kGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKE No. 76 Honderd en zestiende Jaargang. 1914, DINSDAG 31 MAART. STADSNIEUWS. ALKMAAR COURANT 31 Maart. Sir John French en Sir J. S. Ewart van dien En- gelachen generalen staf zijn bij hun ontslagaanvrage gebleven. En nu bleef den man, voor wiens fout zij formeel aansprakelijk waren en dus moesten boeten, niets andiers over dan ook te gaan. Inderdaad heeft kolonel Seely, de minister van oorlog, ook opnieuw zijn ontslag genomen en ditmaal werdl het verleend. Viel dit te voorzien, de oplossing van die crisis lag minder voor de hand. Verondersteld werd, dat Mr. Harcourt of Mr. M'Kenna die opvolger zou worden. Maar ook de Engelsche politiek is tegenwoordig rijk aan onverwachte gebeurtenissen. Heeft giste ren de heer Asquith niet verklaard, dat, bij, schoon met tegenzin, het ambt zou gaan waarnemen? Het is waarschijnlijk de eerste maal, diat een minister-presi dent in Engeland tevens minister van oorlog is. En het is zeker de eerste keer, dat deze beide functies onder zulke mo-ei-elijke omstandigheden worden ge combineerd. Geen wonder, dat bet Lagerhuis, toen het 't door den koning goedgekeurde besluit vernam, een ©ogenblik stil was van verrassing. Maar dra werd de beer Asquith toegejuicht en toegewuifd als nog nimmer te voren. Bern komt ook de verdienste toe, op een moeielij'k oo.genbliik zich een moedig man te durven toornen! In het conflict tusschen aristocratie en democratie, tusschen de hoog-adeUijke officieren en de vertegen woordigers des volks is thans plotseling de minister president gekomen om een oplossing te brengen. En hij zal haar waarschijnlijk brengen. Immers de geest van verzoening, de toenadering, die het Engelsche volk bezielt, is in dezen man belichaamd. Hoewel men dit niet geheet met hem eens is, heeft de heer Asquith gemeend verplicht te zijn zijn ontslag te moeten nemen als lid van het Lagerhuis voor het district Fiveshire (Oost)1. Hij zal weer candidaat .zijn en tegenover hem zal geplaatst worden de unio nist kolonel Sprot de beide beginselen, of de bur gerlijke dan wel de militaire macht baas moet zijn, zijn dus in de candidaten belichaamd. Met belangstel ling wordt de uitslag der verkiezing afgewacht. Maar een zuivere beslissing over die vraag, of leger of parlement regeert, zal zij1 natuurlijk niet geven. Daarvoor is bet district te liberaal. Bij de laatste verkiezing toch behaalde de heer Asquith 5149 en ko lonel Sprot 3350 stemmen. Maar een aanwijzing zal de verhouding dier stemmencijfers wel kunnen zijn. De legerorder, welke is afgekondigd en een goeden indruk heeft gemaakt, luidt aldus: 1. Geen officier of soldaat zal in de toekomst door zijn superieuren worden ondervraagd over de houding welke hij denkt in te nemen of over zijn op treden, ingeval hem wordt gevraagd bevelen op te volgen, afhankelijk van toekomstige of veronderstel de gebeurtenissen. 2. Het is een officier of soldaat voortaan verboden verzekeringen te verlangen omtrent opdrachten, wel ker vervulling van hem kan worden gevraagd. 