van Zondag 26 April as., buiten stroom zal worden gezet. gemeenteraad van Alkmaar, op Woensdag 29 April 1914, nam. 1 nor. Wanneer uw gezondheid Zaterdag 23 April. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALK MAAR brengen ter algemeene kennis, dat op van des morgens 5 tot des namiddags 12 uur, het HOOGSPANNINGSNET, wegens aansluiting van de gemeente Wuk aan Zee en Duin aan de Kennemer Electriciteit-Maatschappij te Bloemendaal, Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. RIPPING, Voorzitter. DONATH, Secretaris. Alkmaar, 24 April 1914. van den BINNENLAND. STADSNIEUWS. BUITENLAND. £N. K. Ort.) tel De Toelaat en gebruik voor den maaltijd twee bit ters. Nu gebeurde het dikwijls dat ik indien ik 's avonds veel bezigheden had, welke me tot onge veer 7 uur of later op het kantoor hielden of ergens anders, ik eerst om half vijf ging eten. En nu veron derstel ik dat bij zoo'n gelegenheid de scherpe neus van den heer De Kat, De jong of Van der Vegt de bitters rook welke ik voor het eten gebruikt had. En nu wie uwer zonder zonde is, werpe de eerste steen. In een volgend nummer zal ik de nieuwe en in ge heime zitting niet genoemde grieven weerleggen. Alkmaar, 25 April 1914. DE ZAAK DIKKERS. Mijnheer de Redacteur, Nu blijkt, dat de burgemeester in de Raadsverga dering van 22 April van meening was mij naar de handelingen van den Raad van 10 April 1912, te moeten verwijzen en veronderstelde, dat de nalezing daarvan mij waarschijnlk wel tot meerdere bedacht zaamheid zou hebben aangespoord, neem ik de vrij heid te constateeren, dat de burgemeester mijn inge zonden stuk voorkomende in de Alkmaarsche Cou rant van 12 April 1912 met de daaronder geplaat ste verklaring van den heer Fortuin blijkbaar is ver geten, wanneer toch dit niet 't geval geweest was dan zou 't den burgemeester duidelijk geweest zijn, dat zijn verglijking kant noch wal raakt. Ze is dan ook blijkbaar alleen gebruikt om op de raadsleden in druk te maken. Met de bedachtzaamheid bij het inzamelen der handteekeningen is het volkomen in orde, wat dan ook wel blijkt uit den laatsten zin van de gepubli ceerde verklaring. „En besluiten deze ais zijnde hun ne meening te publiceeren." Voor de teekening van dit adres zijn door mij bezocht 71 personen, hiervan teekenden 65 de verkla ring, drie weigerden te teekenen, omdat zij grieven tegen den heer Dikkers hadden, twee waren het met de verklaring volkomen eens, maar weigerden te teekenen, omdat de burgemeester een client van hen was en een teekende niet, omdat hij bij B. en W. over den heer Dikkers geklaagd had, wat hem thans speet omdat hij over den heer Dikkers thans tot an der inzicht was gekomen. Hieruit blijkt dat dertien veertiende deel van de gevraagde aangeslotenen teekende. De bereidwilligheid om te teekenen was zoo groot dat het meermalen gebeurde dat men tot mij zeide „Is het voor Dikkers, geeft maar hier, dat teeken ik dadelijk" of „zekekr teeken ik dat, de behandeling die deze man van de gemeente ondervindt is schande lijk", ook dan stond ik echter niet toe, dat de men- schen teekenden zonder dat ik hun het stuk had voor gelezen of zonder dat zij het zelve hadden gelezen. Het feit dat een intellectueel middenstander m een kegelclub toen hij de publicatie in de pers las zeide „ik heb er niet uit begrepen, dat het in de courant zou komen, anders had ik het niet getee- kend" was voor den wethouder de Wit voldoende, om zich te haasten dezen middenstander op te zoeken en met deze verklaring trachtten B. en w. in den Raad nog wel hun voordeel te doen, daarbij echter verge tende, dat deze middenstander dit zeide