NIER- en BLAASUJDER Vraag en Aanbod. NICO VAN VIXI1E, AAN ELKEN zijn in werking te zien. Yraagt Geïllustr. Prijscourant. BUITENLAND. STADSNIEUWS. VOOR DAMES. ADVERTENTIËN. Nadat U alle hoop hebt opgegeven om van die eiscinikkelijke ppn in Uw rug en Uwe g^wriohten genezen te worden, probeer dan DE WITT's Nieren en Blaaspillen. een wereldberoemd geneesmiddel voor alle vormen van Nierziekten. Zij zullen U binnei vier en twintig uur bewijzen dat zij de nieren en blaas bereikt hebben en de zwakke plaats hebben a ingeraakt. Wanneer U het blauw ziet, weet U dat het waar is. U kunt DE WITT's Nieren- en Blaaspillen ekomen ad. f 1.76 per doos bij NIEBOP en 8LOT- HOUBEh, Alkmaar, doch wanneer U ze eerst kost* ioos wenscht te prooeeren, zendt dan lU ets. in post zegels aan bovenstaand adres of aan E. 0. DE WITT Co., Amsterdam en een monsterdoos zal U gratis en franco toegezonden worden. voorstel spreken. De zaak nog eens nader te onder zoeken achtte spr. gewenscht. De heer Tessel: „Waarom zuilen wij het nu niet afhandelen, in de volgende vergadering staan wij voor een zelf die feit?" De heer Stam: „Voor Ursem is de eerste Pinkster dag een beroerde kermisdag." Met vier tegen drie stemmen werd hierop besloten het voorstel niet aan te houden. Voor aanhouding stemden de heeren J. Oudt, D. Schermerhorn en W. de Geus. De heer de Geus meende thans der. Eaad er op te moeten wijzen, dat de Zondag voor vele burgers, met bet oog op hun zaken, de beste dag is. „Wij zitten hier voor de belangen van de geheele burgerij en van ieder burger in het bijzonder." De heer Stam was van meening, dat de 2e Pink sterdag veel beter is. De heer de Geus wees op de kermisbezoekers uit de omgeving. De beer Stam vindt de eerste Pinksterdag voor ka tholieken geen dag om kermis te houden, daarvoor is ze z. i. een te hooge dag. De voorzitter bracht hierop het voorstel v.an B. en W. in stemming. Met vier stemmen voor werd het aangenomen. Tegen stemden de heeren J. Oud't, W. de Geus en D. Schermerhorn. Het verslag over den toestand van het Lager On derwijs over 1913 werd hierna gelezen. Op verzoek van den heer Schaap zal onderzocht worden of er niet meer ouders zijn, die voor het beta len van schoolgeld in aanmerking komen. Bij de rondvraag gaf da heer Schaap te kennen het gewenscht te achten dat de aanbesteding voor de sohoolverbouwing welke op 11 Maart zal plaats heb ben, uitsluitend onder de burgers gehouden werd. Voor een werk van 3000 vond spreker het onge- wenscht, dat ook aannemers van elders konden in schrijven. De voorzitter wees er op, dat zulks noodzakelijk was, omdat het Rijk hare bijdrage anders onthield. De heer de Geus zag gaarne dat het door de K. E. M. te maken rapport over aansluiting van de gemeen te bij de Kennemer Electrische Centrale bij de raads leden circuleerde. Wanneer dit rapport behandeld zal worden, zou spreker de K. E. M. willen verzoeken zich door een ingenieur te laten vertegenwoordigen, omdat deze de gewenschte inlichtingen kan geven. De voorzitter had hiertegen geen bezwaar en sloot hierop de vergadering. UIT SCHERMERHORN. Vrijdagmiddag vergaderde da Eaad in voltallige zit ting. Medegedeeld werd) dat tot voorzitter van het Burg. Armbestuur is benoemd da heer G. Moerbeek; dat is ingekomen een schrijven van den heer J. .Klerk, waarin deze verzoekt een jaarlijkschen geringen