Jfmos Bitterwater. nette Dienstbode Verstopping: HUISHOUDSTER. een meisje Dames-Agentessen. Bijverdiensten. scsaaw»m Terstond gevraagd: UIT WIERINOERWAARD. Qistcrca had alhier eene keuriug plaats vanwege de Rundfokvereeniging voor inschrijving in het fok- register. Van de 66 koeien waren er 12 niet voorge bracht, 18 afgekeurd en 36 in het register ingeschre ven. UIT OUDE-NIEDORP. Dinsdagavond vergaderde de vereeniging tot be vordering van getrouw schoolbezoek in het cafe van den heer A. Miits. 13 leden waren aanwezig. De heer M. H. Woutman bracht verslag uit over het afgeloopen schooljaar. Door 2 kinderen waren 2 willekeurige verzuimen gemaakt. Deze krijgen dus geen prijs. Een er van, die elders verzuim had ge maakt voor veldarbeid mag ook niet met het feest me de. Alle anderen krijgen een prijs en feest. Besloten werd nu om met de 3 hoogste klassen een reisje te maken naar Amsterdam naar Artis, op 12 Juni a.s. en met de 3 laagste klassen naar Schoorl en Bergen te rijden over Alkmaar terug. De aanwezige rijtuighouders stelden hunne rijtuigen daarvoor be schikbaar, de niet aanwezige zullen worden gevraagd. De prijzenuitdeeling zal worden gehouden na aan komst van Schoorl en Bergen in het café van den heer A. Mijts. VAN TEXEL. Te Haarlem slaagden voor acte L. O. de dames H. E. Dijt en M. Dijt, alhier. UIT WARMENHUIZEN. De heer P. Klant alhier, slaagde te Utrecht voor de gedeelten Recht en Notariaat van het Accountants- examen. UIT HOORN. Bij Kon. Besl. is benoemd tot leeraar aan de Rijks Hoogere Burgerschool de heer H. Jager, al hier. STADSNIEUWS. BENOEMING TIJDELIJK WETHOUDER. In de hedenmiddag gehouden raadsvergadering werd tot tijdelijk wethouder in de plaats van den heer mr. Boelmans ter Spill gekozen de heer J. F. Lubbe, met 10 stemmen. Op den heer Glinderman waren 3, op den heer van den Bosch was 1 stem uit gebracht, 2 blanco. De heer Lubbe verklaarde de benoeming aan te ne men. VERPLAATST. Met ingang van 1 Juni is de hulptelegrafist, mej. C. W. Kater, verplaatst van het telegraafkantoor te Amsterdam naar dat te Alkmaar. TER BESCHIKKING GESTELD. Bij K. Besl. is ter beschikking gesteld van den Gou verneur-Generaal van Ned.-Indië om te wprden be noemd tot leeraar bij het middelbaar technisch onder wijs de heer dr. W. B. Peteri, alhier. N.-H. SCHIETBOND. Men meldt ons: Het bestuur van den Noordhollandschen Schiet- bond vergaderde in het lokaal „het Wapen van Heemskerk", alhier. Besloten werd den jaarlijkschen schietwedstrijd dit jaar half Juli in Overveen te houden. Uit de leden, wonende te Overveen en omstreken, zal een commissie van bijstand worden benoemd. Behandeld werd de briefwisseling in de Alkmaar- sche Courant tusschen de heeren L. Bakker en Joh. Weyling, resp. secretaris en bestuurslid van den Bond. De vergadering was het er over eens, dat de heer Weyling deze zaak niet behandeld had, zooals de kameraadschap in en het belaftg van den Bond eisch- ten, met welke resolutie de heer Weyling zich veree- nigde. DE HARDDRAVERSBAAN. De Kennemer sportclub heeft in korten tijd een mooie baan aangelegd, welke vlak en hard als ze is, ongetwijfeld gelegenheid