergadering gehouden, in het lokaal van den beer C. Wau, n.l. thans voor hare jonge leden, voor wie voor dezen keer als spreker optrad de heer Dorhout van Venhuizen, met het onderwerp „Naar blijder wereld. Hadden wij dé vorige week een uitnemend^ spreker, ook de heer Dorhout deed zich als een uitnemend propagandist kennen, daar hij op zeer eenvoudige en duidelijke wijze zijn onderwerp besprak en een zoo jeugdig publiek tot heit einde wist te boeien. Een daverend applaus was dan ook het loon dat hij ont ving en verdiend heeft. Het verdere gedeelte van den avond werd' bezet door het tooneelstukje „Uit het leven," dat weer even goed slaagde als de vorige wö©k. Tot slot gaven de dames J. Keeman en Gr. Hart- l'and een symbolische voorstelling van die Nederland- sche maagd en het Staatspensioen, waarbij zij enkele verzen zegden. De stand en het zeggen was prachtig. 'tWas dus weer een goedgeslaagde avond, ENGELSÖH GRAPJE. Waarom is juffrouw Punt met geen mogelijkheid over te halen naar Engeland1 te gaan? Weet je het niet, vraagt een medewerker der Leeuw. Ot. -nemeou uejjnz funj (fl)enn reep rcutj ez quip trfrz uu^ ez icpuiQ UIT S'OHOORL. Het Comité voor plaatselijke keuze alhier had een bijeenkomst te Groet, in café Hoogroodst, waar de Weléerw. heer Boeke, N. H. Predikant alhier als spreker was uitgenoodigd. Met blijdschap, zoo vmg de spreker aan, had hij deze gelegenheid aangegrepen, aangezien die zaak zijn volle sympathie hadi; met ge noegen wildé hij dit onderwerp inleiden, en hij hoopte dat dit con leiden tot een vruchtbar© sjedachtenwi&s©- iin_, en dat voire Lillende rprekere dezen avond hunne a een i li,0- naast of tegenover dé zijne zouden stelen, Hij vergeleek 't beginsel dat uitging van de initia tiefnemers van plaatselijke keuze, bij wat onze voer vaderen hadden gedaan, n.l. strijden tegen dwinge landij en slavernij, Toen wilde ons volk zich bevrij den van de knellende banden der overheers ohiag, 't comité aanvaardt den strijd eveneens tegen over- heersching, doch een geheel andere dian toen. De strijd van thans gaat tegen 't drankgevaar, de ziekte van den alcohol, waaraan onze westersche beschaafde wereld' is onderworpen. Met verschillende cijfers deed hij uitkomen hoeveel sterke dranken in ons land de accijns paseeeren, cijfers veel' hooger dan de middelen, noodig voor verdediging van sociale maat regelen, terwijl hij met nog meer nadruk wees op de moreele verwoesting welke de alcohol aan die volke ren berokkende. Hoe 't langzaam vergif zich wreekt op 't nageslacht van ben die eraan verslaafd' zijn, hoe krankzinnigenhuiran en gevangenissen overvoerd worden met de slachtoffers van den dr'ank. Dan wees spreker op China, waar door den druk misschien van 't Westen, verbod was gelegd op de invoer van opium, op ons eigen land waar invoer van absinth verboden werd, o® Kansas in Amerika, waar 't gebruik van alle dranken verboden werd, als even zoovele bewijzen dat verbod van invoer en ge bruik van zulke slechte genotmiddelen mogelijk is, en de verbruikers er zich naar leeren schikken. Mot talrijke voorbeelden toonde spreker aan dat 't betrachten der matigheid ons geen stap verder brengt. Alle werken van zoovele matigheidsvereeni- gingen, alles wat de geestelijkheid vroeger deed en ook nu nog doet, ze hebben ons niet gebracht waar we moesten zijn. Wat nu wil men met Plaatselijke keuze? Men wil 't volk zelf laten spreken, laten uitmaken door eene stemming of ze wil bestendigen, verminderen, of ge heel doen verdwijnen die drankgelegenheden. Van die uitspraak zal 't afhangen, wat der overheid, den gemeentebesturen dlan in deze te doen staat. 