BUITENLAND. STADSNIEUWS. HET HERNIEUWDE STADHUIS. Vandaag stond ook reeds een deel van de nieuwe meubels in de Polderkamer, welke gisteren nog leeg was. De massieve zetels zijn goudgeel bekleed en ontworpen in den stijl van het Teniers tijdperk. Waar we gisteren schreven, dat aan het nage slacht een verdere restauratie van gevel en toren is overgelaten, was in der haast vergeten melding te maken van het pogen van B. en W., om een bij drage in de kosten hiervoor van de regeering te vra gen. Onze lezers herinneren zich, dat ook daarvoor indertijd de plannen gemaakt zijn, doch dat de Raad bier wegens de groote financieele opofferingen niet aan wilde. Deze restauratie zou neerkomen op een herstelling van den zandsteenen buitentrap, het terug brengen van de -Gotbische torenspits in den vroe- geren tnooien vorm, zooals oude teekeningen deze te zien geven, het wegnemen van den houten kap aan den ingang van het politie-bureau. STATUTEN IN DE STAATSCOURANT. KORT RAADSVERSLAG. Door H. M. de Koningin-Moeder is nan 'tHBde- brandf-Oomité een bedrag van 100 geschonken als bijdrage ten behoeve van en als blijk van belangstel ling in het door het Comité beoogde dioel. UIT HEELOO. Bij Kon. besluit van 10 dezer i®, met ingang van 1 Mei opgeheven het ontvangkantoor der directe belas- tingen en accijnzen te Hedloo, omvattende de gemeen ten Heiloo, Akersloot en Limmen; de gemeente Heiloo gevoegd bij het ontvangkantoor der directe belastingen te Alkmaar (buitengemeen ten) zijn de gemeenten Akersloot en Limimen gevoegd bij het ontvangkantoor der directe belastingen en accijn zen Uitgeest. In de hedenochtend gehouden raadsvergadering, waarin afwezig was de wethouder van der Molen vroeg, na voorlezing en goedkeuring der notulen, de heer Maas Geestaranus eenige inlichtingen omtrent een misverstand, dat er over de electriciteits-aanslui- tingen in deze gemeente is ontstaan. De burgemeester verklaarde, dat hem gisteren de zaak ook ter oore was gekomen en dat hij zich van middag telefonisch tot den heer Stmit Kleine zou wenden met verzoek om een regeling te maken. Spr. géloofde, dat het zaak zou zijn, ®oo gauw mogelijk iemand te benoemen die aan het hoofd van het be drijf staat en de zaak beter kan regelen. Hij heeft reeds instructies gekregen van Uitgeest en Koedijk, maar Bergen heeft nofe niet» van zich laten hooien. De heer Maas Geesteranus vroeg of de verdeeling van den aanleg der lichtpunten geheel bij den heer Smit Kleine berust. De voorzitter antwoordde bevestigend, waarna de heer Maas Geesteranus constateerde, dat de gemeente alles uit de hand heeft gegeven, dat men in dit op zicht dus ook niets aan het hoofd van het bedrijf heeft, wijl de heer Smit Kleine de lakens uitdeelt, de gemeente eigenlijk niets te zeggen heeft. De heer Swart merkte op, dat er toch een zekere tijd bepaald is, binnen welken het werk moet worden opgeleverd, de heer Bakker dacht, dat men wel zal zorgen alles op tijd gereed te hebben. De heer Maas Geesteranus vond het in het belang van de gemeente dat er zooveel mogelijk aansluitin gen komen en achtte het een voordeel, dat er een plaatselijke belanghebbende als de Ro-oy is, die de in gezetenen en de toestanden kent en persoonlijk rond gaat De voorzitter vreesde dat de firma van Vrede en Bays te Umuiden veel te veel op zich heeft genomen. In Uitgeest wachten er al 80 menaohen op aansluiting en nu neemt de firma nog maar meer aan. Da Rooy heeft spreker verzekerd dat de Alkmaansche firma Laan en Stam 12 monteurs heeft, die hier dan ook maar moeten komen werken. De heer Maas Geesteranus vond dat de firma van Vrede en Baijs hier weinig