Do vijfde Hullebroeck-avond voor onze abonné's. tooneelstakje, terwijl tevens voor pianc-muctok aal worde®, gezorgd Ala datum» voor dozoj^ pxopaganda* avond word vastgesteld 3 April sJk. Nog twain ter sprake dn gebrekkige verspreiding van het Maandblad Besloten werd dit voor bet ver volg door bet Hoofdbestuur rechtstreeks te doen zen den aan bepaalde adressen; elk lid zal dan één of meer medalezers hebben, zoo als dat vaak ooik met een gewone courant geschiedt. STADSNIEUWS. BUITENLAND. - Met den wensob, dat die propaganda-avond uitste kend zal mogen slagen, sloot de voorzitter de verga dering. Door da dames Van Loo en Wolfswinkel, leden van bet Hoefijzer-Verbond, zijn pogingen aangewend om ook bier een sub-comité te stichten. Haar po gingen werden reeds in zooverre met goeden uitslag bekroond, dat een viertal personen zich bereddi ver klaarden zitting te willen nemen. DIT SINT PANORAS. Op een paar na hebben, naar wij vernemen, alle in gezetenen in het Zuideinde St. Pancras, gemeente Koedijk, zich bereid verklaard electrischi licht in hun ne woningen te nemen. Daardoor wordt het mogelijk in aansluiting met de gasverlichting in deze gemeen te den geheelen Boven- en benedenweg te verlichten tot aan en voorbij de spoorweghalte en verder tot de gemeente Oudorp, welke, zoo men weet, mede elec- triseh verlicht zal' worden. DIT ODDE NIEDORP. Tot sluiting van den danacursus van jeugdige leer lingen, werd er Dinsdagavond, onder leiding van den heer S. Vis, in de vernieuwde kolfbaan van den heer P. de Jong een feestavond gehouden. De geleerde dansen, werden door de kinderen uitgevoerd. Verder wisten de leerlingen het talrijk opgekomen publiek het aangenaam te maken met het geven van voor drachten. Ook werd nog een klein tooneaLstakje op gevoerd. Een en ander tot groot genoegen van de aanwezigen. Bijna elk kind had iets geleerd. Ver schillende versnaperingen ontvingen de leerlingen van den heer Vis. Het geheel werd opgeluisterd door muziek met een orchestrion. De heer Via kan met genoegen op dessen avond terugzien. DIT ZDID-SlOHABIWODDE. De Coöperatieve Kaiffeisenbank alhier hield in de kolfbaan van den heer A. Kist hare jaarvergadering. Aanwezig waren 63 leden, terwijl 20 leden met ken nisgeving afwezig waren. De heetr S. Zeeman opende als voorzitter van den Kaad van Toezicht met welkom de vergadering, en deelde mede dat geen enkel lid door den dood of anderszins was ontvallen, en 9- nieu we leden zijn toegetreden. Hij betreur de het dat niet alle burgera uit deze gemeente in deze Bank zijn ver- eenigd, omdat er voor allen plaats is> in tegenstelling met andere Banken, die sommige categorieën uitslui ten; de toestand van deze Bank geeft reden tot groo- te tevredenheid. Een ongunstige tijd echter was het voor de bouwers, wat van invloed was op de Bank, doordat veel geldl bij1 het 0. B. moest worden afgeno men. Medegedeeld werd dat -op 28 Juni 1913 de inspecteur de Bank heeft geïnspecteerd, van welke inspectie een rapport werd voorgelezen. Hierin vond de voorzitter aanleiding bestuur en kassier dank te zeggen, waar mede de vergadering -onder applaus instemde. Hu verkreeg de kassier het woerd en d!e rekening en balans voor te lezen, wellke als volgt luidt: inhoud der kas op 31 Dec. van het vorig jaar "f 2121.39; ont vangen spaargelden 30843.68, terugbetaalde voor schotten 11615, ontv. in lo opende rekening 4/7566.63°, ontv. rente van