J&nos Bitterwater. melkzaak.. BOEUDEKLEEW gevraagd. een kaasmakersknecht s Wegens sterfgeval G-evraagd een nette jongen Diroot gevraagd Woensdag 97 Hel. binnenland. Gemengd nieuws. UIT HEILOO. Het dames-comité, dat zich onder het teeken van het gelukaanbrengend hoefijzer in deze gemeente had gevormd, heeft niet te vergeefs een beroep gedaan op de ingezetenen. Het vond bijna alom belangstelling en medewerking voor een fecstelijken avond, waar voor dus een aardig, afwisselend programma kon worden samengesteld. En de jongedames, die zich bereid hadden verklaard om toegangskaarten voor dezen avond ten verkoop aan te bieden, hadden een zoo aangename taak, dat dra één avondje niet voldoen de bleek, zoodat er nog eentje aan moest worden toe- gevoegd. Gisteravond had in het café van den heer de Ruyter de eerste avond plaats. Op verzoek van het comité sprak de heer Berkhout een openingswoord, waarin hij het sympathieke doel van het Hoefijzerverbond kort aangaf, daarna dank bracht aan de verschillende da mes en heeren, jongedames en jongeheeren, die de aanwezigen in de gewenschte stemming zouden bren gen. Nu, het eerste nummer een verrassing was bijzon der geschikt om die stemming op te wekken het was een lieflijke, pakkende propaganda voor het ver bond. Dank zij de medewerking van de Alkmaarsche krachten kon ook hier de aardige kindersymphonie van Haydn worden uitgevoerd, zelfs onder Alkmaar sche leiding daar de heer Springer uit Haarlem verhinderd was, trad een Alkmaarsche dame als di- rigente op. Dit nummer werd zeer toegejuicht. Ook de mooi gespeelde nummers voor viool en piano, (een menuet, een gavotte en een bourrée) werden met een hartelijk applaus beloond, terwijl de Alkmaarsche jongedames, die eenige Hollandsche liedekens zongen er niet zonder een toegiftje afkwamen. In de pauze brachten de grabbelzakken een vroolij- ke afwisseling. Op het altaar der weldadigheid en voor den greep van het fortuin werden zooveel dub beltjes geofferd, dat de zakken spoedig leeg waren. Vanavond zullen de dames èn de bezoekers zeker wel weer goed gevulde zakken hebben en die er gister avond waren hebben grootmoedig er voor gezorgd, dat er ook dan wat te grabbelen zal zijn. Het „Ontluikende Roosje" verhoogde m de pauze nog de vroolijkheid door de opvoering van „Een slaaf der Eubiothiek," welwillend voor deze gelegenheid in gestudeerd. Wij kunnen ons voorstellen, dat menigeen naar een dergelijk avondje in een volgend aeizoen verlangt. Want al had men nu de voldoening, dat men zijn ga ven en zijn geld voor een liefdadig doel beschikbaar stelde, ook zonder deze zou een dergelijk avondje dat zooveel afwisseling en zooveel verschillend vermaak biedt, stellig wel waardeering vinden. UIT EGMOND AAN DEN HOEF. Tot predikant bij de Ned. Herv. Kerk te Veendam (toez.) is beroepen ds. J. van Dorp te Egmond—Bin nen. UIT SCHAOEN. Te Schagen zijn gisteren officieel candidaat voor den gemeenteraad gesteld de heer C. van Oinkel (ar beiderspartij) en de heer P. Trapman (Protestantsche Kiesvereeniging). UIT DE BEEMSTER. Bij de Doopsgezinde Gemeente alhier Is beroepen dr. R. Kuipers te Oudebiltzijl (Fr.). UIT OTERLEEK. Gisteravond half zeven vergaderde da Raad In voltallige zitting. De voorzitter opende de vergadering met de vol gende woorden: Mijne heeren 1 Ik