3 3 meentegeneesheer, de heer J. Baart de Ia Taille, arte te Rijswijk, heeft zijn benoeming aangenomen. De datum van vestiging alhier is nog niet bekend, daar dit afhangt van de werkzaamheden die aan de woning worden verricht. UIT KOEDUK. KORTE BERICHTEN. H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins heb ben gisterochtend een bezoek gebracht aan den minis ter van marine, kapitein ter zee Rambonnet, in diens departement. Uit een schoolbriefie: „Hiermede verklaar ik alsdat mijn zoon Karei zijn huiswerk en geschiedenis opstel geheel alleenig heefd gemaakt, ik neef hem al- leenig een beetje geholpe aan de Verwoesting van Jeruzalem hoogachtend W. Jansen, in brandstoffe. (Tel.) buitenland! M AGO Ta KOOKFROEVEN. In de tuinzaal van de Harmonie wordt aanschou welijk onderricht gegeven in het bereiden van aller hande „Maggi"-producten. Wat men al met „Maggi" kan klaarmaken, wordt in een aantal recepten aangegeven. De Zwitsereche fabriek brengt een aantal soorten INGEZONDEN STUKKEN. soep In den handel, die evenals de bouillon, bereic worden met wat kokend water. Men behoeft dus niei meer het soepvleesch af te trekken, hetgeen vooral in den schoonmaak den huismoedere wel eens wat al te lang duurt. Ook voor het schoolkind Is soep een uitnemenc voedsel, zooals in een brochure wordt aangetoond, en dat de voedingswaarde van Maggi'a erwtensoepta bletten b. v. niet achterstaat bij ongeveer een hal: pond aardappelen, blijkt uit een daarin opgenomen tabel. De proeven worden, behalve vandaag, ook Donder dag en Vrijdag gegeven, zoodat menige huismoeder aan hare nieuwsgierigheid naar wat de Maggi-fa briek wel voor nieuws leert, kan voldoen. Het zou jammer zijn, wanneer de Bchoonmaak een beletsel vormde voor een bezoek! KEURINOSRAAD. Tot plaatsvervangend voorzitter van den keurin; raad in het 3e militiedistrict dezer provincie is be noemd de heer G. Snellen, luitenant-kolonel van het 6de regiment infanterie, belast met het bevel in land weerdistrict den Helder. KERKCONCERT „NIEUW LEVEN" MET MANNENKOOR „ÖRPHEUS. Men verzoekt ons er de aandacht op te vestigen, dat de toegang tot het hedenavond in de Groote Kerk te geven concert uitsluitend, is door den Hoofdingang. LAATS TE BERICHTEN. STADSNIEUWS. EXAMEN-COMMISSIE. In de commissie voor het te 's-Hage te houden examen van candidaat gem.-secretaris en ambtenaar ter gem.-secretarie vanwege de „Nederlandsche Ver- eeniging voor Gemeentebelangen," heeft o. a. zitting de heer C. D. Donath, gemeente-secretaris, alhier. DE ZIEKENFONDSEN. Naar het correspondentieblad van de landelijke fe deratie ter behartii dedeelt, is he. reei van het ziekenfondswezen me meer dan noodig, dat er hier ter stede aan „Ziekenzorg" een tweede geneesheer bij komt, daar dr. Dinger het alleen bijna niet meer af kan. Zij bevatten uitvoerige gegevens omtrent de omstan digheden, waaronder het ongeval plaats had, zoo mede aangaande de toedracht daarvan en de daarna genomen reddingsmaatregelen en voorts verklaringen van alle personen, van wie vermoed kon worden, dat zij in staat zouden zijn inlichtingen te verstrekken. Uit een en ander blijkt, dat overtreding of veron achtzaming van de betrekkelijke voorschriften niet is geconstateerd terwijl evenmin sprake is van schuld of nalatigheid van het personeel. De Minister van Waterstaat, die zijn gevoelen aan de Tweede Kamer in een bij de rapporten gevoegd schrijven mededeelt, leidt