BUITENLAND. Kunsten en Wetenschappen. STADSNIEUWS. Met betrekking tQt de lotsverbetering van de rijks veldwachters zei de minister overweging toe. De wensohelijkheid van, het starten van een waar borgsom bij processen in zake het onderzoek naar het vaderschap, kon da minister niet toegeven. Daarna was de begrooting van Landbouw, nijver heid en handel aan da arde. De heer Z ij l m a (U.-L.) klaagde over achterstel ling van den landbouw op de tentoonstelling te San Franoisco: De tuinbouw is er veel heter aian toe. De heer Polak (S. D. A. P<) vroeg de regeerdng meer zorg te besteden aan het bosohwezen en klaagde over het omhakken van hoornen langs de groote we gen. Spr. gaf eenige wenken voor de regeling van den arbeidstijd en vroeg algemeene voorziening tegen de werkloosheid. De heer B e r g s ma (TT. L.) pleitte voor den vrij en Zaterdagmiddag. Minister Treub deelde de omstandigheden mede, onder welke hij bereid is een verhoogd subsidie voor den landbouw op de tentoonstelling te San Prancisco te overwegen. Spr. erkende ten volle het nut van den vrijen Za terdagnamiddag en zal alles doen, om dit gebruik burgerrecht te doen verkrijgen. Spr. is van plan dezen vrijen namiddag met 1 Ja nuari voor de textiel-industrie voor te schrijven. De begrooting werd daarna z. h. s. aangenomen. Na aanneming van verschillende wetsontwerpen was de begrooting van waterstaat aan de orde. DE TKEKHONDENWET. Zoowel bij die behandeling van de Staatöbegxootdng voor 1914 in de Tweede Kamer als van particuliere zijde is de aandacht van de regeering erop gevestigd, dat de toepassing van de Trékhondenwet en van het Kon. besluit van 6 Februari' 1911 tot uitvoering van de artikelen 1, 4 en 5 dier wet in het algemeen te wenschen overlaat. Naar aanleiding hiervan heeft de minister van bin- nenlandsche zaken den commissarissen der Koningin verzocht de gemeentebesturen namens hem uit te noodigen de handhaving en de naleving van die wet en het uitvoeringsbesluit zooveel mogelijk te bevorderen. NAAK ALBANIA Bij' Kon. besluit van 20 dezer is, met ingang van 8 Maart: a. aan de eerste-luitenants J. H. Sonne en EL G. A. Keimers, onderscheidenlijk van het 4de en het 2de regiment infanterie, machtiging verleend om tijdelijk in Albaneesch.cn krijgsdienst te treden, met dien verstande, dat zij: binnen den tijd van drie jaren tot den dienst bij' die landmacht terugkeeren; b. aan de onder a genoemde officieren tijdelijk een eervol, ontslag uit den militairen dienst verleend. Gemengd nieuws. DE TC AiZTM?nWJT¥RiANT» TE HAARLEM. Uit het onderzoek is gebleken, meldt het HbkL, dat in beide kamers waar brand gewoed heeft, een gat in den vloer is gebrand van gelijken vorm. Dit wijst er op, dat de branden op dezelfde manier gesticht zijn, dus ook vermoedelijk door één man. Het onderzoek geschiedt thans onder leiding van den officier van justitie te Haarlem, die 500 uitlooft voor dengeen, die aanwijzingen doet, waarvan het gevolg zal zijn de aanhouding en veroordeeling van hem of hen, die in den nacht van 14 op 15 dezer brand heeft of hebben gesticht in de infanterie-kazerne. INTERNATIONALE CONFERENTIE OVER OPVOEDING. Bij Kon. besluit van 20 dezer is ingesteld een Ne- derlandsch comité voor de Internationale Conferentie over Opvoeding, die van 712 September 1014 te 's-Gravenhage zal worden gehoudlen en zijn benoemd tot lid en voorzitter van dat comité: mr. Th. Heemskerk, lid van den Raad van State en oud-minister van binnenlandsche zaken; tot leden: mr. P. J. M. Aaibars©, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal; dr. J, Oampert, oud inspecteur van het middelbaar onderwijs; mr. H. L. Drucker, lid van de Eerste Kamer der Staten-Gene raal; A. H. Gerhard, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal'; H. J. de Groot, inspecteur van het middelbaar onderwijs; mr. Th. Ruys I.