BEECHAMS P1UEN DE man gevoelt zieh jonger en de vrouw ziet er frisscher sit, wanneer zij hunne gezondheid onderhouden door het gere- geld gebruiken van Slecht© spijsvertering. P1 m kL P i 11 o n. LAAtSTË BEtofrttM alleen zijn we thans bezig aan het zoeken van eenige pannetjes, waarin wij dat water aan de kook kunnen brengen, Voor angstige waterdrinkers diene hier de vrij over bodige raededeeling, dat de waterbuizen, alyorens in net geöruik gesteld te worden, eerst onder hoogen druk doorgespoeld worden, teneinde te constateeren of de lasschingen geen water doorlaten. EEN WOESTELING. Gistermiddag kort na zes uur viel een man onver hoeds den verkeersagent, die op het drukke kruispunt WagenstraatGedempte Gracht te 's-Gravenhage staat aan en ontnam hem den witten stok, waarmede hij den politieman eenige hevige slagen op het hoofd gaf, zoodat deze ineenzakte. De woesteling die weldra gegrepen en geboeid werd, gaf den agent nog een paar trappen, toen hij op den grond lag. R. K. KERK. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te Ursem de Weleerw. heer H. Brouwers, tot kapelaan te Oudorp de Weleerw. heer G, Boos, die kapelaan was te Ursem. EEN DROEVIG ONGELUK. Gisteravond omstreeks 10 uur reed een ongeveer 16-jarig meisje op de Prinsengracht te Amsterdam tusschen de Beerenstraat en de Runstraat op de fiets van haar buurjongen, den 22-jarigen Hendrik Bru- wers. Op een gegeven oogenblik raakte zij het stuur kwijt en viel in de gracht. De jonge man sprong haar onmiddellijk na, doch, evenmin als het meisje kunnende zwemmen, vermocht hij weinig tot haar redding te doen. Het meisje werd van een nabijgele gen zolderschuit een stok toegestoken, zoodat zij be trekkelijk spoedig weder op het droge was. Het duur de echter meer dan een kwartier, alvorens de jonge man uit het water werd gedregd. Onmiddellijk werd getracht de levensgeesten op te wekken, waarbij ook gebruik werd gemaakt van het zuurstofapparaat. Alle pogingen bleven echter zonder resultaathet leven was reeds gevloden. Het lijk werd naar het Binnen-Gast- huis vervoerd, «waar ook het meisje ter verpleging werd opgenomen. (Hbld.). INTERPELLATIE-HERMANS. De heer Hermans, lid van den raad te Arnhem, had schriftelijk aan den voorzitter van den raad het ver zoek gericht hem in de vergadering van gisteravond twee vragen te mogen stellen en wel over het handha ven van de openbare orde op straat, in verband met het gebeurde in de Hommelstraat en over het vervoer van gewonden. Na eenige discussie werd met 20 tegen 7 stemmen door den Raad besloten den heer Hermans het ge vraagde verlof voor het houden zijner eerste interpel latie te weigeren. Ten aanzien van het vervoer van den verwonde be toogde de burgemeester, dat, zoodra het feit der ver wonding ter kennis van de politie was gebracht, deze zoodra mogelijk per brancard naar de bewuste plaatse was gegaan, binnen een half uur was het vervoer toen geschied. VOOR BELASTINGBETALERS. Voor zooveel noodig herinneren wij onze lezers, die nog niets op hunne aanslagen in de grondbelasting over het jaar 1914 voldeden er aan, dat het wensche- lijk is om dit alsnog spoedig te doen, ter voorkoming van waarschuwingen, die vorige jaren in de eerste week van Juni verzonden werden. GODSDIENSTIG—DEMOCRATISCHE KRINO. De gisteren door 70 80 personen bezochte openba re vergadering in „Parkzicht" te Amsterdam, uitge schreven namens het Comité voor Godsdienst en Poli tiek, (circulaire Bierens de Haan e.a.), en gepresidieerd door Prof. Dr. Ph. Kohnstam, besloot in principe tot oprichting van een „Godsdienstig-Democratischen Kring" en tot uitgave van een orgaan. Het bleek, dat mannen van zeer uiteenloopende godsdienstige opvatting bereid waren, samen te werken tot verdie ping van ons geestelijk leven, met name In de politiek. Zij ontkennen, dat godsdienst een grondslag zou zijn voor scheiding van politieke partijen, en eischen voor het godsdienstig bewustzijn het recht op, zich in de politiek te doen gelden. Tegen den naam „Democra tisch" werd door een drietal heeren bezwaar gemaakt; tegen het democratisch beginsel echter door niemand. De leiding van den Kring is toevertrouwd aan een convent van 50 personen, gekozen door co-optatie van de voorloopige commissie. Aan het eind van den zo mer zal een conferentie worden gehouden, waarvan de organisatie aan het convent wordt overgelaten. EEN AARTSBISSCHOPPELIJKE VERKLARINO. Van den aartsbisschop van Utrecht, monseigneur Van de Wetering, kwam in „Het Centrum" van giste ren de volgende verklaring voor: „Door het tijdschrift „Rome" wordt in den lateren tijd een soort van schrikbewind uitgeoefend, dat nood zakelijk verlammend moet werken op onze Katholie ken en dat dan ook door ons zeer wórdt afgekeurd. „Zoo keuren Wij o.a. al dat altijd door heftig aan vallen van het dagblad. „Het Centrum", dat nog in het nummer van 16 Mei j.l. gesignaleerd wordt als een modernistisch getint blad van bedenkelijke catho- liciteit. Tegen een dergelijke verdachtmaking meenen Wij openlijk te moeten opkomen, te meer daar het ook Onze eer raakt. Was „Het Centrum" inderdaad een blad, zooals „Rome" het wil doen voorkomen, dan zouden Wij niet geaarzeld hebben, Onze plicht te doên en openlijk tegen het blad zijn opgetreden. „Moge de redactie van „Rome" daarom wat meer vertrouwen stellen in het woord van den Apostel: „Spiritus sanctus posuit episcopos regere ecclesiam Dei", „de H. Geest heeft de bisschoppen gesteld om Gods Kerk te besturen." VRIJZINNIGE LANDDAG TE ENKHUIZEN. Den 2den Pinksterdag zal te Enkhuizen een groote Landdag gehouden worden van de Vrijzinnige Con centratie. Op een groot aantal bezoekers en bezoek sters is gerekendvoor de laatsten is dan ook een spreekster uitgenoodigd, n.l. mevrouw van Riel Smeenge, van Hoofddorp, die naast de heeren van Ravenstein en Knobel of Boissevain 't woord zal voe ren. Van Alkmaar, Purmerend en Hoorn zullen extra treinen loopen, welke aan alle tusschengelegen plaat sen zullen stoppen. Bij aankomst van den trein in Enkhuizen zal men een optocht met muziek samenstel len van comité, sprekers en bezoekers. UIT HOORN. Voor den Hoogen Raad diende diende gistermiddag de zaak van Sietske J., te Hoorn, door het gerechtshof te Amsterdam veroordeeld tot 25 boete of 25 dagen hechtenis, wegens beleediging, hierin bestaande, dat hij een veearts op straat had toegevoegd: „Een groo te lantaarn geeft weinig licht". De requirant had een brief tot den Hoogen Raad gericht, waarin hij zijn verwondering erover te kennen gaf, dat die uitlating als een beleediging was be schouwd en dat hem daarvoor zulk een zware boete was opgelegd. Cassatiemiddelen waren echter niet voorgesteld. Adv.