SrAAISLOILRIJ. ONDERWIJS I. Prins AzBierkade 11. Wat deze bibliotheek verder zoo belaaorflk rasakte, dat waren de oude ridderromans in het Franscfa en in het Hollandsch. Deze afdeeling bevatte exempla ren, die in vele tientallen jaren niet aan de markt ge- geweest zijn en die zelfs in de meeste openbare biblio theken niet te vinden zijn. Een buitengewoon exem plaar van den Vondel in oude drukken was er ook, waarbij muziekstukken slechts in dat eene exemplaar bekend. Van deze heerlijke bibliotheek is op Blechts enkele uitzonderingen na, het belangrijkste en het kostbaar ste aangekocht door de firma rrederik Muller Co, te Amsterdam. Daaronder eenige liederenboeken, waarvan slechts een enkel exemplaar bekend is, als ook die zoo geroemde historische boekbanden. Van de oude ridderromans en volksboeken, die onderwi zijn, vermelden wij een exemplaar van „Die Histo: van Reynaert die Vos," een druk van Delft uit het jaar 1485, de Geschiedenis van Alexander den Groo- ten, eveneens te Delft gedrukt in 1488, en de Historie van Jason en Hercules van 1521. Ook van de Fran sche ridderromans verwierf de firma Frederik Mul ler Co. wel de belangrijkste en de oudste. Zij hac hare belangen opgedragen aan een bevriend huis te Parijs, zoodat wel weinigen vermoed zullen hebben, dat deze boeken voor Nederland werden aangekocht, ONEERLIJKE CONCURRENTIE. EEN BOMAANSLAG? Men meldt ons uit Amsterdam: In de Lange Leid- schedwarsstraat 26—32 is sedert ecu drietal weken met den bouw begonnen van een nieuwe garage voor de „Automobiel-Onderneming" onder leiding van den architect J. H. van Vloodorp, Kort na den aan vang van het werk brak een staking uit onder de be tonwerkers van den onderaannemer van de maat schappij „Kondor," die ongeveer acht man omvat. Om geen vertraging in het werk te ondervinden hebben eenige onderbazen reeds ruim 10 dagen zelf gewerkt. Hedenmorgen vroeg kwam het den directeur van de maatschappij „Kondor" ter oore dal op het werk eeni ge stakers hadden vertoefd. Hij begaf zich onmid dellijk derwaarts en verzocht de onderbazen alvo rens aan hetwerk te gaan een onderzoek te willen in stellen of alles in orde was. Hei was omstreeks half acht toen een der onderbazen onder den betonmolen een ronde in touw en papier gemakte hu- vond waar uit een brandende lont stak. Hij waarschuwde den dienstdoende agent die op zijn betiri. het politiebu reau Leidscheplein met het een en ander in kennis stelde. Al dadelijk was de inspecteur van dat bureau, de heer de Vries Hummel, ter plaatse, die de smeulen de lont door sneed. Het voorwerp aar het bu reau medegenomen en zal door de officieren van de Artillerie-inrichting aan de Hembrug worden onder zocht. Het onderzoek zal thans moeten uitmaken of men hier werkelijk met een bomaanslag te doen heeft dan wel of hier van een bangmakerij sprake is. Naar wij vernemen is een drietal stakers naar het politiebureau overgebracht. ST ATIONSTUINTJES Tot nu toe was het de gewoonte der heeren Stati onschefs, om wanneer deze mededongen naar prijzen, uitgeloofd door den A. N. W. B. voor Stationsversie ring, de tuinen bij die Stations door bloemisten in or de te laten maken op kosten der spoorwegmaatschap pij. De Directeur-Generaal der Stassspoor deelt thans mede, dat het aanleggen en on thouden van stationstuintjes in het algemeen liefhebberij