-Pza., inspec teur van het lager onderwijs; dr. B. Symons, hoog leeraar te Groningen; E. W. O. H. baron van Tuyll van Serooskerke, voorzitter van het Nederlandsch Olympisch Comité; dr. O. J. Vinkasteyn, inspecteur der gymnasia; dr. J. T'h. de Visser, oud-lidi van de Tweede Kamer der Staten-Generaal; tot secretaris, mr. A. J. L. van Beeck Calkoan, hoofdcommies aan het departement van binnenland sche zaken. GEMEENTEAMBTENAKEN TOfT LED DER STATEN-GENERAAL BENOEMD. B. en W. van Amsterdam stellen den Raad voor in zake het adres van den heer A. H. Gerhard, houden de het verzoek, om een regeling te treffen, waardoor het mogelijk wordt, dat ambtenaren in dienst der ge meente, die benoemd worden tot lid der Staten-Gene raal, voor de vervulling van dat lidmaatschap het noodige verlof erlangen, met behoud van een deel van hun traktement, te besluiten, dat er tot het treffen van een regeling als door adressant bedoeld, geen ter men bestaan. GROOTE DIEFSTAL. De correspondent van de N. R. ört. te Batavia seint dat in de zaak van S., den hoofdkassier van de Nederlandsch-Ind'i'sche Escompto Maatschappij, be schuldigd van diefstal van 2(20.000 ten nadeelö van die maatschappij, tegen S. jaren gevangenisstraf en tegen zijn vrouw wegens heling vijf maanden gevan genisstraf geëischt is. EEN KLACHT. De commandant van het marine-depot te Hellevoet- sluis heeft bij de justitie een klacht ingediend naar aanleiding van een artikel in den Soldatenalmanak, uitgegeven door de Antr-Müitaiistenvereeniging, in welk artikel da soldaten zouden worden aangezet tot geweldpleging tegen hun meerderen. De heer S. Rynders, de vermoedelijke schrijver van het artikel, is reeds door den rechter-commissaris ge hoord. Hiji ontkent het artikel, al is dat ook met zijn naam voluit onderteekend, in den almanak gepubli ceerd te hebben; hij1 kan, zich evenmin herinneren, er gens anders de geïncrimineerde woorden te hebben geschreven. EEN „ENROPEESÖH" VERLANGEN. De omwenteling in de inlandtsche maatschappij, veroorzaakt door het met toenemenden aandrang smaak krijgen in Europeanighedien, heeft er nu ook toe geleid, dat de Islamsche inlander in een kist wenscht begraven te worden. Het geval heeft zich voorgedaan, dat, waar de ad ministratie op grond van het ter zake bestaande voor schrift niet voor de aanschaffing van een kist voor een in dienst overleden Mohammediaanschen inlander zorgen kon, diens Islamietische kameraden gezamen lijk voor den aankoop van dit laatste meubel geld bij een, hebben gébracht. De tijden veranderen en onze bruine broeders veranderen mee. (Bet. NbL). UIT KOEDUK. Zaterdagavond hield de Coöperatieve Boerenleen bank baar 8de jaarvergadering ia het lokaal van den heer A. Bak. Tegenwoordig 69 leden. De voorzitter, de heer Jb. Keaman, opende met een kort woord de vergadering, waarna de notulen der vo rige vergadering werden gelezen en goedgekeurd. De heer Jb. Baldewijn werd- weer aangewezen om als se cretaris op te treden. Vervolgens gaf de kassier zijn overzicht van het af- geloopen jaar. Uit de rekening bleek, dat de ont vangsten hadden bedragen: inhoud 'der ka» vorige jaar 6570.80, ontvangen spaargelden' 