Jfmos Bitterwater. Lustre Colberts Flanel broeken, KINDERGOED AUTO- GD FIETS- ZOMERJASSEN. STOFJASSEN. A FORTUIN, volgen, hetgeen de belangstelling onder de toeschou wers natuurlijk verhoogt, Die belangstelling heeft gisteren tot het emde toe geduurd en hoewel het voor velen reeds vrij laat werd, bleef men totdat de eind strijd gestreden was. De tent op het paddock bleek een voor de zon beschuttende zitplaats aan te bieden. Daar de paarden na eiken rit uit de baan in het mid dengedeelte werden geleid, viel er altijd wel wat te zien, zoodat men zich geen enkel oogenblik behoefde te vervelen. De regeling viel in elk opzicht te roe men. Ernstige ongelukken kwamen niet voor al leen sloeg de jeugdige berijder van Eminentie van den heer J. Stammes te Nieuwe Niedorp van de sulkey toen het paard even sprong, de bruine hengst ging er van door, rende eenmaal de baan rond en liet zich toen in het midden willig vangenwaarbij bleek hoe goed het was, dat de binnenkant der baan enkel met palen, zonder touwen dus is afgezet. Berijder en paard kwamen er zonder letsel af. Wanneer wij ein delijk nog constateeren, dat er geen enkele strafmaat regel behoefde te worden toegepast en dat er, vooral voor den openingsprijs spannende ritten plaats von den, dan zal men begrijpen dat er alle reden is, om de Kennemer Sportclub geluk te wenschen met het be haalde succes en haar voor den tweeden Pinksterdag een da capo toe te wenschen. Wij laten thans het verloop van den eersten wed strijd hier volgen: Ingeschreven waren: Openingsprijs. Kortebaan-draverij van Nederland- sche paarden, handicap. Maximum-afstand 800 M. Prijzen 200, 75 en 25: 1. Eben Haëzer, J. Stammes, Nieuwe Niedorp, 700 Meter. 2. Bartinus M. v. d. Berg, den Haag, 770 M., 3.Vitesse, N. Schermerhom, Alkmaar, 760 M. 4. Der by W., D. Anema, Groningen, 720 M. 5. Castro, A. P. J. van der Kroon, Abcoude, 740 M. 6. Adeline, B. v. d. Bergh, Tilburg, 790 M. 7. Alexandra, P. Hoek, Alk maar 780 M. 8. Adria, D. de Leeuw, A'dam, 700 M. 9. Aura, H. Verdegaal, Lisse, 800 M. 10. Conny, C. Harmeyer, Beverwijk, 740 M. 11. Auto, P. v. d. Wal, Hoofddorp, 800 M. 12. Controleur, R. Brouwer, Scheemda, 710 M. 13. B. Frans, E. Heckmeyer, Voor burg, 700 M. 14. Claurel Hal, J. Smit Jr., Spanbroek, 720 M. 15. Doorlooper, H. Verdegaal, Lisse, 720 M. 16. Dolgoroeki, C. Kooiman, Nieuwe Niedorp, 750 M. 17. Duncan, P. C. Appel, IJsselmonde, 730 M. 18. Let- ta, C. W. Teurlings, Rotterdam, 720 M. 19. Colorado P. v. d. Wal, Hoofddorp, 750 M. 20. Atella, stal „Do- lec, den Haag, 740 M. 21. Bandage, J. A. Bakker, Wie- ringerwaard, 720 M. 22. Catriena R., A. de Ridder, Purmerend, 730 M. 23. Dumas, N. Schermerhom, Alkmaar, 740 M. 24. Clemence, J. v. d. Zei, Broeker haven, 720 M. 25. Corrie, J. Brak, Zijpe, 700 M. De eerste rit was voor Vitesse en Eben Haëzer, Castro en Adeline, Controleur en Aura, Doorlooper en Dolgoroeki, Colorado en Letta, Clemence en Ca triena R. Op het zestal kwamen Vitesse, Castro. Controleur, Aura, Catriene R. en Letta. Hiervan vielen Aura en Letta uit, zoodat Vitesse. Castro, Controleur en Ca triena R. in de finalen kwamen. De stand aan den start was: Controleur (710 M.), Catriena B. (730 M.), Castro (740 M.) Vitesse (760 M.), Catriena R. liep aanvankelijk op Controleur in, Vitesse haalde mooi op, maar kon den afstand met Controleur