B&SCHAM'S PIU£N De vreugde eener zieke. de brand over op 7 met riet gedekte naburige wonin gen. Bovendien gingen 4 hooibergen, de meeste in boedels en 3 geiten verloren. Van drie der armste gezinnen was niets verzekerd. VERGIFTIGING. Bij de familie V., wonende de Wittenstraat 75 te Amsterdam, hebben zich ernstige vergiftigingsver schijnselen voorgedaan, die zich openbaarden bij alle leden van het gezin, bestaande uit man, vrouw en 5 kinderen. Drie dochters moesten in het ziekenhuis worden opgenomen. De vermoedelijke oorzaak is het nuttigen van ondeugdelijke worst, gekocht in een der omliggende dorpen. SCHOOLGELDKWESTIE. Men zal zich herinneren, schrijft de N. R. Crt., dat de in groote meerderheid katholieke gemeenteraad van Nibbixwoud in zijn vergadering van 29 October 1913 besloten had, het schoolgeld aan de openbare scholen in die gemeente te vervijfvoudigen. Het Protestantsche deel dier gemeente had toen aan de kroon gevraagd, dit besluit te vernietigen, terwijl de onderwijzersautoriteiten werden verzocht, instem ming met dit verzoek te betuigen. Thans is bij den gemeenteraad een brief ingekomen van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, waarin wordt bericht, dat de Kroon het raadsbesluit van 29 October 1913 niet goedkeurt. Waar echter tot dus verre een zeer gering bedrag aan schoolgeld wordt geheven, daar merken Gedeputeerde Staten tevens op, dat zii zoo de raad thans besluit het schoolgeld aan de openbare scholen te verhoogen, den raad aanraden, een schoolgeldheffing vast te stellen, ongeveer twee maal zoo groot als de thans bestaande, waartegen naar de meening van Gedeputeerde Staten geen bezwa ren kunnen bestaan. OVERTREDING PROVINCIALE VERORDENING. Tegen D. D., molenaar te Schoorl, die onlangs be keurd is wegens overtreding der wet op de paarden fokkerij, is opnieuw proces-verbaal opgemaakt wegens hetzelfde feit (het gebruiken van ongekeurde hengsten als dekhengst). Tevens is proces-verbaal opgemaakt tegen den eigenaar van de merrie, die van de diensten van de ongekeurde hengsten gebruik had gemaakt, hetgeen bij de wet in het belang der paardenfokkerij op straffe is verboden. Dit moge een waarschuwing zijn voor de merriehouders. UIT HEILO. Het Provinciaal Noord-Hollandsch Zendings- feest zal dit jaar gehouden worden op Woensdag 29 Juli a.s. te Heilo in het bosch van jhr. P. van Fo- reest, dat door den eigenaar welwillend ter beschik king is gesteld. VAN TEXEL. Op de gisteren gehouden eerste lammerenmarkt te den Burg werden 5600 stuks lammeren aangevoerd. De prijzen varieerden van 14.50 tot 19.50. Gemiddeld werd voor goede partijen 15.50 h 16 besteed. Handel matig. KORTE BERICHTEN. In de Betuwe vertoont zich weer in verscheidene bessentuinen de zoozeer gevreesde Amerikaansche kruisbessenmeeldauw. Tot nogtoe zijn alleen de bessen door die ziekte aangetast, en niet ae jonge loten. De meeste kweekers plukken die bessen af, om ze te ver nietigen. Voor de rechtbank te Haarlem stond gisteren terecht W. M., een Duitscher, wonende te Wormer- veer, wegens diefstal van 4100 ten nadeele van de firma Dekker aldaar. Geëischt werd anderhalf jaar preventieve hechtenis, uitgebroken. niet meer dan 7 ct. betalen, terwijl de verkoopers 8 ct. eischen. Bij het ledigen van een waterput op het erf van den landbouwer Van Oers te Wouw is gisterenmor gen door de marechaussee opgehaald een gesloten knipmes, dat door een dochtertje van Van Oers is ber kend als toebehoorende aan den verdachte M. H., hun knecht. Mede is een boksbeugel gevonden. De ver dachte is gistermorgen gevankelijk naar Breda ge bracht. De directie der Mij. tot Expl. van btaatsspoor- wegen heeft, meldt de