van hee ren Stationschefs moet blijven en hef aiet de bedoe ling is, dat werk door vaklieden te doen verrichten. Eventueele kosten worden dus niet meet voor reke ning der Maatschappij genomen. urr LIMMEN. In de hedenmiddag gehouden wi&davergadering deelde de voorzitter mede dat di familie Rooze 2760 moet hebben voor den grond voor den te ma ken nieuwen weg, de Eerwaarde heer pastoor moet 2500 hebben. Hierna ging de raad in comité om te beslissen. UIT SOHAGEN. van Z. K. H. den Prins, voorzit- Oncfer leid: ter, zal a.s. Maandag in Den Haag de gewone alge- meene vergadering van de vereeniging Het Neder- landsche Roode Kruis worden gehouden. Een dienstbode te Rotterdam is aangehouden als verdacht van diefstal van ongeveer 500, gepleegd ten nadeele van haar patroon op de Oosterkade al hier. Het meisje is naar het huis van Bewaring overgebracht. De Indische mail (Engelsche dienst) werd van middag om 2 u. 40 m. te Amsterdam verwacht. Het aantal werkiooze diamantbewerkers te Am sterdam is in de afgeloopen week weer toegenomen, van 2839 tot 3230. Het Amsterdamsche Drankweercomité heeft be sloten, aan den gemeenteraad te verzoeken, in 1915 aan de regeering voor te stellen het maximum aantal vergunningen voor Amsterdam terug te brengen op 1000. Gistermorgen reed Prinses Juliana op haar paardje door het Haagsche Bosch. H. M. de Koning in vergezelde de prinses te voet. De ontslagi van Deventer, thans te Apeldoorn woonachtig, is we gens malversatiën in zijn beheer gevankelijk naar e ontslagen directeur der gemeente-reiniging nter, thans t( versatiën in utphen overgebracht, De sergeant-fourier van het lste reg. inf. Assen, die aangehouden was in verband met zijn beheer der menagegelden, is krijgstuchtelijk gestraft; hij blijft niet in zijn betrekking van fourier gehandhaafd De verkoop van het hoefijzertje ten bate van het Kinder-Herstellingsoord te Nunspeet op 6 Mei heeft te Amsterdam 6200 opgebracht. LAATSTE BERICHTEN. BOMAANSLAG? AMSTERDAM, 8 Mei. Naar wij vernemen is de bomaanslag niet van emstigen aard. De bus was gevuld met zand, waarin eenige spijkers, een sigaret tendoosje en een ijzeren balletje. (Zie gemengd nieuws. Red. Alkm. Crt.) BUITENLAND. ENGELAND. De minister van buitenlandsche zaken, de heer Grey, heeft zijn twijfel te kennen ge geven of het onschendbaar verklaren van particulier eigendom ter zee rechtstreeks eenigen invloed zou hebben op de kansen op een oorlog of ter verminde ring van bewapeningen. Hij voor zich geloofde, dat geen verandering in wetten of voorschriften die uit werking zou hebben, maar alleen een toenemende over ging bij de groote mogendheden, dat zij het goed met elkaar voor hebben. Indien wij, zei de heer Grey, slechts dien heuglijken toestand konden bereiken, die nu en dan ook zonder eenig verbond of bindende overeenkomst wordt bereikt, zouden wij een snelle ver betering in de uitgaven voor bewapening zien intre den. Het Hoogerhuis heeft na twee dagen beraadsla gen met 140 tegen 60 stemmen verworpen het wets ontwerp om aan vrouwen, die het gemeentelijk kies recht bezitten, ook het kiesrecht voor de volksverte genwoordiging te geven. DUITSGHLAND. Aan de P; ;emeld, dat den Fransclien onderi [sche Matin werd Elzas- rerweging; zij zullen eerst dan worden overwogen, Is de buitenlandsche rustverstoorders het land niet