m EMSER-WATER Voor rekedipg van het R K. kerlkbe^tnlir alMar is bet "bouwen Tea een nieuwe boerderij aan, de Zui- deryaart opgedragen aaa des, tiauaertofla E. Poland, alhier. TTT.T KON LEZEN EN1 SCHRIJVEN- laatste Berichten, STADSNIEU WS. BUITENLAND. Ex-driviaand. 3- De volgende sollicitatie werd dezer dagen verzon den voor een gemeentelijke betrekking te Schiedam: aan de burgmeester van deze stadt. Aan de Burgetmester wil jan (niaami)i grag brugwag- ter worre. ik pen schipper en 31 jaar Inlegting geef me baas. Omdat ik goet ken lese en skreilve. I ben ataxfc als Saloomitt JAN (naam). UIT SENlT-PANCRlAS. Op de verkooping van 2.28.74 H.A. bouwland alhieT en 3.33.80 H.A. bouwland onder Broek op Langendijk op 24 Maart, ten overstaan van den Notaris L. Top, werdlp-erc. 1 en 21 van 19 snees, gekocht door A. Bal der voor 2375. Pero. 3, 4, 5 van 15 isnees, gekocht door J. Wagen-aar Oz. voor 1646. Perc. 6 en 9 van 17 snees, gekocht door J. Wagenaar Gz. voor 2500. Perc. 7 en 8 van 15 snees, gekocht door J. Balsema voor 2337. Perc. 10, van 6 snees, gekocht door J. Kloosterboer voor 924. Perc. 11, van 8 snees, ge kocht door A. Ondes voer f 450. Perc. 12, van 5 snees, gekoeht door P. de Vries voor 155. Perc. 13, van 3 snees, gekocht door A. B-alder voor 828. Perc. 14, van 39 snees, gekocht door Jb. Ruijs voor 1641. Perc. 15, van 36 snees, gekocht door 1ST. Tim merman voor 1691. Perc. 10, van 80 snees, gekocht door J. de Groot voor 1968. De geheel© verkooping bracht op 16021. UIT HENSBROEK. Gisteravond hield' da Liberale Kiesvereendging Hens-broekObdam een algemeene vergadering bij den heer Mantel alhier ondier voorzitterschap van dten heer A. Sehrooder. Voor kennisgeving aangenomen werden: miss-ieve van de commissie van voorberei ding tot oprichting van een vrijzinnig weekblad met verzoek een -agent aan te wijzen voor dit blad; med'e- deelingen van het Dag. bestuur van de besluiten ge nomen in de buitengewone vergadering der Lib. Cen trale te 'Twisk. Uitvoerig wordt hierna besproken) die agenda van de Algemeene Vergadering der Centrale Lib. Ri-es- vereeniging welke te Benningbroek zal worden ge houden. Aan den afgevaardigde wondt opgedragen te bevorderen de herkiezing van de heeren Zijp te Twisk en WiU-inge te Hensbr-oek, respectievelijk alls voorzit ter en secretaris-penningmeester van de Centrale, verder steun te verleenen aan het prae-adVies van het Hoofdbestuur inzake het voorstel Andijk. Hierna de gebruikelijke rondvraag, vervolgens sluiting van de slecht bezochte bijeenkomst. Aan de -leerlingen van die va'kteekemschool alhier zijn op de alg, tentoonstelling van de vexeeniging tot bevordering van het Vakonderwijs in W.-Friesland zeven bekroningen toegekend. Zeer zeker een -mooie voldoening voor -de leerlingen en de leeraren. UIT HEERrHJUGOWAARD. Gistermorgen, omstreeks 5 uur, geraakte de koop man A. Langereis, terwijl hij zieh met paard) en rij' tuig o-p weg -bevond' naar -de weekmarkt te Purmer- end, door het schrikken van zijn paard aan den Rus- tenburgerweg te water. Van tegenovergestelde rich ting kwam 'hem een voor een veewagen aangespannen hollend! paard tegen, dat, naar we vernemen, toebe- hoorde aan den