zal geven tot het maken van groote snelheden. Heel lang is ze niet, n.l. 500 me ter, maar dit maakt haar overzichtelijk en dit leidt er ook toe, dat de paarden vaker voorhij de toe schouwers komen. De breedte bedraagt 15 meter. De tribune op het paddock is verhoogd, zoodat men van daaruit een uitstekend gezicht op het veld heeft. Het geheele terrein is aan alle kanten afgeschut door matten, schuttingen en door geboomte. Het 50 ets. terrein bevindt zich in de lengte aan den noordkant, het 1-terrein en het paddock aan den zuidkant, zoodat men daar geen last van de zon heeft en van een prachtig kijkje op den Alkmaarschen Hout kan genieten. Waar er in totaal 50 inschrijvingen zijn, zal de baan dadelijk met belangwekkende courses worden ingewijd, zoodat de talrijke sportliefhebbers uit stad en omgeving morgen wel op net appél zullen zijn. UITGAAN. Talloos velen zullen van den dag van morgen, wan neer het weer zich blijft houden zooals het de laatste dagen was, gebruik maken om een uitstapje te ma ken. De natuur is thans in MeimaandBloeimaand op haar mooist. De verschillende reisgelegenheden rekenen op een druk vervoer. Zoo heelt de Alkmaar Packet morgen en gedurende de Pinksterdagen een uitgebreide dienst, terwijl de H. IJ. S. M. voor Alkmaar—Ber gen aan Zee morgen en len Pinksterdag den dienst, welke 1 Juni ingaat, heeft ingesteld. Moge een stralend zonnetje aan helder blauwen he mel morgen velen blij stemmen op hun tocht naar bosch en wei of duin en strand. OPENING NIEUWE ZAAK. Wederom is een particulier huis in de Langestraa in een winkelhuis herschapen. Naast de nieuwe meubelzaak van den heer Schoon hoven opent hedenavond mej. Besuijen-Hulsbergen haar voorheen in de Hoogstraat gevestigde zaak in dames-handwerken enz. De diepe winkel met zijn granieten vloer en de mooie aangebrachte lambrizeering maakt een keuri- gen indruk Ook de étalage trekt de aandacht. Zooals van zelf spreekt, ook hier electrisch licht! welwillendheid jegens Engeland bi jegens hem. FRANKRIJK. In de wandelgangen der Kamer heette het dat de minister-president Doumergue in een onderhoud met den president Poincaré over den politieken toestand, met zekeren nadruk over de mo gelijkheid van zijn aftreding heeft gesproken. DUITSCHLAND. Nadat het regeeringsontwerp betreffende de tractemenetsverhooging der ambtena ren door den Rijksdag was verworpen met 152 tegen 149 stemmen, hadden de sociaal-democraten een voorstel ingediend om de ondergeschikte beambten wat te hulp te komen. Het voorstel werd verworpen. Algemeen werd gezegd, dat wanneer het voorstel was aangenomen, de rijksdag ontbonden zou zijn. Naar verluidt zal de regeering zeer spoedig antwoorden op de protesten van Nederland, België, Frankrijk en Rusland in zake de bijdragen der buiten landers aan de legerbelasting. De Duitsche regee ring erkent de juistheid van deze protesten niet. om dat deze belasting geen oorlogsbelasting is in de be- teekenis aan dit woord toegekend in de handelsver dragen. Be bijdrage voor de oorlogbelasting van het huis <rupp te Essen bedraagt 5.160.000 gulden. Als Krupp ook niet veel betaalde wie moest het dan