jcmelc, dat den rranschen onderdanen in Elzas- Lothanngen zou zijn aangezegd, dat hun machti ging om in het Rijksland te wonen, niet zal worden vernieuwd en zij na drie maanden het land moeten verlaten. In tegenspraak daarmee schrijft de offi cieuze Lokal-Anzeiger: Als de overheid van het Rijksland enkelen rranschen het verblijf op Duit- chen bodem ontzegt, zal zij daarvoor wel goede re denen hebben. Algemeene maatregelen tegen de -ransche onderdanen in het Rijksland, zijn voorzoo ver men hier weet, op het oogenblik echter niet in ove als met rust laten. Dit kan, als het drijven der bekende diek van Parfjsche ophitsers niet ophoudt, nochtans we! eens spec dig het geval worden. In verband met deze opmerkingen kan worden vast gesteld, dat men in Elzas-Lotharingen inderdaad ge- ooft, dat de regeering voornemens is de Franschen allengs uit het Rijksland te verdrijven. Goed inge lichte Elzassers verklaren reeds eenigen tijd te we en, dat dergelijke maatregelen worden overwogen. ALBANIë. Griek8che benden, voorzien van ka nonnen en machinegeweren dringen voortdurend ver der Noordwaarts. Berat wordt ernstig door de op standelingen bedreigd, en indien deze stad valt, Btaan de wegen naar Walona en Durazzo open. De sterke Grieksche benden bestaan voor het grootste deel uit Griek8che soldaten, die door Grieksdie officieren worden aangevoerd. De regeeringstroepen zfjn tot voor Koritsa terugge- siagen. De stad Liaskovik, die onlangs door de Epiroten werd ontruimd, staat geheel in brand. MEXICO. Uit Vera Cruz kwamen berichten dat op een in de haven liggenden vreemden oorlogsbodem geheimzinnige toebereidselen werden gemaakt. Het ïeette dat het de inscheping van een hooge Mexi- caansche persoonlijkheid betreft, die niemand anders s dan president Huerta, die met generaal Blanquez wil vluchten. Te Mazaflan zijn vier menschen gedood en acht gewond door de ontploffing van een bom, die uit een vliegtuig van de opstandelinj - - - was en tot delingen in de straten der stad geworpen. Hét vuurgevecht tusschen belegeraars belegerden duurt voort. De opstandelingen zijn dusverre aan de winnende hand. Gemengde Mededeelingen. DE LICHAAMSAFMETINGEN VAN PASGEBOREN KINDERTJES. In de Universiteits-Vrouwenkliniek te Berlijn heeft men interessante studiën gemaakt over de lichaams afmetingen van pasgeboren kindertjes. Er deed zich het merkwaardig feit voor, dat de kinderen van zeer .onge moeders (dus van 14 tot 17 jaar) toch normale afmetingen hadden. De jongetjes zijn in het alge meen grooter dan ds meisjes, ~«v auigt even als hef gewicht met den leeftijd der moeder. Meisjes de leegte stijgt even- ij., van heel jonge of van zeer oude moeders overtreffen de jongens, zoowel in lengte als in gewicht. De kin deren van vroegere dienstmeisjes zijn flinker dan die van fabrieksarbeidsters, hetgeen waarschijnlijk het gevolg is van het sociaal beter milieu en het betere leven der eerste categorie. Bovendien is voor fa brieksarbeidsters de strijd om het bestaan veel moei lijker en verzwakt dus het lichaam meer, dan bij het dienstmeisje het geval is. Tweelingen staan in het algemeen achter bij andere kinderen wat lengte, gi wicht en schedelomvang betreft; toch zijn er gevallen van normale waarde. Inmiddels hebben de afmetin gen van het pasgeboren kind weinig invloed op zijn physieke meer- of