uit de rapporten af, dat de oorzaak van de ramp niet is toe te schrijven aan on deugdelijke samenstelling van den trein, aan den toe stand van het materieel, aan de soort der gebezigde voertuigen of aan de snelheid, waarmede de trein werd vervoerd. De oorzaak der ontsporing, welke de ramp inleid de, is niet met zekerheid vast te stellen. Terwijl de Raad de oorzaak zoekt in den toestanc van het weggedeelte onmiddellijk nabij het Zuidelijk landhoofd der brug, dus voor de plaats waar het eer ste teeken der ontsporing is aangetroffen, zoekt de maatschappij die oorzaak la het breken van een wis- selstang voorbij die plaats. Voorts bleek den Minis ter, dat de betrokken Districtsspoorweginspecteur te voren niet met den toestand van het betrokken baan vak bekend was, noch met het feit dat plaatselijk aan het onderhoud meer dan gewone zorg werd besteed. De afwijkingen van de spoorstaaf waaromtrent de voormalige spoorwegwerker R. Stevens aan de Asser Ct. mededeelingen verstrekte waren onbeteekenend en konden geen ontsporing veroorzaken. De onderhoudstoestand van de baan ter plaatse was als volkomen voldoende aan te merken. De minister heeft den indruk dat de maatschappij alles deed om het onderzoek zoo vruchtdragend mo gelijk te maken. Voorts ts gebleken, dat de wissel 12 jaren geleden is aangebracht; dat niet is uit te maken welke van beide onderstellingen omtrent de vermoedelijke oor zaak de meest waarschijnlijke is; dat het meest stren ge toezicht op dienstuitvoering, wegtoestand, kunst werken en materieel, vooral van wissels in de hoofd sporen, vooral buiten de stationsemplacementen en van 8pooraansluitingen bij landhoofden een eerste vereischte blijft. De minister heeft in verband hiermede de noodige voorzieningen bevolen. De gang van het onderzoek heeft den minister ge leid tot overweging der wenschelijkheid om, afgezien van de justitieele bemoeiingen, de regeling voor het onderzoek nopens ernstige spoorwegongevallen in het leven te roepen gelijksoortig aan de Engelsche voor schriften, op de wijze als het onderzoek betreffende scheepsrampen door den Scheepvaartraad geschiedt. Daartoe wordt een aanvulling der spoorwegwet voor bereid. 's Ministers conclusie is dat de eigenlijke oorzaak van het zoo betreurenswaardige ongeval niet met ze kerheid kan worden vastgsteld. Hieruit is echter niet af te leiden dat de veiligheid op spoorweggebied h. t. 1. in het algemeen minder groot zou zijn dan buitens lands. EEN ZWEMSCHOOL OF EEN SCHOUWBURG» Geacht© Redactie: Burgerlijke Stand. Getrouwd. 6 Mei. Daniel Muller en Alberdine Mathilde Hei3er. Geboren. 6 Mei. Maarten z v Maarten Johan Benjamin en Hendrika van Helden. TELEGRAFISCH WEERBERIGHT. 6 Mei. Medegedeeld door het Koninklijk NederlaHdsch Meteorologisch Instituut ie De Bilt. Geldig tot den avond van 7 Mei. VERWACHTING. Matige later wellicht weer toenemende zuid westelijke tot zuidelijke wind tijdelijk opklarend. Later waarschijnlijk weer regen zelfde temperatuur. AMSTERDAM8CHE BEUR6. Opgave van het NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWOREDIET Koers van 73% 20 23% 591/4 48% ine 176s/, 159 252 108 8- Koers van het geld. Prolongatie 3V8 pCt. Mededeelingen. De stemming ter beurze was he den weer een weinig geanimeerd. Op de Amerikaan- sche markt werden meestal geringe verliezen geleden. Oliewaarden flauw en met eenig aanbod voor Gecon solideerde. Noteering Koninklijke 61214, Gecon solideerde 22630. Tabakken lager. Rubber stil. ADVERTENTIëN. Vanmorgen om acht uur geraakte tusschen de stations Koedijk en Koedijk-Koordeinde de locomotief van een zandtrein uit de rails. De dienst Alkmaar Koedijk werd dientengevolge onderhouden met extra materiaal tot elf uur, toen de machine weer op de rails stond. Ds. V. E. Vethake alhier heeft voor het beroep naar de NecL Herv. Kerk te Oude Niedorp bedankt. UIT PURMEREND. Op de heden gehouden voorjaarspaarbankmarkt, werden aangevoerd! 