doen? Gisteren zijn te Berlijn 100 Engelsche werklie den, meest leden van vakvereenigingen, als vredesaf- vaardiging aangekomen en door een talrijke afvaardi ging van een vakbond ontvangen. Later heeft de heer Dernburg, voormalig staatssecretaris, hen welkom ge- heeten. In de Vorwarts heeft de afgevaardigde Lieb- knecht ernstige beschuldigingen geuit tegen den in Februari overleden gouverneur van Metz, Von Linde- nau. ZWEDEN. In de troonrede, waarmede de koning gisteren de zitting van den Rijksdag heeft geopend werd duidelijk gezegd, dat het hoofddoel der bijeen roeping van den nieuwgekozen Rijksdag de beraad slaging is over de landsverdediging, die het land afdoende veiligheid moet verschaffen. De koning hoopte dat de Rijksdag het weloverwo gen voorstel der regeering zal goedkeuren en maande ae afgevaardigden tot eensgezindheid aan. Alle an dere overwegingen moeten wijken voor het streven om het land vrede, veiligheid en onafhankelijkheid te waarborgen. De daarvoor te brengen offers zijn niet ;ering, maar toch niet te groot, daar het welzijn van iet vaderland er van afhangt. Tot dekking van de uitgaven in eens voor de lands verdediging zal de regeering een heffing op groote vermogens en inkomens voorstellen. Intusschen heeft zij geen plan deze buitengewone belasting reeds in 1915 te hef fan. Blijkens de ingediende voorloopige begrooting wordt voor de voorgestelde legerkervorming 2,7 millioen gulden meer gevraagd dan in Januari. SPANJE. In de Kamer heeft de minister van buitenlandsche zaken medegedeeld, dat de kosten van hei protectoraat in Marokko over 1915, afgezien van de militaire uitgaven, tien millioen bedragen hebben. De befaamde vroegere kamerafgevaardigde, Thalamas, de man, die den moord, door mevrouw Caillaux gepleegd, verheerlijkte, zal volgens een be richt in de Parijsche bladen tot inspecteur van het hooger onderwijs op Corsica worden benoemd. SERVIë. In de volksvertegenwoording dreigt ob structie. De regeering wilde een debat over minder gewenschte financieële handelingen van officieren be perken. De oppositie was hiervan niet gediend en verliet de zaal, zoodat de zitting gesloten moest wor den. Naar in politieke kringen verluidt,, zal de oppositie gaan dwarsdrijven. Regeeringskringen verklaren dat de volstrekte meer derheid in de volksvertegenwoordiging op de zijde der regeering is en den parlementairen arbeid zal voortzetten. DRIE DINOEN OVER EEN MAN. Uit een Engelsch blad. Iemand vroeg eens aan een beroemde romanschrijfster, waarom zij niet ge trouw was. „Ik heb drie schepsels om mij heen", antwoordde zij, die zoo goed de kenmerken vertegen woordigen van den man, zooals hij door de bank is, dat ik niets meer van hem moet hebben. Ik heb een hond, die den heelen morgen gromt, een papegaai, die den heelen middag vloekt, en een kat, die den heelen nacht uitblijft." KORTE BERICHTEN. De Hongaarsche minister-president Tisza heeft met een afgevaardigde geduelleerd. Resultaat twee onbeteekenende wondjes. Een 22-jarig koopman nabij Bonn vertoonde een nieuwe Browning-revolver aan zijn vrienden. Hij bracht het wapen tegen zijn slaap en merkte schert send op, dat