DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN maandag No. 98 Honderd en zestiende jaargang. 1914 27 APHID. ~Deze Courant wordt eiken avond, behalve op Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden voor Alkmaar 10,80? tranco door het geheele Rijk fl— Afzonderlijke nummers 3 Cents. Groote Prijs der gewone advertentiën Per regel f0,10. Bij groote contracten rabat letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. HERMs. COSTER 8- ZOON, Voordam C 9. Telefoonnummer 3. binnenland. Gemengd nieuws. INTERNATIONALE VOETBAL WEDSTRIJD. De tweede match in het Stadion. Nederland wint van België met 42. n Zoo is dan de groote strijd weer gestreden. De iaarliiksche ontmoeting Nederland-België, die giste ren gespeeld werd in het Stadion te Amsterdam, werd begunstigd door het prachtigste voetbalweer, dat meu zich denken kan. Een indrukwekkend gezicht, die reusachtige menigte, verzameld om het grasveiü, en alles beschenen door de zon. De regeling van de staanplaatsen was thans uitmuntend en dank zij de activiteit van het Sport-parkbestuur, konden thans ph m. 5000 menschen meer geplaatst worden dan op 5 April. Meer dan 28000 personen waren tegen twee uur aanwezig. Voor den aanvang van den wed strijd werden eenige demonstraties gegeven op at 1- letisch gebied b.v. speerwerpen en twee loopwedstrij- den met voorgift over 800 en 400 M. Vooral de laat ste wedloop was zeer mooi en Grijseels wist zich een van de beste loopers op dien afstand te toonen. Alle voorgift wist hij in te halen om met een mooie eind- ïpurt als eerste aan te komen. Doch thans de groo- tS Êwrf voor half drie kwamen de Belgen in het veld, in roode jerseys en zwarte broeken. De muziek, die voor den aanvang en later in de pauze vroolijke ma schen deed hooren, speelde de Braban^onne, weldra gevolgd door het Wilhelmus, toen Lotsy zijn mannen Een de krijtlijnen bracht. Luid applaus begroette Lotspel? Swartebroeckx tossen en de Belg krijgt de keToen scheidsrechter Hargreaves om even over half drie beginnen floot, stonden de volgende ploegen te- ^BeïgiëBrichant (doel), Swartebroeckx en Hubln (a) Suetens, Schietse en Thijs (m.), Goetlnck, Nizot, Bragard, Van Cant en Hebden (voor). Nederland: Göbel (doel), Wijnveld en Bonman Boutaij,' Lotsy en Bosschart (m.L Noorduyn, Ier, Buitenweg, Vos en Buwalda (voor). Buitenweg trapte af, doch dadelijk wisten de Bel gen zich van den bal meester te maken en volgde een aanval oo 't Hollandsche doel, waar Goobel al spoe- dta mo2t optreden. De Belgen zaten voortdurend vurig op den bal en door hun enthousiasme wisten zij ta d! eerste tien minuten het spel op onze helft te houden. Enkele uitvallen van onze voorhoede wer- den gemakkelijk door de trapvaste Belgische bag gekeerd. Langzamerhand kwam er teekemng in het Holl. spel en een ontzettend gejuich barstte tas, toen Buitenweg een hard schot op doel loste, dat Bri chant nog wel aanraakte, doch met kon fceeren. 1 België aan dien druk geen weerstand bieden en on der "ontzettend enthousiasme maakte Buitenweg me een heel mooi schot nummer vier. Wel wisten de Be - gen nog niet van opgeven, doch al hun vurige uitva - fen, werden onverbiddelijk door Wijnveld en Bou- man geretourneerd. Göbel, die precies tegen de zon in moest kijken, kreeg zoo goed als niets te doemt Begon naar 't einde te loopen. De Belgische keeper kreeg nog heel wat te doen, doch was nu steeds op zijn post. Toen 't eindsignaal ktank had Nederland welverdiend met 4—2 gewonnen, 't Publiek storm de 't veld in en de spelers werden op spontane wijze gehuldigd. Het