In de gistermiddag onder voorzitterschap van den heer W. G. Wendelaar te Amsterdam gehouden jaarvergadering van de „Prins Hendrikstichting" werden de aftredende regenten, de heeren jhr. A. R. Schuurbeque Boeye, mr. W. A. baron van Ittersum en jhr. mr. Th. G. M. Smits van Oyen herkozen. Uit het verslag van den directeur, den heer van Hall, bleek, dat tijdens het verslagjaar 32 verpleeg den ten grave werden gedragen, een aantal, dat in het lange bestaan der stichting nog nimmer werd be reikt. Herinnerd wordt voorts aan de moeilijkhe den, welke art. 369 der Invaliditeits-wet opleverde. Het bestuur meende, dat de verstandigste maatregel die zou zijn, welke de oude gelijkheid in het leven riep en vastgesteld werd, dat ieder, die de rente ver krijgen kon, ze gerust kon aanvragen, doch verplicht was, ze in de kas der Prins Hendrik-Stichting te storten, zoolang hij in de inrichting verblijf hield. De maatregel werkte gunstig. De winst- en verliesrekening wijst een totaal van exploitatiekosten aan van 28.775. DE ENKHUIZER VISSCHERS. Ofschoon de afslagkwestie thans als opgelost kan worden beschouwd en de afslagvereeniging De Een dracht is ontbonden, is het, meldt de N. R. Crt., on der de visschers nog verre van rustig. Een 27-tal heeft zich thans van de groote vereeniging Ons Be lang afgescheiden en een nieuwe vereeniging opge richt onder den naam Visschers-Vakbelangen. Van de oprichting zal worden kennis genomen aan de Vis- scherij-inspectie en het hoofdbestuur der Z. V. B. De voornaamste aanleiding tot afscheiding is ontstaan door het verschil van gevoelen betreffende het al of niet verplicht zijn tot bijdragen aan de fondsen voor weduwen en weezen en ouden van dagen. KORTE BERICHTEN. BUITEN lITFTcL CHINA. Aan de benden van den Witten Wolf in Shensi zijn ernstige verliezen toegebracht. De roo- vers zijn in twee partijen gesplitst, de eene bevindt zich ten noorden van Kienchow, de andat ten zuiden van de Wei Ho rivier. EIGENAARDIG GEDENKTEEKEN. Op den vierden verjaardag vaa de vernieling van het luchtschip Z 2 te Weilburg ia op de rots, waarte gen het te pletter is geslagen, de eerste en voor een Zeppelin-pyramide gelegd. Iedereen die voor de zaak voelt, wordt opgewekt een bouwsteen voor de py- ramide bij te dragen en dien zelf in te metselen. Ón der den eersten steen is een flesch begraven met een oorkonde, welke beschrijft, hoe het gedenkteeken tot stand zal komen. KORTE BERICHTEN. Op een Russisch stoomschip heeft ten Zuid- Westen van Algiers een zware ontploffing plaats ge had. Vijftien man worden vermist. De gearresteerde burgemeester van Köslin wordt thans beschuldigd een meisje door vergiftiging te hebben vermoord. De directie der Zwitsersche Bondsspoorwegen heeft aan haar personeel premiën uitgeloofd voor het aanhouden van saccharine-smokkelaars. STADSNIEUWS. MOND- EN KLAUWZEER. Bij den veehouder van der Oord ln de gemeente SchoorI heeft zich vermoedelijk mond- en klauwzeer onder het vee voorgedaan. Het vee werd ter onder zoek naar het slachthuis alhier overgebracht en af gemaakt. Een koe moet ook reeds ter plaatse zijn af gemaakt. EEN BRANDJE. In de uitstalling der zaak van den heer Hub. te Poel ontstond gisteravond pion. half tien een klein brandje doordat een heet lampeglas op enkele uitge stalde kammen terechtkwam. Met een paar emmers water was men het vuurtje meester. ARRONDISSMENTS-RECHTBANK. Uitspraken