231 Paarden, werkpaarden, 180 350, siacktpaard-en 80 150, Hitten ƒ100 5 180, handel matig. ELECTRICITE1T OVER DECK MUNTMETER. Het Volk meldt, dat de directie der electriciteits- werken te Rotterdam binnenkort, op verzoek van ver bruikers van muntga®, dezen op dezelfde voorwaarde bij aanvrage ook een eiectriciteitisgeleiddng zal geven. Menzal dus voot verlichting en een klein kracht- werktuig munt-electriciteit kunnen krijgen en voor het koken enz. muntgas kunnen blijven gebruiken. HOOFDPRIJZEN DER STAATSLOTERIJ. No. 13 097 25000, No. 11163 5000, No. 10778 1500, No. 3059 1000, No. 12942 400, No». 1014, 2736 6073 200, Noe. 3127 8370 9501 15709 18331 100. BELGIë. De miuister van marine heeft een wets ontwerp ingediend betreffende de veiligheid aan boord van schepen. Volgens het ontwerp mag geen| Belgisch of vreemd schip uit a&jx Bfdgkche haven zee kiezen of de binnenwateren en kaanxtesa bevaraa, dat zich niet in goeden staat van veiligheid bevindt. Een koninklijk besluit zal de voorwaarden bepaies, waar aan het schip moet voldoen om te wot m beschouwd als een zich in staat van veiligheid bevindend schip. A. Korps wedstrijd- ballen. 1. Kodkoek 299 punten. 2. de Club 2 295 punten 8. Zou er kans zijn» 285 punten. 4. B.A.L.1 280 punten. 5. Onze dub 209 punten. De prijs voor de dub, die in den korpswedstrijd met 2 vijftallen het hoogste totaal geworpen heeft, werd gewonnen door „de dub'' met 563 punten. De eereprijis voor den hoogsten korpsgooier werd met 75 punten (10 ballen) behaald door den heer W. Stap. B. Kampdoenwedstrijid. Het kampioenschap voor 1014 van den Alkmaar- schen Kegelbond werd gewonnen met 118 punten (18 ballen)door den heer R. J. Lamot. C. Vrijebaaa-wadstrijd 6 ballen. De eerste prijs werd behaald met 64 punten De laatste, zijnde de tiende, prijewerd gewonnen met 49 punten. DUITSOHLAND. In den Rijksdag heeft de minis ter van oorlog gisteren een overzicht .galeven, van de uitvoering der nieuwe militaire wetten. Er konden 38.000 geschikte manschappen meer worden ingelijfd. J Er blijft nog een tekort van 4000 onderofficieren, ter wijl de epen officiersplaatsen uiterlijk over drie jaar bezet zullen zijn. De toestand van het leger kon gun stig genoemd worden. Sprekers van centrum en na- tionaal-liberalen toonden zich ingenomen met de le- geruitbreiding, omdat deze, votlgens eest der sprekers, zou meewerken tot handhaving van dan wereldvrede. Waarschijnlijk zullen enkdie mogendheden, waaronder Rusland, protesteeren tegen de heffing van een buitengewone belasting op het inkomen hun ner onderdanen in Duitschland, ai» bijdrage voor de verhoogde legeruitgaven. ALBANIë. De toestand is nog steeds niet bevre digend te noemen. De regeering heeft moeite troepen te organiseeren, terwijl de opstandelingen trachten Koritza te heroveren. De Servische regeering zal de ïficgandheden ver zoeken de grens 'bij! Priistjina te vrijaig-m, omdat het land