A. v. d. Schans, secretaris en gemreuie-ontyanger, be noemd tot burgemeester van Rijswijk, had een verzoek ingediend om eervol ontslag. Met 4 tegen 2 stem men werd besloten geen ontslag te verkenen. ONTPLOFFINQ. Door een gebrek aan den geyser had Zaterdagmid dag een ontploffing plaats in het Evangelisch-Lu- thersch wees- en armenhuis aan den Wagenweg te Haarlem. De ontploffing was zoo hevig, dat de rui ten met sponningen en al wegvlogen en de sloten uit de deuren werden gerukt De verwoesting is aanrien- lijk. EEN OPLICHTER. Zaterdag meldde zich bij een bejaarde vrouw te Amsterdhin eep als heer gekleed persoon aan, die zich uitgaf voor inspecteur van de Rijkspostspaar bank. Hij wist de vrouw te bewegen hem haar spaar bankboekje af te geven. Op het boekje was slechts een klein bedrag ingeschreven, doen het bevatte 275 aan bankpapier. Bjj de politie is aangifte van het geval gedaan. kaaimannen. Te Utrecht werd Zaterdag de jaarvergadering van de Centrale Vereeniging voor Openbare leeszaien en bibliotheken gehouden onder voorzitterschap van jhr. mr. dr. van Beresteijn, burgemeester van Veendam. Van dr. D. Bos was bericht ingekomen, dat hij door drukke werkzaamheden verhindert; la, langer het presidium der vereeniging waar te neraea. De voorzitter deelde mede, dat in het afgeloopen jaar weer een 4-tal nieuwe leeszalen zijn opgericht, n.l. te Zaandam, Veendam, Franekcr ;su tiossum, zoo dat thans 24 leeszalen zijn aangesloten. Mr. J. Hingst, Hilversum, verdedigde de wensche- lijkheid van „Een centraal boekenmag&zijn op te richten door de Centrale Vereeniging," mej. F. Si mons, den Haag, sprak over „Muziekbibliotheken," terwijl mej. A. C. Oebhard, een lezing hield over „Kinderleeszalen." Spr. wees er om. op, dat de kin der leeszaal te beschouwen is als een „Vorschule" tot de leeszaal voor volwassenen, m dat het dus van zeer groot belang is, dat zij met deze sn zoo nauw mogelijk contact sta. m Utrecht heeft men het eerste voorbeeld in ons land van een Kinderleeszaal die geheel als onderdeel van de Openbare Leeszaal wordt geëxploiteerd. De rekening werd goedgekeurd, ze sluit met een batig- saldo van 795. UIT EOMOND AAN ZEE. De justitie te Alkmaar geeft de pogingen nog niet op, om zekerheid te krijgen ten aanzien van het vermoeden, gerezen naar aanleiding van den brand in het Kurhaus alhier. Nadat de ruine welke in den nacht van 9 op 10 Maart ontstond, dag en nacht on der politietoezicht heeft gestaan, is 1 'Uumorgen met de gedeeltelijke sloopiag een aanvaag ;emaakt. De- jeschieot door de firm. r> H. Ringers departement op kosten van fed ze en Zn. te van Justitie. Het werk geschiedt onder persoonlek toezicht van de deskundigen dr. Christiaan J. van Ledden Hulse bosch, scheikundige en den heer O. H. Fiorani, hoofdbrandmeester, beiden van Amsterdam, terwiji ook de rechter-commissaris, mr. Ledeboer, van Alk maar, op het terrein aanwezig is. Dat met het opruimingswerk eerst zooveel weken na den brand een aanvang wordt gemaakt, vindt zijn oorzaak in de omstandigheid, dat de machtiging van den minister, om tot slooping en wegruiming over te gaan, eerst thans is kunnen worden verkregen. Allereerst werd heden een aanvang gemaakt met het omvèrhalen van den Zuidwestelijken gevel tot aan den