N. R. Crt., aan de Vereemging tot stichting en exploitatie van een Herstellingsoord voor Spoorwegpersoneel twee duizend gulden ge schonken. Zij heeft namelijk 2000 kwijtgescholden van een bedrag van 5000, dat zij der vereeniging als voorschot gegeven had bij de oprichting van het herstellingsoord. Te Amsterdam is een chauffeursstaking, 23 man omvattende, uitgebroken. De oorzaak iB weer kwestie over een boetestelsel. Te Winterswijk heeft men water gevonden op een plaats, waar de man met de wichelroede dit had aan gewezen. Gistermorgen is te Schildwolde en Helium de uitsluiting in het landbouwbedrijf begonnen. Onge veer 200 mannen en vrouwen zijn uitgesloten. Alle veldarbeid staat stil. Volgens de Nederl. Jager werd te Deil Gelder land) in een boomgaard dez; r dagen een nest gevon den, waarin zich eieren bevonden van een iazant, van een wilde eend en van een kip, ten getale van 17 stuks. Het zesjarig dochtertje van schipper Willem Wijnands, gedomicilieerd in de gemeente Engwirden, kwam Zondagavond bij het naar bed gaan met haar nacht kleeding in aanraking met een brandende lamp. De kleeren vatten onmiddellijk vlam en de kleine ver brandde. Gisteravond tegen zeven uur werd brand ont dekt in de brievenbus aan de Veerkade te Den Haag. Buren bluschten het vuur met eenige emmers water. Eenige brieven en drukwerken zijn verbrand, terwijl een aantal andere door water werden beschadigd. Gisteravond is de 70-jarige wed. van K. te Broek in Waterland door de Noord-Hollandsche stoomtram overreden en gedood. Een ingezetene van Tiel miste sedert 6 jaar zijn kat. Dezer dagen, aldus de Tel., liep het beest weder zijn oude woning binnen. Ds. S. K. Bakker, van Zwolle, leidde Zondag te Franeker onder groote belangstelling een godsdienst oefening in de Friesche taal. De tweede kamer der Amsterdamsche recht bank heeft den heer A. de V. wegens opnemen van het programma van het tooneelstuk Het Teeken des Kruises in de Theatergids, veroordeeld tot betaling eener schadevergoeding aan den heer Spree van 600 met de betaling der kosten van het geding, Het cassatieberoep van den heer R. H. L. Cor- vey, tot een maand hechtenis veroordeeld in verbanc met het bekende auto-ongeval, is door den Hoogen Raad verworpen. In een wijk bij Heerenveen was het water dezer dagen over een lengte van 5 meter bedekt met een ongeveer 3 c.M. dikke laag zwarte specie. Bij onder zoek bleek, dat deze specie bestond uit zwarte vliegen van een bijzonder soort. duizenden LAATSTE BERICHTEN. KON. NED. LANDBOUWVEREENIGING. DEN HAAG, 19 Mei. In het Koninklijk Paleis o; den Kneuterdijk hield heden de Kon. Nederl. Lanc bouwvereeniging hare algemeene vergadering onder leiding van haren Voorzitter, Prins Hendrik. In zijn openingswoord constateerde de Prins den gunstigen indruk dien de Landbouwtentoonstelling in 1913 te Scheveningen gehouden zoowel in binnen- als buitenland heeft nagelaten en die een tijdperk van stoffelijken en geestelijken bloei te aanschouwen gaf, dat echter een krachtig streven naar verdere verbete- van den landbouw niet overbodig maakt, wil Ne- and zijn hooge plaats in de landbouwwereld be houden. Z. K. H. berichtte dat de voorbereidingen voor 2 der 11 officieele provinciale tentoonstellingen, die te Middelburg in 1914 en te Arnhem in 1915 gehouden zullen worden ter veraanschouwe lijking van het landbouwonderwijs, in vol len gang zijn. Het tweede gedeelte der algemeene vergadering, bijgewoond door den Minister en den Directeur-Generaal van Landbouw was gewijd aan de uitreiking der op de Landbouwtentoonstelling be haalde getuigschriften en herinneringsmedailles. In een korte toespraak prees de Prins de voortreffe