voorschotten 2885.96, id. id. van L. It. 528.15, id. provisie en kosten in L. it. 7.74, buitengewone ontvangsten 14.25. üitga- ven: terugbetaalde spaargelden 822221.99; gegeven voorschotten 31865, uitgaven in L. R. 26048.45, uitgegeven rente voor spaargelden 1161.46, id. id. in L. E. 1304.27, id. aan provisie en kosten in L. E. 28.34; salaris kassier 175; buitengewone uitgaven 171.60; op de reserve gebrachte winst 140.32°; in houd der kas op 31 Dec. van dit jaar 1476.37. De balans: actief of vorderingen: inhoud dier kas op 81 Dee. van dit jaar 1476.37, uitstaande voorschotten 71280, te goed L. E. K. 13054.35. Passief of schulden: de saldo's der spaargelden 29368.28; schuld in loopende rekening 56.345.46; het saldo, of 91.9A De heeren A. KLingeler en J. Krul Jr., daartoe aangewezen, bevonden alles in orde. Hierna bracht de kassier het jaarverslag uit, dat o.m. getuigde van de déloyale houding, die Bank H in deze gemeente te genover Bank I aanneemt, in 't bijzonder de kassier, de heer J. Kroon. Verder bracht de heer du Burck verslag uit van de Algemeene Vergadering en ont ving daarvoor dank. Goedgevonden werd om met in gang van 1 Jan. 1914 de rente der spaargelden op 4 te brengen. Eveneens werd het bestuur gemachtigd de rente naar omstandigheden te regelen. Alis bestuurslid werd herkozen de heer W. de Boer en als lid van den Kaad van Toezicht herkozen de heer P. Boon. Punt 12 der agenda luidde: ook andere dan Landhouwver- eenigingen kunnen als leider der locale bankentoetre- den. Dit voorstel werd aangenomen, waardoor een betreffende statutenwijziging noodig wordt. Bij vast stelling salaris kassier stelde het bestuur voor dit van 176 op 200 te brengen. Alzoo werd besloten. Een voorstel van den heer Bonman om dit te bren gen op 2.25 vond geen steun. Verder stelde het be stuur voer om te heffen van -die leden, -die vrij willig uittreden. De voorzitter lichtte dit punt toe, o-.m. opmerken de, dat men zich eventi/eel zou kunnen laten beïn vloeden door de minder vleiende beoordeelingen van tegenstanders der Bank. Wij1 moeten -op elkaar kun nen vertrouwen aldus de voorzitter en daarom moet zo-oveel mogelijk belet worden dat men onze Bank verlaat. De vergadering verzette zich tegen het voorstel, waarom het bestuur het noodig oordeel de het in te trekken. De voorzitter sloot na de rondvraag de vergadering, er op wijzende dat ten duidelijkste gebleken is de eensgezindheid en het vertrouwen in het bestuur, vooral waar bet geldzaken betreft en hoopte dat Bank H hare minne praktijken in het vervolg zall staken. DIT STOMPETOKEN. In de vergadering der commissie ter uitwerking voor het plan om een coöperatieve zuivelfabriek op te richten werden eenige medadeelingen gedaan. Haar aanleiding der rondgezonden circulaires zijn ingeko men als bewijzen van instemming, de handteekemn- gen van 66 veehouders met een opgaaf van 1071 koei en. Hieronder zijin 13 handteekeningen van leden die aangesloten zijn aan een der bestaande fabrieken met 244 koeien. De 12 deelhebbers van de H. V. „Voorwaarts'' van wie het plan is uitgegaan en 41 niet aangesloten vee houders vertegenwoordigen 827 koeien. De opinie der commissie is dat die H. V. Voorwaarts met dezen voldoenden steun van particuliere leveran ciers de zaak zou kunnen opzetten. Verder werd besloten -de gelegenheid tot medewer king nog open te stellen door aangifte bijt den beer P. Kramer Cz„ seoietaria