cordonband. Is er aanvankelijk nog gedacht met behulp van dynamiet de muren te doen Bpringen, hetgeen dan door de genie zou moeten geschieden, tenslotte is het beter geoordeeld de muren omver te halen. Daar enkele muren zeer wankel staan, is dit een werkje, dat met zeer veel omzichtigheid moet ge schieden en juist de muur, die omver gehaald moet worden blijkt buitengewoon sterk te zijn. Voorzichtig wordt om de muurblokken een touw aangebracht en dan met man en macht er aan getrokken, totdat de steenen met donderend geraas naar beneden rol len, zoodat de grond er onder dreunt. Zoodra de muur tot aan den cordonband gesloopt is, wordt het jeacht om met zul- het werkje van de zijde der Egmond-ZeeCrs veel belang stelling geniet, behoeft zeker niet uitdrukkelijk te worden vermeld. Een gejuich stijgt op, zoodra er met het wiegen (het trekken aan het touw) begonnen wordt, en het gejuich wordt sterker wanneer er een stuk muur naar beneden ploft. We vroegen aan de deskundigen of rij verwacht ten, dat het onderzoek nog resultaten zou kunnen hebben. Zij wezen ons er op, dat er slechts een ver moeden bestaat. Mocht het vermoeden juist zijn, dan vertrouwden zij de juistheid daarvan ook wel te kunnen aantoonen, de puinhoopen behoeven geens zins een beletsel te zijn. Wat onder de puinhoopen zit, zit wetbewaard; wanneer er aanwijzingen te vin den zullen zijn, dan vertrouwen de deskundigen, dat ze er in zullen slagen ze te vinden. Men stelt-juist in den Z. W. hoek een onderzoek in, omdat verschillende ooggetuigen daar den brand in den aanvang hebben zien woeden. Van één tot drie hedenmiddag werd een proef tocht gehouden met een reddingboot van de Noord en Zuid-Hollandsche Reddingmaatschappij onder leiding van schipper Stam. Er staat een prachtige zee bij Z. W. bries. Tien roeiers hadden veel werk, om de boot door de branding te krijgen. De proef tocht slaagde uitstekend. GRAFJES UIT „DE MAASBODE" Op de heden alhier gehouden voorjaarsmarkt wer den aangevoerd 2751 runderen, melkkoeien 190 h 360, gelde koeien 160 280, pinken 80 h 170. Handel stug met hooge prijzen. UIT BEB1GEN. Bij den heer P. Bdkker, Raadhuisbuurt, alhier, is een postduif opgevangen. Het diertje, dat zeer vermoeid was, droeg aan den rechterpoot een me talen ringetje, gemerkt: a feg r; 3256 w loo w en aan den linkerpoot een gummi-ring, gemerkt: 149. MEJ. DE BOER. Mej. de Boer is gisteren uit het R. K. ziekenhuis te Groningen in de ouderlijke woning aldaar terugge komen. Een ware bloemenschat was in het huis, o.a. bad minister Cort van der Linden, wiens zoon bij de spoorwegramp omkwam, een bloemenhulde gezonden, gen is hij aan de gevolgen daarvan overleden. KORTE BERICHTEN. De gehuwde arbeider H. Elderman uii Mid- wolda werd Vrijdag door een wild geworden koe op de horens genomen en weggeslingerd. Zondagmor- STAATSLOTERIJ. Trekking van heden. No. 4843 2000. No. 9281 1500. Nos. 2196, 3839, 4388 1000. Nos. 3800, 9460 400. No. 16849 200. Nos. 9144, 10337, 13749, 15208, 15638, 18468, 19069 100. LAATSTE BERICHTEN. MELBOURNE, 4 Mei. In een mijn bij Bendigo heeft een ernstige ontploffing plaats gehad, waarbij zeven mijnwerkers gedood werden. Verschillende an deren werden levensgevaarlijk gekwetst. BUITENLAND. MEXICO. De bewoners van Vera