V p,t4AT°Ge sterkt y Jacht ommuèt, luidi Ate v©!g< - ladiatoren, voorafgegaan door muziek (gecostu- 1- h Romeinsche wagenrennen op het zand- meerd): b. Romeinsche wagenrennen pad rondom het grasveld; c. Voetbalwedstrijd tus- schen twee artisten-elftallen. Louis Bouwmeester heeft zich bereid verklaard den aftrap te doen, ter wijl Barbarossa uitgenoodigd is, dezen wedstrijd als scheidsrechter te leiden; d. Estafettenloop voor da mes en heeren; e. Wielerwedstrijd; f. Een speciale 6port-demonstratie van dames-artisteng. Hardloop wedstrijd. Langedijh •aoe-'Yöec^ jioAsk-ao1; 2W fcpak 84800 witte kool, 3600 Lob rabarber, 4£L baal wortelen, en 616 bloemkool. Het programma zal worden aangevuld me* eenige voor touw f 7.30 per 100 kilo aardige nummers, nog in voorbereidin: Behalve een groot aantal heeren, hebben verschil lende dames-artisten eveneens haar medewerking toe- gezLgd^ARXisME EN KLASSENSTRIJD." In verband met het door de Tweede Kamer aan den heer Troelstra verleende verlof tot het richten van vragen aan den minister van marine betreffende de maatregelen genomen ter verbetering van den geest op de vloot en naar aanleiding van de te zijner kennis gebrachte algemeene strekking dier vragen, heeft de minister aan de Kamer aangeboden een tien tal exmplaren van het boekwerk Marxisme en klas senstrijd," teneinde deze ter griffie neder te leggen ter inzage van de leden. ONAFHANKELIJKHEIDS FEESTEN. Zaterdag is voor de inwoners van Naarden de toe stand ingetreden van 100 jaar geleden, toen de Fran- sche commandant tot de overgave der vesting besloot. Evenals toen is ook nu een kanonschot gelost van den vestingwal en een witte vlag op den toren geheschen. Deze vlag blijft daar wappren tot morgen, tot het oogenblik waarop de gouverneur der provincie Noord- Holland de stad in bezit neemt voor den Souveremen Vorst en door de Nederlandsche driekleur wordt ver vangen. UIT BERGEN. De dames C. C. Dekker en T. Duyves alhier zijn te Haarlem geslaagd voor acte 1. o. UIT BERGEN AAN ZEE. In te Middelburg gehouden jaarlijksche vergade ring van den Nederlandschert Hotelliouderibond is tot bestuurslid gekozen de heer C. F. Zeiler jr., al hier. UIT HOORN. Onder leiding van den heer S, K. A« Esser, alhier, werd Zondag de jaarvergadering gehouden van de Centrale Vrijzinnige Kiesvereeaiging voor de Provin ciale Staten in het kiesdistrict Hoorn. In zijn openingswoord bracht de voorzmut hulde aan den oud-voorzitter, den heer O. J. van Leersum, voor het vele, dat hij voor de Centrale cd de Vrijzinni ge propaganda heeft gedaan. Verder wees hij op het belang aer Statenverkiezin gen, waarvoor maar al te vaak een lauwer actie wordt gevoerd dan voor de Kamerverkiezingen, tn toch kan de uitslag bij de eerste van grooten invloed zijn bii de tweede. Een overwinning, beh&ald bij de Sta tenverkiezing, werkt bezielend voor de volgende Ka merverkiezing. Uitvoerige besprekingen word; gevoerd over de wijze van stemmen bij de candidaatstelling. 