activiteit heeft betoond en de heer Butter vond het mooi, dat de Rooy erbij be trokken is. De heer Maas Geesteranus drong er op aan, dat de Rooy nu door hem aangebrachte aansluitingen ook zal leveren. De voorzitter verklaarde dat dit ©en kwestie is van den heer Smit Kleine. De heer van 't Veer zou het hard vinden als de Rooy de aansluitingen, waarop hij nu natuurlijk ge rekend heeft, zou moeten afstaan aan de firma Van Vrede en Bays. De heer Maas Geesteranus vroeg voorts, of er aan de school van den heer de Ruijter geen onderwijs in de handwerken in de eerste klasse wordt gegeven, ge lijk dit in de andere school geschiedt De voorzitter antwoordde, dat de dames der com* missie van toezicht gisteren juist bij hem zijn geweest en dat het leerplan zal worden herzien. In de andere school geeft het personeel dit onderwijs uit eigen beweging. De heer van 't Veer wees er op, dat het derde lid der damescommissie nog nooit is benoemd. De heer Maas Geesteranus vroeg of dit jaar de eerste klasse van de eene school van onderwijs in de handwerken verstoken zal blijven. De voorzitter verklaarde dat wijziging van het leer plan nog al tijd kost, misschien echter is m©n hierme de over een half jaar gereed. De héér Maas Geesteranus beval deze zaak in de di- ligentie van den voorzitter aan, waarna de openbare raadsvergadering gesloten werd en de Raad overging in geheime zitting ter behandeling van het kohier van den Hoofdelijke®. Omslag. UIT BERGEN. Te Utrecht slaagden voor het examen nuttige handwerken de dames O. Konijn, C. A. LeeuwenB, G. C. Olsthoorn, G. J. H. van Roozendaal, allen al hier. UIT O'UDE-NTEDORP. Dinsdag werd een huis en erf, groot 9 aren, staan de te Zijdewind, eigendom van den heer J. Boeken te Heiloo, door notaris Kroon van Zuid-Scharwoude pu bliek geveild. Kooper werd de heer J. Dirkmaat te Noord-Scharwoude voor 000. UIT EGfiMOND AAIT ZEE. De heer H. E. J. van Vlijmen, voorzitter van de Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingen verkeer alhier, is benoemd tot lid van het Hoofdbe stuur van den Bond van Nederlandische Noordzee badplaatsen. UIT AKERSLOOT. Alhier is opgericht een dames-comité van het Hoef- ijzerverbond, bestaande uit de dames GlijniaZwak- man, BlokkerBragman en M. de Jager. Nu met het mooie droge weer alom weer begon nen wordt met veld en landarbeid is men vanwege de Ned. Heidemaatschappij bezig in de Zuid-Schermer aan het einde van de Zuidervaart van grasland bouw land te maken. Dit geschiedt maar voor een jaar om zoodoende gelijkheid van bodem te krijgen. KORTE BERICHTEN. Door den gemeenteraad van Schiedam is beslo ten een keuringsdienst op levensmiddelen in te rich ten. In den nacht van Maandag op Dinsdag is er vol gens de Utrechtsche Courant ingebroken in de R. K. Kerk aan de Abstederdijk te Utrecht. Een offerbus werd geledigd. Gisteravond is de eerste muziekpartij in dit sei zoen ten Hove gegeven, welke ook bijgewoond werd door H. M. de Koningin-Moeder. De bakkerspatroons te Weesp hebben, zoo wordt aan „Het Volk" gemeld, op één na besloten 28 dezer den nachtarbeid af te schaffen. Patroons, die de overeenkomst overtreden, worden de eerste maal met 25, de tweede maal met 50 en de derde maal met 100 gestraft. De werkman te Delft, die Zondag een aanslag pleegde op zijn vrouw, is aangehouden. Te Den Haag gaven zich een 1000, tegen ruim 2500 in 1913 personen voor plaatsing op de kiezerslijst op. De raad van Zwolle heeft een bioscoop-verorde ning vastgesteld. Te Veendam ia een werkman verdronken, die een vrouw met acht kindexen achterlaat» Te Gorinohem is een inspesteur van politie op heeterda&d betrapt