lijke werking van het bij de bekroningen gevolgde be ginsel om in plaats van medailles getuigschriften en geldelijke tegemoetkomingen voor collectief-inzendin gen toe te kennen. Hierna sprak de voorzitter der keuringscommissie, de heer P. de Bruine de winnaars in tentoonstellings- af deelingen toe. (De herinneringsmedaille vertoont op de voorzijde Prinsen borstbeeld; op de keerzijde het beeld van den zaaien den landman). STADSNIEUWS. VERKIEZING VAN EEN LID VAN DEN GEMEENTERAAD. In de vacature van lid van den Gemeenteraad voor iet 2e kiesdictrict, ontstaan door het ontslag nemen als zoodanig van den heer H. J. F. Wanna, werdeu heden candidaat gesteld de heeren J. Baart, (R.-K.), D. Govers, (Vrijz.) en K. van 't Veer, (S. D. A. P.) PRIJS GEWONNEN. In den kampioenwedstrijd voor Noord-Holland in worstelen en gewichtheffen, gehouden in het gebouw „Bellevue" te Amsterdam en uitgeschreven door de Athletenclub „Door oefening kracht," aldaar verwierf in de 2e afdeeling Middengewicht, worstelen, waar voor 16 deelnemers waren, de heer G. de Wit, lid van „Kracht door Oefening" alhier, den 2en prijs, zilveren medaille met diploma. BADHUIS „HET WITTE KRUIS." In de week van 14 tot 17 Mei zijn in het badhuis van „Het Witte Kruis" genomen: 55 kuipbaden, 77 regenbaden le klas, 28 regenbaden 2e klas, tezamen 160 baden. ARONDISSEMENTS-RECHTBANK. Uitspraken van heden. J. P.,voegersknecht, Alkmaar, oplichting, 1 week gevangenisstraf. J. L. J. D., voegersknecht, den Haag, heling, 1 week gevangenisstraf. W. A. V., manufacturier, Grootebroek, verduiste ring, 1 maand gev. str. P. D., visscher, Egmond aan Zee, beleediging vrij gesproken. D. K., koopman Helder, overtreding plaatselijke verordening, 5 boete sub. 1 d. h. Z. J. P., visscher, Helder, mishandeling, vrijgespro ken. C. B., barbier en N. S., winkelier, beiden te Hoorn, overtreding, Loterijwet, le 10 boete sub. 10 d.h., no. 2 is vrijgesproken. EEN ONBEKENDE DUITSCHE OPLICHTER. Een Duitsche meneer zat vanmorgen op de beklaag denbank in de rechtzaal. Een gedistingeerd heer van ruim 30 jaar, puntbaardje en mooie knevel h la Kaiser Wilhelm, den schedel niet geheel meer be groeid. Gedistingeerd, èn door zijn uiterlijk èn door zijn kleeding, aardig blauw colbert-costuum. Aan oplichting had hij zich schuldig gemaakt A. Adelmann aus Furth (Beyeren), zooals hij opgeeft te heeten. Uu het getuigenverhoor bleek, dat bekl. in Febru ari was gekomen bij de logementhoudster G. v. d. Sluis te Helder. Onder allerlei beweringen was deze had gezegd Krause te neeten en monteur te zijn. mj tcwam in plaats van een anderen Duitschen monteur met de opdracht een electrischen motor te plaatsen op de marinewerf. Hij moest 3 4 weken blijven en zou 1.25 per dag pension geven. Bekl. zei, dat de vrouw hem niet goed verstaan heeft, de getuige echter beweerde, dat de bekl. gebroken Hollandsch met haar heeft gesproken. De getuige zei bekl. beslist zeer goed te hebben verstaan. Bekl had eerst betaald, hij had geld. maar later is hij zonder betalen weggetrokken. Bekl. merkte op niet gezegd te hebben 3 a 4 weken te zullen blijven, hij kwam voor- loopig voor eenigen tijd. De logementhouder II. v. Duist, Heider, was in Febr. ook bewogen bekl. in pension te nemen onder dezelfde voorwendsels als vorige getuige mededeelde. Bekl. sprak Duitsch. Zijn bagage zou in Roozendaal zijn, nog twee monteurs zouden komen. r. de Graaf, logementhouder, Schagen, had 17 Fe bruari den chiquen heer uit het Oosterbuurland op bezoek gekregen. Hij zei Fredesdorf te heeten, mon teur te zijn. Hij was werkzaam geweest op een fa briek in Berlijn, waar 2500 personen werkzaam wa ren. De fabriek had een bedrijfskapitaal van 21 mil- lioen mark. Bekl. vertegenwoordigde deze fabriek thans te Antwerpen en was naar Schagen gekomen, om er aan de gasfabriek te werken, 't kon 3 week du ren. Hij kreeg nachtverblijf sa consumptie. Bekl. was niet erg zitvast. 