Rootorembrug gedurende een maand voor het verkeer te land zal zijn AFGESLOTEN, Prijzen van 70. 098 716 781 1127 1000 3116 4)747 6088 6690 6301 74)86 7727 8344 9112 9880 10468 10978 11148 11223 11735 12113 12939 13387 14)560 16088 10798 17709 18880 18935 19068 19341. NIETEN. 58 93 1121 1173 1241 1274 1374 2373 2782 8866 4108 4625 5045 5336 5406 6921 6046 6008 0444 6936 7153 7209 7240 7367 7507 8189 8312 8409 9273 9302 9631 9790 9849 9916 10226 10480 11383 11693 12211 12463 12469 12567 13095 13703 14919 15069 16033 16721 16790 17013 17230 17304 17411 17460 17567 17085 17995 18196 18238 18861 19190 19216 19708 19889 20022 20030 20958. 5e klasse 16e lijst: 2595 m. z. 5296, 1299 70 m. z. 13990 70. Laatste Berichten. Kunsten en Wetenschappen. STADSNIEUWS. BUITENLAND. legging bereid» plaat» gehad, Naar de N. F. Ort verneemt, aal de vergrooting van het (Jentraai-stataon hierin beat aan, diat er aan de drie bestaande perrons nog twee worden toegevoegd. In het geheel sal het Centraal-staticn dan dus vijf perrons tellen. Wat betreft de verbetering van den westelijken toegang tot het station, deze zal dienen om aan de treinen uit en naar de richtingen Haarlem en Zaandam een eigen spoor te geven. Het ligt in de bedoeling een deel van het Wester dok en ook van het Oosterdok aan te plempen en bij de bestaande rangeerterreinen te voegen. mR/OiNIKTON1 OF BESCHONKEN. Voor een onzer kanton-gerechten stond aldus een in- en uitval in het Hbld. iemand terecht we gens openbare dronkenschap,; maar hij wilde zijn overtreding niet toegeven, en zelfs zocht hij een for meel uitvlucht, door den kantonrechter te doen op merken, dat hij niet „dronken" was geweest, doch hoogstens wat hij noemde „beschonken."' „Ik voed de nuance zeer goed," antwoordde de kantonrechter, „ik had je eerst met een boete van één-vijftig willen straffen, maar je wordt nu veroor deeld tot dertig stuiver. Volgende zaak, deurwaar der!" EEN GIFT. Dr. C. J. Niemeyer heeft ais voorzitter van de Ver- eeniging van Vrijzinnige Hervormden in Nederland, naar hij in haar Weekblad meldt, van een onbekende uit Amsterdam 1000 ontvangen „ter vrije beschik king, voor de bevordering onzer heerlijke beginselen, plichten en rechten in de Ned. Herv. Kerk." IX)AR HOST ZOLT BIE. Te Nieuwe-Pekela trouwde de dochter van den ou- derwetschan boer J., die de lectuur van onzen tijd haat. In groote getale waren de bruiloftsgasten opgeko men. Als ceremoniemeester werd benoemd het raadslid S., die de eereplaats naast den heer des huizeB kreeg. Er werd nu voorgedragen en gezongen, dat het een lust was, maar boer J. beet gedurig den ceremonie meester in het oor: „doar mot zolt bie", wat zooveel beteekende als: „wat een flauw, laf stuk". De heer S. besloot, om boer J. de maat vol te me ten en droeg een paar versjes van Hullebroeck voor. Nu was 't uit: S. werd ontslagen als ceremonie meester en verzocht het huiB te verlaten, terwijl al len, die 't met 8. eens waren, hem maar moesten vol gen. De bruiloft verliep: de meesten vertrokken. Zelfs schoonzoon voelde neiging heen te gaan, maar be-, greep, dat dit niet ging. Veraf wonen den vertrokken per fiets, terwijl een groot aantal ten huize van den heer S. de bruiloft voortzetten zonder bruid en bruidegom. (N. v. d. D.) ER IN GEVLOGEN. Op een kassierskantoor in de provincie Groningen kwam een handelaar een paar effecten ter waarde van ongeveer 3400 beleenen met 2000. Den volgenden dag kwam de handelaar terug, nog 2000 vragen. Hij had