priÈ hlAJUSLOÏEkU. ONDERWIJS I. Prins AzBierkade 11. BUITENLAND. A. OHUEN. Alkmaar, 23 April 1914. Laatste rost, UIT HE 100 Van heden tot en met Vrijdag wordt In de zaal van den heer J. Ruiter door de afdeeling van den Volksbond een Huisvlijttentoonstelling gehouden, de derde, welke deze vereeniging organiseert. Er is ook thans voor deze gemeente een goede deelne ming, terwijl uit de omgeving verschillende aardige voorwerpen ter opluistering zijn ingezonden. Men vindt er tal van aardige dingen: vlechtwerk van hout en papier, schiledrijen in water- en olieverf en van wol, teekeningen met roodhuiden beschilderde Amerikaansche huiden, spreien, jurkjes, gestopte kousen, een indrukwekkend poppenhuis, hout-snij- en beeldhouwwerken, schepen en flesschen, Tiroler uit de hand geschilderde en vervolgens gebakken voorwerpen, mandjes van geschilderde wilgentakjes enz. enz. De tentoonstelling is wel een bezoek waard. Toch is er een verschil met vroeger, immers het ingezonde- ne is meer tentoonstellingswerk en de aardige voor werpen, van waardeloos materiaal tot genoegen ver vaardigd ontbreken. Kousen stoppen en kaarten teekenen is voor de meesten niet precies uitspan ningswerk I Het i3 dan ook te hopen, dat een volgenden keer weer op het oude zal worden teruggekomen, dat jon gens vliegers maan maken, meisjes aardige matjes enz. De jurij bestaande uit de dames Beumer en van Eybergen van Alkmaar en den heer J. P. Milck uit Purmerend kende de volgende bekroningen toe Mannen, klasse I: Klaarhamer 1ste prijs, A. Oroot 2de prijs, D. de Vries 3de prijs. Klasse O 12—16 jaar. Nico van Steeg, 1ste pr., Hendrik Bakker, 2de prijs, Comelis Vos, 3de pr. Geert Kampinga, 4de prijs. Klasse III 812 jaar: Jacob Bakker, 1ste prijs, Pieter Bakker, 2de prijs, Martinus van Steeg 3de prijs. De heer Levert uit Alkmaar werd nog bekroond vocw vaatwerk met 1ste prijs. Klasse (Buiten Heiloo.) O. J. Muelink, Alkmaar, 1ste prijs, J. Kalf, Alk maar 2de prijs, Broers, Alkmaar, 3de prijs, W. P. Godefroij, Alkmaar, 4de prijs. Kaarten schooljongens: Willem Govers, 1ste prijs, A. Lengers 2de prijs, P. Kuiper 3de prijs. Dames. Klasse I. 5—12 jaar. Elisabeth Altman, 1ste prijs, Trientje Rozing 2de prijs, Fenna Dekens 3de prijs, Gretha Rozing, 4de pr., Hetty Eilerts de Haan 4e prijs, Anna Dekens 5e ïasse II 1216 jaar. J. D. Kuiper, 1ste prijs. Geertje zeeman 2de prijs, Klaarhamer 5de Mientje Klaassen 3de prijs, Alie v. Bremen 4de pr., h, J51"1!8! Graftdijk en Mej. wed. de Groot eerv. vermelding. Maltha 2de Betje van den 4de ieuweboer 3e e pnjs. Klasse III. Mej. Neeltje Schut, 1ste prijs, Ijs, Mej. Nf g 4e pri: Mej. Modder de Jager Mej. - - Berg 4é prijs, Mej. de J' 5e prijs, Mej. J)rijs, Mej. GroytKieft prijs. Mevr. Wedstrijd kussens. Guurtje de Geus, lste prijs, Maart je Govers, 2e prijs. Wedstrijd breiwerk. Janna Boyd, lste prijs, Lena Polle 2de prijs. Spreien. Mej. Trientje Winkel lste prijs, Mej. E. Groote willink 2de prijs. Teekenen- en schilderwerken. Cor de Rooij, lste prijs, Jacob Ursem 4de prijs. Wedstrijd Schilderwerk. Jan Morsch, lste prijs, Cor de Royij, 2de prijs. Photo's. P. C. Overtoom, lste prijs. Prijzen voor opluistering zijn behaald door Mej. zeevat, N. N. uit Limmen, E. Harder en J. Harder. KONINKLIJK BEZOEK. DORDRECHT, 24 April. H. M. de Koningin en Z. K- H. de Prins brachten heden incognito een bezoek aan