van heden. D. S., smid, J. V., schipper en H. C E., smid, allen te Nieuwe-Niedorp, eedsweigering, vrijgesproken. Th. B., landbouwer, Wognum en P. V., vrachtrijder te Wervershoof, beiden gedetineerd, rijwielverduiste- riag, 5 maanden gevangenisstraf met aftrek van pre ventief. J. H. A. van der FLS zwervend, gedetineerd, bede larij, 3 dagen hechtenis. J. R., schoenmaker, Winkel en S. M., winkelier, Broek op Langen dijk, overtreding Loterijwet, 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. J. B., landbouwer, Andijk, diefstal, 10 dagen hech tenis. K. S., groentenventer. Zuid- en Noord-Schermer, wederspannigheid en mishandeling, 10 dagen gevan genisstraf. S. K., veekoopman, Alkmaar, mishandeling, 15 boete subs. 10 dagen hechtenis. E. H., timmerman en L. V., metselaar, beiden An- na-Paulowna, wederspannigheid, beiden een week gevangenisstraf. L. R., visscher, Urk, mishandeling, 15 boete subs. 10 dagen hechtenis. Ingezonden stukken. bezoek alhier vergaderde Maandag in het lokaal van den heer A. Mijt®. Na opening der vergadering werd door den heer M. Kooijman rekening gedaan over het afgeloopen jaar. Deze rekening werd na onderzoek onder dankzegging goedgekeurd met een voordeelig saldo groot 135.60%. Ontvangen was 231.64%, uitgegeven 66.44. Tot bestuurslid werd gekozen, in de plaats van den heer «Tb. Bootjes, niet herkies baar, de heer M. H. Woutraan. In verband met het groote saldo, voldoende voor het a»s» feest, zal met geen inteekenlijist worden gel ©open. UIT EGMOND AAN ZEE. Bij Breukelen is Zondagavond «m dam© dteor een auto aangereden. Ze liep «m Kh^eibrauk op; de auto, die zonder licht reed, ging douw. Kapitein Jansen te 's-Hertegenhcseh ia gister morgen biji het commandeeren plotseling doodgeval len. Bij Nieuwenhooxn is Zondag een 20-jarige boe renknecht door de laatste tram van Rotterdam naar Hellevoetsluis overreden en gedood. Vannoedelijfc is hij in niet al te nuchteren toestand op de rails in slaap geraakt. Gisteravond is de 20-jarige W. .te Clereq, stu dent aan de Rijk® Hoogere L. T. en Roschboaweehoo 1 te Wageningen bij het omslaan van oen kano verdron ken. De Neharlandsche Rond voet Vrouwenkiesrecht telt thans 72 afdeelingen en 28 sub-ai'deelingen met 7125 leden. Heden verschijnen nieuwe portretten van H. K. H. Prinses Juliana. Ze moeten goedgeslaagd zijn. SERVIë. De emigratie uit de nieuwe gewesten neemt een bedenkelijken omvang aan, ofschoon de overheid den godsdienst, de rechten en de gebruiken de overheid ontziet. De Mohammedanen kunnen niet aai; de>n nieuwen staat van zaken wenden. Deze zijn n_u over het alge meen zeer conservatief. ALBANIë. Tussohen regeeringsiro>-a?.n en Epiro- tische opstandelingen heeft een gevodit plaats ge had bij Berat. De laatsten moesten vluchten. In een trein van Londen naar Brighton, vond men in een coupé het lijk van een j onge vrouw. Zij had een snede in de keel en steken in het lichaam, waarvan er een recht door het hart was gegaan. Kort te voren hield) men een man aan, die uit den trein wilde springen en een i&ag mes in de hand had. Op hef station- Finebley-Road te ass ©en loco motief met een trean in b o t s x u g. Verscheidene wagens werden bij die botsing vernield; talrijke passa giers werden zwaar gewond. In den staat Colorado 'kwam het wederom tot een botsing tusischen troepen en stakers. Het aan tal do-oden wordt op 40 geschat. Zeven mijnen ston den in brand. DE) ZAAK-DIKKERS. Naar wij vernemen, zal de heer mr. A. Dorbeck aan dien Raad morgen verlof vragen de navolgende vraag te mogen doen aam Burgemeester en Wethouders. Is het juist, dat die door de in de Raadszitting van 1.1. Woensdag 22 April genoemde ambtenaren ter se cretarie dezer gemeente aan den Voorzitter van dezen Raad destijdis gedane mededleeling, dat zij geconsta teerd hebben, dat de heer Dikkers in de werkuren, in de uren dus dat hij in dienst der gemeente was, hoofd van een 'belangrijk bedrijf, zoo al niet onder den in druk maar toch sterk rook naar het gebruik van alco hol, ook maar eenigermate aanleiding hebben gegeven aan het Dagelijksch Bestuur onder meer -om gezegden heer Dikkers niet voor te dragen aan den Raad' voor eene benoeming in vasten dienst dier gemeente al» in genieur bij het electrisch bedrijf? ZANGYEREENTGING „NIEUW LEIVEN" MET MANNENKOOR „ORIPHEUS". Men schrijft ou®: De zangvereeniging Nieuw Leven" met mannen koor „Orpheus'" zal met toestemming van H. H. kerk voogden haar tweede concert in dit seizoen geven in die Groote Kerk en wel op Woensdag 6 Mei a®., des avonds 8 uur. Het gemengde koor, dat ruim 130 leden telt, zingt o. m. „Ex&udi Deus" van H. Balthasar-Florence, „Prèa du fleuve étranger" van Oh. Gounod, en „Sal ve Regina" van H. Ober ho ff er. Het mannenkoor, pL m. 70 leden sterk, zal o. a. uitvoeren „Beati Mortui" van Mendels&ohn-Barthol- dy, „Ave Cesar" van Fred. J. Roesk© en „Mijn Moe der" van Wierta. Verder treden bij dit concert alia solisten op d© heer Frits Gailiard, cellist te Amsterdam ea de heer Oré- vocoeur, organist te Enkhuizen. Waar de Groote Kerk zich vooral a dezen tijd van^ het jaar bijzonder goed leent voor een dergelijk con cert en blijkbaar gezorgd! ie voor een mooi program ma en de namen dar solisten een waarborg zijn, dat het instrumentale gedeelte uitstekend zal zijn verzorgd, zal zeker een druk bezoek voor d'it concert verwacht mogen worden. ALKMAARSCHE KEGELBOND. Het door bovengenoemden Bond te houden voor- j aars-concours heeft gisterenavond een aanvang geno men in het gebouw „de Unie". De voor het eerst op dezen wedstrijd' te verkegelen wisselprije, een zilveren kegel op voetstuk, is heden en mafrgen geëtaleerd bij den heer J. Lutterot, Lan- gestraat. Mijnheer de Redacteur. Nu ik in mijn rekest van 5 Maart en in uw blad van Zaterdag j.L-al de grieven, die in geheime zit ting tegen mij zijn aangevoerd; heb besproken en weerlegd, geloof ik goed te doen, ook nog dat nieuwe stel bezwaren, dat eigenlijk met de kwestie niets te maken heeft, te weerleggen en tot de ware proporties terug te brengen. Ik zal de genoemde bezwaren hier opnoemen en de weerlegging direct laten volgen. Art. 4 van G. BI. No. 414 zegt, dat de Directeur der Gem.-gasfaibriek voorloopig belast is met de di rectie van het electr. bedrijf en dat onder diens toe zicht een ingenieur voor de technische leiding werk zaam is. Nimmer is er behoorlijke samenwerking ge weest tusschen den ingenieur en den directeur en steeds is deze laatste zéér onvoldoende op de hoogte van het bedrijf gehouden. Hierop antwoord ik, dat voorzooverre een deskun dige met een niet-deskundige kan samenwerken, door mij steeds naar samenwerking is gestreefd en dat ik getracht heb dien directeur op de hoogte van het be drijf te houden, zooveel me dit mogelijk was. Men vergete echter