niet geheel wegnemen. Bij uitgang van den laatsten bocht was Castro achter, terwijl de drie anderen gelijk opgingen, in het rechte eind schoot echter Controleur uit, en wist Catriena R. Vitesse te passeeren. Uitslag dus: Controleur 200, Catriena R. 75 en Vitesse J 25. In de Kennemer sportclubprija tfbrechenen aan den start: 1. Adeline, B. v. d. Bergh, Tilburg, 790 M. 2. Ca triena R., A. de' Ridder, Purmerend, 730 M. 3. Alexan dra, P. Hoek, Alkmaar, 780 M. 4. Claurel Hal, J. Smit Jr., Spanbroek, 720 M, 5. Dumus, N. Schermer- horn, Alkmaar, 740 M. 6. Wilhelmi, S. v. d. Bosch, Roordahuizum, 800 M. 7. Controleur, R. Brouwer, Scheemda, 710 M. 8. Aura, H. Verdegaal, Lisse, 80Ö Meter. 9. Auto, P. v. d. Wal, Hoofddorp, 800 M. 10. Atella, stal Dolec, den Haag, 740 M. 11. Queen Es ther, D. de Leeuw, Amsterdam, 800 M. 12. Couny, C. Harmeijer, Beverwijk, 740 M. 13. Cruquius Smaragd, N. Schermerhom, Alkmaar, 750 M. 14. Dolgoroeki, C. Kooiman, Nieuwe Niedorp, 750 M. 15. Derby W., D. Anema, Groningen, 720 M. 16. Clemence, J. van der Zei, Broekerhaven, 720 M. 17. Patsy Powell, D. Schernierhom, Rustenburg, 740 M. 18. Letta, C. W. Teurlings, Rotterdam, 720 M. 19. Doorlooper, H. Ver degaal, Lisse, 720 M. 20. Bartinus, M. v. d. Berg, den Haag, 770 M. 21. Eminentie, J. Stammes, Nieuwe Niedorp, 700 M. 22. Colorado, P. v. d. Wal, Hoofd dorp, 750 M. 23. Adria, D. de Leeuw, Amsterdam, 700 M. 24. Castro, A. P. J. v. d. Kroon, Abcoude, 740 M. 25. Duncan, P. C. Appel, IJsselmonde, 730 M. In den eersten omloop bereikten winnend de finesh: 2, 1, 7, 5, 9, 12, 16, 14, 18, 19, 22 en 24. Op het zestal kwamen 5, 7, 16, 9, 22, 18, op het viertal 5, 7, 16 en 22. Dumas wekte In deze course verwachtingen op, welke hij echter niet geheel kon vervullen. Controleur passeerde heel gemakkelijk de eindstreep als eerste, gevolgd door Colorado en door Dumas, die hun eigenaren resp. 200, 75 en 25 bezorgden Zooals reeds gezegd is, bleef de belangstelling tot den laatsten rit toe bestaan. Voor de 4 courses, welke Pinkstermaandag gehou den worden, zijn naar we vernemen 52 aangiften ge schied. UITGAAN. Het was aan de drukte in de stad gisteren duidelijk merkbaar, dat velen den Hemelvaartsdag hebben be steed als welkome uitgaansdag. Vooral te fiets wa ren er uit alle deelen der provincie gekomen. Een in gezetene heeft het aardige idee gehacf eens na te gaan, hoeveel wielrijders wel de Heilooërbrug passeerden. Tusschen elf uur 's morgens en 7 uur 's namiddags werd zeven maal gedurende 5 minuten het aantal op genomen. Het geringste aantal in de vijf minuten was 40, het grootste 88; dat was om vijf uur. Gemid deld, zoo werd berekend, passeerden per uur 723 wielrijders de Heilooërbrug. Statistische gegevens, die een aardigen kijk geven op het pleizierverkeer van gisteren EEN JUBILEUM. Gisteren herdacht de heer H. Corperaal den dag, dat hij 40 jaar werkzaam was aan ae steenkooperij van de firma W. F. Stoel en Zn. Gistermorgen werd de jubilaris ten zijnen huize gecomplimenteerd. De heer Stoel overhandigde hem een couvert, terwijl de heer C. E. Slinger, die namens het kantoorpersoneel en de collega's van den heer Corporaal sprak, hem een stoel aanbood. 