Dordrecht. Lips' brandkastenfabriek werd bezichtigd, alsmede de haven. Dr. LINGBEEK. BATAVIA, 24 April. (N. R. Crt.) Dr. Lingbeek, die verbonden was aan de ambulances naar Zuid- Afrika en Konstantinopel ligt te Soekaboemi levens gevaarlijk ziek. Prijmn van 45, 803 883 801 957 1077 1000 t 1687 1760 1770 1867 gUl 8304 8 8866 8861 8060 8081 8180 8486 878 4060 5881 5844 6425 6653 6669 6087 6697 6956 0161 0521 0533 6648 6788 6967 7482 7709 6014 8089 9209 9887 9644 9079 0b08 10287 10298 11022 11109 12247 12876 12008 12726 12819 12852 12897 12999 18486 18490 14021 14220 14298 14866 14884 14691 14086 14792 15200 15291 15817 15395 16686 16068 16598 16629 16777 16779 17819 17466 17636 18087 18667 18619 18706 18862 19790 20856 20694 HarMberl eh ten. ONDERTROUWD: 23 April. Bernardus Debbe en Anna Maria Hesseling. Cornelis Oldenburg en Johanna Wessels. Jan Hollenberg en Maria Laan. Qijsbertus Pieter Elles en Trijntje Kooi. GEBOREN 24 April. Pieter z. v. Jan Rezelman en Neeltje Bas. ln BOEKHOUDEN en aanverwante vakken ter opleiding voor praktijk en examena. Telefoon 229. BENOEMING VAN EDEN EO30TR0-TE0H- N180H LNtNENIEUR. B. en W. bieden den Road eane aanbeveling aan ter benoeming van een electro-technisch ingenieur bij het gemeentelijk electriseh bedrijf, waarop geplaatst zijn: 1. de heer G. H. Fuhri Smethlage, electie-tech nisch ingenieur bij de Noord-ZuidhollandBche Tram- wegmaatschappij1; 2. de heer E. Stokhuijzem, electro technisch ingenieur bij de „Heemaf". B. en W. stellen voor het bepalen van den datum der infunctietreding aan hun college orver te laten. VACATURE-GEMEENTERAAD. Door B. en W. is de datum voor de verkiezing van een lid van den gemeenteraad in district II, ter voorziening in de vacature, ontstaan door het be* danken van den heer Wanna, bepaald op Dinsdag 19 Mei, de stemming op Woensdag 27 Mei en de herstemming zoo noodig op Woensdag 3 Juni. BENOEMD. Tot lid der commissie, beiast met het afnemen van de akte-examens M. O. in het teekenen (Ma. tot en met Mk.) en in het boetseeren (O) welke voor het jaar 1914 zitting zal honden te Rotterdam is o.m. benoemd de heer P. H. Brunsman, Ieeraar aan de Ambachtsschool en Burgeravondschool alhier. EEN BLOEMBOLLENBEURS. In het „Gulden Vlies" werdl Woensdag de door de afcL Alkmaar der Algem. Vereen, voor Bloembollen cultuur uitgeschreven vergadering gehouden, waartoe belangstellenden in de oprichting eener bloembollen- beurs te Alkmaar waren genooddgd. De vergadering, doer een 30-tal personen bezocht, werd omstreeks kwart voor twaalf door den voorzitter, den heer 0. Peperkamp, geopend. Deze heette de aanwezigen, waaronder 'in t bijzon der den heer B. Hoek, opzichter van dien Hout en de Plantsoenen alhier, het welkom toe. Spr. had voor deze vergadering veel meer animo verwacht dan er blijkt te zijn. De bloemboillenveilingen zijn op 't oogenblik in vollen gang en daardoor zijn waarschijn lijk velen sommigen hadden spr. gezegd te zullen komen niet versohenen. Spr. had voor deze be langrijke zaak wel honderd personen ter vergadering verwacht Met het oog op de groote uitbreiding van den cultuur in Noordl-Holiand en het belang van een beurs werd het initiatief tot deze vergadering geno men door den heer van den Berg, van Anna Paulow- na. Biji die vergadering van de afd. Alkmaar vond' dit algemeenen bijval. Het Hoofdbestuur heeft geschre ven, dat