geen effecten meer, wel een soliden borg, een bij den kassier goed bekenden land bouwer. Dat was dus goed „Maar" aldus onze handelaar „de boer wil niet gelooven, dat ik hier effecten afgaf. Mag ik ze even mee, om ze te too- nen? Met 'n uurtje ben ik terug." Dat gelukte ook, de handelaar vertrok keerde niet terug en is nu failliet! (Avondpost.) EEN GOEDE BUTT. Bij de inbraak in de Haagsche bank van leening zijn gestolen 230 sieraden (gouden en zilveren horlo ges, ringen, horloge- en halskettingen, dasspelden, enz.). De opgave er van in het „Algemeen Politie blad" beslaat niet minder dan dertien volle bladzijden. DRANKBESTRIJDING. De Haarlemsche afdeelimg van den „Volksbond te gen drankmisbruik" heeft besloten o. m. het volgende voorstel in te dienen op de algemeene vergadering, die in Augustus tet Arnhem wordt gehouden: De Volksbond zal niet medewerken, om voor ons land recht van plaatselijke keuze te verkrijgen. HET SPOORWEGONGELUK BU BEULEN. De N. Gron. Crt. vernam van een spoorwegautori teit, dat het onderzoek inzake het spoorwegongeluk thans in zijn geheel is geëindigd. Wat er in de laat ste dagen in de pers is verteld, omtrent een vermeen de oorzaak, is nocih voor de betrokken autoriteiten, n*ch voor de regeering een geheim. Bij het onder zoek is men zelfs tot in de kleinste bijzonderheden afgedaald. Alles wordt daarover openbaar gemaakt. De regeering weet, welke waarschijnlijke oorza ken hier in het spel1 zijn. Haar zijn de feiten, zooal's ze in het rapport liggen, bekend. Niets werd buiten gesloten, de kleinste bijzonderheden zijn ter bevoegde plaatse medegedeeld. Het officieele rapport ie eiken avond in de Staats courant te verwachten. Het aanwezig zijn van eenige technische ambtena ren der Maatschappij te Halerbrug, op één der dagen van deze week, houdt geen verband met de verklarin gen van Stevens. De ambtenaren, die daar geweest zijn, waren daar in verband met de werken van het leggen van het dubbel spoor. BURGEMEESTER TER LAAN. In „Handwerkersvriendenkring" te Amsterdam spraken gisteravond op uitnoodiging van het comité voor sociaal-anarchistische actie de heeren B. Lan- sink Jr. en G. Rijnders, die heftig de aanvaarding van het burgemeestersambt te Zaandam door den heer Ter Laan critiseerden. We ontleenen aan het verslag in het Hbld. iets aan hetgeen de heer Rijnders zei: „Wat is dat eigenlijk voor een ding, zoo'n burge meester?" vroeg hij. burgervader noemen zij zich wel eens en aldus worden zij wel eens genoemd. „Maar datf is natuurlijk lak. „Een burgemeester is niets anders dan een machts instrument van het burgerlijk gezag. „Dat ia nu ook Ter Laan, de zoogenaamde „roode" burgemeester, die dank bracht aan de Koningin voor het vertrouwen hem geschonken 1 (Gelach). „Eh verklaarde, dat hij zich dat vertrouwen waar dig zou trachten te maken. (Vroolijkheid))- En de heer Baas, het oudste raadslid in Zaandam, bad Gods zegen voor hem af. (Luid gelach). „Hij, de man die in „De Dageraad" het godsbestaan critiseerde, hoorde dat met een vroom gezicht aan! (Algemeene vroolijkheid). „Ter Laan zal' zich stellen boven de partijen en het belang van allen behartigen. Precies hetzelfde smoesje als van alle burgemeesters die hun ambt aan vaarden 1 „Doch laat er een» een staking komen „Dan zal Ter Laan zijn politie-a genten sturen om de onderkruipers te beschermen Geroep: „Dat weet je niet. Wachten!" De heer Rijnders: „Neen, van Zaandam weet ik het nog niet, maar in Frankrijk zijn vele socialisti