Trekking van heden. 2e klasse, le lgst. f 1000 3327 7494 f 400 12708 f 200 8567 f 100 4725 14802 20231 STADSNIEUWS. Kunsten en Wetenschappen. BUITENLAND. meerendeel last hadden ran bnakea, Da ontboden oi- ficier van gezondheid heeft rust voorgeschreven en ziet den toestand niet ernstig in. GEEN ZIGEUNERS, MAAR FRANSÜHEN. Wij ontleenden Zaterdag aan de Harderwijker Grt. een bericht, melding makend van molestaties waaraan te Harderwijk een Fransche dame en twee Fransche heeren hadden blootgestaan. Uit het onderzoek de<r politie is gebleken, dat het gebeurde hieraan moet worden toegeschreven, dat de bevolking met name de bewoners van het visecherskwartier, da FrfiüAhen door de ietwat ongewone kleederdracht van twee hun ner, voor Zigeuners hadden aangezien. Nu zijn het juist de Zigeuners, die nogal! wat overlast veroorza ken aan die bewoners van Harderwijk, en hierdoor wordt een minder prettige ontvangst verklaard. HET HULP VAN H. M. DE KONINGEN. Indertijd werd melding gemaakt van de uitvinding van een muntwatermeter dloor den heer G. van Kam pen, horlogemaker te Beesd, hierop neerkomende dat door 't inwerpen van een of meer centen een daarmee overeenkomende hoeveelheid water wordt uitgestort. De uitvinder bezat echter de middelen niet om zich het dure patent daarvoor aan te schaffen. Wel stonden gedienstige vrienden gereed om hem te hel pen, maar tevens om van zijn vinding te profiteeren. Hij wendde zich daarom kort en goed tot H. M. de Koningin, en deze liet, via den burgemeester, deu uitvinder onmiddellijk een som toekomen, zoodat pa tent kan worden aangevraagd De Voorhoede, weekblad voor Nederland, die 't bo venstaande mededeelt, brengt deswege hulde aan H. M. GEVAARLIJKE' SLUITZEGELS. Naar het NwsbL v. Ned. verneemt, komen te Am sterdam bij enkele kinderen gevallen van huiduitslag voor om mond en neus. Bij enkele kinderen heeft die uitslag zelfs een vrij groot deel van bet gezicht aange tast. Het is gebleken, dat deze huidaandoening een gevolg is van het likken aan sluitzegels. Sommige soorten zegels zijn zeer zwaar gegomd, terwijl die gom schadelijke bestanddeelen schijnt tö bevatten. MET DE NOORDERZON VERTROKKEN. Men meldt uit Utrecht aan de Maand. Grt.: Sedert eenigen tijd ia de directeur van de N. V. Utrechtsehe kinderwagen- en Ledffikantenfalbriek, aan de Billitonkade, alhier, zekere O. A. V., met da noor derzon vertrokken. De voortvluchtige moet belang rijke malversatiën gepleegd hebben, k,-ït men beweert tot een bedrag van pl. m. 46.000, De justitie moet da zaak in handen Lobbes m een bevel tot aanhouding moet reeds uitgevaardigd zijn. Zijn wij juist ingelicht, dan moet zijn gezin dezer dagen eveneens vertrokken zijn. GRAPJES UIT DE MAASBODE, Een reporter interviewde Thomas» Edison. „En u hebt do eerste spreekmachine uitgevondenV' vroeg de reporter. „Pardon 1" zeide lachend Edison, „dat deed God, toen Hij de eerste vrouw schiep." Jantje is met z'n ouders bij1 kennissen uit dineo- ren. „Foei Jantje I" zegt Moe, „wat zit je nou te smak ken, dat doe je thuis toch ook niet." „Maar thuis is 't ook nooit zoo lakker!" veront schuldigde zich Jantje. VAN DEN LANGEND: JTL In de week van 14 tot 1® April werd aan de veiling te Broek op Langemdlijk aangevoerd 209000 i x-de kool, 44200 gele kool, 42300 witte kool, 43iVz baal uien, 235 baal wortelen en 1400 bos rabarber. UIT HOORN. Gisteren was de laatste diag van den winterwed- strijd, uitgeschreven dloor den. N. TL Schietbond, De uitslag was als volgt: Eereprijs: Schietvereen. Hoorn te Hoorn met 21 visuels. Ie pr. Generaal Joubert te Overveen met 19 visuele, 2e pr. Generaal Van Merle te Haarlem met 18 visuels 210 p. 3e pr. Voor Vaderland en Koning te Haarlem met 18 visuels 20® p. 4e pr. Sanboo te Am sterdam met 17 visuels, 5e pr. Claudius Oivilis te Haarlem met 16 visuels. Personeel, lo kl. 1. J. A Rij'kens, Amsterdam 49 punten. 