BANKDIRECTEUR GEARRESTEERD. Te Uitgeest werd gisteren op de ijsbaan ring steken voor paren gehouden, er werd door 15 paren deelgenomen, om fraaie kunstvoorwerpen. Het ijs is redelijk berijdbaar. STAATSLOTERIJ. Trekking van heden. 4e Klasse, 5e Lijst. Ns. 3072, 4555 en 7854 elk f 1000ns. 523, 500 en 0994 elk f 400; ns. 2221, 6007, 14355 en 20761 elk f 200; ns. 4757, 9001. 10495 en 17623 elk f 100. KORTE BERICHTEN. Bij eeu tusschentijdsche verkiezing voor dea gemeenteraad hebben tie vrijzinnigen te Rotterdam twee zetefó gewonnen, de ehr.-blst. ea de ioe.-dem verliezen er hierdoor elk een. De gemeenteraad van Edam heeft eervol ont slag verleend aan vier onderwijzer» der openbare lagere sokooi te Volendam, wegens vermindering van het aantal leerlingen door oprichting vaa een R. K. school aldaar. Gistermorgen is de 38-jarige H. te Nieuw-Ven- nep in een bijt geloopen en verdronken. Te lip (N.-H.) Is Dinsdag, meldt de N. R. Crt. een 5-jarig dochtertje van den heer L. door het (js gezakt en verdronken. Te Amsterdam is vannacht een theebladenfabriek geheel uitgebraad. Gisteravond is te Amsterdam een 40-jarige vrouw door de electrische tram verpletterd. Iiaateto Berichten. KETELONTPLOEFING. STADSNIEUWS. militaire bearmotinwo. door d» mititflrwjtifehp over- drüvinden, waaraan minister Bosboom zich. in na- voitarinc van Colijn, te buiten gaat, geschapen. ,,Èu dat de rechterzijde dat slechtdoen zal bü een militair verschil, nu ia. dat kennen we 7oo'n mi1,1- tair verschil te vinden, ia ook al geen heksenwerk. Het eigenlijk verschil zal allicht op onderwijsgebied iiiggen. Vree® voor de wegneming van die groots no litieke kluif. „Blijft evenwél dte mogelijkheid1 dat juist dat m'N- tair verschil van een aard is dist het de begrooting binnen die perken brengt, dat socialistische stemmen niet per se tegen behoeven te klinken.. „De heer Marehan* heeft gezegd diat hij en zijn vrienden het volgend jaar afwachten om over het be- leidl van den minister te oordeelem. Dat is een be deesde waarschuwing. De socialisten stemdien vlak weg tegen, dat is een duidelijke waarschuwing. „Wanneer die heer Bosboom, behalve om zijn oor- logsbegrooting, ook wat geeft om 't hervormende werk dat dit kabinet heieft te doen, dan houdt hij 't volgend jaar althans met die laatste waarschuwing re kening. „Zoo niet, dan krijigt hij allicht de verantwoorde lijkheid van te hebben gezorgd d'at het kabinet een ontij digen dood stierf." Deze omkeering van verantwoordelijkheid is niet onaardig, merkt de N. R. Crt. oip. Als de sociaal-de mocraten met. hulp van dte rechterzijde het kabinet doen duikelen, dan zullen daarvoor, volgens deze re deneering, niet de socialisten de verantwoordelijk heid dTa.gen, zij wasschen ook hier hun handen in onschuld maar de minister van oorlog. Deze zou dan dus eigenlijk een nieuw kabinet moeten formee- ren! 