het de oprichting van een beurs hier niet kon steunen. Steun was echter niet gevraagd, wel was gevraagd of de algemeene belangen het toelieten en er ook schade kon zijn in verband met de beurs te Haarlem, maar hierop werd geen antwoord gegeven De heer Oudes, van Langendijk, vreesde, dat het zou gaan als het te Enkhuizen en Hoorn ia gegaan vóór er een keer beurs was gehouden, had iedere handelaar zijn goed verkocht. Spr. ziet niet veel in de oprichting van een beurs. Een twee weken wordt te Enkhuizen nog een beetje goed verkocht en dan is het afgeloopen. Spr. is niet tegen een beurs, maar hij ziet er niet veel' in. De Voorzitter zei, dat in deze opmerkingen wel een schijn van waarheid huist. Bij de Alkmaarsche kwee kers heeft het feit zich voorgedaan, vooral de laatste twee jaar, dat de voorraad ail vroeg verkocht was. De ze heeren waren aanvankelijk tevreden, maar deize te vredenheid is in ontevredenheid1 veranderd. Toen ze verkocht hadden, bleek stijging van den prijs te ko men. Men zal allicht zeggen: ik wacht nog eens, om te kijken hoe het op de beurs gaat. Spr. keurt den onderhandschen verkoop niet af, maar hij gelooft, dat komt er een beurs, deze verkoop wel sail wegraken. De vraag is thans: gevoelen de heeren ietis voor de totstandkoming en instandhouding van de beurs? Spr. vreest niet of met de groote uitbreiding van den cultuur zal de beurs slagen, all denkt spt. er natuur lijk niet aan, dat het een beur» zal worden als in Haarlem. De heer van den Berg, van Anna Paulowna, was het geheel eens met wat de voorzitter had gezegd. De heer Oudes zei wel, dat de handelaars bij de kweekers komen, maar er kan ook een tijd zijn, dat ze niet ko men en dan is een beurs zeer noodzakelijk. De heer Oudes bleef 'bij zijn bezwaar, toch zou hij wel graag een beurs zien, geld' kan het niet kosten. De voorzitter wilde Alkmaar niet op éón lijn stellen met Hoorn en Enkhuizen. Alkmaar i« zeer goed ge legen, de kweekers moeten allen helpen en hun waar te Alkmaar te koop aanbieden. De heer A. Pols, Alkmaar, merkte op, dat zijn fir ma met veel succes bollenland' in Anna-Panl'owna had verkocht. De eigenaars zijn echter meest afkomstig uit Hillégom en Liase. De exporteurs, die spr. Maan dag in Haarlem sprak, vonden Alkmaar gunstig gele gen, maar ooordieelden wel een bezwaar, diat ze een beurs meer moeten bezoeken. De voorzitter vroeg hierna, of de vergadering voor de oprichting van een bloemböllenbeurs is. Niemand vroeg hert woord, waarop in beginsel tot Al'Te aanwezigen bleken er voor te zijn, zoodat in de oprichting werd besloten. De afd. Alkmaar, scd de voorzitter, willde aan de vergadering de inrichting en bepaling van den dag voor het houden van d© beur» overlaten. De vergadering van de afd. Alkmaar was van oor deel, dat de beurs zoo vrijgevig mogelijk moet worden ingelicht. Er moet geen entrée van niet-led)en wor den geheven, 't moet een vrije beurs zijn. Er zijn, zei de voorzitter, hieraan ook bezwaren verbonden. Een vrije beurs oprichten, zou agearen zijn tegen het Hoofdbestuur. In Haarlem betalen niet-leden van de Algemeene Vereeniging entrée. Spr. stelde meer be lang in de flinke afdeeling, waar de belangen goed besproken worden, dan in een beurs. Een vrije beurs leidt tot vermindering van het Ledental, spr. is niet voor een vrije beur». De heer Hoek wilde aanvankelijk voor den tijd' van