24 Mei. Groote Kerk, 10 uur, Ds. Verwaal, bevestiging van Kerkeraadsleden. Avond 6 uur, Ds. Kloosterman. Kapel, 10 uur, Ds. Vinke. BINNENLAND. TWEEDE KAMER. Na verdere discussie over de amendementen op art. 124 van het ontwerp Inkomstenbelasting werden deze, nadat minister Bertling gezegd had ze niet te kunnen aanvaarden, beide verworpen. Het amendement-Bos (beoogende progressie in de aanvullende vermogensbelasting) met 44 tegen 28 stemmen. Vóór stemden de vrijzinnig- en sociaal-de mocraten benevens de Unie-liberalen Jannink, De Jong, Van Kaalte, Otto, Lieftinck, Smeenge, Jansen en Eerdmans. Het amendement-Patijn (0.75 in plaats van 0.50 per mille kapitaal) werd verworpen met 39 tegen 33 stemmen. De groote meerderheid van links stemde voor, tegen de rechterzijde benevens de vrij-liberalen en de Unie-liberaien De Meester, Roodhuyzen, Dolk, Eland, en Borgesius. Het artikel, luidende: „Indien de waarde van het vermogen, minder bedraagt dan 16,000, is geen be lasting verschuldigd. Is de waarde 16,000 of meer, doch minder dan 30,000, dan is verschuldigd 1 van elke geheele som van 1000, waarmede zij het be drag van 15,000 te boven gaat. Is zij 30,000 of meer, dan is verschuldigd 0.50 van elke geheele som van 1000," werd hierna z. fa. 8. goedgekeurd. Art. 125 werd aangenomen, de eindstemming over het geheele ontwerp zal op nader te bepalen datum geschieden. Waarschijnlijk wordt Dinsdag de Bootwerkerswet behandeld. INT. SOCIALISTISCH CONGRES. De uitslag van de S. D. A. P. gehouden stemming tot het kiezen van vijf afgevaardigden naar het Inter nationaal Socialistisch Congres is, naar „Het Volk" meldt, dat gekozen zijn mr. P. J. Troelstra en de hr. J. E. W. Duijs. Er moeten dus nog 3 afgevaardigden worden gekozen; waarvoor een herstemming moet plaats hebben husschen F. van der Goes, K. ter Laan, M. Mendels, J. H. Schaper, W. H. Vliegen en F. M. Wibaut. Gemengd nieuws. MOORDAANSLAG. Woensdagavond laat is de rechercheur van politie Blondé op den hoek van de Haagschestraat en de Gentschestraat te Scheveningen bewusteloos gevon den met een messteek in de borst, die is afgestuit op het borstbeen, en een wond aan het hopfd, blijkbaar toegebracht met een zwaar voorwerp. B. verklaarde zijn aanvaller niet te kennen. Hij zou niet op het hoofd geslagen zijn, maar tegen een trot toirband zijn gevallen, waardoor de ernstige wond werd veroorzaakt, die zijn bewusteloosheid ten gevol ge had. UIT HOORN. Gisteren werd alhier een festival gehouden, ter vie ring van het 40-jarig bestaan van het Hoomsch mu ziekkorps, eertijds muziekkorps der d.d. schutterij, di recteur de heer G. Hop. De voorzitter van net Eere-Comité, de heer A. A. de Jongh, burgemeester van Hoorn, sprak bij de ont vangst de feestrede uit. Hierbij ging hij de geschiede nis der feestvierende vereeniging, die in 1874 met 13 werkende leden werd opgericht na. Mede werd ge wezen op het nuttige werken der muziekgezelschap pen, die de kunst nader brengen tot het volk, waar door de kunstzin van het volk wordt ontwikkeld. Spr. eindigde met het uiten van de beste wenschen voor de feestvierende vereenigingen. Door den heer D. C. Egmond, voorzitter van het stedelijk muziekkorps te Enkhuizen, werd aan het Hoomsch muziekkorps een krans aangegoden. Vervolgens werd door de 16 deelnemende vereeni gingen een ommegang door de stad gemaakt. Aan het festival, dat van 2 tot 7 uur duurde, werd deelgenomen door: Stedelijk Muziekkorps Enkhuizen, Winkel's Harmonie, Winkel, West-Frisia, Twlsk, Crescendo, Oude