omdat hij veronderstelde, dat het publiceeren wel eens in het nadeel van den heer Dikkers kon zijn. Ook deze middenstander heb ik de verklaring ech ter ter lezing in handen gegeven. Bij een bezoek na de Raadsvergadering deelde hij mij dan ook mede, dat hij alleen de eerste alinea had gelezen en toen er al toe overging om te teekenen, omdat hij onder de verklaring ook den naam van zijn installateur, den 1. Dat ik bij de dames Kaan de stroom had afee-1 ingenieur Pot zag staan, dit hem voldoende, om- 8chakeld zoodat die dames daardoor in haar winkel dat deze ten zijnen behoeve^ de practtsche^ aanraking VEBBETEBING. Eindelijk, na veel moeite, is het mij dan gelukt kennis te nemen van de motieven, die B. en W. be wogen mij niet voor herbenoeming voor te dragen. De heer Verkerk noemde ze in de laatste raadsver gadering op. Al deze grieven met uitzondering van twee waren mij bekend, heb ze zelf, met een weerlegging ter ken nis van den Raad gebracht door middel van mijn rekest d.d. 5Maart. Daar steeds was beweerd, dat de geheimhouding de leden van den Raad opgelegd, in mijn belang was geschied, was gebeurd om te spa ren, zoo verwachte men, dat deze grieven, in tegen stelling met de reeds genoemde, die ieder denkend mensen futil, ja zelfs dwaas noemde, zeer bezwarend zouden moeten zijn. Wat waren nu die grieven? de dames Kaan de stroom had afge- van licht verstoken waren en toen ik daarover ter verantwoording werd geroepen bij den loco-burge meester, deze heb toegevoegd: „ik schakel af, als ik het noodig oordeel en toen mij er op gewezen werd dit zoo maar niet ging antwoordde ik: „bij ons in Amerika tellen wij geen individuen." Dat drie ambtenaren de heer Burgemeester hebben meegedeeld, dat zij geconstateerd hadden, dat ik in dienst van de Gemeente was, hoofd van een belang rijk bedrijf, zoo al nit onder den invloed, maar toch sterk rook naar het gebruik van alcohol. Mededee lingen waaruit de heer burgemeester de conclusie trok, of dat ik mijn werk verliet om alcohol te gaan gebruiken of dat ik de alcohol bij mijd roeg. Wat het eerste geval betreft, heeft de heer Verkerk de woorden van den heer de Wit verkeerd weergege ven of de laatste heeft een totaal onware voorstelling van ons onderhoud gegeven. Het geval heeft zich als volgt voorgedaan. Zooals misschien bekend is, mogen geef! huisinstallaties aan het net aangesloten worden, alvorens ze door den in genieur of diens plaatsvervanger goedgekeurd zijn. Dit is een maatregel in het belang der aangeslotenen en der veiligheid. Eens door de Langestraat loopen- de bemerkte ik tot mijn verbazing, dat bij de dames R. al het electrisch licht brandde, ofschoon ik deze installatie wegens en gebrek, dat eerst verbeterd moest worden, niet deugdelijk achtte om reeds onder stroom te staan. Ik heb toen deze installatie weer afgeschakeld. Den heer Ripping vroeg mij inlich- met den heer Dikkers had ghad en dit is hem ook nu nog voldoende. Het is dan ook zeker wel een bewijs voor de zwak te van B. en W., dat zij ook dit zwakke stroohalmpje nog trachten te grijpen. Met mijne bedachtzaamheid was het dus volkomen in orde en wanneer ik mij aan dezelfde onbedacht zaamheid had schuldig gemaakt als de burgemees ter tegenover den heer Dikkers dan zou ik mij haas ten mijne openlijke verontschuldigingen aan te bieden. De kern van de door de belangrijkste aangeslote nen geteekende verklaring roeren B. en W. echter niet aan nl. den volgenden zin „zij betreuren het dan ook ten zeerste, dat B. en W. op de aangevoerde gronden gemeend hebben, den heer Dikkers te moeten meedee- ien, dat zij hem voor een herbenoeming niet