Schaakrubriek. n O6 Damrubriek. tU §j Hf iB h BS HBS é%mk Traag en Aanbod. 3* nn jfj Zij die ongeneeslijk waren ver klaard, zijn door de Pink Pillen genezen. F» i n Is. P i 11 o n. I Hü Sunlightzeep is de alombekende, de beroemdste zeep en daarom heeft iedere verstandige vrouw in de laatste vijfentwintig jaren zich van Sunlightzeep bediend. Zij wordt algemeen gewaardeerd om hare voortreffelijke hoedanighe den en wij garandeeren dat; de kwaliteit steeds eyen voortreffelijk zal blijven niettegenstaande de enorme stijging in den prijs der grondstoffen waarvan ge maakt wordt de echte kassier, die met hem achter in de zaai stond dat is 'n meester in 't vak en hij heeft van die film geen snars gezien. De levende beeldengroep speelde voort, ds zieke rustte nu, de dokter gaf 'n onderfauidsche inspuiting, maar 't leven scheen langzaam maar zeker weg te vloeien. Nu zag 't publiek verandering van tableaunadat 't had zien telegrafeeren, rotatiepersen had zien snor ren, die couranten braakten, waarin de annonce met groote letters gedrukt werd: de terugroep, de wanho pige terugroep naar 't ouderlijk dak'vóór het te laat was. 't Zag nu op de film 'n kelner uit 'a cafe snellen, de kelner sprong in 'n auto, de auto stormde over de we gen, joeg stofwolken op, klom tegen 'n berg op, schoot met ontzettende vaart naar beneden toen langs 'n eindeloos kanaal, daarna nog wegen, bosschen, daar na de straten, de boulevards eener groote stad. Eindelijk eindelijk Het publiek zag op de film den kelner uit de auto springen, het huis zijner ouders insneden, de trap, twee treden te gelijk, opstormen, de Ziekenkamer Maar. Francois' stem krijschte: Te Iaatl Te laatl O God, te laaf dood dood dood dood!! En terwijl de kelner op de film de magere hand van den reeds gestorven vader greep, ze hartstochte lijk kuste, terwijl-ie daarna zich m wanhoop wierp op zijns 'baders lijk, snikte Francois 't uit dood dood dood te laat! Plotseling twee, drie grillen. Bijna vooraan in de Giomo-zaal stoven meisjes en vrouw® van heur zit plaatsen op; 'fwerd opeens 'n rumoer alsof 'n pani sche schrik geheel 't publiek doorsidderde; uit alle stoelen stutten de toeschouwers onthutst recht. Ze begrepen in het schemerduister der zaal niet wat er tragisch daar, voor, zoo eensklaps gebeurde. Francois was, tot ontzetting der toeschouwers in z'n onmiddellijke nabijheid, op de stoeien gevallen, bleef 'r liggen met wijd-open oog®. De directeur, naar voren gesneld, dacht aan val lende ziekte. Doch in 't hospitaal, waarheen de directeur hem in 'n auto had gebracht, hoorde-ie van den genees heer, dat 'n plotselinge, groote emotie 't hart eens klaps zóó had getroffen, dat-ie mogelijk 'n lang ziek bed zou hebben. Hij was zeer zwak, sprak geen woord. In zijn kosthuis, op z'n kamer, vond mm in de pa pieren z'n waren naam. Hij heette Jan Leekers, zoon van Hendrik Leekers, te Den Heider. Toen z'n vader, door den directeur telegrafisch in- legrafisch ingelicht, kwam, de vader-van-FranQois, die zijn zoon in jaren niet gezien i&d, die hem 't huis uitgejaagd had wegens z'n wangedrag was de jongeman nog te awak om iets h tmffen van wat om hem geschiedde. De film was zoo goed als z'n eigen historie G. v. d. Wald. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar h 1.75 per doos en 9 per zes doozen bij het Hoofddepot der Pink Pillen, Dacostakade 15, Amsterdam. Te Alkmaar bij Nierop en Slothouber, Langestraat 83. AAN DE DAMMERS. Met dank voor de ontvangen opl. van probleem 284. Stand. Zw. 2, 4, 6, 8, 9, 10, 18, 20, 22, 28, 31, 36. W. 11, 19, 27, 35, 38, 39, 42, 44, 45, 47, 48, 49. Oplossing. 1. 45-40 1. 6 17 2. 