Hardlijvigheid. hoogte gehouden, Dur&zo is geheel door opstande lingen, die epn dreigende houding aannemen, maar nog niet tot daden overgingen, omsingeld. Het is on mogelijk om berichten te verkrijgen over de Neder- landscne officieren, die zich in het binnenland bevin den. Achthonderd Malissoren en Miridieten kwamen per scheepsgelegenheid uit San Giovanni di Medua te Durazzo aan, zoogenaamd om den Vorst te verde digen. Men stelt in hen echter weinig vertrouwen. Te Durazzo zelf is alles rustig. De „Tribuna" publiceert een brief van Carra cuchi, oud-Albaneesch minister, waarin gezegd wordt dat de verschillende verklaringen, die aan hem wor den toegeschreven, grootendeels valsch zijn. De Ne- derlandsche officieren verdienen ieders hoogachting en bewondering. ITALIë. In Catania i9 een algemeene staking uit gebroken als protest tegen de nieuwe spoorwegtarie ven voor het vervoer van de producten der zwavelmij- nen. In Porto Empedocle, de voornaamste uitvoerha- ven van Zwavel op Sicilië is het tot ernstige ongere geldheden gekomen. De burgemeester meende in een rede, dat Porto Empedocle ten gronde zou worden ge richt door deze politiek. Zwavelpakhuizen en kantoren werden in brand ge stoken door de opgewonden menigte, het station ver nield en de rails opgebroken, telegraaf- en telefoon lijnen verbroken. De stad, die pijn. 10.000 inwoners telt, is één groote vlammenzee en zij dreigt geheel vernield te zullen worden. Reeds een uur later ver trok een extra-trein met 4 spuiten en 20 brandweerlie den naar de brandende stad; naderhand werd poli tie, gendarmerie en een bataljon infanterie nagezon den. AMERIKA. De ex-president Roosevelt heeft be ker,d gemaakt, dat hij de politiek van president Wilson zal aanvallen en weder een rol in de politiek van den staat Nieuw-York wil spelen. Hij voegt aan zijn ver klaring toe dat de tijd gekomen is om „schoonmaak te houden." De Senaat te Washington heeft het voorstel, om de slagschepen Idaho en Mississippi aan een vreemde mogendheid (Griekenland?) te verkoopen, goedge keurd en de opbrengst van den verkoop bestemd voor den bouw van één nieuw slagschip. MEXIKO. Carranza heeft in een verklaring, toe gezonden aan de Amerikaansche pers, zijn verbazing uitgesproken over het gemis van begrip omtrent den toestand in Mexico en de houding der rebellen door de bemiddelaars te Niagara Falls getoond. Hij merkt op dat de bemiddelaars naar het schijnt hem als een quantité negligeable meenen te kunnen beschou wen, en dat zij niet beseffen dat de rebellen reeds recht hebben door de wereld te worden erkend. De rebel len zijn reeds meester van twee derde van het landzij zullen de zaken wel alleen regelen. Binnen enkele maanden zal het hoofd van het leger der opstandelin gen voorloopig president zijn in afwachting van het resultaat van nieuwe verkiezingen. Carranza heeft zich na deze verklaring te Chihua hua tot voorloopig president van Mexico laten uitroe pen. Tevens hef ft hij zijn hoofdstad naar Saltillo verlegd, van waaruit hij over betere verkeerswegen naar Tampico beschikt. Te Washington zfegt men dat Carranza thans moei te doet om zonder de verplichting van een wapenstil stand op zich te nemen, ter bemiddelingsconferentie te Niagara Falls vertegenwoordigd te zijn, niet om een vergelijk te bevorderen, maar om het tot stand komen ervan te vertragen, totdat zijn troepen de Mexicaan- sche hoofdstad hebben bezet. De regeering te Washington zou die poging ten zeerste begunstigen en zelfs dreigen zich terug te trekken, als men Carranza's afgevaardigden niet toe laat. De bemiddelaars en met name de Braziliaansche gezant te Washington, verzetten zich daartegen en vragen waarom de regeering der