Cruz worden met hongersnood bedreigd, omdat de Mexicaansche troepen net vervoer van levepsmiddelen naar de stad verhinderen. Er loopt gerucht dat president Huerta aanstal ten maakt het land te verlaten en aan boord van den Franschen kruiser „Condé" zijn toevlucht te nemen. KORTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. BENOEMD. Bij Kou. Besl. van 1 dezer is benoemd tot surnu merair der registratie en domeinen de heer F. A. van beters, alhier. OESLAAOD. Mej. M. de Carpentier, alhier, slaagde te Haarlem voor het examen acte 1. o. VOETBAL. Naar we vernemen zijn in de laatste dagen hier ter stede een drietal rijwielen, welke onbeheerd ston den, gestolen. Een door de politie ingesteld onder zoek neeft toi nu toe geen resultaat opgeleverd. Men verzoekt ons er de aandacht op te vestigen dat de slotrepetitie van Nieuw Leven met Mannen koor Orpheus morgenavond in de Oroote Kerk tegen 0.25 voor het publiek toegankelijk is. De solisten de heeren Qaillard (violoncel) en Crévecoeur (orgel) werken dan ook mede. Waar voor zoo matigen prijs de gelegenheid wordt geboden, om iets goeds te nooren, ook voor hen, die zich geen groote uitgaven voor een concert kunnen getroosten, zal dit zeker op prijs worden gesteld. HOEETJ ZERVKRBONID. Langelaan Biugd 18. Th. F. Eweg, keliner, rJt., estraat 94. W. F. de Langen, art). H.IJ.S.ML Overdiepad 6. A. Majoor, huish rem., Stationstraat I. A. Bruch, z ber.. Schoutenstraat 10. O. Schoonhoven, d.b., a h., Verl. Landstraat 22. A. Stins, metaaldraaier, d. g. Stationstraat 46. J. C. C. Boots, z.b., r.k.. Station straat 46. R. Wagterveld, z.b., n.h., Strafgevange nis. M. J. C. Braun, onderwijzeres, r.k., Clarissen- buurt 29. A. Bruin, kruideniersbediende, n.h., Snaar- manslaan 147. W. J. Vogelpoel, bakkerskn., r.k., Zeglis 8. *)J. Kraakman, landbouwer, r.k., Omval 4. *)F. K. Mann, diamantbew.? e.l., Langestraat 2. *)R. K. Koppen, z.b., n.h., Steijnstraat 1. J. Kat, dienstbode, d.g., Egmonderstraat 14. A. W. Mou- rik, keliner, Geesterweg 1. O. M. van Middendorp, leerares M. O., n.h., Steijnstraat 5. I. Muller, z.b., d.g., Kennemerstraatweg 150. C. Stapel, z. b. n. h., Spoorstraat 44. A. Boot, boerenknecht, n.h., Om val 51. A. H. Goldberg, opzichter Gasfabr. n.h., Stationsweg 170. N. Kuiken, dienstbode, n.h., Ber- gerweg 10. A. Wallaart. varensgezel, e.l., Linden- gracht. M. Sloothoofd, dienstbode, r.k., Oudegr. 185. A. Butter, letterzetter, n.h., Augustijnstraat 2. J. C. D. O. Kes, bakkersknecht, d.g., Westerweg 20. D. Kies, kruideniersbed., n.h., Fnidsen 103. C. Schenner, kinderjuffrouw, n.h., Kennemerpark 21. H. J. A. M. Munninghoff, kantoorbediende, r.k., Zuiderhoutlaan 3. A. Wessels, barbier, r.k., Tous- saintstr. 24. E. van Liemt, winkelbed., r.k., Vroom en Dreesman. J. B. Suiker, monteur, e.l., Dirk Duf- velsw. 1. P. Tn. M. Velzeboer, teekenaar kadaster, r.k., Laat 209. VERTROKKEN PERSONEN. Th. Bakkum, z.b., r.k., R. K. Weeshuis, Zijdewind. Ch. Coenderman, dienstbode, n.h.. Nieuwl. singel 39, Amsterdam. B. J. Drost, banketbakkersbed., n.h., Ritsevoort 28, Bloemendaal. *)E. M. Cabri-Rijken- berg, z.b., r.k., Snaarmanslaan 77, Amsterdam. J. O. Keler, keliner, n.h., Koorstraat 20, Enschede. K. J. van Stam, banketbaickersbed., n.h., Langestraat 39. Rotterdam. *)C. Hooijberg, veehouder, n.h.. Omval 64, Middelie. A. Fijma, dienstbode, r.k., Langestr. 