Zaterdag 11 April. B UITENLAND. Gemengde mededeelingen. droomende doeken. STADSNIEUWS. DE VOORZITTER DER EERSTE K AM KR OVERLEDEN. RUSLAND. De doama heeft kredieten toege staan, ten bedrage van 20.067020 gld voor werken in de oorlogshavens en de uitbreiding van die fabrieken en werkplaatsen alidaar, den bouw van droogdokken en heeft bovendien onder bepaalde voorwaarden kre dieten ten bedrage van 16-5.501.090 gild goedgekeurd voor het jaar 1814, voor den -bouw van oorllogahavens en die verbetering van fabrieken. SERVIë. Alle Serviërs, Grieken en Israëlieten, wonende in de streek van Monastir, tot den leeftijd van 32 jaren zijn gemobiliseerd ter verdediging van de Servisch-Albameesohe grens tegen de Albaneesche benden. ATiBAfJTa. Bij een ontvangst, waarbij eenige aan zienlijke notabelen van Duraezo waren uitgenoodigd, schonk vorstin Sophie een Madonnabeeld aan de ka tholieken, een Maria-beedd in Byzantijnschen stijl aan de Orthodoxen, en een göbedl-tapijt aan de Mohamme danen alles voor de verschillende kerken te Duraz zo. Deze geschenken hebben een uitmuntenden in druk gemaakt op d)e bevolking. Evenals bij den mensch belangrijke gebeurtenissen en indrukken nog in den slaap nawerken, gebeurt het ook bij de dieren d. w. z. ze droomen. Bijzonder op vallend' droomen de vogels in den trektijd, wanneer hun gansche gos-tel en zenuwleven „in de war" schij nen. Gevangen trekvogels zijn dan niet alleen in wakenden toestand zeer opgewonden, doch ook in den slaap bewegen ze onrustig pooten en vlegeuapvan tijd tot tijd trilt hun ïiohaam. Zelfs getemde watervo gels, ganzen en eenden, matken niet zelden in den droom zwembewegingen. Kanarievogels fladderen plotseling in hun slaap, piepen of zingen zelfa om in eens af te breken. Papegaaien spreken soms. Een papegaai verschrikte eens in den slaap zóózeer, dat zijn eigenares hem -moest wekken. Hij viel van zijn stok, wat ook wel bij in het wild levende vogels ge beurt, doch werd weer rustig toen de dame hem toe sprak. Dat paarden in den slaap trillen en trappelen weet iedere stalknecht; bijzonder levendig droomen^ de h-onden, men wil uit hun bewegingen zelfs besluiten, wat ze droomen. Vooral -speurhonden droomen veel en levendig. Ook ziet men bij hen in den slaap be paalde bewegingen maken: zwaaien met den staart, optrekken van den neus, uitsteken van den tong, krabben met de pooten enz. Newfoundlanders, die, zooals bekend is, veel van zwemmen houden, maken soms in den slaap zwembewegingen. WAT EEN PAARD DOOR ZWEEPSLAGEN LUDT. Eenige jaren geleden heeft de Parijsche vereeni- ging voor dierenbescherming getracht de hevigheid van den pijn die een paard door zweepslagen te lij-den heeft, te meten. Dit werd op de volgende wijze ge daan. Tegen weeke klei werd! een zweepslag gegeven. De diepte van den indruk in de klei stelde de sterkte van den slag voor en werd nauwkeurig gemeten. De zelfde zweep werd nu op een andere kléi-massa gelegd en voorzichtig met gewichten belast, totdat een even diepe indruk in de kléi ontstond als bij- d-en zweep slag. Achtereenvolgens werden op de klei ook ande re zweepen geprobeerd1 en telkens werden even diepe indrukken in andere klei gemankt door middel van gewichten. Deze gewichten gaven een beeld van de voor een zweepslag op het paardenlichaam aangewen de kracht. De ronde riemen hadlden een druk van 36 K.