18 Febr., den volgen den dag dus ai, loodste hij bij den logementhouder C. Groen te Haringhuizen binnen. Deze vroeg 3 per dag, wat bekl. goed vond. Hij was nu ingenieur, een kennis van den directeur der gasfabriek te Scha gen. Hij kwam om boringen naar petroleum te ver richten voor een maatschappij. De bagage zou get. van den directeur der gasfabriek te Schagen halen. Bekl. bleef maar een nacht, hij kreeg „een ontbijt 's avonds en een ontbijt 's morgens" volgens getuige. De leden eener zangvereeniging gaf hij sigaretten, „kocht," Het O. M. merkte op, dat bekl herhaaldelijk blijk heeft gegeven de Nederlandsche taal uitstekend te verstaan. In Parijs zijn papieren van een Adelman verdwenen ook diens horloge en in dien tijd is ook bekl., die daar werkzaam was geëclipseerd. Uit getoonde portretten, naar Parijs gezonden, heeft de daar wonende Adelmann bekl. herkend als den man, die zonder bekenden naam daar werkzaam is ge weest. Het O. M. eischte 10 maanden gevangenis straf, wegens de verschillende gepleegde oplichtingen. Bekl. hield een vlotte verdediging, waarin hij deed uitkomen, dat hij niet uit Parijs naar Holland was gekomen om te liegen en te bedriegen, maar om werk te vinden, dat naar hem ingelicht was, hier te vinden zou zijn, in Hoorn zou n.l. een groote electrische fa briek worden gebouwd. Hij kwam echter in den slech ten wintertijd en nu had hij geen werk gevonden en in den dringendsten nood gehandeld. Hij wees er op, dat hij nu al 3 maanden preventief zit. De pres. merkte op, dat hij dit aan zichzelf heeft te wijten, er is lang gezocht om zijn waren naam te vin dien. Bekl. zegt dat hij zijn waren naam heeft opgege ven hij kent Adelmann uit Parijs wel, dat is hij zelf! Op eenige door den pres. gestelde vragen, werd voor de tolk, de heer H. G. Baints, ze übersetzt had, door bekl. antwoord gegeven! De ambtshalve toegevoegde verdediger van bekl., mr. A. P. H. de Lange, wees er op, dat drie maanden gezocht is, maar niet is gebleken, dat bekl. ééns is veroordeeld of dat hij in 't buitenland wordt gezocht. Hij heeft zich schuldig gemaakt aan op zichzelf staande feiten van niet zoo emstigen aard. De logementhouders hebben onvoorzichtig gehandeld. Beklaagde kwam met allerlei verhalen en had geen bagage. Verhalen als die van het boren naar petroleum in de duinen moet men niet voor ernstig nemen. Alle verhalen, die bekl. deed dragen den stempel van een rijke fantasie en het kan toch niet de bedoeling zijn van den wetgever, om der gelijke onnoozele lieden, die zulke verhalen voor zoe ten koek accepteeren, in bescherming te nemen. Men kan evengoed zeggen, dat de maan een Hollandsche kaas is en dan om wijn vragen. PI. wees er op, dat deze AdelmannFredesdorf krause, die zich voor ingenieur-electricien-monteur- pètroleumboorder uitgeeft, zijn geboortenaam niet noemt en men dus zijn persoon niet kan vaststellen. "Hij zei pi. zijn waren naam niet op te geven, omdat hij zich schaamt hier in hechtenis te zitten. PI. gaf een opsomming van verschillende wonder lijke verhalen, die bekl. hem had gedaanzijn zonder linge verhalen, betoogde pl. aan de hand van een Duitsch psychologisch werk, zijn niet afkomstig van een normaal individu. Pl. concludeerde tenslotte, dat dezen bekl. niet lan ger op staatskosten den kost behoeft te worden gege ven. Hij zit al drie maanden. Van listige kunstgre pen is geen sprake, zijn zinlooze verhalen zijn niet afkomstig