't Comité van actie ziet in dezen den weg geopend om door 't ontnemen der gelegenheid den drinkers de wapens te ontnemen. Van de gelegenheid tot debat maakte de heer Smits gebruik, die de vraag stelde of 't comité zich niet op een zijpad begaf, 't Kwaad schuilt bij de mensch zelve, niet bij' de middelen die dit kwaad ontwikkelen; moet nu niet allereerst die mensch zelve bewerkt door zedelijke opheffing? Den heer Boeke hield in zijn antwoord een pleidooi voor onthouding, deelde mede wat de motieven waren voor onthouding en dat hoofdzaak van onthouding voor hem is naas tenliefde. Ook 't comtiélid Siesling deelde mede waarom men juist onthouder moet zijn om de alco holziekte te bestrijden. Nadat ook nog anderen van gedachten hadiden ge wisseld en beantwoord waren, deelde ds. Boeke mede dat 't comité zal voortgaan op zijn weg, door beleg gen van nog eene vergadering te Schoorl om dfe men- schen te doen doordringen van 't nut, wat ligt opge sloten in 't werk van 't comité van actie. Hierna sloot de voorzitter van het comité de goed bezochte vergadering. UIT SOHOORLDAM. Heden liep met goed! gevolg van stapel' aan de scheepswerf van Gebr. Vlam alhier de nieuw gebouw de moddermolen met bak voor die polder Zijpe. Aan genoemdle werf wordt die kiel gelegd voor een motorvischboot van den hear P. Molenaar te w (4 O fraon VAN DEN LANGEN DU K. Gedurende de week van 1217 Januari werd aan do veiling aangevoerd 1900 bloemkool, 94600 roode kool, 66100 roode kool, 10200 witte kool, 172 baal uien en 42 baal wortelen. UIT OBDAAL De ijsclub alhier heeft besloten a.s. Woensdag ver schillende wedstrijden te houden in schoonxijden en hardrijden met hindernissen. UIT OUDOKP. In de vergadering van den Raad dezer gemeente jl. Zaterdag gehouden, werd met 4 tegen 8 stemmen be sloten zich aan te sluiten bij-de Kennemer Electrici- teits Maatschappij, gevestigd to Bloemaadaal, ten einde de gemeen teverli oh ting tot stand to brengen. Alle leden waren tegenwoordig, terwijl de heer G. O. Boom, werktuigkundig-ingeniaur aan de Kenne mer Electrioiteits-ALaatschappij, in den Raad oanwer zig was oim de gevraagde inlichtingen te verstrekken. Andere zaken waren niet aan de orde, zoodat de ver gadering, nadat dit voor Oudorp zoo gewichtig be sluit was genomen, werd gesloten. UIT OUDKAH8PEL. Zaterdagmiddag geraakten in een van de binnen- alooten nabij het z.g.n. Waardje dlrie kinderen in een wak. Met behulp van touwen en ladders gelukte het twee dier kinderen op het diroge te brengen. Eon dier kinderen was onder het ijs geraakt en kon, doordat iemand in het wak afzakte, gered worden, 't Gaf geen teeken van leven meer. Dr. Vogelenzang wist echter, evenals bij1 één dér twee eerstgereddkm, dat ook bewusteloos was, de Levensgeesten weer op te nTolr 1/pp UIT 8TOMPBTOREN. Zondagmiddag was het hier op de Noordervaart eoht gezellig druk met sahaatgenr^den. Onverwacht was aan de jongere bevolking een verrassing bereid in den vorm van een wedstrijd in hardrijden voor jongens en schoonrjjden voor meisjes, wat natuurlek de drukte en levendigheid nog verhoogde. Toch waren de omstandigheden niet zeer bevorderlik aan het genot. Het §s was veel 9e dun voor zooveel monschen en omstreeks half vier moest de doorrit onder de brug worden afgebakend als onbetrouwbaar. Voor aanstaanden Woensdag is er door den Usbond een hardrjjderg uitgesehreven voor mannen