verklaar het door mij in de vori ge vergadering tot U gesprokene te herroepen, ieder dankende voor de jegens mij betoonde houding. Sa menwerking is mijn doel. Ook de woorden tegen som mige ingezetenen gesproken trek ik in. Reeds in de laatste bijeenkomst heb ik gezegd geen wrok te koes teren; voor zoover noodig herhaal ik het." Hierna werden de notulen gelezen en goedgekeurd. Van den heer de Jong was een schrijven Ingekomen houdende de mededeeling dat hij op grond van den door den burgemeester in vorige zitting gesproken woorden als lid van den Raad ontslag neemt. Niemand verlangde over dit schrijven het woord. Verder was ingekomen een dankbetuiging van den heer F. Hoogvorst voor het toelaten van zijn zoon op de openbare school. Nog was ingekomen een schrijven van den heer F. Vis, houdende mededeeling, dat hij wegens hoogen ouderdom op een door den Raad te bepalen tijd als hooisteker ontslag neemt. Besloten werd sollicitanten op te roepen. Van de commissie tot regeling van het jaarlïjksch schoolfeest in de kom der gemeente, was het verzoek ingekomen de jaarlijksche subsidie wederom te ver- leenen. Dit verzoek werd ingewilligd. Op voorstel van den voorzitter, die veronderstelde dat met het oog op den tijd, de leden allen nog wel niet de ingekomen concessie-aanvrage van de K. E. M. bestudeerd hadden, werd met algemeene stemmen be sloten deze aanvrage tot een volgende vergadering uit te stellen. Tot leden van het stembureau voor de verkiezing van een lid van den Raad, noodig door het bedanken van den heer de Jong, werden de heeren Vader en Couwenhove gekozen. Besloten werd het schoolgaande kind uit de ge meente Schermerhom de school te laten bezoeken. Aangezien de rondvraag niets opleverde, sloot de voorzitter met een woord van dank voor de opkomst de vergadering. UIT WIERINGERWAARD. Voor de op Dinsdag gehouden locale keuring van merriën en jonge hengsten (tuigpaarden en trekpaar den) waren resp. 27 en 23 stuks aangegeven. Premi- en werden toegekend als volgt: Merrieveulens Anna, eigenaar Jb. Jimming, Barsingerhom en?? eig. K. Breebaart Jz. Co., Winkel, ieder 30. Hengstveulens, niet bekroond, 1-jarige merriën, Agatha, eig. Aio. Rezelman, Anna-Paulowna 10, Azië, eig. F. A. F. Groneman, Wieringerwaard ƒ15 plus reisgeld. 1-jarige hengsten niet bekroond. 2-ja- rige merriën Jonge Nelly, eig. J. Vethman, Winkel 10. 3-jarige merriën Corrij, eig. C. D. Rezelman, Anna-Paulowna, riesgeld. Oudere merriën, geen reis geld toegekend. Voor de rubriek „Trekpaarden" werd alleen aan de eenjarige merrie van F. A. F. Groneman een premie van ƒ15 toegewezen. Dinsdagavond had wederom bij den overweg van de tramlijn aan de groote Buurt een ongeval plaals, hetgeen zeer ernstig had kunnen zijn. De postrijder D. die in de meening verkeerde dat de tram reeds gepasseerd was, zag plotseling de tram voor zich. Het paard sprong door den schrik met het rij tuig geheel andersom. De koetsier sprong uit het rij tuig, waardoor hij een paar kwetsuren aan de handen opliep. Gelukkig had 't ongeval geen ernstiger ge volgen. UIT OUDKARSPEL. In een gisteravond daartoe gehouden vergadering 3 besloten, ook dit jaar weer een schoolfeest te hou den. Besloten werd ook nu weer een rijtoer te ma- Ingezonden Mededeelingen. Bij de intrede van het warme jaargetijde neemt ook de