't Wordt een koddige toestand. Dr. J. Th. DE VISSER. Dr. J Th. de Visser te 's-Gravenhage, emeritus predikant der Ned. Herv. Gem. te Amsterdam, oud lid van de Tweede Kamer, heeft, meldt het Hbld., een beroep ontvangen naar de Ned. Herv. Gem. te Zierikzee. ALBANI8. Bij Kon. besluit is benoemd: lo, bij het wapen dier artillerie, tot generaal-ma- joor, de kolonel W. J. H. de Veer, commandant van bet 3de regiment veld-artillerie, zulks met afwijking in zooverre van de bestaande onganisatiSn; 2o. aan den gemeraal-majoor De Veer, voornoemd, aan dén majoor L. W. J. K. Thomson, van het lïde regiment infanterie, en aan den tweede-luitenant G. A. Mallinckrod't, van het 1ste regiment infanterie, machtiging verleend, om tijdelijk in Albaneesehen krijgsdienst te treden, met dien verstandte, dat zij binnen dén tijd van drie jaren tot den dienst bij de landmacht terugkeeren; <- 3c. aan de ondier 2o genoemde officieren tijdelijk een eervol ontslag uit den militairen d'ienat verleend Uomuugd nluiuvs. VORSTELIJKE BEZOEKSTERS TB DBN HAAG. Reeds lang voordat de Koningin en die Groother togin van Luxemburg, met tailrijk gevolg gisteravond venschenen in het Gebouw voor Kunsten en W eten- schappen. in Den Haag ter bijwoning van het f eest- concert, aangeboden door het gemeentebestuur van de residentie, waren de groote zaai, het balcon en de bovengalerijen gevuldl met ongeveer 2000 genoodig- den, van wie zeer velen ambtskleeding droegen. Üp een der galerijen zat een groot aantal weezen uit verschillende gestichten, die begeleid w erden dioor verpleegsters. De vorstelijke bezoeksters werden bij aankomst in de concertzaal ontvangen door den burgemeester, met de wethouders en dem secretaris. Aian beiden werd een bloemstuk aangeboden deor dochtertjes van twee leden van den gemeenteraad. Het Residentie-Orkest ondier leiding van mr. Hen ri Viotta, en die solisten jonkvrouw® J. Repelaer van Driel, zangeres te 's-Gravenhage, en prof. Einil' Sau- er, pianist te Dresden, gaven een zeer mooi program ma. In de pauze maakten dte raadsleden hun opwach ting. (im kwart voor elf was het concert, tot het laatst bijgewoond door de Hoogs bezoeksters, geëindigd. Gisteravond kwart over negen is de prinses van Bentheim per Staatsspoor in Den Haag aangekomen, om eeniga dagen de gast te zijn van H. M. de Ko ningin-Moeder. Deze begroette Hare zuster aan het station, waarbij Zij vergezeld was van de hofdame jonkvrouw® Van de Poll en dien kamerheer graaf Van Limburg Stir urn. Gisternamiddag is op bevel van de rechtbank te Maastricht naar de gevangenis aldaar overgebracht Jules Bonhomme, mede-directeur van de Zuid-Lim- burgsche Bank te Maastricht. De directeur boeien bevindt zich sedert Juni 1018 in preventieve hechte- nis. BOND VAN VOORUITSTREVEND LIB. KIES VEREENIGINGEN IN N. H. De Commissie van initiatief voor de oprichting van een Bond van Vooruitstrevend liberale Kiesvereni gingen in N. H., om te komen tot een krachtige provinciale organisatie, ten dloel hebbende de pro paganda van de vooruitstrevend liberale beginselen, voorlichting tc geven in de groote politieke vraag stukken van den dlag en leiding te geven aan die sta tenverkiezingen van Noord-Holland, hMd gisteren in Krasnapokeky te Amsterdam een vergadering, on der leiding van den heer J. Korthals Altes. Groot was het aantal vereeni'gingen, dat zich reeds in beginsel tot aansluiting hadl uitgesproken, terwijl uit de geheele provincie sympathie-betuigingen wa ren ingekomen. De Commissie besloot den begonnen arbeid wil te Betten en hield zich onledig met de samenstelling van concept-statuten. Het ligt in die bedoeling in het begin van de maand Maart een algemeene vergadering