één jaar een vrije beurs, om dan eens verder te zien. De voorzitter kon hierin meegaan. Na een jaar moest dan het bestuur der afd. Alkmaar die bevoegd heid hebben een andere regeling te treffen. De heer Hoek drong aan op een flink» reclame voor die beurs door middel van advertentie». De voorzitter d'acht dat het besduit voldoende be kend wordt en verwachtte veel van die medewerking der bladen. Hij diealde het bezwaar van den penning meester, den heer Bierman, dat de afdéelingskas, waaruit de kosten dér voorbereiding zijn geput, door het plaatsen van advertenties spoedig dien bodem zou vertoonen, al staat dé kas er goed voor. De heer Pels vroeg of het niet op den weg der ver gadering zou liggen, een kleine ka» te maten. De heer Hoek wildé een subsidie vragen van afdéelingen in dé omgeving van Alkmaar voor adivertenties. Op voorstel van dien heer Hoek werd met owergroo- te meerderheid! besloten bet eerste jaar dé beurs vrij te doen zijn. Besloten werd' dé beurs te houden in het „Gulden Vlies". De heer Mooij stelde dé zaal1 gratis beschik baar en zou zoonoodig intercommunaal aansluiten. Besloten werd de beurs Zaterdags om tien uur des morgens te boudén en te beginnen den eereten Zater dag in Juli. Na nog eenige discussie over de koeten der to ma ken reclame, waarbij verscheidene leden zich bereid verklaarden de kosten van een te plaatsen advertentie te dragen, werd! dé vergadering met de beste wen- schen voor het welslagen der 'beur», door den voorzit ter gesloten. M-EXIOO. Generaal; Oarranza beeft in een ver klaring aan president Wilson o. m. gezegd, dat het volk den overweldiger Huerta niet wil erkennen. De 'bezetting der Amerikanen van Vera Oruz noemit hij een schending dér rechten, onafhankelijkheid en sou- vareiniteit, welke het volk in een ongelijken oorlog zal wikkelen. In antwoord hierop heeft president Wilson ver klaard1, dat de actie der Amerikanen uitsluitend tegen den heer Huerta zall gericht zijn en dait de souverei- niteit en de onafhankelijkheid van het Mecricaansche volk ten volle zullen geëerbiedigdl worden. Het volk zelf schijnt het geheel met president Hu erta tegenover Amerika eens te zijn. Opstandelingen en regeering8troepen hebben zich vereenigt om den gemeenschappelijken vijand het hoofd te bieden. Op een tocht door Mexico werd de heer Huerta geestdriftig toegejuicht. Bijl dlie gelegenheid ver klaarde de president dat Mexico1 zoo noodig den oor log 25 jaar zou willen volhouden. De Amerikanen, zoo heeft adlmiraai Fletcher ge proclameerd, zullen voorloopig dé stad Vera Oruz be zet houden en voor onbepaaldén tijdl beslag leggen op bet douanekantoor. De ambtenaren worden echter dringend1 verzocht terug te keeren op hunne posten, De Britsche consul te Juarez is door zijne re geering aangemaand de Ehgelschen in Mexico te waarschuwen, het land te verlaten. Ingezonden stukken. Zeer geachte Redactie. Nu in uw biad van 23 dezer een inzender zijn over kropt gemoed in dichtvorm meende te moeiten ontlas ten, zij het mij alsnog vergund het volgende op te merken: Is het niet meer dan ergerlijk, dat een secretarie- ambtenaar zich, 't zij dan gevraagd of ongevraagd, over een ingenieur-bedrijfsleider, met wien hij onge veer niets te maken heeft, durft uiten op een wijze; ais hij deed? En had1 niet de heel© Baad en niet al leen de heer Dorbeck, wiens waarlijk liberale, niet