om geld prijzen. De prijzen van den wedstrijd van gisteren, bestaande uit kunstvoorwerpen, werden behaald van de oudere meisjes door de Geus en D. Jonker, jongere meisjes J. Kramer Gljjnls en M. Koster; grootere jongens C. Groot en G. Rol ffkleinere jon gens P. Bakker en G. Klinkhamer. U8. Zaterdag zijn de Groninger jubileum wedstrijden gehouden. Over 500 AL werden de prijzen als volgt gewonnen: 1. A. Wilkens, Veendam 63a/„ sec., 2e en 3e pr. W. H. Taconis, Bappemeer e<n J. P. de Koning, Edam, beidien frP/s sec. 1500 M. le pr. Wilkens, 2 m. 63 sec., 2e pr. de Koning, 3e pr. Taconis. 6000 M. le pr. de Koning 10 min. 21a/B sec. Bij eenige wedstrijden is die 20-jarige M. Sla ger, te Wolvega, een uitstekende rijder gebleken. Zoo reed bij in Meppel, waar hij den len prijs won, in twee ritten E. de Vries, van Lemmer, af. Bij de internationale schaatswedstrijden te Da- vos kwam over 600 en 6000 AL de Koning (Nederland) reep. no 4 en 7 aan. Mathiesen (Noorwegen), beide wedstrijden no. 1, verbeterde met als tijd 8 min. 30a/o sec. het record over 5000 M., dat 20 jaar lang op naam van onzen landgenoot Jaap Eden heeft gestaan (8 min. 378/0 sec.). IJsbericht der Afd. Stompetoren, richting Alk maar en Schermerhorn mooi ijs, baan geveegd, wak afgezet, en de brug te Stompetoren goed voorzien. Utesricht do.' afd. Hensbroek. Richting Ru»' tenbuig -Obdiam ua Pingeleoi betrouwbaar, enkele wakken afgezet en het ij» zeer gesel IJsbericht der afd. Grootsehenner. Richting Schermerhorn en Driehuizen, wakken afgezet, doch niet betrouwbaar. Rijp betrouwbaar. IJsbericht der afd. Akersloot. Richting buiten wateren niet gesloten, binnenwateren naar Uitgeest, Lammen, goed berijdbaar, ijs nog dun. IJsbericht der afd. Oude-Nied'orp. Richting N.' Niedorp, Langedijk, Langereis, geen mooi ijs, wak ken afgezet, voorzichtigheid zij aanbevolen. IJsbericht der afdl. Oosthuizen. Richting Edam, Oudendijk goed ij®- Purmerend, Avenihom onbe trouwbaar. IJsbericht der afd. Oost-Graftdijk. Richting Graft en de Rijp goed, twee wakken op het kruis werk zijn afgezet. Wesit-Graftdïjk goed. IJsbericht der afd. Zuid-Scharwoude. Richting Broek op Langendijk, Oudkarspel, Koedijk, naar het dorp onbetrouwbaar, wakken afgezet. Usberieht der Afd. Avenhom. Richting Hoorn, vrij goed ijs wakken afgezet. Riehting Berkhout, vrij goed jjs, wakken afgezet. Richting Ursem nog niet geopend. Riehting Oudendjjk nog niet geopend. Rieh ting Schermerhorn nog niet geopend. IJSONGELUKKEN. Zaterdag is de 19-jarige F. v. d. H, van Ameide aan de Lek, die zich met een prikslede, zonder gezel- sohap, op het ijs van d)e Zederik vermaakte, in een wak geraakt en verdronken. Te CulemboTg zijn Zaterdagmiddag vier jon gens, d'ia voetbalden op bet ijs, bij een put, waarin booman gewaterd worden, doorgezakt. Drie wisten zich te redden; een elfjarige knaap verdronk. Zaterdag is te Hillegom de 9-jarige G. Jansen dioor het ijs gezakt en verdronken. KORTE BERICHTEN. Door die kommiezen te Kleef is in beslag geno men een heele wagon uit Nederland' verzonden ha ring. "Opgegeven was, dat zich versche visch in den wagon bevond. B. en W. van Dordrecht stellen voor over te gaan tot die heffing van een belasting op de openbare vermakelijkheden. Te Nieuw-Weerdinge is Zaterdag het 7-jarig jongetje van den arbeider Veldman onder de stoom tram geraakt. Het kind! was onmiddellijk dood. Wegens ijsvermaak werden alle tegen gisteren uitgeschreven voetbalwedstrijden van den Nedterland- schen Voetbalbond uitgesteld. Gisteren was het 100 jaar geleden dat het le bat. van het 21e reg. inf. te Hoorn werd opgericht. STAATSLOTERIJ. Trekking van Maandag 19 Januari. 