3. In het bizonder is bet de plicht van ellk officier en soldaat allo wettige bevelen op te volgen, bun ge geven door bet daarvoor bestemde kanaal, hetzij1 tot beveiliging van den openbaren eigendom, betzij tot steun van de burgerlijke overheid in de regelmatige uitoefening van haar taak, hetzij tot bescherming van leven en eigendom van de bevolking, ingeval de vrede wordt verstoord. Men verwacht dat deze order, die de regeeringspar- tijen weer tot elkaar beeft gebracht een gunstig voor teeken voor bet nieuwe ministerschap van den heer Asquith zal zijn. AVONDSCHOOL VOOR HANDWERKSLIEDEN. BURGERAVONDSCHOOL EN AVONDSCHOOL VOOR HANDWERKSLIEDEN TE ALKMAAR. Cursus 19131914. Door de Oommissde van Toezicht op het Middel baar Ouderwijs werd op Zaterdag 218 Maart j.li, des avonds 8 uur, in het gymnastieklokaal van die Am bachtsschool aan dten Bergerweg den leerlingen de be vordering naar eene hoogere klasse medegedeeld en werden hun die diploma's uitgereikt. De heer Mr. F. H. 'O. van der Hoeven opende, bij afwezigheid van den voorzitter, jhr. mr. M. E. J. J. van Litlh de Jeude de bijeenkomst met een woord van welkom aan het Ooilege van Burgemeester en Wet houders dezer gemeente, aan die H.H. leden van de Commissie en die leeraren en leerlingen aan bovenge melde inrichtingen. Spreker betuigde zijn leedwezen over de afwezig heid van den heer Directeur, die door ongesteldheid was verhinderd deze bijeenkomst bij' te wonen. Is dit voor ons eene grootte teleurstelling, zoo vervolgde spreker, niet minder zal dit het zijp voor hem, die als hoofd van heidie inrichtingen met zooveel toewijding en plichtsbetrachting zijne taak onvermoeid waar neemt. Op welsprekende wijze richtte spreker zich daarop tot de leerlingen, hen voor oogen stellende, welk een groot voorrecht het voor hen. is, met die verkregen kennis, te kunnen woekeren en winst te bethalen. Voldoening moet het geven ook voor de leeraren terug te mogen zien op een arbeid, die niet te ver- geefsch is geweest. Den jongens, die thans met een diploma dte school verlaten, wacht eene andere school, namelijk die van bet maatschappelijk leven, waar nog veel, zeer veel moet wordien geleerd, om be kwame en flinke ambachtslieden te worden. Jongelieden, aldus ging spreker voort, zorgt, dat ge bruikbare mannen wordt en dat ge uw kennis weet te paren aan het practischq leven j bekwaamt u zoo veel ge kunt en leert u zoonoodlig behelpen met wei nig gereedschap, evenals die man, die aan een in nood verhoerende automobiel een wiel wist te maken met behulp van een, bijl en een stuk bout. Moge het u in uwe toekomst welgaan en bet geno ten onderwijs u rijke vruchten afwerpen. Op deze met warmte en gloed uitgesproken rede, volgde een welverdiend applaus. Vervolgeus werd den leerlingen de volgende be- vorderingslijst medegedeeld en werden de diploma's uitgereikt, waarop deze bijeenkomst door dien voor zitter werd gesloten. BURjGERAVONDSICHOOL. Bevorderd van de le naar de 2e Klasse. Nicolaaa da Haan, Simon Jongkind, Ohristiaan M. Jonkers, Jan Jonkers, Frans Peperkamp, Eduard Schuit, Bernardus Termaat, Antoon van Ree, Her man van Winsuni, Willem