Vereenig.de Staten die zooveel invloed blijkt te hebben op Carranza, hem niet overreedt, in een wapenstilstand toe te stemmen. De kansen voor het welslagen der bemiddeling zijn door dit geharrewar heel wat gedaald en volgens de Times verwacht men te Washington, dat zij zal mis lukken en dat de regeering dan haar taktiek van het „waakzaam wachten" zal hervatten, totdat de opstan delingen Huerta hebben verdreven. Naar aanleiding van het feit, dat aan de Duitsche stoomschepen „Ypiranga" en „Bavaria", die in een Mexikaansche haven wapens en munitie hadden gelost door de regeering der Vereenigde Staten hooge boe ten zijn opgelegd, wordt van officieele zijde medege deeld, dat Duitschland nog geen protest bij de Ame rikaansche regeering heeft ingediend en evenmin den ambassadeur heeft opgedragen deze kwestie met de regeering der Vereenigde Staten te behandelen. Het is te verwachten, dat de kwestie na korten tijd in der minne zal worden geschikt. Gemengde mededeelingen» DE GROOTE SCHEEPSRAMP. De Canadian Pacific heeft beslag laten leggen op de Noorsche kolenboot „Storstad" en eischt van de ree- derij een schadevergoeding van twee millioen dollars. Het geding daarover zal worden behandeld te Que bec. Uit Montreal wordt aan de „Times" bericht: Kapitein Holdung, gezagvoerder van het Noorsche kolenschip „Alden" heeft aan een bevoegd ambtenaar de opmerkingen medegedeeld, die zijn tweede officier en de loods hadden gemaakt, toen zij de „Empress of Ireland" op ongeveer 30 zeemijlen van de plaats za gen. De „Empress of Ireland", zoo zeiden zij, voer stroomafwaarts en hield zoo slecht koers, dat men nu eens het groene licht dan weder de roode lantaarn kon zienhet was een zuivere zigzag koers." De beide mannen hebben zich bereid verklaard het bovenstaande onder eede te bevestigen. In Canada vreest men, dat de ramp van de „Empress of Ireland" van nadeeligen invloed zal zijn op het ver keer op de St. Laurens-rivier. Zoo zegt de „Montreal Star": De reputatie van de St. Laurens-route is in gevaar. Wij zijn er zoo lang trotsch op geweest, dat wij aan de passagiers een kal me rivierreis konden aanbieden als een aangenaam be gin of een rustig einde van hunne reis over den Atlan- tischen Oceaan. Zij hebben dan tijd zich te gewennen aan het schip, den weg te leeren kennen of hun kalm te terug te krijgen na de vermoeienissen van de zee reis. Krijgt echter dit gedeelte van de reis den naam bijzonder gevaarlijk te zijn, dan zal dit een groot na deel voor ons zijn. De regeering moet dus zorgen voor een onderzoek en middelen beramen om de veiligheid te verhoogen." Die aansporing was blijkbaar overbodig. De Cana- deesche minister van marine, Hazen, heeft n.l. een wetsontwerp ingediend tot wijziging van de „Ship ping Act", waardoor de regeering de bevoegdheid zal krijgen twee leden te benoemen om een onderzoek in te stellen naar de oorzaken van de ramp der „Em press of Ireland". Een vertegenwoordiger van het Britsche ministerie van marine zal als derde zitting nemen in die com missie. Het lijk van den bij de ramp omgekomen tooneel- speler Lawrence Irving is Maandagnacht opgevischt uit de St. I aurensnvjer. Het gelaat was onkenbaat ge worden, de identiteit bleek echter uit een ring met de letters L. I. In een der toegewrongen handen vond een een stuk kleed, waarschijnlijk afkomstig van de japon zij ner vrouw, die hij had willen rdden. Onder ae tachtig lijken, welke door de „Essex" zijn opgevischt, is ook het stoffelijk overschot van het oud- Lagerhuislid, Sir Henry Seton-Karr. In de nabijheid van Rimouski werd op de kust 'n jonge vrouw gevonden, die onverstaanbare woorden stamelde. Het is een overlevende van de „Empress of