huur prijs te bekomen, voor een duiker die ais waterafvoer door zijn land gaat, ten einde verjaring van eigen domsrecht in dezen te voorkomen. B. en W. stellen voor dit schrijven aan te houden tot eene volgende vergadering, waarin zij dian een uitgewerkt plan des betreffende zullen voorstellen, wat algemeen werd goedgevonden; een schrijven van den heer J. Kluppel met verzoek hem voor woningbouw 148 M2. grond af te staan van het terrein aan de Noordzijde van de trambaan tegen den vastgestelden prijs, terwijl het in zijne bedoeling is daarop een woning te stichten, waarvan de bouw kosten meer dan 2000 zullen bedragen. Werd met algemeene stemmen goedgevonden. Van Ged. Staten was ingekomen een schrijven met verzoek om eenige toelichting, aangaande de wijzi ging van de jaarwedde van het hoofd der school. Van B. en W. van Velsen was ingekomen een schrij ven, waarin zij den Eaad verzoeken adhaesie te be tuigen aan een door hen gericht schrijven aan de Tweede Kamer, inzake de Ouderdomswet. De heer Westerhof stelde voor adhaesie te betuigen aan dit schrijven, wat algemeene instemming had. B. en W. stelden voor de gratificatie van 15 gulden, welke jaarlijks wordt verleend aan de Rijksveldwach ters te Alkmaar en te de Rijp, thans te verleenen aan den alhier gestationneerden Rijksveldwachter, wat mede met algemeene stemmen werd goedgevonden. Als leden van het stembureau voor verkiezingen in 1914 werden benoemd de heeren K. Honig en C. Hierop. Hierna kwam1 aan de orde die benoeming van een hoofd der Openb. Lag. School. De voorzitter stelde voor de besprekingen hieromtrent te houden in ge heime zitting, waartoe werd besloten. Na heropening werd overgegaan tot' stemming en werd met algemeene stemmen benoemd de heer J. Akkerman, Hoofd der School te Sint Maarten, no. 1 der voordracht. De voorzitter sprak den wensch uit, dat deze keuze voor onze gemeente eene gelukkige motge zijn. Door den voorzitter werd alsnu eene bespreking in gesteld tot regeling van staanplaatsen voor de kermis op het schoolplein. Met 5 tegen 2 stemmen, d'ie van de heeren Moer beek en Westerhof, werdl goedgevonden het school plein hiervoor disponibel te stellen, terwijl een voor stel van den voorzitter om dit plein alleen voor schouwburgtenten af te staan algemeene instemming verkreeg. Ook werd met algemeene stemmen bepaald dat het staangeld op dit plein 10 zal bedragen, wat een maand voor de plaatsing moet worden betaald bij den Gemeente-Ontvanger. Hierna werd die vergadering door den voorzitter ge sloten. UIT OOKDAM. Vanwege de afd. „Hensbroek en Omgeving" van de Vereen, ter bevordering van het Vakonderwijs in West-Friesland is hier deze week een tentoonstelling gehouden van teekeningen, gemaakt door de leerlin gen der vakschool te Hensbroek. In het ruime, goedlverlichte lokaal van den heer Schouten maakten deze teekeningen een aangenamen indruk op den bezoeker, waartoe ook de rangschik king der groepen van de verschillende platen zeer vee1' bvidvne)? We ragen er aardig werk van dsrtienjarigen, maar ook werk van.de leerlingen uit de hoogste klassen: keurig uitgevoerde bouwconstructies, modellen van uithangborden, verschillende lettertypen, in 't kort allerlei werk van timmerlieden, schilders en metse laars. Velen hebben de tentoonstelling met een bezoek vereerd en een goeden indruk meegenomen. hoofdstraat een mooi magazijn rijker hoeft doen wor den 1 GEVESTIGDE PERSONEN. G. Admiraal, d.b., r.k., Koorstraat 24. W. Dona, huiskn., r.k., Langestraat 94. N. Hoogvorst, rijkn., n.k., Omval 44. J. van Nienes, ass. huish., n.h., Üe- tiusstraat 4. J. Hof, arb., r.k., Egmondermeer 10. J. Kramer, banketbakkersknecht, r.k., Omval 34. Th. J. A. van Soest, slagerskn., n.h., Magdaienansti. 