dit onontbeerlijk acht voor da veiligheid. MEXICO. Generaal Zapata heeft een proclamatie doen verspreiden, waarin werd aangekondigd, dat de opstandelingen de hoofdstad Mexico souden aanval len. President Huerta werd in dezelfde proclamatie ter dood veroordeeld. Van president Huerta wordt gezegd, dat hij uog deze week zou aftreden, anderen meepen, dat hij tot het uiterste zal volhouden. Regeeringstroepen hebben onder de spoorlijn van .Mexico naar Vera Cruz mijnen aangelegd, om deze te kunnen vernielen, indien de Amerikanen naar de hoofdstad oprukken. KORTE BERICHTEN Voortdurende sneeuwstormen verwoestten in den Kaukasus negen dorpen. De schade bedraagt mil- lioenen, De Russische stad S'kala 1» door brand vernield'; 300 huizen gingen in vlammen op. Een aantal men- schenlevens is verloren gegaan. Een Britsch zeilschip dat den postdienst tusschen Fax en Djerba onderhoudt is in open zee ge zonken. 10 man der. equipage verdronken, De directeur van politie te StaKtgart, heeft me degedeeld, dat de a o c i a a 1-d osnocratische jongelingsvereenigiing das politieke doel einden nastreeft en daarom onwettig is. De jonge- lingsvereeniging moet ontbonden wor ien. Tengevolge van de staking van de officieren en stokers der koopvaardijschepen, liggen er in Span je ongerveer 140 schepen stil. Te Londen hebben padvinders ten voordee- le van een blindeninrichting den geiheelen Zaterdag gewerkt als schoenpoetsers, kellners, kinder-,juf frouw" epz. Ze haalden heel wat geld op. In het Fransche plaatsje Bourget werd 'n troep padvinders door apachen aangevallen. Het ging er warm toe en de padvinders moesten aftrek ken. Op de plaats van het gevecht vond men o. m. een afgetrokken oorlelletje. Uit de vesting te Duinkerken stal een aantal dieven het sluitstuk van een kanon en vluchtten in een auto. Ze werden nagezet, doch wis ten te ontkomen. Het sluitstuk wierpen ze weg. In Hamburg is een voerliedenstaking uitgebroken wegens een 'loongeschiL De studenten van de Handiekho-ogesch-ool te Berlijn zijn tot staking overgegaan, omdat een professor plotseling zijn ontslag thuis gekregen had. AiïJRTMAlAfRISIfilïïRI KEGELBOND. De uitslag van- het onderling concours, gehouden in j het gebouw „de Unie" van 27 April tot en met 3 Mei, is als volgt: HET NED. VOOgmaAl>E[LïTAL. AMSTERDAM S Mei, Göbel heeft wegens studie redenen bedankt voor zijn plaats in het Ned. elftal. Als doelverdediger zal to Kopenhagen thans optreden de D. F. Cer Barend van Hemert. SPOORWEGONGELUK. BRuNN MOfYARla 0 Mei. Gisteravond heeft na bij Sockolnikz een botsing tusschen twee treinen plaats gehad. Een groot aantal personen werd ge wond, onder wie 23 ernstig. Het ongeluk is waar schijnlijk het gevolg van verkeerden wisisaLsrtan-d. DEENSCH BEZOEK. *8 QRAVENHAGE, 6 Mei. H. M. de Koningin heeft aan den Deenschen Koning bij zijn bezoek hier te lande o. a. toegevoegd Schout bij nacht Naudin ten Ca te, commandant van de stelling den Helder. DE SPOORWEGRAMP BIJ BEILEN. 