Ö., de vierkante van 54 KG. en de driekantige een druk van 73 K.G. uitgeoefend. Bij de spits toeloo- pende riemen was de druk gelijk aan 142 K.G. Deze cijfers zijn nog -slechts de gemiddelde, want de zweep slagen waren slechts met middelmatige kracht gege ven, en hierdoor kan men zien wat die arme paarden dagelijks door de zweepslagen te lijden hebben. Ter vergelijking moet men weten, dat een slag met de li- r-eaal op de handpalm van den mensch, slechts 2% K.G. druk uitoefent, terwijl daarbij- iemand de tra nen in de oogen springen, terwijl een slag met de li- neaal op den rug van de gehandschoende hand, die eveneens bijna on verdragelij k is, overeenko-mt met een druk van vier K.G. Bij- deze zweepalag-ondextzoe- kinigen zijn niet eens de -geknoopte zweepen gebruikt, die de pijn nog vergrootea. Ook de hardheid van dan zweep stok is van invloed op de hevigheid van den elaig. KORTE BERICHTEN. Te Dublin moet een partij! van ruim 10.000 p a- tronen door de douane in beslag genomen zijn. Ze heetten voor het Zuiden van Ierland bestemd te zijn. De bekende Fransche tooneeüspeelster Sarah Bernhardt gaat een reis om de wereld doen om van het internationale publiek afscheid te nemen. De tournee vangt aan te Nieuw-York en eindigt in Lon den. De toestand van den Zweedsohen Koning is over het algemeen bevredigend. De spoorwegarbeiders in Sardinië hebben het werk reeds gestaakt. De ontevredenheid on der de Italiaansche staatsspoorbeambten neemt toe. In de tabaksfabrieken te Saloniki en Cavalla i-s een algem-eene -staking uitgebroken. 60.000 werklieden staken. Door een krankzinnige zijn een aantal ge- denktee kenen in de Siegesallee te Berlijn b e- s c h a d i g d. De man werd aangehouden. In het plaatsje Sistig, in den Eifel, woont een 12-j arig meisje, dat nu reeds 2 meter lang is en 220 pond weegt. In een- Boheemsch do-rpje leefde een onderwijzer in onmin met verscheidene personen. Op het school gebouw werd nu een d-ynamietaanslag ge pleegd waarbij den onderwijzer beide armen van het lichaam werden geslagen. De daders ionden niet ge vonden woerden. DE ZIEKENFONDSKWESTIE. -Aan het eind van een artikel, voorkomend in het nu-mmer van heden in het Nederlandsch tijdschrift voor Geneeskunde, schrijft de redacteur, de heer Pinkhof Maar inmiddels zullen de collega's van Alt-maar moeten strijden om het behoud1 van die patiënten, die door het monsterverbond Schape-r-Hoffman tegen hen zijn opgehitst. In dien strijd hebben zij1 den srbeun der collega's noodig, in de eerste plaats dien van de specialisten en hoogleeraren in de provincie. De Alk- maarders, die zich van hun! artsen afwenden, doen dit niet, omdat zij iets hebben tegen de persoon van dr. A. of B., dien zij altijd hun vertrouwen hebben ge schonken, maar omdat zij- geen lid v^n onze Maat schappij tot arts wenschen. Dan moet het ook bene den de waardigheid van ieder lid dier Maatschappij zijn, dezen lieden ten dienste te staan, buiten urgen tie, of door zijn raad-gevingen den arts te steunen, die zich door de vijanden van zijn stand heeft laten aan werven om te trachten zijn collega's afbreuk te doen. Men make zich niet diets, iets menschelijks te verrich ten door de Ziekenzorgleden van Alkmaar op zijn po likliniek te ontvangen. Ieder van die menschen heeft te beschikken over een aantal eerbare artsen, als hij. slechts wil. Niets dwingt hem, d-en hem onbe kenden indringer tot arts te kiezen; en als de specia list, na hun de eerste, niet uitstelbare hulp te hebben verleend tot hen zegt, dat zij verder -bij hem terecht kunnen, voorzien van een aanbeveling van een der deelnemers aan het afdeeLingsziekenfonds, dan weten zij, waaraan zij zich hebben te houden, en is in weini ge w.eken de zaak uit. Maar gebeurt dit niet, dan zullen die specialisten, die zich thans wellicht nog verheven wanen -boven de moeilijkheden, waarin hun stand verkeert, deze