van een normaal individu. Bekl. kan g( voegelijk over de grens worden gezet als zijnde zonde middelen van bestaan. Als hij nog een naam noodig had, dan zou hij von Münchhausen moeten heeten, 't is een beklagenswaardig persoon. De behandeling dezer zaak, die twee uur duurde, werd hierna gesloten. Uitspraak over 8 dagen. staking deelnemen. De pogingen van de regeering om het conflict op te lossen zijn afgestuit op de wei gering der partijen om in een schikking te treden. De Engelsche regeering heeft het bemannen der schepen die in Newcastle liggen, en waarvan de offi cieren en machinisten staken, met Engelsche plaats vervangers verboden. Schepen, die tengevolge van de staking in Engelsche havens stil liggen, zijn dus niet in staat met Engelsche hulp uit te varen. welke hij van den logementhouder schrij" verder tij kreeg hij schrijfpapier en postzegels 23 Febr. belandde onze Duitscher bij M. Visscher, vr. van J. Bijvoet, te Julianadorp. Hij bleef 's nachts ten haren huize en toen hij den volgenden dag weg was, was ook weg een Jaegerhemd uit de kast, welke zich bevond op ae kamer, waar bekl. den nacht had doorgebracht. Een vuil oud overhemd was in de plaats gelegd voor het hemd, dat aan get.'s man toe behoorde. Bekl., die overigens volledig bekende, kon niet ver klaren, dat hij dit hemd gestolen had. Voor den rech tercommissaris had hij echter verklaard van wel. De man van de vorige getuige herkende het hemd als het zijne, get. van Duist had, toen bekl. bij hem logeerde, gezien dat deze het vuile hemd droeg. Bekl. zei, dat hij nooit anders dan gekleed voor de oogen van van Duist was verschenen, doch deze had hem eens naar den „Abort" zien tippelen, toen hij nog niet geheel gekleed was. Bekl. bekende tenslotte de verteringen onder de ge noemde voorwendsels voor niets te hebben genoten en ook gezegd te hebben op de groote fabriek in Berlijn te hebben gewerkt. De pres. deelde echter mede, dat op die fabriek nooit een G. Adelmann ook niet in Fürth was geboren, wel was hij er geweest, Burgerlijke Stand. Geboren: 19 Mei Wilhelmus Everardus z. v. Wilhelmus Everardus van der Bok en Leentje Ver schoof. 18 Mei Petrus Jacobus, z. v. Johannes Ge- rardus Keuss en Alida Barbara Veel. BUITENLAND. ENGELAND. De bekende schrijver Rudyard Kipling heeft Zondag in Hunbridge Wells voor dui- heftige verge- w in een Indische gevangenis ontmoet had en die hem gezegd had: „omdat ik eenmaal iets verkeerds deed moest ik de eene misdaad na de andere begaan en ten slotte een mensch dooden." Zoo is, zeide hij, ook de libera le regeering begonnen iets verkeerds te doen en nu offert ze Ulster op. Het leger alleen heeft Groot- Britannië gered, omdat het gehoorzaamheid weiger de waar het een burgeroorlog gold. DUITSCHLAND. Het O. M. bij het gerechtshof te Kolmar heeft tegen den teekenaar Waltz, die onder den schuilnaam Hansi een boek „Mon village" heeft geschreven, zes maanden gevangenisstraf en 900 boete geëischt. Het Hof verklaarde zich onbevoegd vonnis te wijzen, daar het boek een strekking heeft, die aan hoogverraad doet denken. Mitsdien heeft het Hof de zaak naar het Rijks Hooggerechtshof te Leip zig verwezen. Op verzoek van het O. M. is Waltz in hechtenis genomen om hem het vluchten te beletten In Elzas-Lotharingen zijn Zondag verkiezingen gehouden voor alle gemeenteraden. In de steden heeft nog geen enkele partij de meerderheid behaald, de herstemmingen moeten daar de beslissing brengen. Wel zijn de sociaal-democraten er overal sterk voor uitgegaan. Te Straatsburg hebben zij negen zetels veroverd. Te Mülhausen 17, zoodat zij daar op twee zetels na de meerderheid hebben. In geen van beide steden is ook