't Hoofd bestuur werd opgedragen de geuite stroommgen in voorstellen te formuleeren en die aan de aangesloten vereenigingen ter beoordeeling toe te zenden. De heer O. Jz. Wonder (Hoorn) bracht den door de Vrijzinnige Concentratie met Hemelvaartsdag te beleggen landdag ter sprake. De conn. *ie beeft nog getracht den landdag op een anderen ong te hou den, omdat èn de bijeenkomst te Heiloo èn het festi val te Hoorn, afbreuk zullen doen aan het bezoek. De Concentratie houdt echter vast aan genoemden da tum. Spreker en ook de voorzitter wekten de verga dering op, om zoo veel mogelijk prop-sganda voor den landdag te maken. Gisteren is te Hoorn een hard., werijvereeni- ging voor Hoorn en Omstreken opgericht» Men besloot zich aan te sluiten bij sa Nederland sche Harddraverij- en Renvereenigiag; In Augustus of September zal een harddraverij op de korte baan worden gehouden. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren LX A. Pool, S. H. A. Esser, L. Bakker, H. N. Koop, J. Pels, (L.) 2 goedtawtepfe'®! <s>p ettew Een1 remmer werd zwaar verwond naar Heerlen vervoerd, alwaar hij spoedig overleed. De materieele schade is groot, De officier van justitie te Almelo heeft de aan houding gelast van een bekend inwoner dier stad, die verdacht wordt van verduistering tot een bedrag van 2000. P. Bakker, Schouten Cz., Wijdenes, C'. Posch, Binnen wijzet bixwoud, J. M. H. Huygens, Sijbefcar&pd, Berkhout, P. Schilder, Spierdijk en J Westwoud. Het 6-jarig zoontje van Buis te Hoorn geraak te Zaterdag onder een vrachtwagen. Ernstig ver wond werd het in 't ziekenhuis opgenomen. Zondag is het aan de gevolgen overleden. UIT KOEDIJK. f Zaterdagavond vergaderde de afoccling van den Bond voor Staatspensionaeering in hei lokaal van den heer C. Man onder voorzitterschap van den heer Jb. Zwetsman. Punt voor punt werd behandeld de bf^dirijvingsbriei voor de algemeene vergadering van den Bond. Aan den afgevaardigde word blanco mandaat gegeven, door het bestuur zal de afgevaardigde es diens plaats vervanger worden aangewezen, vervolgens werd re- kening en verantwoording gedaan door dm penuing- meester, de ontvangsten bedroegen 137.92% de uitgaven 144.73, nadeelig saldo SBOy* De re kening werd goedgekeurd. Aan de orde was daarna de bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreden was de heer P. Visser, doch de heeren Jb. Zwetsman, Jb. Visser, J. Ij's en Jb. rsol- dewijn hadden hun ontslag als bestuurslid ingediend met vermelding der redenen, die in hooldzaak beston den in het steeds meer en meer doordringen van de politiek in den Bond. Na breedvoerige en soms minder aangename be sprekingen werd tot stemmen overgegami, de uitslag was dat bij eerste stemming het aftredend Hd, de heer P. Visser met algemeene stemmen werd herkozen, terwijl met meerderheid van stemmen gekozm werden de heeren A. Bakker, P. Hart, C. Bregman, O. Meiier en C Beets. Den heer Bakker was met ter vergade ring, den heer P. Hart nam zijn benoeming aan, doch de andere heeren stelden zich niet beschikbaar. Bij de nu volgende stemming werd het niet moge lijk het bestuur voltallig te maken, zoodat besloten werd, het verder aan de tegenwoordige bestuursleden over te laten hoe te handelen. Daar de rondvraag niets opleverde, sloot de voor zitter met de beste wenschen voor den bloei der af- deeling te elf uur de vergadering. INWIJDING- VAN HET STADION. UIT SINT-PANCRAS. Ds. C. Vlasblom te Woudsend zal Zondag a.s. zijn intrede doen bij de Herv. Qem. alhier, na