25370.17, te rugbetaalde voorschotten 6765, ontvangsten in loopende rekening 55405.52, ontvangen aan rente en provisie 1896.04, buitengewone ontvangsten 17.35, totaal 94024.88; de uitgaven: terugbetaalde spaar gelden 37933.96, gegeven voorschotten 20650, uitr gaven in ij opende rekening 30600.35, uitgegeven rente en kasten 1332.39, overige uitgaven 459.88, inhoud der kas op 31 Dec. 3159.30, totaal 04024.88. De balans ziet er volgt uit: vorderingen kas 3139.30, te goed in loopende rekening 0880, uit staande voorschotten 42170, totaal 62130.30. Schulden, spaargelden 24311.63,'schuld in loopende rekening 27451.21, winst van dit jaar 376.46, to taal 52139.30. Uit het jaarverslag stippen wij aan diat het aantal leden op 31 Dec. 1913 80' was. Bij het begin van het jaar waren er 111 spaarders en het steeg tot 116 spaarders. Het aantal voorschotten op 31 Dec. was 69. Het aantal leden in loopende rekening is 7. UIT EGMJOND AAN ZEE. Bij beschikking van den minister van marine is, met ingang van 1 Maart, aan den lichtwaohter bij 's rijke kustverliehting te Egmondi aan Zee, O. Go- mes, op zijn verzoek, eervol ontslag uit 's rijks dienst verleend. UIT BERGEN. Vrij dagavond vergaderde de Yereeniging to t Be vordering van bet Vreemdelingenverkeer in hotel Kreb, onder voorzitterschap van den heer H. Siebert Gaster. De voorzitter deelde mede, dat het ledental geste gen was tot 146, terwijl het aantal donateurs statio nair gebleven was. De contributie is gestegen van 255 op 392. Een aantal leden hadden met het oog op de eontri- butie-verhooging bedankt, waarvan enkele om1 prin- eipieele redenen. De Kon- goedkeuring op de statutenwijziging was verkregen. De opbrengst op de pensionlij sten zal dit jaar 110 bedragen en wel van 00 leden 1 en van 10 niet-leden 2. Het jaarverslag werd hierna onder instemming der vergadering gelezen. De rekening van den penningmeester werd onder dankzegging goedgekeurd. Uit de bagrooting bleek, dat de totaal ontvangst 620.37 zal bedragen. Met het oog op de vele uitgaven kon voor adverten- tiën maar 200 worden uitgetrokken. Na uitvoerige bespreking werd met algemeene stemmen het voorstel van den heer Klomp, om aan de pensionhouders en huizeuverhuurdera uittreksels van de ingekomen aanvragen te zendien, aangenomen. Zij die deze aanvragen wenschen te ontvangen, zijn hiervoor alleen de portkosten verschuldigd, de uit treksels zullen als drukwerk verzonden worden. De belanghebbenden zullen er voor hebben te zor gen dat da directeur van het informatiebureau steeds in het bezit is van aan hun geadresseerde enveloppes. Met het oog op dezen maatregel werd het bestuur machtiging verleend, de post voor het informatiebu reau voor zoover noodig te verhoogeu. De in de vorige vergadering tegen den directeur van het informatiebureau geuite klacht werd tot te vredenheid van den klager beantwoord. De voorzitter deelde mede, dat de kosten voor het gratisreelameboekje hooger dan geraamd werd, zullen bedragen. Na bespreking werd hiervoor aan het bestuur mach tiging verleend. De heer Bogtman bracht als bestuurslid van het co mité voor openluchtspelen, de vereeniging dank voor de het vorig jaar toegestane garantie; wel is het vo rig jaar van een openluchtspel niets gekomen. Ernsti ge onderhandelingen met de heeren Heijermans en Bouwmeester waren gevoerd, een opvoering van Oedi pus stond zoo goed als vast, totdat de heer Royaards drie weken later een dergerlijke opvoering te Arnhem aankondigde. Het is die overtuiging