landbouwer Edel te Obdam. Met nog al wat schade a-an de tuigen en een nat pak was de heer L. genoodzaakt naar huis terug te keeren. UIT' BICHAGEN. Op de Tolken, onder S-chagen, haalde een tweega ri-g kind al kruipende een tafeltje, waarop een petro leumtoastel met een pan kokend water stond, omver; met het treurig gevolg dat de 'kleine het 'heete water over het lichaam kreeg. Hef kimdjje is aan de beko men brandwonden overleden. De kiezerslijst vo-or 19141915 is te -Schagen vastgesteld met 687 kiezers voor de Tweede Kamer, 679 voor de Provinciale Staten en 614 vo-or den Ge meenteraad. Bij de lijist van 1913-1914 vergeleken eene vermeerdering van 50 voor de Tweede Kamer, 52 voor de Provinciale Staten en 41 voor den Gemeente raad. UIT EiGHONDKBINNEN. De minister van 'landbouw, handel en nijverheid heeft op verzoek ingetrokken de aanwijzing van den heer J. A. Verder, vroeger secretaris dezer gemeente, als tusschenpersoon voor de verkrijging van de ou derdomsrente ais bedoeld! in art. 369 en 370 der In validiteitswet en -aangewezen den heer A. Kooijmans, secretaris dezer gemeente. UIT BROEK OP LANGENDIJK. Dinsdagavond werd in het lo-ka-al van den heer Kui per eene vergadering gehouden do-or die Tuinbouwver- eeniging „de Groentencuituur" onder voorzitterschap van den heer S. Wagenaar. Ingekomen was een verzoek van het Banbestuur om subsidie inzake verbetering van de doorvaart der Broekerbrug. De gevraagde subsidie bedraagt f 100 per jaar. Nadlat verschillende sprekers hierover het woord hadden gevoerd, inzake dien vorm der subsidie, werd besl'ote n-om het banbestuur inpllaats van per jaar 100 gldi ineens 1750 aan te bieden. Hierna volgde bespreking over „Voortzetting van den tuinbouweursus." Door den) voorzitter ingeleid werd bij acclamatie aangenomen om den cursus een volgend seizoen weer voort te zetten. Hierna werdl door den voorzitter het nut van dezen cursus in het licht gesteld, en drong hiji er bij de le den -sterk op aan om hunne kinderen (jongens) wel ke den leeftijd van 15 jaar hebben bereikt aan dezen cursus te laten deelnemen. Varia. Op voorstel van -den heer J. Wagenaar zal het bestuur van Groentencuituur een verzoek rich ten aan de vereemging „de Koophandel"" -o-m bij de a.s. aardappel'veilihgen, na de veiling direct te kunr nen lossen. Hiervoor werdl aangevoerd dat de bou wers bij enkele kooplieden uren m-oeten wachten, ter wijl de bouwers boete moeten betalen als ze een kwartier te laat aan de veiling zijn. Een voorstel van den heer de Geus om met tus- sehen vergaderingen het presentiegeld af te schaffen verkreeg geen meerderheid. Hierna sluiting. UIT CASTRICÜM. In de heden gehoudlen Raadsvergadering was van het R. K. Kerkbestuur officieel1 bericht ingekomen, dat zij het lokaal van de zusterschool niet langer aian de gemeente kan verhuren. Mede vroeg het kerkbestuur voor die Zusterschool een subsidie van 300 per jaar. De vooTsd+ter deéDd** m-o-de, d*> 8strictschooltop- ziener van geen verplaatsing van bet lokaal naar de «hooi te B-akkum wilde weten, wel kon hij zich ver eenigen naet het dlenkbeeldl om van den heer van Benthemi een lokaal als tijdelijk sohoollckaal te hu ren voor 200 per