DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Ho. 68 Honderd en zestiende jaargang 19M ZATERDAG 21 MAAKT UIT DEN RAAD. STRIKER - SQUIRE MINER Y A FUT Firma Stikkel, Olij en Ten Zeldam, BINNENLAND. ALKMAARSCHE COURANT, Dit nummer bestaat uit 3 bladen. AiTJKTMlAiAR, 01 Maart. Tegen twee uur uitgeschreven, begon die openbare raadsvergadering Woensdag eersit te twintig minuten vóór dlrie, zoodat de niet-openbare bijeenkomst der raadsleden, die tegen één uur door dien burgemeester wanen opgeroep'en, heel wat langer heeft geduurd, dan aanvankelijk het! voornemen is geweest het is niet aan te nemen, d'at de raadsleden al dien tijd' heb ben laten „verkieken." Toen bij de ingekomen stukken het uitvoerige adres van den heer Dikkers om eervol ontslag als ingenieur van het electrisch bedrijf was voorgelezen, dachten we: wat za.1 er nu komen? Maar er kwam niets, geen syllabe werd er gesproken en het gevraagde ontslag werd verleend „sains phrase." Het gevall 'maakte in de raadzaal een vreemden indlruk en het zal dezen ongetwijfeld ook hebben gemaakt in de gemeente, waar velen den heer Dikkers hebben loeren kennen als een bijzondelr ijverig en welwillend man, biji wien zij d!e behartiging dier belangen van ons electrilci- teitsbedrijf in goede handten dachten. Het lijkt oms gewenscht, den inhoud van het adres hier1 uitvoerig te vermelden. De heer Dikkers deelde mede, dat hein in die ver gadering vaan burgemeester en wethouders op 9 Fe bruari, waarbij' tegenwoordig waren die directeur der gemeente-gasfabriek en d'e heer Singels, directeur van, het gemeentelijk electrisch bedrijf te den Haag, eenige grieven waren kenbaar gemaakt op grond waarvan B. en W. meenden niet te kunnen meewer ken tot zijn herbenoeming. De grieven van den di recteur der ghsfabriek waren, daitl de heer Dikkers de getuigschriften van twee monteurs-soilllïcitanten niet had teruggezonden, alvorens zij hem daarom dlrie maanden later1 vroegen, dat hij een ontwerp-tarief voor grootverbruiker® van ellectrieiteit, hem door den heer Singels 28 November 1913 ter inzage gezon den, niet bad teruggestuurd, alvorens bem daarom vlijf weken na ontvangst werd verzocht, en dat het bij het electrisch bedrijf behoonende magazijntje steeds rommelig is. De beer Singels voerde ah grieven aan, dat de heer Dikkers een der wekel'ijksche rapporten niet op Dinsdag, zooals dit behoorde, maar op Woens dag had! verzonden, d'at hij hem een (rapport inzake het electriciteitstarief over December 1913 eerst 10 Februari 1914 toezond', en dat hiji hem niet medege deeld had, d'at het electriciteitsverbruik van 18 'Sep tember af tot 1 October bij' dli't van de maand October is gevoegd en over déze maand1 is geboekt, wat tenge volge had1, dat die betekening van dien heer Singels der electriciteitsrverliezen niet sloot. 'Op het did. 25 Februari gedaan ver'zoek om hem dlezie grieven schrif telijk te doen toekomen, Werd den heer Dikkers door B. en W. in hun vergadering van 20 Febr. medege deeld, dat zij' dfeze grieven niet schriftelijk wenschten te bekrachtigen. B. en W. verklaarden eahter wel, dat ze op die bekwaamheid' en d'e ambitie van den heer Dikkers niets hadden aan te merken, maar dat ze zijn persoon ongeschikt voor ambtenaar hielden. Ter zijner verdediging voerde de heer Dikkers in zijn adres aan den Eaadf a'an, dat het hem ontgaan was, dat de getuigschriften d'er monteurs origineel'en en geen afschriften waren, zoo als gewoonlijk gebrui kelijk is en dat ze in ieder geval direct op aanvraag teruggezonden zijn en er geen nadeel ontstaan is. In zake hert ontwerp-tarief Voor grootverbruikers dleelde adressant mede, dat hij genoemd ontwerp niet in het belang dhr gemeente achtte en hieromtrent met den directeur der Kennemer Eïectiieiteitsi-Maatschappij heeft gecorrespondeerd, hetgeen natuurlijk vertra ging gaf, maar tengevolge had, dlat hij gunstiger be palingen