ter zake van overtreding der jacht wet (strooperfj). ZWEDEJN. De heer Hammarskjöld, die zelf de por tefeuille voor oorlog heeft genomen, is er in geslaagd een extra parlementair ministerie samen te stellen, waarin maar één kamerlid zitting heeft. Het heet. dat het nieuwe kabinet den Rijksdag niet zal ont binden, doeh met het ontwerp der commissie voor de landsverdediging als grondslag, binnen veertien dagen den Rijksdag een ontwerp van wet tot verbete- ring van leger en vloot voorleggen. Eerst als de Riks dag dat verwerpt, sal ontbinding volgen. TURKUE. In diplomatieke kringen te Komstan- tinopel heerScht eenige opwinding over de wijze, waarop de regeering de antwoord-nota op de nota der groote mogendheden heeft overhandigd. In strijd met de diplomatieke gebruiken werd het antwoord in de pers gepubliceerd en 12 uur later aan den deken van het corps diplomatique ter hand gesteld. De gezanten der verschillende mogendheden zullen bijeenkomen om hun houding vast te stellep ten op zichte van deze handelwijze van de regeering. ECUADOR. De havenplaats Esmeraidas is, naar gemeld wordt, in handen van de opstandelingen. Het grootste deel' van de stad is verbrand. De opstande lingen zijn allen gezond, maar er is' gebrek aan le vensmiddelen. KORTE BERICHTEN. De gezellen in de gemeentelijke slachthuizen te Melbourne hebben het werk hervat. Thans vra gen de bedienden in de slagerswinkels een weekloon van 42 voor 48 uur arbeid per week. Te Rochdale vloog een tramrijtuig, dat een helling afreed, bij een bocht uit de rails. Achttien personen werden zwaar gewond. Alle inwoners van een Afrikaanseh dorp ten Noorden van Nairobi, totaal 200 zielen, zijn door Bozani vermoord. Tengevolge van zware stormen en overstroo m i n g e n is de Ehgelsche zeeplaats Morecambe ge heel van de 'buitenwereld afgesneden. De laaggelegen wijken van Oviedo zijn tengevol ge van een wolkbreuk overstroomd. In tal van Asturiisehe gemeenten is groote schade aangericht. De spoorlijnen in het noorden zijn op verscheidene plaatsen weggeslagen. Mevr. Po-utsma zal met haar echtgenoot, den verbannen Zuid-Afrikaansehen. arbeidersleider van Engeland naar Amsterdam doorreizen. Met Staatscourant No. 41 worden verzonden af drukken der statuten betreffende: Afd. Alkmaar van den Ned. R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden „St. Eranciscus van Assisië". In de heden gehouden vergadering, waarin afwezig was de heer de Groot, en waarin de tegenwoordige heeren allen in gekleede jas waren verschenen er was even te voren een foto genomen -terwijl er meer publiek dan gewoonlijk deze zitting bijwoonde, hield de voorzitter, de heer G. Ripping, ongeveer de volgende toespraak: Zooalis U allen bekend is, is het in dezen Raad niet gebruikelijk de le zitting in een nieuw jaar te ope nen met een toespraak. Ik heb mij zelf wel eens af gevraagd wat de reden daarvan is. Ik heb dien toe stand hier zoo gevonden en 't is gebleken dat onder mijn voorgangers bet ook niet andiers was. Al,a we vragen wat daarvan de oorzaak ia, dan kom ik tot deze conclusie, dat in den regel de raad nog vergadert in de laatsite dagen van Dec. en dan duurt het tame lijk lang eer er weer een zitting ia. Dan duurt het in den regel tot ver in Januari eer we bijeenkomen. Nu leven we hier in een eigenaardige plaats, waar de toestanden meebrengen dat we elkaar al reeds meermalen ontmoeten in commissies of bij andere ge legenheden. Daardoor verloor een nieuwjaar wensch zijn beteekenis en daarom meende men dat men het best deed in het nieuwe jaar dadelijk met de agenda te beginnen. Nu we echter hier zitten in de hernieuwde raads