te beleggen en daarvoor ruim 90 vereenigingen uit te noodigen, om in die bijeenkomst te komen tot de definitieve op richting van den provincialen Bond. De commissie van initiatief bestaat uit de heeren: G. J. Drosk Jr., Haarlem; 8. H. A. Eeser, Hoorn; R. C. v. d. Haaaen, Helder; D. J. v. Houten, Weesp; J. Korthals Altes. Zandvoort; W. II. v. Ritel, Hoofd dorp en Mr. Dr. C. J. P. v. d. Schalk, Zaandam. UIT EGMOND AAN ZEE. Met de St. Crt. zijn verzonden de wijzigingen m de statuten van de afd. Egmond aan Zee van de Noord-Hollandsche Verwnigin? „Het Witte Kruis. TTTT EGMOND-BINNEN Gisteravond' vergaderde die raad) dezey gemeente. Ingekomen was bericht van het aannemen hunner be noeming door de benoemde onderwijzeres te Egmond- Binnen en twee leden der commissie tot wering van Schoolverzuim. Ingekomen was verder de ontslagaanvrage tegen 15 Februari van dten Gemeente-secretaris, den heer J. A. Verdter, wegens zijn benoeming tot secretaris der gemeente Castricum. Het ontslag werd op de meest eervolle "wijze verleend. Da voorzitter, burgemeester mr. van Sonsbeeck, zeidie met dtroeve, epr. mocht wel zeggen gemengde gevoelens, een woord van afscheid' te willen spreken tot den heer Verder. Z. E. A. prees diens werk in de afgeloopen jaren, waarvoor de heer Verder ten rolls be-^kend ws« *u> waaraan bij sieh gaf tart ïijn geheele kracht Drie jaaT hebben de heer Verder eu spr. samengewerkt op die. meest nance-name wijze, waartoe ook de eigenschappeo van hart en humeur van den secret aria bijdroegen. De woorden van af scheid ziin H'an ook gieen holle phrase, ae komen wer kelijk uit het hart. Wanneer het geen gewoonte waB om ateckelds-woordien te spréken, dian zou spa:, thans daarmede hébben gebroken. Z. E. A. noemde het gei uk Hg, dat die heer Verder, al'thans voorAoopig, moig niet ver weggaat er> zei-dJe er aeker van tie zijn» dat de secretaris ook in Castricum werkfflaam zal zijn met denzelfden ijver. Spr. hoopte, dat de heer Ver der dik wij is Egmon d-Binnen zou gedenken en met biij'd&chap op zijn werk mocht, terugzien. Er op wijzend, d'at iemand mert gaven van hoofd en hart ais de heer Verder verder zal kernen, eindigde de voorzitter met nogmaals dank te zeggen voor de aangename samemwerking en het uitspreken van den wensch, dat het dan heer Verdter wèl moge giaan. (In stemming). De heer Verder eeide zeer getroffen te zijn door de tot hem gerichte afscheidswoorden. Hij dankte den burgemeester voor het bijzondere vertrouwen, boo ruimschoots in, hem gesteld, tijdiens die jaren zijner werkzaamheid te Egm-ond-Bnmen en ook reeds voor dien tijd. 'tDoet hem genoegen te zien, dlat dit ver trouwen niet is beschaamd. Spr. zal die aangename samenwerking met den burgemeester nooit vergeten, de jaren in deze gemeente doorgebracht zullen zeker de aangenaamste zijn in zijn loopbaan. Dank bracht spr. ook aan de wethouders en den raad voor hun vriendschap. Spr. eindigde met de baste wenschen voor de gemeente, den burgemeester en die leden van den raad. In verband met een vraag van den directeur, of er reden is om wijziging te brengen in dien kosteLoozen bestellingskring voor telegrammen, werd, daar de wen&cheüjkheid hiervan werd ingezien, besloten dat de voorzitter hieromtrent in correspondentie zal