jaar- De heeren Loute en 'Spaans wilden de kinderen maar in vijf lokalen onderbrengen. De voorzitter wees er o-p, dat dlit niet zou gaan. De heer Twisk vond dit zeeir vreemd, in Li mimen was dit steedisi geschied. De overige heeren achtten de zaak zeer moeieflijk. De heer Goes was het hiermede niet eens, z. i. kwam de zaak de gemeente thans 100 goedkooper. Het lokaal! van de zusters kostte 300 per jaar en dat van dien heer v. Benthem ma'ar 200. De heer Lo-ute wees er op dat eteeds gehoopt werd op den bouw van een bijzondere school, wanneer men het zoo wist te 'klaren, dan behoefde men ook geen -onderwijzeres te benoemen. De heer Goes merkte op dat men toch ook was doorgegaan wanneer de zusters het lokaal niet had den opgezegd!. N-ogmakls wees de voorzitter er op- dat de school opziener van geen -opschuiven wilde weten. Na uitvoeringe bespreking werdl met vier stemmen voor besloten- het lokaal' van den heer v. Benthem te huren. Voor stemden de heeren -Spa-anse, Goes, Va-1- koring en G. Kuij-s. Met a'l gemeens stemmen werd tot onderwijzeres be- rnnoeimdl mej. M. J. Boeree te Alkmaar, thans ais tij delijk onderwijzeres te Castrioum- werkzaam. Tevens werd met algemeene stemmen besloten den wegwerker 50 et. per week meer loon te geven. Aan B. en W. werd opgedragen te onderzoeken vo-or welk bedrag de gemeente de woningen van de vereeniging „Goed wonen" later kan -overnemen. B. en W. werd machtiging verleend om voor het gasbedrijf zoo noodli-g 10000 te leenen en wel tegen 4% met een koers van 98%. Tot leden van de schoolcommissie werden voor het eerst gekozen Dr. Jacobi, de dominee, de pastoor, de heeren Loute en Goes, Twisk, Valkering en' de -se cretaris-. T-o-t leden van de oom-missie voor het uitbreidings plan werden de heeren Twi-s'k, Spaanse en V-alkering gekozen. De snelheid! vo-or auto's en motorrijwielen werd vo-or de kom der gemeente gesteld -op 10 K. M. per uur. UIT NO'ORD-SGIIARWOUDE. Bij den wedstrijd te Nieuwe-Ndedoxp waarbij de to'oneelvereeniging Cicero -alhier opvoerde „De rechte lijn" won in den person-eelen wedstrijd mejj. A. de Geus de eerste en de heer Deutek-o mde tweede prijs KORTE BERICHTEN. Ook jhr. mr. Victor da -Stuens heeft de hem toe gezonden vrijkaart voer -de spoorwegen teruggezon den» Te Roermond is, meldt -de N. Rott. Crt., giste ren door de marechaussee gearresteerd en naar de gevangenis overgebracht J. van 't H., 'hoofd der Pr-o- testantsche -school aldaar, verdacht van het plegen van ontucht m'et leerlingen. in verband met een aanstaande loonsverh-ooging in de Goud-sche pijpenindustrie, zal de korte Gouwe naar van één cent wel spoedig tot het verledena gaan beh-ooren, Voor de pestbestrij-ding in Ned. Ind-ië hebben zich thans 3 mannelijke artsen hier te llandb aange meld. H. M. de Koningin is door den koning van Griekenland begiftigd met het grootkruis der -orde van den Heiligen Verlosser. Te 's-Gravenhage is gisteren -op 73-jarigen leef tijd overleden de oud-minister van -oorlog, de gepen- sionneerde luitenant-generaal A. Kool. Tot hoofdcommissaris van politie te Rotterdam is ben-oemd de neer A. H. Sirks, thans adjunot-ha ven- meester aldaar. De Nederl-andse-he Bank viert heden