55, Uitgeest. D. Hillebrand, huishoudster, n.h., Me- tiusstraat 16 Leeuwarden. J. Doets, arb., d.g., Schelphoek 1, Broek op Langendijk. M. Keppel, boerenkn., n.h., Oosterstr. 5 Den Helder. H. Dam- haar, zonder beroep, n.h., Landstraat 1, Zutphen. O. C. W. Bek, z.b.. r.k., Landstraat 1. Zutphen. P. Ol- denixol, z.b., n.h., Oudegracht 104. Hengelo. J. O. Koren, z.b., n.h., Kerkplein 9 Utrecht. J. Maij, z. b., n. h., Geest 27 Rijks Opv. Gesticht. D. Kok, z. ber. n.h.; Bleekerslaan 9, de Rijp. *)D. Hageman, zon der ber., n.h.. Diaconie Heiloo. R. Bakker, z.b., n.h., Oudegracht 22, Amsterdam. S. P. C. de Haer, win keljuffr, r. k., Houttil 50, Rotterdam. R. Leegwater, huish., n.h., Heiligland 8, Heiloo. J. K. Touwsma, z.b., n.h., Oosterstraat 21, Amsterdam. Th. W. Ver hoeven, d.b., r.k., Steijnstraat 43, Bussum, T. Won der, d.b., n.h., Emmastraat 103. Nijmegen. C. v. Dorsten, haltechef H.IJ.S.M. e.1. Bergerweg 12, Ber gen. W. van den Hoek, cand. notaris, n.h., Steijnstraat 43, Bussum. M. A. F. Magchielse, z.b., r.k., Laat 37, Bergen. *)J. Roëll, insp. H. IJ. S. M. n. h., Emmastraat 6, Nijmegen. C. Pater, z.b., r.k.. Baanpad 30, Bergen. *)J. M. N. Smit, assistent Winkel, z.b., r.k., Kanaalkade 31, Bergen. M. Jonker, z.b., r.k., Zeglis 135, Nieuwe Niedorp. J. M. Jan- knegt, z.b., r.k., Stationstraat 52, Zwaag. D. Smits, instrumentmaker, n.h., Hofstraat 1, Hoorn. C. Spren- keling, d.b., r.k., Nieuwesloot 24, Schagen. K. Stil, d.b., n.h., Kennemerstraatweg 15, A'dam. M. Stroo ker, d.b., n.h.. Langestraat 53, Denver (Amerika). M. Snoek, z. ber., n.h., Strafgevangenis, Vlaardingen. B. D. van den Hooff, smidskn., e.1., Gashouderstraat 30, Ij^ieuwe-Niedorp. P. Klinkhamer, boerenkn., n.h., Achterweg 37, Oterieek. A. H. M. Peperkora, r.k., Hekelstraat 18, Den Haag. Wed. J. A. van Trotsënburgh-Aufderheide. J. M., z. ber., n.h., Stationsweg 180, Den Haag. W. Zaadnoordijk, z.b., n.h., Houttil 12, Schoorl. W. Renooij, boe- renarb., n.h., Schermerweg 2, Z.- en N.-Schermer. M. A. F. Knijpers, winkeljuffr., r. .k., Laat 131, Leiden. J. W. Kuijpers, huish., r.k.. Bierkade 10, Den Helder. O. van der Beek, kappersbediende, n.h., Dijk 22, Hoorn. J. Tuinman, boomkweekerskn., n.h., Molen buurt 22, Bergen. M. P. de Wit, boerenarb., r.k. Druivenlaan 6, Harencarspel. E. O. Michels, d.b., rJk.. Nassaulaan 19, Den Helder. J. Kuijn, barbiers- bediende, n.h., Voormeer 2. Br. op Langendijk. J. Mosk, slagersknecht, Geestersingel 49, Hillegom. INGEZONDEN STUKKEN. THEOLOGISCHE SCHOOL. De Gereformeerde gemente te Srnilde (A) heeft een voorstel op die classis Assen gebracht, om het daarheen te leiden, dat het dioctoraal in de Godge leerdheid) ook wordt verleend aan de Theologische School te Kampen. De classis heeft thans het volgende voorstel aange nomen: „De generale Synode besluite, dat voortaan aan de Theol. Sohool gelegenheid zij om te doctoree ren en dat bij toekenning van het juis promovendi Theol. School en Vrije Universiteit elkanders oandi- daata-examen wederzijds erkennen." In de nabijheid van Grisee, voornamelijk in de Kali Tangi en Kali Miring, wemelt het den laatsiten tijd weder van Kaaimannen. Drie