tre- dten. Hierna wae aan de ordle de benoeming van een ge meentesecretaris. Uit 28 sollicitanten, allen met di ploma, was door B. on W. die volgende voordracht op gemaakt: 1. A. Kooijmams, ambtenaar ter seoretarie te Oudewater; 2. H. J. van Huiten, ambtenaar ter secretarie te Nijmegen. De heer Kooymams werd1 met algemeene, zes stemmen, benoemd. Ingekomen was het verslag van dé oommissie tot wering van schoolverzuim. De voorzitter deed' lectu re van het verslag, dat gunstig luidde en bracht dé commissie dank. De vorige vergadering «taakten de stemmen over het voorstel van B. en W. om 10 bij te dragen in het onderhoud van den aan den polder E'gmondter- meer toebehoorden Meerweg. Thans staakten de stemmen opnieuw, zoodat het voorstel dins is ver worpen. Het kohier van schoolgeld werd vastgesteld op een bedrag van 031.60, enkele af- en overschrijvingen tot een bedrag van 808.76 werden goedgekeurd. Bij de rondvraag sloot do oudste wethouder, de heer Groot, onder instemming van den raad, zich aan bij de woorden door den voorzitter gericht tot den heer Verder en dankte dén secretarie voor zijn wenschen ten aanzien van de gemeente en den raad. Hij sprak de hoop uit, dat de burgemeester met dien nieuwen secretaris even geedl zal kunnen samenwer ken ais met den heer Verder, en dat wanneer de nieuwbenoemde eens vertrekt, met dezelfde waardee ring tot hem kan worden gesproken als tot den te- ganwoordrgen secretaris. Hierna werd de openbare vergadering gesloten. UIT STOMPETOREN. Aan het hardrijdén op schaatsen op 21 dézer, uit geschreven dooi den Usbond „Stompetoren" werd door 16 personen deelgenomen. Prijzen werden be haald 1. A. J. Flokstra; 2. J. Kokkes; 8. M. Beets; 4. E. Nool. De prijzen bestonden in geld. Dank zij de goede regeling der commissie liep alles goed en vlug van stapel; die wedstrijd had veel be kijks en een groote menigte schaatsenrijders bewoog zich den ganschen middag op de Noord'arvaart. Bij doorgaand vriezend weer zullen aanstaande Zondag wederom wedstrijden in schoonrijdon worden gehouden. UIT GROET. Begunstigd door goed winterweer vierde dé IJs club „Groet'' gisteren haar eerste ijefeest. De wed strijd tusschen 66 schoolgaande kinderen lokte heel wat kijkers, 't Rijden met ballen op een blaadje en 't houtjesrapen viel wei in dien smaak. Ook voor niet schoolgaande kinderen bestond daarna gelegen heid een prijisje te winnen. In 't geheel werden 12 paar schaatsen en 4 ijsstokken verreden. 's Avonds 7 uur trok weer een talrijke menigte naar de baan, nu verlicht met lantaarns, lampions en teer tonnen. Een veertigtal gemaskerden bewoog zich tuaschen het publiek, 't Us kraakte soms bedenke lijk, vooral waar „Jochem en Grietje Spek" halt hiel den met hun equipage, waarin „onse liefelig Wimpie no. 1." Voor 't eigenaardigste coetuum werden prijzen toe gekend aan de dames A. A. Peeck en A. Peijs. Een gezellig bal besloot den avond. Naar we ver nemen zal de IJsclub a.s. Zondag weer een wedstrijd houden. UIT VEENHÜ1ZEN. Gisteren heeft de IJsclub te Langereis aan kinde ren van leden te Veenhuilzen en de Langereis een recht prettigen namiddag bezorgd. Er werd eone hardrijderij gehouden voor meisjes en ook voor jon gens om flinke geldprijzen. De kindieren van leden, die niets wonnen, gingen