minderwaardigheid; dit blijkt het sterkst uit het feit, dat ondanks de grootere gemiddel de lichaamslengte van het knaapje, het sterftecijfer voor het manlijk geslacht hooger is dan voor he: vrouwelijk. BLANKE RASSEN. Een Duitsch militair vliegtuig- machines heeft gisteren een tocht gei beritz naar Hannover. ■-eskader van 22 gemaakt van Do- STADSNIEUWS. GESLAAGD. Voor het examen van bouwkundig opzichter, houden door de Maatschappij tot bevordering bouwkunst te Amsterdam, slaagde de heer Klomp, leerling van den heer G. V« ge- van Jac. MATINéE door het STEDELIJK MUZIEKKORPS Directeur de Heer H. A. MAAS in den Hout. Programma: op Zon dar 10 Mei 's middags van 2Ya4 Va uur 1. Kunst na Arbeid, feestmarsch Leicbte Cavallerie, Ouverture Lagunen, Walzer a. d. Operette „Eine Nacht in Venedig" Fantasie de l'opera „Faust" Pauze. Vuurwerk-marsch Een vroolijk gezelschap, polka burlesque Groote potpourri uit de Operette „Der fidele Bauer* Finale. Von Suppé Strauss. Gounod. Vollstedt. Vollstedt. Fall. 4840 6078 7806 8830 19870 10880 10881 18800 18948 18990 18000 14878 18070 10129 16237 17889 17484 19077 19200 81000 0088 11029 18889 18798 18120 10908 17081 111 18488 14088 18721 17009 18008 19880 Mei. 1108 1840 4188 4828 6681 0708 165 180 10118 10848 11428 11648 18849 12600 14061 14770 18789 18808 17077 17110 18188 18178 19471 In BOEKHOUDM en aanverwante vakken ter opleiding voor praktijk en examens. Telefoon 229. STATUTEN. Met St. Ct. no. 107 worden verzonden afdrukken der Statuten van den Hengelaarsbond „Alkmaar en Omstreken" te Alkmaar. 911/è 235% 236 250% 249 304 301 90% 90 101% 190 406 398 169 170 515 515 83 185 187 206 206 495 495% 480 472 184 183% 222 227 114 610 613 246 247 36% 38% 227 i/s 1- 30 32 88 81% 61% 62 136 14 14 35 155 46/s 4% 129 129 93% 29 28 30% 30% 127 126 Koers van het geld. Prolongatie 31/a pCt. Mededeelingen. De Amerikaansche markt iets vastere stemming, flauwer waren Union Oliewaarden waren iets beter. Noteering Koninklijke 61213%, Geconsolideerde 22428. Tabakken on geveer op vorige koersen. was in en Erie De afdeelingen van de Tweede Kamer der Staten' Qeneraail hebben benoemd tot rapporteurs over het voorstel-Aalberse tot aanvulling van het Wetboek Strafrecht met een nieuw artikel ter bestrijding van de oneerlijke mededinging de heeren Tydeman, Roo- denburg, Sasse van LJaelt, van Hamel en Marchant. KrEVTmEIERElN. Men schrijft uit Friesland aan het N. v. d. D.: Het is over het algemeen een goed kievits-eieren- jaar geweest. Het aantal kieviten en dart der gevon den eieren in de provincie was belangrijk grooter dan vorige jaren. Kaar schatting zijn in deze provincie 000,000 h 210,000 eieren gevonden, wat, tegen een gemiddelden prijs van 15 cent per stuk, een bedrag maakt van 30 h 82 duizend gulden aan zuiver arbeidsloon, ongerekend nog het groot aantal eieren van griet, tjirk, snip kemphaan enz., welke niet zoo bepaald gezocht, doch in het voorbijgaan medegenomen worden. Met meer dan een derde van den voorraad 'Heef in het land, het overige werdi naar het bui r.eniand ver zonden en ter markt gebracht, voornamelijk naar Engeland, Frankrijk en Belgiij. De hoogste prijs der kievits-eieren waa in het 'begin vam het seizoen, in 'het laatst van Maart, n.L 1.60 per stuk. De laagste prijs was 8 10 oent, vorigen Donderdag. Tot predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier is beroepen de heer J. P. de Graaff, te St. Maartensdijk, (gem. Zijpe). UIT EGMOND AAN ZEE. Onze plaatsgenoot, de heer O. Blaauboer, oud- leerling der Ambachtsschool te Alkmaar, slaagde gis teren te Utrecht voor het StaatsdipLoma B. als ma chinist ter koopvaardij. UIT GRAFT. De gewone voorjaarsvergadering der af deeling Graft van het „Witte Kruis" wexdl door 10 leden hij- gewoond. De secretaris bracht in deze vergadering verslag uit van de werkzaamiheden der afdeeling in 1913. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat de ontvangsten in 1913 bedroegen 391,25 en de uitgaven 343,80, zoodat de rekening sloot met een batig saldo van 47,39. Op verzoek van den voorzit ter werd de rekening met de bescheiden nagezien door de heeren IJ. S. Buruma, J. Dirkmaat en D. Smit. Bij monde van den heer Smit werd medegedeeld, dat de commissie de rekening in orde had bevonden en stelde de vergadering voor deze onder dankbetuiging aan den penningmeester goed te keuren. Aldus werd besloten. Op een ingekomen verzoek van Kring II van de Gezinsverpleging om de subsidie te verhoogen, indien Kring II gesplitst mocht worden en er twee in plaats van êén verpleegster kwamen, werd besloten de subsidie alsdan met 10 te verhoogen. Daar de heer W. Koppen bedankt had' als magazijnmeester, werd er besloten een gesalarieerd persoon daarvoor aan te stellen. Benoemd werd daarvoor tijdelijk mej. E. Re- noyLaam. In het belang van de inwoner® van Graft en Noordeind werd besloten enkele verplegings- artikelen te Noordeind bij Ds. Dirkmaat te deponee- rea. KORTF BFRICHTFN De 3 sociaal-democratische leden van den raad van Schoten hebben thans besloten niet in hooger beroep te gaan bij de kroon tegen het besluit van Gedeputeer de Staten, inhoudende hun niet-toelating. Het Bestaurderagenootschap van Rotterdamache Müddenjstamdavej-eenigingen heeft gisteren zijn in stemming betuigd] met het ontwerp van mx. Aalberse. Uit Den Haag wordt gemeld, dat verschillende buiten] andische geneesheeren zich bij het Departement van Koloniën hebben aangemeld om hunne diensten bij de pestbeatrijding in Nederlandsch-Indië aan te bieden. H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins der Ne derlanden zullen op Dinsdag a.s. een niet-officieel be zoek brengen aan 't Frans HalsKmusoum en den werf Oonrad te Haarlem. Ln een boeeh nabij, Ubbertgen (G:) zijn gevonden militaire onder-en bovenkleeren, die blijkens de num mers toebehoord hebben aan de volontairs B. en D. van de ins true tie-co mpagnie te Schoonhoven. Deze volontairs hadden Maandag te Schoonhoven moeten teruglreeran, na afloop van hun verlof, doch zijn ver moedelijk naar DuitecMand uitgeweken. in De blanke rassen (Leukodermeai) «pelen, zooals men weet den hoofdrol in de geschiedenis der memsch- heid. Want hoe verdienstelijk China ook in oude tij den geweest moge zijn, het heeft het sinds tooh wel leelijk afgelegd. En wat de toekomst brengen zal wel onbekend, doch te oordeelen naar de tot heden op gedane ervaringen in ieder geval iets heel andere dan wat „men" nu „algemeen" verwacht. Dat geldt ook van de verwachtingen, die hooggeleerde „menW' deftige artikelen of redevoeringen uitspreken. Waar komen de Leukodernen vandaan? Deze vraag heeft altijd een groote bekooring gehad voor de on derzoekers. Ze