beves tigd te zijn door ds. J. P. Dijk van Broek op Langen- dljL UIT HEILO. Hedenmorgen vergaderde de Raad in voltallige zitting. Besloten werd adhaesie te betuigen met het bekende adres aan de Tweede Kamer van de gemeen te Velzen. Uitvoerig werd gesproken over het verzoek van de gemeente Zandvoort om adhaesie te betuigen aan haar adres aan den minister van financiën, waar in dezen wordt gevraagd zijn belastingontwerp zoo danig te wijzigen dat ook vreemdelingen, die gedu rende langer dan een week in de gemeente in pension of in een gemeubelde villa verblijven in de belasting kunnen worden aangeslagen. Met 5 stemmen vóór besloot de Raad adhaesie te betuigen. De beide wet houders stemden tegen. Aan het fanfarecorps „Eensgezindheid" werd een jaarlijksch subsidie van 10 verleend. Een schrijven van den heer Veldman, h. d. school, over den toestand van zijn woning werd voor kennis geving aangenomen. B. en W. zullen met den gemeente-opzichter den toestand eens in «ogenschouw nemer.. De voorzitter deelde mede, dat Gedeputeerde Sta ten bezwaar tegen de geldleening voor het electrisch bedrijf hebben gemaakt, Aflossing in 1915 en '16 van 500 of van 1.000 in een van de beide jaren was noodig. De duur oaoeht niet langer dan 31 jaar zijn. Spreker wees er op, dat er geen bezwaar kan be staan om aan het verzoek te voldoen. Reeds zijn er 220 aansluitingen en dagelijks komen er nog bij. In 1915 zal de gemeente wel 500 kunnen aflossen. Op een vraag van den heer van 't Veer zeide spre ker het gerucht, dat Heilo geen concessie voor eert bo- vengrondsch net van het Rijk zal krijgen, mei be slistheid te kunnen tegenspreken. Woensdag had spreker den ingenieur van de K. E M. nog bij zich en dezen was er niets van bekend. Maandag waren de ingenieur van de Post en Tele grafie, de ingenieur van den Waterstaat en de heer Smit Kleine in de gemeente en werden de noodige aanwijzingen gedaan. Van den heer Pot en de trammaatschappij was reeds de vereischte instemming ingekomen. In Heemskerk ging hetzelfde gerucht, daar kwam pas de vorige week de goedkeuring in. Is de goed keuring er, dan heeft Heilo volgens den heer Smit Kleine in anderhalve maand electrisch licht. Overeenkomstig het voorstel van den voorzitter werd het besluit inzake de geldleening gewijzigd. Op de aanbeveling voor administrateur voor het electriciteitsbedrijf, waarvoor 9 sollicitaties waren in gekomen, waren in volgorde geplaatst de heeren J. Visser, C. Bakker, N. Brouwer, K. Haijtema. Deze voordracht was niet alfabetisch. Na lange discussie werd besloten den datum van solliciteeren tot 20 Mei te verlengen en opnieuw te adverteeren in de Alkmaarsche Courant en in Ons Blad. De ingekomen sollicitatiën blijven geldig. Ook zal een oproeping aan het bord worden ge- plakt De lijst van personen die voor vrije geneeskundige hulp in aanmerking komen werd hierna vastgesteld. Aan B. en W. werd opgedragen met de gezond heidscommissie in overleg te treden wat betreft de put bij den slager v. Oeemen. Besloten werd de woningen van de hoofden der scholen, de heeren Ruijter en Veltman op kosten van de gemeente van lichtpunten te voorzien. Door B. en W. zal het aantal lichtpunten bepaald worden. Ook de secretarie en de Raadzaal