Niedorp, Stedelijk Muziekkorps, Alkmaar, Rijper Fanfarekorps, De Rijp, De Herleving, Zwaag, Kunst na Arbeid, Hoorn, Andante, Oosthui zen, de Verwachting, Avenhom, Crescendo, Medem- blik, Volharding, Berkhout, Dilettantenclub, Wormer, veer, Ons Genoegen, Wijdenes, Apollo, Hoorn, Oefe ning kweekt kennis, Oostwoud. Over het algemeen werd zeer goed gespeeld. Na afloop werd aan alle vereenigingen een lierin- neringsmedaille uitgereikt. De uitslag der verloting was als volgt: West-Fri sia. Twisk, 40 gulden, Stedelijk Muziekkorps, Enk hulzen 25 g.. Oefening kweekt kennis, Oostwoud, 25 g.f Verwachting, Avenhom, 10 g., Winkel's Harmo nie, trombone, Rijper Fanfarecorps, comet, Stedelijk Muziekkorps, Alkmaar, en Andante, Oosthuizen, elk een dirigeerstok, Crescendo, Oude Niedorp, de Her leving, Zwaag, Kunst na Arbeid, Hoorn, Crescendo, Medemblik, Volharding, Berkhout, Dilettantenclub, Wormerveer, Ons Genoegen, Wijdenes, Apollo, Hoorn, elk een serie van „Kun je nog zingen, zing dan mee". 's Avonds gaf de feestvierende vereeniging een con cert, gevolgd door een bal. Aan den voorzitter werd een voorzittershamer, den secretaris een stoel en aan den directeur een bloemen mand aangeboden. Zondag a.s. worden de feesten voortgezet met 2 concerten van de stafmuziek van het 15e reg. Infanterie te Amersfoort. KORTE BERICHTEN. De Senaatcommissie voor buiten landsche zaken te Washington heeft een gunstig rapport uitgebracht over het arbitrage verdrag met Nederland. Op uitnoodiging van de Vereeniging „Moederland en Koloniën te 's-Gravenhage heeft zich een commis sie gevormd, ten einde de verschillende stroomingen, wier beteekenis men kort kan samenvatten in de uit drukking „de Indische beweging" te onderzoeken en daarover rapport uit te brengen. De barbier uit Lisse, die verdacht werd van brandstichting, is op vrije voeten gesteld. De 8-jarlge jongen, die onder de stoom tram Steenwijk-Oosterwolde is geraakt, en wiens bei de beenen afgereden werden, Is overleden. Bordes en zijn vriend te Breda, die indertijd met 85.000 van de firma van Mierlo aan den loep zijn gegaan, zijn resp. tot IV2 jaar en 1 jaar gev. str. ver oordeeld, met aftrek van preventief. Te Riel (N.B.), Loon-op-zand en Weert hebben bosch- en heidebranden gewoed. Groote uitgestrekt heden zijn verbrand. Bij een aanvaring in de Koningshaven te Rot terdam is het Rijnschip Margo onmiddellijk gezon ken. De rekening van het gemeente-waterleidingbe drijf te Groningen over 1913 sluit met een nadeelig saldo van 18,840.941/2. H. J. Gerben en A. van Ommeren zijn heden door de Amsterdamsche rechtbank wegens de beroo- ving en poging tot afdreiging, waarvan een Dombur ger het slachtoffer werd, veroordeeld tot 2H en 3 jaar gevangenisstraf. De vrouw van een landbouwer te Oosterhout is dood gevonden, voorover liggende in een gierput op haar eigen erf. Men veronderstelt dat de nog jeugdige vrouw bedwelmd is geworden door de giftige gas sen, die daaruit opstegen. Het 6-jarig dochtertje van den heer B., aan de Brouwerstraat te Nijmegen is tengevolge van het spe len met lucifers in brand geraakt en aan de verwon dingen overleden, ifriflf Men meldt uit Harlingen aan de „Standaard", dat niet een candidaat voor den Raad der S. D. A. P., doéh een lid van den Raad, behoorende tot de S. D. A. P., in gijzeling zit. Naar men aan