spoedig aan den lij-ve ondervin den. Moge men daarom overal dé woorden ter harte ne men, waarmede prof. Burger in dit Tijdschrift (25 Mei 1912) het Algemeen Bindend Besluit heeft be groet: „thans eendrachtig, en vast besloten de rech ten van uwen stand te verdedigen, geneeskundigen van Nederland I" GEWETENSIGELD. Den gemeente-ontvanger is door iemand 3 toege zonden wegens te weinig betaalde hondenbelasting. ALKMAAR PAOKET. De algemeene vergadering van aandeelhouders der N. V. de Maatschappij „Alkmaar Packet", stoomboot- onderneming alhier, heeft het dividend over 1913 be paald op drie pot. WELKOME INLICHTING. We namen Dinsdag uit het Volk een etukje over, dat onder het opschrift „Geheimdoenerij" er bij (la Landelijke Eederatie op aandrong, te zeggen wie zij is en wat zij wil. Hot blad meldt nu onder bovenstaand opschrift, dat het een exemplaar is toegezonden van da statuten der federatie, welke te Utrecht gevestigd- blijkt te zijn. Over de samenstelling der federatie zegt art. 4, dat ais lid der federatie kan worden aangenomen eik in Nederland gevestigd rechtspersoonlijkheid1 bezittend ziekenfonds, dat onderling wordt beheerd. Nadere regelen ten aanzien van het hier bepaalde, zegt ark 5, zal het huishoudelijk reglement bevatten. „Dat reglement kennen wij- niet, zegt Het Volk, fnaar in elk geval staat vast, dat slechts onderling beheerde, dus in geen geval zgn. ondernemer af ondsen worden toegelaten, geen fondsen opgarioht door particulieren, met het doel om uit de ziekteverzekering zich voordeel te verschaffen. Ons vertrouwen in» onze sympathie voor de federatie wordt hierdoor versterkt." Het bestuur der federatie, uit en door de vertegen woordigers der ziekenfondsen op de algemeeno verga dering gekozen, bestaat uit de heeren Joh. Mulder, voorzitter, Jo-h. J. van Doorn, secretaris, J. Brink man, Bern. Kanis, M. Latooy en A. W. van Schaik. De geldmiddelen bes-taan uit (ast. 11) a. Kontributie der leden, -b. schenkingen, erfstellingen of legaten, c. bijzondere baten. „Het doet ons genoegen, door onze vraag ertoe te hebben medegewerkt, dat de arbeidersklasse nu al thans ongeveer weet, door wie te haren behoeve de strijd tegen de do-ktersactie wordt gevoerd." STICHTING VAN EEN 'SCHOUWBURG- EN CONCERTGEBOUW. Het bekende adres heeft een punt van beraadsla ging in hot college van B. en W. uitgemaakt. Daarbij is ten duidelijkste gebleken, dat het hier een zaak geldt, waaromtrent men in talrijke opzich ten van gevoelen kan verschillen, zeggen B. en W. Aan de eene zijde wordt het bezit van een betere con cert- en schouwburgzaal, dan waarop onze zich ont wikkelende gemeente kan bogen, zonder aarzelen be schouwd als een zaak van algemeen belang, waaraan de gemeente zioh geroepen kan achten steun te ver- leenen, van andere zijde wordt vastgehouden aan de stolling, dat het particulier initiatief in d-eze behoort werkzaam .te zijn en dat, indien inderdaad aan betere localiteit behoefto -bestaat, h«t partioulier initiatief zich ongetwijfeld zal laten gelden. 't Is moeilijk uit te maken aan welke zijde het recht is. Zeker is het, dat zoowel1 door voor- als tegenstan ders van hetgeen de adressanten vragen, krachtige ar gumenten kunnen worden aangevoerd. 