der commissie te Stompe toren. UIT» BCHOORLDAM. Eervol ontslagen op verzoek met ingang van 1 April a.s. de brugwachter J. Hillenius, alhier. KORTE BEEICHTEH. Z. K. TL de Prins is voornemens tegen half April uit Duitsehland naar de residentie terug te keeren. Door de rijksopsporing van delfstoffen te Katum, gemeente Winterswijk, werd, meldt het HJb-ld., bij 1309,22 meter de achtste steenkoleniaag ter dikte van 1.05 meter doorboord. In verband met de reorganisatie van den dienst van 's rijks waterstaat wordt -de opengekomen betrek king van hoofdinspecteur-generaal van den rijkswa terstaat niet meer vervuld. Bij het garnizoen te Assen wordt een proef ge nomen met het verstrekken van visch aan de solda ten-menage, ter vervanging van spek of vleeseh. Te Joure zal waarschijnlijk 1 Maart een alge meene staking onder de meubelmakersgezellen uit breken. Bij politieverordening is ta Dordrecht het dra gen van onbeschermde hoedenpennen verboden, - Den heer Maas, directeur der gemeentereiniging te Hilversum, is het door hem gevraagde ontslag ver leend. Da Indische mail (Eransehe dienst) wordt he denmiddag om 6 u. 39 m. te Amsterdam verwacht. In de gemeente Hieuwenhoom heerscht onder de schoolgaande kindteren roodvonk in zulke mate, dat de beide openbare lagere scholen voor drie weken zijn gesloten. De heer O. Corvey is heden wegens het veroor zaken van letsel door schuld (het bekende auto-onge val); door het Amsterdamische Hof tot 1 maand hech tenis veroordeeld. Er is cassatie aangeteekend. Oud-minister Colijn is van zijn groote reis in de residentie teruggekeerd. Te 's-Gravenhage is het derde slachtoffer aan typhus tengevolge van het gebruik van besmette oesters, een gep. zeeofficier, overleden. Bfj het carnaval te Eindhoven heeft een als matroos gekleed persoon de dochter van een eafó- houder een emstigen steek in den hals toegebracht. Laatste Berichten. HET BEZ OEK DEE BOEREN. 's-GRAVENHAGE, 25 Eebr. In de gemeenschap pelijke vergadering van bet eere-comité voor die ont vangst der Zuid-Afrikaan sche landbouwers en bef be stuur- van de Kon. Hted. Landbouwevereeniging is na een openingsrede van den tweeden voorzitter: der landbouwvereeniging, de® heetr jhr. mr. Euys de Bee- renbrouck en redevoeringen van de ministers van bui- tenlandsehe zaken en landbouw tof voorzitter van de ontvangstcommissie gekozen het Tweede Kamer-lid jhr. mr. P. van Eoneest, voorzitter va® de Holland- sche Maatschappijl va® la®dhouw e® is het voorloopig programma voor de excursie vastgesteld. H. M. DEi KOHTHGIH. 's GBAVEHTTAGE, 25 Eebr. H. M. de Koningin komt reeds hedenavond uit Koenigstein hier terug. BESMETTELIJKE AARDAPPELZIEKTE. 's-GBAVEHHAGE, 25 Eebr. Dezer dage® heeft dr. Woliemweber van het landbouw-departement te Washington ons land bezocht om een wetenschappe lijk onderzoek in te stellen naar het bestaan van be smettelijke aardappelziekte hier te landle in verband met de maatregelen in Amerika genomen tot bescher ming van de aardappelteelt. TBAMOH GEtLUK ABMHEM, 25 Febr. Hedenmiddag half een derail leerde de Betuwsche stoomtram onder Elden. De machine en de goederenwagens kantelden en kwamen in een sloot terecht. De machinist werd, overdekt met brandwonden, on der de machine vandaan gehaald. In het nummer van heden komt de bon voor, welke men kan inwisselen tegen betaling van 25 ets. voor 1 kaart en van 60 cents (plaatsbespreking kost 5 ets. per