kindersterfte toe. wijl brakingen en diarrhee dan veelvuldiger voorkomen. Iedere moeder, die haar kind met de flesch voedt, voege bijtijds aan de koemelk „Kufeke" toe. want deze voeding is een krachtig voorbehoedmiddel tegen de gevaarlijke storingen in de spijsvertering der zuigelingen. ken naar Schoor 1, Bergen en Egmond, terwijl, zoo de finantiën het toelaten, de hoogste klasse een reisje mag maken naar Amsterdam voor een bezoek aan Artia enz. Tevens werd besloten dit jaar bij uitzon dering ook de kinderen die met 1 April de school hebben verlaten, hiervan te laten genieten. Ook werd nog besloten, dat een of meer jongens, die zich in de school als ware belhamels gedragen, niet aan het schoolfeest mogen deelnemen zoo ze nun gedrag niet verbeteren. De dag werd bepaald op omstreeks 15 Juli. In de vergadering van de afd. Langendijk van de Ned. Vereen, t. afsch. v. ale. dr. werden na opening lezing en goedkeuring der notulen de ingekomen stuk ken behandeld. Allereerst het reglement van het Langedijker Drankweer-Comite, waar men bij aanvrage van sub sidie aan de gemeenteraden voor drie gevallen stond: le. aanvragen door de vereenigingen afzonderlijk; 2e. door het comité en gezamenlijk deelen; 3e. door het comité en zelf behouden voor de actie. Men verklaarde zich voor het laatste. Men werd opgewekt tot het deelnemen aan een boot tocht naar Zaandam vanaf Alkmaar, waar dezen zo mer de meeting der N. H. P. C. is. Aan het Langed. Drankweercomité zal gevraagd worden, de gemeenteraden te verzoeken op lotingsda- gen de drankgelegenheden te sluiten en de jongelie den een waarschuwing uit te reiken. Hierop sluiting. UIT OUDORP. Heden is in onze gemeente een aanvang genomen met de werkzaamheden voor den aanleg van de elec- trische geleidingen. Naar verluidt zal de aansluiting met een zestal weken tot stand zijn gebracht. EEN MERKWAARDIGE CORRESPON DENTIE. In Maart 1894 vroeg, schrijft de N. T. Crt., een handelsfirma te Tilburg nadere inlichtingen op een advertentie. Op 20 Mei 1914 met de laatste post ontving de firma op die vraag een antwoord. Als wij het stuk niet voor ons hadden, zouden wij er niets van gelooven! Wij hebben ten overvloede er onzen legger van 1894 voor opengeslagen en, werke lijk, de bewuste advertentie stond er in het nummer van 25 Maart. Nu twintig jaren later een hervatting der correspon dentie.het hoort in onzen snellevendeu tijd niet thuis. IN DEN TIJD DER ZEESLANGEN. Te Scheveningen is, schrijft de Dord. Crt., Donder dag j.l. ongeveer 10 mijl van de kust, door een vis- scher, aldaar, een zeer vreemdsoortige visch gevan gen. Het lichaam van het dier, dat ongeveer 1 M. lang is, is verdeeld In 17 zwaarden en is van onderen ge heel met haar begroeid. Voorts hebben zich overal aan het lichaam kleine schelpjes afgezet. Oogen zijn niet te zien. De visscher stuurde het beest naar den heer J. P. van den Heuvel, vischhandelaar, te Dordrecht. Daar deze eve&min den visch wist thuis te brengen, heeft de laatste hem gisteren aan de Heidemaatschappij te Arnhem opgezonden. EEN DIENSTWEIGERAAR. Uit Hoorn meldt men aan het „Volk": De kolonist Band uit Nieuwe-Niedoip, die voor her halingsoefeningen was opgeroepen, weigerde onder de wapenen te komen. Hij is naar de kazerne in Hoorn getransporteerd en verder naar Den Haag vervoerd. HET