13. J. Gons, z.ber., n.h., Diaconie. B. G. 0. ten Brink, kapelaan, r.k., Breedstraat 9. J. B. van der Gulik, pakhuiskn., r.k., 1ste Kanaalstraat 10. W. Narold, arb. H.IJ.S.M., r.k., Verl. Landstraat 1. A. B. Narold, stoffeerdersbed., r.k., erl. Landsti. 1. J. H. de Rover, kleermakerskn., n.h., 1ste Kanaal straat 5. 0. Bethlehem, arbeider, r.k., Woonkeet Nieuwpoortslaan. W. Egbergen, z.ber., r.k., Compag- niestr. 9. J. KLeinhout, gasfitter, n.h., Heul 13. A. Pranger, d.b., n.h., Stationstraat 53. J. van der Schoot, kapperslbed., Payglop 20. J. Hooghiemstra, leerl. mach. H.IJ.S.M., r.k., Eendlracbtstxaat 14. Wed. H. BootsiHoogervorst G. O., z.b., r.k., Oudegr. 131. J. J. Nijs, spoorbeambte, r.k., Bierkade 9. Wed. H. HoogeboomBaas M., z.ber., r.k., Laat 23. K. Bras, metselaarskn., n.h., Eendrachtstr. 14. O. Bak ker, z.ber., n.h., Nieuwesloot 36. H. Hoogveld!, va rensgezel, n.h., St. Annastriaat 23. A. O. van Gijsen, winkelb., r.k., Payglop 20-22. W. Braak, leetrh mach. H.IJ.S.M., d. g. Laat 48. R. Peereboom, metselaars knecht, n.h., Kerkpl. 2. J. W. Dito, r.k., huiskn., Bierkade 10. VERTROKKEN PERSONEN. J. Amesz, leerl. mach. H.IJ.S.M., n.h., HeMersehe- weg 19, Amsterdam. A. Groen, d.b., r.k., Achterweg 51, Hoorn. R. de Groot, onderwijzeres, n.h., Hofdijk straat 13, Almelo. L. Jupijn, smidiskn., r.k., Mariën- laan 1 Obdam. N. Raven, fruithandelaar, n.h., Nieuwpoortslaan 117, Rotterdam. G'. S. van Duin kantoorbed., n.h., Luttik-Oudorp 4, Den Haag. J. J. Hendriks, winkelbediende, r.k., Parkstr. 6, Beverwijk. G. WiedenhoffRoos, z.ber., n.h., Runstx. 10, Den Halder. A. Békker, d'.b., r.k., Magdalenenstraat 12, Noordscharwoude. O. Brouwer, bakkerskn., n.h. Achterdam 29, Oastricum. P. Pieters, bankw., n.h., Achterweg 20, Helder. N. J. 'Toren, winkeljuffr., n. h., Ridderstraat 17, Amsterdam. M. die Waaij, z.ber., n.h., Metiusstraat 3, Leiden. J. Brons, arbeider, r.k., Lindenlaan 22, SchoorL M. J. Hazes, ass. huish., r.k., Tuinstraat 5, Hoorn. G. N. Scholten, boekhou der, r.k., Kerkplein 2, Voorst. *)l J. Th. Lucassen, z.ber., Nieuwesloot 49, Den Haag. S. Admiraal, grutterskn., n.h., Runstraat 1, Oudorp. M. E'. Kes, z.ber., n.h., Zeglis 7, Oudiorp. Th. J. Burgers, ver pleegster n.h., Prins Hendrikstraat 38, Amsterdam. 0. Breek, agent van politie, n.h,, Baansloot 38, Am sterdam. Hoofd1 van een gezin. NO ORDER B ANK. Aan het jaarverslag over het 19de boekjaar, uitge bracht door den directeur, den heer D. O. J. van Dijk ontleenen wij het volgende: Ook nu weer kan gewezen worden op gestadigen vooruitgang der zaken. Het getal rekeninghouders nam geregeld! toe, de omzetten der kasrekening en wisselrekening werden grooter, terwijl niettegen staande de slapte der effectenzaken, het totaal der ef fectencommissie zelfs een nog iets hooger bedrag aanwijst dan in het voorafgaand© jaar. Er werd een netto winst gemaakt van 15302.71. De onroerende eigendommen der vennootschap staan te boek voor 