Jonker, Jobs. L. Ippen, Nic. P. Langereis, Nic. Pover, Corns. Veldhuijs, Abraham Jansen, Johan A. Feldberg, Cornells Bier man, Johan Korver, Cornelia Kager, Piet Koiger, Klaas de Groot, Willem Licht, Nicolaaa Groenland, Pieter W. van Lent, D. Pastoor, Jobs. O. Adelaar, H. Barsingerhorn, Johan Bo-s, Jan Brouwer, Theo M. Cu ij pers, Johan J. Haasbroek, Joh. O. Hout, Fred. Jimmink, Jan Kraakman, Willem F. J. Kraaijs, Lou- rens O. Sto-lk,.Corns. Besteman, Oorns. v. d. Mand, Gerrit Noorden. Niet bevorderd 8 leerlingen. Bevorderd van de 2e Klasse naar de le Klasse. Avondschool voor Handwerkslieden. Hendr. Joh. v. d. Aakster, Theo do rus Bijl, Jan Groot, Martinus Koto ij, Pieter Moeijes, Jac. Ph. Opdam, Corns. Stroomer, Arend ter Stege, Martinius Uitenbo-sch, Willem Vasbinder, W. de Vet, Pieter v. d. Waal, Jacob Westra, Jan Wesitra, A. H. Driesen, H. Of man (Zaterdagm. c.), Nan Swager (Zaterdagm. c.), J. Visser, P. J. Ouwens (Zaterdagm. c.), Jan de Vries, Leendert Kok (Zaterdagm. c.), Jan Blok, P. v. d. Bosch, Adriaan de Boer, J. Buis, Nic. H. Caarls, Pieter van Duijn, Jan D. Gerling, N. Haster, W. Keppel, Roelof Leemeijer, Willem Molenaar, Adriaan Pascha, Herman Schoonhoven, Jacob Schoonewil, Paulus den Hartlgb, Bertus Keizer, J. Ochquee, Dirk Wansink (Zaterdagm-. c.), Klaas Zaadnoordijk, H. Smorenberg, M. Termaat, Hilbert Troost, Si'mon Vasbinder, Hendrikus de Vries, Wilh. F. O. Wiese, Corns. die Wit, Adr. Ooms. Breed, Johan Hemmel- dter, O. J. Karate!» Johan P. Moelaert, Evert v. Zwa nenburg, Jan Bierman, Ooms. Coppens, Jacob D'irn- gerdis, Hermanus de Jong, Jan v. d. Steen, Dirk Ko- ger. Niet bevorderd 10 leerlingen. Bevorderd van die le naar de 2e Klasse. Dirk Brouwer, Oorns. Erkamp, M. Huiberts, W. O. Jonkers, Pieter Mooij, Jacob Steijn, H. Witsen, H. A. de Goede, Karei Jansen, D. de Jong, F. J. Nijman, Th. Ooms, K. v. d. Post, Bern. Jansen, O. F. Kooter, M. Po-stma, Ooms. Pronk, O. de Rie, Arie dte Graaff, Jan Amoureus, Jan v. d. Berg, M. J. Besteman, W. Bleijenberg, Jacob Dam, A. J. Gemefaas, D. O. dte Gier, W. Heeringa, D. van Helden, Antoon Helder, Evert v. d. Horst (Zaterdagm. c.), A. J. Komen, B. Leuverman, Jan v. d. Tooren, Joh. A. W. Veer, Arie Volger, Dirk de Vries, H. P. Zeek, Ooms. Zomerdijk, Oorns. Zijp, J. Janssen. Niet bevorderd 5 leerlingen. AVONDSCHOOL VOOR HANDWERKSLIEDEN. Diploma toegekend aan: M. Bobeldijk, zeer goed, Dirk Eiriks, goed, Egbert de Groot, goed, F. Hes, voldoende, Joh. Koning, zeer goed, Hendr. J. Krijns, voldoende, C. Mesman, goed, N. Morsch, voldoende, A. Nottelman, voldoende, Jac. Schuit, voldoende, Petrus Schuit, voldoende, Pieter Slikker, goed; Klaas Smit, voldoende, J. P. Vos, goed, W. Zweedijk, goed, O. J. Meijer, zeer goed, Jac. van Steeg, voldoende, P. Bosman, voldoende, Jac. Broek huizen, goed, P. M. Dekker, voldoende, P. S. Dik, goed, A. van Dijk, goed, A. Frankfort, voldoende, P. A. Geerling, zeer goed, E. de Groot, goed, A. Jansen, goed, Th. J. Netten, zeer goed, A. Peppel, voldoende, H. H. Schermerts, voldoende, R. C. de Visser, vol doende, J. O. Welbergen, voldoende, C. P. Wiese, vol doende, Pieter Zwaag, zeer goed, H. Schutte, vol