zaal, nu meen ik wel een uitzondering te mogen ma ken en een enkel woord te mogen spreken.'tLaatstwa ren we hier bijeen op 9 Oct. 1912. In de herinnering van de meesten zal het wei zijn gebleven dat de zaal die wij toen hadden in geen enkel opzicht aan redelij ke eischen voldeed. Vanaf 9 Oct. 1912 vergaderden wij in de hulpraadzaal, die ook niet voldeed maar toch beter was dan die wiji hadden verlaten. De aanbesteding van de verbouwing had plaats 1 Februari 1912, de slooping begon 18 Eebr. Het bleek een omvangrijk werk te zijn. Het bleek ook hier ge makkelijker een nieuw gebouw te stichten dan een oud te herstellen. Dié verbouwing heeft ons veel werk gekost en me nige teleurstelling opgeleverd. De tegenspoed is ech ter overwonnen, grootendeels dank zij de krachtige medewerking van den Raad. Ik behoef, zegt de voor zitter, u niet mede te deelen dat een zeer zware taak gerust heeft op de bouwmeesters, en 'tis zeker met Uw aller instemming als ik hier welverdiende hulde breng aan de heeren Looman en Stuij-t, de bouwmees ters (instemming). Ik meen daaraan als dritte im Bunde te moeten toevoegen den opzichter Verhaar. Ook wil spr. niet. vergeten den heer Smit, die van begin af aan tot den laatsten slag op 't werk is geweest en alle moei lijkheden heeft weten op te lossen, een woord van waardeering is dus hier zeker wel op zijn plaats. Nog andere personen, zegt de voorzitter, wensch ik te noemen, die aan de herstelling hebben medege werkt. Het schilderwerk werd' opgedragen aan Gebr. Molenaar, het smidiswerk aan den heer IJspeert, het I stucadoorswerk aan de wed. Horstmanahof fhet steenhouwerswerk aan den heer Kallamsee, de betim meringen werd uitgevoerd door de bekende firma Cuypeis en Go. te Roermond. De ver warmings* in stallatie werd opgedragen aan de firma Bouvy. 't Kan zijn, zegt de voorzitter, dat ik misschien enkele per sonen vergeet, doch ik voeg hier nog bij dat de elee trische schellen en huistelefoon door de firma Pedro- li, het electrisch licht door Van Duyn en de Noo te Utrecht, verlichting door de firma Stokvis Arnhem. De meubileering van de PoMerkamer door Jansen en Zn. te Amsterdam en voorts eenige kleine leveranties door S. Bouma, Liekles Oeblesi, Fenijn Schoonhoven, Blom en Poeze benevens de Deventer tapijtfabriek. Het totaal bedrag van die bouw bedroeg 74500, de verlichting 8500, de meubileering 11750, zoodat de totale uitgaven hebben bedragen 89750. Nu zijn wij hierin teruggekomen na ballingschap van 10 maanden. Van ons zal in de toekomst veel werk op sociaal gebied gevraagd worden. Mogen wij ons daarbij laten leiden door de woorden op den schoorsteen: Salus Popnli Suprema Lex, die ik eenigszins zou willen vertalen: Tot heil vah Alk- maars Burgerij zij onze hoogste wet." Mogen de besluiten, in deze zaal genomen, in het waarachtig belang der burgerij zijn. Tenslotte spreekt de voorzitter de wensch uit, dat het voor de gemeente, voor de leden van den Raad en hunne gezinnen een jaar van voorspoed zijn zal. De heer de Lange zegt den voorzitter in de le plaats dank voor de ^oorden van welkom gespro ken. Hij zegt dat het hem verheugt thans weer in de nieuwe zaal bijeen te komen. De indruk dien de zaal maakt is ernstig. Moge ernstig overwogen worden de besluiten die hier worden genomen tot be vordering der belangen der burgerij. Tevens wenscht spr. van deze gelegenheid gebruik te maken om het Dag. bestuur dank te brengen voor de moeite die de verbouwing heeft geëiseht. In 't bijzonder den voor zitter, die de prachtige plafondversiering in een der zalen op zijn kosten heeft aangebracht, welke versie ring zal blijven een