dagen achtereen zijn daar drie inlandsche vrouwen door deze gezellige dieren weggehaald!. O.a. werd een vrouw, die in de rivier aan het wasschen was, plotseling gegrepen en naar de dliepte gesleurd, zonder dat de op haar gegil toegesnelde menigte hulp kon verleenen, zegt hèt Boer. EOdbl. Den goheeien dag bleef mon zoeken naar liaan* lijk, doch tevergeefs. Tegen den avond vond! men «slechte haar hoofd in de rivier drijven. EEN1 STAATS ^GEEEP Uit eene plaats in den Oosthoek ontvingen wij, schrijft het N. v. d. D. v. N.-I. eens doortastende communicatie, zonder noodelooze tito«. als „Minheer" of zoo er boven: Beleefd neem ik de vrijheid i mededeeliog te doen van mijn voornamen, om als correspondent van Uw blad op te treden." Het honorarium laat de achr. die zijne kwaliteit, noemt: nl. onderwijzer aan die late «obool hot be drag van het honorarium Laat hij grootmoedig aan ons over. je Daar zit je nou: met een correspondent waar niet op gerekend hebt. Nike aan te doenl 't Is nog een verbazende hof, meent het blad, dat de onderwijzer aan de eerste school niet gedecreteerd heeft: „Ik neem de vrijheid! U mededeeling te doen van mijn voornemen om als Hoodredacteur van Uw blad op te treden. In verband daarmee eiij t U tegen 1 Mei a. s. ontslagen. OPENBARE LEESZALEN EN BIBLIO THEKEN. Een kapitein die zijn soldaten niet al te zacht Ibe- bandeLde, ging 's nachts naar huis, gleed1 uit geraakte te water. Een soldaat van zijn regiment zag nog bijtijds het ongeval, sprong hem na en bracht hem op het droge. „Jongen", zeide de officier, „ik dank je voor de redding, noem- mijl zelf je belooning maar." „Och kapitein", zei de soldaat, „de grootste beloo ning zon zijn, als u hot in de kazerne aan niemand vertelt." „En waarom dat?" vroeg de kapitein. „Och kapitein, anders krijg ik heftig mot met die jongens, dat ik u niet heb laten verz. „Hoe komt het toch dat de treinen op dit tra ject altijd te laat zijn", vroeg een passagier. „Waarschijnlijk door dit feit, dat de employés steeds zoo worden opgehouden door nutteiooze vra gen", antwoordde de conducteur, gedaan hebben om het genoegen te beleven u nog eens terug te zien." Dames in een winkel: „Mijnheer ik breng n het goed, dat ik gisteren hier gekocht heb, terug. 't Is schandelijk oux mij' zoo iets in de hand te stoppen." „O, pardon, dame, ik verzeker u dat wij 't alleen UIT PURMEREND. Heden morgen half acht ontdekte de echtgenoote van den heer J. Leijen brand in den schoorsteen van hun boerderij' staande aan het einde van de van Bor- salelaan. Door de hevige wind' liep de met riet bedekte boer derij waarin nog 30 koeien op stal stonden groot ge vaar. Het personeel van den heer Ringecr*-, die op korten afstand van de boerderij een villa bouwt was gelukkig spoedig tor plaatse en wist met behulp van bet noodi- ge materiaal erger to voorkomen. UIT NOORTMSODARWOUDE. Pro Domo, jlhr. van Riemsdijk'» laatste Tooneel- werk werd Zaterdag te Amsterdam voor de 100e maal opgevoerd. In de gemeente Losser werden, naar het Hbld. bericht, voor een bruiloft, vorige week gevierd, niet minder dan 200 L. Jenever en 600 L. bier ingeslagen. Te Nieuw-Weerdinge ie op slechts één meter diepte een geheel gave steenen bijl opgedolven, die ann het museum te Assen is