't Is om deze reden, dat B. en W. meenen zich van het geven van advies te moeten onthouden en den Raad in de gelegenheid te moeten stellen de argumen ten van voor- en tegenstanders ter dage tot hun recht te laten komen, door behandeling van deze aangele genheid in de afdeelingen van den Raad, waartoe art. 32 van het Reglement van Orde (Gemeenteblad no 308) de gelegenheid openlaat. Immers moet d-eze zaak van gewicht genoeg woeden geacht om de afdeelingen van den Raad te doen bijeenkomen. Dus doende zal ieder lid der genoemde vergadering zich eene meening kunnen vormen en zijne stem kunnen bepalen, waar door de openbare behandeling zeker zal worden ver eenvoudigd. B. en W. stellen daarom voor het adres ter voorbe reiding te zenden naar de afdeelingen van den Raad. ROOILIJN NIEUWLANDERSINGEL. B. en W. stellen, op verzoek van den hees F. Be ren tzen voor, over te gaan tct het vaststellen van een rooilijn voor een gedeelte van den Nieuwlandarsingel en kosteloos van dezen in eigendom over te nemen een strookje grond, onder voorwaarde, dat de kosten van overdracht en bestrating komen voor rekening der gemeente. VERORDENINGEN REGELENDE DE JAAR WEDDEN ENZ VAN- HET PERSONEEL DER G EMEENTE-GASFAIBRIEK EN VAN HET GE MEENTELIJK EtLEOTRISC'H BEDRIJF. Van- de oommissie van bijstand voor de gemeente- gasfabriek enz. zijn bij B. en W. ingekomen: lo. het ontwerp eener (gewijzigde) verordening, regelende den rang, het getal en de bezoldiging van de ambtenaren en werklieden aan de gemeente-gasfo- briek; 2o. het ontwerp eener verordening, regelende den rang, het getal en de -bezoldiging van de ambtenaren en werklieden bij het gemeentelijk electrisch -bedrijf. De -bezoldiging der ambtenaren en werklieden aan de gasfabriek wordt bepaald als volgt: voor den directeur op een minimum van 2400, welke door drie driejaarlijksche verhoogingen, telkens van 200, kan worden gebracht tot 3000, benevenB vrije woning, vuur en licht; voor den boekhouder op een minimum van 1200, welke do-or drie drieg aarlijksche verhoogingen, telkens van 100, kan worden gebracht tot 1600; voor den lsten klerk op een minimum van 750, welke door drie driejaarlijksche verhoogingen, telkens van 50, kan worden gebracht tot 900; voor dien 2dem klerk op een minimum van 550, welke door drie driej aarlijksche verhoogingen, telkens van f 50, kan worden gebracht tot f 70O; voor den 3den klerk op een minimum van 30O, welke do-or drie dr iej aarlij ksche var-hoogingen, telkens van 60, kan worden gebracht tot 450; voor den 4d-en klerk -op een minimum van 200, welke door drie driej aariij-ksche verhoogingen, telkens van 20, kan worden gebracht tot f 338; Yoor den fabrieksbaas op een minimum van 1050, welke door drie driejaarlijkache verhoogingen, telkens van 100, kan worden gebracht tot f 1360, benevens vrije woning, vuur en licht; voor den fittersbaas op een minimum van 850, welke door drie driejaar-lij ksche verhoogingen, telkens van 50, kan worden gebracht tot 1000, -benevens vrije woning, vuur en licht; - voor den opzichter op een minimum van 900, welke door drie driejaarlijksche verhoogingen, telkens van 100, kan worden gebracht tot 1200; voer de twee fitters op een minimum van 702 18.60 per week), welke door drie driejaarlijksche verhoogingen, telkens van 20, kan worden gebracht tot 780 15 per week) voor den lantaarnfitter o-p een minimum van 670 13 per week), welke door drie driej aarlijksche ver hoogingen, telkens van 20, kan worden gebracht tot 754 14.6Q per week) voor den smid' op een minimum van 728 14 per week), welke door drie driej aarlijksche verhoogingen, telkens van 52, kan worden gebracht tot 884 17 per week) voor d-en smidshelper op een minimum van 442 8.60 per week), wélke door drie driejaarlijksche verhoogingen, telkens van 20, kan worden gebracht tot 520 10 per week) voor de drie 1ste gasstokers o-p een minimum van 780 16 per week), welke door drie driej aarlijk sche verhoogingen, telkens van 26, kan worden ge bracht tot 858 10.60 per week) voor de zes 2de gasstokers op een minimum van 728 14 per week), welke door drie driej aarlijk ache verhoogingen, telkens van 26, kan worden' ge bracht tot 800 16.50 per week)j; voor de drie hulpstokers op een minimum van 676 13 per week), welke door drie driej aarlijksche ver hoogingen, telkens van 20, kan worden gebracht tot 754. 