konden voordragen." Ook na het bekend worden van de voornaamste in geheime zitting genoemde grieven, ja zelfs na het bekend maken van de ongenoemde grieven (een wij ze van doen die bij een goede rechtspraak niet te pas komt) ben ik op grond van de door den burgemees ter genoemde eerlijke overtuiging, overtuigd, dat B. en W. tegenover den heer Dikkers niet hebben ge handeld zooals zij moesten handelen. Wanneer inijn arbeid er toe heeft bijgedragen om voor den heer Dikkere te verkrijgen wat hij verlangde n.l. openbaarheid, dan verheug ik mij hierover nog steeds ten zeerste en eindig ik met de mededeeung, dat vele door mij niet bezochte aangeslotenen de ge- ting omtrent dit geval en vertelde mij dat voorname- dat vele door mij met lijk de heer de Wit er zich over had geïnteresseerd, publiceerdeverklaring"gaarnegtódan Te Alkmaar verkrijgb. bij de hh. Niet op en Slothouber, Langestr.83. Toezending geschiedt fr. na ontv. v. postwissel a f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nierenpillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van nevenstaand handelsmerk. Punten van behandeling': 1. Vaststelling der notulen van de vorige vergade ring. Mededeelingen. Ingekomen stukken. 2. Benoeming van een Ingenieur bijl het gemeentelijk electrisoh bedrijf. (Bijlage No. 89) 3. Benoeming van een stembureau voor de verkie zing van een l'id van dezen Baad, in de plaats van den heer Wanna. (Bijlage No. 40). 4. Wijziging Verordening jaarwedden personeel der gasfabriek en vaststelling verordening jaarwed den personeel bij het gem. electrisch bedrijf. (Bijlage No. 23). Wijziging Verordening jaarwedden personeel bij den dienst der gemeentewerken. (Bijlage Nol 24) Wijziging Verordening jaarwedden personeel aan het gemeente-slachthuis. (Bijlage No. 80). 7. Wijziging Verordening jaarwedden personeel bij den gemeente-reinigingsdienst. (Bijlage No. 31). 8. Wijziging Verordening jaarwedden personeel bij den dienst der plantsoenen. (Bijlage No. 37). 9. Wijziging Verordening jaarwedden beambten der Algemeene Begraafplaats. (Bijlage No .38). 10. Vaststelling 4e suppletoire gemeente-begrooting. dienst 1913. 11. Behandeling van het kohier van den hoofdelijken omslag, dienst' 1914. 5. 6. van schooljongens stond"A. Lengers, dit moet Sen- gers zijn. In klasse III voor dames, mej. de Groyt- Kieft, moet zijn mej. de Groot-Hieft. Wedstrijd Brei werk: Janna Boyd moet zijn Bood. Wedstrijd schil derwerk: Oor de Boijij moet zijn Oor. de Booij. UIT ST. PANGEAS. De verkoop van de Eimma-bloem op 21 April II. heeft alhier opgebracht 67.95V2, waarvoor 400 bloempjes verkocht werden. In een Vergadering van het bestuur en leden- bouwers van rabarber van de vereeniging „De Tuin bouw" is bekloten te beginnen met a.s. Dinsdag de rabarber wel in bossen aan te voeren, doch per ge wicht te veilen. UIT WIEEINGEtBWAAED. Bij de verkiezing voor twee hoofdingelanden ter voorziening in de vacaturen ontstaan door de benoe ming toit heemraad van den heer A. Sleutel! Diz. en het overlijden van den heer D. A. Kaan, werden uit gebracht 32 stemmen. Hiervan verkregen de heeren P Grin 28, B. Bakker 18, K. Schenk Kz. 8, O. J. Blaauboer-Vries 6, K. Zijp 4. Alzoo gekozen de hee ren P. Grin en B. Bakker. KOBTE BEBIOHTEN. Een spoorwegbeambte liep, meldt bet Hbld., Donderdagmiddag op de spoorbrug bij de Oosterdok- sluis. Juist kwamen van'beide kanten treinen aanrij den. De man ging tusschen de rails liggen, zoodat alles goed voor hem afliep. - De gemeenteraad van Tilburg besloot tot het maken van een verordening, waarbij kinderen beneden 16 jaar niet tot bioscopen mogen worden toegelaten. - De