afgestaan. Ged. Staten van Drente hebben aan die Eerste Drentsche Stoomtramwegmaatschappij concessie ver leend! voor den aanleg der lijn Asseni-Schoonoord-Coe- vorden. Het algemeen verslag der Staatscommissie voor de werkloosheid wordt in Juni verwacht. We meldden indertijd dat een Ghineesche geld- drager bij Bandoeng in den trein werd vermoord. Dit bericht blijkt onjuist te zijn geweest. IN IXEN ROOK- GESTIKT. ZUTPHEN 4 Mei. Bij een brand te Dieren is een 12-jarige jongen in den rook gestikt, zijn 18-jarige broer die uit het raann sprong is levensgevaarlijk g-e wond. NOODLOTTIGE ONTPLOFFINO. De Duitsche Israëlieten hebben geprotes teerd tegen het besluit van een Duitsche padvin ders vereeniging, waarbij „Joden met bizonder opval lende Raskenmerken" worden uitgesloten van die ver eeniging. Een Beriijmsch doctor is door de rechtbank veroordeeld tot 0.60 boete, omdat hij een doodziek kind in een onverlichte auto naar het zieken huis had gebracht om het een serum in te spuiten. Het gerecht oordeelde, dat het belang van het pu bliek hooger gesteld moest worden dan dat van een enkel kind. Een wolkbreuk heeft in de Fransche plaat sen Avenes-les-Au'bert, de Rieux en Quievy enorme schade aangericht. De straten werden door het water overstroomd. Alleen te Avemes-les-Aubert schat men de schade op V2 millioen. In Tokio en IJokohama heerscht een ernstige typh us-Septd'emie, die zich1 hoe langer hoe meer uitr breidt. Talrijke geneesheeren en verplegers worden het slachtoffer van hun vak. In Duisburg is een vrouw tot zeven jaar gevan genisstraf veroordeeld wegens mishandeling van haar twee stiefkinderen. K A. P. wint van Sport met 0L Haarlem klopt die Adelborsten met 8L De tweede dag der bekerwedstrijiden is .uitstekend geslaagd en vooral die tweede wedstrijd had meer be- bulangstelling verdiend van de zijde der ,A Ikrnaarsche- voetbailiefhebbers. Daar op het Alcmariaterrein eerst nog een wedstrijd was gespeeld tusschen Alcmarxa LL en K. H. B. 8.* uit den Helder voor de le klas N. H. V. B., (Heide® won met 2'0)j kon de eerste Beker wedstrijd pas om kwart over twee 'beginnen. De heer Rauch floot toen de elftallen van R, A. P. en Sport in 't veld en weldra was 't spvi in vollen gang. Over 't geheel was deize wedstrijd van zeer 'middelmatig ge halte. Oombinatie, mooie staaltjes van voetbal, 't was schaarsck te vinden. Bijl R. A. P. moest in de voorhoe- hoede alles komen van middenvoor en linksbinnen. Deze laatste maakte dan ook R. A. P'e. eerste doel punt via de paal. Wel slaagde Slport er na de rust (er werd tweemaal een half uur gespeeld) in, gelijk te maken, doch voor 't einde wisten de Amsterdammers een tweede doelpunt te ma'ken en zich door een 2i1 overwinning in de demi-finale te .plaatsen. Een twee tal pracbtscboten van Sport na de rust, hadden beter resultaat verdiend. Beide partijen gaven elkaar wei nig toe. Enkele jonge spelers van Sport deden aardig werk, de linkshalf was die beste. Dadelijk na het einde van den eersten wedstrijd kwamen de Adelborsten en de Roodbroeken in 't veld. j De heer Kappenburg had de leiding. In dezen wedstrijd stond het spelpeil' heel wat hoo ger. De Adelborsten hadden een sterk elftal terwijl Haarlem uitkwam met Bakker, Houtkooper en Maas uit het eerste