lichtschuwe houding algemeene bewondering vindt deze inmenging in krachtige termen van de hand die nen te wijzen. Ik maak mij dan ook sterk, dat, wan neer iets dergelijks in. b.v. den Amstcrdamschen Baad plaat» vond, er zeker van alle kanten er niet het minst van de zijde van de soc1aJ.i3ti.sche collega's van den heer Verkerk, een krachtig protest zou opgaan en men den verklikker soa toevoegen: Houd je mond. bemoei je met je eigen zaken. Hoogachtend, C-MMF.P.NTTR- A MRTF.N A A R Geachte Redacteur Mag ik u beleefd verzoeken, mij voor de hieronder volgende regelen een klein plaatsje in uw biad te willen inruimen. Het uitvoerig verslag van de Woensdag j.l. alhier gehouden Baads vergadering, voorkomende in de Alk- maarsche Courant van hedenavond, doorlezende, heeft het mij zeer onaangenaam en pijfilijk getroffen, dat één der motieven, die B. en W. hebben doen beslui ten, om den heer Dikkers te laten weten, dat zij hem niet voor een herbenoeming, als Ingenieur van het electrisch bedrijf, aan den Raad konden voodragen blijkbaar gezocht moet worden in het feit, dat enkele ambtenaren onzer gemeente geconstateerd1 hebben, dat de heer D. wel eens „naai het gebruik van al cohol" rook, en dit ter kennis gébracht hebben van den Burgemeester. In hoeverre deze ambtenaren hier toe verplicht meenden te zijn, is een zaak, die ik hier niet wil beoordeelen, en waarvoor genoemde ambte naren aan zich zelf, al» ambtenaar en als mensch, dus aan hun eigen geweten, verantwoording schuldig zijn. Ik vind het echter diep betreurenswaardig, dat deze zaak ter tafel is gebracht in een vergadering van den Raad1 der gemeente Alkmaar, als één der gronden waarop de heer D. als gemeente-ambtenaar ongeschikt verklaard moet worden. Waarom kwam bij het lezen er van, terstond het oudé spreékwoord in mijn ge dachten: „wie een hond' wil slaan, kan licht een stok vinden?" Kijk ik te veel door een donkeren bril? Ben ik zwartgallig? Ik geloof het niet. Wat zullen de gevolgen van deze geschieden!» zijn voor den heer Dikkers? Wat zal de „praatjesmakende gemeente", d. w. z. dé „kwaadsprekende gemeente" hiervan ma ken? Och, mijnheer de Redacteur, dit is niet moei lijk te gissen. De een zal' zeggen: „de heer D. ruikt wel eens naar alcohol"; de andér: „hij schijnt nog al eens een glaasje te drinken"; een derde: „hij gebruikt nu en dan wat te veel", een vierde: „hij maakt veel misbruik van sterken drank"; weer een ander:... doch, waarom nog verder te gaan; iedereen weet wel, waar zulke praatjes op uitloopen. Zie, mijnheer de Redacteur, nu wil ik ook eens feiten c. omsta toeren en deze waarheden door middel van uw veelgelezen blad ter kennis van het groote publiek brengen, met het doel, om eventueele praatjes, als hierboven bedoeld, „dén kop in te druk ken", zoodra zij de lippen van den een of ander mo gen ontsnappen. De heer Dikkers bewoont sedert 15 Mei 1913 een paar kamer® van mijn huis; doch in die elf maanden heb ik nog nimmer kunnen constateeren dat hij „naar alcohol rook"; maar misschien is mijn neus hiervoor niet scherp genoeg en kunnen anderen zoo iets beter ontdekken dlan ilk. Nog nimmer héb ik op zijn kamer iets ontdekt van hetgeen er op zon kunnen wijzen, dat hij' hier al cohol, in welken vorm dan ook, gébruikt Wel' moet ik constateeren, dat nog nimmer eenige alcoholische drank op zijn kamer aanwezig is geweest, zelfs