42—37 2. 31 33 3. 35—30 3. 22 31 4. 30—24 4. 20 29 5. 47—41 5. 36 47 7. 49—43 7. 38 49 8. 40—34 8. 49 13 9. 34 5 9. 33 44 10. 5 49 en wint. Een zeldzaam fraaie ontleding. Goede opl. ontvingen wij van de heeren: J. Amelsbeek, C. Betlem, R. W. F. Bosman, G. Cloeck, D. Gerling, J. Houtkooper, J. K., G. van Nieuwkuijk te Alkmaar. S. Homan, Wijde Wormer, H. E. Lantinga, Haarlem, J. Dijkstra den Haag. EINDSPEL. In de rubriek van 18 April plaatsten wij het vol gende eindspel Wij gaven toen de eenvoudigste oplossing aan door wit als eersten zet 3726 te laten spelen. Van den heer Dijkstra uit den Haag ontvingen wij echter de volgende interessante oplossing: i. 37—41 1. 21—26 (gedw. op 14—"/ao volgt 32—27) 2. 32—27 2. 14—20 3. 41—19 3. 16—21 (gedw. op 20—25 volgt 19—13, (zw. 16—21) enz. 5. 19—32 5. 31—36 A (zie hieronder) 6. 16—11 6. 20—24 7. 11—7 7. 24—29 (gedw.) 8 7—1 8. 29—33 (gedw. op 36—41 volgt 32 :46, 29—33, 1—34, 33—38, 34—48) 9. 32—28 9. 33 22 10. 1—23 wint. A. speelt zwart daar 20—24, dan 6. 16—11 6. 24—29 7. 117 7. 2933 B. (zie hieronder) 8. 7—1 8. 33—39 (op 31—36 volgt 32—28 en 1—23 op 31—37 volgt 32 41 (zw. 33— 41—23 of 1—34 op 33—38 volgt 32 :43 (31—37) 43— 32 en 1—29. 9. 32—27 9. 31 :22 10. 1—6 10. 22—27 11. 6:44 11.27—32 12. 44—33 12. 32—37 13. 33—47 wint. Had zwart bij B. 29—34 gespeeld, dan was ge volgd 8. 7—1 8. 34—39 (gedw.) op 31—37 volgt 32 41 (34— 39) 1—34 (39 :30) enz. 9. 32—27 9. 31 22 10. 1—6 10. 22—27 11. 6 44 enz. als bij variant A. Wij verzoeken de liefhebbers dus nogmaals wat tijd aan dit eindspelletje te wijden. De spelgang aan gegeven door den heer D. is zeer interessant. Wij zeg gen hem dank voor zijn keurig werk. UIT DE PARTIJ. Uit 't voorlaatste nummer van „Le damier" geven wij voor onze lezers den volgenden aardigen stand. J. DEUZEMAN, Frederiksoord. lste publicatie. (Herplaatsing wegens misstelling). Zwart (9). Als zwart, aan zet zijnde, 1924 had gespeeld, ïad de heer Dambura (wit) den volgenden zet ge maakt. 1.27—22 1.17:28 2. 26 17 2. 11 :22 3. 31—27 3. 22 42 4. 33 22 4. 42 33 5.39:10 5.30:39 6. 44 33! Ter oplossing voor deze week: Probleem 285 van J. Bourquin. „Een mooie combinatie in een grilligen stand". IHP SU! De oplossing van dit probleem is zeer moeilijk te vinden. Opl. voor of op Donderdag 7 Mei b. v. d. blad. Correspondentie. J. D. d. H. Zal uw probleem nazien en in èèn van beide vormen plaatsen. Wit (8) 2. F. B. te Alkmaar. Uw CORRESPONDENTIE, oplossingen ontvangen. Op een wijze, voor ons onbegrijpelijk, schijnen de door u bedoelde te zijn zoekgeraakt. We hopen, dat dit niet weer gebeurt. Met uw andere opmer king zullen we den inzender in kennis stellen. Fi W. Amsterdam. Dank voor uw opmerking. SPROKKELINGEN. ADVERTENTIE N. ^^KornimmmmBmKnpitssaÊÊammmmmBBmÊmÊÊmmmÊtimi. ..inw^ $UNUGH| Zijn de geneesmiddelen die u aangeprezen waren, mislukt, weifel dan niet, neem vandaag nog de Pink Pillen, dezen zullen u niet teleur stellen. Zij zuiveren en verrijken het bloed, geven krachten, wekken de eetlust op, versterken de maag, regelen en vergemak kelijken de spijsvertering. Zij zijn krachtdadig en dus om deze reden een goedkoop geneesmiddel. Het is het geneesmiddel dat de grootste regelmatigheid in zijne uitslagen aanwijst. Over geheel de wereld'heb ben zij verkregen en verkrijigen zij voortdurend snelle genezingen van zieken die voor ongeneeslijk waren verklaard; en zij hebben in heel' wat gevallen een be wondering gewekt die met een werkelijke verwonde ring gepaard ging. Zij genezen bloedarmoede, bleek zucht, neurasthenie, algemeene zwakte, zenuwzwakte. 6. 48—42 6. 