sieraad van het stadhuis. Spreker hoopt, dat de voorzitter nog lange jaren zijn ambt zal mogen bekleeden in dit raadhuis, dat onder zijn bestuur op zoo uitnemende wijze is ge restaureerd. Ingekomen was o.m. mededeelinge® van Ged. Sta ten tot goedkeuring van de raadsbesluiten tot aan koop van pakhuizen van P. Nijman, P. Baltue en L J. Elzas, tot het verleene® van een voorschot uit de gemeentekas van 75.000 aan de vereeniging voor Volkshuisvesting Alkmaar, welke voor kennisgeving werden aangenomen. Eveneens een adres van den heer M. R. Bakker, waarbij herinnerd wordt aan zijn verzoek d. d. 4 Oct. 1. 1. om verbetering te brengen in den toestand' van den Stationsweg om het aldaar lig gend tramspoor te doen verwijderen. Dat van den heer E. Kalverboer houdende verzoek om vergunning tot het aanleggen van straten op zijn perceel gele gen, tusschen den Kennemerstraatweg en de Prins Hendrikstraat, werd gestald in handen van B. en W. om bericht en raad. Het verzoek van het hoofdbestuur der Noordh. Vereeniging „het Witte Kruis", houdende verzoek om een jaarlijksche subsidie van 200 werd eveneens gesteld in handen van B. en W. om bericht en raad. Ook dat van den heer Ckr. Joh. Brouwer, om art. 8 van de verordening op het verleenen van pensioen aan Wed. en Weezen (Gam. Bladi no. 209) niet te wijzigen. Een schrijven van Mr. J. Verdam, waarbij hij- ver zoekt om als lid der commissie van toezicht op het Lager onderwijs ontslag te willen verleenen, werd dadelijk in behandeling genomen. Het gevraagde verslag werd verleend', onder dankbetuiging v-oor de bewezen diensten. Voor kennisgeving aangenomen werd een mededee- ling van den directeur der gasfabriek, dat naar zijn meening in den muntgasprijs geen verandering moet worden gebracht. Eveneens een schrijven van dien gemeentesecretaris, houdende het verzoek, hoezeer hij van meening blijft dat zijn jaarwedde onvoldoende geregeld is, zijn adres d.d. 21 Nov. 1913 niet in behandeling te willen ne men, wijl dat stuk door hem wordt ingetrokken. Een adres van den heer L. Groen en een van de leeraren B. A. 8. en A. v. H. en van de commissie v. Toezicht M. O. inzake de regeling der belooningen van het personeel der genoemde instellingen, werden behandeld bijl punt der -agenda. Een adres van de Alikm. Vereen, van handelaren in brandstoffen „Gemeenschappelijk belang" om te be vorderen, dat de -spoorrails langs jle Kanaalkade al daar blijven liggen, gedurende het maken van een walmuur, werd voor kennisgeving aangenomen. B. en W. zullen zooveel mogelijk trachten tegemoet te komen aan de wenschen der adressen. Eveneens een adres van de afd. Alkmaar van den Bond van Ned. Onderwijzers, verzoekende een onderzoek in te stel len naar den omvang van het bioscoopbezoek door kinderen. Bij punt 2 der agenda, „benoeming van drie leden van het bestuur van het Burgerweeshuis", stelde de heer Ringers, herinnerend aan hetgeen in de vori ge raadsvergadering door hem is gezegd, voor den heer J. Flotihuis te benoemen. Deze is niet gevraagd, wel 2 andere orthodoxe ingezetenen. De heer Lubbe had gedacht, dat de heer Ringers na de toelichting van de regenten de woorden, in de vorige vergadering gesproken, zou hebben ingetrok ken. De heer Ringers moet opgewarmd geweest zijn en spr. meende wel te weten door wien. Spr. geloof de, dat er van de scherpe "bewoordingen en hatelijke uitdrukkingen van den heer Ringers in de vorige ver gadering weinig is overgebleven. Zeer terecht wil het college van regenten zich niet de wet laten voor- Schrijven. De heer Ringers zei zich volkomen te kunnen verantwoorden. De heer Verkerk was overtuigd, dat de regen