men het ding zoo moest houden, als men zelfmoord wilde plegen. Op hetzelfde oogenblik ging het schot af. Hii stierf na enkele minuten. Bij een landing in de omstreken van Luxemburg van een Duitsche luchtballon zijn van de vier Inzit tenden, onder wie een officier en een dame, twee ge wond en naar het ziekenhuis gebracht. Men was, vreezende anders op Fransch gebied te komen, te snel gedaald. BUITENLAND. BELGIë. De koning en de koningin van Denemar ken vetoeven thans te Brussel, waar ze zeer hartelijk werden ontvangen. ENGELAND. Het Lagerhuis heeft gisteren het wetsontwerp op de scheiding van kerk en staat in Wales in derde lezing met 328 tegen 251 stemmen aangenomen. Het ontwerp is nu in drie achtereenvolgende zittin- gen door het Lagerhuis goedgekeurd en zal thans on- der de bepalinen van ae parlementswet aan he Hoogerhuis worden voorgelegd. Verwerping door he Hoogerhuis kan derhalve niet meer beletten dat het ontwerp binnenkort wet wordt. Minister Grey heeft gisteren aan een maaltijd, waaraan vertegenwoordigers van buitenlandsche mo gendheden en van de pers deelnamen o.m. betoogd, dat journalisten en diplomaten beiden tot taak heb ben misverstanden tusschen de naties weg te ruimen. De pers kan de politiek eener regeering onuitvoer baar maken en zonder haar steun vermag een regee ring niets, zeide hij. Als voorbeeld noemde spr. vol gens de N. R. Crt., de crisis op den Balkande vrede van Londen, waarvoor men spr. zooveel hulde heelt gebracht, is mede door de pers mogelijk gemaakt. Spr. dankte de buitenlandsche journalisten voor hun LAATSTE BERICHTEN. DE MOORD IN DE VAN MERLESTRAAT TE 's GRAVENHAGE. 's-GRAVENHAGE, 20 Mei. Na het verhoor der psychiaters Heibronner en Jelgersma, die respectieve lijk tot toerekenbaarheid en ontoerekenbaarheid con cludeerden, eischte het Openbaar Ministerie van het Gerechtshof vijftien jaar gevangenisstraf tegen den Leidschen student Van Leeuwen, wegens moord op zijn verloofde. DE GEVANGENNEMING VAN ESSAD-PASJA. WEENEN, 20 Mei. Het is nog niet beslist of Es- sad Pasja verbannen, dan wel voor een krijgsgerecht zal worden geroepen. De vraag is, in hoeverre men het zou aandurven, tegen Essad-Pasja te ageeren. De regeering heeft den Italiaanschen commandant van Durazzo opgedragen al het mogelijke voor de veilig heid van den vorst, van het diplomatieke corps en de consuls te doen en de noodwendige maatregelen te treffen te zamen met den Oostenrijksch-Hongaarschen commandant. ken gingen verder terug. Rubberwaarden stil. BEZOEK VAN H. M. DE KONINGIN. De Burgemeester der gemeente ALKMAAR brengt, daartoe in opdracht van Hare Majesteit door den heer Commissaris der Koningin in deze provincie uitgenoodigd, aan de ingezetenen dezer gemeente Harer Majesteits dank over voor de zeer hartelijke ontvangst, welke Haar met Z. K. H. den Prins der Nederlanden bij den tocht door West friesland en de Beemster op Maandag j.l. is ten deel gevallen. Hare Majesteit bewaart aan dien tocht, waarbij Zij dat deel der Provincie onder zul ke gunstige omstandigheden aanschouwde, een hoogst aangenamen indruk. Alkmaar, 20 Mei 1914. De Burgemeester