5e Klasse le lijst. Nos. 1668, 0300, 7008, 12348 eik 1000. Nos. 7332, 8285 elk 400. No. 13108 200. Laatste Berichten. H. M. DE KONINGIN. AMSTERDAM19 Jan. H. M. heeft heden de stelling Amsterdam bezocht. Om uur verlieten de koninklijke auto's de hoofdstad in de richting Muiden, later trokken ze naar Weeap, om half twee kwamen ze via Kudlelstaart te Aalsmeer aan. II. M. DE KONINGIN OP SCHAATSEN. 's-GRAVENTIAGE, 19 Januari. Ook gisteren heeft H. M. de Koningin schaatsen gereden op de vaart langs de achterzijde van het Paleis Ten Bosch. HET TREINONGELUK. LEIDEN, 19 Jan. De rangeerder Schimmel en de machinist Rietbergen zijn geschorst. DE GROOTHERTOGIN VAN LUXEMBURG. 's-GRAVENHAGE 1® Januari. H. M. de Ko ningin heeft de groothertogin van Luxembourg het grootkruis van d'en Nederlandschen Leeuw verleend. EEN EEUWFEEST. 's-GRAVENHAGE, 19 Januari. 11 Maart her denkt de generale staf haar 100-jarig bestaan. BEZOEK. 's-GRAVENHAGE, 19 Januari. Woensdagavond komt de vorstin van Bentheim en Steinfort eenige dagen bij haar zuster, H. M. de Koningin Moeder lo- geeren. BROEDERMOORD. EINDHOVEN,18 Jan. Gisteravond tegen half twaalf kregen de twee broeders AL uit Weert, op den Steenweg ruzie, welke zoo hoog liep, dat de een den andier met een mes doodstak. De dader welke gearresteerd' werd! en zeer slecht bekend staat heeft slechts één arm. GENERAAL PIOQUAHT. t BERLIJN, 19 Jan. De bladen ontvangen een te legram uit Amiens, meldende, dlat generaal Picquart vanochtend van het paard is gevallen en spoedig daarna aan de gevolgens is overleden. [Generaal Picquart werd) in 1864 te Straatsburg geboren. Als officier bij' den generalen staf kreeg hij in 1895 de leiding van den berichtendienst. In deze betrekking ontdekte hij in 1800 door een „petit bleu," een briefje, dat niet Dreyfus maar Ester hazy bet befaamde borderel had geschreven. Het gevolg van zijn ontdekking was, dat hij eerst naar Tunis werd! verplaatst en toen uit den militairen dienst werd ontslagen! Nadat hij met kolonel Henry had geduelleerd, werd hij in 1808 beschuldigd van verval- Bching van het briefje, in hechtenis genomen. In Juni 1898. weer in vrijheid gesteld, betoogde hij tij dens de behandeling van het proces te Rennes on middellijk weer, dat Dreyfus onschuldig was. Toen Dreyfus vrijgesproken werd, werd Picquart in Juli 1000 als brigade-generaal in het leger aange steld. In October 1908 werd hij tot minister van oorlog in het kabinet-Clemenceau benoemd, welk ministerie in Juli 1900 zijn ontslag nam. Red. Alkm. Ort.] HET US. 't Blijft doorwinteren, maar op een ouderwetschen winter, waarvan sommige ouden van dagen met zoo veel „warmte" kunnen verhalen lijkt het niet. 't Vroor vanmorgen een beetje, om één uur stond de thermometer op het nulpunt, terwijl we een mini- mum-temperatuur van 4 Ys graad! Celsius gere gistreerd zagen. I>e vorst komt dus niet krachtig uit den hoek, waar wie weet, misschien regeert de minder streng optredende heer nu dés te langer. 7 cM. was vanmorgen heit ijs in singels en grach ten, niog altijd dus niet voldoende, om een onbeperkt ijsver keer mogelijk te doen zijn. Zeer gevaarlijk was het dan ook gistermiddag op het overvolle Paarde- wet, waar het ijs gewoonweg boog en dan ook voor een groot deel stukgereden is. 