2. P. J. Hekker, Overveen 48 p. 3. H. Spoon, Haarlem 48 p. 4. J. Viets, Haarlem 47 p. 5. J. H. E. Ketjen, Amsterdam 40 p. 0. D. N. H, Twisterlimg, Haarlem 46 p. 7. K. Noord! Amsterdam 45 p. 8. J. v. d. Berg, Hoorn 45 p. 9. P. J. Biels, Haarlem 44 p. 10 A. v. d. Burg, Haarlem 44 p. 11. D. C. Houtgraaf, Bloemendaal 44 p. 12. D. Teekens, Adam 44 p. 13. F. P. Hekker, Overveen 44 p. 14. O. Marsfelder, Am sterdam 44 p. Personeel 2e kl. 1. B. H. Wezenaar, Aerdenhout 45 p. 2. W. G. Hoogerstein, Bloemendaal 44 p. 3. A. J. P. Jansen, Overveen, 42 p. 4. A. H. de Wilde, Hafirlem 41 p. 5. G. v. Loenen, Haarlem 41 p. 0. L. Stas, A'dam 41 p. 7. J. R. Hoogkamer, A'dlam 41 p. 8. J. M. Voskuil, Haarlem 40 p. 9. J. M. v. Dugte- ren, A'dam 40 p. 10. J. Hulman, Haarlem 40 p. 11. A. W. F. Wijdoogen, Haarlem 40 p. 12. F. J. Heering, Haarlem, 39 punten. Tot predikant bij* de Evang. Lr.thareche gemeen te te Gouda is beroepen ds. Th. Schatten, alhier. UIT W ARMENHUIZEN, De aangekondigde lezing over „schietoefeningen ter verhooging van lands weerkracht" had Zater dagavond plaats in de kolfbaan van dan heer O. de Geus Az., (voor dit doel kosteloos ter beschikking ge steld.) Met belangstelling werd d'e lezing, gehouden door den heer S. M. van Nieuwkuijk, reserve tweede luitenant, 10 reg. infanterie, gevoegd, 't Resultaat was schitterend: 'n flinke opkomst, terwijl zich niet minder dan 57 personen, allten tusschen 20- en 30-ja rigen leeftijd, voor deelname hebben aangemeld. Dit getal! zal) nog worden verhoogd met deelnemers uit naburige dorpen, waar zich weinig (te Sint Maarten O', a. slechts één persoon) liefhebbers hebben opgege ven. De oefeningen zullen voorlbopig gehouden worden in de kolfbaan, van af 16 Mei tot November a.s. en worden besloten met een schietwedstrijd, om nader vast te stellen prijzen. UIT BROEK OP LANGEN1DIJK. Morgen Dinsdag zal door eenige dames het Emima- b'loempje worden aangeboden. Het dloel, tuberculose bestrijding is meenen we genoegzaam bekend. Tast allen flink in den zak, en word vooral niet boos als er bij ongeluk een tweede bloempje wordt aangeboden. UIT ZUTD-SIOHARWOUDE Een drietal drenkelingen. Het 5-jarig zoontje van den heer Buur geraakte van een brugleuning te water. Ijlings toegeschoten hulp wist hem te redden. Zaterdagmiddag geraakte door het dichtslaan van een hek de 8-jarige Dina Kuijt te water en verdween geheel. Dit werd opgemerkt dloor mej. M- Zeeman, die de ouders waarschuwde en nog juist bijtijds kon de drenkelinge worden gered. Wat kan jij goed zwemmen zus, zei het 6-jarig broertje, je was al heel in 't midden!! Het laatste geval betrof een logétje van den heer de Vries. Dit ventje geraakte eveneens al spelende in de plomp, doch werd gelukkig ook ge- reel. UIT EGMOND AAN ZEE. Men schrijft ons: Zaterdagavond! gaf de Gymnastiekvereeniging „door Wilskracht verkregen" in de concertzaal van dien heer J. Half eene uitvoering voor hare donateurs en ge- noodigden. Na het openingswoord van den directeur, den heer Stammes, die zijne vreugde te kennen gaf, dat de be langstelling zoo groot was, daar zoovellen aan de uit- nood'iging hadden gevolg gegeven, werd een afwisse lend program afgewerkt door leden en adspiranten, jongens en meisjes. Het is een verblijdend, niet genoeg te waardleeren teaken, dat ook in onze gemeente de gymnastiek meer en meer populair wordt, maar waar het op aankomt, is de manier wakrop het geschiedt. De gymnastiek nu is niet alleen een wetenschap, maar ook een kunst, die voortdurend beoefend