RIJKSKRANKZINNIGENGESTICHT TE MEDEMBLIK. Bij het afdeelingsonderzoek .van het wetsontwerp tot wijziging van ae Begrooting van Binnenlandsche Zaken over 1913 werd ernstig aanmerking gemaakt op de overschrijding van de raming der kosten voor de verbouwing van het Rijkskrankzinnigengesticht te Medemblik. Men wees er op, dat thans is gebleken, dat, terwijl de oorspronkelijke raming 419.000 bedroeg, te ver- hoogen met 50.000 voor eventueele tegenvallers, makende te zamen 469.000, op de begrootingen voor 1910, 1911 en 1912 achtereenvolgens zijn uit getrokken een eerste termijn ad 100.000, een tweede termijn ad 250.000 en een derde of laatste termijn ad 139.000, te zamen alzoo 489.000 of 20.000 méér; dat daarbij nog te voegen is de 15.000 voor tijdelijke maatregelen; dat deze gevoteerde sommen met 159.000 zijn overschreden; dat de kosten der verbouwing alzoo in totaal 663.000 hebben bedra gen. Laat men nu bedoelde 15.000 buiten rekening, omdat reeds dadelijk ten aanzien der mogelijkheid van bijzondere tijdelijke maatregelen een voorbehoud was gemaakt, dan is de oorspronkelijke „globale ra ming" ad 419.000, na eerst te zijn verhoogd met bovenbedoelde 12 pCt. voor eventueele tegenvallers, nog met ruim 42 pCt. 20.000 plus 159.000 is 179.000) overschreden. De geschiedenis dezer verbouwing heeft duidelijk aan het licht gebracht, dat het in den vorm van een begrootingspost gedaan voorstel tot restauratie van het gesticht te Medemblik bij de Staten-Generaal is aanhangig gemaakt zonder behoorlijk te zijn voorbe reid, terwijl de uitvoering van het werk blijkbaar heeft plaatsgehad als ware men noch aan een plan van verbouwing nóch aan een gevoteerd bedrag gebonden. Bedenkelijk was dit vooral hier, aangezien het een gebouw gold, als Rijkskrankzinnigengesticht reeds voorlang zeer ongunstig beoordeeld, een gebouw het welk de minister Rink in 1907 zelfs de toen op 273.000 geraamde kosten van verbouwing, op grond van de door hem ingewonnen en gepubliceerde adviezen, niet waard achtte. ASSER-MONUMENT. Nog steeds komen, meldt de N. Crt., uit allerlei landen bijdragen voor het Asser-monument in het Vredespaleis bij het comité. Onlangs zijn met groote erkentelijkheid giften ontvangen van ongeveer 2500 van de regeering van Servië en de republiek Colum bia. GODSDIENSTIG-DEMOCRATISCHE KRING. De N. Crt. gaat de discussie op de vergadering te Amsterdam, waar tot oprichting van een „Gods- dienstig-democratische Kring" werd besloten na en concludeert Voorloopig kunnen wij uit de gevallen beslissing geen andere gevolgtrekking maken dan dat een be- Eaaide soort van politiek het in den nieuwopgerichten ring al dadelijk, schoon niet openlijk, gewonnen heeft van de religie. Zoo heeft de „vermenging van gods dienst met politiek" welke de vereeniging zegt wel en toch wear niet te willen, reeds in de eerste samen komst haar verwarrenden invloed geducht doen ge voelen. De Kring is een symptoom van hoog te waar- deeren gevoelens en stemmingen. Maar tevens een fantoom welks wezen niet kan worden gekend en waar men voor moet oppassen UIT DEN TREIN OEVALLEN. Bij het station te Heerenveen, toen de trein een wis sel passeerde, waarbij door den schok het portier opensprong, ia gistermiddag een vierjarig kind uit den trein gevallen. Het werd bloede id aan het hoofd