14.60 per week)-; voor de twee lantaarnpoetsers op een minimum van 024 12 per week), welke door drie d-ricjaarlijk sche verhoogingen, telkens van f 20, kan worden ge bracht tot 702 13.60 per week)-; voor den oo-keswerker op oen minimum van 624 12 per week), welke door drie driej aarlijksche ver hoogingen, telkens van 26, kan worden gebracht tot 702 13.50 per woek;)l voor den plaatsarbeider op een minimum van 624 12 per week), welke door drie driejaarlijksche ver hoogingen, telkens van 20, kan worden gebracht tot 702 13.60 per week) voor den lsten cokesgasmaker op een minimum van 780 15 per week), welke door drie driejaarlijk- sdhe verhoogingen, telkens van 20, kan worden ge bracht tot 868 16.50 per week) voor de twee 2de eo-kesgasmakera op een minimum van 728 14 per week), welke door drie driejaar lijksche verhoogingen, telkens van 26, kan worden gebracht tot 800 15.50 per week)-; voor de drie machinisten (ketelstokers) op een mi nimum van 702 13.50 per week), welke do-or drie driejaarlijksche verho-ogingen, telkens van 20, kan wo-rden gebracht tot 780 15 per week) voor den ovenmetselaar op een minimum van 728 14 per week), welke door drie driejaarlijksche ver hoogingen, telkens van 26, kan worden gebracht tot 806 lö.öOper week)-; voor de tien lantaarnopstekers op een vast loon van 16 per maand. De verhooging der bezoldigingen, in dit artikel be- doeld, gaat in met den eersten dag der maand, volgen de o-p die, waarin de verhooging is- toegekend of waar in men daarop aanspraak heeft gekregen. Het loon der -losse werklieden wordt naar den aard der werkzaamheden en naar de omstandigheden waar onder die plaats vindon, door den directeur geregeld. De bezoldiging der ambtenaren en werklieden bij het gemeentelijk electrisch. bedrijf wordt -bepaald als volgt: voor den directeur op 400; voor den electro-technisch ingenieur op een mini mum van 2000, welke door drie driejaarlijksche ver hoogingen, telkens van 100, kan worden gebracht to t 2300; voor den boekhouder (tevens boekhouder aan de ge meente-gasfabriek) op 200; voor dien klerk (tevens 3de klerk aan de gemeente- gasfabriek) op 100; voor den monteur o-p een minimum- van 1000, welke door drie driejaarlijksche verhoogingen, telkens van 75, kan worden gebracht tot 1225. Het loon der losse monteurs en werklieden wordt naar den aard der werkzaamheden en naar de omstan digheden waaronder die plaats vinden, door dten direc teur geregeld. SUPPLET OIRE BEGROOTING VAN- DE: GE- MEENTEREENDGING, DIENST 1913. De uitgaven voor het dienstjaar 1913 van boven staand bedrijf hébben de" begrooting overschreden, grootendeels als een gevolg van de -l'-oonsverhooging der werklieden ingevolge raadsbesluit van 0 Novem ber 1912. Daardoor is op den post arbeidsloonen een tekort ontstaan van 1798.20. De commissie tot de belastingzaken stelt voor in ontvang en uitgaaf o-p 2230.065, met toekenning eener nadere bijdrage uit de gemeentekas tot dekking van het tekort op de exploitatie tot een bedrag van 584.19. OVERNEMING IN BEHEER EN ONDERHOUD VAN EEN GEDEELTE! VAN DEN RIJKSWEG VAN ALKMAAR NAAR NTEUWEDIEP. B. en W. stellen den Raad voor een overeenkomst betreffende overdracht in -beheer en onderhoud bij de gemeente Alkmaar van een gedeelte van den Rijksweg van Alkmaar naar