Nederlandsch elftal heeft na de rust schitterend gespeeld. Er was geen zwakke plek aan te wijzen. Alle spelers schitterden en egen een elftal dat zoo speelde moest België verliezen De j backs waren niet te passeeren. De middenlinie on- derbrak meestal reeds in eerste instantie de B. aan- vallen en zette dan op zeer oordeelkundige wijze de voorhoede aan 't werk Deze speelde een schitte rend combinatiespel, speciaal het binnentno, dat dan weer op 't juiste moment Buwalda en Noordmin aan 't werk zette, die keurig opbrachten en mooi voorzet ten. Een eeresaluut aan het Ned. elftal voor hun prachtig spel in de tweede helft, waardoor 't minde re spel der eerste helft geheel werd te met gedaan, is hier zeker op zijn plaats. En de Belgen. Hun keeper was lang geen Gobel en maakte een weinig betrouwbaren indruk. De backs waren schitterend en vooral de stoere Swarte- broeckx speelde een fraaie partij voetbal. Hubin was een waardig partner, Suetens in de middenlinie v/as in de eerste helft heel goed. De Spil was zeer en thousiast in zijn spel, doch kwam in voetbaltechniek tc kort. In de voorhoede snelle loopers en vurig doorzetten de spelers, doch weinig combinatie en slecht Bchot. De scheidsrechter was o.i. veel minder dan How- croft, vooral in de eerste helft. Hij volgde t spel niet geregeld. Enkele verkeerde beslissingen waren hiervan 't gevolg, o.a. het tweede doelpunt derBel- gen, dat buitenspel was en waarvoor de Ned. grens rechter terecht appeleerde. Kalm en geregeld liep het Stadion leeg. Doch In Amsterdam bleel het nog lang druk. 't Was een prachtige voetbaldag. STADSNIEUWS. VÜ°Bdgië wüded' onmiddellijk den gelijkmaker forcee- ren en een prachtige Bolorèn van den middenvoor werd door onze verdediging nog maar iulst bljtH^ gekeerd. Toen was 'tweer onze beurt en Jan Vos taste een keihard schot, dat overging. Doch Jan liet het er niet bij zitten. Toen hij even daarna weer in de gelegenheid was, richtte hij beter en een on houdbaar schot in den rechterhoek vergrootte Nor lands voorsprong. 2—0. Velen waren al ge™?*: Doch om een achterstand in te halen, moet men juist bij de Belgen wezen. Met een ongekend vuur wierp het geheele elftal zich in den strijd en zie.weldra moest Göbel bezwijken voor een venijmgen schuiver. Weer trapte Nederland af. Weer kwam Belgie terug' de verdediging liet zich door snelle Belgische uitval len overrompelen en na een doelworsteling maakte België gelijk, 't Begon er treurig uit te zien, want de Belgen bleven sterker. Wel miste men in hun voor hoede mooi combinatiespel, maar het koppen en het hardloopen bracht onze verdediging geregeld in nauw. Lotsy had het zwaar te verantwoorden en was nog niet de man van 5 April. Dit scheen fuvl°e^ hebben op 't geheele elftal, want er werd met te best gewerkt. Halflinie en verdediging deden den Ned. supporters soms benauwde oogenblikken doorle en de voorhoede kreeg uiterst weinig gelegenheid to aanvallen. Een paar mooie doorbraken van No- - duijn en Buwalda hadden geen succes. De Belgis backs zetten steeds met forsche trappen hun voorho - de aan 't werk en onder angstige spanning en tot veler opluchting kondigde de scheidsrechter de rust aan. Over de prestaties van onze spelers was men tot nu toe weinig voldaan. Den gelijken stand verdien den de Belgen dubbel en dwars. Hun keeper kreeg in de eerste helft ongeveer zes ballen te behandelen, terwijl Göbel aan den anderen kant wel driemaal zooveel werk had, doch hij verrichtte dit op sublieme De tweede helft. Na een kwartier pauze werd door de Belgen afgetrapt, maar nu liet t Ned. elftal zich direct gelden en tot groote vreugde van de tal rijke supporters begon het spel der Oranjeyerseys steeds beter te worden. Ons spel was beslist supe rieur aan dat der Belgen. Schitterende combinaties brachten het B.