niet, dat ik was aangesteld als electro- technisch ingenieur en niet al® leeraar in de electro- techniek. Art. 1 (2e en 3e al.) en art. 2 der Instructie voor den ingenieur G. BI. No. 415 zijn nooit naar behooren door hem nageleefd. Deze luiden: Art 1 (2e en 8e alinea)': Hij houdt nauwkeurig aanteekening van alle voorvallen en brengt die regel matig ter kennis van den Directeur. De door hem noodlig geachte wijzigingen in den dienst brengt hij schriftelijk ter kennis van den Di recteur. Art. 2. Hij houdt nauwkeurig aanteekening van alle aansluitingen in de gemeente en eveneens van de ligging der kaïbels en der verdeelkasten. Hij zorgt voor behoorlijk toezicht op de electrici- teits meters en op de openbare electrische verlichting. Alle electrische leidingen en toestellen staan onder zijn toezicht. Voor het goede onderhoud1 daarvan draagt hij zorg. Hij doet maandelijks aan den Boekhouder schrifte lijk opgave omtrent het stroomverbruik der openbare electrische verlichting en de opgenomen standen der el ectricitedtsmeter®. De bepalingen' van art. 1 zijn zoo bureaucratisch, dat het onmogelijk is er zich strikt aan te houden. Worden wijzigingen noodig geacht, dian komt men spoediger en heter tot zijn d'oel, die mondeling met den Directeur te behandelen, dan er een ellenlange correspondentie over te honden, te meer daar de be treffende directeur zich op geen 10 meter afstand be vindt. En art. 2 omschrijft bijna de geheel© functie van den ingenieur en een verwijt, dat dit artikel nooit naar behooren door mij is nageleefd1, is zéé vaag; dat het niet doenlijk is me daarop te verdedigen. Toch wil ik beweren, dat steeds nauwkeurig aanteekening is gehouden van alle aansluitingen in de gemeente. De firma Fel ter en Guillaume verstrekte een kaart waar op de ligging der kabels en verdeelkasten is aangege ven. Voor zoover dit mogelijk was met één monteur, die steeds zijn handen vol had! met huisaansluitingen te maken, is toezicht op de electricitedtsmeters en op dte openbare electrische verlichting gehouden. Ik heb steeds den boekhouder maandelijks opgaaf verstrekt van de opgenomen standen der eiectriciteitsmeters. Het stroomverbruik dier openbare electrische verlich ting, in kwestie de lamp op het Emmaplein, is echter nooit opgegeven om de eenvoudige reden, dat dit geen doel had, daar de eenige goede basis om de vergoe ding, die de gemeente htet electrisch bedrijf moet ge ven voor de gebruikte electrische energie die van de kaarsensterkte en jaarlijksche branchiren is. Aldus is ook door miji asm B. en W. voorgesteld. De elec trische leidingen en toestellen zijn steeds goed onder houden. Van 6 Juni tot 1 October is er gennartéUi voor er een monteur was benoemd, ondanks het herhaald aan dringen van de Gaseommissie. Do heer Dikker® toch meende een drietal te moeten voordragen opdat B. en. W. daaruit konden kiezen en wild© dus wachten tot hij 8 geschikte personen had; hoe hij aan die meening kwam, kon hiji zelf niet verklaren, intusechen werkten als noodhulpen monteurs die 9 en 6.60 per dag verdienden. Dit geval heeft zich anders voorgedragen. Het zou toch al te dwaas zijn, dat ik tegen den wensch van de Gascommiasie in, een voordracht van drie geschikte personen wilde opmaken, indien ik met één kon vol staan. Ik ben het in dit opzicht nu eens eens met den heer Ripping; ik zie het liefst No. 1 benoemd en hoe meer namen