opgenomen. Er was geen direct gevaar volgens den geueesheer. Met een latere trein zijn moeder en kind verder gereisd naar Franeker. het doel van hun reis. PAKHUISBRAND. Gisteren ztjn van het pakhuis 16 (Dordrecht) van het üude Entrepot te Amsterdam de beide bovenste verdiepingen, waarin zich bintrotting, riet, matten e. d. bevonden uitgebrand. Een verboden gebruik ma ken van een brandende kaars door een jeugdigen knecht is de oorzaak. In de benedenverdiepingen werd veel waterschade veroorzaakt. De beide belendende pakhuizen, waar rijst en tabak opgeslagen lag, hebben ook vrijveel schade geleden. De firma Willemsz en Godefroy, die het groo- tendeels uitgebrande pand in gebruik had, is ver zekerd op beurspolis. KORTE BERICHTEN. Aan de gasfabriek te Appingedam is een tekort van 120.000 K.G. steenkolen ontdekt, waaromtrent B. en W. nu door een accountant een onderzoek laten instel len. Gedeputeerde Staten van Friesland hebben tot lid van het voorloopig bestuur van het op te richten waterschap De Luts in de gemeenten Gaasterland en Hemelumer Oldephaert en Noordwolde o.a. benoemd mevrouw A. W. Posthumus Meyjes—-Star Numan te Oudemirdum. De staatscommissie voor de arbeidsvoorwaarden der rijkswerklieden heeft gisteren haar eindverslag aan H. M. de Koningin aangeboden. De stakende vrouwen in de aardewerkfabriek der Société Céramique zijn gistermiddag, na een gedeel telijke tegemoetkoming der directie, aan het werk ge gaan. De mannen zullen heden denkelijk volgen. Bloedophoopingen in den onderbuik veroorzaken hersencongesties, prikkelbaarheid, lichthoofdigheid, oorsuizingen. Deze kwalen worden genezen door en kele dagen op de nuchtere maag een wijnglas Huny- adi Janos-Bitterwater te gebruiken, hetwelk pijnloos purgeert. STADSNIEUWS. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE ALKMAAR. Zitting van Dinsdag 26 Mei 1914. WEDERSP ANN IGHEID. A. L. is een arbeider uit Anna-Paulowna. Als hij vroeger nooit dronken geweest is, dan was hij het 15 Maart voor het eerst. In zijn dorp was toen een uit voering in de herberg van H. Jonker. Tegen een uur of half drie moest de zaal ontruimd worden. Ook L. moest er uit en bar veel zin bleek hij daar niet in te hebben. Hij vroeg nogeen glas water, wat hem gegeven werd. „Drink dat nou op", zei de kastelein, „anders krijg je last met de politie". Toen repliceerde de Anna-Paulowner arbeider: „Ik heb schaan de politie". Daarop zei de kastelein: „Nu ga je er uit!" De agent van politie C. Hartog, voor de „opruiming" present, verklaarde: Jonker keek naar onsl en deze blik was blijkbaar voor den dienaar der H. Herman dad voldoende, om L. bij zijn vestje te grijpen. Deze bad echter een kwade dronk over zich, hij rukte, trok en sloeg met het amusante gevolg, dat politieman en dronkeman op den grond tuimelden de politieman bovenop. Bekl. zei, dat hij gewillig mee had willen gaan, maar door het geweld van de politie-agenten de buitengewone agent J. H. Teutelink was er ook bij en had ook een grondduikeling gemaakt was hij no lens volens van de beenen geraakt. J. Krouwel, die 's nachts ook in de bewuste kroeg was geweest, had gezien dat Teutelink bekl .met een gummistok op het hoofd sloeg, 't Was dus lang geen malsch knokpartjjtie Teuteling erkende dit te heb ben gedaan, omdat hij zijn in de penarie geraakten