ae „N. Ct." meldt, is bij de regee ring een wetsontwerp in voorbereiding, regelende de rijkssubsidies voor het vakonderwijs in Nederland. Het moet in de bedoeling liggen, de subsidie te bepa len op 50 pet. Vroeger was die meestal 40 pet. In de Haarlemmermeer bij Hoofddorp is giste ren een 28-jarig heer uit Amsterdam bij een auto ongeluk om het leven gekomen. Bij Diemen is gisteren een fietsrijder uit Am sterdam door de Gooische stoomtram aangereden en gedood. Te Rotterdam is een bekende der justitie, C. van Eijk, bij een inbraak op heeterdaad betrapt. Twee volontairs van de instructie-compagniet te Schoonhoven, van wier desertie we indertijd melding maakten, hebben zich te Hamburg aangemeld, van waar ze naar Schoonhoven overgebracht zijn. Te Waalwijk is een 4-jarig kind gevallen, ter wijl het een liniaal in den mond had. Het gehemelte werd geheel gespleten. Eenige uren later is, meldt de N. Rott. Crt., het kind overleden. Z. K. H. de Prins heeft 500 doen toekomen aan het comité tot het nemen van maatregelen ter pestbestrijding in Ned.-Indië, terwijl H. M. de Ko ningin 200 schonk aan het comité tot steun van het Roode Kruis, dat giften voor de pestbestrijding verza melt. De gemeenteraad van Tholen heeft besloten tot het maken van een brug over „De Eendracht", vol gens het plan, dat op 240.000 is geraamd. In de vergadering van de Nederlandsch Her vormde Gemeente te Sint Petersburg is, meldt de N. Rott. Crt., ds. Schim van der Loeff te Boskoop met groote meerderheid van stemmen tot predikant ver kozen. De vergadering van het Groningsche Studenten corps heeft op voorstel van den senaat besloten tot inkorting van den groentijd tot twee weken en tot afschaffing van de zgn. donderjolen. STAATSLOTERIJ. Trekking van Vrijdag 22 Mei. 5e Klasse. 4e Lijst. No. 2761, 15.000. No. 6002, 1000. No. 20955 400. No. 16582 200. Nos. 1748, 2550, 8583, 9771, 17048 en 18247, elk 100. LAATSTE BERICHTEN. BEZOEK KONING EN KONINGIN VAN DENEMARKEN. AMSTERDAM, 22 Mei. H. M. de Koningin en Prins Hendrik kwamen vanmiddag te 2.45 uur uit de residentie alhier aan en begroetten om 3.41 aan het Centraal Station de Deensche gasten. In de Koninklijke wachtkamer, waar ook de minis ters en departementshoofden aanwezig waren, werden de autoriteiten van regeering, provincie en gemeente, alsmede van zee- en landmacht aan het koninklijk echtpaar voorgesteld. In galarijtuigen begaf het hooge gezelschap zich onder luide toe uichingen van het zeer talrijke publiek van't Centraals ation langs Damrak en Dam naar 't Koninklijk paleis. Vanavond te hall zeven ontvangt Z. M. koning Christiaan de hoofden van vreemde missiën, stand plaats hebbende te 's-Gravenhage, in audiëmie. Voor het gala-diner, dat te zeven uur ten paleize wordt gegeven, zijn een 120-tal uitnoodigingen rond gezonden. Na afloop van het diner wordt in de troonzaal cercle gehouden. Vanavond te 9.20 uur begeeft het vorstelijk echtpaar zich met zijn hooge gasten naar den Stadsschouw burg, alwaar door de gemeente Amsterdam een gala voorstelling wordt aangeboden. DE NOORD-HOLUANDSCHE LANDBOUW-ONDERLINGE. AMSTERDAM, 22 Mei. In „Krasnapolsky werd heden de algemeene vergadering gehouden van de Noord-Hollandsche Landbouw-Onderlinge onder lei ding van den heer O. Kruseman. Uit het jaarverslag over 1913 blijkt, dat op 31 De cember waren aangesloten 2436 landbouwers. Er had den in 1913 plaats 319 ongevallen, waaronder begre pen 5 ongevallen aan patroons overkomen en 10 ge vallen van bedrijfsziekten. 