op dte voordracht voorkwamen, zoo veel te minder kans ik had No. 1 benoemd te zien. Mijn oorspronkelijke meening was, dlat de naam van één sollicitant voldoende was, maar de heer Birkhoff, voormalig directeur, zeide mij, „dat gaat hier zoo maar niet, ze moeten een voordracht van 8 Webben»" Hoe lang er gemarteld is om een monteur te krij gen, heb ik vergeten, maar dat dit lang geduurd heeft is waar. De oorzaak lag echter hierin, dat eerst een oproeping werd gedaan op een salaris van 900, wat te laag bleek om een goed1 monteur te krijgen. Later is er een oproeping gedaan op een salaris van 1000. Na vele information ingewonnen te hebben, droeg ik die monteur S. aan B. en W. voer, doch toen ik hem schreef, dat hij zich aan hen moest voorstellen, kreeg ik bericht, dat hij zijn sollicitatie introk, daar hij sa- larisverhooging had gekregen» Ditzelfde overkwam me met den monteur K Deze feiten zijn de oorzaak van het martelen. De noo>d!h ulp- m om.teur van 0 per dlag was ons door de firma Fd'tar en Guillaume, de firma die het kabelnet legde, ter beschikking gesteld. Niet omdat ik nog geen anderen monteur had, doch wel omdat be sloten was reeds te beginnen met het maken van huis- aansluitingen, terwijl borvengenoemde firma nog bezig was het kabelnet te leggen. Daar dit net du» nog niet was gekeurd, en dloor de gemeente geaccepteerd, wenschte deze firma natuurlijk hieraan slechts haar eigen monteurs werkzaam te zien. De controle was onvoldoende, de monteur® kwamen veelal eerst tussohen half 8 en 8 uur op de fabriek ook wel lateer en d&n nog moest vaak gewacht wor den tot zij orders van den heer Dikkers kregen. Dit ie schroomtijk overdreven» Mij i® bekend' dat de monteur B. tweemaal' te laat is gekomen en i'k heb hem daarover onderhouden. Doch de loonregeling van B. en W. maakte mijn .positie zwalk. Betreffende monteur werkte nl. 's avonds dikwijls buiten zijn werktijd), docb kreeg hiervoor geen vergoeding, of schoon hij in de werkliedenklas was ingedeeld' en dlus geen ambtenaar was. Dat was mee één der reden dat hij zijn ontslag vroeg. Herhaaldelijk kwam het voor dat de monteurs met de werklieden om 4 uur naar 't magazijntje op het fabrieksterrein kwamen en daar allen of bij gedeelten tot- 0 uur zaten niets te doen. Het is mij zeer goed' bekend, dlat monteurs en werk lieden soms om 4 uur naar htet magazijntje gingen, om 4 uur kan niet meer met een nieuwe aansluiting of mof begonnen worden. Een mof zou eerst 'e avonds om 10 uur klaar zijn. Maar dat zij' daar dan allen of gedeeltelijk niets zaten te doen i® beslist niet waar. De werklui werden aan bet kabelpellen gezet en de monteur had verschillende andere werkzaamheden. Mijn ordters' gaf ik steedis dten arvond te voren. Niet tegenstaande ia het mij bekend, dat er 's morgens eens een paar maal op mij gewacht i®, diaaT met het werk door plotselinge obstructie niet voortgegaan kon worden. Een geleende monteur werd meermalen in de sme derij aangetroffen, dikwijls zelfe meerdere malen op denzelfden dag, omdat hij geen werk had. Dit verwondert mij niets. De sleutel van het maga- zijntje, tevens werkplaats, hing in d'e smederij. Werk had die monteur genoeg, dtech erg werkzaam was hij niet. Na veertien dagen hier geweest te zijn, werd hij dan ook ontslagen» In Februari trof de directeur omstreeks 3 uur in het magazijntje 3 man aan; bij ondervraging werd ge antwoord, dat