Ireland," die dne dagen en nachten op een wrak stuk had rondgedreven en tenslotte aan land is ge spoeld. De arme vrouw schijnt dooi de verschrikkelijke ont beringen krankzinnig te zjjn geworden In Rimouski en Quebec, waar de lijken der slacht offers begraven worden, spelen zich dagelijks nog de droefste tooueelsn af. Om sommige kinderlijken, die moeilijk meer te herkennen zijn, wordt zelfs gevochten. Een maa 6ijv. herkende onder verschrikkelijke uitroe pen in het lijk van een twee-jarig knaapje, zijn zoontje Albert, maar een andere man noemde het zijn Alfred en zoo ontstond bij de baar van het kind een pijnlijken strijd. ADELLIJK WILD. Het z.g. adellijk worden van wild is niet een aange name graad van verrotting, die het vleesch na eenigen tijd verkrij6t, zooais vaak abusieveiijk beweerd wordt, dodi het is een natuurlijke wijze van rijpen, een eigen aardigheid van wildvleesch dus, die het den pikanten en geurigen smaak geeit, althans wanneer het bij de bereiding goed behandeld wordt. Dit laatste ge schiedt zeer zelden, werd onlangs beweerd door een Duitsch veearts. Dr. Möller, te Dusseldorf, wil het proces, dat het wildvleesch doet vergaan, indeelen in autolyse (rijp worden), stikkende autolyse en verrot ting. Onder autolyse verstaat men de splitsing van het roode eiwit door bacteriën, waarna het vleesch dan door den mensch te gebruiken is. Wildbraad is langer te bewaren dan het vleesch van slachtdieren, zonder dat dit tot verrotting overgaat, en daardoor is hierbij een hooger graad van rijpworden te bereiken. Door de meerdere rijpheid wordt de bekende adellijke smaak, ook wel „haut-gout" geheeten, te voorschijn geroepen. Bij de stikkende autolyse vergaat het vleesch even eens door encymen en meest ontstaan daarbij onaan gename geuren Die toestand treedt in, wanneer wild weliswaar goed geslacht, doch warm bewaard wordt of op elkaar gestapeld ligt. Bij de eigenlijke verrot ting zijn twee mogelijkheden te onderscheiden: het kan bewerkt worden door bacteriën, die van buitenaf op het vleesch komen of door bacteriën, die bij te laat geslacht wild door de darmwand in het vleesch zijn gekomen. Het taaie wildvleesch heeft een groot weer standsvermogen, zelfs bezit het bloed vaak bijzondere, bacteriën-doodende krachten. Als het niet onmiddel lijk afgekoeld en daarna in koude geconserveerd wordt, dan bestaat het gevaar voor verrotting. Voor verzending vóór voldoende afkoeling moet ernstig worden gewaarschuwd. Neemt men deze wenken in acht, en draagt men er verder zorg voor, dat het vleesch luchtig wordt opgehangen, dan kan men het weken lang goed houden. Versch adellijk wild blijft echter de voorkeur houden bij de hedendaagsche gas tronomen, die in tegenstelling met de épicuristen van een paar eeuwen geleden, een al te pikanten smaak evenzeer verfoeien als flauwe kost. EEN VERIJDELDE AANSLAG. Toen prinses Maria de la Paz, infante van Spanje en gemalin van prins Ludwig Ferdinand van Beieren, gisteren de kerk van Bilbao verliet, drong een vrouw uit het volk door de menigte heen en plaatste zich in de eerste rij. In haar hand droeg zij een fleach met vitriool, wei- re zij naar de prinses wilde werpen. Zij werd gear resteerd en verklaarde zelf de infante te zijn en de bedriegster te willen straffen, voor het feit, dat zij haar plaats innam. De vrouw bleek krankzinnig te zijn. KORTE BERICHTEN. Bij Bachmut in Zuid-Rusland staat een mijn schacht in brand. Alle arbeiders, 420 man, kon den echter in veiligheid worden gebracht. Uit het Musée de l'Armée te Parijs hebben die ven deelen van een wapenrusting van een Chineesch Keizer meegenomen. O. m. wordt vermist een met edelgesteenten versierde dolk. In een tweegevecht op