van het comité d'at dit voor de heeren Heijermans en Bouwmeester het grootste motief was om van een opvoering af te zien. Voor het ajs. seizoen wendt het comité echter ern stige pogingen aan om! tot een opvoering te geraken, spreker mist dan ook noode hiervoor een post op de begrooting. De heer Zeiler wees er op, dat geen enkele post ver minderd kon worden, met het oog hierop wilde spre ker dit geld op een andere wijze verkrijgen. De voorzitter achtte de uitvoeringen van zeer veel nut en stelde voor ondanks den toestand van de be grooting hiervoor 50 als garantie op de begrooting te plaatsen. Hiertoe werd besloten. Het huishoudelijk reglement werd! overeenkomstig het ontwerp vastgesteld, zoo ook de instructies voor den directeur van het Informatiebureau. De voor zitter deed hierbij, uitkomen dat de vergoeding niet evenredig aan het werk is en sprak dien wensch nit, dat dit spoedig anders moge zijn. Met op één na algemeene stemmen werd de heer Siebert Ooster als voorzitter herkozen. Eén stem was blanco uitgebracht. De heer Krans betoogde bij' de rondvraag met klem de noodzakelijkheid van het afstempelen van kilorne- torboekjes. Een betere regeling van den treinenloop achtte spreker mede zeer gewenscht. De voorzitter zei overweging van wat ter dezer za ke te doen is, toe. De heer v. Gulik achtte hef plaatsen van papier manden in de bosschen zeer gewenscht. Het meermalen opruimen van de papieren werd mo gelijk geacht. De heer Winder wees op het bezwarende voor de pensionhouders om in de zomermaanden voor het meerdere stroomgebruik 4 per Kilowattuur te moeten betalen. De voorzitter lichtte dit toe en wees er op dat hieraan voor dit jaar niets te doen is. De hinder van de snorders uit Alkmaar werd door den heer Bonda namens de wiakeJiersvereeniging ter sprake gebracht. De voorzitter achtte dit meer een zaak voor be langhebbenden. Alleen de gemeente k«n hierin iets doen. De heer Klomp betoogde de noodzakelijkheid van de aanstelling van een vasten besteller door de EL S. M., de mogelijkheid tot het verkrijgen van perron- kaartjes aan hef nieuwe perron ie Alkmaar voor het groote perron, de noodzakelijkheid van betere aan sluitingen; van een betere verlichting van het stati onsetablissement te Bergen en de wenschelij'kheid van een meerdere treinenloop in den drukken tijd. Hierover werd uitvoerig gesproken. De beer Bon- da deelde mede, dat de winkeliersvereeniging reeds pogingen doet bijl de EL IJ. S. M. om een besteller aan te stellen. De heer Punt verklaarde, diat de gemeente met de H. IJ. S. M. reeds in contact ia over eleetrische ver lichting van het stationaetablissement. De voorzitter betreurde bet dat B. en W. de H. IJs. S. M. ontheffing hadden verleend van die verplichting om de dienstregeling vooraf ter secretarie ter inzage te leggen. Het indienen van bezwaren tegen d'e voor genomen dienstregeling werd bierdoor niet gemakke lijk gemaakt. De heer Krans wees er op dat nog steeds hoopen steenen aan de Breelaan liggen die opgeruimd moe ten worden. Dit dateert al van den vorigen zomer. Deze manier van handelen door de gemeente werd door spreker onbegrijpelijk genoemd. De vergadering verklaarde hiermede algemeen in te stemmen. Te 12 uur werd de vergadering gesloten. Voor eenige jaren werd in deze gemeente een gymnastiekvereeniging opgericht. Deze vereeniging, welke in den aanvang een goed) figuur maakte, moest eenige jaren daarna ontbonden worden. Door uittre ding van leden leed zij een kwijnend bestaan. In 1913 hebben verschillende jongelieden de hand we derom aan den ploeg geslagen. Eene nieuwe vereeni ging „Kracht en Vlugheid" werd opgericht. Onder leiding van den heer1 J. J. Poll van Alkmaar, direc teur, werd kranig gewerkt. 