elftal, beneven# Koster en Tekelenburg, reserves van 't eerste elftal verder vier speler# uit 't tweede en twee uit 't derde. Beide partijen bleken direct aan elkaar gewaagd. De voorhoede van Haarlem verrichtte mooi werk, doch de uitstekende spil der Adelborsten was voor baar telkens het struikelblok. Vooral Bakker en Houtkooper werden uitnemend door hem bewaakt Zijn spel was vuriger en forscher d'an dat der Haar lemmers, doch 't ontaardde nimmer in ruwheid. De snelle vleugelspelers der Adelborsten, vooral de links buiten, gaven die Haarlem verdediging veel werk, doch deze bleek tamelijk solide. Een vliegend schot van Tekelenburg werd goed gestopt, doch toen dezelfde kort daarop vanaf de doellijn onberispelijk voorzette, miste de Adelborsten keeper den bal en Bakker, de middenvoor bij Haarlem, had hem slechts voor 't in trappen. In razend vlug tempo ging 't spel van doel tot doel doch geen van beide partijen kon voor de rust het net meer vinden. Stand na een half uur 10 voor Haarlem. Ln de tweede helft maakte Bakker een prachtig doelpunt. In 't midden van 't veld kreeg hij de bal. De Adelborsten-verdediging was te ver opgedrongen en met een sneltreinvaart rende Jan op 't doel af. De keeper liep uit, handig werd' hij gepasseerd en 't waa 20. Maar zie dadelijk daarop deed de linksbuiten der Adelborsten 't zelfde spelletje en 't was 21. Zouden zij1 er nog in slagen gelijk te maken? 't Mocht niet zoo wezen, de meerdtere tech niek en routine der Roodbroeken zegevierde en weldra maakte Tekelburg, die in de tweede helft linksbinnen speelde voor Haarlem, nurnm. drie. Haarlem had in de tweede helft hare opstelling gewijzigd. De rechtshalf was nl. in de eerste helft zwak, vandaar dat hij in de tweede helft rechtsbuiten speelde. De linksbinnen nam zijn plaats in en werd op zijn beurt vervangen door Tekelenburg. Deze opstelling voldeed wel goed, Met 31 werd de wedstrijd alzoo door Haarlem ge wonnen en R. A. P. zal a.s. Zondag met een flink elf tal dienen te komen, wil zij1 tegen deze combinatie een eenigszins dragelijk figuur slaan. De kleine Haarlemsche keeper heeft weinig te doen gehad, daarvoor zorgden do back». Bij de Adelborsten noemden wij' reeds do spil. 't Geheele elftal was wel goed', doch 't bmnentrio faalde voor doel. De beide wedstrijden werden door de scheidsrech ters zeer goed geleid. A.s. Zondag zullen nu de volgende wedstrijden worden gespeeld: Alcmaria VictrixCadetten F. C. en HaarlemR. A. P. Moge de derde dag even suc cesvol zijn als de tweede was. EEN NIEUWE VOETBALVEREENIGING. Gisteren is alhier opgericht de Handels- en Kan toorbedienden- voetbalvereeniiging „Mercurius". Se cretaris is de heer M. Schenk, Oostenburgstraat. RIJWIELEN GESTOLEN. „VEREENIGBE1 ZANGERS". In den gisteren voortgezetten wedstrijd voor man nen- en gemengde kwartetten, uitgeschreven door het Typ. en Lyth. Mannenkoor „Kunst na Arbeid" te Haarlem, behaalde bovenstaand kwartet in afdeeling E. (dubb. mannenkwartetten) met 4 stemmen voot en 1 blanco den 4en prijs, bestaande uit 8 groote zilve ren medailles en diploma's. NIEUW LEVEN EN ORPHEUS'. De tweede, Zaterdagavond gehouden liefdadigheids voorstelling voer het Hoefijzerverbond is eveneens uitstekend geslaagd. Een volle zaal en hehaaldedijke