doende, Willem van Duin, zeer goed, H. J. Erkamp, voldoende, J. van Heems, voldoende, W. F. Koster, zeer goed, P. N*. v. d. Meer, voldoende, Gerard Meijer, zeer goed, J. A. Roskam, voldoende, Jarig Dijkstra, goed. Geen diplo-ma 2 leerlingen. VOORTGEZETTE KLAS-SE. Eervolle vermelding. J. Moejes, R. de Vries, L. C. Dekker, H. Heijen, J. W. Jonkers, W. v. d. Molen, J. P. Brünsmann, B. Vos, P. Vos, Jan Baas, B. B. Cr one, N. H. Ot'to, H. J. Wesseling, R. Zwart, Nic de Boer, T. J. Vogel poel. Geen eervolle vermelding 8 leerlingen. AMBACHTSSCHOOL. In -de gymnastiekzaal! dier Ambachtsschool' werd j.l. Zaterdagnamiddag eene Bestuursvergadering gehou den met het doel, aan de leerlingen, die met goed ge volg den driejarigen cursus hadden afgeloopen, de di ploma's uit te reiken. De voorzitter, Mr. E. H. G. van der Hoeven, hield daarbij1 ongeveer de volgende toespraak: Jongeluigij allen weet, met welk doel deze vergadering is belegd. Het Bestuur wensebt namelijk aan degenen, die daar voor in aanmerking komen, bet bewijs af te geven, dat zij den driejarigen cursus aan deze onderwijs-in- stelling met bet -gewenschte gevolg hebben do-orloo- pen. Maar ik wenseb! daartoe niet over te gaan, al1 vorens u mijn diep leedwezen te hebben betuigd, .dat onze hooggeachte Directeur hierbij1 niet aanwezig kan zijn. Reeds in' het vorige jaar -deden zich hij hem verschijnselen voor eener ernstige ongesteldheid, die naar wij hoopten, van vo or bij gaanden aard zoude zijn. Deze onze hoop werd tot heden niet verwezen lijkt, integendeel het eene ongunstige verschijnsel volgde het andere op en ook eene tijdlelijke rust had niet het gewenschte gevolg. Toch blijven wij hopen, het Bestuur spreekt hier -ook uit naam uwer leeraren, dat wij weldra den bekwamen, ijverigen, vriendelijken man weer in ons midden mogen zien. Heeren leeraren, aan deze Ambachtsschool verboor den: Het is voor ons Bestuursleden eene groot-e vreugde, wanneer wij zien, dat straks zoo vele jonger lieden in da Maatschappij zullen gaan, daartoe voor bereid en bekwaam gemaakt door uwe zorgen en be moeiingen, vreugde ook vo-or bet Bestuur, -dat gij hierin de woorden hebt bewaarheid van dien heer In specteur, die hij, sprak hij' de opening dezer school: „De leeraren zijn da werkbijen, dito da leerlingen op leiden tot bekwame ambachtslieden en aldus bet door die Vereeniging beoogde doei verwezenlijken." Het Bestuur brengt u zijn oprechten dank voor den steeds door u betoonden ij ver. Wij allen streven er naar, om alles te doen, wat mo gelijk is, om de school tot gro-oterea bloei te brengen. De eene -doet het door onderwijs te geven, dte andere door goed onderwijis mogelijk te maken, doch beiden zijn steeds werkzaam tot bet bereiken van hetzelf de doel. Maar mijne heeren, deze vergadering, bestemd zijnde vo-or de uitreiking der diplomat's', had daar voor ook nog andere redenen. Het geschiedt name lijk beden voor de laatste maal door mij. Het is mijn bedoeling, u officieel mede te deelen, dat ik bet voor zitterschap van het Bestuur der Ambachtsschool heb neergelegd. Niet uit gebrek aan belangstelling. Maar