N. Arnh. Ct. verneemt, dwt dr. G. W. S. Lingbeek, die in Soekaboemi ziek ligt, in lichten graad typhus heeft. Het verloop ia zeer bevredigend. Van bevoegde zijde wordt verzekerd, dat van een eventueel tegenbezoek van de Koningin aan de groot hertogin van Luxemburg ten Hove noig niets bekend is, veefl! minder van een datum, wanneer dat zou plaats hebben. De directie beeft toegegeven aan gestelde ei- schen, waardoor bet dreigend© conflict aan de Leid- sohe katoenfabriék is opgeheven. worpen. Vijf inzittenden werden gewond en één ge dood. De mijnwerker «staking m Colorado ontaardt in een bloedige guerilla. De mijnen zijn in brand gestoken; het heet, dat er werkwillige mijnwer kers en zelfs vrouwen en kinderen in de brandende mijnen zijn. De K o n in g en de Koningin van Enge land zijn gister weder naar Londen vertrokken. De leider eener vaselinefabnek te Bonn is te Herbestha gearresteerd, toen hij in een auto de grenzen wilde overgaan. Hij moet ÖU.000 verduis terd hebben. Men wil in Frankrijk een monument oprichten van den onlangs overleden Provengaalsehen dichter Eréciieric de Mistral. Het zal bestaan uit een in de Gaussiersberg uitgehouwen medaillonporü-et van den dichter. Oaruso, de beroemde zanger, is aangeklaagd we gens verbreking van trouwbel! Oi f t e n, d'ie hij aan een Nieuw-Yorksche dame gedaan had. Hij schijnt al eenige.. verloof den te hebben laten zit ten. Gemengd nieuws. NED. HEiaV. KEEK TE; AMSTEEDAM. Amsterdam heeft thans zijn eersten vrijzinnig-Her vormden predikant. Naar ons van zeer vertrouwbare zijde werd medegedeeld, heeft n.l. ds. W. J. M. En- gelberts W. E. M.zn., predikant bij de Ned. Herv. ge meente te Amsterdam, de presentielijst van de ©enige dagen geleden aldaar gehouden vergadering van vrij zinnig Hervormde predikanten geteekend; Ofschoon ds. Engelberts, op het punt voor een buitenlandsehe reis te vertrekken, geen gelegenheid had de vergade ring bij te wonen, wilde hij1 toch door het teekenen der presentielijst een nadrukkelijk blijk geven, dat hij zich van nu af officieel tot de vrijzinnig Hervorm den rekent. In dit verband is mede van belang, dat een ander predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Amsterdam ds. A. J. de Sopper, een vereeniging voor evenredige vertegenwoordiging in die gemeente zal oprichten. Deze verschijnselen, waartoe ook de redevoeringen van de Amsterdamsche predikanten L. O. Schuller tot Peursum en J. J. van Noort op het Haagsche Kerkcongres mogen worden gerekend, wijzen er op dat voor de Ameterdameche Ned. Herv. gemeente een nieuw tijdperk is aangebroken. TEN TO'ONSTE'LLING-GEONINGEN. Het plan bestaat om in Groningen in 1914 een in ternationale tentoonstelling te houden van de zes kleine staten van Noord-West-Europa (België, Zwe den, Denemarken, Noorwegen, Zwitserland en Neder land), waaraan een congres verbonden is. In Noorwegen, Denemarken en Zwitserland vond men een enthousiasme, waarop allerminst gerekend was, terwijl in Zweden en België voldoende belang stelling werd gevonden. Tal van oud-Groningers in ons land hebben hun belangstelling voor deze ten toonstelling getoond. EEN ZONDEBLENGEI PENSIOENGE&CHIE1- DENIS. Men herinnert zich zeker den 'Gorsel&chen oud-ge meente- en onbezoldigd Eijksveldwachter v. dl M. nog wel, schrijft „De Maasbode". Deze man, die na zijn ontslag als gemeente- en Bijk-spolitieman nog al veel van zich deed1 spreken, niet in het minst in zijn kwaliteit van socialistisch getint Gemeenteraadslid der zelfde gemeente Gorsel, had indertijd een pensioen van 100 kunnen krijgen als ex-gemeenteveldwachter. De man weigerde als