-doel ge regeld in gevaar. Maar Swartenbroeckx en Hubin weerden zich op voortreffelijke wijze. Buwalda was veel beter op dreef en kon 't tegen Suetens beter bol werken dan in de eerste helft. Ondanks 't overwicht dei Ned. duurde het nog ruim 20 minuten eer het zoo verdiende doelpunt kwam. Na keurig spel wist Deetie Kessler den verbluften keeper Brichant te pas seeren. 't Spel der Hollanders werd nog beter. Met den moed der wanhoop streed de B.-verdediging, doch steeds kwam onze voorhoede terug, keurig ge steund door de schitterende middenlinie, waarin Lot sy weer een praebtpartij speelde. Op den duur kon GEVESTIGDE PERSONEN. Ingezonden stuitteen. Alkmaar, 26 April 1914. Mijnheer de Redacteur, „De heer Cloeck schoof in zijn ingezonden stuk de geheele zaak op rekening van het feit, dat de heer Dikkers niet naar den zin van B. en W. was, wijl bi] indertijd No. 2 der voordracht was. De heer Cloeck schreef in ons blad meer dan hij kon verantwoorden en het is goed geweest dat hem het ongemotiveerde daarvan zoo krachtig onder het oog is gebracht.' Bovenstaand citaat uit Uw Raadsoverzicht noopt mij tot het onderstaande antwoord: In mijn ingezonden stuk d.d. 10 April staat: „Laat ons liever probeeren uit deze geheimzinnige geschie- denis iets te leeren; allereerst dan de leden van den Raad. Benoemt nooit weer tot tijdelijk ambtenaar iemand, die No. 2 op de voordracht staat, want nodi ambitie, noch bekwaamheid zijn in staat B. en W. te bewegen hem voor een herbenoeming voor te dragen. Dat is heel iets anders, dan wat Gij daarvan maakt. En wat ik schreef, kan ik wel degelijk ver antwoorden ook. Immers, erkend is, dat tde heer Dik kers ambitieus en bekwaam is; en een feit is, dat B. en W. daardoor niet te bewegen zijn geweest hem voor een herbenoeming voor te dragen; terwijl toen het totaal der omstandigheden, die aanleiding heb ben gegeven tot klachten over den heer Dikkers, niet van dien aard was om er over te denken den heer Dikkers, indien hij in vaste betrekking ware geweest voor te dragen tot ontslag (ongevraagde verklaring van den Burgemeester in de geheime zitting). Nog eens dus: Benoemt tot tijdelijk ambtenaar nooit No. 2, omdat tijdelijke ambtenaren met heel an dere oogen worden aangezien dan vaste ambtenaren, omdat tijdelijke ambtenaren met een heel andere maat worden gemeten dan vaste. En niemand is volmaakt, zelfs al drinkt hij geen i borrel voor den eten. Maar wanneer is mij het ongemotiveerde van wal ik schreef krachtig onder het oog gebracht? Was dat misschien toen de Burgemeester voorlas: Ik zal allereerst beginnen met te bewijzen dat het eenvoudig ongehoord is, te durven onderstellen, dat de heer Dikkers voor ons niet „de persona grata" is of was, omdat de Raad hem benoemde met voorbij gaan van No. 1. Wel spreekt het van zelf, dat ons College bij voorkeur No. 1 ziet benoemen. En waar om ook niet? Naar onze meening toch zal No. 1 de meest geschikte zijn, anders ware hij niet bovenaan geplaatst. In 1902 werd de heer Grootegoed, No. 2 der aan beveling, tot adjunct-directeur van den gem. reini gingsdienst benoemd; in 1904 de heer Wijn, no. 2 der voordracht, tot hoofd der 5e Gem. school; in 1914 de heer Schulte Nordholt, no. 3 der aanbeve ling, tot opzichter bij het Bouwtoezicht; in 1907 de heer v. d. Wetering, no. 2 der aanbeveling tot op zichter-keurmeester; in 1909 de heer Spiesz, no. 3 der aanbeveling, tot gem.