47 38 4.27:16 4.26—31 440. MM# Zwart: 7, 9, 10, 17, 19, 20, 21, 23, 24, 26, 27, 29, 81, 35. Wit: 16, 28, 80, 32, 33, 34, 86, 38, 40, 43, 44, 45, 48, 49. StOHO'OMmjDSSIPEICTAiLITElITEJSr. „Ier wille van haar schoonheid verdraagt eene vrouw alles en 'betaalt een vrouw alles", zei onlangs een bekend arts. En als men het getal „schoonheids- specialiteiten dat zich in de groote wereldsteden in da hoofd- en hofsteden van one degelijk Nederland evengoed als in Nieuw-York, Parijs of in Weenen heeft gevestigd', aanziet, dan moet men wel denken dat er aan de schoonheid veel te verdienen valt. Bij na iedere week hoort men een nieuwe behandeling om de natuurlijke feilen van 't uiterlijk schoon te verwij' deren. Het uitvindien van schoonheids-middeltjes is wel' 'n verdeddelnjk ambacht, want er zijn -schatten mee te verdienen. De cijfers op een pedicure- of mani cure-rekening zijn werkelijk fabelachtig. Waarom zou een dame, die een paar duizend' gulden over heeft voor een japon, welke ze één avond draagt, ook niet een tweehonderd gulden betalen voor het opmaken van haar haar, en een gulden of tien voor een beetje reukwater? Voor een bewerking van haar handen heeft ze graag een vijftig gulden over en voor wat poeder en zalf een tientje te betalen i» voor haar niets. Maar dit zijn nog allemaal „dagelijksche" uitgarven. Veel en veel grooter zijn de som-men die betaald wor den om een dame van haar l-ee'lijken neus, grooten mond, uitgezakte ooren, corpulentie en grove enkels af te helpen. De goedkoopste van al deze operaties is het zetten van een nieuw gebit Want dit doet een bevoegd man. Het masse eren van rimpelsi, het ver wijderen van zomersproeten of roode neuzen komt dagelijks voor. De pijnlijkste behandeling is de ver wijdering van de heele gelaatsihuidl door middel van een tinctuur. Dit proces duurt wel maanden en doet al dien tijd vreeselijke pijn. Het doel ervan is, met tertijd een nieuwe, frissche, rimpellooze huid' te doen groeien. Vele Amerikaansche dames werden reeds het slachtoffer van haar verjongingsmanie: de opera tie mocht niet gelukken en zij zagen er in plaats van twintig jaar jonger, dertig jaar ouder uit en mochten nog een duizend) gulden toe betalen. Voor het verwijderen van rimpels bestaan verschil lende methoden. Volgen® de „naal'dlmetho-de1" worden kleine naaldjes in de poriën van de huid gestoken, om het inzinken te beletten. Ia de huid eenigen tijd1 op geheven geweest, dan blijft ze nog langen tijd boL Een andere methode die de -schoonheidsspeeialiteiten veel liever toepassen, en die door chirurgen vaak met succes is uitgevoerd, ziji het dan ook voor andere doel einden, is het verwijderen van een stukje huidl op den schedel. Door het dichttrekken dier naden wordt de huid van- het gezicht als het ware weggetrokken, de o-vertollige plooien verdwijnen en de huid' ie glad. Deze operatie helpt ook uitstekend tegen onderkin nen. Het dragen van een valsche pruik ie al zoo oud als de weg naar Rome. Binnenkort hooren we een modern enfant terrible vertellen van zijn tante die haar wenk brauwen en haar oogharen gewoon afneemt om ze schoon te maken. Behalve de aangeplakte oogharen, kan men ook notg die oogharen, laten „innaaien". Eén hoofdhaar wordt met een fijne naald door het vel van het ooglid geborduurd. Een soort tapisserie-werk je -das. Kleine dame», die graag wat grooter willen zijn, of groote diam<», die van hun lengte last ondervinden, kunnen zich c-ndterwerpen aan de strek- of krimp-ope- raitie van een Amerikaan, die zich per dlag een zeven tig gulden kat uitbetalen, terwijl de heele behande ling 2 3 maanden duurt. De lezeres ziet wel, een miodem schoonheidsspecia