5 Ongevallen hadden den aood van de getroffenen ten gevolge, terwijl aan 2 ar beiders een blijvende uitkeering naar gedeeltelijke in validiteit moest worden uitgekeerd. 295 Ongevallen waren binnen 2 maanden afgeloopen, terwijl 19 onge vallen langer dan 2 maanden duurden. Als oorzaken van de ongevallen worden genoemd: voertuigen 46, waarvan 1 den dood tengevolge had; paarden 28; hoornvee 26; varkens 3; landbouwmachi nes 12; val van den arbeider 61; waarvan 2 den dood ten gevolge hadden; val van een voorwerp 4; beknel ling 15; krachtsinspanning 35; waarvan 1 den dood ten gevolge had; snijdende werktuigen 35; infectie 27; oogkwetsing 2; brandwonden 10; breken van gereed schap 2; bedrijfsziekten 10; diverse oorzaken 3, waar van 2 den dood tengevolge hadden. Van de 5 arbeiders, die tengevolge van het ongeval dat hun trof, overleden, had er een geen betrekkingen die met zijn loon worden onderhouden. De 4 ande ren waren getrouwd. Aan de 4 weduwen en 9 kinde ren, beneden den 16-jarigen leeftijd, werd een blijven de rente verleend. Hiervoor was een reserve-kapitaal n jodig van 12.227. De 319 ongevallen die door de Noord-Hollandsche Landbouw-Onderlinge werden behandeld, hebben op nieuw bewezen, dat het landbouwbedrijf geenszins gevaarloos is. De 314 getroffen knechts resp. de nage laten betrekkingen van 5 hunner zijn doordat de pa troons lid van de Landbouw-Onderlinge zijn, gehol pen. Ze hebben van de Landbouw-Onderlinge een steun gekregen, die hun anders niet zou zijn verleend, omdat voor de Landbouw-Ongevallen-verzekering n ig geen wet bestaat. De onkosten, die voor de patroons op deze verzeke ring komen, bedragen 1.23 per 100 jaarloon, of voor een knecht die 400 loon per jaar verdient, wor den de kosten nog geen 9% ct. per week. Voor deze kleine uitgave worden ook de geldelijke gevolgen van de zwaarste ongevallen gedekt. Burgerlijke Stand. Geboren: 20 Mei. Catharina Maria, d. v. Quirinus Jonker en Maria Kager. 22 Mei. Veronica Anna, d. v. Theodorus Ranzijn en Antje van der Heide. Overleden: 19 Mei. Pieter Hoogland 76 jaar. 21 Mei. Jacoba Gijsberta Hirschig, weduwe van Hendrik Jan de Lange 86 jaar. 22 Mei. Trijntje Plevier, gehuwd met Jan Amso, 46 jaar. Prof. Dr. Fraentzel, Berlijn, schrijft„Hunyadi Èénos beveel ik aan als een laxeermiddel, dat zelfs iij geringe hoeveelheden zeker werkt". Hunyadi jünos is het ideaal purgeermiddel. CORRESPONDENTIE. Eenige ingezonden stukken moeten wegens plaats gebrek tot morgen blijven overstaan. (IN ZWART EN ©RIJS) (in Stof en Linnen) LANGESTRAAT, hoek Houtll, ALKMAAR. Koers van het geld. Prolongatie 2% pet. Mededeelingen. De Amerikaansche markt verkeerde in eene flauwe stemming, vooral Steels en Unions wa ren lager, op 6018/i0 en 156V2. Oliewaarden met weinig affaire. Noteering Konin klijke 61018. Geconsolideerde 23U/234. Tabakken iets beter. T3D Af.TvM~AA.lt, E-vaagiölitak Lutk. kerk, 10 uur, D». Makkimk. Doopsgezinde gemeente, geen dienst. Rem. Ger. Kerk, 10 uur, D». d« Regt. Gereformeerde kerk, 10 uur en avond 6 uur, Di. Meijer. Woensdagavond, 8 uur, vergadering van. de Jonge- lings-vereeniging „Paulus." Hersteld Apustuliseke Gemeente. Toussaintatraat. Vergadering 's morg. 10 uren en 's avonds 6 uren Gebouw Waakt en Bidt, Laat. Zaterdagavond! 