den sabel tus- schen den Spaanschen afgevaardigde Soriano en den ïeer Antonio Mattra zijn beiden aan het voorhoofd icht gewond. Zooals men weet had de heer Soriano den vader van Antonio Maura ia de Spaansche Ka mer beleedigd. Het hof van gezworenen Oneglia (Italië) heeft gravin Tiepolo, beschuldigd van moord op den oppasser van haar echtgenoot, vrijgesproken. Drie werklieden te Dampremy (België), die een eledrische boor bedienden in de constructie werkplaatsen zijn door den electrischen stroom ge dood. Bij Lowestoft (Engeland) is een zeilboot met ze ven padvinders omgeslagen. Zes van hen verdronken. In het Oalicische plaatsje Ricucie hebben roovers een huisgezin van zeven personen vermoord en het huis leeggeplunderd. LAATSTE BERICHTEN. 'T NUT. AMSTERDAM, 3 Juni. Heden werd in de Ko ningszaal van „Artis" alhier de jaarlijksche alge meene vergadering gehouden. Uit het openingswoord van den voorzitter van het Hoofdbestuur, mr. F. Kra nenburg, bleek, dat nadat het ledental zijn hoog tepunt van 18000 had bereikt, het tot 15000 gedaald was, daarna geleidelijk weer is gestegen tot bijna 17000, in ruim 300 departementen, verspreid over het geheele land. De Maatschappij werkt rustig voort op haar groote arbeidsveld en talrijk zijn de sporen, die hare werkzaamheid in den lande heeft nagelaten; aan haar streven om pioniersarbeid te ver richten op maatschappelijk en humanitair gebied is zij met ontrouw geworden. De aanvragen om steun voor plannen tot algemeen welzijn van den meest uit eenloopenden aard, welke men op den weg van „Het Nut" acht te liggen, geven recht tot de conclusie, dat door hare meer dan honderdjarige werkzaamheid die Aiaatschappij erkenning heeft gevonden voor haar eerlijk streven om waarlijk tot nut van het algemeen werkzaam te zijn. In onzen meer democratisch voe lenden tijd, is het niet meer mogelijk zoo het dit al ooit geweest is het volk van bovenaf gelukkig te maken. Het volk weet zelf wel, wat het ontbreekt, en weet zelf zij het misschien slechts in groote lij nen, wat het wil. Het heeft leeren inzien dat ver- eeniging, dat organisatie het middel is, om verspreide krachten tot één arbeidsvermogen samen te binden en die energie te drijven in de richting van hetgeen wordt verlangd. En van zijn liefde en trouw aan eigen orga nisaties zijn de bewijzen niet te tellen; die toont het politieke en economische leven van eiken dag. Aan dat verschijnsel mogen schoone verwachtingen voor de toekomst worden ontleend, wanneer ook die volks- J genoofen de groote nationale organisatie, den Staat zeif, zullen hebben leeren beschouwen ais eert orga nisatie, dsc mede de hunne is cn waarin zij voLedig medezeggenschap neboeo. Het Nut heeft steeds een eenigszins vaderlijk standpunt ingenomen, te oetwij fel, zeide de voorzitter verder, oi net voik in engeren zin, juiswuat deel voor wie de Nutsinsteiiingen in het leven zijn geroepen, deze als hunne eigene instelling beschouwt. Ook geloof ik, dat bij de wetsherziening van het volgende jaar een tweede stap moet worden gedaan; dat het beletsel van een maximum aantal bui tengewone lenen moet worden opgeueveu en beter nog, dat ook de naam „buitengewoon lid" moet ver vallen en dat zij moeten worden gewoue leden inet la ge contributie. Onze Maatschappij heeft het onderwijs der jonge generatie van hare stichting af trachten te bevorderen, vooral door verbetering van het gehalte. Ik spreek hier nu niet over het middelbaar- en hooger onder wijs. Maar zij, die enkel lager onderwijs hebben ont vangen? Zijn zij wél onderwezen te noemen? Wel is er in den laatsten tijd verbetering merkbaar. Ik denk bijv. aan de sympathieke jonge ver. die schoon heid in opvoeding en onderwijs