zieh-gevoelende-onwetti'g ontslagen. Thans echter is hij' 'bijl eindvonnis veroordeeld tot een hechtenisstraf en als zoodanig zond' hij van uit Amsterdam, de plaats zijner detentie, een request naar zijn vroegere collega's, de vroedschap van het landelijke Gorsel. Dit request hielld in, dat Z.Ed. zich alsnog zeer gaarne in heit genot gesteld zag van het pensioen. Dit verzoek werd j .1. Maandag in den Baad van Goirsell behandeld en die oud-collega's ston den werkelijk h-et pensioen toe, echter op één condi tie: de gemeente moest in het vervolg van v. d. M., noch van zijn kinderen, „overlast" ondervinden. Al dus geoonditionneerd, werd 't pensioen verleend. Een poging van een bevriend Baadslid, om deze clausule te elimineeren, leed schipbreuk. UIT HOOEN. B. en W. stellen den Baad voot in afwachting van het toe te kennen rijks- en provinciaal subsidie, in beginsel te jbesluiten tot oprichting van een vakschool voor meisjes, ter vervanging van de tegenwoordige stads-naai- en breischool en daarvoor aan het Bijk en de provincie een subsidie te vragen van reap. 3520 en 1000. De stichtingskostem worden geraamd op 30.000, waarvan de Yaderland-sche Maatschappij' te Hoorn 10.000 wil bijdragen. Slagen de aanvragen om subsidie, dan bedragen de kosten per jaar aan de gemeente 2480. UIT HETLO'O. liet drukfoutenduiveltje, dat ons gisteren op ver schillende plaatsen in de courant parten heeft ge speeld, heeft zich! vooral doen gelden in het berichtje over de Huis vlij tten toonstelling, welke Vrijdag is ge opend en tot en met Zondag duurt. Wij laten hier de noodzakelijke verbeteringen vol- gen: Met den laten prijs werd bekroond in den wedstrijd kinderjurkjes Aagje Govers. In den kaarten wedstrijd. EEANKEUK. Sir Eldward Grey, de Engeische minister van buitenlandsehe zaken, en de heer Dou- mergue, de minister-president, hebben sedert de aan komst van koning George te Parijs herhaaldelijk be sprekingen gevoerd. In bun laatste onderhoud kwa men zij overeen aan de Engeische en Er arische pers de volgende verklaring te doen toekomen: „In de gesprekken tusschen da heeren Grey en Doumergue tijdens het bezoek van don koning en de koningin van Engeland te Parijs zijn verschillende kwesties, die beide landen raken, behandeld en bleek volkomen overeenstemming te bestaan tusschen de twee ministers. Gezien de resultaten van de staat kunde, door beide landen gevolgd in overeenstemming met de Buss-isehe regeering, zijn de heeren Grey en Doumergue van meening, dat de drie landen moeten voortgaan met hunne pogingen tot handhaving van het staatkundig evenwicht en d'en vrede." De koning van Engeland heeft aan minister-pre sident Doumergue het grootkruis van de Victoria- oirde verleend. MEXICO. Vierhonderd opstandelingen zijn te Juarez uit Chi'huahua aangekomen, vermoedelijk met het doel een eventueelen inval door de Vereenigde Staten te helpen beletten. Het schijnt den Amerikanen dan ook ernst te wor den. Door het Amerikaansc'he departement van oorlog is aan den president voorgesteld, onmid-dell'ijk 400.000 vrijwilligers te mobiliaeeren, echter niet a-1 Leen voor den dienst tegen Mexico, doch ook om J a pan dè offervaardigheid en vastberadenheid der Unie te bewijzen. De commandeerende admiraal Badger in Vera Cruz heeft zeer dringend om versterking gevraagd, daar een leger van 20.000 man van generaal Huerta naar die stad oprukt. In verband met den gevaarlijken toestand' heeft de regeering te Washington het eerste leger-contingent, dat gestationeerd is te Gallveston in Texas aan de golf van Mexico, bevel gegeven onmiddellijk te ver trekken naar Vera Cruz. Drie transportschepen