haar eeuw feest» De Hilversu-msche burgemeester heeft gisteren in den Ra-ad medegedeeld, dat de Officier van Justi tie geen termen aanwezig achtte, -o-m in te grijpen in die kwestie ten aanzien van den directeur en hoofd opzichter der gemeentereiniging, Game-id wordt, dat het zeer waarschijnlijk in de bedoeling ligt van den heer J. J. A. A. baron yan Pallandt om op een dar mooiste punten van het door hem aangekochte gedeelte van De Doorwerfh een huis te bouwen en het geheel de bestemming te blij ven geven van landgoed. De 21-jarige dienstbo'de J. Haarma te Suameer is bij het uitspoelen te water geraakt en ver-dronken. De 41-jarige glazenwasscher H. van der Kroef is te 's-Hertogenboseh nabij den Karterenswal in de Aa te water geraakt en verdronken. Hij laat een groot gezin na. Bij- die lassing van de „Waal-stroom" aan de Ertskade te Amsterdam werdl die bootwerker Burma door een der ijzeren bakken, waarmede de lading po-x- celeinaarde gelost wox-dt, doordat de splits bra'k, ge troffen. In- het gasthuis werd1 de dood geconsta teerd. Het dochtertje van den heer Van dier L. te Bos tel, welke laatste menschen wilde redden die in den Dommel vielen, is op 't gezicht daarvan zoo hevig geschrokken, dat zij thans aan de gevolgen is overle den. H. M. DEI KONINGIN. AMSTERDAM, 25 Maart. H. M. de Koningin vertrok hedenmorgen half negen per auto naar Slo ten om- daar de militaire waterlinie der -stelling Am sterdam te bezichtigen. H. M. werd daarbij wederom vergezeld door den stellingcommandant en diens chef van den generalen staf. Vervolgens werd een bezoek gebracht aan eenige woningen der „Maatschappij tot Huizenbouw benoor den het IJ." De Koningin vertrok met den trein van 11.63, waarin de Koninklijke wagen was gehaakt, naar 's Gravenhage. Van het station reed' H. M. in een open rijtuig naar het paleis. TWEEDE KAIMER. 's GRAVENHAGE, 25 Maart. De Tweede Kamer besloot met 70 tegen 11 op 't voorstel' van den voor zitter, na afdoening van de aanhangige agenda met Paaschreces te gaan en eerst na Paschen eerst de in komstenbelasting en daarna de stuwadoorswet te be handel en-g. BESiOHEIRMENÖ VAN DEN TREKHOND. Men verzoekt ons mede te dteelem, dat vo-or belang stellenden aan- het bureau van politie tusschen 2 en 5 uur in den namiddag van eiken werkdag een mod'el trekh-ondentuig, do-or het Hoofdbestuur van den bond tot bescherming van den Trekhond daartoe ter be schikking gesteld, te bezichtigen is, zoodat men zich doo-r aanschouwing kan overtuigen, 'h-oe een behoor lijke bespanning van een trekhond er -moet uitzien. LOTERT.TWET-OVERTRETitnig, Do-or de politie zijn bijl een vterkooper van „Tijd geest-loten de administratie en enkele in voorraad zijnde loten, betrekking hebbende op de 405e Staats loterij, in bes-laig genomen, terwijl proces-verbaal zal w-orden opgemaakt. GESLAAGD. Mej. A. M. Nokte, alhier, -slaagde gisteren te Utrecht voor het examen nuttige handwerken, WERKLO OIZENEONDS. Het Bestuur van het Gemeentelijk Wer-klo-ozenfonds heeft in zijne l-aatst gehouden vergadering tot aan sluiting 'bij dit fonds toegelaten de afdeedihg Alk maar van den Algemeenen Nederlandschen Bond van Handels- en Kantoorbedienden, gevestigd te Amster dam. HEROPENING. De heer W. 