'tls gelukkig doch bo ven wonder geheel zondter ongelukken gegaan. Maar men vraagt zich toch af hoe velen, d'ie toch zeker reeds over hun volle verstand' beschikken, zich niet verstandiger ged'ragen. Sjaalman had' gelijk: Wie noodieloos gevaren trotseert, is een gek. Maatregelen, om bij eventueel® ongelukken hulp te ver Iconen wa» ren getroffen. Ladder» en dreggen waren reed's bij het ijs gedeponeerd! Het „Pi ius-Hendrik-meer" aan de Emmaetraat be gint op een zandtwoestijntje te gelijken. De werk loosheid sckgnt niet groot te zijn in Alkmaar, zou zich andere niet een baanveger geposteerd hebben op bet door klein grut dtruk bereden ijsvlakje, waar vele ouderen komen kijken en plezier hebben met de klei nen'? Op de mooie banen van die Quint het bestuur een woordl van huilde voor de wijze, waarop het zoo veel mogelijk zorg aan die banen besteedt is gister middag een schoonrijdierij voor paren gehouden. De deelneming waa niet groot een zevental pa ren had zich aangegeven doch da hoedanigheid vergoedde zeer veel aan hetgeen er aan het aantal te kort kwam. Er werd) zeer mooi gereden door som mige paren, oogbekorend was de elegance, waarmede als 't ware ziel gelegd werd in het rijden. Tamelijk veel rijders op de baan en zeer veel kijkers in de om geving ervan, volgden met belangstelling dezen wed strijd, die den zin voor het sohoone prikkelde. Kom daar bij een hardrijderij eens om! De jury bestond uit de hearern A. J. Stikkel, C. Nannes Gorter en mr. D. Bastert. De voorzitter van de Quint, de heer mr. A. D. H. Quintus, deelde na afloop van den wedstrijd den uitslag mede. De voor zitter wees daarbij op bet schoone in de nationale sport bij uitnemendheid, waarvoor een belangstelling bestaat, d'ie het zeker winnen zal van de tijdelijke be langstelling voor beenbewegingen, als tango en apa- chendans. De prijizen, bestaand© uit medailles, wel ke zoo spoedig mogelijk ter beschikking van de win ners zullen worden gesteld, werden als volgt toege kend: le prijs verguld zilveren medaille, uitgeloofd door den eersten voorzitter van die Quint, den heer J. F. Moens: de heer M. Nooy, Hoorn en Mej. M. Kaan, Alkmaar, tevens winners van het kampioen schap voor Alkmaar, 2e pr. zilv. med. de heer H. Lin deboom, Amsterdam en mevr. KaanKaan, Wierin- gerwaard', 8e pr., bronzen med., d'e heer O. Kaan en Mej. D. Kaan, van Annai-Paulowna. Als een bijzonderheid verdient zeker vermelding, dat alle prijswinners reden op Hoekstra schaatsen. Evenals Zaterdagavond was ook gisteravond1 de Quint geopend voor de liefhebbers van dte schaats sport, die zich niet onbetuigd lieten. De Burger IJsclub heeft tegen Dinsdagavond een gecO'Stumeerde wedstrijd met hindernissen op het Verdronkenoord uitgeschreven. Het bestuur van De Quint heeft tegen Woens dagmiddag behendigheidswedstrij den voor kinderen georganiseerd. 30ste OUSH'OORNCONCERT. Men verzoekt ons even te melden, dat er geen stal- leskaarten voor bet 30ste Oushoornconcert meer te krijgen zijn, en dat voor alle plaatsen aan het avond bureau eveneens 1.25 zal worden gerekend. HET RUSSISCH TRIO. Reeds maanden geleden heeft mej. Welber met het Concertbureau afgesproken, dat bet beroemde Russi sche trio, hetwelk voor enkele jaren ook hier zoo groot muzikaal genot verschafte, 4 Februari ander maal een concert in! de Harmonie-zaal zal' geven. Intusschen is mej. Weber door het financieele fi asco van den Fiedler-arvond wel eenigszins huiverig geworden. Ten einde dus na te gaan of er voldoende belangstelling voor het trio bestaat, zal' er deze week aan muziekliefhebbers een inteekenlijat worden aan- gebodten