maar één burgerlijke candidaat bij eer ste stemming gekozen. Te Zabem is burgemeester Knöffler herkozen en Wiebecke, de redacteur der Zabemer Anzeiger, die een rol heeft gespeeld in de gebeurtenissen, welke het stadje zooveel bekendheid hebben gegeven, eveneens De hoofdredacteur van het Tageblatt betoogt in een artikel, waarboven geschreven staat „treurspel der misverstanden", dat zonder een verbetering in de Fransch-Duitsche betrekkingen de Duitsch-Engelsche goede verstandhouding steeds zeer wankel moet zijn. Aan beide zijden der Fransch-Duitsche grenzen heb ben de volkeren behoefte aan rust en de menschen, die lawaai-maken, zijn als de krijschende roofvogels bo ven een onbewogen zee. De Fransche chauvinistische bladen hebbel meer lezers dan de Duitsche, maar de Duitsche chauvinistische vereenigingen hebben meer leden dan de Fransche. Wanneer er een fatsoenlijke en aardige buren-verstandhouding tot stand zal men iets anders wordt niet verlangd dan moe ten in beide landen de menschen met goede bedoelin gen zich door zelf te komen kijken ervan overtuigen, hoezeer de menschen met slechte bedoelingen valsche voorstellingen geven. t De buitengewone uitgaven voor buitenlandsche zaken wijzen hooge cijfers aan. Zoo is er voor den reis van het Bulgaarsche koningspaar 8.568 uitge trokken en ongeveer 12000 voor geschenken, die de keizer gaf bij zijn reis naar Zwitserland. Voor de verhuizing van den staatssecretaris von lagow van Rome naar Berlijn werd 4.560 uit 's lands schatkist betaald voor andere gezanten die verhuisden werd eveneens aanzienlijke sommen uitge geven. De verhuizing van den Engelschen gezant van Ber lijn naar Londen kostte zelfs 12.357. Men vraagt zich af of dit niet wat goedkooper zou kunnen. RUSLAND. De Octobristen hebben in de Doema voorgesteld door verschillende posten van de begroo ting te verwerpen, in het geheel 768.000 roebel te bezuinigen. Het meerendeel dier posten werd daarop verworpen. Vervolgens nam de Doema een overgangsformule aan, insgelijks door de Octobristen voorgesteld, waarin om. het volgende wordt gezegd: Daar het ministerie van binnenlandsche zaken stel selmatig de wenschen van de wetgevende lichamen negeert, houdt de Doema het voor nutteloos om nieu we wenschen kenbaar te maken. Zij is van oordeel dat de politiek van het ministerie van binnenlandsche zaken in het volk ontevredenheid wekt, de stroomin gen, die de regeering vijandig zijn, versterkt en de uitvoering van den wil des Tsaren, zooals die uit zijn manifesten in den iongsten tijd is gebleken, dwars boomt. Dit verzwakt Rusland en Bedreigt het rijk met onmetelijk nadeel. De Doema vestigt de aan dacht van de regeering op het gevaar van een derge lijke politiek. ALBANIë. De internationale commissie van toe zicht en de vertegenwoordigers der voorloopige re geering van Epirus zijn het op alle punten eens ge worden over de aan de Epiroten te verleenen conces sies. MEXIKO. Zal president Huerta dan toch aftre den? Het overnemen daartoe heeft het reeds meer malen te kennen gegeven, maar het lijkt er nu toch wel een beetje op, dat het thans ernst is. Het heet n.l. dat President Huerta zal willen aftre den, wanneer de Vereenigde Staten Mexiko een lee ning van 400.000.000 wil toestaan en de Magdelena baai voor 99 jaar tegen 1 millioen per jaar pachten. KORTE BERICHTEN. Te Detroit heeft een automobielfabriek 6000 ar beiders ontslagen wegens slapte in het bedrijf. Te Posen zijn verscheidene steendrukkers in hechtenis genomen wegens het namaken van Russisch papieren geld. De nabootsingen moe ten buitengewoon goed uitgevoerd zijn. Een stuk rots van buitengewone afmetingen stortte bij Nieuw-York omlaag; 5 arbeiders werden getroffen, waarvan drie terstond gedood en de overige twee zwaar gewond werden. Een margarine-fabrikant te Chicago is wegens belastingontduiking tot een boete van J 1.250.000 veroordeeld. Bij het personeel der Londensche motor-omni bussen dreigt een staking. Engelsche kiesrechtvrouwen hebben Zondag brand gesticht in de groote tribune op de renbaan van Birminham. 