liteit staat nergens meer voor naar zijn beweren altijd. Gelukkig ie ons land niet overstroomd van der gelijke menschen. Het zag er anders voor Neerland's nageslacht allerakeligst uitl IETS OVER HET KOOPEN VAN EEN VÜLPENHOtüDEIR. Wie veel te schrijven heeft, zal gaarne een gouden vulpen gebruiken. Tweeërlei wordt door de gouden vul'pen vermeden: ten eerste dat men de pen na eenigen tijd weer door een nieuwe moet vervangen, zooals bij de stalen pen nen en ten tweede, dat men de pen -bij het schrijven voortdurend) moet indoopen. Het eerste voordeel wordt door de gouden pen bereikt, het tweede door het inktreservoir. De echtheid van de gouden pen kan men bij het koopen niet onderzoeken, dat is een zaak van ver trouwen. Van zeer veel bedamg is het echter, bij het koopen een voor de hand passende pen uit te zoeken. Want daarvan hangt het werkelijk af, hoevel pleizier men van een vulpenhouder beleven kan en hoeveel men hem werkelijk gébruiken zaïL Het is niet alleen noodig vast te stellen of mem een zachte of een harde pen noodig heeft; men moet eerst beslissen, nadiat men verscheidene gelijksoortige pennen beproefd heeft, want er zijn zeer verschillende pennen. Wanneer men er twintig geprobeerd heeft, is dit heuscb niet te veel en het kam gebeuren dat ook de gekochte pen nog niet aan alle eischen voldoet. Daar om moet mem zich' bij het koopen ervan verzekeren, dat de pen geruild mag worden. Speciale inkt ie voor een vulpenhouder niet noo dig, iedere goede dunne inkt is daarvoor te gebruiken. Daarentegen zal een vulpen natuurlijk niet schrijven, wanneer men haar met een kleverigen dikken inkt VU'lt. Da tegenwoordig gebruikte vulpenhouder® kan men in twee klassen verdoelen, d® „open®" en de „geslo ten". De „gesloten" vulpen kan o.p alle manieren gedragen worden, de „open" moet steeds rechtop in den zak staan. De gewone samenstelling van de „open" vulpen heeft de volgende nadoelen: De inkt droogt in de pen, zoodot) deze niet schrijft wanner men ze na eenigen tij-d weer wil' gebruiken. Voordat men begint te -schrijven, moet men eerst eenige schrapjes zetten, voordat de inkt weer gelijk matig vloeit. Het in den inkt aanwezige water ver dampt langzamerhand, zoodat de inkt dik wordt. Om dit weer op te lossen moet men de penhouder van tijd tot tijd in het water leggen. Wanneer de penhouder o-p zij o-f onderste boven in1 den zak 'ligt, vloeit alle inkt er uit en in den zak. Een gesloten penhouder kan men op alle manieren in den zak dragen zonder dat de inkt er uit loopt en de kleeren vernielt. Deze penhouders moet men ech ter open en dicht schroeven, hetgeen op zichzelf van -niet zooveel beteekenis is. Dit kan echter lastig wor den, wanneer men den penhouder voor een enkel j wo-ord' voor den -dag moet halen en daarbij open en dicht schroeven. Wanneer men, voor men schrijven gaat, vergeet de pen uit te schroeven, kan het licht gebeuren, dat alle inkt over het schrift, of erger nog, -over de kleeren loopt. Een „gesloten" vulpenhouder is vooral ge schikt voor dames, die den houder in haar handtaseh- je meedragen. Heeren plegen den vulpenhouder in hun vestzak te dragen, een „open" vulpen zal daar niet licht omvallen-, waardoor de inkt wegloopt. Ook kan men zich voor weinig geld ©en etui aanschaffen, waardoor de vulpen vanzelf rechtop blijft staan. EEN VOORDEE-LIGE AFSCHEIDSPREEK. In een dorp in Meckelnburg-Stxelitz heeft zich on langs een vermakelijke geschiedenis afgespeeld. De predikant zou des Zondags prebken, wort voor het begin van de godsdienstoefening bemerkt© hij tot zijn grooten -schria, dat hij de uitgewerkte preek thuis gelaten