sche burgemeesters en daar hebben de stakers nooit zulke harde klappen gehad als wanneer zij geslagen werden door socialistische politie-agenten(Luid ge lach). „Ter Laan zal èf het gezag handhaven öf het gezag in den steek laten. Maar dan pleegt hij sabotage en dat mogen we van een sociaal-democraat niet ver wachten I (Gelach). „Als een arme drommel zich vergrijpt, aal Ter Laan voor den eigendom moeten waken. „Hij zal ook de Miilitaewet moeten uitvoeren. „En is er dan misschien een jongeling, die weigert de wapens te dragen, dan zal Ter Laan hem naar de gevangenis moeten helpen. Dan zal hij misschien zeggen: jongen, hou je goed! Jongen, hou je dap per! Veldwachter neem 'mmee!" (Vroolijkheid). „Misschien zal Ter Laan hem dan nog een werkje mee geven om in de cel te lezen, b.v. een critiek van Marx op de burgerlijk-economische verhoudingen! (.Algemeen gelach). KORTE BERICHTEN. Mej. dr. Mia Boissevain, presidente van de ge houden tentoonstelling: „De Vrouw 18131913", is benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-N assau. De oud-Minister Oolijn, die 16 dezer te Genua hoopt aan te komen, zal, naar de Nedari. meldt, daar na nog eenigen tijd in Zwitserland doorbrengen en begin Maart in ons land terugkeeren. Woensdag is, meldt de Rott. Gt., op de Rotter- damsche markt een wagen met manufacturen, ter waarde van 700, gestolen. Gisteren hebben te Amsterdam vier arbeiders der H. U. S. M. terecht gestaan, twee wegens dief stal, de anderen wegens heling. De requisitoren en pleidooien zijn tot Donderdag a.s. uitgesteld. In Kittem (Zeeland) hebben 230 personen de lijsten voor Plaatselijke Keuze geteekend, d. i. 90 pet. van de mannen en vrouwen van 23 jaar en daarboven. Een agent voor Tijdgeastloten te Almelo is door de Almelosche rechtbank tot 100 boete subs. 26 da gen hechtenis veroordeeld, omdat hij bij de algemee ne inbeslagneming weigerde aan de marechaussees zijn boeken af te geven. Het 3e reg. huzaren te den Haag vierde gisteren en heden haar eeuwfeest. Te Putten (Veluwe) is opgericht eene vereeni- ging tot stichting en exploitatie van goede kosthui zen voor oud-militairen. In het station te Harmeien is gisternacht inge broken. Alles is overhop gehaald, doch de brandkast ia ongemoeid gelaten 1 Slechts een klein bedrag wordt vermist. Het aantal werklooze diamantbewerkers is in de afgeloopen week met bijna 400 verminderd, ni. van 3872 tot 3487. Mej. A. Rozendal te Leeuwarden wa® gisteren 05 jaar in dienst bij ecu familie aldaar. Ze is gezond en doet haar dagelijkach werk met groote toewijding. Te Ubbergen is overleden de heer jhr. G. J. J. J. M. Dommer van Poldersveldt (R.-K.), lid van de Gedeputeerde Staten van Gelderland. Tegen den wegens gepleegde malversaties tot 1 maand gevangenisstraf veroordeelde oudrbuxgemees- ter van Doornspijk is gisteren in hooger 'beroep voor het Arnhemsche Hof vrijspraak geëischt. Het O. M. bij1 de Bossche rechtbank edschte gis teren 10 jaar gevangenisstraf tegen den strooper uit Oirschot wegens het doodschieten van den onbezol- digden rijksveldwachter Timmermans. STAATSLOTERIJ. Trekking van Vrijdag 13 Februari. 6e 'klasse, 17e lijst. No. 18477 70 met premie van 3000. DE ONTSLAGEN MINISTER-PRESIDENT KOKOFSOF. PETERSBURG, 13 Febr. De tsaar heeft den ontslagen minis ter-president Kokofzof, uit dankbaar heid voor bewezen diensten den graventitel verleend en hem een eigenhandig van waardeering en dank baarheid getuigend schrijven gezonden. SCHIP GESTRAND. CUKHAVEN, 13 Febr. Het stoomschip „Gretchen Miölfler" uit Hamburg is' bij een der eilanden ge strand. 