toch tevreden en opgewekt naar huis, daar ze allen een dubbeltje en een sinaas appel kregen. UIT OiBDAJM. Begunstigd' door mooi winterweer hebben' hier Woensdagnamiddag de wedstrijden plaats gehad, wel ke d'oor die ijsclub waren uitgeschreven. Hardrijdén voor heeren, 16 deielneinerB. Uitslag: 1. W. Buisman, 2. J. Koning, 8. W. v. di Meulen, 4. M. van Leijen, 5. G. v. d. Laan. Schoonrijden. Uitslag: 1. W. Buisman, 8. mej. A. Kareis, 8. J'b. van Leijen, 4. P. v. dl Molen, 6. P. Mul. Heel wat publiek was bij deze wedstrijden aanwe zig. De prijzen bestaande uit luxe voorwerpen, wer den uitgereikt in het café Wester. UIT BERGEN. Den 21 sten Januari vergaderdie alhier ten huize van den heer C. Bruin het Berger Veefonds, onder directie van den heer J. Strooker. Uit de rekening en verantwoording bleek, dat aan contributie en voor afgekeurde koeien was ontvangen 2251,8OV2 en uitgegeven 1811,92V2, dus een batig saldo van 439,88. Het bestuur, bestaande uit de heeren J. Strooker, directeur, P. de Lange en C. Hoogeboom, commissa rissen en A. Modder, secretaris, werden herbenoemd, terwijl in plaats van den heer C. Bruin, overleden, tot commissaris werd benoemd de heer E. van Veen. UIT OUPKAR'tPBL, In vehntHen ïsurvergadeEng van bst onderling yr-ofonds alhier h)*ek. dat er een saldo wae van f &l.o7i/#. Verzekerd waren op 1 Januari 88V runderen. Ont eigend werden er 12. Het vette fonds was vooruitgegaan met 84 stuks Tot taxateur werd herbenoemd de heer J. Pranger en wegens bedanken van den voorzitter werd daar voor gekozen de heer M. Rootjes, die heden zjjn fuaetie als voorzitter en penningmeester aanvaardt. Aan de heden gehouden Uardrgderg, op het Waardje gehouden, namen 12 paren deel. De prgzen werden gewonnen ie prigs door 0. Pronk en mej. M. Borst, de 2e prgs door P. Uff en mej. S. Za- lingen, de Se prgs door R. Mulder en mej. G. van Dort. De prgzen waren respeot f 10.-, 1 6.en f 4. UIT WESTGRAFTD1JK. De afd. Westgraftdgk van den Moordhol!. IJsbond hield gisteren wede* een |sfeest, bestaande in een h&rdrgderg met hindernissen voor paren. Br namen 17 paren aan de wedstrgd deel De le prijzen (een nikkelen lookstel en een sehemerlamp) werden ge wonnen door den heer J. Nat eh mej D. Nat. De 2e prgzen (een barometer en een kastgarnituur) door den heer P. Slooten en mej. M. Koning—Altman. UIT ZUID-SCHAR WOUDE. Nu het (ja de gewensahte dikte heeft gekregen, vond de Qsolub „Ons Genoegenalhier ruim gele genheid de eerste wedstrgd te doen houden. Eeist waren de kinderen aan de beurt, om heden de vol wassenen te 1ten profiteeren Uitslag van deu khmer- wedstrgd is: Jongens, Jau Zeeman le, Jan Strgbis 2de en Ane Bruin 8« prgs. Meisjes: Keeltje Glas le, Marie Spaan Se en Guurtje de Boer 8e prgs. D» prgsjes bestonden uit nattige voorwerpen. US. Aan den gisteren te Emkhuioen gehouden wedstrijd in het schoonrijden werdl deelgenomen in afd. 1 dé or 12 heeren; in II door 6 dames, in HI dioor 9 paren. In 1 werdlen de prijzen gewonnen door le M. Nooy, Hoorn; 2e O. Kaan, Anna-Paulowma; 8e P. A. Ligt- hart, Hoorn. In II door dte diamea: le Tr. dte Veer, Behagen; 2e N. Kaan Kdr., Anna Paulowma, 8e S. G. dte Veer. In III deor: le M. Nooy, Hoorn, met mej. M. Kaan te Alkmaar; 2e C. Kaan en mej. N. Kaan, beiden te Anma-Pautawna; 