worden. Bij de gymnastiek geldt zoowel als bij elke andere kunst, dat een geleidelijke opvolging der oefeningen noodig is, om tot een goed resultaat te komen. Wat bier in en dloor wilskracht verkregen werd, zagen wiji Zaterdagavond. Voor dat resultaat, voor den prettigen toon, die heerscht in deze vereeni- ging, verdient dien directeur aller dank. Een prettig ball besloot den avond en hield d'e ge- noodigden nog een geruimen tijd bijeen. KORTE 'BERTCBDTEN. Een kapitein is van den Haag naar Arnhem, een afstand van 125 K.M„ gewandeld. Hij deed bet binnen 24 uur. Op voorstel van de Kath. Sec. Actie ie de sta king bij de schoenfirma Blankers te Tilburg geëin digd!. Heden werd het werk hervat. Zaterdagmiddag zijn te Maastricht de torpedo- booten Makjan en Ohristiaan Cornelia van dé Kon. Ned. Marine gearriveerd Er was groote belangstel ling en een hartelijlke ontvangst. De Beemsterbrug te Purmerend ia thans weer hersteld en voor het verkeer geopend. Iemand te .Amsterdam is er de vorige week van door gegaan met een partij diamanten van 3000, welke hem in commissie was gegeven. Men vermoedt dat hij den grooten vijver overgestoken is. De burgemeesters van Amsterdam en Den Haag hebben de uitnooddging van bet gemeentebestuur van Parijs om binnenkort een bezoek aan de Fransche hoofdstad te brengen, aangenomen. De milicien v. d'. S., een anarchist, te Gronin gen, weigert den dienst en ligt thans in het acade misch ziekenhuis. Hij weigert ook alle voedsel en wil op geen enkele vraag antwoorden. Te Heerlerheide is, naar de L. K. meldt, Vrijdag een 4-jarig dochtertje van den hear JT, M. in een mest vaalt gestikt. De houtvester S. Riisema van Eek i® een maand geschorst wegens een ernstigen aanval in de Javabode op het beleid van den heer Lcxvink, directeur van het departement van landbouw, nijverheid en handel. De film betreffende die commune van Parijs zal Donderdagavond te Amsterdam worden vertoond. De heer DomeLa Nieuwenhius za.i een toelichtend woord spreken. De directeur van de Kon. Dev. Tapijtenfabriek heeft 7 werklieden uit de Smyrna-afdeeling ontslagen, terwijl aan verschillende andere afdeelingen het werk met 14 dagen is opgezegd. Thans is definitief tot de staking aan die Leid- sche Katoenmaatschappij beslaten, en wel ingaande 29 April e.k. Ingevolge de uitspraak van den president van de Haagsche Rechtbank, waarbij Rijswijk werd gelast den kabel die reeds in den weg was gelegd binnen twee maal 24 uur te verwijderen en waaraan door Rijswijk nog geen gevolg was gegeven, is hedenmor gen onder toezicht dier Delftsche politie de gemeente Delft begonnen den kabel uit den weg te verwijderen, waarbij ze geen tegenstand ondervond van de ge meente Rijswijk. Zondagmiddag heeft in het Jbuitenpark van het Koninklijk Domein „Het Loo" te Apeldoorn een vrij ernstige boschbrand gewoed. Eén groote uitgestrekte heid opgaand dennenhout werd een prooi dar vlam men. Van de passagiershoot „Orotnie" die hedenmor gen van Indlië te DJmiuiden binnen kwam, wordt de 2e machinist vermist. Vermoedelijk is hij1 tusschen IJmuiden en Zandvoort over boord) gevallen. Men heeft nog naar den verongelukte gezocht, doch niets gevondén. STAATSLOTERIJ. DE KUEHAUSIRRAND TE EGMOND' AAN ZEE. Door den Officier van Justitie te Akmaar wordt een belooning van 500 uitgeloofd voor dengene, die den schuldige aan die vermoedelijke brandstichting in het Kurhaus te Egmond aan Zee in dén nacht van 9 op 10 Maart 1914 kan aanwijzen, zoodat veroordeeling volgt. 