voor de gemeente kreeg. Hij ontkende voorts, dat het bij' het electrisch bedrijf behoorende magazijntje steeds rommelig is, maar wijl dit maga zijntje tevens tot werkplaats dient en d'erhalVe toe gankelijk is voor den monteur en werklui, kan dit magazijntje niet altijd uiterst netjes gehouden wor den, temeer daar bij bet Electrisch Bedrijf geen ma gazijnmeester verbonden is. Het op Woensdag in- plaats van op Dinsdag verzendien van het wekeTjksch rapport erkende de beer Dikkers, doch hij beschouw de dit van minder gewicht; „trouwens schreef hij in het adres elk man van zaken zal' het met mij eens zijn, d'at het wekelijksch uitbrengen van een rap port aan den heer Singels overdaad is." Wat het te laat zenden van dien maandstaat over December betreft, zoo ging de heer Dikkers voort, moet in aanmerking genomen worden, dat, alvo rens de inkomsten kunnen worden bepaald', het om slachtige Al'kmaarsche tari'ef een vaststellen van de totale kaansemsterkte van iedere installatie vordert, wat veel tijd neemt, die moeielüjk beschikbaar was, daar het electrisch bedrijf tot nu toe overvoerd is ge weest 'met werkzaamheden en mij1 desniettegenstaande slechts één monteur ter beschikking was gesteld!. Ten aanzien van het niet-med'edeelen van het feit, dat het elecitrieiteitsverbruik van 18 September tot 1 October bij de maand October was gevoegd en over deze maand was geboekt, dteeldte adressant mede, dat hij die zekere overtuiging had, dit den heer Singels bij zijn bezoek aan Alkmaar op 4 November 1913 te hebben verteld in verband met de kwestie over het berekenen der hoeveelheid electricitedt door de K. E. M., geleverd van 18 September af tot 1 November. Over het algemeen merkte de heer Dikkers op, dat bij de beoordeeling van genoemde grieven in aanmer king dient genomen te worden, dlat bij overladen ge weest is met werkzaamheden en een tijd' tegelijk al® directeur, ingenieur en opzichter van het electrisch bedrijf fungeerde en dat wel in geen betrekking iemand gevonden zal wordien zondér tekortkomingen. Hoewel deze grieven h'em zoo futiel) voorkwamen, dat bij verwachtte, dat d'e Baad, die hem het vorige jaar zijn vertrouwen schonk, hem dit op grond dlezer grie ven in het vervolg niet onthouden zou, meende hij toch heter te doen, nu van samenwerking mét zijn superieuren 'geen sprake meer kan zijn en ook zijn ambiti'e voor zijn werkzaamheden door bovengenoem de behandeling verdwenen is, den Baad te verzoeken hem zoo spoedig mogelijk, uiterlijk 15 April, eervol ontslag als ingenieur bij' het gemeentelijk electrisch bedrijf te verleenen. De heer Dikkers werd den 9den April! 1913 voor den tijd van één jaar benoemd. Hij was no. 2 der voordracht van B. en W. terecht had o, L de meer derheid van die Raadsleden (9 van de 17) gemeend, dat het minder gewenscht was nou 1, een ingenieur van de stroomleveiende maatschappij die functie van ingenieur van het gemeentelijk bediriijf op te diagen. In het jaar, dat de heer Dikkers zijn betrekking vervulde zijn B. en W. volgen» bovenstaand adres tot het inzicht gekom'en, dat hiji ondanks zijn bekwaam heid en zijn ambitie ongeschikt is vo'or ambtenaar. Zij hebben, nu de tijd van benoeming ten einde liep, hem medegedeeld', dat ze oip grond van eenige grie ven ge'meend hadden niet te kunnen mtedewerken tot zijn herbenoeming. Hoewel die heer Dikkers ver wachtte dat de Baad hem het geschonken vertrouwen ook in het vervolg niet zou onthouden, vond hij' het beter zijn ontslag te vragen, een maatregel, waarvan wellicht nok reeds in bet onderhoud met B. en W. is gewaagd. Nu komt bet ons voor, dat de Raadsleden in deze zaak meerdere gegevens moeten hebben gehad, d'an ter beoordeeling aan buitenstaanders ten dienste staan, zooals trouwen® ook B. en W, meerdere grie ven moeten hebben gehad, dan in bet adres zijn opge somd. Het is immers in de eerste plaats niet aan1 te nemen, d'at