't Gebouw is geheel ver nield Drie toeristen uit Milaan zijn bij de beklim ming van de zuidelijke Grigna in een r a v ij n g e v a 1 ï'e n, waar hun verminkte lijken zijn gevonden. In Parijs neemt het aantal huurauto's sterk toe. In 1911 waren er 5625, in 1912: 7304, in 1913: 7807 en thans ruim 9000. Aan 't eind van dit jaar zul len er naar schatting 10.000 zijn. In het Belgische plaatsje Kemeke had een land man zijn geladen geweer op zijn slaapkamer gezet, omdat hij op den loer lag op dieven. Bij een plotseling ongewoon gedruisch sprong de man het bed uit en stootte tegen het vuurwapen aan, dat daar door afging. Hij kreeg de lading in het hoofd, wat den dood ten gevolge had. In Berlijn is een oude vrouw door onbeken den geworgd. Men hing haar daarna op, om aan zelfmoord te doen gelooven. Een spoorwegarbeider in Berlijn is door zijn zoon doodgeschoten. De man wilde zijne vrouw mishandelien, toen de zoon tusschenbeide kwam en een revolver op zijn vader afschoot. Twee broeders in Berlijn kregen in dron kenschap zulk een hoogloopende twist, dat de een den ander doodstak. Ingezonden IWededeelingen. SPANJE. De staking van de officieren van koop vaardijschepen duurt voort. Verscheidene stoom schepen van de vischvangst zullen eveneens aan de IS UW LEVER ZIEK? Maak hem dan in orde het is gemakkelijkte doen. Zonder p jjn, zonder stoornis; alleen door het heilzame eiïekt merkt ge dat ge genezen zijt door STAATSLOTERIJ. Trekking van heden. 5e klasse, 2e lijst. Ns. 2404, 20576 en 20607 elk f 1000; ns. 1134, 10459 en 18162 elk f 400ns. 13313 en 15039 elk f 2000ns. 807-5. 8421, 9765, 10411, 14297, 15234, 18662 en 19411 elk f 100. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 19 Mei. Medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt, Geldig tot den avond van 20 Mei. In het gebied van de waarneming is de hoogste be kende stand van den barometer 775.0 te Valentia. De laagste stand van den barometer 752.3 te Ha- naranda. VERWACHTING. Zwakke tot matigen noordelijke tot noordwestelij ken wind, half bewolkt, weinig of geen regen, koeler. Ingezonden Mededeelingen. Schooten, 3 Augustus 1913. Mijnheer Erhard, ik ben zoo gelukkig U nu zelf te kunnen schrijven hetgeen ik vroeger niet meer kon doordat ik altijd beefde in armen en been en, van dag tot dag gevoel ik mij beter. Ik kan U niet zeggen hoe gelukkig ik ben uwe pillen te hebben gebruikt, want het is zeker een kostbaar geneesmiddel voor degene die aan zenuwziekte liijden. Ook had ik altijd zwar te gedachten, schele hoofdpijn, oorsuising, slecht zien, pijn in de rug, bevingso in armén en beenen. Ik ver zeker U mijnheer, dat dit alles verdwenen is door het regelmatig nemen uwer krachtige pillen. Ik ben u er zeer dankbaar voor. Beste groeten, Mevrouw L. Meyvis. Het is een ieder die aan zenuwzwakte lijdt, aan te bevelen zich zoo snel mogelijk tot Dr. Arth. Erhard te Roozendaal, Molenstraat 49, Rayon 52 te wenden voor een staal van „Visnervin," en de uitleg, bro- chuur, kosteloos en franco, want een middel dat reeds zoovelen geholpen heeft moet men toch minstens pro- beeren, vooral daar eene proefneming totaal niets kost, slechts de kosten eener eenvoudige postkaart. Schrijft dus nog heden, voor U het vergeet.

Alkmaarsche Courant | 1914 | | pagina 2