onze instelling verlangt den geheelen memseh en iemand van jongere: en grootere krachten. Oud ge worden zijnde, gevoel' ilk mijne werkkracht verminde^ ren -en heb dus -gemeend te moeten heengaan en mijn werk overdragen aan iemand van grooter kracht. In eene onlangs gehouden Bestuursvergadering zijn wij overgegaan to-t de benoeming van een- nieuwen Voor zitter, namelijk den heer Mr. W. O. Bosman. Onwil lekeurig denk ik hierbij- aan zijn hooggeachten vader, die van af de op-richting der Ambachtsschool Be stuurslid geweest zijnde, steedis gro-ote belangstelling aan den dag gelegd heeft en op de vergaderingen bij na nooit afwezig bleef. Wij- mogen vertrouwen, dat Mr. Wi 'O. Bosman het voetspoor van zijn vader vol gen zal en van niet minder groote geestdrift voor het ambaehtsonderwijs getuigenis zal afleggen. Ik voeg hierbij den uitdrukkelij'ken wensch, dat hij in het Be stuur zal mogen volbrengen, wat ik zo-o gaarne had volbracht, namelijk de voldoening aan uw redelijk verlangen tot v-erho-oging uwer jaarwedden. Jongelui, het is de g-ew-oonte, een afscheidswoord tot u te richten, wanneer giji de school gaat verlaten. Ook u, die thans de wereld ingaat, wemsch-en wij toe, dat het geleerde goede vruchten moge dragen, dat gij daarop mo-ogt voortbouwen en u zeiven opwerken tot krachtige vakmannen en nuttige leden der maat schappij. Men kan op de school niet alles leeren. Daar worden slechts de grondbeginselen gelegd. Thans echter k-omt giji in de -school van het leven en wel: van de eene in de andere. Wanneer ge vooruit wilt komen en den kring uwer kundigheden uitbrei den, moet gij daartoe alle krachten inspannen en alle middelen in bet werk stellen. Gij bebt wel is waar d-e drie achter u liggende studiejaren wel besteed en veel kennis opgedaan, -maar ge moogt thans niet veronderstellen, dat ge volleerd zijt. Integendeel, er moet no-g oneindig veel gedaan worden, om het am bacht in zijn geheel te kennen. Uwe' taak is thans veel moeielijker, omdat gij van dien schooldwang ontheven zijt en geen leiding meer hebt. Maar met een vasten wil komt men alle bezwaren te boven en naar ik ver trouw, zijt gij allen met dien vasten wil' bezield. Drie jaren geleden bebt ge de lagere school verlaten en u onderworpen aan den wil uwer ouders, aan een nieu wen schooldwang en aan het gemis van vrijheid. Vraagt u zeiven thans af, wat giji geworden zijt. Ge hebt volgens een vast plan gewerkt, orde -en regel maat geleerd. In de werkplaats kan niet naar vaste regelen worden gewerkt, terwijl hier -alles regelmaat is. Maakt thans het vaste plan, om af te gaan -op één -doel, gelukkig te zijn en welvaart te verkrijgen door dte hoogst mogelijke kennis van het ambacht. Er zijn omstandigheden in de wereld, die -den wil ver zwakken en alles wat afwijkt van den aangewezen weg, strekt tot nadeel. Er zullen invloeden op U werken, om U van den rechten weg -af te brengen en van bet goede doel, dat wij beo-ogen. Do-eb er is één kwaad, waarvoor wij u vooral willen waarschuwen. Ik bedoel den sterken drank. Deze verslapt den geest en maakt zelfs krachtige menschen tot de meest