nog geen fleschje bier of een glaasje wijn. Wat men er wel kan zien, dat zijn dé dranken, die ieder gewoon mensch bij zijn ontbijt gébruikt n.1. thee of koffie enmelk. En nu moet men niet denken, dat de heer D. wei nig thuis is; het behoort tot dé groote zeldzaamhe den, dat hij „uit gaat". Avond op avond kan men hem na 0 uur op zijn kamer vindén. Wat ik ook nog kan constateeren, is het feit, dat de heer D., zooals mij sedert een paar d'agen bekend is, de gewoonte heeft om in het hotel „Toelast", waar hij zijn middagmaal' gébruikt, vóór het eten „een bittertje te gebruiken". Dit is mij' echter niet door derden „aangebracht", doch de heer D.. zelf heeft dit mij medegedeeld. En nu wil ik, die zelf deze gewoonte niet heb, het drinken van een bittertje vóór het eten allerminst als een noodzakelijke levensbehoefte verdedigen; doch wel wil ik hier vragen, hoeveel geschikte ambtenaren er zullen overblijven, als alle ambtenaren, die deze gewoonte met den heer D. gemeen hebben, als zooda nig ongeschikt verklaard moeten worden. Mijnheer de Redacteur, in het belang van den heer Dikkers, die onze goede stad' met haar grootse he his torische herinneringen, niet met zoo'n slechte getui genis mag verlaten, alsook in dat van de waar- beid, heb ik gemeend, niet langer te mogen „zwij gen"; doch heb iik mij integendeel, op hierboven aan gebrachte gronden, verplicht geveeld, deze feiten ter kennis van het groote publiek te moeten brengen. Met dankzegging, Uw dienetw., IS! ia v Laatste Berichten. Slffokking van iXnakirthuj W AfidL üo Manna. 4e Jiist, Na 4830 1500. Na 6406/ 100a Na 8300, 4ÜR Noa. 14701 en 10056 elk f UXK ALKMAAR, 24 Apr. Kaas. Kleine volvette met rijksmerk f kleine fabriekakaas f32,kleine boerenkaas f 83.—, oom missie f 36.middelbare f 85,50. Aangevoerd 259 stapels, wegende 171842 K.G., waaronder K.G. volvette kaas. Handel stug. ALKMAAR, 24 Apr. Heden werden ter graan markt aangevoerd 846 H.L. Tarwe f 6.a 7.80, rogge f 0.a 0.gerst f 0.a 0.id. ehev. J 0.— a 0.haver f 8.75 a 4.10, paardeboonen 1 0.— a bruine boonen f 11,60 a 13,76, eitroen dito f a duiven dito f 8.60 a 0.witte dito t gele f Karweiz. f 15.a 14. Rood mosterdzaad f blauwmaanzaad f Erwtengroene f 8,a 16,grauwe f a f, vale f 0.a BROEK OP LANGENDUK. 24 Apr. 0— Bloemkool le soort f 0,a 0. 2e soort f 0.0 a .0, 23400 roode kool f 1.20 a 6.60, 1500 gele f 1.30 a 2.—, 6700 witte f 0.60 a 2.40, 0 zak roode kool aet., 0 baal uien f 0. a 0.baal wortelen f 0.a 6800 bos ra barber f 2.60 a 4.60. 87 mand spinazie f 0,19. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 24 April. Medegedeeld door het Koninklijk Noderlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Geldig tot den avond van 25 April. VERWACHTING. Meest matige zuidwestelijke tot noordwestelijken wind. zwaarbewolkt, waa- schjjnlgk enkele regenbuien, zelfde temperatuur. Prof. Dr. Fraentzel, Berljjn, schrijft: -Hunyadi Jénos beveel ik aan als een laxeermiddel, dat zelfs bij geringe hoeveelheden zeker werkt." Hunyadi JAnos ie het ideaal purgeermiddel. Burgerlijke Stand. AMSTERDAMSCHE BEURS. Opgave van bet N OORDHOLLANDSCH LANDBOUWOREDIET Voordam O 11, Alkmaar. Koers van Staatsleenlngon. 