zij met het hun opgedragen werk in de stad gereed waren. Zij hadden in de atad al lang op den heer Dikkers gewacht, daarom waren ze nu maar naar de fabriek gekomen, om daar verder op den heer Dikkers te wachten. Drie man zijn gereed! met hum werk in de stad. De ingenieur is niet automatisch ter plaatse, heeft er gens andere oponthoud*.antichambreert misschien wel bij den Burgemeester. De werklui telefoneer en niet om inlichtingen, maar gaan naar het beruchte maga zijntje. De directeur ziet ze, ondervraagt ze en rap porteert het geval» De Burgemeester stelt zijn be schuldigingen Op. Wie van de drie ambtenaren handelde nu het meest dwaas? De Burgemeester, de directeur of de ingeni eur? In verband hiermee wil ik opmerken, dat ik dten vo- rigen zomer dikwijls urenlang op den Burgemeester moest wachten, eer ik bij' hem toegelaten kon worden. De directeur drong er op aan een controle-maatre gel te nemen voor d!en monteur Brouwer, die door hem was betrapt op te laat komen; later eens daar naar vragende, kreeg de directeur ten antwoord, dat de maatregel niet was doorgezet, omdat Brouwer toch wegging. De directeur wenschte; dat ik een boek zou aanleg gen, waarin de overtredingen van Brouwer en de werklieden zouden worden genoteerd. Ik vroeg den directeur mijl dit niet op te dragen, daar ik dergelijke matregelen unfair en niet doeltreffend vond. Mij komt het voor, d'at een ondergeschikte beter tot in- keter gebracht kan worden, door hem direct het ver grijp onder de oogen te brengen, dan deze op te zou ten en er later mee voor den dag te komen. Een ver dediging is dan vaiak niet meer mogelijk en haat ia 't gevolg. Daarom wenschte de directeur, dat ik een lijst zou neerleggen waarop Brouwer des morgens bij zijn komst zijn naam zou zetten. De lijst zou dan door den fabrieksbaas worden gecontroleerd. Deze maatregel kwam Brouweris eer te na, daar hij meen de niet onder den fabrieksbaas te staan. Omdat nu na eenige dagen Brouwer zijn ontslag vroeg, du® toch wegging, dooh volgens het reglement nog 6 k 8 weken in dienst moest blijven, achtte ik het in het belang van het bedrijf deze maatregel niet verder door te voeren» Het gevolg toch zou geweest zijn, dat ik nog twee maanden met een monteur zou moe ten werken, d'ie reed's 's morgens uit zijn humeur was gebracht en zeker onaangenaamheden tusachen hem en den baas had gebracht. De fout lag aan den direc teur, die den baas buiten het electrisch bedrijf had moeten laten. Ik heb voor mij' liggen het jaarverslag der Gem. Tilburg over 1911, waaruit blijkt dat daar den 24 Ju ni de stroomlevering aanving. Tot ultimo December werden gemaakt 194 aansluitingen. Aan arbeidsloon werd uitgegeven 2025.28 (inclusief de loonen voor de werklieden der Centrale). Hier werden gemaakt in het afgeloopen jaar 120 aansluitingen waarvoor aan loonen werd uitgekeerd 1923.61% of rond 102 minder. Zonder dit jaarverslag van Tilburg was het mij be kend, dat het arbeidsloon per aanwDui'ting hier hoog wa®. Dit is ten deel© het gevolg van het groot aanta» geleende monteurs en verder doordat werk door vol wassen werklui werd gedaan, waarvoor een goede jon gen voldoende wa®. Ik heb er bijl de Gascommissie op aangedrongen jongens te mogen aanstellen. De Bur gemeester antwoordde mij, dat hij er niet voor wa®, daar de ondervinding wais opgedaan, dat jongens zoo dra ze ©enigszins op de hoogte