-controleur en in datzelfde jaar de heer Boom, no. 2 der aanbeveling, tot Ha venmeester. Nimmers heeft een dezer ambtenaren kunnen ervaren, dat ons College gevoelig was over 't voorbijgaan van no. 1 of no. 2 door den Raad en steeds bestond met hen de gewenschte goede samen werking." Was dit voor mij bestemd? Zijn de heeren Grootegoed, Wijn, Schulte Nord holt, v. d. Wetering, Spiesz en Boom, eerst tijdelijk benoemd en later door B. en W. ter benoeming als vaste ambtenaren voorgedragen? Of zijn die heeren dadelijk door den Raad als vaste ambtenaren aange steld? In het laatste geval kan dat „krachtig onder het oog brengen" niet aan mijn adres zijn bedoeld. Op de juistheid komt het aan, zelfs als het pakt. (Wij hebben uit de desbetreffende zinsnede van den heer Cloeck inderdaad niets anders gelezen, dan hetgeen wij erover schreven, en waar wij een niet te bewijzen, ernstige insinuatie erin zagen, hebben wij daarop gewezen. Meer nog dan het „tijdelijke" was voor ons het „die no. 2 op de voordracht staat de hoofdzaak en dit punt schakelt de heer Cloeck in zijn nadere toelichting geheel uit. Van het lijstje ambte naren, die benoemd werden als no. 2 en no. 3 der voordracht, heeft alleen de heer Schulte Nordholt een tijdelijke benoeming gekregen. Doch die benoe ming, al is het ter dan ook maar een, bewijst dan ook wel, dat de Raadsleden gerust tot tijdelijk ambte naar kunnen benoemen, iemand die no. 2 op de voordracht staat. Red. Alkm. Crt.) AARS 1! Annll HoHolulr Trijntje Akkerman, huiah., n.h., Nieuwpo ortolaan 14, Eg-mond aan zee. Manning Oom. Stam, slagers knecht, ndi., iLouttil 11, Deventer. Evert Smit, kok, n.h., Laat 156, Groningen. D. J. W. van Bo.send.ael, apo thekereassist., n.h., Laat 220, Amsterdam. *M.att, Joh. Bend. Heere, gérant, rik., Bierkade 13, Amster dam. Ger. Koopman, timmermansknecht, r.k., Akers laan 1, Purmerend. Theod. W. O. v. d. Mee, z.b., r.k., Stuartstraat 26a, Stad-Doetincham. A. P. Naroid, vr. van Th. B. Krapels, z.b., n.h., Westerhofje 0, Mienw- Helvoet. Jvr. P. B. G. H. v. Spengler, z.b.t n-h., Em- mastraat 25, Haarlem. U. Melker, z.b., r.k., 2e Kabel straat 8, Amsterdam. Geertmida Gielens, d.b., r.k., Steijnstraat 29, Sehagen. Steven Hanzen, z.b., r.k., Mieuwlandersingel 33, Vnght. J. Wit, slagersknecht, n.h., Stationsweg 2, Moord-Scharwoude. *H. Kramer, z.b., n.h., Emmastraat 41, Koedijk. *A Smit, z.b., n.h., Westerweg 53, Graft. Pr. Kars, z.b., gepens., n-h., Geesterweg 12, Heiloo. *Dr. Aibrah. Mie. Dinger, arts, n.h., Langestraat 94, Haarlem. H. Damhaar, sla ger, n.h., Landstraat 1, Deventer. Geertr. Ca. "Wa Bek, z.b., r.k., Landstraat 1, Deventer. Do-roth. Petr. Knuppel, winkeljuffrouw, r.k., Breed&traat 15, Haar lem. P. W. Postima, winkelbed., <Lg., Prins Hendrik straat 30, Zutphen. A. Maasen, alagerskn., n.h., Hout- til 11, Ambtshalve. VERTROKKEN PERSONEN. H. du Crocq, winkelb., n.h., Laat 120, Bussem. *A. Ws. Minneboo, spoorbeambte, r.k., Stuartstraat 3, Helder. P. Mar-g. Kerkhoff <Lb., n.h., Spoorstraat 52, Boom-ster. Com. Jac. Luken, winkeljuffr., r.k., Schoutenstraat 22, Vétoën. C. Franc. Voorn, strijk ster, r.k., Scbermerweg 22, Amsterdam. P. v. d. Bijl, leerl. verpl., geref., Geest 34, Ermelo. Elis. Bijken- berg, z.b., ris., Seboutenstraat 22, Med'emblik. A. Ma Schipper, d.b., ger., Gverdiestraat 41, Bussum. *Job. Gies, z.b., gepens., r.k., Mieuwlandersingel 27, Zijpe. Jac. Hartog, scbilderskn., n.h., Bagijnenstraat 