wil brengen, aan de vereeniging voor vereenvoudiging van het onderwijs en aan de padvindersbeweging. Door zijn voorstel om eeo Centrale Commissie voor de Nutsbibliotheken in het leven te roepen, bedoelt het hoofdbestuur, deze voor de volksontwikkeling zoo onmisbare instellingen tot nieuw leven te wekken. Een ander voorstel wil verbetering der Volkshuis vesting. Op vele plaatsen blijkt men echter onvol doende bekend met de wettelijke bepalingen en de gevorderde fonnaliteiten. Daaraan tegemoet te ko men, beoogt dit voorstel. Het is als met zooveel van het Nutswerk: de vruchten zullen wij niet zien, maar het op goeden bodem uitgestrooide zaad zal ontkie men. Wel hun van wie volgende geslachten kunnen zeggen, dat zij het goede hebbsa gewild en gedaan, waar rij konden. Aan het jaarverslag is ontleend, dat het aantal de partementen en leden in het afgeloopen jaar wederom toegenomen is. 1 Maart j.l. bedroeg het aantal de partementen 303 met 15589 gewone leden en begun stigers, 755 buitengewone leden, 9 vereeniging—, 154 eereen 20 algemeene leden. 6 departementen werden opgericht, 2 opgeheven. Het kapitaal der Maatschappij bedroeg op 30 Juni 321.233.281/& DE MOORD IN DE VAN MERLESTRAAT. 's-GRAVENHAGE, 3 Juni. Het Gerechtshof ver oordeelde den student Van Leeuwen wegens moord op zijn verloofde tot acht jaar gevangenisstraf met af trek van preventieve hechtenis. INKOMSTENBELASTING. 's-GRAVENHAGE, 3 Juni. De Tweede Kamer heeft aangenomen met 68 tegen 12 stemmen het ont- werp-inkomstenbeiasting, STAMBOEK VOOR HET TREKPAARD. 's-GRAVENHAGE, 3 Juni. Onder voorzitterschap van den Directeur-Generaal van Landbouw vergader den heden afgevaardigden van den Nederlandsche vereeniging tot bevordering der paardenfokkerij en van de provinciale stamboeken, om te komen tot een algemeen Nederlandsch stamboek voor het trekpaard. EEN AANSLAG OP HEURTA. NIEUW-YORK, 3 Juni. Volgens de laatste berich ten is gisteren op Huerta toen hij in een auto een tocht door de stad maakte, door studenten een aanslag gepleegd. Huerta was vergezeld van een adjudant en op den terugkeer naar zijn Paleis toen plotseling aan beide rijden de auto door studenten werd be stormd. Verschillende schoten werden op den in den auto zittenden president en op diens adjudant afge vuurd. Zij bleven echter ongedeerd. Slechts de zij wanden van den auto werden vernield of beschadigd. Van de aanvallers werden vier studenten gearresteerd en terstond gefusilleerd. Volgens telegrammen uit Vera Cruz heeft de echt- genoote van Huerta met vier harer zoons aan boord van het Duitsche stoomschip „Ypiranga" Mexico ver laten. Ondanks alle tegenspraak bereidt Huerta rijn vlucht voor. EEN AANSLAG. WASHINGTON, 3 Juni. In het Departement van Landbouw werd onder het vertrek van Minister Hous ton 5 waarschijnlijk met dynamiet gevulde buizen met brandende lonten ontdekt De lonten konden getydig worden gedoofd. HOE LANGER HOE MALLER. LONDEN, 3 Juni. Een tweetal jonge Kiesrecht vrouwen hebben zich gisteren mei ijzeren kettingen aan de hoofdingang van het Buckringham Paleis vast gebonden. Slechts met veel moeite konden zij worden losgemaakt door de kettingen door te vijlen. Het Ko ningspaar was op dat oogenblik nog niet in Londen. HET FRANSCH MINISTERIE. PARIJS, 3 Juni. In de wandelgangen der Kamer en van den Senaat, evenals in de pers van hedenmor gen spreekt men uitsluitend van een te wachten mini sterieViviani, hoewel president Poincaré dezen mi nister nog niet bij zich heeft ontboden. De heer Vivi ani had gisteravond nog langdurige conferenties met verschillende politieke persoonlijkheden. Hij moet voornemens zijn vertegenwoordigers van alle politie- re partijen in zijn Kabinet