8.8010 uur, vergadering van c Christelijke JouseüngBwreeniginig „Zaebeus," voc jongelingen boven 16 Jaar. AMSTERDAMSCHE BEURfS. Opgave van het NI GO RI )HOLLANDSCH LANDBOUWOREDIET Voordam O 11, Alkmaar. Eoers van Staatsleeningen. 20 Mei. 21 Mei. Nederland. Ned. Werkel. Schuld Idem Idem Buitenland. Bulgarije Tabaksleening Brazilië Funding Mexico binnenl. Japan Oostenrijk Jan. Jnli Rusland Hope Consol 1906 1894 6e Em. lwang Dombr. Bank- en Credietlnstellingen en Hypotheekbanken. Amsterdamsche Bank div. Nederlandsche Bank Cert. Nederl. Handel-Mlj Cert. Noordhollandsch Landb. Cred. Nationale Hypotheek Bank pCt. Noordhollandsch Grondcrediet pCt. 31/9 21/9 5 5 5 4 4 4 4 5 4 41/9 4 4V9 4 Industrieels Ondern. (Bultenl.) Amalgamated Copper Cy Aandeel div. Amer. Hide and Leather Anglo Amer. Telegraph Common Steels Car and Foundry Cultuur Ondern. en Handelsvennoot schappen In Nederland en Koloniën. Cultuur Vorstenlanden Winstbew. Handelsvereen. «Amsterdam" Nieuwe Afrikaansche Handelsver. Tabaksondernemingen. A'dam Dell Aand. Langkat I dem pret. A'dam Serdang Bindjey Dell Batavia Dell Cultuur-Mij Dell-Maatschapplj Hessa Tabak-Mij Medan tabak Rotterdam Dell Senembah Tabak-Mij United Langkat Plant. Co. Petroleum Ondernemingen. Dordtsche Petroleum Oecons Holl. Petrol. Cert. A Intern. Rum. Petroleum-Mtj. Kon. Mijt. expl.v. Petoleumbr. Moeara Enlm Aandeel div Perlak Petroleum-Mlj. Sumatra Palembang Zuld-Perlak Orion Petroleum-Mlj. Schibaieff, gew. Aand. Pref. Mijnbouw-Maatschappijen. Ketahoen Qew. Pref. Redjang Lebong Creat Cobar Rubber Maatschapljen. •Amsterdam» RubberCultuur-M. Dell Batavia Rubber-Mij. Koloniale Rubber Cultuur-MIJ. Nederl. Rubber-Mij. SerbadjadU Sum. Rubber Cultuur-MIJ. Scheepvaart Maatschappijen. Amerik. Stoomv.-MIJ. Nederl. Scheepvaart Unie Common Marine Preferente Marlnhbonds pCt. 4% Diversen. Common Peru Aandeel div. Preferente Spoorwegen. Holl. IJz. Sp.-Mlj. Mij. tot expl. v. Staatsspoorw. Delf Spoorweg Amerika. Atch. Top. Cert. v. Convert. pCt. 4 Denv. en R. Or. Cert. Aand. div. Erie Kansas City South. pref. Miss K. Texas C. v. New-York and Ontario Norfolk Western C. v. Rock Island gew. Southern Pacific Southern Railway Union Pacific cert. v. Wasbash gew. Rusland. Wladikawkas Premieleenlngen. Nederland. Stad Amsterdam f 100 3 Qemeente-crediet. 3 Beloie. Antwerpen 1887 21/9 Honoarije. Hongaarsche Hyp. 4 Idem 3 Oostenrijk. Staatsleening 1860 5 Rusland. Staatsleening 1864 5 893/4 893/4 66 661/9 '921/g 987/8 321/9 327/b 768/4 77 811/9 821/4 827/8 827/8 83% 997/16 99% 831% 837/ia 94 948/4 1918/4 191 b/b 2216/s 2228/4 I68S/4 1677/ob 105 976/s 97% 100 741/8 73% 21Vi6 201/4 231/, 23 621/4 60% 503/8 49% 178 177 158 f158,- 252 252 98i/i 230 229 210 216 261 268 871/9 88 961/9 98 393 398 1611/9 163 487 490 83 179 181 194 200 468 474 439 442 185% 185 232 232% 1121/9 112 619 613 253 253 44 451/9 228% 2281/4 51 54 89 88% 63% 121 13Vs 1-1 33% 155 156 4% 4% 123% 123 89 88 28% 287/8 29 293/l 124 124 190 1541/i 155 2% 2% 9 9 51 51 7 78/4 378/4 37 98 99% IOH/9 247 243 973/4 97% 941/s 13 12% 29 28% 268/4 26% 611/g 6OS/4 17% 17% 27 27 1011/8 104 4 3% 93% 927/a 25% 24% 156% 1561/9 1% 1% 863/4 86% 1056/16 105% 1011/4 191% 798/8 1141/9 1133/4 166 485

Alkmaarsche Courant | 1914 | | pagina 2