kameraad moest bijspringen. Een getuige décharge, L. Wissekerke, had gezien, dat bekl. had tegengestribbeld en dat daarna de heeren van de beenen waren geraakt. De pres. merkte tegenover bekl. op, dat hij wel niet in een stemming zal hebben verkeerd, om vrijwillig heen te gaan en dat hij, die zich in het openbaar zoo beleedigend over de politie uitliet, als hij deed, wel niet zoo kalm tegenover haar zou zijn opgetreden. Het O. M. eischte 3 maanden gevangenisstraf tegen bekl. Daar ging hij niet mee accoord! RIJWIEL VERDUISTERINO. De Zaacdamsche metselaar F. M. K., was omstreeks 20 April in Helder, thans zit hij in het Huis van Be waring. Hij leende een oud rijwiel van den werkman D. Dekker te Helder en verkocht het voor 1.75 aan den visscher C. Rustemeijer. De eisch luidde 6 maan den gevangenisstraf. BELEEDIGINO. „Ploert, donderhond, Jezuiet". Mooie woorden, die de broodbakker A. Hallie naar zijn hoofd geslingerd kreeg, toen hij Zondag 19 April rustig met zijn vrouw in zijn tuintje zat. De Pancrasser arbeider Jacob K. kwam met die liefelijkheden aandragen. Uit uitvoerige mededeelingen bleek, dat het jonge tje van den één, den kleinen jongen van den ander het nog al eens lastig moet maken en toen heeft de ander den een uitgekreten met de lieflijke woorden, vermeld op den eersten regel. Bekl. zei, dat hij kalm was gekomen om met Hallie te spreken, die had toen gezegd: Ik bemoei me niet met schorem! Toen werd bekl. boos, maar wat hij toen wel gezegd had hij wist er niets meer van. Twee meisjes uit Sint Pancras, van een jaar of zes tien elk, kwamen verklaren, dat bekl. zonder eenige aanleiding gescholden had, waarop het O. M. 20 boete subs. 5 dagen hechtenis vroeg. WEDERSP ANNIGHEID. De Rotterdamsche sigarenmaker J. H. de W. heeft zich 22 April verzet tegen den agent van politie A. Steneker te Hoorn, die hem dien dag voor den commis saris van politie aldaar zou leiden wegens openbare dronkenschap. Tegen den niet-verschenen bekl., die al 13 maal veroordeeld is, werd 6 maanden gevange nisstraf geëischt. BELEEDIGING. Cornelia van W., uit Helder, is een meisje van 20 jaar. In haar groenen mantel, in welker zakken ze gracieus haar handen borg en met d'r blauwe hoed kookpan-vormig met een lange pluim er op, was het wel een leuke verschijning. En hoewel men door de bank van zoo'n meisje meer kan velen dan van een minder aardige, toch mag ze ook maar niet elk potje breken. Ze heeft 20 April J. L. Romijn, vrouw van W. Beekman, te Helder, uitgescheiden voor iets, dat we hier niet afdrukken. Ze zijn ongeveer buren en nu zegt Cornelia, dat ze niet passeeren kan, of het is: Daar gaat die meid weer! Men wil haar er onder hebben. Ze had wel iets gezegd, dat aan een vrouw toegevoegd, voor deze geen aangename onderschei- Wanneer gl] Uw hart en uwe ze nuwen volmaakt gezond wilt houden» moet ge geen koffie drinken. Als ge echter het gebruik van koHie niet geheel nalaten kunt moet ge» om de schadell|ke gevolgen te verminderen» Uw koffie met Kathrelner vermengen. Een mengsel van half Kathrelner en half koffie smaakt zeer goed en zal U goed bekomen. Vergeet niet de besparing, die hel gebruik van Kath relner U geeft. Prils 20,127a en 5 cent. ding kan beduiden, maar wat haar ten laste gelegd werd, daar had ze niet van gerept. Twee getuigen hadden