bekla genswaardige wezens. Het Bestuur komt tot u met -den vaderlijken raad: Hoedt u voor dat kwaad. Als ge daaraan toegeeft, gaat ge zonder eenigen twijfel uwen ondergang.te gemoet. Doch gelukkig bij, die zich daaraan weet te ont trekken en de kwade gezelschappen te vermij-den. Het Bestuur wil, -dat gij' u in lateren tijd zult herinneren, wat u beden -gezegd is: Toont, dat gegevormdlzijtdoor bekwam-a onderwijzers en vormt u zeïven thans in uw volgend leven tot mannen, die de maatschappij tot sieraad strekken. Gij verlangt thans in ontvangst te nemen bet bewijs van bekwaamheid in uw ambacht. Wanneer gij dit in uw bezit bebt, zult gij- den geheelen dag do-ofbrengen in ©ene vr-o-olijke stemming, wel een bewijs, dat gij uwen tijd niet hebt vermorst in die drie jaren van -studie. Wij wensehen, dat gij zult worden: knappe menschen en meesters- in uw vak, dat gij geheel uw volgend leven zult kunnen doorbrengen in den roes der vreugde van dezen dag. De diploma's werden uitgereikt aan de volgende leerlingen: AMBACHTSSCHOOL. Cursus 19131914. Bevorderd van de le naar de 2e Klasse. Timmerlieden. Nico Braun, Corns. Erkamp, Jan Groot, vo-orw., Klaas Hottentot, vo-orw., Simon P. Laan, Jacobus Meijer, Ide Min, voorw., Pieter Moeij es, Jae. Pb. Opdam, voorw., Cornelia v. d. Steen, Hendrik J. Schuit, 'voorw., Willem Vasbinder, Wil lem de Vet, voorw., Pieter v. d. Waal, Jan Westra, Jacob Westra, Martinus Uitenbosch. Maeh., bankw. en smeden. Jan Admiraal, Adr. H. de Boer, Jan Buis, Nico Hendlr. Caarls, Pieter van Duijn, Jan D. Gerling, Nicolaaa Haster, Evert v. d. Horst, Willem Keppel, Roelof Leemeijer, Hilbert Troost, Jac. Job. Oldenburg, K. W. Plevier, Pieter H. Rusch, H Schoonhoven, H. J. Smorenberg, G. J. Swarthof, Hendrikus de Vries'. Meubelmakers. Ara. H. Driesen, Maarten Hoog land, Hermanus Of man, Nan Swager, Jan Visser. Schilders. Corns. G. Sandters, Klaas Sas, Dirk Wansink, KI. Zaadnoordijk, Tjipke Zondlervan. Metselaars. Jaco-b Dingerdis. Kleedermakers. Liesette Kuiper, Alida G. Tolle, Grietje Wehnes, Leendert Kok, vo-orw., Petrus J. Ouwens, Gerardus Rozing, Maria P. A. Evers, voorw., Alida A. da Graaf. Niet bevorderd 2 timmerlieden, 2 mach. bankw. en smeden, 1 k) ©ede rm aker. Bevorderd van dte 2e naar die 3e Klasse. Timmerlieden. Piet Braun, Dirk Brouwer, D. Hel lingman, voorw., W. G. Jonkers, J. Kaandorp, Dirk Kooij, Ohriatiaan F. Mok, Albertus Wijker, v-oorw. Mach. bankw. en smeden. Jan Amoureus, Andreas Becker, Jan v. d. Berg, M. J. Besteman, Wouter Bleijenberg, P. S. Di'k, S. Tjakko Evers, A. J. Gene- faas, A. Helder, Rinse de Jong, Adr. Job. Komen, Jan Prins, Job. A. W. Veer, Arie Volger, Dirk de Vries, Ooms. Zomerdijk, Ooms. Zijp, Jan v. dl Too ren. Meubelmakers. Carolus Kooter, Rimer Mol, Gijs- bertus de Rie, Bernardus Jansen, Oorns. Pronk, Wil lem Luijting. Schildtors. H. A. de Goede, Jan Oud, Karei Jan sen. L' Metselaars. Hermanus -de Jong. Kleedermakers. Jan de Vries, J. H. Sötemann. Niet bevorderd) 4 timmerlieden. Diploma toegekend aan: Timmerlieden. M. Bobeldijk, Dirk Eriks, Egbert de Groot, J. Hartog, Frans