treden op met twee schedelvormen, een langeren en een korteren. Tallooze overgangsvor men beheer®chen het kartografisch 'beeld hunner ver breiding, doch die kunnen als het product van vermen ging der twee hoofdtypen opgevat worden. Fik van beiden wordt door drie menschenrassen vertegenwoor digd. De Italiaanscihe geleerde is van meening, dat de blanken uit Siberië komen. In de periode volgende op den ijstijd heerschte daar een veel zachter klimaat, zooals blijkt uit de spijsresten, in de magen van mam mouths gevonden. In die gelukkige dagen was»zoowat geheel West- en Centraal-Azië, en misschien ook wel Noord-Afrika, aangenaam voor menschen om te bewo nen. Doch van twee kanten naderde het verderf; van hét Noorden de vorderende koude, van Zuiden de op dringende droogte. Centraal-Azië droogde uit en het Noorden bevroor. De blanken moesten verhuizen. Volgens den genoemden geleerde, ging een deel onge veer langs den zestigsten breedtegraad naar het Wes ten, en marcheerde om de de Oostzee heen naar Scan dinavië. Deze wandeling is denkbaar, doch overigens geheel uit des geleerden Italiaanschen duim gezogen. Een andere afdeeling trok over Iran's hoogland heen, toen ook al sappig en waterfrisch, en bereikte Baby- lonië en Elgypte. In dat laatste land woonden toen al de zoogenaamde vóór-dynastiische Bgyptenaren, die den van Aethiopisohen slag, uit het Zuiden gekomen. De kortechedeligen eindelijk, die nu in den midden gordel van Europa overheerschen, hebben zich' van Voor-Azië het uitgangspunt van dat ras, naar het Westen begeven. Ze hebben niets te maken met de kortschedelige Mongolen, zegt de Italiaan, en daarom gelooven wij, dat hij gelijk heeft: er zijn moeilijk grooter contrasten te vinden dan de gevoelmenaehen, die onder „Homo Alpinus" geboekt staan en de nuch tere Mongolen uit het Oosten van Azië. KORTE BERICHTEN. De zeeliedenstaking in Spanje breidt zich nog steeds uit. Keizer Wilhelm heeft gelast, dat in de kerkelijke gebeden der Duitsche Evangelische kerk ook de luchtvaar der s worden opgenomen. Bij Warschau is een d o. r p d o o r b r a n d ver woest. 3 kinderen verbrandden, 800 menschen zijn dakloos. In Praag hielden de leerlingen van de Handelsschool demonstraties voor den direc teur, omdat een van hun medeleerlingen zich, uit angst voor den directeur had doodgeschoten. De po litie moest er aan te pas komen. Twee leerlingen werden gearresteerd. os. Her". Gemeente te Heiloo, 9.30 uur, De. Eilerte ét Haan. Heirv. gem. te Egmomd aan den Hoef, Ds, v. Dorp, Herv. Gem. te S'tompertoiem, 9.30, Ba. Heep. Herv. gem. te Hedloo, 9.30 uur, Dis. E'ilerts de Haan. EVangellisatielokaal te Heiloo, 10 uur, Ds. O. de Höoigh, van Amsterdam. Hearv. Gem. te Groet, avond 7 uur, Dis. Boeke. Hu welijksinzegening. Herv. Gem. te Schermerhom, geen dienst. Geref. Kerk, 9.30, preeklezen. Herv. Gem. te Akersloot, 9.30, Dis. Knoop. trekking ran AMSTERDAMSCHE BEURS. Opgave van het NOO KDHOLLANDSOH LANDBOUWIOREDEET Voordam G LI, Alkm aan. Koers van 7 Mei. 8 MeL Staatsleenlngen. Nederland. Ned. Werkel. Schuld Idem Idem Buitenland. Bulgarije T&baksleening Brazilië Funding Mexico binnenl. Japan Oostenrijk Jan. jnli Rusland Hope Consol 1906 1894 6e Em. Iwang Dombr. Bank- en Credletlnstelllngen en Hypotheekbanken. Amsterdamsche Bank Nederlandsche Bank Cert. Nederl. Handel-MIJ Cert. Noordhollandsch Landb. Cred. Nationale Hypotheek Bank pCL Noordhollandsch Orondcrediet pCt. 3% 2 5 5 5 4 4 4 4 5 4 49. dlv. 4 4% i 4 Industrieels Ondern. (Bultenl.) Amalgamated Copper Cy Aandeel dlv. Amer. Hide and Leather Anglo Amer. Telegraph Common Steels Car and Foundry Cultuur Ondern. en Handelsvennoot schappen In Nederland en Koloniën. Cultuur Vorstenlanden Wlnstbew, Handelsvereen. «Amsterdam" Nieuwe Afrikaansche Handelsver. T abaksondernemlngen. A'dam Idem A'dam Deli Langkat iref Serb Aand. van PREDIKBEURTEN TE ALKMAAR. LOI Mei. Groote Kerk, 10 uur, Da. Kloosterman. Avond uur, Dis. Verwaai. Kapel, 10 uur, Dis. Vinke, Evangelisch Luth. kerk, 10 nor, Ds- Makkiak. Doopsgezinde kerk, 10 uur, dis. Weistra. Rem. Geref. Kerk, 10 uur, Ds. J. W. Lente, Leiden. Gereformeerde kerk, 10 uw en avond 0 our, Ds. Meijer. Woensdagavond, 8 uur, vergadering van de Jonge- lings-vereeniging „Paulaa." Hersteld Apamtoliwebo Gemeente. T oussainivtraat. Vergadering morg. 10 uren en avonds 8 uren. Gebouw Waakt en Bidt, Laat. Zaterdagavond 8.8010 tuur, vergadering van de Christelijke Jrmoelingewreenigdng „Zaeheus," voor jongelingen boven 16 jaar. Zondagmiddag 6.80—7 uur, vergadering van de Christel. Knapenvereeniging „Timotheus," voor knapen van 13 tot 10 jaar. Uit den omtrek. Herv. Gem. te Oudorp, 10 uur, Da. Groot. Herv. Gem. te Bergen, 10 uur, Da. v. di. Kieboom. Herv. Gem. te Limmen, 9.30 uur, D». Bosch. Herv. Gem. te Oterleek, 9A0, Da. Proost Deli Batavia Dell Cultuur-Mij Dell-Maatschappt) Hessa Tabak-Mij Medan tabak Rotterdam Dell Senembah Tabak-Mtj gkat Plant. Petroleum Ondernemingen. Dordtsche Petroleum Oecons Holl. Petrol. Cert. A Intern. Rum. Petroleum-Mtj. Kon. Mijt. expl. v. Petoleumbr. Moeara Enim Aandeel dlv Perlak Petroleum-Mtj. Sumatra Paiembang Zuld-Perlak Orion Petroleum-Mtj. Schlbalefi, gew. Aand. Pref. MIjnbouw-Maatsohappljen. Ketahoen Qew. Pret. Redjang Lebong Creat Cobar Rubber Maatsohapljen. Amsterdam. Rubber Cultuur-M. Deli Batavia Rubber-Mij. Koloniale Rubber Cultuur-Mij. Nederl. Rubber-Mij. >Serbadjadl< Sum. Rubber Cultuur-Mij. Scheepvaart Maatschappijen. Amerik. Stoomv.-Mij. Nederl. Scheepvaart Unie Common Marine Preferente Marinhbonds pCt. 4i/j Diversen. Common Peru Aandeel dlv. Preferente Spoorwegen. Holl. IJz. Sp.-Mlj. Mij. tot expl. v. Staatsspoorw. Dell Spoorweg Ambrika. Atch. Top. Cert. v. Convert. pCt. 4 Denv. en R. Or. Cert. Aand. dlv. Erie Kansas City South. pref. Miss K. Texas C. v. New-York and Ontario Norfolk Western C. v. Rock Island gew. Southern Pacific Southern Railway Union Pacific cert. v. Wasbash gew. Rusland. Wladikawkas 4 Premieleenlngen. Nederland. Stad Amsterdam f 100 3 Oemeente-crediet 3 Beloie. Antwerpen 1887 2i/« Honoarije. Hongaarsche Hyp. 4 Idem 3 Oostenrijk. Staatsleentng I860 5 Rusland. Staatsleentng 1864 5 90y* 67 983/4 31"/i« 768/4 827/1ö 821/s 818/4 993/g 821/s 947/g 1918/4 2311/3 I681/1 105 907/s 100 738/4 20 231/, 58% 48 1768/4 f 157.80 249 109 I868/4 1557/g 9* 50 40% 97 100i/8 258 96 s/8 94% 125/4 28% 247/8 58s/4 167/s 26 1078/4 4% 91% 24% 155 1% 85% 1041% 1028/4 78% 116% 113% 166 496 90% 66% 98% 31% 828/s 82% 82% 82% 168% 968/4 73% 20 23% 58% 48% 186% 1551/u 2% 9 50 78/4 40% 96% IOO1/4 257 96 s/s 128/8 276/8 258/4 59% 17 26 37/8 907/s 24 154 18/4 104% 165%

Alkmaarsche Courant | 1914 | | pagina 2