met 8000 man vertrokken reeds naar Vera Cruz. Volgens de „Daily Telegraph" zou die Engei sche diplomatie beproeven een tusschenkomst tus schen de regeering en de Vereenigde Staten te be werkstelligen. EEN NIEUWE! HIS'TOBISCHE FILM. De Italiaanscbe schrijver Gabrie-le dlAnnunzio- heeft j een filmdrama geschreven „Oa'bira", waaraan 3000 personen meewerken. O. m. komt er in voor de tocht van Hannibal over de Alpen, het beleg van Syrakuse enz. Beusachtig zijn de kosten, die voor deze film zijn gemaakt. IIUMIO'B UIT HE!T BUITENLAND. „Ik denk", zegt een heer tegen zijn gids, „dat we nu toch wel gauw de Niagara-waterval zullen berei ken I" „Dat duurt nog slechts enkele minuten antwoordt de gids. „En wanneer uw vrouw even op houdt over haar dienstbode te spreken, dan kunt u zelfs het donderend gebruis van het water hooien." „Jonny, waarom borstel je je haar niet?" vraagt de onderwijzer, toen Jonny weer eens met ongekamde haren op school' kwam. „Ik heb geen borstel." „Waarom neem je dan de borstel van je vader niet?" „Mijn vader heeft ook geen borstel." „Wat, heeft je vader geen borstel? „Waarom- niet?" „Omdat hij geen haar heeft." Een moeder hoort haar dochtertje in de kinderka mer vreeselijk schreeuwen, ,,0'm 's hemels wil, An nie, waarom brul je zoo? Zie eens naar je kleine broertje, hoe lief en stil) hij is." „Dat m-oet hij ooikl" zegt de kleine heel ernstig. „We .spelen iets heel moois. Hij is papa, die laat thuis komt dn ik ben u." Ia hef verslag van de Woensdag gehouden vergade ring, waarin een bloem'uollenbeurs werd opgericht, is een abuis geslopen. De vo-orzitter wees er op, dat de beurs te iran.i-.lmn. alleen voor l'eden van de Algemeene Vereeniging toegankelijk is, zoodat niet juist, is wat in het verslag te dezen aanzien stond, n.l. dat voor niet-leden van de Algemeene de beurs tegen entrée toegankelijk zou zijn. AUTOMOBIELFABRIEK-JAC. MET. In de automobielfabriek van den heer Jao. Met, aan dun Achterweg, staat een bijzonder fraaie wagen ter aflevering gereed, 't Is een OVerland-autO' met carosseria-Linioussine, gebouwd1 voor rekening van de gecondenseerde, melk-fa'briek „West Fris©" te Hoorn, 't Is de eerste Over-land met dichte carosserie, wel ke morgen afgeleverd wordt. Het chassis is van de fabriek gekomen, aan den Achterweg is verder do ge- heele carosserie gebouwd. Een auto van soliedte con structie en buitengewoon fraaie en degelijke afwer king. Een zelf starter met electrische verlichting en allo andere comfort», om den bij ieder bestaand'en lust om een auto te bezitten, nog te vergrooten. In een Overland zonder dichte carosserie hebben we vanmiddag een ritje gemaakt. De auto- deed het uitmuntend; een rustige gang, oen aangename vering en alle andere goede eigenschappen, waarmee we kon den kennismaken, waren evenzo© vele aanwijzingen voor hot goede fabrikaat. Ingezonden stukken MIJN VERWEER. Mag ik me even voor-stellen, mij'n naam is Oud. „Aangenaam. De mijne ook. Ik heet Adam." Een heer -ontmoet een vriend' en vraagt dezen, hoe hij den Seider-avond' heeft doorgebracht. „Och", luidt het antwoord, „ik vier dezen avond niet meer. Ik ben -outsider." KOBTE BERICHTEN. Een Italiaanscbe aviateur is hij een tocht per vliegtuig met een passagier bij Turijn geval len. Beiden zijn gedood. Het Nederland ach motorvracht schip „Hend-erike", geladen met stroo, van Greet- siel naar Delfzijl, heeft schipbreuk geleden. E'én lid der bemanning is gered. Onbekende misdadigers hebben door een «teen onder een wissel te plaatsen, de ontsporing ver oorzaakt van een trein bij Montlugon, in Frankrijk. Verscheidene waggons werden door den schok