-gen., mr. Besier, concludeerde tot verwerping. Uitspraak 2 Juni. KORTE BERICHTEN. De 18-jarige B., kantoorbediende der firma van E. en Co., Boompjes, Rotterdam, die er 14 dagen ge leden met 9000 vandoor ging, is, meldt de N R. Git, te Frankfort aan de Main aangehouden Hare Majesteit de Koningin heeft 100 be schikbaar gesteld voor het Rotterdamsdie Politie loods. Zaterdag, den dag, waarop bet 100 jaren gele ras, dat de Fransche bezetting 1100 man) de vestingplaats Delfzijl verliet, werd er algemeen ge vlagd en werden er optochten met muziek gehouden. De eigenlijke onafhankelijkheidsfeesten zijn bepaald on 28, 29 en 30 Juli. Iemand te Culemborg heeft, schrijft de N. R. Crt., een konijn tot huisdier gemaakt. Het huppelt den ganschen dag door het huis, trippelt ook naar boven, speelt met een fokshond, met wien het 's win ters bij de kachel slaapt en komt aangehuppeld als het geroepen wordt. Gistermorgen is door onbekende oorzaak brand ontstaan in de werkplaats van de vuurwerkfabrikante de firma Schuurmans te Leeuwarden. Het gebouwtje werd door de brandweer omvergehaald. De chef der firma, die in het gebouwtje werkzaam was, kreeg vrij ernstige brandwonden. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag, ongeveer halfvier, is te Katwijk aan Zee een zeebeving, beter be kend onder de naam van „baar", waargenomen, 't Was vallend water, toen plotseling het water snel be gon te stijgen, zoo zelfs, dat in 4 minuten de zee ruim 1.40 M. steeg. Schelpenvisschers, die aan het bagge ren waren, moesten ijlings vluchten, hun kleeren en schoeisel achterlatende. Als een slecht gevolg van de sluitzegelwoede mag zeker wel genoemd worden het feit, dat te Vlis- singen een paar jeugdige knapen door de politie zijn opgespoord, die in een winkel pakken zeep wegnamen, alleen om in het bezit der op die pakken zittende sluit- zegels te komen. Het O. M. bij de rechtbank te Assen eischte gis teren tegen den brievenbode Jan B. te Klasienaveen, thans gedetineerd wegens verduistering van gelden, 10 maanden gevangenisstraf. Op de aardewerkfabriek van de Société cérami- que te Maastricht hebben gisteren ongeveer 50 vrou wen het werk gestaakt, waardoor 200 mannen niet konden werken. Daardoor hadden er nogal ongere geldheden plaats. Mej. H. G. C. Eelders te Groningen en de heer dr. P. Tilma te Ee, bij Dokkum, zijn ter beschikking van den G. G. van Ned.-Indië gesteld, de eerste als tijdelijk geneeskundige, de tweede als geneesheer bij de pestbestrijding. In zijn vergadering van gisteren heeft het comi té voor een standbeeld van Johan de Witt te 's-Gra- venhage besloten, de vervaardiging daarvan op te dragen aan den heer Frederik Engel Jeltsema, beeld- houwer te Scheveningen. Ingezonden stukken. Mijnheer de Redacteur, In uw nummer van 23 dezer roept, onder het motto „comedie of drama," een ongenoemde Oterleeker??? zijn medeburgers op de a.s. openbare raadszitting te komen bijwonen om getuige te zijn als officieel excuus wordt gevraagd door iemand die dit voor een werke lijk begane fout behoort en bereid is te doen. Deze man heeft, als ieder mensch, fouten, moet, kan en wil dit inzien en mag hierdoor geacht worden in den af loop van deze kwestie een correctief voor zich zelf te hebben gevonden. Officieus weet men dat openbaar excuus zal vol gen. Mag nu de burgerij tevreden zijn? M. i. ja. Ja wel zegt de anonyme Oterleeker en jubelt dan een variant op het bekende „Komt burgers! meel naar Golgotha, daar wordt een man gekruist!" Dat is lee- lijk, misselijk. Heeft anonymes bijzondere reden de gerichtsplaats, waar deze persoon de straf aan zich zelf gaat voltrekken, een plaats van genot of vermaak te vinden? Scheef hij anonym wetend dat beschaafde mensch en terechtstellingen stuitend vinden en hij voor onbeschaafd niet wilde doorgaan? M. i. moeten alle weldenkende burgers van deze gemeente dezen op roep afkeuren. Het is in strijd met de mildere opvat tingen die men behoort te huldigen en te verspreiden, een taak waarmee de anonyme Oterleeker zelve waar schijnlijk