had. Voor den vuist weg spreken kon hij niet en zoo bleef hem niets anders over, dan zich te behel pen met een preekemboek, dat de koster hem nog op het laaste o-ogenblik in handen had gestopt. Hij begon te lezen. Na eenigen tijd hield' plotse ling zijn woordenstroom op, want het werd hem dui delijk, dat hij toevallig een afscheidspreek te pakken had. En van een afscheid nemen was geen- sprake. Bijna zonder haperen, slechts nu en dan met tril lende stem, bracht hij zijn afscheidspreek ten einde. De godsdienstoefening was afgeloopen en de domi néé had met ongeloo-felijike snelheid het huis van den koster bereikt. Met -schrik zag hij daar, dat eenige pelingen, die zoo juist nog naar zijn woorden had- (I™ n geluisterd, gezamenlijk en met vealbeteekenende gebaren op het huis van den koster afkwamen. De deur ging open en zes mannen traden de kamer bin nen. De arme predikant durfde nauwelijks op te zien. Voor hem stonden de zes hoeren. Een van hen sprak: „Domen'ée, je heb ons wed erg verrast met je preek. We hadde dat niet van je 'dacht, dat je ons dat zou andoen. Het is voor d'e dominéé ook wel mooi, zoo'n mooi beroep na de stad, en dat de verhoo ging van het salaris daar wel een rol bij speult in deze moeilijke taiden, dat -kennen wij ook. We zain nu overeengekomen, de dominéé 75 gulden per jaar meer te geven. In d© andere gemeente hebben ze er ook toe besloten. Sla maar toe domenée." De zoo ongedacht uit moeilijkheden gereddie do minéé behield zijn tegenwoordigheid van geest. „lie ve menschen", zei hij, werkelijk ontroerd, „wanneer ge meent, dat het met het salaris gevonden is, dan zal ik het maar weer pro'beeren; het zou mij ook zwaar gevallen zijn van jullie weg te moeten." De d-ominée naim het „beroep naar de stadi" niet aan, doch wel de zeer noodige verhooging van zijn in komen. Advertentiën van 1—5 regels 25 Cts. J. B. L. SIMON, Steenhouwer, Koningsweg 46. MARMERSLIJP tot onderhoud van marmeren vloe ren. MARMERPOLITOER voor Schoorsteenman tels, Waschtafels enz. Onovertroffen kwaliteit. TE KOOP: Meubelen, Stoelen en Spiegels in ver schillende stijlen, Kamermeubelen, ook solied' Stof- feerwerk te leveren. Aanbevelend, Firma P. J. C. NIEROP, ALKMAAR. FNIDSEN 113. LANGESTRAAT 58. STEENHOUWERIJ A. KALLANSEE. NIEUWESLOOT No. 1. Specialiteit in GRAFZERKEN. Foto gratis. Vergeet u niet, dit uit te knippen en binnen in de Roltapijtschuier te plakken, want dieze moet per half jaar nagezien en schoongemaakt worden, dan eerst blijven ze goed werken met weinig kosten. Hiervoor beleefd aanbevelend, Uw dtw. dnr., P. W. N. NAP, Borstelmaker, Hekelstraat O 10, in Dweilen, Zeemleer, Sponsen en Straatbezems. TE HUUR AAN GEBODEN IIEERENHUIZEN, staande Stuartstraat nabij 't station HolL Spoor, met voor- en achtertuin, en van vele gemakken voorzien. Huurprijs 5,per week. Te bevragen bij J. DE GRAAFF, Laat 103, Alk- TE HUUR: EEN HEERENHUIS MET TUTN en vele andere gemakken, staande Prins Hendrik straat, nabij Alkmaarder Ho-ut en tramlijn. Huurprijs 325 per jaar. Te bevragen bij J. DE GRAAFF, Laat 103, Alkmaar. Opruiming van Muziek-In-strumenten. Gramophoon van 60 voor 12,50. Harmonica's, 2-rijig met 8 bas sen, van 25 voor 7,50. Graimophoonplaten, nieuwe, 75 cent per stuk. Adres A. H. DEKKER, Gedempte Baansloot 1. Geen heerlijker en goedkooper glas BIER, dan het beroemde TRAPPISTENBIER. Ook per halve flesch verkrijgbaar bij J. H. ADDER'S, in den Bierkelder, Ver-d'roukenoord, ingang Kapelplein. Speciaal adres voor Stoffen en Witte Kinderjurken In prima stoffen en elegante modellen. Kindermantels en -Hoedjes. PAYGLOP 18.

Alkmaarsche Courant | 1914 | | pagina 10