zullen van licht punten voorzien worden. Morgen komen we uitvoeriger op deze raadsverga dering terug. KORTE BERICHTEN. Minister Rambonnet zal morgen een bezoek brengen aan Den Helder. De heer A. J. W. Bergmann is bestemd voor den STADSNIEUWS. EEN VERBETERDE VERBETERING. EERVOL ONTSLAQ VERLEEND. Bij Kon. besluit van 8 dezer is, met ingang van 1 Juni, aan den heer dr. W. B. Peteri, op zijn verzoek eervol ontslag verleend als leer aar aan de Rijkshoo- gere burgerschool, alhier. GESLAAGD. Voor acte 1. o. slaagden te Haarlem mej. A. C. Duits en de heer O. J. A. Heino, beiden alhier. „ZIEKENZORG." GEVESTIGDE PERSONEN. O. Spaansen, z.b., rJk., Egmondenneer. *)T. J. Kaspers, metselaar, r.k., Klein Nieuwland 1. R. van der Veen, ass. landbouwleeraar, n.h., Laat 225. H Beke, d.b., r.k., N.-Poortslaan 162. B. Reitsma, ass. chef H. IJ. S. M. d.g. Kinheimstr. 7. *)W. de Vos, z,b., d.g., Heiligland 32. K. Winkel, z.ber. n.h., Omval 64. J. Boonacker, wagenm.-kn., n.h., Breedstraat 29. J. M. Lommen, d.b., r.k., Voordam 6. W. Maas. zher., r.k., Zijdam 3. O. Toxopeus, apoth. ass. n.h. Langestraat 29. P. W. Klaassen van Oorschot, naaister, r.k.. Heul 1. H. Olij, z.ber., d.g., Noorderkade 63. C. Vijzelaar, z.ber., e.L, Noorder kade 63. O. M. Waterman, sigarenm., n.h., Stu- artstraat 3. M. Engel, wagenm.-kn., n.h., Heiligl. 34. C. Koom, barbiersbed., n.h., Laat 139. P. D. Rente naar, smidsknecht, nh., Oudegracüt 171. E. Schreu- der, d.b., n.h., Wilhelminalaan 19. A. Nieuwenhuis, sigarenmaker, n.h., Lindengracht 4. L. Zwan, let terzetter, n.h., Stationsweg 180. A. Dekker, z.ber., Verbeme, timmer- P. Verhoeve, n.h., 1ste Kanaalstraat 11 mansknecht, r.k., Lindenlaan koopman, n.h., Nieuwpoortslaan 58. ~C. Bons, wasch: baas, n.h., v. d. Woudestraat 19. O. Bruggemann, 'e. r.k., Laat 114. J. Dekker, metselaar idorp 7. A. B. L. Baesjou, z.ber., r.k., d. Woudestraat 1. L. Bakker^ z.ber., r.k., Stuart ijk als bacterioloog bij de pestbestrijding. dienst in Ned.-Indië, om tij werkzaam te worden gesteld Het oudste raadslid van Rotterdam heeft een voorstel bij den raad ingediend om 's burgmeesters salaris van 12000 op 18000 te brengen. Loco burgemeester en wethouders adviseeren goedgunstig. Ds. Klaarhamer, predikant der Qeref. Kerk te Utrecht wijst er in de ,,Utr. Kerkbode" op, dat even als de regeering geen dokters voor de pestbestrijding kan krijgen, „de Zending trots goede salarissen bijna geen geneesheeren kan vinden, om den Heere in de Zending te dienen." Volgens een telegrafisch bericht uit Batavia is, meldt het Hbld., aldaar geslaagd voor het Euro- peesch onderwijzeres-examen mejuffrouw W. Ratu Langie, een Minahassasche van geboorte. Zij is het eerste inlandsche meisje, dat een zoodanig examen heeft afgelegd. Nadat °t classikaal bestuur van Zutphen niet is ingegaan op bezwaren, ingebracht tegen den tot dia ken der Ned. Herv. Gem. benoemden vergunninghou der te Haarloo, omdat deze niet bii den kerkeraad wa ren ingediend, heeft men, meldt ae N. R. Crt., zich tot het Prov. Kerkbestuur van Gelde J Intusschen heeft de bevestiging van ken plaats gehad. De drie stakers te Amsterdam, die voorloopig aangehouden werden, in verband met het vinden van de „bom" in de Laqge Leidschedwarsstraat