kaart) voor 2 kaarten, toegang gevende tot den vijfden Hullebroeck-avond voor onze abonné's op Maandag 2 Maart in de Harmonie. Teneinde de belangstellenden zooveel mogelijk to gerieven en allen dezelfdte kans te geven op de bijwo ning van dezen gezelligen uitgaansavond, zullen we de gelegenheid tot het inwisselen der bons eerst VRIJDAGMIDDAG HAIiF EEH aan ons bureau Voordam O 9 openstellen. Ieder is dus dan in het bezit der bon. Voor lezers van buiten houden we honderd plaat sen afzonderlijk. Worden deze vóór Vrijdagmiddag half één niet alle genomen, dan zijn ook de overblij vende beschikbaar voor de stadgenooten. Hatuurlijk kunnen geen telefonische boodschappen over Set nemen van kaarten worden aangenomen. Het programma, dat de heer Huilebroeck zal ge ven, is geheel gelijk aan dat van dien vorigen keer. Vóór de pauze zal dus „de liefde door het leven" wor den behandeld, daarna zal de Vlaamsche zanger zijn liedjes zingen, aan de aanwezigen er enkele leeren en overigens natuurlijk de bekende repeteeren. 'Zij, die den vierden Hullebroeck-avondl voor onze albonné's hebben bijgewoond, zullen ongetwijfeld wel genoeg vrienden en kennissen hebben opgewekt om een ver der woord van aanbeveling geheel overbodig te ma ken I GEZONDHEIDSC OMMIS'SIE. In da Maandagavond ten stadlbuiae gehouden ver gadering van de Gezondheidscommissie werd door den secretaris, den hear mr. K. A. Cohen Stuart, het jaarverslag uitgebracht. In dit verslag wordt de algemeene gezondheidstoe stand over het afgeloopen jaar gunstig genoemd. De commissie hield 4 vergaderingen. We ontleenen verder aan het verslag dat het aantal beerputten in het afgeloopen jaar toenam met 57, dit aantal bedraagt thans 109. Het blijkt derhalve, dat de commissie, die indertijd krachtig adviseerde tegen het toelaten van beerputten met overstort, niet ten onrechte voorspelde, dat bet aantal van hen, die zul'k een put wenscben te doen maken, de bescheiden verwachtingen van de voorstan ders verre zou overtreffen. Of de commissie evenzeer juist gezien heeft in hare voorspelling, dat op deze wijze grond- en grachtwater op ernstige wijze zullen worden verontreinigd, zal de toekomst leeren. Te ontkennen ia het niet, zegt het verslag, dat de werking der putten meevalt, de fae- caliiën worden meer opgelost en valleen meer uiteen, dan men aanvankelijk verwachtte, maar dat neemt niet weg, dat dagelijks veel en steeds meer verontrei nigd en kwalijkriekend vocht door de riolen naar de openbare wateren afstroomt. Ten aanzien van de verontreiniging van lucht wordt opgemerkt, dat de zuiggasmotorinstallatie van den heer Erayman, dank zij de verbeteringen en ver anderingen, die sedert zijn aangebracht, geen klach ten meer brengt over ernstige verontreiniging der lucht, zooals in 1912 zeer het geval was. De koffiesiroopfabriek op de Laat is nog steeds even hinderlijk voor de omgeving. In het afgeloopen jaar leden aan besmettelijke ziek ten: febr is typhoidea 3 patiënten, pokken 3, roodvonk 10, diphtheria 7. Eén der pokhjderis is overleden. Ondanks herhaalde nasporingen in verschillende richtingen mocht het de commissie niet gelukken te ontdekken, vanwaar en op welke wijze de pokkenba- smetting naar Alkmaar was overgebracht. De moge lijkheid werd geopperd, dat de ziekte door arbeiders uit Losser zouden zijn geïmporteerd, maar een nauw gezet onderzoek wees uit, dat dit een verkeerd spoor was en alle