B. en W. een ambtenaar, van wien in den beginne inderdaad buitengewoon veel is gevergd, ni'et voor een herbenoeming zouden voordragen om enkele, niet eens zoo heel groote, in hoofdlzaak administra tieve, tekortkomingen. Maar in het alleronwaar schijnlijkste geval d'at 'dit inderdaad eens zoo ware, zou er geen enkele reden zijn om te veronderstellen, d'at in den Baad' alle leden zich zondier meer bij het standpunt van B. en W. zouden neerleggen. De verstandhouding tuisschen het college van B. eu W. en dat van den Baad is niet precies van dien aard dat ja en am'en wordt gezegd op hetgeen wordt voor gesteld! En hierin ligt, dlunkt ons, in dit geval een waarborg voor degenen, bij wie twijfel zou mogen op komen omtrent die vraag, of de heer Dikkers billijk en rechtvaardig is 'behandeld. Kan het stilzwijgen, dat er Woensdag in de openbare zitting is betracht, an ders worden aangemerkt dan als een „sprekend" be wijs, dat de heer Dikkers zich vergiste, toen hij meen de het vertrouwen van 's Eaads meerderheid alsnog te bezitten? Intusschen geltooven we, dat bet verstan diger ware geweest, indien men in den Baad over de ze zaak wèl had' gesproken. Mocht het motief van het stilzwijgen moeten worden gezocht in de overwe ging, dat dit in het belang van den betrokken ambte naar was, dan zouden we meenen, dat die Baad hem eventueel had kunnen zeggen, wat Molière George Da,ndm deed toevoegen: Tu l'as voulu. Er is nog iets. Evenmin als men thans buiten den Baad kan beoordeelen of de heer Dikkers aanspraak kon maken op een herbenoeming, evenmin ook kan buiten den Baad vaststaan, dat het bijvoegelijk naam woord „eervol" bier op zijn plaats is. Ook in dit op zicht moet men zich tevreden stellen met de volledi ge goedkeuring welke de Baad aan het eervolle ont slag heeft geschonken. Doch mede daarom ware het gewenscht geweest, dat, waar de betrokkene zel'f te gen hem uitgebrachte grieven door middel van een adres ter kennis van het publiek had' gebracht, in openbare zitting volledig was medegedeeld, wat er op hem als ambtenaar viel aan te merken. Men mag als buitenstaander voor-zich-zelf gelooven, dat 'er ten opzichte van den heer Dikkers volstrekt geen onbil lijkheid' is begaan, zij, dlie bij gebrek aan andere ge gevens enkel oordeelen naar hun waardieering voor den man, met wien ze in aanraking kwamen en naar den inhoud van het adire®, zullen wellicht twijfelen, en die twijfel had door openhaarheid weggenomen kunnen wordént Waar wij' bovenstaande kwestie nogal uitvoerig heb ben behandeld1, moeten wij; ten opzichte van enkele andere punten1 kort zijn. 'Op het adlres van de voor- loopiig© commissie inzake de stichting van een nieuw schouwburg- en concertgebouw alhier, welk adres met de memorie van toelichting reedia in1 zijn geheel in ons 'blad werd opgenomen, komen we later wel eens terug. Heden zij slechts de aandacht er op ge vestigd, dat de vereenigingen, welke adhaesie betuig den, wel zeer vogels van diverse pllui'mage zijn; zelfs die vereeniging voor huisverzorging en die voor ver betering van vrouwen- en kindlerkleeding doen meel Daartegenover staat echter, dat tal van andere ver eenigingen ontbreken. Er i's geen enkele katholieke organisatie bij, hoewel toen in 1902 een plan opkwam om een nieuw gebouw te stichten oiok de heeren Dor- beck en van dien Bosch tot de initiatiefnemers be hoorden. Ook de sociaal-democraten hielden zich geheel afzijdig. De sociëteit dé Club en de Ontzet- vereaniging moeten niet geteekendl hebben, wijl zij dé zaak verkeerd aangepakt vindien, vooral omdat nu de Baad! er in is gemoeid, Biüderdijk niet, wijl dleze Ka mer den tegenwoordigen toestand niet als slecht moet beschouwen. Wat nu de agenda betreft, eindelijk is dan de nieuwe verordening, regellendle die Ib'eloonihigen van het onder wijzend personeel aan de Burgeravondschool en de Avondschool voor Handwerkslieden