17.500. Debiteuren in rekening courant en teigen accept komen voor tot een gezamen lijk bedrag van 841.277.756. Ze zijn meerendeels gedekt door hypothecaire zekerheid, borgtocht en of ficieel genoteerde fondsen. Het in blanco verstrekt crediet beloopt een som van 92.180. Werd slechts tijdelijk toegestaan en is verdeeld over 76 posten. Van verliezen op dit hoofd hleef de Vennootschap dit jaar verschoond. De eigen fondsen bedragen, 30.017.42. De deposito's bedragen 262776.77 en bestaan voor het grootste deel uit voor één jaar vastgeplaatste bedragen. Het reservefonds bedraagt 19000 of ruim 13.50 van het geplaatste kapitaal, thans groot 140.000. Voorgesteld wordt als dividend' aan aandeelhou der» uit te keeren 6 of 30 per geheel aandeel. EE(N NIEUWE' ZAAK. De heer H. Schoonhoven, die sinds 20 jaar op d'e Laat gevestigd was, opent vanavond zijn nieuwe meu belinrichting in het perceel Langestraat 100. Het heerenhuis is Vterbouwd in een zeer mooien, ruimen winkel, die met de smaakvol gerangschikte meubel stukken, waartusschen palmen en eenige bloemstuk ken het goed doen, de aandacht zeer zeker zal' trekken. De winkel, waarvan de ruit de grootste hier ter stede is, is 5 meter hoog. De wanden zijn in licht bruin gehouden, de l&mbrizeering» ter hoogte van 1.70 M. zijn donkerbruin; bet maakt een uitnemend effect. Dat de winkel electriech verlicht wordt, be hoeft nauwelijks betoog; aan den zolder bevinden zich 10 lichtpunten van 100 kaarsen en één van 600, beneden den spiegelruit zijn nog een drietal lichtpun ten, elk ter sterkte van 100 kaarsen. Een keur vau meubelen alle in eigen werkplaats gemaakt, voor kleine 'beurzen wordt ook op bestelling geleverd zullen vanavond door al die electrische lampen „in het juiste licht" worden geplaatst. Prach tige boekenkasten, schrijfbureaus, stoelen, enz., met gepaste versiering, vindt men behalve in den winkel, ook in dit magazijn boven. Vlak achter den winkel bevindt zich de werkplaats, waar men zich behalve met het vervaardigen der zich in den winkel bevindende meubelen, ook met repara- tiewerk bezig houdt, en daar achter is weer een berg plaats. Mogen de ongetwijfeld vanavond talrijke kijkers koopers worden van dan heer Schoonhoven, die de DÜITSCHLAND. Alfweer hebben in Straatsburg vechtpartijen plaats gehad tusschen burgers en mili tairen. Een onderofficier werd door acht burgers op de openbare straat op de gemeenste wijze beschimpt. Toen een der burger» met een geopend mes naar hem toekwani, trok hij1 zijn sabel en sloeg voor de „messen- held" kon steken hem krachtig op het hoofd, waarna de aanvaller schreeuwend vluchtte. Verder werd een soldaat van den gezondheidsdienst, zonder dat hij eenige aanleiding daartoe gaf, door vier burgers aangevallen en geslagen. E'en schild wacht, die bij de barakken der vesting op wacht stond hoorde de woorden: „Hedenavond nog vermoord ik den schildwacht." Op zijn geroep „Werda," ontving hij geen antwoord, maar werd door twee personen aangevallen en geslagen. Daar de schildwacht niet in staat was zijn geweer te laden, ontkwamen da aanval lers. Op grond van dit feit heeft de gouverneur be vel gegeven, dat alle buiten de stad staande schild wachten, van nu af met geladen geweer op post moe ten staan. ENGELAND. De arbeiderspartij heeft te Londen aan de negen Zuid-Afrikaansche aribeidersleiders in het