8e J. de Veer en mejt. Trien de Veer, beidén te Behagen. IJsbericht der afd. Stompetoren. Richting Alkmaar en Schermerhom, baan geveegd, prachtig ijs. De verwonde bij het Haagsohe drama, Giebing, is overleden. Te Amsterdam is bij afwezigheid der moeder in de Willemsstraat een kind! in brand geraakt en aan de gevolgen overleden. Te Amsterdam heeft een 16-jarig meisje bij de politie kennis gegeven, dlat een haar onbekende man in de de Clerqstraat een lok van haaT haar heeft af geknipt. Te Tilburg zijn bij dte firma Majoie 70 sigaren makers in staking gegaan, aangezien de werklokalen niet voldoende worden verwarmd. De Bredasche Courant en dte Bredenaar kwa men gisteren, in verband) met dte door ons vermelde staking, «amen in klein formaat uit onder den titel „Stakingscourant." De staking ia thans weer opge heven. De Haarlemscho kantonrechter heeft gisteren wegens overtreding der Loterijwet, 100 boete subs. 2 maanden hechtenis tegen den directeur der veree- niging voor werkverschaffing „Eigen Hulp" te Vel- sen. LONDEN, 22 Januari Uit Ottawa wordt ge seind: In de Howiok-Hal, waar een volksfeest ge vierd werd, ontplofte een stoomketel. 4 personen en 20 paarden werdlen gedood. Hunne lijken waren ont zettend verminkt. Vele aanwezigen bekwamen min of meer ernstige verwondingen. ADBANI3. WEENEN, 20 Januari. (V. D.) De Nederland^ sche gendarmerie-officieren hebben bij gehouden krijgsraad' te Valona gestemd! voor dte fusileering van Bökir Bey als aanstichter van het complot. De con trole-commissie vreest van dte terechtstelling nieuwe verwikkelingen. Bekir Bey simuleert waanzin. H KT KINDEIBUSUEEST OP DE QUINT. De wedstrijden zijn gisteren toch nog geëindigd! en heel' wat vroeger dan het zich aanvankelijk had laten aanziten. Ruim half vijf waren de jury-ledten met de toekenning van den grooten voorraad prijzen gereed 1 Maar vraag niet hoeveel moeite en inspan ning d'it den bestuursleden en leden, die zich wel willend beschikbaar hadden gesteld, heeft gekost. De meesten hunner waren „bek-if" ook eigenlijk, want zich te midden van diie honderden joelende kinderstemmen verstaanbaar te maken komt op een schorre keel! tte staan) 1 Een uitnemend denkbeeld waa het laten mededin gen bij vieren, van wie er dan één aanbleefop deze wijze kreeg men dadelijk een geduchte opruiming en hield men dte beteren over. Zoo'n algemeene schif ting was trouwens ook wel noodig waren er niet mededingers bij, die de achaatsjes enkel met een touwtje oun de voorschoenen hadden gebonden! Het is wel een ironie van het lot, dat juist de kinderen met flinke schaatsen schaatsen winnen, maar daaraan valt nu eenmaal niet te tornen. De prijzen waren immers met inspanning en behendigheid ver diend I Wij hebben bet meeat naar herdrijidera gezien, aan wie het duidelijk was te merken, dat er d« laat- ete jaren weinig ijs is geweest. Sömmige dier jongens hadden een aardigea «lig, maar het ontbrak hun door te geringe oefening aan vastheid en kracht. Wanneer de vorst blijft aanhouden, zuilen die vooral goed doen met zich te blijven oefenen kalm rijden men ste- vigen, regelmatigen streek, vooral de voeten goed bij trekkend, maar zich hoedend voor oververmoeid heid 1 Wanneer de vorst blijft aanhoudenzou het ijverige Quint-bestuur, dat