te vereenigen. (Ongecorrigeerd.) Ingezonden Mededeelingen. Wanneer gij een of twee dagen zonder* ontlasting 3lijft, dan ontwaakt gij 's morgens met een zwaar, dof en vermoeid gevoel en hebt gij een onaangenamen smaak in den mond en een beslagen tong. Alles hin dert u, gij wordt kregelig, gij krijgt last van hoofd pijn, gevoelt u duizelig en opgezet, en gij hebt niet den minsten trek in uw ontbijt. Dit zijn de eerste kenteekenen, die er op wijzen, dat de maag, lever en ingewanden niet behoorlijk werken en bij veronacht zaming worden zij spoedig gevolgd door andere ver schijnselen, als brakingen, maagpijn, enz., die tot ge vaarlijke kwalen als geelzucht, chronische verstop ping, enz. leiden kunnen. Daarom is het van groot belang in te grijpen, zoo dra gij last hebt met den stoelgang en hiervoor is niets beters bekend dan Foster's Maagpillen, het be trouwbare en zacht werkende laxeermiddel. Zij zijn dein en gemakkelijk in te nemen, terwijl de eigen schap, dat de dosis niet voortdurend verhoogd behoeft i;e worden, hen tot een onmisbaar huismiddel maakte. Foster's Maagpillen zijn te Alk maar verkrijgbaar bij Nierop Slothouber, Langcstr. 83 a f 0.65 per flaconof f 3.60 per zes flacons. Eischt de echte en wei gert elke flacon, die niet voor zien is van nevenstaand handels merk. STADSNIEUWS GESLAAGD Bij het op 25, 26 en 27 Mei j.l. vanwege de Vereeni ging van Leeraren in het Boekhouden gehouden exa men is voor Boekhouden geslaagd de heer H. A. Wol zak Jr. DE GROOTE GELDLEENING. Naar wij vernemen is heden aan den Raad der ge meente het volgende adres verzonden: Aan den Raad der gemeente Alkmaar, Geeft met verschuldigden eerbied te kennen: Het Bestuur van de Alkmaarsche Vereeniging voor den Geld- en Effectenhandel, dat het met verwondering en ook met ieedwezen heelt kennis genomen van het besluit van den Raad dezer gemeente tot overdracht aan de Rotterdamscbe Bankvereeniging e. a. van de eerlang uit te geven 4 y, Gemeenteleening, groot 505.000 tegen dm, zeker met hoogen, koers van 99*/1B dat het hacf meenen te mogen verwachten, dat de door deze instelling gedane offerte door het Ge meentebestuur niet zou zijn geaccepteerd dan nadat ook de alhier gevestigde bankiers in de gelegenheid zouden zijn gesteld, hetzij voor zich zelf, hetzij in com- oinatie met hunne handelsvrienden, hierop te reflcc- teeren, dat het voorbijgaan van den Alkmaarschen Geld handel en het buitensluiten van alle concurrentie niet in het belang van deze Gemeente moet worden geacht weshalve requestrant Uwen Raad eerbiedig verzot om voor het vervolg bij het uitgeven van leeningen geen offerte aan te nemen alvorens althans de Alk maarsche bankiers in de gelegenheid te hebben ge steld eene aanbieding te doen. VAN EEN TIJDELIJKE* STADGENOOTE. Gisteren werd voor den Hoogen Raad gepleit in de bekende Tielsche chantage-zaak. Mr. Kokosky te Amsterdam, voor „mevrouw" Fiege, die thans hier ter stede in verband met een an dere zaak in voorloopige hechtenis zit, optredende, zeide o. m., dat bij hem sterke twijfel was gerezen aan de toerekenbaarheid van beklaagde. CASSATIE-BEROEP, Voor den Hoogen Raad is conclusie genomen in de zaak van J. B., groentenhandelaar, door de rechtbank alhier en het Hof te Amsterdam veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf wegens diefstal van witte kooien. De advocaat-generaal mr. Besier, achtte de grief, dat een der getuigen niet overeenkomstig de wijze zij ner godsdienstige gezindheid de belofte had afgeiegd, ongegrond en concludeerde tot verwerping. Uitspraak 29 Juni. VOOR DEN HOOGEN RAAD. Men seint ons uit den Haag: Het openbaar Ministerie bij den Hoogen Raad con cludeerde tot vernietiging van het arrest