8 Bergingsstoombooten deden vergeefsche pogingen hulp te bieden. HEVIGE KOUDE. NIEUW-YORK, 13 Febr. De strenge vorst in N. O. Amerika eischt vele slachtoffers. In vele plaat sen is het verkeer stopgezet. Door de aanwezigheid van vele vreemdelingen is de nood der bevolking nog gestegen. DE' BETOOGINGEN IN ZWEDEN. STOOK HOLM, 13 Febr. in de groote restaurants werden gisteren de royalistische betoogingen voort gezet. Soen Hedin trok van het eene lokaal naar het andere en hield de redevoeringen, gedurende welke men geld inzamelde in de mutsen der studenten, die gisteren een huldebetooging organiseerden voor het Koninklijk Slot, om geweren aan te schaffen. ONLUSTEN IN DEN KONGO. BRUSSEL, 13 Febr. Volgens dagbladberichteu uit Dima zijn er in Belgisch Kongo ernstige onlusten uitgebroken. In het Kassai-district is een ontdek kingsreiziger door inboorlingen van den Dakotastam doodgeschoten. Drie blanke soldaten zijn gedurende een gevecht dat den geheelen dag duurde, doodge schoten. 45 Inlandsche soldaten zijn gedood. Door de regeering zal een militaire expeditie worden uit gerust. DE VEREENIGDE ZANGERS. Voor dit mannenkoor, directeur de heer W. Hespe, was het gister een feestavond. Men herdacht ni. het vijfjarig bestaan en bij die gelegenheid zou een vaan del worden aangeboden. De zaal was zoo goed als vol en na het zingen van „Ruhe" van Abt, en „Goeden Nacht," van Roeske, be traden mej. bjoersOoykaas en mej. HekketTer- maat het podium. Eerstgenoemde sprak directeur, bestuur en leden toe. Spr. vond het een aangenome taak het vaandel, dat door de dames der werkende leden, en niet zonder moeite, is tot stand gekomen aan de vereeniging te mogen overdragen. Ziji kon dit nu wel direct doen, maar zij wenschte toch eerst nog iets anders te zeg gen en om hare bedoeling duidelijk te maken herin nerde zij aan een jaren geleden te Amsterdam gehou den zangwedstrijd door het mannenkoor Kunst en Broederschap" uitgeschreven, en ging even op dat woord „Broederschap" door. Zij haalde de woorden aan die de voorzitter der vereeniging daar gesproken had, en constateerde vervolgens dat de broederschap in de zangerswereld heel dikwijls absent was. YV at de kunst Lietrui, ja, die had zij, zoo lang zij' de vereeni ging kende genoeg gehoord, veel meer- dan broeder schap gezien. Daarna sprak zij hartelijke woorden tot den heer Hespe, terwijl mej. HekketTer maat dezen een groo- ten lauwerkrans overhandigde. (Daverend applaus). Vervolgens sprak zij woorden van dank tot de dames en in 't bijzonder tot mej. M. voor de ondervonden vriendschap en samenwerking. Ten slotte een gelukwensch aan den voorzitter met het eerste lustrum, het vaandel werd aangeboden en spr. eindigde met de woorden „Houdt hoog Uw ba nier." (Applaus). De voorzitter, de heer Bakker, begon met te zeg gen, dat, wanneer bij alleen van dank zou spreken, hij veel te kort zou schieten. Hij aanvaarde namens directeur, bestuur en leden gaarne het kostbare doek, maar begreep ook dat men groote moreele schulden aan het dames-comité heeft, en dat het aan de veree niging is, thans te zorgen dat dit vaandel nog meer medailles krijgt als het nu reeds heeft. Hij stelde er prijs op te verklaren dat de te verwachten strijd aan gegaan zou worden met die middelen, waarvan de te genstanders konden getuigen, dat de zangers waren eerlijke concurrenten. (Applaus). Direct daarop zong het koor den banierzang. Het vaandel is van wit fluweel, omzoomd door een breeden rooden rand der zelfde stof, waarop met goud bestikte figuren. Op dien rand staat aan den eanen kant opgericht 9 Pebruan 1909, aan de andere zijde kon. goedgek. 