hebben bekend deze flauwe aardigheid uitgehaald te hebben. Tegen den sigarenhandelaar O. te Warmond is proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van de Loterijwet. O. had de gelegenheid opengestelc een rijwiel te winnen, dat dan ook aan iemand werd toegewezen. De fiets is in beslag genomen. Zaterdagmiddag zijn nabij het station Nuth Gelderland gewend, bedoelden dia- winkelbediende. r.k., Laat 114. J. Dekker, metselaar r.k. Luttik-Oudorp 7. v. d. Woudestraat 1. l-oiuu, straat 73. P. Cousijn. opzichter H. IJ. S. M. Stati onsweg 114. H. J. P. Willemsen, fabr. bamboearti kelen, n.h., Kennemerstraatweg 108. P. Hoek, z.ber. n.h., Westerweg 19. A. M. Zonderland, huish., n.h., Laat 4. I. J. M. Binkhorst Peeze( winkelbed., rJc., Payglop 20. *)Ch. Rambonnet, rijksontvanger, n.h., Kennemerstraatweg 87. P. Stravers, d.b., n.h., Ken nemerstraatweg 87. J. E. van Eldik, z.ber., n.h., Spoorstraat 40. F. M. Balder. d.b., n.h., Lindenlaan 57. D. Hartland, z. ber., rk. Omval 9. VERTROKKEN PERSONEN. A. Th. Kokkelkoren, d.b., r.k., Oudegracht 245, Haarlem. P. O. Muntinga, kantoorbediende, n.h., Kennemerstraatweg 158, Bergen. R. A. Zwart, schildersknecht, n.h, Landstraat 47, Haarlem. H. L. Wijchel, z.ber., geref., Paardenmarkt 4, Haren. T. de Boer, d.b., geref., Laat 146, Broek op Langeudijk. H. Hogenhorst, z.ber., n.h., Landstraat 39, Amster dam. J. S. J. Luijckx, kantoorbediende, r.k., Koor straat 35, Den Haag. P. de Goede, schoenmakers- knecht, r.k.s Druivenlaan 54, Heer-Hugowaard. P. Kieft, veehouder, n.h., Kalkovensweg 4, Egmond-Bin- nen. O. Brouwer, d.b., n.h., Schermerweg 26, St. Maarten. O. J. Groenewoud, z.ber., r.k., Spoorstr. 56, Bergen. G. Molenaar, arbeider, r.kPopelmans- laan 9, Emmerich. A. West, d.b., n.h., Houttil 5, Schoten. J. H. Janse van Noordwijk, vrachtrijder n.h, Breedstraat 32, Amsterdam O. Kroger, z.ber., n.h., Vamebroek 30 Den Haag. M. J. Middelhoff, z.ber., r.k., Kennemerstraatweg 11, Bergen. H. C. A. G Wienker, winkelbed., r.k., Mient 20, Amsterdam. H. Zeevat, verpleegster, n.h., Stadsziekenhuis Am sterdam. A. O. Blans. verpleegster, r.k., Stadszie kenhuis, Amsterdam. C. Bussen, schildersknecht, rk., Middenstraat 3, Bergen. C. Kamer, landbou wersknecht, n.h., Kennemerstraatweg 108, Heiloo. O. B. H. Lamot, klerke H. IJ. S. M. rem. Stationsweg 1, Den Haag. J. J. O. van Ouwel, kellner, n.h., Lut tik-Oudorp 58, Amsterdam. K. Langedijk, .db., r.k., Luttik-Oudorp 14, Spierdijk. M. C. Verduin, z.ber., r.k., Laat 182, St. Pancras. C. Timmer, d.b., rk., Verdronkenoord 37, Heiloo. A. F. M. H. A. Martens adj. Ing. H. IJ. S. M., r.k., Kerkplein 9, Amsterdam. A. Quant. d.b., r.k., Spanjaardstraat 9, Amsterdam. O. Ros, d.b., r.k., Nieuwpoortslaan 118, Bergen. W. K. M. van Tussenbroek, banketbakkersknecht, n. h., Houttil 5, Ede. *)J. van Leeren, slagerskn., n.h., Fa- brieksweg 11, Schoten. *)J._ Netel, schipperskn., n.h. aan boord, Amsterdam h.. Groot Nieuwland 45. z.ber., n.h., Van Everdmgenstraat *)J. en BUITENLAND. Gemengde Mededeelingen. DE AARDBEVING OP SICILIë. In betrekkelijk korten tijd heeft een tweede aardbe ving op Sicilië weer tallooze slachtoffers geeischt, ter wijl ook thans weer de materieele schade aanzienlijk 18 