Nieuwediep, aan te gaan, waarbij behoudens bekrachtiging van de wet in art. 1 bepaald wordt, dat het Rij-k in beheer en onderhoud over draagt aan de Gemeente Alkmaar, die in beheer en onderhoud aanneemt, het gedeelte van den Rijksiweg van Alkmaar naar Nieuwediep, vanaf het -beginpunt van dien weg te Alkmaar, aan de voormalige Texel- sche poort, tot de zuidelijke grens van het perceel ka dastraal bekend onder gemeente Alkmaar, sectie O. N. 2354, zijnde de overgang van den spoorweg Alk maarHelder. In de overdracht zijn begrepen de vaste brug no. 41 over de Singelgracht, zoomede de wegbermen, deze laatste voorzoover vallende binnen de begrenzing der op de teekening in rood gekleurde oppervlakte. VERORDENING REGELENDE DE JAARWED DEN ENZ VAN HET PERSONEEL BIJ DEN DIENST DER GEMEENTEWERKEN. In d-e voorgestelde verordening, wordt de be zoldiging der. ambtenaren en werklieden bij den dienst der gemeentewerken bepaald als volgt: voor den directeur op een minimum van 2400, welke door drie driejaarlijksche verhoogingen, telkens van 200, kan worden gebracht tot 3000, voor den opzichter, meer in hét bijzonder voor het bouw- en woningtoezicht, op een min. van 1300, en een max. van) 1000; voor den lsten opzichter op een min. van f 1100 en een max. van 1400; voor den 2den opzichter o-p een min. van f 900 en een max. van 1200; voor den boekhoudier-teekenaar, o-p een min. van 800 en een max. van 1100; voor de timmerlieden, o-p een minimum van 702, 13.50 per week, welke door driejaarlijksche verhoo gingen, telkens met 20, kan worden gebracht tot 780, 16 per week; bovendien wordt aan hen uitge keerd 10 'b jaars wegens slijtage aan gereedschap- pen; voor den metselaar id. zonder vergoeding voor slij tage; voor den len verver, id. id. voor d-en 2den verver, de straatmakers, den bagger man op een minimum van 076, 13 per week, welke door drie driejaarlijksche verhoogingen, telkens met 26, kan worden gebracht tot 754, 14.50 per week. voor den len marktwerker, resp. 702, d. i. 13.60 per week en 780, d. i. 15 per week; voor den 2en marktwerker 676, f 13 per week en 754 14.50 per week; voor d-e tien opperlieden 624, 12 per week en f 702, 18.50 per week. De bezoldiging van de brugwachters en van de schoonmaak(st)ers van schoolgebouwen wordt door burgemeester en Wethouders geregeld. PAARD OP HOL. De heer Jan die Boer, van Veenhuizen, was vanmor gen aan de eierenmarkt bezig eieren te lossen, toen hij van zijn wagen viel, waardoor het voor den wagen gespannen paard schrok en op hol Bloeg. De heer de Boer werd ernstig gewond in het magazijn van den heer Joo. Met binnengedragen en daar door dr. For- mijne onderzocht. Vanmiddag werd da B. per rijtuig naar zijn woning vervoerd. Het paard liep met dien wagen achter zich langs Achterweg en S-panjaardistraat, waar het tegen een ijzerwagen van den heer Roecoert opliep. De wagen bleef hierdoor staan on met het lamoen aohtar zich ging het langs Kooltuin, Heerestraiat. De Friesche brug was nauwelijks dichtgedraaid^ toen het paard dat over den afsluitboom siprong en andere pardoes het kanaal zou zijn ingeloopen, daarover holde. Bij hot cafó S-chermerho-rn werd het dier tot stil staan gébracht. LaaM) Berichten. 