pogingen om eenige klaarheid over de draad dar ontsmetting te krijgen, faalden. Het verslag, waaraan de gewone staten zijn toege voegd, werd goedgekeurd. NOORDER BANK. In de heden gehouden vergadering van Commissa rissen van bovengenoemde bank werd besloten aan de a.s. jaarlijksche algemeene vergadering van aan deelhouders voor te stellen over het afgeloopen boek jaar een dividend van 6 uit te keeren (vorig jaar EtEH JTHBiHiEiüM. De heer A. Woning herdenkt heden den dag, dat hij voor 25 jaar in dienst trad aan de scheepswerf Hi- colaas Witsen van de firma W. E. Stoel en Zn. Deze dag is voor den jubilaris niet onopgemerkt voorbijge gaan. De heer Stoel bood hem1 met waardeerende woorden een gouden horloge met inscriptie aan, terwijl het personeel hem een fauteuil en eenige huishoudelijke artikelen vereerde. CADETTENSCHOOL. Het Persbureau Vaz Dias te Amsterdam seint ous, dat de minister van oorlog voornemens is het aantal open te stellen plaatsen aan de Cadettenschool reeds dit jaar belangrijk uit te breiden. VOLKSONDERWIJS. Men schrijft ons Den 24sten dezer hield de afdeeling Alkmaar van Volksonderwijs haar huishoudelijke vergadering. Bij de opening bracht de voorzitter een eerbiedige hulde aan de nagedachtenis van den heer J. v. d. Berg, sedert 1895 bestuurslid der afdeeling, later ook penningmeester van het schoolfeest. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek o. a. dat de finaneiöele toestand der afdeeling zeer bevre digend is, dat het ledental langzaam maar zeker stijgt, dat in 1918 met N. O. G. en 't Hut in dit Kamerdistrict een kraehtige actie tot verdediging der openbaro school gevoerd werd en dat aan het school feest, waartoe worden uitgenoodigd leerlingen der openbare lagere scholen, die in den loop van het schooljaar hoogstens 3 maal hebben verzuimd, 1485 kinderen deelnamen. Nadat de rekening en verantwoording van den pen ningmeester was goedgekeurd, bracht de voorzitter warmen dank aan den heer Q. Sealó, die na 27 op eenvolgende jaren de geldmiddelen der afdeeling op uitnemende wijze te hebben beheerd, wegens hoogen leeftjjd niet meer voor herbenoeming in aanmerking wenschte te komen. De heer P. J. Prejjer zal hem als zoodanig opvolgen de heeren M. L. O. Pool en E. G. Kike Jr. werden tot bestuursleden gekozen. ENGELAND. De uit Zuid-Afrika verbannenen, onder wie ook de Hollander Poutsima, zijn gisteren te Gravesend aan land gekomen en naar Londen gegaan. De persmensehen achtervolgden hen op verschrikke lijke wijze een bood hen zelfs 600 voor één ar tikeltje I De TeL-correspondent heeft hen in het hotel ge sproken: „Ik vond Poutsima, zegt hij, in zijn logeerkamer, be zig met zich te ver frisse hen en ander goed aan te trekken. Men had hem van het ho-ognoodige echoone linnen- en ondergoed voorzien. Toen hij van de ge vangenis naar het schip werd' overgebracht droeg hij al ondergoed van twee weken. „Hij vertelde mij, dat zijn vrouw ook naar Engeland komt. Of hij naar Nederland gaat, weet hij nog niet zeker, Poutsma was er zeer verontwaardigd over, dat hiji hier als anarchist en syndicalist is afgeschil derd. In Zuid-Afrika was hij1 de meest gematigde lei der en tegenstander van het syndicalisme. Hij had veel gezag onder de arbeiders da-ar en voorkwam de algemeene werkstaking in Juli LI. „Smuts vreesde, dat ik bij de aanstaande verkiezin gen zou worden gekozen, en daarom zette hij deze zaak tegen mij op