50-JARIG JUBILEIUiMl-FIRIMlA KLUITMAN. Men schrijft ons1: Reeds vroeg wapperde hedenmorgen de vlag van het gebouw van dé Uitgeverszaak aan den Kennemer- straatweg en was het personeel in de weer om het kantoor te herscheppen in een feestzaal. Om half elf werden de beide Directeuren met hunne familie per auto afgehaald en door het gezamentl'ijk personeel hartelijk begroet. Op hartelijke wijze werden zij1 door de voornaamste leden van het personeel toegesproken, waarbij ook met leedwezen werd herdacht het overlijden van den op richter der zaak, dén heer P. Kluitman, wiens ener gieke persoonlijkheid wel1 als een symbool van de ge- ■heele zaak kan géiden. Er werd gewezen op het waar- deerende artikel met levensbeschrijving door den be kenden Joh. H. Been in het laatste nummer van het Nieuwsblad veor den Boekhandel. Daarna had de overreiking plaats van een smaak vol geschenk, een fraaie electrische kroon voor het privékantoor, waarvoor door beide Heeren Kluitman in gevoelvolle bewoordingen werd' gedankt in hun toe spraak tot het personeel. Op voorstel van den heer H. P. Kluitman werd een glas champagne geledigd op het j'ubileum en dé sa menwerking met het personeél, aan wier ijver en toe wijding hij in het bijzonder hulde bracht. Inmiddels waren vele telegrammen, brieven, bloem stukken binnengekomen en kwamen ook vele vrienden van de familie Kluitman hunne gelukwenschen aan bieden, zoodat het gezellig samenzijn nog geruimen tijd duurde, waarna het geheele gezelschap werd' gefo tografeerd. Kon ten gevolge van het droevige verlies voor kor ten tijd geleden geen feestmaaltijd worden georgani seerd, door het overreiken van een enveloppe met in houd werd1 er voor gezorgd, dat het verdere van den dag door de leden van het personeel, ieder op zijne wijze, feestelijk kon worden doorgébracht. ONTSPORING. Hedenmiddag geraakte de achterste goederenwagen van de Noord- en Zuid-Hollandache tram waarin 6 koeien, bij het passeeren van een wissel aan den Nieuwlandersingel uit de rails. De wagen werd neg ©en eind voortgesienxd. Het I ging echter zonder ongelukken, zoodat men de beesten direct kon overladen. HET BADHUIS. Het door brand! geteisterde badhuis van Het Witte Kruis" zal herbouwd worden en er wondt spoed achter gezet met het oog op den tijdl van het jaar zeer ze ker te waardeeren. De firma F. H. Ringers en Zoon zal in 16 dagen de noodiga herstellingen aanbrengen. De léidingen over de balken bevonden zich nog in goeden staat, déze moesten echter gedemonteerd won den en zullen due als dé firma Rangers Vrijdag is men begonnen, haar ^erk heeft verricht, nog op nieuw moeten wonden aangebracht. Veel tijdl zal' daar niet mee heengaan, zoodat spoedig het hadhuis zal wonden heropend voor de tweede maal dit jaar. VERJAARDAG Z. K. H. DE PRINS. Z. K. H. Prins Hendrik vierde gisteren zijn 38sten verjaardag. Van de openbare en enkele particuliere gebouwen wapperde de driekleur, terwijl het carillon eenige keeren nationale liederen deed klinken in de heerlijke voorjaarslucht. TOYNRHEkAVOND. Zaterdagavond werd in de bovenzaal van de „Unie" de sluitingsavond van de Toynbeevereeniging gehou den. Wel de meeste leerlingen, die aan deze cursussen deelnemen, waren aanwezig, om den laatsten avond in het seizoen1 nog eens feestelijk bijeen te zijn. De vcorzitter, de heer J. A. Verkuyl, opende de bij eenkomst met een hartelijk welkom aan de aanwezi gen, in het bijzonder aan dé leiders, leidsters en ge- no odigdem. Voor dat tot het eigenlijk feestelijk dleel van den avond werd! overgegaan, wilde spr. even vertellen hoe dé vereeniging, die 10 jaar geleden door den hear mr. J. Bruin werd opgericht, aan den naam „Toynbee" is gekomen. Arnold Toynbee was n.l. de zoon van een Londensch dokter, die reeds vroeg door bizondere omstandighe den in aanraking kwam met de andere klassen der be volking. Hij toonde zich hun kameraad, en legde zich erop toe