het geïncrimineerde woord echter wel degelijk gehoord. Het O. M. meende dat er twee wegen waren, om gedaan te krijgen, dat die eeuwige scheidzaken uit Helder van de rol rakenof de zaken niet meer aan brengen, of zulke hooge straffen eischen, dat wanneer de rechtbank tot het opleggen er van overging, het schelden wel zou ophouden, 't Zou wel goed wezen, dacht Z.Ed., dat „die Heldersche wijven" eens een veertien dagen de kast ingingen. Hij eischte thans echter 20 boete, subs. 5 dagen hechtenis. Komt het met den rook uit Helder aandrijven de drang in Anna Paulowna om daar ook eens minder welvoegelijke taal uit te slaan? Dat zou men aan E. C. C., wed. van B. Z. te Anna-Paulowna kunnen vra gen. Deze weduwe heeft 23 April de vrouw van G. v. d. Berg uitgescholden voor smerigezooals de dagvaarding luidde. Nu, ze erkende wel het door stippeltjes aangeduide woord te hebben gezegd, maar ze had er geen „smerig" aan toegevoegd, 5 boete subs. 2 dagen hechtenis werd tegen haar geëischt. i i Maar ook In Alkmaar doet men elkaar nog wel eens rare verwijten. De kaasweger H. B. in de Midden straat alhier kan het niet al te goed vinden met zijn buurman Vis. En zoo heeft hij 24 April diens vrouw een verwijt gedaan, dat we ook maar weer in de pen houden. Het O. M. eischte tegen den 69-jarigen B., die nog nooit met de justitie iets uitstaande had, 5 boete, subs. 2 dagen hechtenis, terwijl de pres. hem er op wees, dat een goede buur beter is dan een verre vriend en dat hij goed zou doen, om, wanneer de ru zie onoverkomelijk is, te gaan verhuizen de stad is immers groot genoeg! ADVERTENTI5N. Bij onderhandsche acte d.d. 22 Mei 1914 is tusschen WILLEM JOHANNES DIRK APPEL, van beroep assuradeur, wonende te Alkmaar en WILLEBROR- DUS THEODORUS SERVATIUS MATTHIJSEN, zonder beroep, mede wonende te Alkmaar met ingang van 1 Mei 1914 aangegaan eene VENNOOTSCHAP VAN KOOPHANDEL onder de Firma APPEL MATTHIJSEN, zulks voor den tijd van drie jaren en ten doel hebbende de onderneming van publieke ver- koopingen van roerende goederen, het taxeer en, koo- pen en verkoopen van huizen en erven, het plaatsen en bezorgen van gelden onder hypothecair of ander zakelijk of persoonlijk verband, het verleenen van cre- dieten, het in casseer en van huurpenningen en andere gelden, het uitoefenen van rentmeesterschap en andere administratieve werkzaamheden, het opmaken van on derhandsche contracten het opmaken en regelen van boedelscheidingen, en verder van alles wat geacht kan worden tot de makelaardij ten voormelde zake te be- hooren, zoomede het sluiten van alle soorten van ver zekeringen. Tot het teekenen met den naam der firma zijn beide Vennooten gelijkelijk bevoegd doch alleen voor zaken de Vennootschap rechtstreeks betreffende, terwijl voor het aangaan van geldelijke verbintenissen de handtee- keningen der beide Vennooten vereischt is. De Vennooten: W. J. D. APPEL W. Th. S. MATTHIJSEN. wordt ter overname aangeboden een goed* beklante Wed. FLORIS SETJE KOPJES, Alkmaar, Rid derstraat 13. voor LOOP- en WDfKELWEBK. H. S. CLOECK, „Het Witte Huls." Bnrean d. blad. aan de kaasfabriek „De Landbouw", Spaarnwouderstraat 34, Haarlem. (KAAS MAKER P. H O O G L A N D). 'g Zondags wordt bQna nooit gekaaad. WEEKLOON f boven kost en inwoning. M

Alkmaarsche Courant | 1914 | | pagina 5