Men veronderstelt dat deze aardbeving ontstaan is doordat groote instortingen plaats hadden m den Etnakrater. Onder de bevolking brak een heinge pa niek uit, in de gevangenis te Catania ontstond gelijk we Zaterdag reeds mededeelden zelfs mui terij onder de gevangenen, van wie er twee krankzin nig werden van angst. Verschillende dorpen, die rondom de Etna hgfeci. zijn geheel of gedeeltelijk vernield. UIT STOMIPETOBOEN. Door Dijkgraaf en Heemraden, van So her meer is de leverantie van 900 M® grint, bij publieke aanbesteding gegund aan de N. V. Voord Hederlandsche Grint- en Keifllag M. J. Revo te Texel voor 2.80 per M8. Bij publieke inschrijving is kooper geworden van oud zeildoek en touw de keer S. van der Kop te Alk maar als hoogste inschrijver voor zeildoek 8.30 en De film „De Commune van Parijs" is gisteren in het circus Carré te Amsterdam vertoond. De heer Do- mela V ieuwenhuia expliceerde. De inwijding van het Stadion zal, meldt de Maan dag Courant, thans definitief plaats hebben op Zon dag 24 Mei a.s. Het bestuur van de Mb. ,Met-Neder- landsch Sportpark" heeft besloten deze inwijding te doen gepaard gaan met het honden van een belangrij ke internationale athletische meeting, gevolgd do™ een internationalen voetbalwedstrijd. Niet minder dan negen Etngelsche athleten, w o. de kampioenen d'Arcy, Nicbl en Friaby, verschalende Belgen, o.a. Freddy, Jacquemm en Delarge en boven dien twee Zweden, waaronder amateur-wereldkampi oen speerwerper Lemming, hebben reeds bericht aan deze wedstrijden te zullen medewerken. VAN DEN LANGENDIJK. Van 4—9 Mei werd aan de veiling te Broek op Het maken van een brug over de Noordervaart is bij onderhandsche aanbesteding toegewezen aan den heer Job. Krililer te Stompetoren voor 696. UIT 8CHAG-EN. Zondag speelde de voetbalclub, Sparta te Scbagen op het sportterrein aldaar tegen N. V. van Nieuwe Niedorp. Ter herinnering van zijn drie jarig bestaan, bad Sparta voor dezen wedstrijd een zilveren medaille beschikbaar gesteld. Met de rust stond bet spel 21—2. Het spel eindigde met 6 punten voor Sparta en 2 voor N. N. Ofn1fliTi:grR verboterden wo hieralthans trachtten het te doen de zomer dienstregeling van den stoomtram weg Egmond, Alkmaar, Bergen. Het blijkt ons thans dat die verbetering niet juist was. Beter ware het geweest, indien we hadden geschreven, dat de trein, waarom het gaat, niet om 13*47 dooh om 11.13 aankomt. Wij' hopen, dat belanghebbenden hier van nota zullen nemen. AANBESTEDING GEGDNID. Het voor de Rijtuig-maatschappij bouwen van een koetshuis met paardenstallen aan de Breedstraat, hoek Krebbesteeg, is gegund aan den laagsteen inschnj- r, den hear J. B. Veretraeten, alhier, voor 7200. BENOEMD. Met ingang van 16 Mei a.s. ia benoemd tot vast werkman bij den dienst der gemeente-reiniging M. C. de Hoog, alhier. Naar we vernemen, telt het „Ziekenzorg" thans een 3200 leden. VOETBAL. Alcmaria Victrix en Haarlem in de finale. De Bekerwedstrijden hadden gisteren weer een uit stekend verloop, 't Weer werkte dan ook prachtig mee. Eerst werd gespeeld AlcmariaO. F. O. Twee ge lijkwaardige partijen, die een enthousiasten wedstrijd speelden. Vlak voor 't einde wist Alcmaria het eeni ge doelpunt van den wedstrijd te maken. De