ook aan de minder goed bedeelden iets te Leeren, waardoor ze meerdere kennis en meer vreugde konden verkrijgen in hun armoedig bestaan. Onder zijn mede-studenten vond Arnold Toynbee al spoedig navolgers, die zich eveneens toelegden op de ontwik keling den lagere volksklassen. Na Toynbee's dood werd zijn werk niet alleen in Londen en Enigeland, doch over de geheele beschaafde wereld in zijni geest voortgezet. In de Londensche wijk Witechapel, waar Toynbee zijn goed werk begon nen was, verrees dé Toynbee-hall, waar de meer ont wikkelden de lessen aan de minden ontwikkelden voortzetten. Ook in Nederland werden op vele plaat sen Toynbee-vereenigingen opgericht, evenals te Alk maar. Spr. bracht nogmaals dank aan de leiders en leidL sters der verschillende cursussen, voor wat in de tien jaar sinds de oprichting verkregen mocht wonden. Tenslotte nood'igd'e spr. allien aanwezigen uit het „Toynbee-lied" mee te zingen, aan wel'k verlangen zeer gaarne wend voldaan. Tusschen sommige nummers van het prognamma waarin door ornstandigheden nogal verandering vlas gebracht werd door enkele jongedames-leerlingen aan eenige leidsters een bloemenhulde gebracht. De verschillende nummers van het programma wer den zeer ten genoege van de aanwezigen afgewerkt, er werd geducht geklapt en blijkbaar zeen voldaan gingen de aanwezigen omstreeks half twaalf huis waarts. BOUWTERREIN TUSiSÖHEN DEN KENNR- MERSTRAATWEO EN DE PRINS HENDRIK STRAAT. B. en. W. stellen den raad voor te besluiten onder eenige voorwaarden,: 1. aan den beer E. Kalverboer, alhier, en zijne rechtverkrijgenden, vergunning te verleenen tot het maken van straten en rioleeriagan in zijn bouwterrein gelegen tusschen de Kennamerstraatweg en de Prins Hendrikstraat sectie F. Nos. 2060, 1407, 1405, 2048, 1635, volgens overgelegd plan; 2. bij de gemeente kosteloos in eigendom en onder houd over te nemen de straat- en rioieeringswexken, welke gemaakt zullen moeten worden op en in het sub 1 bedoelde bouwterrein. PENSIOEN VERLEEND. Bij Kon. Besluit is aan den beer N. ulinderman, oud-ontvanger der directe belastingen enz. alhier, een jaarlijksch pensioen van 2670 verleend. VOETBAL 't Was gisteren de eerste dag der Bekerwedstrijden, doch jammer genoeg, een Bekerwedstrijd is er niet gespeeld. De eenige match, die er voor op het programma stond, H. V. V. II Cadetten F. O., werd door de Cadetten met 50 gewonnen wegens niet opkomen der Hagenaars. Een dergelijke handelwijze van een vereeniging als dé „groote Haagsche" (Zaterdag avond werd nog getelegrafeerd uit den Haag, dat een elftal om 12 42 hier zou arriveeren), wenschen wij niet nader w kwalificeeren. Jammer ua het vooral voor het Cadetten-elftal, dat, dank zij de welwillendheid van dea Directeur der Cadettenschool, (ook als belangstellende op bet ter rein aanwezig) en de medewerking van den N. V. B., die de 0. F. O. toestond aan Acmaria'e Bekerwed strijden deel te nemen, ofschoon zij niet bij' den Bond is aangesloten om half twee geheel volledig in de nieuwe voetbalcostumes, op het terrein aanwezig was. Met groote spanning wordt nu echter de wedstrijd van 10 Mei: AcmariaO. F. O. tegemoet gezien. Ge lukkig stond er nog een vriendschappelijke wedstrijd op het programma tusschen Aksmaria en Holland en deze kon om half drie een aanvang nemen. Avorens te beginnen werd door den secretarie van Acmaria dé verleden jaar gewonnen Beker weder aan de commis sie ter hand gesteld Hij uitte de weasch, dat de wed strijden, ondanks het slechte begin, toch een succes zouden worden. De heer de Boer voerde hierna 't woord namens de commissie, betreurde bet geringe een goed verder verloop der wedstrijden en eindigde succes van den eersten