omga- lijk Ik begaf mij toen naar diens woning en heb hem een behoorlijke uitleg van het geval gedaan. Bovenaan gehaalde woorden zijn niet gesproken. Wel ant woordde ik den heer De Wit op diens vraag, wie toch wel het licht had ingeschakeld, of het mis schien de gemeente-monteur was geweest? „Ik scha kel steeds in en zoo in enkele gevallen de monteur dit doet, dan ben ik er toch bij. Verder maakte ik de opmerking dat dit geval niets buitengewoons was, dat dit steeds gebeurde, zelfs in Amerika. Bij het heengaan voegde de heer De Wit mij toe, ik dank u wel voor uw moeite mij dit even te hebben verteld. Had ik onhebbelijke antwoorden gegeven, dan had hij toch wel gezwegen. Ik kom nu tot het laatste geval, het naar sterken drank ruiken. Door de conclusie te trekken, dat ik of mijn werk verliet om stere drank te gaan gebrui ken of het bij mij droeg, gaf de heer Ripping de le den van den Raad te verstaan, dat ik naar alle waar schijnlijkheid een habitueele drinker was en wel een erge, want slechts zulke dragen de alcohol in een fleschje bij zich. Ik ben er nu van overtuigd dat den heer Ripping wist dat hij insinueerde, want ik ken hem te veel menschenkennis toe om te weten, dat ik die als ambténaar onder hem stond en dikwijls met hem in aanraking kwam, geen habituelle drinkgr ben en niet een man die de alcohol bij zich draagt. En deze insinuatie was zooveel te enger, daar de overi ge tegen mij ingebrachte grieven futil ja zelfs dwaare waren en nimmer aanleiding konden zijn tot een niet herbenoeming. Trouwens wat voor waarde kan men hechten aan die andere grieven door den zelfden hr. Ripping aangevoerd. Een feit is echter en kan door anderen bevestigd worden, dat ik gedurende het jaar, dat ik in Alk maar in betrekking was geen druppel alcohol op mijn kamer heb gehad noch bier, noch spiritualiën. Een feit is dat ik gedurende den tijd, dat ik hier in betrekking was slechts driemaal in het cafe Dol mans ben geweest en zevenmaal in het cafe de Nach tegaal, waarvan nog wel vijfmaal gedurende de zo mer, buiten. Andere cafe's nocli veel minder kroe gen worden door mij bezocht. Wel eet ik in het ho- een heerlijk blijk van liet rechtsgevoel onzer burge rij, die er geen genoegen mede neemt, dat een ijverig man met een ongenoemde smet den kring van de Alkmaarsche gemeenschap verlaat. Met dank voor de plaatsing, D. A. KLOMP. begint af te nemen Van de geboorte tot den dood stroomt het bloed onophoudelijk door -de nieren om gefiltreerd! te wor den. Ind'ien de nieren echter ziek of zwak worden, kunnen zij het bl'oed niet behoorlijk filtreeren en de urinaire onzuiverheden in bet bloed! verspreiden dan dekte door uw geheel© gestel. De patiënt begint zich onnatuurlijk vermoeid, zwaar en dof te gevoelen, hij wordt prikkelbaar en ellendig. De onzuiverheden kunnen zich nestelen in de spieren en gewrichten en rheumatische pijnen veroorzaken. De urinewegen kunnen, aangedaan worden en water zuchtige zwellingen vertoo-nen zich. Het hart schijnt niet goed' te werken, de handen en voeten zijn dikwijls kond, en de patiënt kan aanvallen van duize ligheid hebben. Nierziekten zijn dikwijls lastig te genezen, omdat zij zoo vaak ongestoord zich verder kunnen ontwikke len. Eh noodlottige ziekten zullen ongetwijfeld vol gen, indien zij nog verder verwaarloosd worden. Be gint daarom reeds hij h-et eersite optreden van de bo vengenoemde verschijnselen met het gébruik van Fos ter's Bugpijn Nieren Pi-ll'en, die de nieren wederom tot werking brengen, heelen en versterken, de urine- afscheiding regelen en uw kwalen doen verdwijnen.

Alkmaarsche Courant | 1914 | | pagina 11