'G. E» Valk heropent morgenmiddag zijn- zaak hoek Houttü-Waagplem. Zoowel van bin nen als van buiten heeft de winkel een groote veranr dering ondergaan, welke een -zeer -groote verbetering beteekent. Alles ziet er in één woord prachtig nit. Door een vijftal spiegelruiten, waarvan één gebogen, kan men een blik slaan' in den winkel, welke meer dan eens vergroot is. Dia winkel is wit geschilderd, wit-blauwe tegels sieren de wanden. De heide gebo gen toonlbanken met marmeren platen zijn van teak hout vervaardigd, een fraaie trap, eveneens van teak hout leidt naar -de -lunchroom. -Onder de etalages is een practi-sche berging aangebracht, beschuitbakken, broodbakken enz., alles lo-opt -op rolletjjea In den winkel bevindt zich een kantoortjes voor boekhoud ster en winkeljuffrouw, die met recht kunnen zeggen, dat ze in een glazen huis wonen. Behoeft eigenlijk wel vermeld te werden, dat de winkel electrisch! verlicht zal zijn? Een 7-tal licht punten van 50 en! één van 1000 Normaalkaarsen zijn aangebracht. De mooie zaak, welker etalages morgen -op buiten gewone wijze aandacht zullen vragen, zal stellig vele kijker-s lokken. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 25 Maart. Medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsoh Meteorologisch Instituut te De Bilt. Geldig tot den avond van 26 Maart. In het gebied van de waarneming is de hoogste be kende stand van den barometer 765.6 te Horta. De laagste stand van den barometer 734.6 te Valentia. VERWACHTING. Meest matige, zuidwestelijke tot zuidelijken wind, zware bewolking met tijdelijke opklaring, waarschijn lijk regenbuien, zelfde temperatuur. GEVONDEN VOORWERPEN. Twee kerkboekjes, een medaillon, twee portemon- naies met geld, een hondje, een penhouder, een bosje veeren, een rozenkrans, een bosje sleutels, een hor loge, een winkelhaak, twee ceinturen, eenige loten, oen broche en een rijwiel. Alkmaar, 25 Maart 1914. De Commissaris van Politie, W. Th. VAN GRIETHUIJSEN. FRANKRIJK. Gister is de -oud-minister Bartho-u voor de commissie van -onderzoek in die za»ak Rochet- te geweest. Hij zeide er geen spijt van, te hebban, dat bij het pr-o-ces-verbaal van dén heer Fa'bre in de Kamer had voorgelezen. Hij had het -stuk indertijd willen vernietigen, maar was blij dat hij het niet ge daan -had. Ver-scheiden journalisten wisten van het -stuk af. Een der leden van de commissie van onderzoek, de heer Long, 'heeft, naar de N. R. Ot. meldt, meenen op te merken, dat -in de nota van Fabre de datum met -andere inkt geschreven is dan de tekst. Mevrouw Caiillaux heeft gisteren verklaard voor den rechter van instructie dat, toen zij- des morgens 12 uur aan het ministerie van financiën kwam om haar man med-e te dealten, dat volgens den president van de rechtbank een proces tegen da heer Calmette geen enkel resultaat zou hebben, de heer CailLaux zeide: „Dan blijft er niets -anders -over dan dat ik Calmette op zijn gezicht ga slaan." Dat had mevrouw Oalïlaux angstig gemaakt. Zij vreesde, dat haar man in woede een ernstige da-ad begaan zou, die hem zelf misschien in de gevangenis zou kunnen brengen. Zij had toen besl-oten zelf maar