voornoemd, G. RIPPING. AMSTERDAMSOHE BEURS. Opgave van het NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCRE1HET Voordam C 11, Alkmaar. Koers van Staatsleeningen. Nederland. Ned. Werkel. Schuld pCt. Idem Idem Buitenland. Bulgarije Tabaksleening Brazilië Funding Mexico binnenl. Japan Oostenrijk Jan.Jnli Rusland Hope Consol 1906 1894 6e Em. iwang Dombr. Bank- en Credletlnstellingen en Hypotheekbanken. Amsterdamsche Bank Nederlandsche Bank Cert. Nederl. Handel-MIJ Cert. Noordhollandsch Landb. Cred. Nationale Hypotheek Bank pCt. Noordhollandsch Qrondcrediet 19 Mei. 20 Mei. 3tys 2i/s 5 5 5 4 4 4 4 5 4 4i/i div. 4 41k 4 div. PLECHTIGE UITVAART VAN Mgr. LEYTEN. BREDA, 20 Mei. Onder enorme belangstelling had lieden de plechtige uitvaart plaats van Z. D. H. mgr. Petrus Ley ten, bisschop van Breda. Te 10 uur arri veerde Z. D. H. mgr. H. van de Wetering, aartsbis schop van Utrecht, vergezeld van zijn secretaris den WelEerw. heer H. Koopmans. Na een kort bezoek bij den overledene, begaf de Aartsbisschop zich naar de Kathedrale Kerk om daar het stoffelijk overschot in ontvangst te nemen. Te kwart over tien verliet de lijkstoet het Bisschoppelijk paleis en begaf zich naar de Kathedraal, waar te half elf de plechtige lijkdienst werd gehouden. Bij den dienst waren tegenwoordig Z. Exc. mgr. Giovanni Tacci, apostolisch Nuntius te Brussel, Internuntius te Den Haag, met zijn auditeur mgr. Vallega; H.H.D.D.H.H. mgr. A. Callier, bis schop van Haarlem; mgr. L. Schrijnen, bisschop van Roermond, met hunne secretarissen; mgr. J. Meeu- wissen, emeritus apost. Vicaris van Suriname; mgr. J. Pompen, vicaris-generaal van het Bisdom van 's-Hertogenbosch, vertegenwoordiger van monseig neur W. v. d. Ven, monseigneur P. Hartmann. vicaris- capitularis van het bisdom Breda; de Hoog- Eerw. heeren Kanunniken en Dekens van liet bisdom, en verschillende pastoors en geeste lijken. Mede was in de kerk aanwezig mr. L. P. M. H. Michiels van Verduynen, secretaris-generaal van het Permanente Hof van Arbitrage, mr. J. W. v. d. Biesen, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, mr. A. K. J. baron van Oldeneel tot Oldenzeel, als afgevaardigde van de Souvereine Malthezer Orde, be nevens vele burgerlijke en militaire autoriteiten. Ver der was de kerk gevuld met belangstellenden. De H. Requiem-Mis werd gecelebreerd door Z.D.H. mgr. H. van de Wetering. Industrleele Ondern. (Buitenl.) Amalgamated Copper Cy Aandeel Amer. Hide and Leather Anglo Amer. Telegraph Common Steels Car and Foundry Cultuur Ondern. en Handelsvennoot schappen In Nederland en Koloniën. Cultuur Vorstenlanden Winstbew. Handelsvereen. «Amsterdam" Nieuwe Afrikaansche Handelsver. Tabaksondernemingen. A'dam Deli Aand. Langkat Idem pret. A'dam Serdang Bindjey Deli Batavia Deli Cultuur-Mlj Deii-Maatschapplj Hessa Tabak-Mij Medan tabak Rotterdam Dell Senembah Tabak-Mlj United Langkat Plant. Co. Petroleum Ondernemingen. Dordtsche Petroleum Qecons Holl. Petrol. Cert. A Intern. Rum. Petroleum-Mlj. Kon. Mijt. expl.v. Petoleumbr. Moeara Enim Aandeel div Perlak Petroleum-Mlj. Sumatra Palembang Zuid-Perlak Orion Petroleum-Mlj. Schibaieff, gew. Aand. pref. Mljnbouw-Maatschappljen. Ketahoen Oew. Pref. Redjang Lebong Creat Cobar Rubber Maatschapljen. -Amsterdam» RubberCultuur-M. Deli Batavia Rubber-Mij. Koloniale Rubber Cultuur-Mlj. Nederl. Rubber-Mlj. »Serbad]adi« Sum. Rubber Cultuur-Mlj. Scheepvaart Maatschappijen. Amerlk. Stoomv.