ook is belast. Met dank voor de plaatsing. D. DE BOER Dz. Stompetoren, (gem. Oterleek) 25 Mei 1914. BUITENLAND. ENGELAND. Het zelfregeerings-wetsontwerp kwam gisteren weder voor de derde lezing in het La gerhuis. De heer Bonar Law adviseerde de oppositie het ontwerp niet te bespreken, omdat een debat er over nutteloos zou zijn. Na de wanorde en de opgewondenheid der laatste weken waren de slotbesprekingen in het Lagerhuis opvallend rustig. Na korte redevoeringen van de heeren Bonar Law en Asquith werd kalm over de der de lezing van het ontwerp gestemd. Het ontwerp werd met 351 tegen 274 stemmen aangenomen. Toen de uitslag bekend gemaakt werd, was er betrekkelijk weinig demonstratief optreden merkbaar. De natio nalisten juichten en volgden den beambte die het wets ontwerp naar het Hoogerhuis overbracht. In zijn re devoering zeide de heer Asquith dat hij hoopte dat het ontwerp voor de verbetering van de zelfregeering het ontstaan zou geven aan een schikking, maar al ware het dat een schikking niet getroffen wordt, het verbeteringsontwerp zal de concessies belichamen welke de regeering reeds aangeboden heeft. Het Lagerhuis werd verdaagd tot 9 Juni. De nationalisten in Ierland hebben, meldt men, reeds een 60.000 man als vrijwilligers ingeschreven. Voor deze zijn op de Westkust wapenen en munitie binnengesmokkeld Het Londensche publiek heeft op vier plaatsen de openlucht-bijeenkomsten van kiesrechtvrouwen onmogelijk gemaakt en in luidruchtige relletjes doen verloopen. Bij een dier bijeenkomsten heeft de politie mejuffr. Sylvia Pankhurst gevangen genomen. Dat ging niet zonder moeite, want zij had zich aan haar lijfwacht, bestaande uit 25 met knuppels gewapende vrouwen, met touwen laten vastbinden en er schoot niet vee! anders over dan alle 26 mee te nemen. In de West minster Abdij hebben kiesrechtvrouwen getracht, den dienst in de war te sturen, doch zij zijn door de ge meente zeer onzacht uit de kerk gegooid. De regeering i9 ook voornemens met grooter streng heid tegen de kiesrechtvrouwen op te treden en zij, die wegens ernstige feiten worden veroordeeld, zullen na hongerstaking niet meer tijdelijk worden vrijgela ten, doch in de gevangenis kunstmatig worden ge voed. DUITSCHLAND. In Elzas-Lotharingen zijn de her stemmingen voor de gemeenteraden gehouden. De ge meenteraad van Straatsburg bestaat nu uit 15 sociaal democraten, 10 vrijzinnigen, 8 leden van het centrum en 3 aanhangers van de midden-partij. De gemeente raad van Colraar telt 7 democraten, 5 sociaal-demo craten, 10 liberalen, 4 leden van de midden-partij, 1 clericaal, 4 onafhankelijken en 3 aanhangers van de z.g. Blumenthal-partij. Te Mölhausen zijn 18 soci aal-democraten, 8 leden van het centrum, 7 vrijzinni gen en 3 anti-semieten gekozen. Over het algemeen valt er een sterke zwenking naar links waar te nemen. FRANKRIJK. Een groot industrieel, Clement Ba- yatd, cue met eenige vneuaen een pleziertocüt per au- lomomei aoor uuitscbland ondernam, wera door on- ücrgeswitwe pouue-ne<nnbien die ie giuuieu ijver aan dtu uag wiiüeu leggen, in de nabijheid van Kernen ge arresteerd onder verdenking van spiunnage en 30 uur in een eenzamen kenter opgesloten. Later wilde üij dij Jcncxenaon net landen van een Zeppelin-iucntscmp bijwonen. Daar werd Uij gearresteerd en gevangen genouueu. De industrieel zal langs cupiomatieken weg een protest indienen. RUSLAND. Begin Juli zai een Duitsche militaire missie de groote manoeuvres medemaken. Dit be- ricnt wekte in militaire kringen groot opzien, daar er ook een Franscne militaire missie zal