7, Aalsmeer. M. Klomp, z.b., ger., Koor-straat 35, Ou- dorp. H. Kerkhoff, z.b., n.h., Massaulaan 26, Utrecht. Job. Jelier, kantoorb., n.h., Prins Hendrikstraat 30, Amsterdam. O. Commandeur, z.b., r.k., Scbermerweg 1, Spanbroek. M. van Diepen, r.k., Ttoussaintstraait 15, Hensbroek. G. v. d. Ende, z.b., n.h., Varnebroek 13, den Haag. M. A. Roskam, z.b., r.k., Elgmoudermeer 6, Zijpe. M. M. Smit, z.b., n.h., Laat 150, Zandtvoort. Herm. Pr. te Boekhorst, bankw., n.h., Seboutenstraat 17, Amsterdam. *J. P. Mie. Klein, z.b., gepens., n.h., Scbermerweg 118, den Haag. Jer. de Mooijer, timmer- manskn., n.h., Stationsstraat 72, Wissenkerke. E. Bakker, z.b., n.h., Omval 60, Wo-gnum. *A. W. op den Winkel, dir. wascbinricbt., n.b„ Westerweg 70, Arn hem. G. de Vries, apo-tb. ass. n.h., Langestraat 29, Amsterdam. L. Koehorst, z.b., r.k., Lindenlaan 23, Amsterdam. Hoofd van een geein. m. i. niet strijdig is met den eiscb, door u aan inge zonden stukken gesteld. Achtbare Hoeren, leden van den Baad en zonder uitzondering in mijn -oog mannen van waarheidslief de, eer en goeden trouw, Vergunt mij U bet volgende te geven in zeer ern atige overweging. lo. In zijn rede over bet ontslag-Dikkers heelt de Burgemeester, 22 diezer, gezegd: „Men verl'ieze bij deze kwestie vooral niet uit bet oog, dat bet er luer niet om ging een ambtenaar in vasten dienst voor ontslag voor te dragen, ware zulks bet geval, dan zou den wij, natuurlijk volledig de motieven aan den Baad hebben voorgelegd, waarop onze voordracht tot ont slag berustte." U, mijne heeren, hebt derhalve voor het ontBlag- Dikkers gestamd, zonder volledig de motieven te ken- nen. j 2o. In „Uit den Aaadi" wordt duidelijk aangetoond, dat nog vele vragen dringend om oen antwoord roe- 3o. Uit zijn opzettelijke verdachtmaking van „De Nieuwe Courant" en baar direoteur, Woensdag bij de Perstafel, valt een zeer eigenaardig Üobt op da be trouwbaarheid van den man, die u over den beer Dikkers beeft ingelicht. Of ingedonkerd. Immers, hoewel de Burgemeester aan bet s-lot van een brief, den beer Appel dringend had verzocht niet te rectificeeren, gispte hij1 bet in hem, dat bij niet bad gerectificeerd. (Zie de N. Courant d.d. 20 4e. Een dergelijk licht vallt op zijn betrouwbaar heid als niet wordt gewraakt de bewering van den beer J. A. B. Fenijn, in De N. Crt. van 26 dezer, dat n.l. de Burgemeester, die in den Baad er zoo tegen was, dat gemeente-werklieden in bun vrije -dagen bij anderen werken, zelf een van ben biertoe beeft uitge- noodigd en in 't werk gesteld. Si©. Een dergelijk licht valt op dozen amlbtenaar der Koningin door de geweldige opblajzing tot grove leu gens van eene onjuistheid door mij1 geschreven in een Baadsoverzicbt, over bet ontslag nemen door den monteur Brouwer. „Zoo wordt deze man tot den held van Alkmaar gemaakt 1" sprak bij Woensdag, aan mijn adres, bij de Perstafel. Maar zie hier de Yerschrilkkelij'ke dingen, die ik naa geschreven: „Eigenaardig ia het, dat ook die monteur Brouwer, na vier maanden dulden en tobben, ia heengegaan om diezelfde reden alls tlhans de heer Dikkers. O. i. is bot een zeer te betreuren fout geweest het electrisch be- drijf te plaatsen onder bet, concurreerend, gasbedrijf. Deze directie gaf ook aan Brouwer allerlei werk, waarvoor bij niet was benoemd." D i t zijn de woorden, die volgens den Burgemees ter, Brouwer tot den held van Alkmaar, en mij tol een aartsleugenaar maken 1 Do-cb er is maar ééne vergissing in: In plaats vandezedireotie bad ikdeinge- n i e u r moeten schrijven. Overigens komt alles geheel overeen met