-Mlj. Nederl. Scheepvaart Unie Common Marine Preferente 1 MarlnHbondi pCt. 4i/s Diversen. Common Peru Aandeel div. Preferente Spoorwegen. Holl. IJz. Sp.-Mlj. Ml], tot expl. v. Staatsspoorw. Deli Spoorweg Amerika. Atch. Top. Cert. v. Convert. 89»/» 66% 9U/8 987/8 32% 768/» 81 i/s 82i's 828/» 997/i8 837/ie 94 1918/» 2216/s 1687/b 105 973/» 741/» 218/8 231/a 621/8 50i/» 893/» 66%, 921/s 321/a 81 Vs 827/s 827/g 997/™ 83B/w 168» 976/s 741/8 21% 62V* 508/8 pCt. Denv. en R. Or. Cert. Aand Erie 4 dfv. 178 158 254 98V* 231 210 260 88 Vs 97 396 161 490 83 178 196 470 454 Vs 185 231 112Vs 615 251 40 227Va 39 888/» 63 Vs 121 13Vs 338/8 155 48/* 124 90 29% 29 124 190 153s/» 26/8 9 50 TVs 38 971/s 101 244 978/» 941/s 131/8 29 271/* 61 181/8 27 1011/8 37/b 93 25% 1571/s 16/s 868/» 3 3 21/s 4 3 5 5 105 1011/* 798/a 1141/9 ,1138/* 166 1485 4 93V* 251% 156s/» 18/8 105% Kansas City South. pref. Miss K. Texas C. v. New-York and Ontario Norfolk Western C. v. Rock Island gew. Southern Pacific Southern Railway Union Pacific cert. v. Wasbash gew. Rusland. Wladikawkas Premieleenlnaen. Nederland. Stad Amsterdam f 100 Oemeente-credlet. Beloie. Antwerpen 1887 Honoarije. Hongaarsche Hyp. Idem Oostenrijk. Staatsleenlng 1860 Rusland. Staatsleenlng 1864 Koers van het geld. Prolongatie 2»/s pCt. Mededeelingen. De Amerikaansche markt heden niet boven de koersen van gisteren. Amalgama ted Copper iets lager. Oliewaarden stil. Noteering Koninklijke 615—620; Geconsolideerde 229—34. Aandeelen Perlak en Zuid-Perlak zeer vast. Tabak- f- 252 230 210 261 87 Vs 96 Vs 393 161 Vs 487 179 194 468 439 185V* 232 112Vl 619 253 44 2286/s 51 89 63 s/* 123 Vs 89 287/a 1541/* 26/a 9 51 7 378k 98 101 Vs 247 978/» 13 29 268/* 611/a 17i% 27 kwam Ingezonden Mededeelingen. leidt tot vele andere onaangename kwalen. Verstopping is een ernstige kwaal, omdat zij zoove le schadelijke gevolgen hebben kan. De achtergeble vene, afgewerkte stoffen gaan gisten, en het bloed ver krijgt geen nieuwe kracht uit ons voedsel, doch wordt onzuiver. Gij gevoelt u vermoeid, loom en gedrukt. Vaak treedt huiduitslag op, gij wordt bleek, uw toug is be slagen en gij krijgt een onaangenamen smaak in den mond. Last van gal, brakingen, hevige hoofdpijn, maag- en ingewandskwalen zijn gewoonlijk te wijten aan slechte spijsvertering, en aambeien zijn er dikwijls een gevolg van. Wanneer de ontlasting niet gemakkelijk en minstens eens per dag plaats vindt, neemt dan een dosis Fos ter's Maagpillen, totdat zij op een natuurlijke wijze geschiedt. Zij zijn zuiver plantaardig en een der groo te voordeden ervan is, dat de hoeveelheid te gebrui ken pillen niet voortdurend vergroot behoeft te wor den. Zij veroorzaken geen kram pen. Foster's Maagpillen zijn te Alk maar verkrijgbaar bij Nierop Slothouber, Langestr. 83 f 0.65 per flacon, of f 3.60. Eischt de echte en weigert elke flacon, die niet voorzien is van nevenstaand handelsmerk. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 20 MEI. Medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch instituut te De Bilt. Geldig tot den avond van 21 Mei. In het gebied van de waarneming is de hoogste be kende stand van den barometer 774.0 te Horta De laagste stand van den barometer 754.2 te Hapa randa. In het Zuiden zwakke tot matige Noordoos telijke tot Noord-Westelijken wind, licht tot halfbe- wolkt, waarschijnlijk droog weer, iets koeler. In het Noorden matige Westelijke tot Noordelijken wind, toenemende bewolking met kans op regen, later op- riarend, zelfde temperatuur. Hunyadi Janos, het eerste en volgens statistieken meest gebruikte Hongaarsche Bitterwater is een on feilbaar middel tegen verstopping, aambeien, conges ties, jicht en rheumatiek, bloedaandrang naar den on derbuik, vrouwenkwalen. Burgerlijke Stand. Getrouwd: 20 Mei. Aldert Mors en Wilhelmi- na Toeset. Cornel is Baars, wedr. van Esther Haars- ma en Elisabeth Maria Brinkman. Johannes Marti- nus Huiberts en Johanna Columbia Morsch. Dirk van Putten en Fredrika Willemina van der Pol. Geboren: 19 Mei Marinus Albert z. v. Jan Marbus en Eelkje Teitsma. Hendrikus z. v. Hendri- kus van der Meer en Jannetje Schouten. Lodewijk. z. v. Wilhelmus Buter en Zwaantje Walch. Overleden: 19 Mei Floris Selie 27 jaar. MARKTBERICHTEN. HOORN, 20 Mei. Kleine kaas f 34.commissie f 32,50, middelbare f fabriekskaas i 31. aangevoerd 127 stapels, wegende 67971 K.G., han del vlug. ADVERTENTIëN. Den 4 Juni hopen mijne geliefde ouders JOUAAF IirGMATZ OTTO en AJTNA CLASIEAl CRAMER hunne 80-jarige Echtvereenlging te her denken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven, is de wensch van Hunne liefhebbende Dochter ANNA CORNELIA MARIA OTTO. Alkmaar, 20 Mei 1914. Zaadmarkt No. 7. Voor de deelneming, ons betoond bij het over lijden van onze lieve Moeder, Behuwd- en Groot moeder, Mevrouw C. M. E. WESTERMAN, weduwe van den heer C. KROON, betuigen wij onzen hartelijken dank. Zuidscharwoude. J. W. C. KROON. A. M. H. C. KROON—Immink en kind. Alkmaar. M. C. E. KROON. ©ouda. C. J- M. KROON. H. M. H. KROON—Kikkert. De ondergeteekenden betuigen, ookjnamens hunne kinderen, hunnen hartelijken dank aan familie, buren en vrienden voor de vele blijken van belangstelling, bij hun 25-jarig huwelijksfeest ondervonden. J. MOOIJ Jz. en Echtgenoote. Heiloo, Mei 1914. Biedt zich aan een MEID-HUISHOUDSTER, 37 iaar liefst bij eenig HEER of KLEIN GEZIN. Bi fr. letter Z„ adv -bureau Wed. DE JONGE, Bergen (N.-H,) van goede get. voorzien, loon f 15.per maand met verval en vrije wasch. Aanbiedingen hotel „Noord-Holland" Martelaars gracht 8, Amsterdam. Mej. W. BRUIN, Toussaintstraat 18, vraagt voor de morgen-uren, van 9—12^ of van 9—2 uur, om zoo spoedig mogeHJk in dienst te treden Een sedert jaren gevestigde Firma vraagt Dames uit den gegoeden stand met veel relaties voor den verkoop van net verpakte Thee en Koffie aan Par ticulieren tegen een flinke provisie. Br. fr. onder letter O. Z. 60«8, Alg. Adv.-Bur. D IJ. ALTA, Amsterdam.

Alkmaarsche Courant | 1914 | | pagina 2