kwamen, wegliepen. Dit zal' wel waar zijn, maar waarom deze jongens dan zooba belachelijk laag loon gegeven. Later heb ik ex bij den directeur nog eenige malen op aangedrongen jongens te mijner beschikking te stellen. Eindelijk zou ik er een krijgen; de directeur was in onderhan deling met een zekere de Vr. en die zou bij het Elec trisch Bedrijf komen, na eerst een paar wekten bij de gasfabriek te zijn geweest. Toen het echter bleek, dat hij zeer voldeed, hield men hem daar en kreeg ik er één die men kwijt wild©. Deze heeft ©enigen tijd bij' het eltectrisoh bedrijf gewerkt, totdat de monteur beslist weigerde verder met hem te werken. Wanneer men mij al® 'bedrijfsleider verantwoorde lijk etelt, moet ik ook bedrijfsleider zijn, du® de macht hebben het bedrijf te organieeeren en mijn onderge schikten te kiezen. In de gemeente Heemstede maa'kt een ploeg, be staande uit 1 monteur en 1 helper, één volledige aan sluiting per dlag, hier ie dat aantal kleiner ondanks dat de ploeg grooter is. Men kan Alkmaar niet met Heemstede vergelijken. De monteur heeft hier nog zooveel ander werk te doen, zoodat niet altijd' zes aansluitingen per week kunnen gemaakt worden. En het maken van huis aansluitingen ia een werk dat zeer accuraat moet ge schieden, daar storingen het gevolg kunnen zijn. Deze storingen komen niet direct, maar na jaren en 'kun nen een geheel stadsgedeelte voor uren in 't donker zetten. Ik heb dit jaarverslag van Heemstede niet voor me, dus kan ik niet beoordeelen in welk opzicht de toestanden daar anders zijn dan hier. Waar bijv. de meters geplaatst worden en welk gedeelte der aan sluiting door de stroomafnemers uitgevoerd wordt enz. Mijnheer de Hoofdredacteur. Nu wilde ik nog eenige opmerkingen maken in verband met uw artikel „Uit den Raad van 25 April j.L Tot mijn verbazing komt u terug op het gebeurde in het hotel „De Nachtegaal", en noemt u dit voorval van ernstigen aard'. Daar nu de Burgemeester uit drukkelijk verklaard' heeft d'ait dit voorval geen in vloed' op zijn houding heeft gehad en deze verklaring in de notulen is opgenomen en mijl bovendien van on- kieschheid beschuldigt omdat ik dit punt in mijn re kest van 5 Mrt. aanduidde, aoo komt het me voor, dat dleze kwestie verder onbesproken had kunnen blijven. Wat ie er tegen dat een hoofdambtenaar om 8 uur 's avonds eenige kennissen uitnoodigt om gezamenlijk op zijn kosten eene te gaan dineeren en verder den avond gezellig door te brengen? En waaruit is mijn slordigheid en eliofheid geble ken? De Burgemeester zegt in da vergadering van 22 April, dat, indien het electrisch bedrijf afzonderlijk had gestaan, de administratieve warboel grooter wa® geweest dan nu. Dit zijn groote woorden, maar waar uit is dan die warboel gebleken. Noch! d'e Burge meester, noch de Wethouder®, noch een lid der Gas commissie, noch de directeur hebben ooit een oog in mijn boeken geslagen» Het eenige «boek, dat ze gezien hebben is het Bestel'lingsboek en dit werd wekelijks prompt door den Burgemeester afgeteekeud. Ik geef toe, dat de afrekening van de oprichting laat ie inge diend, maar ik ben overladen geweest met werkzaam heden en nu mogen de heeren de Wit en Laguit dit vreemd vinden en in verbazing uitroepen: men be grijpt niet wat die man uitvoert", maar wat bewijzen die kletspraatjes? Dat ik het dlruk had' bewijst, dat ik nu en dan 's avonds na acht en ook Zondag® op het