de over tuiging van Mr. Dorbeck en honderden anderen bier ter stede. Het zinsverband is immers dit: Beiden, Dikkers en Brouwer, zijn er, au fond, tusschenuit geraakt door bet zeer te betreuren feit, dat bet elec trisch bedrijf onder de directie van bet gasbedrijf xs geplaatst. En nu verzoek ik U, Achtb. Heeren, gezien deze opzettelijke opblazimg mijner vergissing met bet ken nelijk doel de Alkmaarsehe Pers zwart te maken, ten einde eigen waarheidsliefde des te schitterender te doen uitblinken, ik verzoek U wel te willen on derzoeken, of niet een dergelijke opblazing der feilen van den beer Dikkers beeft plaats gehad 1 7. De door opzettelijke weglating onware voorstel ling van bet ontsla-gnemen door den monteur Brou- wij'ze, waa-rop de Burgemeester de feiten weet voor te -stellen. Ik heb deernis met den beer Dikkers, omdat hem groot onrecht is geschied, en tracht ter zijner rehabi litatie de Gerechtigheid te dienen. Doch ik heb ook medelijden met dezen Burgemee*- ter. Eens, als die dichter zegt: Een wakkere zo-om der baren, Een edele zeeman, gul en rond1, Oprecht en vroom in hart en mond. Edelachtbare Heeren, fijn en hoog en diep voelende voor manmemadel, bewaakt gij als een kostbaren schat dien vrede uwer ziel. Stemt W-oensda-g e.k. maar niet klakkeloos een op volger voor den beer H. Dikkers. Laat één uwer uitstel van behandeling vragen. En gij anderen, ondersteunt d;it voorstel, als man nen van eer, waarheidsliefde en goeden trouw. En daarna: Onderzoek tl Met vriendelijken dank voor de plaatsing, mijnh#er de Eedacteur, J. KNOHPEE8 W.Kzn. Geachte Heer Bed acteur! Nu reeds op de agenda der Baadszitting van I Woensdag e.k. voorkomt: Benoeming vaneen Inge nieur bij bet gemeentelijk eieetrisch bedrijf, en bet eerstvolgend nummer van het blad, waaraan ik ver~ I bonden ben, eerst na- deze Raadszitting verschijnt, vraag ik u beleefd gastvrijheid voor bet volgende, dat wer. Hier volge wat Brouwer de ontslagnemer zelf mij' beeft verklaard. Op mijne vraaig: Wat boor ik, gaat u al weer weg? antwoordde Brouwer: „Ja, ik ben bier zeer in mijne verwachtingen teleurgesteld. Ik was beno-emd als ambtenaar, maar toen ik bier kwam, werdme gezegd-, dat ik onder de werklieden was inge deeld. Precies goed om iemands ambitie -den kop in te drukken. En het scheelde me meer dan. 80 ets. per week in -mijn -salaris, door de korting voor pensi oen. Mijn patroon te Amsterdam zo-nd me bet beele land door, alleen voo-r monteursiwerk, bier moet ik ook allerlei, soms heel zwaar, ander werk doen; nu gaat dat nog, maar als- ik ouder word, niet meer. Toen ik nu merkte, dat mijn rang gelijk was aan dien van den gasfitter, die vrije woning, vuur en licht bad, achtte ik bet billijk, dat ik dat ook kreeg, da-arom vroeg ik er om, maar bet werd mij geweigerd. En dat komt alles, do-oirdat het bedrijf een directeur beeft, die er niéts- van af weet! M-een, ik ga maar weer naar mijn vorigen patroon, die ma graag terug beeft." Brouwer bad hieraan nog kunnen toevoegen: „In één opzicht werd ik als ambtenaar behandeld: De werklui kregen betaling voor overwerk, maar i k niet. De ingenieur heeft den Burgemeester -o-p Jet onbil lijke biervan gewezen maar te vergeefs. Maar aanleiding van dit gesprek heb ik bovenge noemd stukje over Brouwer"® ontslagnamen gescbre- f°Om dit alles te zamen, om dezen vicieuzen toestand, om met Mr. Dorbeck te -spreken, is Brouwer heenge gaan. Ik zeg dit niet om o-ofc een zaak-Brouwer te schep pen, maar alweder o-m U te wijzen op de eigenaardige >1

Alkmaarsche Courant | 1914 | | pagina 5