'Gisteravond gaf de ver eeniging in de concertzaal van „de Rustende Jager" haar eerste openbare uitvoering. De verschillende oefeningen werden zeer goed uitgevoerd. De jonge vereeniging heeft een goeden indruk gemaakt. Moige haar bestaan thans verzekerd zijn. Door eenige voordrachten had deze uitvoering ook een humoristische zijde. UTT HOORN. Alhier werd Zondag een sdmultaandamsiëance ge houden, uitgeschreven door do Hoornsche Damt- en Schaakclub. Als simultaanepelers traden op de h.h. Geuzenbroek te Oosthuizen Vos en Eeken te Hoorn. Er waren 12 deelnemers. In de eerste ronde maakte de heer Geuzenbroek 8 punten, de heer Vos 4 punten, de heer Eéken 4 punten; in de tweede ronde waren de cijfers 6, 6 en 7; aldus werd! de prijs gewonnen door dien heer Geuzenbroek, in totaal met 13 punten. Partijen werden gewonnen door de heeren O. Hou ten te Robeldij'k, P. de Jong te Hoorn, Waterdrinker, Arepool, R. Over en P. Vereü te Hoorn, remise werd gemaakt tegen de heeren P. Koomen te Bobeldijk en Waterdrinker te Bobeldijk. VAN DEN LANHENDLTK. Gedurende de week van 1621 Februari werd aan de veiling te Broek op Langendijk aangevoerd 633600 roode kool, 256900 gele kool, 34700 witte kool, 1309 zak roode kool, 697 baal uien en 374 baal wortelen. UIT SOHERMEKHORN. De voordracht voor een te benoemen Hoofd der Openb. Lag. School in deze gemeente bestaat uit de heeren: 1. J. Akkerman, hoofd d. sch. te St. Maarten. 2. H. Uilenreef, hoofd. d. sch. te Nibbiswoud. 3. J. van Setten van der Meer te Wieringen. VAN TENET.. De heer P. Keuzekamp, Adj.-Onderofficier bij de Oadetttenschool te Alkmaar, die op het eiland al lang geen onbekende is, hield Zaterdagavond j.l. eene le zing en voordrachten in „Nut en Genoegen" te Oos terend, en deed zich daarbiji opnieuw kennen als een uitstekend voordrager. De ernst, die uit „Grootva der" van Spoor en nit „Dood Moedertje" van Holtrop vertolkt werd, was aangrijpend mooi, en hartelijk heeft men gelachen bij de voordracht van verschillen de comische stukjes. En dit alles deed de heer Keu- zèkamp geheel belangeloos, alleen werd voor een sanatoriumfonds een kleine vergoeding gevraagd, die gaarne werd gegeven. Van harte heeft men den heer K. een „tot weerziens" toegeroepen en dankbaar zal men zijn optreden hier gedenken. Met zoo'n voordrager heeft men beslist een dankbaren en mooi- en avond I UIT SCHOOKL. Zondagavond gaf 't Fanfarecorps „De Vriendschap" eene uitvoering, welke als goedgeslaagd mag heeten. 't Is te merken dat dit gezelschap onder de uitsteken de leiding van den heer J. M. Otto flink heeft gestu deerd'. Voordrachten en een 'bal) besloten den avond, 't Publiek was zeer' matig opgekomen. KORTE BERECHTEN. De burgemeester van Dordrecht heeft zijn be middeling aangeboden in het conflict in het sleep- vaartbedrijf. Te Assen hearschen in erge mate de mazelen. Reeds moesten twee scholen gesloten worden. Te Arnhem is een Tempelierenhuis, van de Amhemsehe Loge der Order of Good Templars^ ge opend. Dit is het eerste tehuis, dat deze broeder schap in ons land opent. In het Rijkskrankzinnigengesticht te Medemblik is, meldt het Hbld., door eenige patiënten een gezel schapje gevormd, met het doel, zoo nu en dan een soirée, waar o. a. komische voordrachten zullen wor den gehouden, hun mede-patiënten aan te bieden. Op de nieuwe R.