zijn. BULGARIJE. Op den gedenkdag van den Siavi- schen volksheld Kyrill Metüodios is een inzameling begonnen voor den bouw van een naar hem genoem den kruiser en van andere hem gewijde instellingen. Bobtsjef, voormalig gezant te St. Petersburg, heelt in een rede betoogd, dat de nieuwe gebiedsverdeeling in den Balkan niet lang stand kan houden. De Bulgaren moeten trachten hun macht op vreedzame wijze te her stellen. Gemengde Mededeelingem. HET CONSISTORIE. In een toespraak tot de kardinalen wees de Paus op de algemeene behoefte aan vrede, waaraan hij toe voegde, dat de vredesapostelen, ondanks hun goede bedoelingen, weinig zullen bereiken, wanneer de christelijke leerstellingen omtrent gerechtigheid en menschenliefde niet diep doordringen in de gemoede ren der menschen. Kardinaal Lorenzelli is benoemd tot kamerling van het Heilig College, ter vervanging van kardinaal Ri- naidini. Kardinaal Caspari zal wegens den ongunstigen ge zondheidstoestand van kardinaal Lorenzelli, het ambt van kamerling op zich nemen. EEN PAUSELIJK DOCUMENT. In een schrijven door Z. H. Pius X gericht aan den rector van het nieuwe Romeinsche seminarie, drukt de Paus den weusch uit, dat de priesters, welke daar ge vormd zullen worden „integra fide" (van ongerepte geloofstrouw) zullen zijn, opdat, wanneer de slechte tijden van het oogenblik nog slechter worden, de Kerk zal beschikken over een keurkorps, waarop Zij zal vertrouwen kunnen. EEN AVIATEUR VERDWENEN. Men vreest dat Gustaaf Hamel, een der beste En- gelsche aviateurs, evenals Cecil Grace, in de Noord- Zee is verongelukt. Hij steeg Zaterdag in Frankrijk op met zijn vliegmachine om over het kanaal naar Hendon te vliegen, doch sinds dien tijd heeft men niets meer van hem gehoord. Een aantal oorlogs schepen heeft de noordzee gedeeltelijk afgekruist, doch zonder resultaat. Men heeft Hamel het laatst gezien boven de Fransche kust. KORTE BERICHTEN. De vreeselijke ontploffinginde fabriek van schietkatoen bij Düren blijkt in het geheel aan acht menschen het leven gekost te hebben. In het zie kenhuis liggen nog 18 gewonden, 15 lichter gekwets ten konden weer naar huis gaan. Uit het landhuis van den gewezen Sjah van P e r z i bij Odessa hebben inbrekers een aantal kost bare tapijten gestolen. De heele politie van Odes- sa werd gecommandeerd om de inbrekers op te spo ren. Te Eschweiler bij Aken zijn een restaurateur, zijn vier kinderen en een dienstbode onder v e r g i f t i- gingsverschijnselen ziek geworden na het eten van boonensoep. De restaurateur is reeds over leden, de anderen verkeeren in levensgevaar. De t o r e n van een kasteel bij Charleroi is met vervaarlijk gekraak inelkaargestort. De schade is zeer groot. Er zijn geen menschenlevens te betreu ren. Reeds sedert langen tijd waren herstellingen aan gevraagd, om deze artistieke ramp te verhoeden. In een plaatsje bij Sint Petersburg brak op den zolder van een gebouw brand uit. Zeven kinde ren kwamen in de vlammen om. Dertien perso nen, die uit de vensters van het brandende gebouw op straat sprongen, bekwamen ernstige verwondingen. Een jury te Pittsburg heeft vijf employé's van de Carbon Steel Cy. in staat van beschuldiging gesteld, wegens k n o e i e r ij e n bij de leverantie van het staal voor de sluizen van het Panama-kanaal. Er komt geen licht in de duistere moord op den heer C a d i o u. De ingenieur Pierre, die, onder verdenking van Cadiou, den directeur van de fabriek, waaraan hij werkzaam was, vermoord te hebben, van 4 Februari al in voorloopige hechtenis heeft doorge bracht, is in vrijheid