tweede wedstrijd Haarlem'E. A. P. was zon der eenige spanning. Haarlem was overwegend ster ker, spande zich absoluut niet in. Haar voorhoede was uitmuntend en vergastte de aanwezigen op prach tige staaltjes voetbal» zich Alcmaria VictrixCadetten E. C. 10. Om kwart voer twee stelden beide elftallen velledig op onder leiding van den beer Bauoh. In de eerste helft hadden de Oadetten het voordeel van den wind en tevens 't beste van 't apel. Alcmaria werd meermalen op eigen veste teruggedrongen, waar de verdediging en in laatste instantie de keeper, alle gevaar keerden. De kans-en, die de voor hoede der Cadetten kreeg, wist zij niet te benutten. De uitval len van Alcmaria waren gevaarlijk- Een prachtige combinatie-aanval van Alcmaria had beter lot ver diend. Op onbegrijpelijke wij'ze ging de bal nog naast. Even daarna miste de rechtervleugel der Cadetten een opgelegde kans. Met den stand 00 kwam de rust. In de tweede helft was de strijd zoo mogelijk nog fanatieker. Het publiek langs de lijnen en vooral in de tribune hield' niet op de spelers op de meest luid ruchtige wijze aan te moedigen, 't Was daar soms een leven, dat hooren en zien ver-ging. Na de rust was Alcmaria beslist sterker. Toen ongeveer drie minuten gespeeld was, geraakte één der Cadetten onklaar en werd tien minuten ge wacht op den invaller. Niet zooidra was deze ver-sche nen of 't spel was wear in vollen gang. Oo-k de Alc- maria-voo-rhoede wist niet van -de geboden kansen te profiteeren» De vleugels leverden goed werk, doch een goed schot, dat de kroon op 't werk moest zetten, ontbrak telkens. Hoe m-eer 't einde naderde, h-oe ho-o- ger de spanning kl-o-m. 't Was duidelijk, dat de partij die een doelpunt maakte ook overwonnen zou zijn. Vijf minuten voor tijd stopte de Cadetten-keeper een schot van den linksbuiten. Hij kon den bal niet weg werken en wierp hem voor de voeten van den rechts buiten, die niet aarzelde en den bal via den onderkant der lat in 't doel deed belanden. Wd pro-beerden de Cadetten nog den gelijkmaker te foxceeren, doch 't mocht niet gelukken, 't Eindsignaal klonk en Alcma ria had met een 1—0 overwinning de finale bereikt. 't Beste werk werd -bij Alcmaria verricht door den centrehalf. Deze is op weg een uitstekend -speler te worden. De Wper toonde zich zeer betrouwbaar en 't bleek, dat Alcmaria wederom een goede d-oelverde- cLger had. Verdediging goed De rechtshalf werkte flink, alleen nu en dan wat onbesuisd. De voorhoede goede vleugels, slecht scho-t. Bij de Os. Jatten was eveneens de voorhoede t zwak ke punt. Do linksbuiten ia wel snel, doch heeft te weinig controle over den bah 't Schieten Bet ook nog veel te wemvohen. Keeper, verdediging en half-linie goed. Ctentr Jialf die beste. t 't Geheel wae een vurige wedstrijd Aan beide zijden werden eenige vrije schoppen uitgedeeld. De heer Rauch leidde den wedstrijd heel goed. Haarlem-B. A. P. 80. Haarlem verscheen in 't veld met drie vijfde deel der eerste klas voorhoede, n.l. Bakker, Houtkooper en Schravendijk. E. A. P. had een tamelijke combinatie in 't veld, die echter lang niet opgewassen bleek te gen de keurig combineerende Haarlem-ploeg. De heer Kappenburg had een gemakkelijke taak. Alleen voor buitenspel moest