29 Juni 1912. Daarlangs afhangende kwasten, en in het midden van het witte velld de Alk- maarsche burcht van zilver op een rood fluweeien grond, daaromheen do naam der vereeniging en daaronder een harp met een paar muziekrollen, alles van goud. Dit bizonder mooie vaandel werd vervaar^ digd' door de gebr. van Oven te 's-Gravenhage en zal in het magazijn van den heer Hollenberg, Langestraat ter bezichtiging worden gesteld. Over de uitvoering zelve kunnen wij kortheid be trachten. Men zong bekende nummers op de van de ze zangers bekende manier, en voor deze gelegenheid deed men nog eens extra zijn best. Het AJkmaarsch dubbel gemengd 'kwartet, onder leiding van den heer W. M. Slinger droeg een vijftal nummers voor, waaronder één met klavierbegeleiding, die door den directeur op een instrument van den heer IJpma, Langestraat, werd gespeeld. Dit num mer „Frohsinn" van Gumbert, had zooveel succes dat het herhaald moest worden. De klank van het kwar tet was hierin ook het best, men scheen zich vrijer te gevoelen dan in de andere nummers, ofschoon ook het „Wiegeliedje" van Roeske goed werd gezongen, en er in het „Salve Regina" van Gberhöffer mooie momen ten waren. (De sopranen waren wel eens een weinig te zwak). Ook zong een dubbel mannenkwartet, gedirigeerd door den heer Hespe, dat zeer gelukkig was in zijn optreden. „Zondagswijding" van Abt en Psalm 84 van W. M. Andriessen waren zeer goed van uitvoering. Alleen was het jammer, dat de eerste tenor in de hooge tonen niet wat gemakkelijker zong. Met een frissche vertolking van het matrozenlied van Hol eindigde dit buitengewoon concert. (Bij tijds herinneren we ons nog dat mej. Sjoers door den voorzitter bloemen werden aangeboden en de heer Hespe na de uitvoering van zijn compositie „de Gypten" meermalen werd teruggeroepen). A. K. GEEN VERGIFTIGING. Men zal zich herinneren, dat Oudejaarsdag te Cas'- tricum twee kinderen van den caféhouder Tromp, jongetjes van resp. twee jaar en zeven maanden, plot seling zijn overleden. Vermoed werd, dat er in door de kinderen gebruikte maizenapap vergiftige bestand- deelen hadden gezeten en om dit uit te maken werden op last der justitie alhier, die te 'Castricum een on derzoek had ingesteld, enkele organen der overleden kinderen, alsmede de overgebleven maizenapap en melk bij de bereiding gebezigd, ter onderzoek opge zonden naar het scheikundig laboratorium van den heer H. J. F. Wanna, alhier. Naar we thans vernemen, heeft het onderzoek door den heer Wanna uitgewezen, dat zich noch in de or ganen, noch in de maizenapap, noch in de melk en evenmin in het pannetje, dat tevens door den schei kundige is onderzocht, vergiftige bestanddeelen be vonden. Niet onmogelijk zijn de kinderen, die reeds een paar dagen ©enigszins ongesteld waren, voor de dokter werd gehaald, aan een infectie-ziekte gestorven. Het was echter na den dood niet gelukt de doodsoorzaak vast te stellen, om welke reden het scheikundig on derzoek werd ingesteld. MILITTEkOOMMISSARIS. Bij Kon. besluit van 10 dezer is, met ingang van 1 Mei, benoemd tot militie-commissaris in het eerste militie-district van Noord-Holland, M. W. de Vries, met rang van generaal-maj oor, gepensionneerd kolo nel der infanterie. ONGEROORLOOFDE