's GRAVENHAOE, 6 Mei. Heden zijn de rap porten verschenen van de Staatsspoorwegmaatschap pij en den Raad van Toezicht op de spoorwegdiens ten betreffende de spoorwegramp bij Beilen op 24 Dec. j.l. Dezer dagen hocid© ik iemand vragen wat in Alk maar noodiger sou zijn, een hetere gelegenheid voor onderricht in 't zwemmen of een betere schouwburg. Weet U ook iemand die deze vraag eens in Uw blad zou willen 'behandelen» Hoogachtend: 6. [Wij stellen gaarne de bespreking van deze actu- ëele vraag aan de orde en noodigen belangstellenden uit in „ingezonden stukken" hun meening kenbaar te maken. Red. AlVm Crt. DEI ZAAK-DIKKERS. Mijnbeer de Redacteur. Ofschoon de zoogenaamde zaak Dikkers 29 April officieel is begraven, wordt van zekere zijde nog steeds voortgegaan met het opwerpen van nieuwe be zwaren tegen mijn beleid als voormalig ingenieur bij het G. E. B. alhier. Zelfs worden nu nog leden van den Raad naar de gasfabriek geleid, otm hen alsnog te overtuigen. Daar nu dergelijke kersversche grieven, al hadden ze eenig recht van bestaan, geheel buiten de zaak liggen, ja nergens anders toe kunnen dienen, dan de geheele zaak te verdraaien, wil ik, alvorens Alkmaar te veriaten, nog even in het kort de oorzaak van mijn gedwongen ontslag naar vo-en brengen. Dat ik geen „persona grata" was, bemerkte ik reeds in Juni 1913, ongeveer 6 weken na mijn in dienst treding. Naar aanleiding van hot feit, dat de beer Ripping tweemaal langs de plaats waar men bezig was kabels te leggen was gewandeld, zonder mij daar aan te treffen en het lage aantal aanvragen voor aan sluiting op dat tijdstip waren slechts 30 aanvragen ingediend had er tusschen Zijn EdelAchtb. en mij in tegenwoordigheid van den heer Singels zoo'n on aangenaam onderhoud plaats, dat ik later tot den heer Singels zeide: Wanneer dat nog eens gebeurt, ga ik weg. Op 9 Februari 1914 werd ik op een wethouders vergadering geroepen, waarop ook tegenwoordig de heer Singels en de heer De Kat. De heer Boelmans ter Spill was afwezig. Daar gekomen zei de heer Burgemeester in 't kort tot mij het volgendeZooaio u weet, zijt u hier voor den tijd van één jaar benoemd en met 1 Mei loopt uw proefjaar af. Nu hebben we gemeend, dat het zoowel in uw belang als in dat van de gemeente is, u niet voor herbenoeming voor te dragen. Direct hierop liet de Burgemeester volgen Reeds vroeger heb ik u er op gewezen niet met zeke ren persoon om te gaan (de naam werd er bij ge noemd), maar nu heeft u eeu paar weken geleden u niet alleen in zijn gezelschap bevonden, maar ook in dat van den heer en gezamenlijk zijt u naar de kegelclub gegaan. U moest toch begrijpen, dat zulke dingen toch uit moeten komen. Het spijt mij1 dat i'k u dit vroeger niet verboden heb. (Op ©en volgende ergadering ontkende de Burgemeester dit laatste ge zegd te hebben, niettegenstaande heeft hij- het ge zegd). Toen ik hierop opmerkte, dat men mij in Alk maar toch geen fuiver kon noemen, daar ik bij uit zondering ergens kwam, kreeg ik tot mijn groote ver bazing ten antwoord: Dit is het niet, onze werkelijke bezwaren tegen uw aanblijven zullen u de heeren Sin gels en De Kat vertellen. Ik kreeg toen de bekende grieven te hooren, nJ. het te laat verzenden van twee getuigschriften van solliciteerende monteurs, van een ontwerp-tarief voer grootverbruikers, van een we- kelijksch en maandelijksch rapport, het niet meedee len van het feit, dat het electriciteitsverbruik vanaf 18 September tot 1 October bij de maand1 October was gevoegd en het aanwezig zijn van een rommelig maga zijntje. Andere grieven werden mij niet genoemd. Hadden B. en W. op dat oogenblik nog meer grieven gehad, dan hadden zij mij die beslist genoemd en grie ven als een slordig magazijntje en een rapport, dat één dag te laat was verzonden verzwegen, want nie mand wenscht zich belachelijk te maken en dit deden B. en