'shGRAVENHAGE, 11 April. Baron Schimmel- penninck van der Oye, de voorzitter dar Eerste Ka mer,''is overleden. [Baron Schimmelpenninck van der Oye werd in 1830 geboren te Brummen, werd opgeleid aan da Kon. Mil. Academie, doorliep alle officiersrangen bij het wapen der genie en werd in 1895 ais generaal-ma- jo-or gepensionneerd met den rang van luitenant-gene raal; was van 18841894 lid der Tweede Kamer, eerst voor Utrecht, daarna voor Amersfoort, was se dert 1895 lid voor Gelder-land en na het overlijden van mr. van Naamen van Eemnes voorzitter van de Eer ste Kamer. Hij- diende in 1892 persoonlijk en later in vereeniging met het Kamerlid H. Pyttersen Tz., een wetsontwerp in tot instelling van Kamers van Ar beid. De overledene, die een humaan, door alle par tijen gerespecteerd voorzitter was, was ridder in de Orde van den Nederlandsichen Leeuw, van de Eiken kroon, en -bezat het grootkruis van de Mecklenburg- sche Griffio-en-Orde. Red. Alkm. Ort.] GEVONDEN VOORWERPEN. Een boezelaar, een bankbiljet, een portemonnaie, een rijwiel, een gouden oor-bel, een duif, een zilveren arm band, een handtaschje, een bontje, een tabaksd-ooB, een paar kousen en een zakdoek, eenceintuur, een sierspeld, een lantaarn, een portemonnaie met geld, een sleutel, een R. G. kerkboek, een tip-to-p-album- en een go-uden lorgnet. Alkmaar, 9 April 1914. De Commissaris van Politie, W. Th. VAN QRIETHUIJ8EN. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Uitspraak van 3 April 1914. E. V., C. V. te Eg-mond aan Zee, loepen over verbor- d-en grond, de le 8 boete of 14 dagen tuchtschool, de 2e teruggave aan zijne ouders; L O. B. te Alkmaar, overtreding Arbeidswet, 7.50 boete of 4 dagen hechtenis. A. K. te Alkmaar, J. de B. te Alkmaar, A. B. te Limmen, J. R., O. B. te Zuidscharwoude, W. v. T., H. B. te Heemskerk, T. P„ J. D. ta Öastrioum, P. W. G. J. H. Jongejan te Heil'oo, Rij-wiéllo ver treding, de le, 2e, 4e, 5e, 6e, 7e, 8e, 9e» 10e ieder 1 boete of 1 dag hechtenis, de 3e 2 boete of 1 dag hechtenis. W. S., J. F. M., E V., N. v. K., O. B. K te Alk maar, T. D. te Oastricum, L. H. te Amsterdam, dron kenschap, de le, 4e, 5e, 6e ieder- 3 boete of 2 dagen hechtenis, de 2e, 3e, 7e ieder 1 boete of 1 dag hech tenis. K. B., A. N. Gz. te Elgmond aan Zee, Jachtwetover treding, de le teruggave aan zijne ouders, de 2e 8 boete of 4 dagen hechtenis. A. S. te Schoorl, P. M. te Warmenhuizen, P. N. R. te Schagen, W. B., O. W. te Alkmaar, D. T. te Am sterdam, overtreding politieverordening, dé le en 6e ieder 3 boete of 1 dag hechtenis, de 2e 5 boete of 3 dagen hechtenis, de 3e 1.50 boette of 7 dagen tuchtschool, d-e 4e 2 boete of 2 -dagen hechtenis, de 5e 1 boete of 1 dag hechtenis. N. S., O. M. te Bergen, P. A., A. H. te St. Pan- cras, S. C. v. E., G. R. te Schoorl, J. v. d. N. te Ou- dorp, P. K., L. K. te Noordseharwoude, P. B., O. v. d. M., M. R. V., E. S., J. P., H V., O. K., L. G. v. d. P., P. B., W. Z., IJ. O., J. G. dé J., G. V., F. A. H. v. d. V., G. W. v. d. P„ A. v. d. P., W. A. B., J. J. E, W. P., G. W. O, J. J. G., H. S„ A. P., G. O. G., J. P., J. H., O. K., J. R. M., P. B., J. v. D., A. M., J. K., E. H., G. W. S. te Alkmaar, overtreding IJkwet, de le 4 boete of 2 dagen hechtenis, d-e 2e» 6e, 6e, 7e, 10e, 20e, 21, 22, 25e, 38e, 42e, 43e ieder 1 boete of 1 dag hechtenis, de 8e, 13e, 17e ieder 4 maal 1 boete of 4 maal' 1' dag hechtenis, de 4e 8 maal 0.50 boete of 8 maal 1 dag hechtenis, de 8e, 18e, 19e, 26e, 27e» 28e, 29e, 30e, 32e, 33e, 35e, 40e, 41e ieder 2 maal 1 boete of 2 maal 1 da-g hechtenis, de 9e 2.50 boete of 2 dagen hechtenis» de 11e, 12e, 16e, 16e, 24e ieder 6 boete of 3 dagen hechtenis, de 14e, 36e ieder 4 maal 0.50 boete of 4 maal 1 dag hechtenis, de 23e 2 maal 3.60 boete of 2 maal 3 dagen hechtenis, de 31e 8 maal 1 boete of 3 maal 1 -dag hechtenis» de 34e 6 maal 1.50 boete of 5 maal 1 dag hechtenis, de 37e 2 maal 1 en 3 boete of 2 maal 1 en 3 dagen hechte nis, de 39e 5 maal 0.50 boete of 5 maal 1 dag hech tenis.

Alkmaarsche Courant | 1914 | | pagina 13