van het ge rechtshof te Amsterdam, bevestigend dat vonnis van de rechtbank te Alkmaar waarbij een arbeider uit Me- demblik werd veroordeeld tot vijf maanden gev. str. wegens rijwielverduistering, omdat in deze zaak eeii getuige de belofte afgelegde nadat hij verklaarde tot geen kerkgenootschap te behooren. Het openbaar Ministerie achtte dit in strijd met de wet. WILLEM HESPE. Men verzoekt ons het volgende te plaatsen: Op de Zangwedstrijd, gedurende de Pinksterdagen te Dordrecht gehouden behaalde bovengenoemde heer, die ook directeur van de Liedertafel „De Vereenigde Zangers" alhier is, in de le afdeeling Gemengde Ko ren de Gouden Medaille met Klein Koor a C jppella „Crescendo" te Amsterdam, de le prijs alsmede de le prijs in de „Eerewedstrijd"; beide prijzen werden be haald met algemeene stemmen. VOOR ZANGERESSEN EN ZANGERS. Men schrijft ons: Dames en heeren, die deel willen uitmaken van het zangkoor, dat op 14 Juni a.s. onder leiding van den heer W. Hespe, zal zingen op den Landdag voor het Volkspetitionnement tot grondwettelijke gelijkstelling van man en vrouw, te Heiloo, kunnen zich bij dit koor aansluiten op Vrijdag 5 Juni. 's avonds 8 uur, in het café „de Graanhandel", aan de Zaaclmarkt. BUURTVEREENIGING „WESTERKWARTIER". Men schrijft ons: Bovengenoemde Buurtvereeniging te Amsterdam zal Zondag 7 Juni a.s. met circa 600 kinderen een boottocht houden naar Alkmaar en Heiloo. Circa 11 uur zullen zij met 2 groote salonbooten in Alkmaar arriveeren en gaan met muziek wandelend door Alk maar naar Heiloo, om den dag op het groote veld van Jonkheer Van Foreest door te brengen. Laatste post. UIT AKERSLOOT. Hedenmorgen vergaderde de raad in voltallige zitting. In behandeling kwam het bekende adres van de onderwijzers P. Smit en C.. De voorz. zei te blijven bij rijn conclusie, dai hier van een onbillijkheid geen sprake is. Vergelijkt men de salarissen der onderwijzers met die in de plaatsen in de omgeving van dezelfde bevolking, dan hebben de onderwijzers niet te klagen. Op eenige onjuistheden in het adres werd gewezen, het aanvangssalaris der hoofden is niet 850 maar f 950. Ook werd de aandacht gevestigd op het be roep in het adres gedaan op een advertentie van 1906, terwijl de verordening in 1908 is herzien. Met op een na algemeene stemmen, die van den beer Dil, werd op het adres afwijzend beschikt. Aan de orde kwam daarna: uitbreiding laad- en losplaats. De gemeente is door aankoop van het rijk in het bezit gekomen van 380 M2. grond aan den stet bij het Alkmaardermeer. Van het college van uitwa- terende sluizen van Kennemerland en West-Friesland is toestemming gekregen om genoemd gedeelte aan te plempen. De voorzitter meende, dat de gemeente nu volko men eigenaresse is van het bewuste terrein en het recht heeft onder eenige bij den koop aangegane voor waarden tot de demping over te gaan. 't Is in het be lang van de gemeente en nu meende spr., dat. men sterk staat, ofschoon hij geen definitieve mededeeling kon doen, daarvoor zou hij eerst een advocaat moeten raadplegen, antwoordde de voorzitter den heer Groot op een desbetreffende vraag. Op een vraag van den heer Meyne deelde de voorzit ter mede, dat men z. i. geen rekening heeft te houden met de pachter van het vischwater. De heer Dil (lid van de firma Dil, welke het AJk- maarder meer tot vischwater heeft) oordeelde dat men heirmee wel rekening heëft te houden. De voorzitter: Daar wordt geen vjschje gevangen. De heer Dil: Daar weet u niets van. De voorzitter: Och kom. De heer DilVorige week nog tien. De voorzitter zei, aat men van de zijde der firma Dil telkens met allerlei nonsens dingen als bezwaar gekomen is.

Alkmaarsche Courant | 1914 | | pagina 2