liever naar de Figaro- te gaan om Calmette een les te geven. Zij- had hem ech ter niet willen do o den. KORTE BERICHTEN. Tweeduizend wevers tte Barcelona staken; de arbeid staat volkomen stil in 9 fabrieken. De professor in de literatuurhistorie Otita Har- na-ck, die voor eienige weken is nerveuss o ver spanning zijn woning te Stuttgart verliet, is in da nabijheid' van Besigheim dood in den Neekair ge vonden. Tom Mann, de leider der Engteïsche isyndïcalis- ten, is te Kaapstad aangekomen en zonder incident ontscheept. Een Russische smokkelaar is aan dte grensrivier Przesnsza door Russische grenssoldaten d o o d e -II ij k gewond. De Pruisische overheid ver buigt bestraffing van de drie soldaten wegens grens- schennis. In Li-ma (Peru) kwamen b -o-1 -s i- n g e m tus schen aanhangers van verschillende politieke par tijen voor. Er zijn één d-oode- en verscheiden gekwet sten. Men vreest voor ernstige onlusten. De regee- xing i-s vrijwel machteloos. In een k-ol'enmijn bij' So-anowets is een gang ingestort. Vele arbeiders werden bedolven, vier hunner zijn gedood en verscheidene -zwaar gewond. Op dte Spree bij- Köpenick werd) een veerpont do-or een sleepboot aangevaren. Van de 20 i 22 -opvarenden werden er 7 gered. Puerto Arauca, een plaats in Columbia, is bijna geheel door brand verwoest. De Senaat van den staat Nieuw-Vork heeft een wetsontwerp aangenomen, waatrbij- het aannemen van f o o, i e n in hotels, koffiehuizen e. d., verboden wordt. Op overtreding staat gevangenisstraf. In het dorp Drischan bij Fras-cheri werd een af- deelin-g Albaneesche gendarmerie van uit een hinderlaag door een' 'Grieksche bende over vallen. Verscheidene gendarmen werden gedood en verwond. BUITENLANDSCH WEERBERICHT. In Zweden en Noorwegen is dte lucht was opge klaard, in Zweden was de achtend iets kouder, Duitschland! heeft overal zwaar betrokken o-f bewolk te lucht met veel kans op regen. In Zuid-Oo-st Frankrijk i-s eenige -opklaring, ia h etiWesten is de lu-cht geheel bedtekt en valt regen - de temperatuur is daar nog verder gestegen. De Britsche eilanden hebben veranderlijke bewolking met af en toe regen. Het 'blijft daar wij- guur. Bnrgerlfllte Stand. GETROUWD 25 Mrt. Jan Jimmink en Grietje Blanken. GEBOREN 25 Mrt. Maria Anna, d. van Arie Boots en Agatha Catharina Konijn. Ingezonden Mededeelingen. De gevolgen van eene trage spijsvertering zijn, dat er zich in de ingewanden stoffen en gassen ont wikkelen, die onze weefsels aantasten en het lichaam langzaam, maar zeker ondermijnen. Daarom bevelen de bekendste dokters aan des morgens op denuoh- tere maag l/B wijnglas Hunyadi Jdnos. STAATSLOTERIJ. Trekking van heden. Ie klasse, 3e lijst, No. 11558 f 20,000; No. 12274 f 400; Nos. 9950, 14473 en 14838 elk f 200; Nos. 1215, 1839, 10678 en 10949 elk f 100. Ingezondenmeded eelingen. AMSTERDAMSCHE BEURS. Opgave van het NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET Koers van Staatsleaningen. 24 Mrt. 25 Mrt. Nederland. Ned. Werkel. Schuld pCt. 3% Idem Idem 2% Buitenland. Bulgarije Tabaksieening 5 Brazilië Funding 5 Mexico binnenl. 5 Japan 4 Oostenrijk Jan.Jnli 4 Rusland Hope 4 Consol 4 1905 5 1894 6e Em. 4 Jwang Dombr. 