-K. kerk te Bakhuizen (Fr.) was de driekleur uitgestoken. Door den storm waai den de blauwe en witte banen er af en wapperde al leen het rood. Natuurlijk werd deze vlag spoedig weggehaald. (Hbld.)! Te Weesetmi (L.) is ten huize van wijlen een be jaarde, op zeer bescheiden voet levende vrouw, een spaarpotje met 27000 aan baar geld gevonden. Te Nieraw-Buinen (Dr.) is de wed. L door over matig gebruik van sterken drank gestikt. De Vereeniging Vreemdelingenverkeer te Hee renveen heeft een adres aan de Tweede Kamer ge richt, houdende het verzoek om intrekking van het totalisator-verbod bij wedrennen. Den heer F. Lieftinck is Zaterdagavond,' ter herdenking van zijn 35-jarige Kamerlidmaatschap, te Haarlem een feestmaaltijd aangeboden. De afd. Amsterdam van den Bond van Ned. On derwijzers heeft da bekende motie-Hart aangenomen met 253 tegen 239 stemmen, 11 blanco. De uitslag van het referendum over den geheelen bond kan pas na 1 Maart bekend zijn. In een corridiorwagen tusschen dien Haag en Rotterdam, heeft, meldt de Tel., een dametje tango gedanst en daarna een collecte gehouden. KORTE BERIOHTEN. De Fransche mijnwerkers in de bekkens van Alois, Aubin en Loene hebben tegen heden een algemeene staking afgekondigd. De Amerikaansche Senaat heeft acht arbitrageverdragen, met Engeland, Japan, Italië, Spanje, Noorwegen, Zweden, Portugal en Zwitser land, goedgekeurd. In O b i n a heeft de „bende van den Witten wolf" naar schatting 1300 mannen, vrouwen en kin deren bij' de plundering van Iiontsjiau vermoord. Te gen de 2000 bandieten zijn 26,000 soldaten uitgezon den. In Ierland doen ernstige overstroomingen zich gelden. Te Oarrich staan de straten reeds on der water. Een inwoner kwam er om. De aan het koren en het hooi aangerichte schade is groot. .Graaf Mielzynski, die in September j.l. zijn vrouw en zijn neef doodschoot, is door de ge zworenen te Meseritz vrijgesproken. De beklaagde viel tijdens de behandeling zijner zaak meermalen flauw. De „Berliner Morgenopet/' die den 20sten Sep tember 1898 door Ulletein en öo. werd opgericht, vierde gisteren een voor de Duitsche pers tot beden een ongekend jubileum, ml. dat het zijn 400.000ste abonnê heeft gekregen. Te Boedapest werd een officier in een duel door een kogel midden in het hart getroffen, zoodat hij' dood neer vieL Een Oostenrijkseh officier is wegens spionnage tot de galg veroordeeld. Te Brussel is een staking van chauf feurs uitgebroken. Daar er Zaterdag een groot bal en een gemaskerd bal was kwam deze staking ve len bijzonder ongelegen. GEMENGDE GEHEEL ONTHOUDERS ZANGV. „D. O. V." Over dit concert, Zondagavond in de Harmonie ge geven, kunnen wijl maar gedeeltelijk spreken. Bijzon dere omstandigheden maakten het ons onmogelijk het gaheela programma te booren; we hadden gehoopt nog naar de uitvoering van het békende en geliefde werkje van Mats Bruch „Sohön Ellen," dat in het Hollandsch gezongen werd, te kunnen luisteren, maar dat is ons niet gelukt, ook al, omdat het concert zoo laat 10 minuten vóór half negen begon. Dit spijt ons wel, want wat er voor de pauze gegeven is, vertolkte dit koor talrijker dan voorheen zeer goed. Er werd' onder leiding van den heer H. Stolp van Wormerveer vooral acht gegeven op den inhoud van het lied, de uitspraak was duidelijk en men zong de stukken meestal' zuiver. „Du Hürie Israels" van Bortniansky kwam er minder goed ,af, daarentegen een apart compliment voor de wijze waarop het