HANDELINGEN. Wegens het in den Hout plegen van niet nader aan te duiden handelingen, is, naar we vernemen, een persoon naar het bureau van politie overgebracht. IJKWET-OVERTREDINGEN. Naar we vernemen zijn in deze Gemeente niet minder dan 82 processen-verbaal opgemaakt wegens overtreding der Ukwet. TE WATER. Bistermiddag geraakte een 6-jarig jongentje in het Noord-Hollandsch Kanaal. De werkman van der Vliet, uit de Overdiestraat, begaf zich te water en het gelukte hem het jongentje, dat reeds zonk, op het droge te brengen. EEN WONDERlEI. De heer J. Gerritsen, Wognumsche buurt alhier, vond gisteren van een zijner witte leghorns een zeer groot ei, dat binnenin nog een twee ei van gewone afmeting bevatte, waaromheen ook een schaal zat. Tusschen de beide schalen zat eiwit. LIEFDADIGHEID NAAR VERMOGEN. In de op 11 Februari LI. gehouden gewone verga dering van „Liefdadigheid naar Vermogen," is voor diverse personen hulp toegestaan ten bedrage van 135.13. PREDIKBEURTEN TE ALKMAAR 16 Februari. Groote Kerk, 10 uur, De. Kloosterman. Kapel, 10 uur, Ds. Vinke. Avond 6 unr, Ds. Ver waal, Zondag 83. Woensdagavond, 8 uur, Ds. Ver waal EvMcg. Lnth. kerk, 16.80 uur, Da. Miakkink. Rem. Geref. Kerk, 10.30 uur, Ds. dé Regt. Doopsgezinde Kerk, 10Ys uur, Da. J. M. Erkelens, van Medemblik. Gereformeerde kerk, 10 en 0 uur, Ds. Meijer. Consistorie Ger. kerk, Oudegrackt D 88. Zondagmiddag 8 uur, vergadering van de Jonge- liage-vereenigiu» ..Pauhic." Gebouw Waakt en Bidt, Laat. Zaterdagavavd 8AO—10 uur, vwgadcriag va» ds Cfcmteüjke JoaavUnMSuawMiAaAivy JknAwa®," m: jongeling©* bow* 16 jam Zondagmiddag 5.BOf uur, vergadering vs® da CkrirbaL Knapemvertenigjng „Timoshsm-." voor knapen van 12 tot 10 jaar, Hersteld Apostolische Gameante. Tou»ra-i®ta«teMrt. Vergadering morg. 10 uraa en awnd» 6 una». Uit den omtrek. Herv. Gem. te Oudorp, 10 uur, D». Groot. Harv. gam. te Hailoo, 10 uur. De. Rilarte de Haan. Evangelisatielokaal te Heiloo, 10 uur, Ds. Verwaal van Alkmaar. DUITSOHLAND. De Rijkskanselier hield aan een feestmaal van den Landbouwraad een zeer toegejuich te rede tegen de sociaaldemocraten. Door de strenge bepalingen in de wet op de heffing van een milliard uit vermogen en inkomen ten bate van de leger uitbreiding, zijn vele verborgen gehouden mil'lioenen aan den dag gebracht. Te Remscheid o. a. had een jeneverstoker totnutoe een vermogen van twee millioen mark aangegeven. Nu echter is hij ervoor uitgekomen, dat hij' negentien miillioeu mark bezit ZWEDEN. Toen de minister-president gisteren het gebouw van den Rijksdag verliet, begeleidden hem honderden menschen tot zijn woning, waar zij hem toejuichten. De menigte trok daarop naar het huis van den leider der sociaal-democraten, en toog onder het geroep van „Leve de republiek 1" door de straten. De politie verstrooide de menigte en voor kwam een botsing met een troep studenten, die Le ve de Koning!" riepen, waarop herhaalde uitroepen van „Leve de Republiek" volgden, 's Avonds verza melde zich een groote volksmenigte voor het paleis om den Koning hulde te betuigen. Deze verscheen met de Koningin en het overige koninklijke gezin op het balkon en allen werden met luide hoera's begroet. JAPAN. Bij het debat mat betrekking tot het vlootschandaal werd de regeering beschuldigd, haaT plicht te hebben verzuimd, door toe te laten dat het schandaal zijn huldigen omvang had kunnen verkrij gen, waardoor zoowel het land als de Japansche mari ne in discrediet waren gebracht. Ook