ten, die thans reeds naar een rechtschen candidaat hebben uitgekeken, den volgenden keer zoo iemand zullen voordragen. Hij zou op dr. Schroder stem men. De heer v. d. Bosch achtte logisch nu een ortho dox regent te kiezen, waar dit ook in overeenstem ming is met het standpunt der regenten. De voorzitter meende, dat dit thans wel eens kon leiden tot het ontslag nemen van het college van regenten. De heer v, d. Bosch deelde die vrees niet, daar het college zelf heeft -gezocht naar de -orthodoxe re gent. Op verzoek van den heer D o r b e c k werd het schrijven van het college van regenten voorgelezen. De heer Dorbeck hoopte, dat „Salus Po-puli Su prema Lex" geen doode letter zal zijn en dat er -geen strooming van deze zitting zal uitgaan tegen het or thodoxe gedeelte der bevolking. Spr. kent den heer Fl'othuis als een geschikt candidaat. Spr. stelt voor de voordracht terug te zenden aan regenten, wat' be treft de voordracht in de vacature-Uspeert. De heer L u b b e ie niet tegen die candidaat der or thodoxe richting, maar acht verkeerd de wijze waarop de heer Ringers de zaak heeft geëntameerd. De heer Ringers ontkent beleedigende woorden te hebben gesproken,, 't stenografisch verslag zal dit uitwijzen. Ware het anders, spr. zou zeggen: het boetekleed- ontsiert dpn man niet. De heer Fortuin kan niet medewerken aan het terugzenden der voordracht. De heer IJspeert heeft op crimineele wijze zefaudeerd en laf gehan deld. De voorzitter komt tegen deze woorden op. De heer Fortuin begrijpt blijkbaar de beteekenis zij ner woorden niet. De heer Fortuin blijft er bij', dat de heer Us- peert laf gehandeld heeft. De heer Ver-kerk drong er bij' den heer Dor-beck op aan, zijn voorstel in te trekken. De heer Dorbeck zegt, dat niets hem waarborgt, dat een volgende maal een man van rechts zal worden voorgedragen. Na verdere discussie werd het voonstel-Dorbeck verworpen met 11 tegen 7 stemmen. Vóór de heeren Van den Bosch, Melenbrink, Ringers, den BoeSterd, Wanna, G'Iin-derman en Dorbeck. Benoemd werden daarna mevr. Snellen-de Lange met 16 stemmen, 2 blanco, de beer Th. de Jong met 11 stemmen, 3 op den heer Leemeijer en 4 blanco, do heer R. G. O. Schroder met 10 stemmen, 2 op den heer E. E. Stoel, 3 op den heer Flothuis en 2 blanco- Tot lid dar commissie tot wering van schoolver zuim werd met 13 stemmen benoemd de eerstvo-orge- dragene, de heer O. A. de Braai. Het voorstel van B. en W. om een schadeloosstel ling van 200 te verleenen aan de® heer D. A. Wit top Koning, leeraar in de natuurkunde aan het Gym nasium, voor den cursus 1913—1914, werd na een op merking van den heer Lubbe zonder hoofdelijko stemming goedgekeurd. Het voorstad van B. en W. inzake het erfpachts contract met de vereeniging „Aikmaareehe Buiten- societeit" werd zonder hoofdelijke stemming goedge keurd, de wijziging van die verordening op den bur gerlijken stand zonder discussie vastgesteld. De wijziging der verordening regelende de bezoldi ging van bet personeel aan het Gymnasium, werd na eenige door den voorzitter beantwoorde opmer kingen van den heer U d o-, waaruit blijkt dat ook de rector, die conrector was aan het lyceum te 's-Gra- venhage, voor verhooging in aanmerking komt voor die dienstjaren dadr, en na een kleine redactiewijzi ging goedgekeurd. Eenige door B. en W. gevraagde credieten voor ver schillende begrootingsposten dienst 1913 werden toe gestaan. Bij het voorstel tot herziening van het reglement voor het burgerlijk armbestuur in verband met art. 89 der Armenwet, stelde bijl art. 10 de heer Ver kerk voor, dat de bedeeling thuis kan worden be zorgd, indien die bedeelde