vastgesteld. Dat heeft heel wat voeten in de aarde gehad het had zoo lang eens moeten duren met een voorgenomen herziening van loonen van werklieden! Dè billijk heid tegenover de leeraren is althans eenigszins be tracht door aan de verordening eenige terugwerken de kracht te geven. Het maakte dien burgemeester blijkbaar kriegel, dat de heer vani den Bosch over deze zaak sprak, boewei dit lid het op uiterst gema tigde wijze dleed. Weinig gelukkig waren echter de uitgesponnen betoogen vanl den heer van den Bosch inzake de adressen van de heeren de 'Groot en Groen. Ofschoon er niet aan te twijfelen valt, dat hij spTak uit volle overtuiging, maakte hij' toch wel eenigszins den indruk van een ambtshalve toegevoegd verdedi ger, die partijdig voor zijn cliënt ales naar voren brengt, terwijl het „hineininterpretieren," gelijk hij deed', o. il beter zooveel mogelijk buiten die raadzaal wordt gehouden. Overigens vermoeide de heer van den Bosch, die anders altijd om hetgeen hij zegt, en de wijze, waarop hij het zegt, hert oor van den Baad heeft, door te groote uitvoerigheid. Alkmaar zal niet meedoen aan de van Yellsen uit gaande beweging, om de regeering te verzoeken de ouderdomsrente en de administratieve bemoeiingen niet te brengen ten laste van de gemeente. B. en W. staan echter op een geheel ander standlpun/t, juichen de door minister Treub aangekondigde decentralisa tie toe. Dit standpunt werd alleen bestreden door dani heer Verkerk, dia wel voor decentralisatie was, maar vergoeding van èlle onkosten door het Bijk noodzakelijk achtte, dlaar hij anders vreesde, dat de last te zwaar voor de gemeenten zou wordien en dat waar dé behoeftigheid door de gemeentebesturen wordt bepaald en hun sociale gevoel dikwijls te wen- ■schen overlaat de wet schriel zou worden toegepast. De Baadl ging met het voorstel van B. en W. iade. Eigenaardig ia echter, dat de vereeniiging van Nederlandlsche gemeenten een adres aan die regeering heeft gezonden, waarvan de inhoud geheel in den geest is van hetgeen de heer Verkerk betoogde. Voor het geven van een tegemoetkoming voor verlofdagen aan gemeente-werklieden hield dit raadslid een sympa thiek pleidooi en bij de voordracht voor de vervulling van een vacature in d'e commissie van' toezicht op het lager onderwijs sprak bij op zoo overtuigende wijze, dat zijn candidate, in afwijking van de voordracht door hem voorgesteld, zes stemmen kreeg. De uit slag van deze stemming moge der commissie een vin gerwijzing zijn voor het geval er eens weer een vaca ture (waarin bijv. alleen mannen mogen worden aan bevolen) is. Vroeger schreven wij eens naar aanlei ding van dleze commissie: „les idlées marohent al gaat het niet in marsch-tempo". Zou dat ook nu niet van pas zijn? EERSTE' KAMEE. In de gisteren gehouden vergadering werd de be raadslaging over die begroeting van binnenland'siche zaken voortgezet met de replieken, waarna deize be grooting zonder hoofdelijke stemming Werd aangeno men. Aan de orde was hierna de begrooting van oorlog en de vestingbegrooting. De heer Van Voorst tot Voorst (B.K.) betreurde het, dat tegenwoordig een onrustbarend groot aantal miliciens 'bij de oefeningen ontbreken en vreesde, dat men te toegevend is geweest bij het examen, dat recht geeft op verkorten diensttijd]. De heer Eranssen (A.-B.) achtte de toelage van 550 voor adjudanten-onderofficier van d'e land weer te laag. De heer Staal (U.