Lagerhuis een diner aangeboden. Honderdtwintig gasten, alle secties der arbeiders- bewering vertegenwoordigend, zaten aan. Door alle negen verbannenen is het woord gevoerd. Den meesten indruk maakte echter wel de redevoe ring van den heer Mac Donald. In krachtige bewoor dingen verklaarde hij, dat de negen naar Zuid-Afrika terug moesten. De voorstanders van zel'fregeering aan Ierland zullen 14 Maart te Londonderry een groote betooging houden om te toonen, dat zij er ook nog zijn. De Dublinsche correspondent van de Times zegt uit goede bron te weten, dat de unionistische vrijwil1- ligersmacht in Ulster zestig machinekanonnen heeft en dat er in sommige graafschappen meer geweren dan vrijwilligers zijn. De overtollige geweren worden klaar gehouden voor vrijwilliger» uit Etagëland. SPANJE. De toestand in Valencia verergerd. Al le troepen van het garnizoen zijn gemobiliseerd, daar alle trams en omnibussen den dienst hebben .gestaakt. Uit omliggende plaatsen zullen troepenversterkingen worden gezonden. De eleotriciteitsrwerken, de gasfa briek en andere bedrijven worden door militairen be waakt. Men verwacht dat de algemeene werkstaking zal worden geproclameerd. PORTUGAL. In den geheelen staat moet een be langrijke revolutionaire beweging bestaan. Het land zou ten prooi zijn aan een ware anarchie. Patrouilles soldaten trekken door die straten van Lissabon, terwijl ze vuurden op manifestanten, van wie verscheidene gedood of gewond werden. Te Badajoz moet een bom zijn gesprongen in het St. Apoliniarstation, waardoor groote schade is aan gericht. Er zijn op verschillende plaatsen ontsporin gen voorgekomen, doordat de rails opgebroken waren. Menschen zijn daarbij niet omgekomen. Voort» zou den stakers bij Helvas op twee tremen een aanval ge daan hebben met dynamiet. FRANKRIJK. De chef van den generaien staf heeft een wetsontwerp gemaakt waardoor officieren op jeugdiger leeftijd bevorderd worden. De meerdere jaarlijksehe kosten zouden ongeveer 5 millioen gul den bedragen. Om de hoogste militaire waardigheden te kun nen bereiken zal de officier met 42 jaar bataillons- commandant, met 48 jaar luitenant-generaal, met 51 jaar generaal, met 56 jaar brigadegeneraal en met 58 jaar afdeedingscommandant moeten zijn. Dit ontwerp is er hoofdzakelijk op gericht de verkoelde geestdrift der jeugd voor dten officiersloopbaau weer op te war- Gisteren zijn de 1 ij k e e van drie t o e r i e» ten van de Lyonsche-Alpen-club in de Joly-bexgpas (Er.) gevonden. Gemengde mededeelingen. EEN ZUIDPOOLREIZIGER TERUG. Met de Aurore is te Port-Adelaide teruggekeerd' de Australische Zuidpool-expeditie van dr. Mawson. De meeste deelnemer» aan deze expeditie, over twee lan dings groep en verdeeld, waren reeds in 1912 terugge keerd. Dr. Mawson en 6 anderen waren op Adelieland achtergebleven. Zij beschikten daar over een installa tie voor draadlooze telegrafie, welke met Australië en Nieuw Zeeland de verbinding onderhield. Einde 1913 vertrok de Aurora, het expeditievaar tuig, om de achtergeblevenen te halen. Op een expe- ditiet'ocht verloor dr. Mawson al zijne tochtgenooten. Toen hij zijn laatsten makker verloor, wa» hij' nog 100 Eng. mijl van de overwinteringshut verwijdert. Al leen, ziek en bijna stervend van honger, moest dr. Mawson eenendertig dagen tobben om de overwinte- ringsihut te bereiken. Juist