dag, memoreerde de groote moeielijkhedem, waarmee bestuur en commissie had den te kampen gehad, Bprak zijn vertrouwen uit in met een woord' van hulde aan Holland voor haar sportief optreden. De derde plaatselijke ontmoeting van dit seizoen had tot resultaat, dat Holland met 21 wist te win nen, een uitslag, die niet verwacht werd na de laatste 40 overwinning van Acmaria. Op het terrein aan de Zandersloot schijnt Holland echter 't geluk op haar hand te hebben. Acmaria was ook nn weer ge durende dén gebeelen wedstrijd in 't véld' sterker, doch over 't spel voor doel zullen wij maar liever zwijgen. Eén goede schutter en wat meer geluk, d'an Holland heeft wat de verdediging betreft heel goed gespeeld. De keeper heeft zijn dloéli uitstékend verde digd, doch men zal moeten toegeven, dat hij zeer ge lukkig speeldé. De hacks waren goed, In de hal'f- l'inie speelde de spil zeer verdienstelijk. De voorhoede was zwak. De nieuwe doelverdediger van Alomaria heeft goed voldaan en enkele malén op fraaie wijze gered. 't Eerste doelpunt kwam voor Holland -na ongeveer 85 minuten spelen, geheel onverwacht. Een ver boog schot van Hollands rechts-half ging over dé uitge strekte armen van dén keeper vliak onder de lat in 't doetL Stand met rust 10. Direct na de hervatting, terwijl Acmaria met" tien man speelde, maakte Hol land haar tweede doelpunt na eenig heen en weer ge- trap voor doel. Drie minuten vóór het einde slaagde Alcmaria er in, na tal van' wanhopige pogingen, uit een corner eetn tegenpnnt te maken. Een gelijk spel wist zij echter niet te f oreeeren. Einde 21 voor Holland. Bij Acmaria half-linia en verdediging goed met als uitblinkers de links-achter en de spil. De leiding van dien wedstrijd was in goede handen. Op 20 April wordt er niet gespeeld; daar alle lief hebbers dan in Amsterdam bij den internationalen wedstrijd NederlandBelgië zijn. Op 3 Mei speelt Haarlem tegen de Adelborsten en R. A. P. tegen Sport. Op 10 Mei Acm.Cadetten en winnaars 3 Mei. De finale worde gespeeld 17 Mei. Daarmee wordt het voetbalseizoen gesloten. De winnaar van dén Beker ontvangt dit jaar weder dén Zilveren Lauwertak van da Alllkm. Courant, bene vens elf dof zilveren dtaagmedailles, weder beschik baar gesteld door den heer Dr. J. if. van Dam, lid van de Medische Commissie van den N. V. B. De verliezer van de finale ontvangt een Zilveren Lauwertak, die direct in eigendom overgaat. Verder zijn er nog twee medailles voor het besta daelgemiddeJ.de, geschonken door dé Ver. tot Bev. v. Vr. en twee zilveren medailles voor de verliezers der demi-finale. Alls scheidsrechters bij de nog te spelen wedstrijden zullen fungeeren dé heeren Rauch, Kappenburg en de Lange. NOORDHGLLANDSCH I1ANDBOUWORE- DEET. Commissarissen van het Noordholiiandsch Land- bouwcrediet zullen aan de op 1 Mei &M. te houden algemeene vergadering van aandeelhouders voorstel len het dividend evenals het vorige jaar te bepalen op 6 A. N. G. O. B. Zondagmorgen vergaderde alhier de Noordh. Prop. Oom. van den A. N. O. G. O. B. I'S van de 10 aange sloten afdeelingen waren tegenwoordig. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek dat, hoewel de directe resultaten niet schitterend zijn, ook weer dit jaar veel werk is gedaan. Besloten werd nogmaals te trachten aanknoopinga- punten te zoeken te Wieringen, daar uit de mededee- 1 i n ren bleek dat men hiermee wel' kans van slagen heeft. De totale ontvangsten hebben bedragen 142.29, de uitgaven 129.16, alzoo een batig saldo van 13.05. Verder werd besloten op Zondag 10 Aug. een mee ting te beleggen te Heiloo, waarvoor naast het be stuur de regeling werd opgedragen aan de afgevaar digden van de afdeelingen Alkmaar, St. Panera® en