-L.)l juichte het optreden van dezen minister zeer toe. De heer Laan (V. L.) kon zich bezwaarlijk ver eenigen met de plannen ten aanzien van meelmolens en graansilo's in die stelling Amsterdam. Spr. wilde een overeenkomst met de fabrikanten aldaar. Hij gaf verd'er in overweging genoemde stelling ge heel te sluiten, en 'betreurde ten slotte de zelfvermin kingen, om aan d!en dienst te ontsnappen. De heer W o 1' t j e r (A. B.)1 betreurde het, dat voorzitter en secretaris van de commissie inzake het militaire onderwijs niet waren gedlecoreerd. De heer Polak (IS. D. A. P.) legde een verklaring af over zijn houding en die van den heer Van Kol m'et betrekking tot de begrooting. HoeVel zij geen hoofdelijke stemming zou'den vragen, wenschten ze niet geacht te worden vóór te Stemmen. De minister van oorlog beantwoordde verschillende sprekers. I Tegenover den heer Laan merkte spr. o.m. op, dat er in tijden van spanning gevaar is, dat de voorraden graan bij ondernemer» ongeveer l'eeg zijn. De stel ling-Amsterdam is nagenoeg dileht en weldka zal' dit geheel het geval zijn. De heer Staal stelde nog de vraag, of de mi nister het geruststellende telegram inzake de officie ren in Albanië inderdaad hééft ontvangen. De minister antwoordde bevestigend. De begrooting van oorlog en de vestingbegrooting worden daarop aangenomen. Daarna werd! de begrooting voor Suriname behan deld. Gemengd nieuws. EKNSTIG SPOOBlWEGOasnGELUK. De Maasbode meldt, dat gisteravond de personen trein uit Nijmegen, die om 7 uur 40 minuten te 's-Hertogenboisch moest arriveeren, nabij Orthen is aangereden door een goederentrein. De treinen lie pen, niettegenstaande d'e machinist van den perso nentrein remde, tegen elkaar op. De beide locomo tieven werden geheel vernield en bleven op 30 M. van elkander liggen. Een remmer en een wisselwachter, die dienst dedlen op den goederentrein, werden ge dood'., De dienst onderging aanmerkél'ijke storing. Men meldt ons uit 'e-Hertiogenboschi: Door verkeerden wisselstandl had gisteravond omstreeks 7 uur op de lijn 's-HertogenboscbNijme gen een aanrijding plaats tusscben een personentrein uit da richting Nijmegen en een goederentrein van 's Hertogenbosch. Drie goederenwagens werden uit de rails geworpen. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De brugwachter Vriend't van wachtpost 29, zag vanaf het seinhuis het ongeval gebeuren. Door zenuwachtigheid zaïg hij den trein uit die rich ting 's Hertogenbosch niet komen; hij werd daardoor gegrepen en geLeal vermorzeld. Hij laat een vrouw en 5 kinderen na. De materieele schade is niet groot. HOOG WATER. Nog steeds komen berichten over den hoogen wa terstand, gevolg van den aanhoudenden regenval dier laatste dagen. In Amtoerstol! staat het water in de rivier van dijk tot dlijk. Alle buitenwaarden zijn vol- geloopen en vele erven van bewoners buitendijks staan 'blank. Bij enkele bewoners is het water in de woning gedrongen. Overtocht geschiedt per roei boot. Uit Grave wordt geméld, dat de kisting is doorge broken bij da Tempel (een aanlegplaats bij OVeras- selt). Over een breedte van 100 meter stroomt het water met geweld binnen. Men hoopt evenwel het gat te kunnen «toppen. Eén honderdtal infanteristen, Engelands besta wagen, 5250.— da beste kleplooze, f 4500.— de beste en goedkoopste wagen voor H.H. Doktoren en Zakenmenschen, geheel compleet met Italiaansche Carrosserie, kap en ruit en lantaarn, I 4650.— Kennemer Garage - Alkmaar. onder bevel van een kapitein ia uit Nijmegen aange komen. Waarschijnlijk zullen er nog 300 heengaan. POSTPAKKETTEN. Op het adres van den Nederlandlschen Tuinbouw- raad en gesteund door vele Kamers van Koophandel, in zake verhooging der thans geldende maxima der afmetingen en van het gewicht der postpakketten, is door den Min. van Waterstaat afwijzend beschikt. Een minder ver gaande dan de gevraagde uitbreiding wordt overwogen. UIT SCHEEMEBHOBN. Alhier heeft zich een comité gevormd met het doel den heer Kuilman, die met 1 April a.s. eervol ontslag uit zijne betrekking als hoofd! der school heeft ver kregen en zich alsdan te Alkmaar gaat vestigen, bij zijn vertrek uit deze gemeente een blijk van hulde vanwege de ingezetenen aan te bieden, UIT DE RLJP. Tot predikant bij de Doopsgezinde Gemeente te De Rijp is beroepen Ds. F. W. W. Braak, predikant te Surhuisterveen (Friesland). UIT