touw," aldus Poutsma. Gisteravond zijn nog tal van nieuwe persmannen achter de verblijfplaats van de gedeporteerden geko men en het hotel was nu letterlijk belegerd door een groote menigte. De arbeidersleiders hadden er groo- ten schik in. OOSTENRIJKHONGARIJE. Werkloozen te Boedapest hebben in een vergadering een motie aan genomen, waarbij zij1 werk eisehten en verklaarden, dat dit bun laatste vredelievende poging zou zijn. Zij- hadden nu het plunderen en bommenwerpen op bun program I Op straat veroorzaakten de werkloozen veel berrie. De politie verstrooide ze eebter. In een straat werd een ookeswagen omvergegooid en de cokes verdween in de zakken der menigte. Later werden met de zwarte brokken vensterruiten en lantaarns ingegooid onder het geroep „wij zullen plunderen en moorden." Ook een ziekenhuis werd niet gespaard. Onder de voorbijgangers ontstond een paniek. De politie deed menige® uitval; Yele betoogers werden in hechtenis genomen. ITAUë. Uit Rome wordt aan de Frankf. Ztg. ge meld dat koningin -Helena, dezer dagen onverwacht een voor de San Pancrazio liggend asyl voor tuber culeus kinderen bezoekend, daar een toestand van ver schrikkelijke verwaarloozing aantrof. Zóó onhygië nisch was de toestand] dat de 'koningin onmiddellijk een vijftal op haar kosten daar ondergebrachte kinde ren liet wegbrengen en de inrichting, de „Seuola Co lonic» Regine Helena," haar naam onttrok. Niet ten onrechte stellen de katholieken tegenover zulke lee- keninriohtingen hun, uitnemende inrichtingen. De Frankf. Ztg. hoopt dat het krachtig o-ptieden van de vorstin tot verbetering -ook elidera zal leiden. Gemengde mcdedeellngen. TOCH EEN SLECHT VOOBTEEKEN. De moderne Amerikaan is al even bijgeloovig als de bewoners van sommige Europeesdie landen, het geen wel blijkt uit hot volgende: Een sneltrein stopte plotseling midden in de be sneeuwde wildernissen van HLinois. De ontstelde rei zigers keken uit de raampjes, de beambten renden naar de locomotief en daar zagen ze den machinist sneeuwballen gooien naar een zwarte kat, die in de tak van een- boom gekropen was. „Wat doe je?" vroeg men hem. Die verwenschte kat is de lijn overgestoken voor de machine om, nu moet ik hem weer laten torugkeeren om het -onheil af te wenden. Hij gooide net zoo lang naar het diertje dat het do lijn over en wegvluchtte. Daarna klom hij weer o-p de locomotief en de trein vertrok Ongelukkig voor hem was er in de sneltrein ook een hooger beambte van de compagnie^ die niet "aan dergelijke voorteekenen geloofde. Hij zond een rap- port in en de machinist werd uit den dienst ontsla gen om-dat hij al te angstvallig gewaakt had voor de veiligheid van zijn reizigers. Een slecht voorteekenen was die kat dus wel ge weest voor hem I DE AANSLAG TE DEBRECZIN. Nader is gebleken, dat het pakket, waarin zich de helsche machine bevond, 100 kr. voor de armen moest bevatten, verder een zilveren kandelaber en een tapijt. De machine was geladen met eerasiet. De bisschop zelf, die naar het eerst heette, onge deerd was gebleven, is licht gekwetst. Een der ooggetuigen, de bisschoppelijke actuariua Krisko, die gewond werd, verklaarde'o.m.: In een waardeloos pantervel zat een klein houten kistje, Dit de keuken werd een beitel gehaald en toen deze onder het deksel gestooten werd volgde de noodlottige ont ploffing. Het heet dat de politie te (Dzernowitz den dader reeds op het spoor is, In officieele