mocht de aniimo niet groot blijken, dan zou het concert noig tijdig kunnen worden afgelast. Het is echter te hopen, dat Alkmaar zich de gelegen heid om van dit beroemde drietal dat dan ook weer het ontroerende trio van Tschaikowsky zal vertolken nog eens te genieten, niet zal laten ontgaan. Daar d'e lijst slechts ééns wordt aangeboden, zal men goed' doen met te voren een beslissing te nemen, opdat ook bij afwezigheid de namen op die lijst kun nen worden geplaatst. TTiypMFJRlATi A NIRIZTEfKENFONDlS Zaterdag werd in het lokaal van den heer W. Mooij aan de Koorstraat alhier die algemeene vergadering gehouden van het in 1848 opgerichte Timmermans Ziekenfonds. Wegens ziekte van den heer J. yan de Poll, voorzitter, werd' de vergadering geleid door den penningmeester, den heer F. H. Ringers Sr. Na het lezen der notulen werd dank gebracht aan den loco-secretaris, den heer P. A. Fransen, d'och in het bijzonder aan den redacteur d'ier notulen, den heer N. van der Voort, die vermeend had' voor het lidmaatschap van het fonds te moeten bedanken. De waarnemende voorzitter maakte van deze gelegenheid gebruik waar de heer N. v. d. V. op uitnoodiging te genwoordig was, hem dank te brengen voor al het geen hij aan het fonds als bestuurslid' had gedaan en bood hem namens dte leden een blijk van waardeering aan, zijnde een zilveren medaille met opschrift „De leden van het Timmermans Ziekenfonds, aan den secretaris N. van dbr Voort, als erkenning zijner ver diensten gedurende 20 jaar las bestuurslid". De keer zijde: „Alkmaar1914" met Burg. Waar door den penningmeester rekening en ver antwoording werd! gedaan over het gehouden beheer bleek dat ontvangen was 2230.81, uitgegeven 2113.65, zoodat de kas een voordeelig saldo aanwees van 126.16, welke mededteeling mét applaus door het talrijk aantal' ledem werd ontvangen. Het ledental bedraagt 350. Uitbetaald ziekengeld 1881. Na het verslag der rekening bracht de voorzitter een woord van huldle aan dé nagedachtenis van het overleden lid, den heer M. Uitenbosch, herdenkende hoe deze steeds de belangen van den werkman op het oog gehad en als voorzitter van het Schilders Zie kenfonds, de zustervereeniging van het Timmer mans Ziekenfonds, in denzelfden geest werkzaam was, als dit bestuur. - Bij periodieke aftreding was de beurt aan den heer F. Rike Sr., die met groot aantal stemmen werd her kozen, terwijl in de plaats van den beer N. van der Voort als bestuurslid werd gekozen de heer J. G. 0 g ggj 3, H r LIEFDADIGHEID NAAR VERMOGEN. In de op 14 Januari 1914 gehoudlen gewone verga dering van .Liefdadigheid) naar Vermogen", is voor diverse personen hul'p toegestaan ten bedrage van 2$8 DRANKBESTRIJDING. De afdeeling Alkmaar van de NecL Vereen, tot Afschaffing van Alcoholhoudende dranken, hield gisteren een propagand'a-avond1 in de bijna geheel be zette groote zaal der Harmonie. Ten tooneel'e werd gebraoht het bekende tooneelspel' in 4 bedrijven „Tot hoogen prijs" van J. Haarsma Jr. Het stuk, dat zeer duidelijk -de drankellende schetst eu een warm pleit is voor geheelonthouding, deed het zeer goed en maakte diepen, indruk. De vertol king waa dan ook zeer voldoende, de regisseur, de heer H. Sjoers, verd'iemt zeer zeker waardeering voor zijn werk. Na de opvoering de pauzes werdén met muziek aangevuld1 waa er gelegenheid om een danaje te m n lrATt VERBETERING. In het schaakprobleem van Zaterdag stond op dl 8 een witte toren, dit moest zijn een zwarte toren.

Alkmaarsche Courant | 1914 | | pagina 2