W. door dergelijke grieven te uiten. En slechts bovengenoemde grieven plus het afsluiten van den stroom bij de dames K. en de a'lcoholkwestie zijn vol gens getuigenis van den heer Verkerk in de geheime vergadering van 18 MMaart genoemd. En toen is de Raad ten volle ingelicht door B. en W. Dit laatst heeft de Burgemeester verklaard in de zitting van 29 April. j.l. De grieven over mijn beleid ten opzichte der werklui en de overige genoemd in de vergadering van 22 April, hebben niets met de 'kwestie te maken, zijn inderhaast bij elkaar geraapt, nadat ik mijn ver zoek aan den Raad om openbaarheid had ingediend, Ik blijf dus bij mijn conclusie, dat ik niet voor her benoeming in aanmerking kon komen omdat ik geen „peraona grata" was en mij een paar maai in gezel schap heb bevonden van heeren, die ook geen „perso na grata" waren. Ik heb mijn ontslag ingediend, omdat ik begreep, dat, ai werd ik herbenoemd, ik toch been moest gaan, uaar ar anders een onmogelijke verhouding tusschen mij en B. en W. kwam, doch niet omdat ik meende, dat er geen termen bestonden voor een vaste benoe ming. En ik heb bij' mijn ontslagaanvrage een rekest ingediend, om openlijk te laten bevestigen welke be zwaren B. en W. tegen mijn beleid en persoon had den. Hadder, B. en W. mij deze grieven schriftelijk bevestigd, wat ik hun gevraagd heb, dan was dit re kest oanoodig geweest. Nu niet, want bij elke solli citatie zou men B. en W. inlichtingen omtrent mijn persoon verzoeken en zou ik dan totaal afhankelijk zijn van hun welwillendheid en daar ik niet te hooge dunk van deze welwillendheid1 heb gekregen, wilde ik het daarop niet laten aankomen. 4 Het was mij dus niet zoozeer te doen om da betrekking als wel om de wijze waarop ik gedwongen was mijn ontslag te ne men. Mijnheer de Redacteur, gaarne zou ik u nog op het volgende willen attent maken. U schrijft in uw Raad so ver zicht van 21 Maart: „Nu komt het ons voor, dat de Raadsleden in deze zaak meerdere gege vens moeten hebben gehad, dan de buitenstaanders ten dienste staan, zooals trouwens B. en W. meerdere grieven moeten hebben gehad dan in het adres zijn opgesomd. Het is immers in de eerste plaats niet aan te nemen, dat B. en W. een ambtenaar, van wien in den beginne inderdaad buitengewoon veel is ge vergd, niet voor een herbenoeming zouden voordra gen om enkele niet eens zoo heel groote, in hoofdzaak administratieve tekortkomingen." Daarom had' ik verwacht, dat toen later bleek, dat die meerdere grie ven bestonden uit het afsluiten van den stroom bij de dames K. en de alcbho-lkwestie, van welke laatste kwestie u zelf beweerde, dat ik vrij' uit ging, u tot de conclusie waart gekomen, dat ik voor een herbenoe ming niet werd voorgedragen om enkele niet eens zoo heöl groote in hoofdzaak administratieve tekortko mingen. Na de beide artikelen van den beer Van den Bosch te hebben gelezen, heb ik mij verbaasd over dien-s groenheid, n.l. om een ingenieur niet de aange wezen» persoon te vinden voor een eleetrisch bedrijf, omdat door installateurs zeer ernstige bezwaren tegen diens beleid waren kenbaar gemaakt. Maar dat hij hun grieven in den Raad gaat bespre ken, is unfair tegen den ingenieur en in het algemeen immoreel bovendien, want hij brengt tijdelijke ambte naren in de verzoeking hun plicht te verzaken, om toch vooral geen kwesties te krijgen met degaen dia hij heeft to oontroleeren. Een dergelijke behandeling ak