er bezwaar tegen heeft deze persoonlijk te halen. Dit voorstel werd door verschillende leden onder steund. De voorzitter stelde voor de redactie van het. voorstel-Verkerk aldus te wijzigen: „De ondersteu ning wordt door het Burgerlijk Armbestuur uitge reikt op een wijze, welke misbruiken voorkomt". Het Armbestuur kan dan rekening houden met in den Raad uitgesproken wenschen. De heer Verkerk nam genoegen met deze wijzi ging en trok zijn voorstel in» De geheele bijlage werd hierna aangenomen. Goedgekeurd werd het voorstel van B. en W. tot wijziging der verordening op het heffen van rechten voor het gebruik van het gemeenteslachthuis. Aangaande het voorstel van B. en W., Kanaalover gang werden eenige besprekingen gehouden. Zoo vroeg de heer Udo of het geen aanbeveling zou ver wachten, zich tot den nieuwen Minister van Water staat te wenden. De voorzitter meende, dat de toegezegde 50.000 van het Rijk wel voldoet aan de wenschen, maar de provincie vat hier haar belang niet voldoen de in het oog. De heer Dorbeck zou aan een lid' der Prov. Sta ten willen vragen, dit punt in de Staten ter sprake te brengen. De heer v. d. Bosch vroeg of er niet wat voor is, met- de burgemeesters uit omliggende gemeenten te confereeren. De voorzitter verwachtte hiervan niet veel meer dan moreéle steun. Het voorstel van B. en W. om een afwachtende houding aan te nemen, wer-di hierna goedgekeurd» Goedgekeurd werd het voorstel tot aanstelling vsn een opzichter der gemeente-gasfabriek. Het voorstel' tot verbouwing van de oude Burger avondschool werd goedgekeurd. De heer Verkerk vestigde er de aandacht op, dat een groep kin-deren van het lager onderwijs nog steeds in een onvoldoend lokaal in de Doelen onderwijis ontvangt en drong aan op spoedige verbetering in dezen toestand. Bij de vaststelling der pensioengrondslagen v-oor de kaasdragers en spuitgasten achtte -de heer Lubbe het gewenscht er den nadruk op te leggen, dat hier door niets zal worden te kort gedaan aan de rechten die de kaasdragers reeds eeuwen lang hebben. De voorzitter bevestigde dit» De salarisregeling van het personeel der Burger avondschool en Avondschool voor Handwerkslieden werd aangehouden. Alle op deze zaak betrekking hebbende stukken, o.o. een nog ingekomen amendement van den heer v, d. Bosch, strekkende om het besluit van de vorige ver gadering te niet te doen, werden weer in handen ge steld van B. en W. om praeadvies. (Ongecorrigeerd.) Gevonden voorwerpen. Een koopmanschaar, een duimstok, een schoen, een parapluie, een rozenkrans, twee ceinturen, twee huissleutels, een portretalbum, een portefeuille, een bos sleutels, drie portemonnaies, een kinderschoentje, een kaf, een gouden oorbel, twee kinderbontjes, een inhoudsmaat, een mandje met waschgoed, een zak- atlas, een dasspeld, een koralen armbandje, een hon- dentuig en een bril. Alkmaar, 18 Februari 1914. Da Oommi»®ari« vam Politie, W. Th. VAN GRE0THUIJSEN-. Ingezonden Mededeellngen. Nervositeit, duizeligheid, loomheid, congesties gaan gepaard met onvoldoende ontlasting, die op zichzelf weder bovenstaande kwalen veroorzaakt. Men moet zich voor eenige dubbeltjes een flesch Hunyadi Jdnos-bitterwater aanschaffen en des mor gens op de nuchtere maag een wijnglas er van ge bruiken om zich levenslustig te gevoelen. BurgeslDké Stand. GEBOREN: 6 Febr. Willem Gerard Joseph Maria, z. v. Casparus Martinus Johannes Bottemanne en Josephina Catharina Voerman. Willem Otto, z. v. Johannes Dirk Appel en Maria Johanna van den Burg. 8 Hendncus Johannes, z. v. Hendrlcus Fran- eiscus Buijs en Margaretha Maria Vessies.

Alkmaarsche Courant | 1914 | | pagina 2