Hes, C. Houtman, M. Huiberts, J. Kouing, P. Ko-oij, O. Lingerak, O. Mes man, N. Morseh, A. Nottelman, Jacob Schuit, Pe trus Schuit, P. Slikker, Klaas S-mit, J. P. Vos, W. Zweedijk. Mach. bankw. en smeden. C. Appelman, P. Blom, P. Bosman, Jac. Broekhuizen, P. M. Dekker, A. van Dijk, A. Frankfort, P. A. Geerling, W. Heeringa, H. Heijen, A. Jansen, Jac. Koelemeij, Th. J. Netten, H. H. Schermerts, H. Schutte, P. Tool, R. O. de Visser, J. G. Welbergen, G. de Wit, Pieter Zwaag, C. P. Wiese. Meubelmakers. N. Groet. Schildensi. W. van Duin, D. de Jong, G. Meijer, K. v. d. Post. Metselaars. H. Tauber, Jac. van Steegt. Kleedermakers. Harmanna Heijen, Anna Jansen, Anna B. S miers, Jarig Dijkstra, J. Marjot. Geen diploma 1 kleedlermaakster. AMBACHTSSCHOOL. Avondcursussen 19131914. Schoenmakers. Bevorderd van dte le naar de 2e Klasse. Com. van Eist. Niet bevorderd een leerling. Bevorderd van die 2e naar die 3e Klasse Jan Jansen, Corn. Upelaan, A. Terluin. Bevorderd van de 3e naar de 4e Klaesa J. A. Kogels-. Niet bevorderd een leerling. Behangers en Stoffeerders. Bevorderd van de lel naar die 2e Klasse. Dirk Last, Jozef E. G. Proot, v-oorw., Jan Roo- beek, Gerard de Wit, Nic. van Koningsbruggen. Niet bevorderd 3 leerlingen. Bevorderd van dia 2e naar de 3e Klasse. J. E. Schmidt. Bevorderd van de 3e naar dte 4e Klasise. Arnold Zandbergen. Diploma toegekend aan Willem Timmer. Niet toegekend een leerling. Voortgezette Klasse. Eervol vermeld. N. Bijle- veld. Kleedermakers en Mantelmaaksters. Cursus 19131914. Bevorderd van dte le naar de 2e Klasse. Gerrit van Dorsten, Gerardu-s Lampe, Johan G. Popma, Jacob Na-rold, Carolus Beke, Maria Bakker, Christina Beem-sterboer, Josina C. Bro-uwer, Brieget- ta Rigter, Tinus Wagemaker. Niet bevorderd: 3 leerlingen. Bevorderd' van de 2e naar de 3e klasise. Jan Mo-lenaax, P. J. Schmidt Jr., Maria' -Schouten, Hijiltje van 't Riet, Maria J. van Ommen, Emma Goedhart, Catharina Langtebeng, Catharin-a Wo-kke, Maria Roskam, Johannes Terbaak (herhaling). Niet bevorderd: 1 leerling. Diplo-ma toegekend aan: Ali Maria Jansen, patronen dameskleeding, Sij+je Knaap, idem, Johanna Schouten, i-dem, Maria Tolle, idem, Jacob de Rover, i-d-em, Joh. Sporre, patro nen heerenklteedingv VEREENTG'TNG TER VERKRIJGING VAN GOEDKOOP WATERVERBRUIK. Aaü 'het College van Burgemeester en Wethou ders van Alkmaar is het volgende adres verzonden': Ondergeteekendlen, uitmakende bet bestuur der „Vereeniging ter verkrijging van goedkoop waterver bruik" alhier, hebben bij dezen -de eer, aan Uw ge acht College terug ta zenden, onder dankzegging voor de inzage, dte 'bij- schrijven van 22 Januari 1914 ontvangen stukken inzake „Drinkwaterleiding" en „Herziening tarief". Ons bestuur beeft met belangstelling kennis gen-o men van bert „Ontwerp-reglement" voor waterleve ring in deze -gemeente, en van dte begeleidende „Nota van d'en Raad van Administratie der Maatschappij van waterleidingen in Nederland". Eene breedvoerige weerlegging van d'ie No'ta ligt echter niet op den' weg van' ons bestuur. „De tarieven-quaestie", zoo zegt de Raad van Ad-

Alkmaarsche Courant | 1914 | | pagina 1