nu alweer een ringrijderij heeft uitgeschreven, ons dan nog eens een' flinke hardrijderij laten ziend Een echte Friesche op de korte baan, met echte Friezen als mededingers, die hun hard, nijdig „klauwen vertoonen, dat zullen mis schien zelfB de ondernemende bestuursleden niet aandurven, hoewel bij goede propaganda een dergelij ke onderneming waarschijnlijk ook wel1 in financieel opzicht kans van «lagen zou hébben. Maar zou er hier niet voldoende belangstelling bestaan voor een ou derlingen wedstrijd! in het hardrijden tusschen bijv. groepen van 6 leerlingen van gymnasium, rijks hoo- gere burgerschool en cadettenschool, over verschil lende afstanden, op tij d gereden! Ons dunkt er zouden hier ter stede dan wel sportliedhebbers wor den gevonden, die een dergelijke sportieve ondeme- mln!g> indien noodig, zouden willen steunen. Wij zouden bijv. voor dat doel wel alvast een paar me dailles beschikbaar willten stellen! Maar wij moeten nog verder vertellen van het kin derfeest. Toen dit met een hiep-hiep-hiep-hoera af geloopen was, mochten de kinderen hun nummertje inwisselen tegen chocolade. De hoeveelheid der ver snapering was groot, doch het verlangen er naar nog grooter. Zoo hevig werd zij' begeerd, d'at dte glasdeur van de tent tenslotte ond'er den aandrang bezweek 1 Een heele toer was het verder de prijzen uittereiken: schaatsen, armbanden, sierspeldten, bredbaikjes, pop pen, serviezen, muziekdoozen, handwerkdoosjes, boétseerdoozen, dirukkerijidoozen, geweren, figuurza gen, mondorgels, gezelschapsspelen, ballen, ja wat niet al! Maar ook dat kwam tereoht. En zoo is dit in alle opzichten welgeslaagde kinder-ijsfeest zonder onge lukken afgeloopen en heeft het Quintbestiuur voor zijn aardig initiatief en zijn uitnemend beleid aan spraak op veler erkentelijkheid)! Tenslotte gelooven we, dat het wel in den smaak der jeugdige kampioenen zal vallen, wanneer wij hun namen in de courant vermelden te meer, omdat alle prijzen gisteren nog niet afgehaald werden I Bij het houtjesrapen voor meisjes benedten 10 jaar werden de prijzen in volgorde behaald door Guurtje Schoen, KL dte et, Tr. Klaus, G. Tenkink, Joh. Kui per, Marie du Qrocq, Anna Schot, Nelly Teerink, Nelly v. d. Horst, Anny Jupijn, Trien Visser, Coba Hike, Hendrika Heringa, Lena Madiol, Sellie v. d. Ploeg, Jansje de Gier, Ger. v. d. Hoek, Li entje de Jong, Lena Hoebe, Aagje Va&bimder, Minke Schale, Bertha dte Munk, Bertha de Jong, Agatha Wallaard, Trien Kager, Trijntje Molenaar, Marie Visser, M'arie Thoes en Guurtje SchoL Bij het Balspel' voor meisjes van 1014 jaar be haalden de prijzen in volgorde A. Ruiter, T. dte Jong, R. Sporre, A. Hes, N. Koning, M. Kuiper, D. Hilck- man, D. v. dl Hoik, G. v. Veen, E. de Visser, A. Schotvanger, O. v. d. Vliet, N. de Korver, T. Moeies, A. Schoen, A. Geuzenbroek, A. Bakker, A. Smoren- berg, N. Rol, J. Kater, G. Verhagen, T. Bruin, M. Sohenk, M. Bruin, M. v. d. Berg, I. v. Benthem, T. Govers, C. de Moor, J. Pieters, A. v. Diepen, S. Haackman, T. de Jong en M. Baltus. Bij het vlaggenspel voor jongens beneden IQ. jaar kwamen de volgende jongens als prijswinnaars uit: C. Brentenaar, D. Piklee, L. Vasbind'er, J. v. Tol, C. Meijer, P. v. Koot, O. Schouten, J. Zuijdam, C. Sieu- werts, J. Bleeker, K. Veen, J. Jonker, J. Brakenhof, A. Weisenborn, 