gesteld. Éi het Duitsche plaatsje Oberschöneweide heb ben dieven in de katholieke kerk ingebroken. Ze vernielden twee altaren en een kostbaar kruisbeeld en ontvreemdden een zwaar vergulde zilveren kelk en twee kastjes met geld. Het Italiaansche militaire luchtschip C 4. dat bij Milaan oefeningen had gedaan, was geland, omdat de inzittende officieren, door storm- en regen vlagen overvallen, dat veiliger achtten. Toen zij trachtten het luchtschip te bergen, dreef de wind het plotseling weer omhoog. Het is in de wolken ver dwenen. DE PEST IN NED.-INDIë. DEN HAAO, 26 Mei. Bij het Departement van Koloniën is het volgende telegram ontvangen van den Gouverneur-Oeneraal van Ned.-Indië, d.d. 25 de zer, betreffende pestgevallen op Java gedurende het veertiendaagsch tijdvak van 6 tot en met 19 dezer: den, doodelijke dooden; Soerabaya'34 nieuwe gevallen 30 dooden, Paroe 54 nieuwe gevallen 46 dooden, Magetan 10 nieuwe gevallen 9 dooden, Lamongan 4 nieuwe ge vallen 2 dooden, Grisee 1 ziektegeval; Malang gedu rende de vorige periode nog 18 gevallen en 19 doo den. ELECTRICITEITVOORDRACHT. HAARLEM, 25 Mei. In de heden gehouden zitting der Provinciale Staten van Noord-Holland deelde de voorzitter mede, dat heden het verslag der afdeelingen aangaande de electriciteitsvoordracht is ingekomen. Het antwoord van Gedeputeerde Staten zal zoo spoe dig mogelijk verschijnen. Voorts deelde de voorzitter mede, dat Gebrs. Stork, bij deze gelegenheid be trokken, den door hen gestelde termijn met 14 dagen hebben verlengd. Besloten werd de zitting tot 9 Juni te verdagen. DE KAMERVERKIEZING IN KATWIJK. KATWIJK, 26 Mei. Gisterenavond vergaderden te Leiden de Moderamen van de drie rechtsche centrale kiesvereenigingen. Zooals bekend hadden de Chr. Hist. dr. de Visser candidaat gesteld en aan de anti. rev. en R. K. verzocht dezen candidaat over te nemen. Men kwam evenwel niet tot overeenstemming. De R.- K. wilden een eigen candidaat stellen. Zoo ook dt Ant. Rev., die oud-minister Talma wilden candideeren. Met algemeen goedvinden zal nu de zaak in handen worden gesteld van de commissie van advies. EEN AANSLAG. VENLO, 26 Mei. Op den Kaldenkerkerweg kre gen hedenochtend de arbeiders J. Ververgaart en AL Iding twist, die zeer hoog liep. De laatste bracht den eersten met een steen een levensgevaarlijke verwon ding toe. In bewusteloozen toestand werd deze naar het Zie kenhuis vervoerd. Zijn toestand is hopeloos. De da der werd op zijn werk te Kaldenkerke aangehouden en begaf zich op last van de Duitsche politie naar Ven* lo alwaar hij gearresteerd werd. Ingezonden Mededeel fngen. STADSNIEUWS. BENOEMD. Tot vader en moeder van het diaconiehuis der Ned Herv. Gemeente zijn benoemd uit ruim 50 sollicitanten ue heer J. Broek en echtgenoote te Schoorl, eertijds vader en moeder in het armenhuis te Zijpe. MISHANDELING. Zondagavond zag de heer v. d. Steen toen hij zich om half zeven naar de kerk aan de Geestersingel be gaf, dat een zijner kennissen, die al geruimen tijd door een paar in kennelijken staat verkeerende Alk- maarsche jongens was lastig gevallen, met deze ern stige oneenigheid had. Deze twist gaf hem aanleiding om zijn kennis den raad te geven zich niet met zulke belhamels in te la ten. Deze uitdrukking werd door een van hen gehoord, die hierin aanleiding vond om den heer v. d. Steen aan te pakken en hem met de hak van zijn schoen zoo ern stig op het gelaat te trappen dat de neus uit- en in wendig ernstig gekwetst werd, waardoor veel bloed verlies ontstond. De andere belhamel poogde den heer v. d. Steen te water te gooien hetgeen door het publiek belet werd. De heer v. d. Steen werd inmiddels door dr. Pa- meijer verbonden. Om 10 uur kwam de huisdokter van den heer v. d. Steen, Dr. Dinger, die wegens uit- stedigheid de eerste hulp niet kon verleenen en - deze oordeelde het noodig tot bijna twaalf uur den patiënt wegens het toenemende bloedverlies, terzijde te staan. Des nachts om vier uur moest de dokter nogmaals gehaald worden. Ook gister was naar zijn oordeel de patiënt, die het thans beter maakt, niet buiten levens gevaar. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK. Uitspraken van heden. A. A., gedetineerd, oplichting, 7 maanden gevan genisstraf met aftrek van preventief. L. V., dienstbode, Groot-Schermer, gedetineerd, op lichting, 4 weken gevangenisstraf met aftrek van pre ventief. P. B., zwervend, gedetineerd, bedelarij, vrijgespro ken. Jacob B., koopman, Barsingerhom, beleediging, 6 weken gevangenisstraf. J. B. K., tuinder, Schagen, diefstal, 25 boete sub sidiair 12 dagen hechtenis. T. H., visscher, Helder, vernieling, 7 boete subs. 7 dagen hechtenis. J. Z., visscher, Helder, huisvredebreuk, vrijgespro ken. J. P., letterzetter, Enkhuizen, mishandeling, 7 boete subs. 7 dagen hechtenis. CONCERT door het STEDELIJK MUZIEKKORPS Directeur de Heer H. A. MAAS op Woensdag 27 Mei 's avonds van 810 uur in den Hout Programma: 1. Good By J09. Kessels. 2. Ouverture de l'Opera „Le9 diamants de la Couronne" Auber. 3. Wiener Kinder, Walzer Strauss. 4. Fantaisie de l'Opera „Traviata" Verdi. Pauze. 5. Prince Carnaval, Marche Burlesque 6. a. Ein Tanzchen auf grüner Wiese Eilenberg. b. Die Wachtparade kommt 1 Eilenber, 7. Potpourri-populaire No. 10 Renau 8. Finale. BADHUIS WITTE KRUIS. In de week van 18 tot 23 Mei zijn in het badhuis van het Witte Kruis genomen: 93 Kuipbaden, 91 Regenbaden le klas, 188 Regen- baden 2e klas. Te samen baden 372. Bij een slechte spijsvertering is het lichaam niet alleen van voedsel verstoken, maar verstoppen de niet ver teerde spijzen de ingewanden en brengen, door hunne ontleding, gassen voort die het bloed vergiftigen. Een slechte spijsvertering is oorzaak van zwaarte en sla perigheid na de maaltijden, van hoofdpijn, gevoel van branding, walgingen en hartkloppingen. Een slechte spijsvertering doet de eetlust verdwijnen, maakt het werk vermoeiender en bederft alle genoegens. Als middel tegen maagpijnen en een slechte spijsvertering is niets meer afdoend dan een behandeling met de Pink Pillen. Dezen zetten de spijsvertering in gang, tegelijkertijd dat zij de maag opwekken, versterken en zuiveren tot dat dit orgaan weer in staat is zonder hulp zijn werk te verrichten. De uitwerking van de Pink Pillen is snel en zeker. Zij verkrijgen merkwaar dige uitslagen, zelf bij gevallen waarin de ziekte aan alle behandelingen weerstaan heeft. Bovenal is het opmerkelijk dat de uitwerking der Pink Pillen duur zaam is. De eenmaal verkregen genezing is blijvend. Door hare werking op het bloed zijn de Pink Pillen ook onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht al gemeene zwakte. De Pink Pillen zija verkrijgbaar 1.75 per doos en 9 per zee doozea bfj hot Hoofddepot der Pink Pillen, Daeostakade IS, Amsterdam. Te Alkmaar bij Nierop em Slothouber, Langesfraat 83. STAATSLOTERIJ. 5e Klasse, trekking van heden. Ns. 1297, 16073, 17690, 18322, 19115, 20220 1000. Ns. 10784, 14857, 17116, 400. Ns. 2344, 2794, 5752, 6042, 11015 14572, 16920 200. Ns. 607, 3782, 4446, 4729, 6793, 8586, 10054, 11193, 12842, 13342, 14227, 17140, 18664 100.

Alkmaarsche Courant | 1914 | | pagina 2