moei lijke koor „De stal," gediehit van Adama van Scheitel ma, muziek van O. v. d. Linden, gezongen is. De dames Blom en Gouwe verleenden hare wel willende medewerking en speelden de triors die zij on langs ook op da uitvoering van „Nieuw Leven" ten gehoore 'brachten. Met het werk van Mozart oogsten zij' zooveel bijval, dat zij teruggeroepen werden, evenals mej. G., die daarna twee vioolsolo's gaf („Preislied" uit de „Meis- tersinger" van Wagner en „Serenade" van Piemé). En hierbij moeten wij het voor heden laten. AK. Wij kunnen hieraan nog toevoegen, dat aan de da mes bloemstukken werden aangeboden. BEZICHTIGING STADHUIS. Niettegenstaande het minder gunstige weer was er gistermiddag gelegenheid om het herstelde stadhuis te bezichtigen. In grooten getiale hebben belangt'-tedl- lendèn de verschillende lokalen het vernieuwd© ge deelte behalve de secretarie, dus ook de burgemees terskamer in oogenschouw genomen. Daar bet weer niet zoo bijzonder gunstig was, zijn echter velen thuis gebleven. Zij' zouden het ongetwij feld op hoogen prijs stéllen, indien B. en W. nog etens zouden kunnen besluiten het stadhuis op een Zondag voor belangstellenden toegankelijk te stellen 1 GESLAAGD. Mej. O. M. Blom, alhier, slaagde te Utrecht voor het examen nuttige handwerken. OHR. HIST. KEESVEREENIGING. Men schrijft van hier aan „de Nederlander": In de Vrijdagavond gehouden algemeene vergade ring van de C'hristelijk-Historische Kies vereeniging werden de periodiek aftredende bestuursleden, de heeren O. Kuiper, L Spruit en P. Termaat herkozen. Gaf het jaarverslag, gezien van uitslag der gehou den verkiezingen, geen reden tot opgewektheid, de af gelegde rékening en verantwoording doet zien, dat onze leden, en uit den aard der zaak bepaalde het aantal daarvan zich tot een beperkt aantal die daar voor in aanmerking kunnen komen, ten volle bereid worden bevonden ook in geldelijk opzicht van hunne belangstelling in de goede zaak blijk te geven. Niet alleen dat alle gemaakte verkiezingskosten gedekt zijn, er schoot zelfs nog een saMo'tje over. VOETBAL Aicmaria Victrix Adelborsten 2—4. De Adelborsten' hebben gisteren laten zien, dat zij in staat zijn een sterk elftal op de been te brengen, dat het met succes tegen menigen tweedeklasser kan opnemen. Jammer, dat ziji niet meer in de competitie spelen. t 't Weer was niet schitterend gisteren. Hevige wind en toen die wat verminderde, een flinke regen bui, die het toch al gladde, zachte veld, nog slechter maakte. Eerst om over half drie kon begonnen worden. De Adelborsten wonnen den toss en verkozen eerst het voordeel van den wind. In de eersite helft waren zij dan ook de sterkste partij. Toch duurde het nog vrij lang, voor zij een doelpunt maakten, dank zij bet goe de spel van de Alkmaarsche achterhoede. De mid denlinie en achterhoede der Adelborsten speelden een vinnig spel, dat de voorhoede van Aicmaria goed in bedwang hield. De linksbuiten van Aicmaria trachtte een paar malen door te breken, doch zonder succes. Het gelukte den Adelborsten beter. Hun linksbuiten wist tweemalen achter elkaar te doelpun ten, wat dus den stand op 3'0 bracht. Dat begon er slecht uit te zien voor onze stad'genooten. Toen aan Aicmaria dan ook een strafschop wegens hand® werd toegestaan, aarzelde de aanvoerder-keeper niet, zijn collega te passeeren. Voor de pauze wisten de a.s. zeeofficieren de stand tot 4-1 op te voeren. /.oe kwam de pauze. Eén flinke regenbui zorgde voer

Alkmaarsche Courant | 1914 | | pagina 2