ik hier heb gehad, is noch nie dagewesen. Alkmaar, 5 Mei 1914.H. DIKKERS. Prof. Dr. Hertz schreef: „Iki héb mij overtuigd van de voortreffelijke werking van het Hunyad'i J4- nos-Bitterwater en geef daaraan de voorkeur boven alle andere bitterwateren. „Hunyadi Jan os-Bitter - water bewerkt een geiheel pijnlooze ontlasting. Staatsleenlngen. Nederland. Ned Werkel. Schuld Idem Idem Buitenland. Bulgarije Tabaksleening Brazilië Funding Mexico binnen! Japan Oostenrijk Jan. Jnli Rusland Hope Consol 1906 1894 6e Em. Iwang Dombr. Sank- en Credfetinstelllngen en Hypotheekbanken. Amsterdamsche Bank Nederlandsche Bank Cert. Neder!. Handel-MIj Cert. Noordhollandsch Landb. Cred. Nationale Hypotheek Bank pCt. Noordhollandsch Grondcredlet 5 Mei. 6 Mei. pCt. 31/, 21/, 5 5 5 4 4 4 4 5 4 41/, dlv. 4 41/, 4 Industrleele Ondern. (Bultenl.) Amalgamated Copper Cy Aandeel dlv. Amer. Hide and Leather Anglo Amer. Telegraph Common Steels Car and Foundry Cultuur Ondern. en Handelsvennoot schappen In Nederland en Koloniën. Cultuur Vorstenlanden Winstbew. Handelsvereen. .Amsterdam" Nieuwe Afrikaansche Handelsver Tabaksondernemingen. A'dam Deli Aand. Langkat Idem pref. A'dam Serdang Bindjey Deli Batavia Deli Cultuur-Mtj Deli-Maatschappij Hessa Tabak-Ml) Medan tabak Rotterdam Deli Senembab Tabak-Mij United Langkat Plant. Co. Petroleum Ondernemingen. Dordtsche Petroleum Qecons Holl. Petrol. Cert. A Intern. Rum. Petroleum-Mlj. Kon. Mijt. expl.v. Petoleumbr. Moeara Enlm Aandeel dlv Perlak Petroleum-Mlj. Sumatra Palembang Zuid-Perlak Orion Petroleum-Mlj. Schibaieff, gew. Aand. Pref. Mijnbouw-Maatschappijen. Ketahoen Oew. Pref. Redjang Lebong Creat Cobar Rubber Maatsohapijen. Amsterdam. RubberCultuur-M. Dell Batavia Rubber-Mij. Koloniale Rubber Cultuur-Mij. Nederl. Rubber-Mij. SerbadjadN Sum. Rubber Cultuur-Mtj. Scheepvaart Maatsohappljen. Amerik. Stoomv.-Mlj. Nederl. Scheepvaart Unie Common Marix Preferente Marinhbonds pCt. 4% Diversen. Common Peru Aandeel dlv. Preferente Spoorwegen. Holl. IJz. Sp.-Mlj. Mij. tot expl. v. Staatsspoorw. Dell Spoorweg Amerika. Atch. Top. Cert. v. Convert. pCt. 4 Denv. en R.Qr. Cert. Aand. dtv. Erie Kansas City South.' pref. Miss K. Texas C. v. New-York and Ontario Norfolk Western C. v. Rock Island gew. Southern Pacific Southern Railway Union Pacific cert. v. Wasbash gew. Rusland. Wladikawkas 4 Premleleenlngen. Nederland. Stad Amsterdam I 100 3 Gemeente-crediet. 3 Beloie. Antwerpen 1887 2% Honoarije. Hongaarsche Hyp. 4 Idem 3 Oostenrijk. Staatsleenlng 1860 5 Rusland. Staatsleening 1864 5 Ex-dividend. 90% 67 Va 92% 991/s 31"/le 76% 82s/, 82i/i 82%. 99 82% 94% 191 232% 1697/l« 105* 97 100 239 2.57 319 93 101% 415 172% 520 83 188 208 500 480 186% 233 113% 617% 247 36 230 31 86 68 136 14 35 155 4% 133 97 29 31 133% 186 155 2% 98/8 50 401/s 97 100 265 96% 94% 128/4 28% 25 58% 168/4 26 101 3% 92 24% 156 IVis 85V4 105 IOU/4 78H/ÏJ 1161/4 113% 166 496 90%k 671/4 911/s 988/4 768/4 823/4 81% 81% 99% 82% 94% 191% 169% 73% 20 23% 58% 48 V* 250 109 237% 252 304 90% 406 169 516 185% 1848/4 2271/4 114 613 249V4 37% 31% 86% 61% 47/s 130 94% 30V4 30% 130 186% 155 2% 97 260 96% 12% 28% 58% I68/4 26 107% 9% 24% 154% 1% 104%, 781/ia Getrouwd: D. MULLER en A. M. HEIJER, die, mede namens wederzijdsche familie, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling voor en bij hun huwelijk ondervonden. 6 Mei 1914.

Alkmaarsche Courant | 1914 | | pagina 2