41/2 Bank- en Gredietinstellingen en Hypotheekbanken. Amsterdamsche Bank div. Nederlandsche Bank Cert. Nederl. Handel-Mlj Cert. Noordhollandsch Landb. Cred. Nationale Hypotheek Bank pCt. 4 Noordhollandsch Qrondcrediet 4 Va >4 Industrieele Ondern. (Buitenl.) Amalgamated Copper Cy. Aandeel div. Amer. Hide and Leather Anglo Amer. Telegraph Common Steels Car and Foundry Cultuur Ondern. en Handelsvenoot- schappen in Nederland en Koloniën. Cultuur Vorstenlanden Winstbew. Handelsvereen. »Auisterdam" Nieuwe Afrikaansche Handelsver. T abaksondernemingen. A'dam Deli Aand. Langkat Idem pref. A'dam Serdang Bindjey Deli Batavia Deli Cultuur-Mij Deli-Maatschappl] Hessa Tabak-Mlj Medan tabak Rotterdam Dell Senembah Tabak-Mlj. United Langkat Plant. Co. Petroleum Ondernemingen. Dordtsche Petroleum Ciecons Holl. Petrol. Cert A Intern. Rum. Petroleum-Mlj. Kon. Mijt. expl.v. Petroleumbr.an» Moeara Enim A»deel div Perlak Petroleum-Mlj. Sumatra Palembang Zuid-Perlak Orion Petroleum-Mlj. Schibaieff, gew. Aand. Pref. Mijnbouw-Maatschappijon. Ketahoen Oew. Pref. Redjang Lebong Great Cobar Rubber Maatschapijen. «Amsterdam» Rubber Cultuur-M. Deli Batavia Rubber-Mij. Koloniale Rubber Cultuur-Mij. Nederl. Rubber-Mij. »Serbadjadi« Sum. Rubbeï Cultuur-Mij. Scheepvaart Maatschappijen. Amerik. Stoomv.-Mlj. Nederl. Scheepvaart Unie Common Marine Preferente Marinhbonds pCt. 41/2 Diversen. Common Peru Aandeel div. Preferente Spoorwegen. Holl. IJz. Sp.-Mlj. Mij. tot expl. v. Staatsspoorw. Dell Spoorweg Amerika. Ateü. Top.' Cert. v. Convert. pCt. 4 Denv. en R.Gr. Cert. Aand. div. Erie Kansas City South. pref. Miss K. Texas C. v. New-York and Ontario Norfolk Western G. v. Rock Island gew. Southern Pacific Southern Railway Union Pacific cert. v. Wasbash gew. Rusland. Wladikawkas 4 Premieleeningen. Nederland. Stad Amsterdam f 100 3 Gemeente-crediet. 3 BELOIE. Antwerpen 1887 2i/j Honoarije. Hongaarsche Hyp. 4 Idem 3 Oostenrijk. Staatsleening 1860 5 Rusland. Staatsleening 1864 5 901/2 677/g 931/j 971/a 29 78 83 83i/s 835/8 .991/4 837/16 95i/18 187 232 165 11 961/4 100 7611/3 231/3 231/3 659/16 52 168 f150. f 238 239 102 106 240 2441$ 294 295 355 :94i/s 108 109 448 443% 160 568 567 83 211 211 220 219 520 522 495 1821$ 183% 2041/j 208% 111 114 604 603% 2461/3 246 39 42 2227/g 221 35 35 921/3 92% 695/4 71 140 148/4 15% 341/, 1691/s lOVie 10 140% 140% 101 103 33% 33% 353/4 1348/4 134% 185* 184 151% 151% 27/8 3 11 11 54% 54% 77$ 77$ 42 41 95i>4 100l/4 264 98% 96ih 30i/8 25s/4 60 181/2 271/j 104 51/4 96sft 26 16114 2i/s 862/4 104% 103 i/g 78% 1146/8 1091/3 1671/3 496 901/j 671$ 97% 29 83 831/» 836/8 99Vi« 837/a 946/8 187 1647/a 968/8 768/4 23 231/s 653/8 52 1008$ 2648/4 983/3 13% 297/8 251/s 591/3 18% 27% *5%) 961/8 26S/15 161% 28/8 1043/18 1027$ 114 Koers van- het geH. Prolongatie 3% pCt. Mededeelingen. De Amerikaanscha makrt wa-s on- ver-andterd), de -omzetten waren zeer gering. Ol-ie- waardtenl op vorige prijzen. Noteering Konim'klij'ke 608-I1/^. Geconsolideerde 205%8%. Tabakken en Rubbers op circa vorige koersen-. Ingezonden Mededeelingen. 26 cent per heele kruik, met warme melk het beste middel tegen verkoudheid.

Alkmaarsche Courant | 1914 | | pagina 2