een uur geleden had de Aurora, het expeditieschip, dat hem had willen aan boord nemen, het anker gelicht. En Mawson moest, met zes anderen, die op zijn te rugkeer waren blijven wachten, een tweede overwin tering doormaken. EEN RADICAAL MIDDEL! Overal wordt geklaagd over de slechte opkomst van de volksvertegenwoordigers in het parlement. „Ulk" wil nu de volgende regeling treffen: Ieder afgevaar digde heeft ais plaatsvervanger zijn tegenstander bij de verkiezingen. Deze plaatsvervanger treedt op, wanneer de eigenlijke bekleeder van het mandaat ver hinderd is. Doordat de plaatsvervanger een scherp tegenstander is, zal de afgevaardigde er wed op passen de zittingen niet te verzuimen I KORTE BERICHTEN. In Keulen zijn drie personen aangehouden, die brand moeten hebben gesticht om zich van een 5-jarig knaapje te ontslaan. In Duisburg is een Hollandsche vrouw gear resteerd, die haar zoontje door voortdurende mishandelingen gedood had. In de gevangenis te Montreal (Canada) heeft een hevige brand gewoed. Reeds acht lijken van gevangenen zijn gevonden. Te Belfast is de Btittanic, het grootste schip dat in Engeland is gebouwd, van istapel ge- loopen. Het is 900 voet lang en meet ongeveer 50.000 ton en kan 2500 passagiers en ruim 950 koppen bergen. Te Cumière» in Champagne is een jongen van zeventien jaar aangehouden, die den 27sten December zijn vader en zijn moeder tijdens hun slaap uit hebzucht had' dood)geschoten. Te Manchester is een tramrijtuig hij het nemen van 'n bocht uit de rails gevlogen, het reed tegen het trottoir op en sloeg om. Acht der inzittenden werden ernstig gewond, terwijl 20 a 30 anderen lichte kwetsuren opliepen. Tsaopingtsjoen, gouverneur van Tsjili en gewe zen eerete-minister, een van de meest krachtige aan hangers van Y oean-sjh-kad, ia vermoedelijk vergiftigd. DE NIEUWE VOORJAARSMODES, Een onzer Amsterdamsche medewerksters schrijft onB': Om onze lezeressen te kunnen inlichten over de nieuwe voorjaarsmodes heb ik me deze week een rond wandeling door de groote Amsterdamsche modemaga zijnen getroost. Dat ia werkelijk een heel corvée. W ant al mag de bekende Kalverstraat zich in het be zit van menig groote zaak op dit gebied verheugen, nog kwartieren gaans buiten dit centrum bevinden zich andere toonaangevende modefirma's. Althans voor zoover we in Nederland van toonaangevend kun nen spreken. Een bekend feit ia het immer», dat er niets origineels op het gebied van mode bestaat in Nederland. Wat wij aan mode-artikelen dragen, is niets dan Parijsche en Engeische namaak. Mijn rondwandeling heeft me niet optimistisch ge stemd ten aanzien van hetgeen we dit voorjaar aan kleeding zuleln zien dragen. Heusch, lezeressen, het word't een straf, nieuwe kleeren te moeten koopen. Het wordt een zoeken en zoeken tusschen de meest lachwekkende modellen, om ten slotte noig niet eens naar z'n zin te besluiten. De nieuwe voorjaarsmode uit zich het sterkst in zijn rokmodellen. De korte schoot domineert. Het is ruim en verbreedt de heu pen aanmerkelijk. Alleen zeer slanke dames zal het mogelijk zijn, dit model rok te dragen in verbinding met de wijde slobberiblouse van dezen winter. Met een rok, glad als een kokertje, kleedde deze blouse vooral' onze jonge meisjes uitstekend. Doch voor een rok met wijden schoot zijn we in doorsnee met te zwaarge bouwde heupen