Langendijk; een meeting te beleggen te Abkoude en te onderzoeken de mogelijkheid, een hrochuretent te plaatsen op de groote Landbouwtentoonstelling te Behagen. Tot bestuursleden worden herkozen de heeren Voogd en Ru teen, terwijl de heeren Rei tsm a en de Wit., respect, voorzitter en secretaris, mededeelden door overdrukke werkzaamheden voor een eventueele herbenoeming niet in aanmerking te willen komen. Besloten werd aan de afdeelingen Helder en Velsen op te dragen een bestuurslid te benoemen. Nadat op voorstel van Wormerveer nog besloten was, zoo mogelijk propagandatocbten te organiseeren in plaatsen waar geen af deeling is, werd de vergade ring gesloten. GESLAAGD. Zaterdag slaagde onze stadgenoote mej. J. A M. Messelaar, leerlinge van de normaalschool te Woer den, te Utrecht voor onderwijzeres. „DE QUINT." Naar we vernemen heeft bij1 het Quintbestuur op heffing der ijisclub een punt van overweging uitge maakt. Wel zijn van 't winter de kosten gedekt, maar het was wenschelijk geweest, dat een flink saldo had kunnen worden geboekt, daar in de voorafgaand© vijf jaren van het bestaan 2500 is verloren. Men zal trachten de exploitatiekosten te verminde ren en zich te doen einde wenden tot het bestuur van den polder Overdiie, dat 115 krijgt voor de bemaling, tot den beer Bleeker, die 240 huur ontvangt en tot den heer Kapteijn, die 40 vraagvoor het overpadje van de van Everdingenstraat naar het bruggetje. Verder zal bet bestuur de gelegenheid openen, om lid te worden van de ijsclub, zondier vooraf de 2.50 'entree te storten, een gelegenheid, waarvan een ruim gebruik moge worden gemaakt, omdat het toch wat al te bar zou zijn, wanneer in Akmaar een dergelijke ijs baan niet zou kunnen bestaan! VOORJAARSMAEKT. Op de heden gehouden voorjaarsmarkt bedroeg de aanvoer 3662 stuks. Handel willig, prijzen boog. Vorig jaar waren 2978 stuks aangevoerd- S'OIREE AiMlU SANTÉ Door omstandigheden de directeur, de heer Hes- pe, kon eerst kwartier vóór tien hier zijn moest bet programma van de soiree amusante déor d© liederta- i'el „de vereenigde Zangers" alhier, in andere volgor de afgewerkt worden djm het tesamengesteld was. As nummer één kregen wij, nu een voordracht „de Speelpop" van Molltrop, dloor mej. SjoereOoykaaa, die, dioor de wijze waarop het gedicht gezegd werd, als een welgeslaagd nummer mag beschouwd worden (hoewel er ten gevolge van laatkomers, ofschoon men eerst om 1 f negen was begonnen, en het herhaalde lijk uitgaan van het gaslicht in de zaal, dat het pu bliek onnoodig afleidde, niet die aandacht was die de declamaitriee badl verdiend), evenals het daaropvolgen de kluchtspel „eenhuis met commensaals," van J. Mannourz, dat door de uitstekende vertolking van de meeste spelenden (eenige oud-leden van de „Al'kmaar- sche tooneedvereeniging die belangloos medewerkten) het auditorium zeer vermaakte. Toen kwamen de zangnummers, allen meer dan eens door de liedertafel uitgevoerde koomummers, waar van de vertolking telkens weer wordt gewaardeerd omdat men dia etulkken zoo goed mogelijk tracht te zingen. Het onlangs opgerichte dubbeimannenkwartet deed zich ook hooren en! gaf twee nummers „Nimmer nacht" en psalm1 83, beide vami N. M. Andriessen, en bewees dat het sedert het vorige optreden vooruit is gegaan. Ten slotte zij nog vertmelld dlat de bezoekers bij het binnenkomen een doosje Wijbert tabletten werd aan geboden. A. K. nrTTTRirmiiANiD. Eindelijk dan heeft de Keizer het ontslag van graaf Wede! als stadhouder van het Rijksland ingewilligd, hem in den vorstonstand ver heven en den Pruisischen minister van binnenland- sche zaken tot zijn opvolger benoemd. Gisteravond1 is

Alkmaarsche Courant | 1914 | | pagina 2