0. dte Wijs, J. v. Kessel, P. Winter, J. Mors, R. Harstra, J. Smit, J. Leek, H. Nieuwen- kamp, B. Homan, C. Jol, P. Smit. In het grootBte attractie-nummer hardrijden voor jongens van 1014 jaar behaalden de volgende jon gens de verschillende prijzen: O. Dubbeld, E. v. d. Horst, Jb. Kaandorp, N. Hoekmeijer, J. Schermer, A. v. Wieringen, T. Werksma, P. Moejesv G. Kreu- ger, N. Goudriaan, C. Strooker, E. Broekema, J. C. Mooij, P. v. Eseenveldt, A. Snijder, G. Vo«. HET US. Het vriest niet meer, doch dooien doet het ook niet, althans niet erg hard. Om één uur wees dte thermo meter bijna twee graden boven het nulpunt aan, ter wijl als minimum-temperatuur 0 graden Celcius werd aangewezen. De eenigszins donkere lucht, waaruit vanmiddag dunne smeeuwatofjes neerdwarrelden, stemt nu juist ook niet tot hooge verwachtingen. 't Is te hopen, dat de vorst zich wat krachtiger gaat toonen, ook met het oog op de wedstrijden, wel ke de Alkmaarsche IJsclub tegen morgenmiddag op den Kennemersingel heeft georganiseerd. Ondier de reglementen van den Nederlandschen Schaatsenrij- dersbond zal worden aohoongeredlen dioor dames, door heeren en door paren. De prijzen bestaan uit kunst voorwerpen en medailles. Men was vandaag druk in dte weer met het uitzet ten der banen en het verbeteren van den toestand van het ijs op den Singel. Blijft de wintervorst de teugels zijner regeering in handen houden, dan zal stellig ook d'it ijsfeest slagen en dte belangstelling van velen gaande houden. De jeugdl der openbare lagere scholten werdl van morgen verblijd met de mededeeling, dat er vanmid dag ijsvacantie was. Het blijkt alweerdat dte kin deren, wanneer het ijs maar sterk genoeg is, hiter geen deputatie naar het stadhuis behoeven te zen den, om vrij-af te vragen 1 „KAN EEN CHRISTEN SOOIAILIStT ZIJN?" Met bovenstaand' ondterwerp trad gisteravond voor dé af deeling Alkmaar der S. D. A. P. in dte goed ge vulde groote zaal dér Harmonie als .spreekster op Enka (mej. v. dl Vlies) uit Schiedam. De voorz. der vergadering, de heer O. J. Verkerk meende dat op de afd. Alkmaar den' plicht rustte, de beschuldigingen der orthodoxe en Room&ch Katho lieke partijen, d'at men geen lid! van de S. D. A. P. kon zijn wanneer men Christen is, te weerleggen en gelegenheid te geven tot verdediging van dit punt. Daarna verkreeg Enka het woord. Het Christendom en het Socialisme, zoo ongeveer begon spr., zijn twee krachtwoorden, die twee we reldbewegingen vertegenwoordigen. In naam van het Christendom zijn stamelaars tot redenaars, achuchteren tot martelaars geworden evenals dit ge beurd! is in naam van het socialisme. Indien tus schen beiden een nauw verband werd' erkend', zou een enorme bracht uit deze samenwerking kunnen wor den geboren, doch dteze twee worden door het mee- rendeel der menschen gescheiden van elkaar, m®n meent dat samengaan buitengesloten is. Voor de ■sociaal-démocratie is het van het grootste belang, dat het vooroordeel tégen het socialisme overwonnen wordt. Da sociaal-démocratie moet zijn een onge deeld proletariaat en evenmin als de vrouwen daarbij gemist kunnen worden kan dit het geval zijn met de Christelijke arbeiders. Wel is het vooroordeel in

Alkmaarsche Courant | 1914 | | pagina 2