gezegend. Wat lengte en model van mouwen betreft, laat de mode ons veel vrijheid. De gekleede japon heeft over het algemeen een nauwtoeloopende mouw, eindigend in een breed over de hand golvende kantenstrook. De halsuitsneden zijn, hetgeen te verwachten was, nog ruimer dan dezen winter. Zij hebben meer in breedte over de schouders dan aan diepte gewonnen. De zoom is afgewerkt door een tegen den hals oploopende tu len ruche. A1» kleur is nieuw een serie tango-tinten, bestaande uit een steenachtig rood, een heller-dan-helgroen en pimpelpaars en een chromaatgeel, alles voor de lief hebster De hoeden? Wel, een tiental jaren geleden droe gen we echter schuiten op het hoofd. Nu munten wij uit in veTgane schepen. De lijn althans, die de rand van een modieuse hoed, en face gezien, vormt, is minstens even schuin als de lijn, gevormd door de overgebleven reeling van de Titanic. Masten en zeik-flarden zijn niet eens vergeten. Het overige laat zidh denken. Men laat zich op het oogenbl'ik nog niet van de aanstaande voorjaarsmode vertellen. In sommige branches is het nog een wikken en wegen, en zijn er nog geen besluiten genomen. Advertentie» van 1—5 regel» 25 Cl». J. B. L. SFMON, Steenhouwer, Koningeweg 41. MAJtMERSUJP tot onderhoud van marmeren vloe ren. MARMEJMFO'LITOEtR voor Rehoerstoonmlin teis, Wasehtafels enz. Onovertroffen kwaliteit. STEENHOUWERIJ A. KALLANBEE. NIEUWESLOOT No. 1. Speeialiteu in GRAFZERKEN. Foto gratis. TE KOOP: Meubelen, Stoelen en Spiegels in ver schillende stijlen, Kamerrr 'beien, ook so'ied Stef- feerwerk te leveren. Aanbew^nd, Firma P. J. C. NIEROP. Alkmaar. Fnidwen 118. Langwtraat 68. TE KOOP GEVRAAGD: Geheele en gedeeltelijke INBOEDELS. Alle voor komende GOEDEREN. Adres: K. VERWER, Koningsweg 62<54, alhier. N.B. Ook aan huis te ontbieden. ROLTAPLTTSlCHUIERS. Nieuw en soliedi. Gebruikte worden schoonge maakt. De bekende Straatbezems voorhanden van 30, 40, 50 en 60 ets. Deze maand uitverkoop van Spon sen. Voor de schoonmaak alle soorten Borstelwerk, Zeemleer en Dweilen. Vertrouwd adres: Aanbevelend, P. W. N. NAP, Hekelstraat O 10. EEN NETTE WAS'CH aan huis gevraagd. Te bevragen aan het Bureau van dit Blad. Met April of eerder NET DAGMEISJE ge vraagd. Achterstraat 45. De onüergeteekende beveelt zich beleefd aan voor het OPMAKEN VAN KAPPEN. Mejuffrouw GOUDSBLOM, Nieuwlandersingel 78, bij de Haarl. Tram. HEERENHUIS TE HUUR, op netten stand, met vele gemakken, tegen 1 Mei a.s. of eerder. Huurprijs 325,per jaar. Te be vragen bij J. DE GRAAFF, Laat 103, Alkmaar. EEN KIPPENHOK MET LOOP, in uitstekenden staat, TE KOOP aangeboden. Te bevragen Bureau van dlit Blad. GEVRAAGD een flinke WERKSTER, voor Woensdag- en Zaterdagmiddag, van 12 tot half vijf. Adres: Middenstraat 20, Alkmaar. Een GRAMOPHOONPLAAT bij uitnemendheid is die van Guido-Deiro, de wereldberoemde harmonica speler. Men hoort de licht-Cavalary-Ouverture. Verkrijgbaar bij A. Dekker, Ged. Baansloot No. 1. Mevrouw, heeft u iets op te ruimen, laat U L. DE JONG ontbieden, die is overal bekend. Geeft de HOOGSTE WAARDE VOOB HUISRAAD en INBOEDELS, kleeren kleeden, kran ten, kruiken (wijnflesschen 2 eenten), champagne- en rjjnwijnflessehen U/l cent. L. DIE JONG, Oudegracht 48. 2de huis van de Bloemstraat. Alleen-verkoop voor ALKMAAR en OMSTREKEN ZAADMARKT S0.

Alkmaarsche Courant | 1914 | | pagina 10