werd betoogd dat een nader onderzoek noodzakelijk was oin uit te maken, of de bij de onthullingen genoemde zee-offi cieren schuldig zijn. De minister-president verklaarde dat de zaak in onderzoek was, en dat de regeering er van overtuigd was binnenkort alles opgehelderd te zullen hebben. ECUADOR. Na de opstanden in Mexico, Vene zuela, Haïti en Peru komt nu ook een in Ecuador. In en om de havenplaats Esmecraldas is gevochten. ALBANTë. De Prins von Wied' zal' met zijn gema lin naar Albanië gaan, zijne kinderen blijven voor- 'loopig in Duitschland. Durazzo zal alleen gedurende de wintermaanden vorstelijke residentie zijn. Des zomers zal de nieuwe vorst op een hooger gelegen plaats in het binnen land verwijlen, waarschijnlijk te Tirana. In Durazzo heeft een groote menigte belangstel lenden Essad pasja en de afvaardiging, die den Prins van Wied de kroon gaat aanbieden, opgewacht,. Es sad hield een rede, waarin hij de beteekenis van de zen dag echtste. Met de aankomst van den Vorst zal een tijdperk van vrijheid en vooruitgang beginnen. Spreker eindigde met den uitroep: „leve onze Vorst, leve Albanië!" De menigte herhaalde die woorden. KORTE BERICHTEN. In een kerk in het Russische gouvernement Eri- wan is een schilderij' van Leonardo da Vin- o i ontdekt, de geboorte van Christus te Betlehem voorstellende. In het Corso te Rome heeft men de funda menten van het beruchte „Catabulum" bloot gelegd en de muren van het huis der Romeinsche patriciërsvronw Lucina. Men vond een groot aantal beenderen. De leider der Mexicaansche b a n d' i e n t e n- bende, die een passagierstrein in een tunnel op een goederentrein deed' loopen, is met zes aanhangers in handen gevallen van generaal Villa, die hen op staan- den voet heeft laten doodschieten. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 18 Februari. Medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Geldig tot den avond van 14 Februari. In het gebied van de waarnemirg is de hoogste be kende stand van den barometer 770.9 te Coruna. De laagste stand van den barometer 732.9 te Vest- manoer. VERWACHTING. Meest matige tot krachtige zuidwestelijke tot zuide lijken wind, gedeeltelijk bewolkt, wellicht regen, zei'de temperatuur. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALK MAAR brengen ter algemeene kennis dat de en dat van hedenavond O uur af tot morgen ochtend 9 uur ook de doorvaart door die brug zal zgn GESTREMD. Alkmaar, 13 Februari 1914. Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. RIPPING, Voorzitter. DONATH, Secretaris. Marktberichten. ALKMAAR, 13 Febr. Kaas. Kleine volvette met rïjksmerk f kleine fabriekskaas f86.kleine boerenkaas f 34.60, eommissie f 38.—, middelbare f 37,50. Aangevoerd 133 stapels» wegende 73058 K.0K, waaronder K.G. volvette kaas. Mandel stug. AT,KMA AR, 13 Febr. Heden werden ter graan markt aangevoerd 876 M,L. Tarwe f 6.a 7.80, rogge f 0.— a 0.gerst f 0.a 0.id. ehev. f 5.50 a 6.,10 haver f 8.75 a 450, paardeboonen f 7.a 7,50, bruine boonen f 9,a 12,50, citroen dito f 18.a 22.—, duiven dito f 0.0.witte dito f 20.a gele f 10.Karweiz. f 14. Rood mosterdzaad f blauwmaamzaad f Erwtengroene t 9,75 a 15,grauwe f 16,a -.vale f a BROEK OP LANGENDIJK 13 Febr. Bloemkool le soort, f 0,— a 0. 2e soort f a 59400 roode kool f 1.40 a 5.60, 35000 gele f 1.30 a 4.80, 3700 witte f 1.30 a 6.—, 146 zak roode kool 0.45 a 0.78 et., 25 baal uien f 5. a 6.50, 42 baal wortelen f 1.— a 1.06.

Alkmaarsche Courant | 1914 | | pagina 2