nog al eens gefloten worden. Haar lem nam direct 't spel in handen, doch vatte haar taak uiterst kal-m op. Wel werd er goed spel gele verd, doch vuur ontbrak -geheel en al. Met wat meer enthousiasme had Haarlem gemakkelijk vier doelpun ten kunnen maken in de eerste helft. Tot op de doel lijn werd de combinatie doorgevoerd. Vlak voor rust gaf Schravendijk Haarlem gemakkelijk de leiding. Houtkooper miste een paar -kansen o-p een Meter af stand van doel. Stand met rust 10. In de tweede helft 't zelfde spel. Vlug, koel, berekend spel met wei nig doelpunten. Twee malen werd de Bruijn van li. A. P. nog .gepasseerd door Schravendijk, die daartoe in staat werd .gesteld do-or prachtige voorzetten van Bakker. R. A. P. trachtte nog wel de eer te red-den, maar 't mocht niet. baten, 't Publiek was vrq koel. Alleen R. A. P. werd in haar ho-peloozen strijd nog al eens aangemoedigd. Door deze 3—0 overwinning komt Haarlem volgende week in de finale tegen Alcmaria. Zoo m-ogelijk wordt dan nog een wedstrij-d gespeeld tusschen de Adelborsten en de Oadetten. SÖHEEPSIBOUW. Van de scheepswerf en machinefabriek „De Vol harding" is met goed gevolg te water gelaten een stalen vee-motorboot, genaamd „Anna", lang 41 voet, breed 10 voet 8 duim; het schip is -gebouwd voor re kening van den heer A. Beers te Schagen en is voor zien van een 8 P.K. Deutz. brons. 5, Lei Overmeer, koopman, 1. T 16, Arnhem. opn iden. W. 'H. Tersteege, Hoofd van een gezin. Ingezonden mededeellngen. w DU IT S CHLAND. Zaterdag heeft de doopplechtig heid van den erfprins van Brun-swijik plaats -gehad. De belangstelling was enorm. Om twee uur des middags was het verkeer op verscheidene plaatsen reeds ge stremd, terwijl omi zes uur eerst de plechtigheid in den Dom van Brunswijk zou plaats hebben. In de kerk waren om vier uur reeds de meeste geno-odigden hij een. Ook de Keizer wais aanwezig. De hof predikant, dr. von Scbwarz, had zijn doo-p- rede gekozen naar aanleiding van den tek-st uit het eerste boek: „Ik wil u zegenen en gij zult een zegen zijn, Ernst Frans De jonge prins werd gedoopt met de namen August George Wilhelm Clhri-stiaan Bodewijk Jozeph Nicoia-as. Aan het doopm-aal sprak de Keizer de hoop uit, dat de prins tot een „degelijke, karaktervolle man" zou opgroeien en een „hechte steun zou zijn van ons pro- testantache gelocf". CHINA. Tusschen regeermgstroepen en benden van den „Witten Wolf" ia het in de provincie Sjensi op de gr ems van Kansoe tot een treffen gekomen. Vijftienhonderd ro-overs werden gedood, tweeduizend paarden en vijfhonderd -geweren buit gemaakt. De aanvoerder der benden, Shuyang, werd gevangen go- nomen. MEXICO. De Amerikaansche regeering heeft de opstandelingen nu werkelijk als een oorlogvoerende partij erkend. Een samen-gaan van president Huerta met den rebellenleider Carranza schijnt nu ook zoo goed als buitengesloten. Carranza is Vrijdag de -stad Torreon binnengetrokken, waar generaal Villa hem afhaalde en in pleehtigen optocht naar het paleis ge- leidde. Het Amerikaansche departement van o-oriog heelt verscheidene handelschepen bevracht en verdere voor bereidingen getroffen tot bet afzenden van 50.000 a 60.000 militairen naar Mexic-o.

Alkmaarsche Courant | 1914 | | pagina 2