instemmingebetuigingen met het varieerend program, dat een kleine wijziging ondergaan had. Er waren thans geeu Amsterdamsche hulptroepen, de heer M. Kater had hun plaats ingenomen. En op waardige wijze zijn beide voordrachten, welke het slot van den avond vormden, wékten veel lachlust en veel ap plaus. EEN „GEWICHTIGE" KOOP. Door Gehr». Biskanter werden vanmorgen op de markt, van den heer D. de Boer, Zuidervaart, gekocht een 12-tal varkens uit één hok. Elk der dieren, een jaar en één week oud, weegt 470 pond. OEVESTIODE PERSONEN. z.ber., laag. u Geachte Redactie. Zooals bekend', is die moering geuit, d'at do modo- doelhxgen, mij verstrekt door do firma van der Laan en Stam in verband mot do zaak Dikkers, weinig ver- trouwer verdienden, omdat deze firma een grief te gen den heer D. zou hebber gehad, naar aanleiding var diens optreden bij de ontdekking, dat genoemde firma licht zou hebben verstrekt aar de firma Boot en Kluft over de krachtirstalLatie, toen de lichtin stallatie bij genoemde firma gereed maar nog niet ge keurd was. Daar het openbaar noemen van dit feit een schaduw zou kunnen werpen op .het eerlijikheids- begnp van genoemde firma, heb ik, die hunne mee- ning over den heer D. ter publieke kennis1 heb ge bracht, het mijne plicht geacht te onderzoeken, wat daaromtrent waar was. Het volgende nu is mij gemeld, waarvoor ik reeds bij' voorbaat aan U eenige plaatsruimte verzocht, in Uw eerst verschijnend nummer. Ik heb mij om inlichting gewend èn tot die firma Boot en Kluft èn tot de firma van der Laan en Stam. De firma Boot en Kluft deelde mij' mede: dat zij van den heer' Dikkers heeft vernomen, dat er in haar perceel licht had gebrand over de kracht-installatie, dat dit niet is geschied op haar verlangen, integendeel dat zij het ook afkeurde, maar dat zij' mij niet kon zeggen, wie de verbinding had1 gemaakt, d.w. z. of dit is geschied met of zonder voorkennis van de firma van der Laan en Stam. De firma van der Laam, en Stam heeft mij het vol gende medegedeeld, waarvoor ik natuurlijk de verant woordelijkheid geheel aan haar overdraag; ik heb haar dit ingezonden stuk laten lezen, alvorens het ter perse ging. De krachtinstallatie bij de firma Boot en Kluft was gereed en goedgekeurd. Toen de lichtinstallatie gereed, maar noig niet goedgekeurd was, waarvoor wel de aanvrage was geschied, heeft hun monteur om de werklieden welke noig in het perceel van de firma Boot en Kluft werkzaam waren en die 's avondB moesten werken bij Mcht, omdat er haast gemaakt moest worden om gereed te komen, te geneven de lichtinstallatie met de fcrachtinstallatie verbonden. De heer Stam' heeft dit ontdekt en de verbinding doorgesneden, doch deze werd weder hersteld, waar schijnlijk nu door een der aanwezige werklieden. Toen de heer Stam dit opnieuw ontdekte, heeft hij weder de verbinding verbroken, maar na zijn vertrek werd deze weer opnieuw hersteld. Toen dit geschied was, heeft de heer Dikkers hot ontdekt, d'ie zich naar de firma van der Laan en Stam begaf, om haar op dit feit en het ongeoorloofde er van te wijzen. De heer Stam heeft daarop medegedeeld, dat het geen geschied was, tegen zijn zin had plaats gehnd, dat hij tot twee malen toe de verbinding reed» bad

Alkmaarsche Courant | 1914 | | pagina 2