kantoor kwam, dat ofschoon ik als regel jaarlijks een verlof van ten hoogste drie weken kon krijgen, ik slechts 5 dagen verlof heb gehad waaronder nog wel twee Zondagen waren. Dit zijn bewijzen, want nie mand zit voor zijn plezier op zoo'n kantoor als ik had en een ieder wenscht een vacantóe» En dan nog, de administratie héb ik eigenlijk niet te voeren I De boekhouder en klerken waren door het invoeren van dubbelboekhouden en nieuwe regelingen, die de heer de Kat ingevoerd had, ook overladen met werkzaam heden, zoodat ik van dien kant onregelmatig hulp kreeg en vaak het werk van den directeur voorging. In deze kwestie heeft men mij' steeds aansprakelijk gesteld voor een bedrijf, waarvan ik de leider niet was, noch ©enigen invloed' op de OTganisatie had. Blijkt die administratieve warboel uit het geen staatje van aangeslotenen hebben, zooals de heer Zaadnoordijk opmerkte? Hoe zouden dan bijvoorbeeld de rekeningen kunnen worden geïnd? U noemt die opmerking weinig gelukkig! Iemand die dergelijke opmerkingen maakt, acht ik absoluut ongeschikt voor Wethouder. Ik zal de heer Zaanoordijk zoo'n staatje niet geven, ze zijn gemeente-eigendom en ik heb ze met meegenomen. Maar als hij ex een zien wil, moet hij naar de gasfabriek gaan. Er zijn verschillende soorten aanwezig. Bewijzen de koperdiefstallen misschien mijn slof heid en slordigheid? Ik kan toch ook niet als recher cheur optreden. Had' het gas- en electrieiteitsbedrijf een magazijnmeester gehad, dan waren die diefstallen zoo niet voorkomen, dan toch spoedig ontdekt. Ein ik heb er den directeur op gewezen, dat een bedt ij f met zooveel verschillend materiaal al® het electrische, een magazijnmeester moest hebben, omdat een controle niet alleen op het koper, maar op al het andere mate riaal anders onmogelijk is. En de ^directeur was dit met mij eene. U, mijnheer de Hoofdredacteur, vertrouwt dat de zaak-Dikker® noig niet uit is. Ik hoop van well Ik ben ziek van de hutspot van ongenoemde en genoem de 'grieven, van grieven voor tijdelijke ambtenaren en grieven voor vaste ambtenaren, van oude grieven en nieuwe grieven. Mo-cht deze zaak nog langer duren, dan zouden B. en W. weter met extra nieuwe en extra ongenoemde grieven komen en zou ik met Kerstmis nog bezig zijn weerleggingen te schrijven. En ik wenisoh ook geen uitspraak van dten Raad. Wat kan ik verwachten van dezen Raad, waarvan vele leden slechts hun houding wenschen goed te praten. Wat kan ik verwachtten van den heer Udo, die een slordig magazijntje iets futiels vindt, zoo ook een wekelijksch rapport, dat een dag te laat komt, maar beide in com binatie iets verschrikkelijks vindt. Wat kan ik ver wachten van den v. d. Bosch, die als antwoord op mijn verzoek om openbaarheid der vergadering van 18 Mrt. nog gauw eventjes met n nieuw stel grieven aan komt, grieven van een installateur, iemand die ik had te controleeren, wiens werk ik goed of af te keuren had. Wat kan ik verwachten van den heer Leguit, die steteds zijn meesters stem' hoort, wat van den heer Thomsen, die elke verdediging onmogelijk wild© ma ken, door eventjes gauw de domper op de vergade ring te zetten» Het oordeel' van den Raad kan me geschonken wordten! Maar wart ik mij veel minder wensch ie een voldoening van den heer Ripping in zake alcoholgebruik. Dergelijke aantijgingen kunnen mij niet deren»

Alkmaarsche Courant | 1914 | | pagina 2