kringen is men echter van oordeel, dat men den dader van den dynamietaanslag op 't bisschop- pelijk paleis te Debreczin moet zoeken in kringen, die trachten de goede verstandhouding tusschen Hon garen en in Hongarije wonende Boemeniërs onmoge lijk te maken. iwaïv i KORTE BERICHTEN. - Te Valencia werd door den wind bet d'ak van een publieke waschinricbting weggeslagen, waar bij twee vrouwen gedood en zeven; gewond werden. Door het instorten van een toren in, een 'klooster kwam een vrouw om het leven. Te Puertollano werd in den storm één man gedood en één gewond'. Te Torre Nueva in de provincie Granada is een zeer ernstige typhusepidemie uitgebroken. Twee derde gedeelte der bevolking is aangetast. De kerkhoven kunnen nauwelijks bet aantal der gestor venen bevatten. Talrijke buizen zijn ontvolkt. Slecht drinkwater is de oorzaak. - Bij Liboiume beeft een kr an kzinnige met geweerschoten zijn 36-jarige buurvrouw gedood. Haar echtgenoot en andere personen, die hem wilden ont wapenen, heeft hiji zwaar gewond. De locomotief en drie wagens van 'n lokaaitrein zijn bij Blangy (Er.), uit derails gevlogen en in een vijver gestort. De machinist en tien reizigers werden zwaar gewond. Te Hamburg beeft men een gezin door kolen damp vergiftigd gevonden. Een 19-jarige dochter was dood, de vader, moeder en drie jonge kin deren zijn weer bijgebracht. Te Coimo heeft men in het krankzinnigenge sticht een bioscoopvoorstelling gegeven en de krankzinnigen moeten zeer hebben genoten. In Asker, een voorstadje van Ohristiania is de villa van den Noorsche® ontdekkingsreiziger Isacbsen göheel in vlammen opgegaan. Daarbij werden het kostbare a-rolief overzijn reizen naar Spitsber gen, verschillende dagboeken en aanteekeningen ver nield. Ll een mijn bij Kupferdiroh, ten oosten van Es sen, zijn toen tegen het verbod in, van een buiten ge bruik gestelde lift werd .gebruik gemaakt, acht a r- b e i d e r s min of meer ernstig gewond. - Het Ko-penhaagsche stoomschip „Eclip tica" is op 47 graden N.B. en 6 graden WL gezon ken. Gered werden elf personen. De kapitein i3 dood. Het lot va® de overige opvarenden is nog onbekend. Prins Heinrich, een broeder van den Duitschen keizer wordt i n g e w ij d in de techniek van de cine math o-grafie. Hij' wil tijdens zijn reis naar Zuid-Amerika zelf opnamen doen. Ten zuiden van Chichester brak een vlieg machine, waarin een militaire vlieger en een pas sagier gezeten waren. De passagier is gedood, de vlieger zwaar gewond. In Boberow bij Lenzen wilde vier kinderen een muizengaatje uitrooken. Daarbij verbrandde ze alle vier. Mexicaansche bandieten hebben bij Lima een trein in de lucht doen vliegen, 55 officieren en sodaten kwamen om. De werklieden in de leigroeven van Charleville hebben besloten te blijven staken tot men hen in de wet op den achturendag en de mijnwerkers pensioenen zal hebben opgenomen. Door hevige rukwinden is belangrijke scha de aangericht ta Marseille, vooral in de voorsteden. Een aantal huizen aldaar staan onder water. Op een groot gedeelte van de kaden kan niet gewerkt worden. Ingezondenmededeellngen. Burgerlijke Stand. GETROUWD 25 Febr. Frederik Hendrik Ringers en Gesina Wolzak. GEBOREN 25 Febr. Hubertina Bernardina Beatrix, d. van Johan Jacob Clemens Woltering en Maria Elisabeth Hubertina Wackers. Neeltje, d. van Floris Albertus van der Meulen en Guurtje Zwaan,

Alkmaarsche Courant | 1914 | | pagina 2