23 Apr. 24 Apr Nederland. Ned Werkel. Schuld idem Idem Buitenland. Bulgarije Tabnksleening Brazilië Funding Mexico binnenl. Japan Oostenrijk Jan. Jnli Rusland Hope Consol 1906 1894 6e Em. iwang Dombr. Bank- en Gredletlnstelllngen en Hypotheekbanken. Amsterdamsche Bank Nederiandsehe Bank Cert. Nederl. Handel-Mij Cert. Noordhollandsch Landb. Cred. Nationale Hypotheek Bank pCt. Noordholl&ndsoh Grondcrediet PCt. 3% 2i/s 5 5 5 4 4 4 4 5 4 4% div. 4 4* >4 Industrieels Ondom. (Buitenl.) Amalgamated Copper Cy Aandeel div. Amer. Hide and Leather Anglo Amer. Telegraph Common Steels Car and Foundry Cultuur Ondern. en Handelsvennoot schappen In Nederland en Koloniën. Cultuur Vorstenlanden Wlnstbew. Handelsvereen. .Amsterdam" Nieuwe Afrlkaaniche Handelsver. Tabaksondernemingen. A'dam Dell Aand. Langkat Idem prei. A'dam Serdang Bindjey Dell Batavia Deli Cultuur-Mlj Deii-Maatschapplj Hessa Tabak-Mij Medan tabak Rotterdam Dell Senembah Tabak-Mtj United Langkat Plant Co. Petroleum Ondernemingen. Dordtsche Petroleum Gecons Hoil. Petrol. Cert A Intern. Rum. Petroleum-Mij Kon.Mljt. expl.v. Petoleumbr. Moeara Enim Aandeel div Perlak Petroleum-Mlj. Sumatra Palembang Zuld-Perlak Orion Petroleum-Mlj. Schibaieff, gew. Aand. Pref. i Mljnbouw-Maatschappljen. Ketahoen Gew. Pref. Lebong Creat Cobar Rubber Maatschappen. «Amsterdam. Rubber Cultuur-M. Deli Batavia Rubber-Mij. Koloniale Rubber Cultuur-Mij. Nederl. Rubber-Mij. Serbadjadi» Sum. Rubber Cultuur-Mij. Scheepvaart Maatschappijen. Amerlk. Stoomv.-Mlj. Nederl. Scheepvaart Unie Common Marine Preferente Marinhbonds pCt. 4 Diversen. Common Peru Aandeel div. Preferente Spoorwegen. Holl. IJz. Sp.-Mij. MIL tot expl. v. Staatsspoorw. Dell Spoorweg Amerika. Atck. Top. Cert. v. Convert. pCt. 4 Denv. en R.Gr. Cert. Aand. div. Erie Kansas City South. pret. Miss K. Texas C. v. New-York and Ontario Norfolk Western C. v. Rock Island gew. Southern Pacific Southern Railway Union Pacific eert. v. Wasbash gew. Rusland. Wladikawkas 4 Premieleentngen. Nederland. Stad Amsterdam I 100 3 Gemeente-crediet. 3 Belqie. Antwerpen 1887 2% Hongarije. Hongaarsche Hyp. 4 Idem 3 Oostenrijk. Staatsleening 1860 5 Rusland. Staatsleening 1864 5 ex-dividend. Koers van het geld. Prolongatie &/18 pet. Mededeelingen. De verwikkelingen tuaschen Mexico en de Vereenigde Staten oefenden verderen ongunsti- gan invloed uit op de koersen van Amerikaansche waarden. Vooral indusrttieéle waarden waren lager. Steels 1 pet. lager op ongeveer 661/4. Amalgamated1 74 pet. lager op 72'V8. Ook dé locale markt leed' on- dér deze ongunstigen invloeden. Oliewaarden werden eenige procenten onder de laagste noteeringen van gisteren verhandeld. Noteering Koninklijken 619—21. Geconsolideerde 24244. Tahalkswaarden algemeen lager. Rubber en mijnen stil. 90 IA, 66% 921/9 98U/1» 30Vis 77 82 811A, 821/4 988/4 823/g 93i/s 1923/b 2323/s 169% 111 96 Vt 100 73 20»/w 233/4 571-4 48 177% 159 253 108% 241 2701/1 333 96* 103%' 425 168 527* 83 213 213 539 489 186% 247 118 625 249% 39 229 30 90 70% 136 13% 35 157 4ïïs 138 100 31 34 134 185 154 23/4 97/8 51% 40 97 100% 264 94»/4 396% 121/s 27Vi« 23% 577/s 15% 25% lOOi/tB 35/8 896/s 233/4 151% I//13 84U/J 90% 66% 30% 82 81% 815/g 82% 93% 1697/j, 906/s 72 19% 567/a 473/ü 253% 107% 268 329% 94% 420 167 565 104% 1028/4 78% 115% 114 167% 496 212 533 485 185% 243 117 620 249% 39% 32 90 68% 158 4% 186 99% 30% 33% 131% 1857/8 1543/4 2n/ia f97/8 51% 7 38% 97 263 93% 12% 26 23% 577ft 15% 25% 101% 3% 881% 227/8 151 1% 84% 104% 101% 78%

Alkmaarsche Courant | 1914 | | pagina 2