OBDAM. De heer N. Dekker, alhier, daartoe aangezocht van katholieke zijde, heeft zich echter niet beschikbaar gesteld als candidaat voor de Provinciale Staten in de vacature J. Buis Pzn. UIT NOOiBD-SlCHABfWO'UDE. Vrijdagmorgen balf tien vergaderde die raad dezer gemeente. Afwezig wegens ongesteldheid de heer Slatemaker, Gedurende de maand] Januari zijn 320 telegrammen en 2 diensttelegraminen ingekomen. Gedurende de maand Febxuaril 193 en 4 dienst. Van Ged. Staten is goedgekeurd terug ontvangen het nieuwe reglement van het Burgerlijk Armbestuur en de gewijzigde politieverordening in verband met den keuringsdienst. Met het bekende adrea van da gemeente Velsen wordt adhaesie betuigd; op hat adrea van da «lagers wordt afwijzend beschikt. Een adres is ingekomen van de afdeefimg Heer-Hu- gowaard van den B. v. N. O. betreffende herziening der salarisregeling. Tevens komt in behandeling het aangehouden adres van het hoofd dier school, ook de salarisregelinig betreffende. De beer Vlug stelt voor, eenige aanvulling te ge ven aan de sallarisregeling van bet hoofd door van 20 en meer dienstjaren 12150 te geven. Nu ia het van 20 en meer dienstjaren 1200. Deze wijziging komt door het groote aantal dienstjaren 'direct het hoofd ten goede. De heer Keeman wil' ook het salaris der onderwij zers verhoogen. De heer Barten voelt hier weinig voor. Deze zijn pas voor 2 jaar terug verhoogd. De heer Keeman meenrt, dlat de salarissen nog niet zoo boog zijn, terwijl de heer Barten opmerkt, dat er wel lager zijn. De beer Keeman stelde voor de regeling voor het hoofd' der school als volgt vast te «tellen: Beneden 5 dienstjaren 1000, van 5 tot 8 dienstjaren 1050, van 8 tot 11 dienstjaren 1100, van 11 tot 14 dienst jaren 1150, van 14 tot 17 dienstjaren 1200, van 17 tot 20 dienstjaren 1250, en 20 en meer dienstjaren 1300. Nu is de regeling alls volgt: Beneden 5 dienstjaren 900, van 5 tot 10 dienstjaren 950, van 10 tot 15 dienstjaren 1000, van 18 tot 20 dienstja ren 1050, en hoven 20 dienstjaren! 1200. Het voorstel-Keeman wordt met 6 tegen 1 «tem verworpen. Tegenover het voorstel1-Yhig stelit die heer Keeman een voorstel, de verhooging te brengen op 100, welk voorstel wordt verworpen met 4 tegen 2 stemmen, waardoor het voorstel-Vllug is aangenomen. Aan de orde komt thans het adres van den Bond van Neder! Onderwijzers, om herziening dier omdér- wijzerssallarissen. De heer Keeman zou de regeling willen treffen, zooalls die thans te Oudkarspei geschiedt: een begin salaris van 600 met driejaarllijksche verhoogingen tot 950. Alleen stemden voor verhooging de heeren Vlug en Keeman, zoodat iin deze regeling geen verandering komt. Thans wordt doior de gascomlmissie d'e goedkeuring gevraagd' op het besluit tot aanleg van een mieuWe gasbuis, waaromtrent de heer Vlug een 4-tal' vragen stelde. Na beantwoording door den voorzitter werd het voorstel van de gascommiisisie goedgekeurd); eveneens die rekening, waaruit blijkt, dat er een netto voord'ee- lig saldo van 1200 is, waarvan aan iedere gemeente 150 ten goede komt. Ged. Staten zonden bericht, dat ze dé goedkeuring op het besluit tot aangaan van een geldleening ten behoeve van een spoorlijn hebben aangehouden, daaT ze zich niet kunnen vereenigen met de regeling van aflossing. De voorzitter is wederom in overleg ge treden met eei^ geldschieter, waarop echter nog geen antwoord' is ingekomen. Besloten wordt daarom1 de wijziging van het be sluit nog even aan te houden en binnen enkele dagen nog maar eens bijeen te komen. De heer K. de Boer, die concessie vraagt tot 1 Ja nuari 1916 voor het aanleggen van tramrails, ver krijgt dit voorloopig tot 1 Januari 1915. De sluiswachter wenscht voor de tegenwoordige pacht de sluis niet langer te behouden en vraagt een verlaging van 125, dus te verlagen tot 730. Besloten wordt opnieuw te verpachten en dit te

Alkmaarsche Courant | 1914 | | pagina 1